GEMEENTE BROUWERSHAVEN gemeente Z rikzee i i I 8 zorgkoördinator met visie Westerschouiuen DRUKKERIJ LAKENMANOCHTMAN VOOR AL UW REKLAMEDRUKWERK Woonzorgcentrum Poortershof BOUWAANVRAGEN BESCHIKBAARHEID AMBTENAREN VERANDERING parkeerbelasting SPREEKUUR WETHOUDER VEERHOEK 10, 17, 24 JULI VERVALT Voor al uw reparaties van: RADIO *T.V. VIDEO i Sociaal Cultureel Noodfonds Verplaatsing markt Besluiten Aangevraagde bouwvergunningen Wet milieubeheer Herziening bestemmingsplan Voorbereidingsbesluit Vrijstelling bestemmingsplan ■U JO ■gfe- s® jo ui Is o». CS "U C/3 CO CO— m o 25 m r" <~m m as CA ai co is» leo co COCO aioi §-£ CS .^coo m O 25 mm m ai co WOENSDAG 5 JULI 1995 NIEUWSBODE EXTRA Afsluiting centrum tijdens toeristendagen In verband met de organisatie van de toeristenda gen op de dinsdagen 18 en 25 juli en 1, 8 en 15 au gustus is een gedeelte van het centrum van Zierik zee afgesloten voor alle gemotoriseerde verkeer, alsmede fietsers en bromfietsers. De afsluitingen duren van 8.00 tot 18.00 uur. Plaatsing tuinhuisje/berging De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat door de heer B. L. Boogerd, Noorsestraat 13, Ou- werkerk, een melding bouwvoornemen is inge diend voor het plaatsen van een tuinhuisje/berging op het perceel Frederik Hendriklaan 15, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie G nr. 325 (gedeel telijk). Deze melding is in strijd met het bestemmingsplan "Uitbreidingsplan in onderdelen Kaaskenswater". Burgemeester en wethouders zijn bereid aan de in gediende melding bouwvoornemen medewerking te verlenen door ingevolge artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de voorschriften van genoemd bestemmings plan. In verband hiermee liggen de op voornoemde mel ding bouwvoornemen betrekking hebbende be-- scheiden met ingang van 6 juli a.s. gedurende veer tien dagen ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in liet stadhuis op werkdagen van 09.00-12.00 uur. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan men bedenkingen tegen het verlenen van een vrij stelling schriftelijk kenbaar maken aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Voorbereidingsbesluit De burgemeester van Zierikzee maakt ingevolge ar tikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 26 juni jl. heeft besloten dat een herziening van het bestemmingsplan "Poortambacht 2" wordt voorbe reid voor een perceel aan de Miereweg, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie M nr. 658 (ge deeltelijk) ten behoeve van de bouw van een kan toor. Genoemd besluit met bijbehorende kaart ligt met ingang van 6 juli ter inzage bij de afdeling Algeme ne Zaken in het stadhuis. Het besluit treedt op deze datum in werking. Verkeersbesluiten Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26, lid 1 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer maken burgemeester en wethou ders bekend dat met ingang van 6 juli het volgende verkeersbesluit ter inzage ligt op de afdeling Alge mene Zaken in het stadhuis: A. Hel instellen van eenrichtingsverkeer in de Manhuisstraat, met uitzondering' van (brom-) fietsers, vanuit de Poststraat; B. Tegenover de in- en uitgang van het parkeerter rein bij de seniorenwoningen aan de Manhuis straat dient de rijrichting gevolgd te worden die op het bord is aangegeven. Tegen dit verkeersbesluit kan men op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na deze bekendmaking een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Gemeentelijke Volkskredietbank Zierikzee Inwoners van Schouwen-Duiveland kunnen bij de Gemeentelijke Volkskredietbank een aanvraag voor een krediet doen. De bank heeft tot taak: door het op een uit sociaal en. zakelijk oogpunt verantwoorde wijze verlenen van kredieten te voorzien in de kredietbehoeften van de inwo ners; voorlichtende, sanerende en schuldbemiddelende werkzaamheden te verrichten voor de inv/oners, die in geldelijke problemen verkeren of gevaar lopen daarmee te maken te krijgen. De bank brengt de volgende kosten in rekening: administratiekosten; deze bedragen 3% van de nominale leensom; rentevergoeding; de hoogte hiervan is gelijk aan het percentage waarvoor de N.V. Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten rekeningcourant krediet aan de gemeente aanbiedt. De leningsvoorwaarden zijn: uitbetaling van het krediet vindt plaats nadat een schriftelijke overeenkomst is opgemaakt, waarbij de kredietnemer zich verplicht de we gens aflossing verschuldigde bedragen regelma tig aan de bank te zullen voldoen; de rente en vergoeding van administratiekosten worden in mindering gebracht op het aan kre diet te verlenen bedrag; de kredietnemer kan te allen tijde tot versnelde of algehele aflossing overgaan, waardoor restitu tie van rente over de vervroegde aflossingster mijnen plaatsvindt. Informatie: De Gemeentelijke Volkskredietbank is gevestigd in het stadhuis van Zierikzee, ingang Verrenieuw- straat 1. Correspondentie-adres: Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee, tel. 01110-54438 of 54437. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en na (telefonische) afspraak. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse informatierubriek van de meente. Redactie: Bureau Voorlichting Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee Tel. 01110-54454 MONUMENTENSTAD - PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE mm is een wooncentrum met 29 woningen. Naast zelf standige huisvesting wordt er zorg-op-maat gebon den aan 41 bewoners met en-zonder een verzor- gingshuisindikatie. Het experiment woonzorgcentrum Poortershof is in 1991 van start gegaan en heeft zich ontwikkeld tot een projekt dat qua visie en werkwijze voorloper is "op het gebied van wonen en zorg voor ouderen. De doelstelling van het woonzorgcentrum is met de aanwezigheid van ondersteunende zorg en dienst verlening ouderen een zelfstandig woon- en leefmi lieu te bieden, waardoor opname in intramurale voorzieningen wordt uitgesteld of voorkomen. Voor de verdere ontwikkeling en begeleiding van het projekt zoeken wij per 1 december 1995 een en thousiaste voor 20 uur per week De taken: koördinatie van de zorgverlening voor bewoners opstellen, bewaken van uitvoering en evaluatie van zorgplannen gericht op de hulpvraag van de bewoners koördinatie van overleg tussen de verschillende werksoorten voorbereiding van vergaderingen van bestuur, koördinatieteam, zorgteam, aktiviteitenkommis- sie verdere taken die liggen op het terrein van het dagelijks beheer van het woonzorgcentrum. Wij bjeden: een afwisselende en zelfstandige funktie met veel ruimte voor initiatief en eigen inbreng salaris en andere arbeidsvoorwaarden konform de CAO Thuiszorg. Wij vragen: een HBO-opleiding op het gebied van het oude renwerk affiniteit met ouderen kennis van de sociale kaart goede mondelinge-, schriftelijke-, en organisato rische vaardigheden flexibele instelling. Heeft u interesse? Nadere informatie kan worden ingewonnen bij de huidige zorgkoördinator, mevrouw T. Speijer, be reikbaar van 4 t/m 11 juli en van 1 t/m 4 augustus tussen 8 en 12 uur onder telefoonnummer 01119- 1606 Uw schriftelijke sollicitatie met c.v. dient voor 7 augustus binnen te zijn bij Woonzorgcentrum Poor tershof, Poortdijkstraat 2, 4318 AN Brouwershaven. De sollicitatiegesprekken vinden plaats op 14 en 21 augustus. RECREATIEGEMEENTE (artikel 41 van de Woningwet) - J. van Kranenburg, uitbreiden woning Grevelin- genlaan 31 te Burgh-Haamstede; - G. Wijbenga, vervangen tuinhuisje Nieuwe Haven weg 21 te Burgh-Haamstede; - J. M. Bodbijl, bouwen woning Constantijnweg 15 te Renesse. In de maanden juli en augustus kan het voorkomen dat ten gevolge van gebruikmaking van een zomer- werkregeling ambtenaren 's middags niet bereik baar zijn. Het verdient daarom aanbeveling tevoren telefo nisch te informeren of de ambtenaar die u wenst te spreken in het gemeentehuis aanwezig is. Op 22 juni 1995 is onder nummer FBA 95/7/U12 de parkeerbelastingverordening door de Staatssecreta ris van Binnenlandse zaken goedgekeurd. De tekst van de verordeningen ligt op de secretarie ter inzage. SNEL, VAKKUNDIG, VOORDELIG 3 mnd. garantie op reparatie eventueel vrijblijvend prijsopgaaf vooraf. UW SPECIAALZAAK DELTA DISCS Voor muziek, beeld en geluid Mol 15 - Zierikzee - Tel. 01110-14699 VO ORBEREIDIN GSBESLUITEN De burgemeester van Brouwershaven brengt ter openbare kennis, ingevolge het bepaalde in arti kel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat vanaf 6 juli 1995 ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage liggen de besluiten van de gemeenteraad van 26 juni 1995, waarbij op grond van artikel 21 van genoemde wet wordt ver klaard, dat herzieningen worden voorbereid van de navolgende bestemmingsplannen: a. perceel grond kadastraal bekend gemeente Brouwershaven, sektie C nrs. 2902 gedeelte lijk, 2946 gedeeltelijk, 2948 gedeeltelijk en 2944 gedeeltelijk, plaatselijk bekend Mee krapstraat te Brouwershaven; b. perceel grond kadastraal bekend gemeente Brouwershaven, sektie H nr. 302, plaatselijk bekend Kloosterweg 13-15 te Noordgouwe, een en ander zoals op de bij deze besluiten beho rende tekeningen gearceerd is aangegeven. OPENBARE BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Brouwersha ven maken bekend, dat de volgende aanvragen voor bouwvergunning zijn ingekomen van: 1. F. Poelstra te Rotterdam, voor het bouwen van een beging op perceel Christoffellaan 8 te Brouwershaven; 2. W. J. Kraamer, architect, in opdracht van de Humanistische Bouwstichting Bejaardenhuis vesting te Amsterdam, voor de bouw van 16 woonappartementen op een perceel in het ver lengde van Haven Zuidzijde te Brouwersha ven; 3. Gebr. G. J. en J. H. W. Klompe te Dreischor, voor de bouw van een landbouwschuur op perceel Kapteinsweg 14 te Dreischor; 4. C. H. B. M. Bogaerts te Vught, voor het plaat sen van een dakkapel en een aanbouw op het perceel Grevelingse Slag 19 te Brouwersha ven; 5. Gebr. J. en L. Dalebout te Noordgouwe, voor het vergroten van een landbouwschuur aan de Zuid Bosweg 2 te Noordgouwe; 6. R. de Leeuw te Noordgouwe, voor de bouw van een woning' op het perceel Hofzicht 1 te Noordgouwe. Burgemeester en wethouders van Brouwersha ven, De burgemeester, L. N. LABRUYÈRE De secretaris, A. P. G. v. d. SLUIJS Brouwershaven, 5 juli 1995 GEMEENTE In april 1992 is er een Sociaal Cultureel Noodfonds door de gemeente ingesteld. Dit fonds is bedoeld om inwoners met een krappe beurs financieel te onder steunen bij hun (gezins-) uitgaven voor abonnemen ten, contributies, cursusgeld etc. Het fonds is een belastingvrije bijdrage die per kalenderjaar kan wor den aangevraagd. Het fonds is bestemd voor inwoners van Bruinisse met een inkomen op minimumniveau of iets daarboven. Te denken valt hierbij aan personen of gezinnen met een uitkering als AOW, AWW, bijstand, WAO of met een inkomen op basis van het minimum loon. De regeling vergoedt 75% van de uitgaven en bedraagt maximaal f 100,- per jaar per gezinslid. De aanvraag om een bijdrage kan tot en met 30 septem ber worden ingediend bij burgemeester en wethou ders te Bruinisse, danwel bij de Intergemeentelijke Sociale Dienst Schouwen-Duiveland. Een folder met meer informatie is ter gemeentesecretarie verkrijg baar. Op woensdag 12 juli 1995 zal in verband met de voorbereiding voor de kermis tijdens de visserij- dagen op het Kerkplein, de weekmarkt gehouden worden in de Oudestraat. U wordt vriendelijk verzocht om uw auto's of andere voertuigen voor woensdagmorgen 06.00 uur van de open bare weg te halen. De markt eindigt weer om 13.00 uur, waarna zo snel mogelijk de kramen weer opgeruimd zullen worden. Tevens willen wij u erop wijzen dat op vrijdag 14 juli en zaterdag 15 juli 1995 een braderie zal worden gehouden in de Oudestraat. Wij vragen uw medewerking om uw auto of andere voertuigen voor donderdag 13 juli 1995 om 19.00 uur uit de straat te halen. Het college van burgemeester en wethouders heeft in zijn vergadering o.m. de volgende besluiten genomen: bouwvergunningen - B. Jelonnek - bouw tuinhuisje, Hoogerwerfsweg de Tong 75 (verz. 26.06.95) - P. Bekius - uitbreiden berging, Grevelingenhout 80 (verz. 26.06.95) - D. van Duivendijk - slopen en bouwen schuur, Steinstraat 27 (verz. 29.06.95) Tegen deze besluiten kunt u als belanghebbende inge volge de Algemene wet bestuursrecht bezwaar indie nen. Het bezwaarschrift dient binnen zes weken na verzending van het besluit schriftelijk bij ons te zijn ingediend. Het bezwaarschrift dienst tenminste te bevatten: de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waarte gen het bezwaar is gericht en de motivering van het bezwaar. De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van don derdag 29 juni 1995 o.m. de volgende besluiten geno men: - 3e herziening van het bestemmingsplan Kom en 6e herziening van het bestemmingsplan West - Gemeentelijke interne milieuzorg - Verslag BUGM en NMP 1994 - voorbereidingsbesluit Riekusweel - Ie wijziging Legesverordening 1995 - subsidieverzoek Open jeugdwerk Bruinisse - krediet: - 2e fase VIS-riool en reconstructie Molenweg - aanschaf burostoelen openbare basisschool De Meerpaal - additionele arbeidsplaats openbare basisschool Dé Meerpaal - openbare verlichting langs Havendijk - herstel steigers Vissershaven. 5 juli 1995, Burgemeester en wethouders van Bruinisse Molenstraat 65 (431 I EB) Telefoon 01 113-1251 postadres: postbus 50 (4310 AB) Fax 01 113-2092 Geopend op werkdagen van 8.30-12.00 uur De volgende bouwaanvragen zijn ingediend: - de heer en mw. Verhulst-verbouw woning, Hooger- werf 84 - M. Verwijs - verbouw woning, Bergstraat 3 - Everaers Bouwcoördinatie - 4 woningen, Grevelingenhout 174,175, 175a en 176 Binnen..2 weken kunnen belanghebbenden hun ziens wijze naar voren brengen. Beschikking Burgemeester en wethouders hebben een vergunning (onder voorwaarde ingevolge de Wet milieubeheer) verleend aan: - P. Maaskant - voor een paardenhandel, Dorpsweg 4 Met ingang van 6 juli 1995 ligt de beschikking met alle relevante stukken ter gemeentesecretarie voor een ieder gedurende zes weken ter inzage. Op verzoek kunnen de stukken buiten kantooruren worden inge zien. Op verzoek wordt een mondelinge toelichting gegeven op de stukken. Tegen dit besluit kan beroep worden ingesteld. Het beroepschrift dient te worden gericht aan de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te Den Haag. (art. 26 WRO) Met ingang van 6 juli 1995 zullen op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecratarie gedu rende vier weken voor eenieder ter inzage liggen -door de gemeenteraad bij besluit van 29 juni 1995 vastgesteld- de 3e herziening van het bestem mingsplan Bruinisse Kom en de 6e herziening van het bestemmingsplan West. De herziening van de beide bestemmingsplannen heeft betrekking op de verruiming van de bebouwingsmoge lijkheden op de bestemming Erf. Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kunnen zij die tijdig hun zienswijze bij de gemeente raad kenbaar hebben gemaakt, bedenkingen inbren gen tegen de herziening van het bestemmingsplan Bruinisse Kom en West. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, voor zover de gemeentéraad bij vaststelling van de herziening van de plannen wijzigin gen ten opzichte van het ontwerp heeft aangebracht. Voorts kan een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest tijdig zijn ziens wijze omtrent het ontwerp-bestemmingsplan bij de gemeenteraad kenbaar te maken, bedenkingen indie nen. (art. 22 WRO, 3.12 Awb) De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 29 juni 1995 besloten te verklaren dat voor het perceel plaatselijk bekend hoek Haverstraat-Padjes een her ziening van het bestemmingsplan Riekusweel wordt voorbereid. Dit voorbereidingsbesluit ligt, gedurende een periode van 14 dagen, ter gemeentesecretarie, afdeling Alge mene Zaken, voor eenieder ter inzage. Dit besluit treedt in werking op 6 juli 1995. (art. 19a WRO) Met ingang van 6 juli 1995 ligt gedurende twee weken voor eenieder ter inzage op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecratarie een voorgenomen vrijstelling van het bestemmingsplan Riekusweel. Dit verzoek heeft betrekking op het plaatsen van enkele speeltoestellen op de hoek Haverstraat-Padjes. Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kan eenieder schriftelijke bedenkingen naar voren brengen tegen het verlenen van vrijstelling. De in te brengen bedenkingen moeten worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Bruinisse. Oi 3 TJOXW Ü.S S S O j* a> 2L 2 (D O ^*s 3 Oï t/> j? a>< M' ID-KJÖ co 03' JgjO 4 CO ro ai o o CU 2. M 60 Ut |T Jrt B £2 A 5" ra' 2. I ro ro I o of?: 3 92 3 SO CSA COCO M» NO 2.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 8