'Terugbrengen veSIigheiidsgevoe! geen taak voor de politie alleen' OPRUIMING BROUWSE DAG Ex-slachtoffers zeer tevreden over bureaus Slachtofferhulp Jll i M J UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND I Zomers afscheid peuterschool ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Je.aHS kipfilet, 1 kilo 11,98 Zaterdag 8 juli a.s. spOri Project veilige vakanties op Goeree-Overflakkee: Zomerexpositie Kunstkring Poppenexpositie Bijlage over Brouwse Dag Pasjes voor rommelmarkt DELSCHER Sorgdrager neemt onderzoek in ontvangst Modeschoenen: Nu extra voordelig Malse Hollandse dé krant van schouwen - duiveland! Deze advertentie wordt u aangeboden door: deurloo Mode deurloo deurloo Mol 7 Mol 5 Schuithaven 2-4 NIEUWSBODE EXTRA WOENSDAG 5JULI 1995 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE SCHOUWEN DÖIVELAND DEZE EDITIE BESTAAT UIT 18 PAGINA'S MIDDELHARNIS - Met de maanden juli en augustus in zicht heeft de politie van Goeree-Over flakkee een aantal initiatieven genomen om de zomermaanden voor toeristen en bewoners veilig en plezierig te laten verlopen. Zij doet dit in samenwerking met de gemeenten op het eiland, het openbaar bestuur, het Korps Landelijke Politiediensten (KLPD) en de afdelingen Verkeerspolitie, Rivierpolitie en de Bereden Brigade van de regiopolitie Rotterdam Rijnmond. Elke zomer vinden op Goeree- Overflakkee zo'n 100.000 over nachtingen van toeristen plaats. Dat betekent gezellig heid, inkomsten voor de plaat selijke middenstand en horeca, maar ook overlast, diefstal, vernielingen, drugs en ver keersproblemen. Vorig jaar startte de politie om die reden het Parking Watcherproject dat nu, vanwege het succes, ge continueerd zal worden. De Parking Watchers zijn door de politie aangestelde jonge ren tussen de 17 en 22 jaar die surveilleren op mountainbikes op en rond de parkeerplaatsen nabij het strand en de Greve- lingendam. Bij slecht weer sur veilleren ze in de dorpskernen van. Ouddorp en Middelharnis. Verder fungeren ze als vraag baak voor toeristen, geven pre ventietips aan parkeerders en vervullen een oog- en oorfunc tie voor de politie. Het project wordt begeleid door politie van de basiseenheid waarmee Parking Watchers via porto foons in contact staan. Het komende seizoen zal er nog meer gedaan worden om de zo- merproblemen op Goeree- Overflakkee een halt toe te roepen. Hoofd basiseenheid Goeree-Overflakkee, Bas van Dam: ,,Het belangrijkste gege ven is dat we het als politie niet alleen kunnen. Om het ge voel van veiligheid aan de mensen terug te geven en de overlast tegen te gaan zal ie dereen, politie, burgers en ge meenten, mee moeten wer ken." Dit laatste heeft vorm gekre gen in een grootschalig, driele dig project dat bestaat uit de eerder genoemde Parking Watchers (van 1 juli tot en met 20 augustus), een waterrecre- atieproject op het Haringvliet en de Grevelingen (van 1 juli tot en met 3 september) en het tegengaan van de toeristen- overlast in Ouddorp (29 juni tot en met 19 augustus). Watersport Van Dam: „Het grote pro bleem op het water is dat de verschillende vormen van wa terrecreatie niet samengaan. Doordat mensen zich niet hou den aan de geldende maxi mumsnelheid, zich bevinden in verboden vaargebieden en met snelle motorboten of jetski's binnen de 100 meter zone van het strand komen, ontstaan le^ vensgevaarlijke situaties. Het dodelijke ongeval vorig jaar met een jetski is daar het tragi sche bewijs vai}." Om dit probleem aan te pak ken krijgt de basiseenheid as sistentie van de rivierpolitie regio Rotterdam Rijnmond, de basiseenheid Voorne en de KLPD. De gemeente zal zorg dragen voor een folder waarin de regels op het water beschre ven staan, maar ook de hoogte van de boetes. Een jetski wordt bijvoorbeeld na de tweede overtreding in beslag genomen. Verder staat op een kaartje in kleuren aangegeven waar de verschillende waterre creanten zich uit mogen leven. In het duin en op de stranden zal de bereden politie een oogje in het zeil houden. De rivierpolitie zal, vanaf het station Stellendam met de P16 surveilleren en van de KLPD zal een trailerbare unit (een boot op een trailer) gereed staan voor de Grevelingen in Port Zélande. Door de trailer zal deze boot ook voor de bui tenkant ingezet kunnen wor den. Eventueel kan ook een be roep op de reddingsbrigade gedaan worden. Langs het wa ter komen borden waarop de geldende regels uit de doeken gedaan worden. Toeristenoverlast De overlast van toeristen in Ouddorp vindt hoofdzakelijk plaats in de nachtelijke uren, langs de campingroutes. Van Dam: „De eerste warme nacht gaat nog wel, de tweede ook nog, maar de derde nacht be gint het: vernielingen, balda digheid, verkeersovertredin gen, drugs en geluidsoverlast. Uit een onlangs gehouden en quête onder de bevolking (60 procent retourneerde de for mulieren) bleek dat de bewo ners zich meer en meer onvei lig voelen. De komende zomer zal daarom extra toezicht langs deze routes gehouden worden. De surveillances vin den op de volgende tijdstippen plaats: zondag tot en met woensdag (één eenheid), don derdag tot en met zaterdag (twee eenheden) van 20.00 tot 4.00 uur. Tevens zal er een lik op stuk beleid gevolgd wor den." Daarnaast zal de Veero een aantal maatregelen nemen met betrekking tot de jeugdcam- pings. Zo kunnen zij niet van tevoren reserveren, en zijn hun namen bekend bij alle cam pings. Bij overtredingen zullen er 'gele en rode kaarten' uitge reikt worden. Hetzelfde sys teem als bij voetbal: bij eèn ro de kaart ga je eruit en ook kun je dan niet meer bij een andere camping terecht. De Horeca- exploitanten gaan experimen teren met een gespreid vertrek van de jeugd. Hierbij kan mo gelijk samengewerkt worden met taxi-vervoersbedrijven. Door extra inzet van personeel van de Verkeerspolitie zal de verkeersstroom van en naar het eiland over de doorgaande wegen N57 en N59 begeleid worden. Van Dam: „In princi pe zijn de plannen structureel, maar dat neemt niet weg dat er altijd, als dat nodig is een ad hoe beleid gevoerd kan wor den. Door de hulp van de ande re basiseenheden komt het er op neer dat we per dienst van acht uur drie a vier mensen meer hebben dan vorig jaar." Het bureau Ouddorp is vanaf 1 juli elke dag geopend van 10.00 tot 18.00 uur. Het project Parking Watchers dat vorig jaar van sta'rt ging was zo succesvol dat het door de politie wordt voortgezet. (Foto: Marijke Folkertsma) BROUWERSHAVEN - De Zeeuwse Kunstkring houdt haar zomerexpositie dit jaar van 31 juli tot en met 25 augustus in de Grote Kerk in Brouwershaven. Onder de exposanten zijn ne gen kunstenaars van Schouwse bodem. De ten toonstelling is dagelijks toegankelijk van 13.30 tot 16.30 uur. In de Grote Kerk of Sint Nico- laaskerk in Brouwershaven wordt dit jaar een scala van kunstwerken getoond. Te zien zijn schilderijen, beelden, gra fiek, gemengde technieken en keramiek. Tessa Braat uit Zierikzee toont op de expositie keramiek. De kunstenares maakt al sinds 1957 keramiek. Op de expositie in de Sint Ni- colaaskerk is ook werk te zien van haar echtgenote, kunste naar Ad Braat. Hij is al 51 jaar actief als beeldhouwer. Kun stenares Hans Cool uit Kerk- werve toont in de Brouwse kerk acryldoeken. Zij werkt vooral non-figuratief. Na een academisch leven van 35 jaar geniet ze sinds vijftien jaar van 'de opluchting van het schilderen'. Leen van Duiven- dijk uit Middelburg behoort tot de jongere garde van de ex posanten. Saskia Eggink uit Nieuwerkerk is al vijftien jaar actief als graficus en beeldend kunstenaar. Saskia Eggink werkt met thema's als tulpen, rozen en vogels. Marijke Fol kertsma uit Zierikzee is foto grafe en schilderes. Zij werkt onder meer met fotocollages en de figuurzaag. Beeldhouwster Hansje den Hollander uit Den Haag werkt veel met spek steen. In het recente werk van Els Hollebrands uit Domburg staan menselijke situaties cen traal. Jan Jongschaap uit Zier ikzee is Kunstkring-lid van het eerste uur. Hij herontdekte het schilderen drie jaar geleden toen hij stopte met zijn werk als journalist. Mar ja de Lange-Nieuwenhuy- se uit Brouwershaven combi neert figuren en objecten uit de werkelijkheid in een nieuw verband. Zij werkt op de grens van droom en werkelijkheid en voelt zich enorm betrokken bij de mens. Margreet Leydek- ker uit Zierikzee behoort tot. de jongere garde exposanten op de zomertentoonstelling van de Kunstkring. Zij houdt zich vooral bezig met het thema 'waarnemen'. Fransje van der Swan uit Dreischor tenslotte volgde de Vrije Academie in Den Haag, gaf jarenlang te kenles en wil nu vooral zelf schilderen. BROUWERSHAVEN - In de Pupelae aan de Banstraat 7 in Brouwershaven wordt zondag 6 augustus een expositie geo pend van poppen. .Het gaat om vreemde volek- ren, sprookjesfiguren, moeder- enb kindfiguren en kindpop pen. BROUWERSHAVEN - Deze editie van de Nieuwsbode Extra bevat een bijlage met het com plete programma van de Brouwse Dag die op za terdag 8 juli plaats vindt. Hierin staat te le zen wat er die dag zoal te beleven en te zien is: mu ziek, oude ambachten en een grote braderie. Te vens bevat de bijlage achtergrondinformatie over Volksdansvereni ging Nehalennia en het Bruinisser Visserskoor. De foto's van vorige Brouwse Dagen zullen de liefhebbers ongetwij feld al in de -stemming brengen. Pony rijden, geitjes en konijntjes aaien, en ook nog spelletjes doen op een zonovergoten school plein. Tussendoor limonade drinken met daarbij speciaal voor de peuters gebakken kleine bolus- jes. De peuters van Peuterschool Kwibus in Zierikzee namen op passende wijze afscheid van een schoolseizoen. De afgelopen weken hielden de kinderen zich bezig met het thema De Boerderij en het zomerfeest vormde daar een mooie afsluiting van. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Tijdens vier van de vijf Toeris- tendagen wordt een rommelmarkt gehouden op de Balie. Kinderen die een plekje op deze rommelmarkt willen, hebben hiervoor een pasje nodig. De rommelmarkten worden gehouden op de dinsdagen 18 en 25 juli en 1 en 8 augustus. Ze zijn uitsluitend bestemd voor kinderen uit Zier ikzee in de leeftijd van 6 tot 12 jaar. Om het een en ander in goede banen te leiden worden er pas jes uitgegeven. Pasjes zijn verkrijgbaar op donderdag 6 en vrijdag 7 juli tussen 15.00 en 17.00 uur in de Dikke Toren. Kinderen die een pasje willen, moeten een pas foto meenemen. Advertentie Lange I Vorststraat 12 4461 JP Goes Advertentie Kuipersweg 23-25 Middelburg De Roterij 9-11 Burgh-Haamstede 01180-26649 O zorgzame verhuizers O sinds 1886! \J O z N D X CC MIDDELHARNIS/ZIERIKZEE - Op maandag 26 juni overhandigde de voorzit ter van de vereniging Landelijke Organisatie Slachtofferhulp, prof. mr. M. S. Groenhuijsen aan minister van justitie, W. Sorgdrager het verslag van een on derzoek over de waardering van ex-slachtoffers voor de hulp van Buro's Slacht offerhulp. De aanbieding vond plaats in een besloten bijeenkomst. De Landelijke Organisatie Slachtofferhulp die in 1994 tien jaar bestond, wilde dit onder zoek houden om te kijken of de hulp effect heeft en te bezien of er verandering in uitgangspun ten, kwaliteit en bereikbaar heid van de hulp nodig zijn. Het is voor het eerst dat Slacht offerhulp op zo'n grote schaal gevraagd heeft naar de mening van de gebruikers van de hulp. De uitgangspunten van Slacht offerhulp zijn: de hulp ge schiedt door een vrijwillig me dewerker die een slachtoffer van een misdrijf of verkeerson geval kort na het voorval bena dert; de hulpverlening is gratis en dicht in de buurt van het slachtoffer, zonodig thuis; er zijn geen wachttijden en de hulp wordt gegeven in een be perkt. aantal gesprekken. In Advertentie Advertentie Heerlijke schouderham, 100 gram 1,69 Oleesmeestez VERSMAN IV3 I j Geldig t/m zaterdag 8 juli. Schelphoekstraat 1-3, Zierikzee, tel. 01110-16570 1994 benaderden vrijwilligers van de Buro's Slachtofferhulp meer dan 100.000 slachtoffers, een stijging van twintig pro cent ten opzichte van 1993. Daarvan maakte bijna twee derde gebruik van het hulp aanbod, eenderde niet. Het waarderingsonderzoek be stond daarom zowel uit men sen die de hulp aanvaardden (437) als degenen die zeiden dat ze het zonder de hulp van een Buro Slachtofferhulp redden (67). De ex-slachtoffers werden in de periode februari, maart van dit jaar telefonisch onder vraagd door het onderzoeksbu reau Motivaction uit Amster dam. De geïnterviewde slacht offers waren zeer positief over de hulp van Slachtofferhulp wat een cijfer opleverde van ge middeld 7,7. Zeventien procent van de respondenten gaf een tien. De slachtoffers van een geweldsmisdrijf of zedendelict waren het meest tevreden over de hulp. Slachtoffers van een vermogensdelict zoals diefstal waren relatief minder tevre den. Zij hadden vooral behoef te aan nog meer praktische hulp. Meer dan de helft van de slachtoffers zegt over de hulp dat ze er slechter aan toe zou den zijn geweest als ze de hulp van een Buro Slachtofferhulp niet hadden gekregen. Tfevreden waren de slachtoffers over de goede emotionele bege leiding, de praktische steun en het feit dat er intensief naar hen werd geluisterd. Met de stelling dat het goed was dat dit werk door vrijwilligers wordt gedaan, was ruim een derde het eens, eenderde niet en opvallend was dat een kwart geen mening had. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met deZierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom.afschr. a 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar q Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, m Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee N I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1