Als WIK nog hogerop wil, moet het op korte termijn gebeuren9 In de schijnwerper 'Voetbaltaal is overal hetzelfde' Openluchtschaken ondier de Beisze Mosseltoernooi verliest paar geplaatste spelers Peter van Poortvlietnieuwe trainer van WIK: -K Beachkorfbal Van Vossen voorziet bij Istanbulspor geen taalproblemen DINSDAG 4 JULI 1995 NR 25799 9 Peter van Poortvliet: „Met duurloopjes hoef je niet meer aan te komen. SINT-ANNALAND - Een nieuw gezicht en verjonging. De wens van de spelers en het bestuur van WIK krijgt gestalte. Te beginnen met de aan te stellen trainer. In de nieuwe man, Peter van Poortvliet uit Sint-Anna- land, lijkt de voetbalvereniging uit Kerkwerve een geschikte kandidaat gevonden te hebben. Verrassend spel Wim Markus BRUINISSE - Wim Markus heeft in de kwartfi nale heren enkel Cl van het Mosseltoernooi dat deze week in Bruinisse wordt gehouden voor een verrassing gezorgd. Hij schakelde in drie sets, 6-3 0-6 6-4, de als tweede geplaatste Mein- dert Maris uit. Peter van Poortvliet werd ge boren in Sint-Annaland op 30december 1964. En is dus nu dertig jaar. Op het oog een jon ge ambitieuze trainer. Een aantal van de spelers bij WIK is ouder dan hem. Een ongewo ne situatie voor Van Poort vliet. Zoals vele trainers begon hij als jeugdtrainer, in zijn woon plaats bij WHS. „Ik ben er in gerold toen ik zelf door bles sures stopte met voetballen. Ik heb tot '88 tegen het eerste aan gezeten. Maar het merendeel heb ik in het tweede van WHS gevoetbald", aldus Van Poort vliet die als rijksambtenaar op de vliegbasis Woensdrecht werkt. Na twee jaar de A-junioren van WHS onder zijn hoede te heb ben genomen vertrok de 'Stal- lander' naar DOSKO uit Ber gen Op Zoom. „Daar heb ik ook de jeugd ge daan. Eerst de C's en de laatste drie jaar de B's, die landelijk spelen. Veel reizen maar wel leuk om tegen ploegen als Zwart-Wit'28 en Feyenoord te spelen. In de Brabantse klasse speelden we tegen PSV." Overstap Als trainer maakt hij nu de overstap naar de senioren. Van Poortvliet: „Via de vacature bank voor trainers is het con tact met WIK tot stand geko men. DFS heeft mij ook benaderd en ik was in onder handeling met Halsteren om daar het tweede te gaan trai nen. Maar dat-is afgeketst van mijn kant." Op de vraag waarom hij voor WIK gekozen heeft antwoordt hij heel duidelijk. „WIK speelt vierde klas en is een kleine, maar leuke vereniging. Voor mij is het belangrijk om erva ring op te doen. Voor mezelf is dit een goede opbouw." Daar mee geeft Van Poortvliet, zeif in het bezit van het diploma Trainer/Coach 2 dat toerei kend is om tot en met de huidi ge tweede klas KNVB te mo gen trainen, aan om in de toekomst nogmaals hogerop te willen. Eerst wacht hem het karwei WIK. „Ik heb WIK een aantal wed- strijden gevolgd. Het is een voetballende ploeg die graag aanvalt. We gaan vanuit de verdediging werken. Een goeie organisatie neerzetten. En intern schuiven". Daarmee doelend op de leegte die is ontstaan na het vertrek van de verdedigers Patrick de Broekert en Danny van Oeve- ren. Duurloopjes Van Poortvliet heeft inmid dels een informatief gesprek met de groep gehad. „Ik begin op 1 augustus met 18 man die in het eerste mee moeten kun nen. Het moderne trainen met ontzettend veel positiespel. De visie van de TC2-cursus. Met duurloopjes hoef je.niet meer Sari te komen"v:;., - WIK's nieuwe verantwoorde lijke man is een nieuwe naam in het provinciale voetbal. „Ik ken weinig van de vierde klasse. Smerdiek is net gede gradeerd en ik ken het type spel van NO AD. Ik heb nog weinig contacten in het Zeeuw se kunnen leggen. Het is een enorme uitdaging voor me. Het doel van de vereniging is klassebehoud. Mijn eigen doel stelling? Om altijd hoger te eindigen dan het vorig jaar. Ik denk dat meedraaien in de bo venste regionen haalbaar is. En eventueel, als je ook kijkt naavr buurman SKNWK, een periód^titel meepakken. Dat is toch 'knap voor zulke dorp jes." Discipline is een heel belang rijk woord voor de benjamin onder de trainers op Schou- wen-Duiveland. „Elkaar re specteren en accepteren. Ieder op zijn eigen manier. De men taliteitskwestie is voor mij heel belangrijk. Hoe krijg je een ploeg die voor elkaar door het vuur gaat. Als dat niet lukt, haal je ook geen resulta ten". Van Gaal Louis van Gaal is als trainer zijn grote voorbeeld. „Hij laat spelers meedenken. Heel be langrijk. Dat zal ik ook doen. Ik zal moeten luisteren naar de oudere spelers bij WIK. Die kennen de tegenstanders en de klasse. In samenspraak met hen komen we er. Zij kunnen leren van mijn ideeën en an dersom. Ik wil als trainer er midden in staan. Niet boven de groep. Ik ben daar een onder deel van. Maar ik denk dat dat door mijn leeftijd automatisch zal gebeuren". Als WIK in de voorbereiding speelt zal dat met het ver trouwde concept zijn. „Met de nieuwe drie puntenregel speel ik liefst aanvallend. Maar we moeten toch uitgaan van onze eigen kracht. Kees Joosse speelde vier-vier-twee. Ik ga gewoon beginnen met wat ze zelf als beste ervaren. Van ach teruit voetballen." Uitdaging Peter van Poortvliet heeft zijn nieuwe uitdaging. „Ik hoop dat ik het ontzettend naar mijn zin krijg. Medewerking van het bestuur is daarbij net zo be langrijk als goed vertrouwen onderling en de tijd om wat te bewerkstelligen. Je moet kij ken wat er binnen de vereni ging mogelijk is. Als je kijkt naar de leeftijd van Joost Rot te, Theo Wittenberg en de broers Van de Sande. Die erva ren spelers heb je bij WIK echt nodig. Als WIK nog hogerop wil moet het op korte termijn gebeuren". De uitdaging is aan hen. In de dames enkel Dl ging alle aandacht uit naar Jeanette van Swaay. Ook zij schakelde een als tweede geplaatste speelster uit. In twee sets won ze van Marleen van Herpen. Adrie en Koen van Dijke zorg den voor de derde verrassing. Hier ging een als tweede ge plaatst koppel onderuit en wel het duo Hoogmoed/Kwaak. De dames Cl spelen het toer nooi in poules. Maartje Wehr- meijer kwam twee maal in ac tie. Ze won van Diana Smid, maar moest haar meerdere er kennen in Patricia Kort. De als eerste geplaatste Patrick Meuldijk won in de C2 vrij ge makkelijk van Peter Vrij, 6-3 6-1. Uitslagen Bruinisse, Mosseltoernooi, He ren enkel Cl: Wim Markus - Meindert Maris 6-3 0-6 6-4. He ren enkel C2: Patrick Meuldijk - Peter Vrij 6-3 6-1, Cees Stou ten - Richard Folmer 6-2 7-5. Heren enkel Dl: Reini Reijn- goudt - Bert de Vos 2-6 6-0 7-6. Heren enkel D2: Han Muller - W. van Zalm 6-1 6-3, Carlo van Lierop - Leon Otte 6-1 6-1. Dames enkel Cl: Maartje WESTERSCHOUWEN - Op het strand bij de rotonde in Wes- tenschouwen wordt vrijdag 14 Wehrmeijer - Diana Smid 6-3 6-2, Patricia Kort - Maartje Wehrmeijer 6-2 6-1. Dames en kel Dl: Jeanette van Swaay - Marleen van Herpen 7-5 6-3. Dames enkel D2: Esther Roth - Inge Nijhoff 6-0 6-2. Heren dubbel Cl: P. Meul- dijk/C. Schoneman - M. Ma- ris/J. Bijdevaate 6-4 7-6. Heren dubbel Dl: T. Kramers/W. Schenk - J. en R. Everwijn 7-6 6-2. Heren dubbel D2: W. Jop- pe/T.Sprong - B. van Hel den/W. Speelman 6-4 6-3. K. van Dijke/A-. van Dijke - J. Hoogmoed- J. Kwaak 4-6 6-3 6-3. Dames dubbel C2: R. van Vliet/L. Kamp - M. van Her pen/C. Reyngoudt 6-4 6-3. Da mes dubbel Dl: G. Scheffer - M. Morree 6-3 6-3. Dames dubbel D2: T. Verkaart/C.Stoutjes- dijk - H. Smit - D. Bakker 6-1 6-2. P. Schaalje - J. de Vos 6-4 6-1. Gemengd dubbel C2: E. Ter- wisscha/M. Salomons - P. en R. Reijnhgoudt 6-4 7-6, N. Bos/J.D Huyser - J. en W. van Dijke 6-1 7-6. Gemengd dubbel D2: J.Schot/K. Stoutjesdijk - J. en E. Hop 6-3 6-1. J. en J. Kwaak - P. en E. Schaalje 6-0 6-4, L. en J. Hoogmoed - M. en J. Walpot 6-3 7-5. juli een beachkorfbaltoernooi gehouden. Het toernooi is er één in een reeks van vijf. Er wordt gespeeld onder de vlag van het KNKV, afdeling Zuid- West. De aanvang is 19.00 uur. ZIERIKZEE - Op vakantiedagen en koopavon den biedt schaakclub Zierikzee weer de gele genheid aan belangstellenden om een partij openluchtschaak te spelen met groot materiaal. Er zullen korte partijen wor- Donderdag 6 juli zal er voor den gespeeld. Minimaal t\^g^ ^.jhej^erftj,gespeeld worden .en leden van de ZierikzeeseyTel van 19.0Ö,tqt.21.00 uur. schaakvereniging zullen hier bij aanwezig zijn om het spel te 10 augustus staat de laatste begeleiden. speelavond op het programma. In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Spor ters die in het weekeinde een opmerkelijke prestatie heb ben geleverd of in de komen de dagen aan een belangrijk evenement meedoen worden uitgenodigd om op trefwoor den te reageren. Deze afleve ring staat Rachid Ben Mezia- ne 'In de schijnwerper'. Hij start vanavond om 20.00 uur als een van de favorieten voor de eerste plaats in de Singel loop die in Zierikzee wordt gehouden. Naam: Rachid Ben Meziane. Geboren: 25 maart 1968 in Fes in Marok ko. Woonplaats: Zierikzee. Sport: Atletiek in het algemeen en lange afstandlopen in het bij zonder. tClub(s): Delta Sport. Beroep: Ik werk bij mijn sponsor als verzekerings agent. Hobby's: Wandelen in de bos sen en lezen. Favoriete sporten: Ik kijk graag naar atletiek en dansen vind ik ook heel mooi. Die bewegingen met het li chaam, daar is veel concentra tie voor nodig. Laatste boek: De laatste maanden heb ik veel voor mijn studie moeten lezen. Nu ben ik bezig aan een boek over lopen. Schrijver: Victor Hugo. Hij schrijft over het leven, de waarheid. Zijn boeken gaan over de mensen zelf. TV-programma 's TV is niks. Als hij aanstaat kijk ik naar Eurosport en heel soms naar MTV. Kranten/tijdschriften: De sportpagina's van de Zier- ikzeesche Nieuwsbode en het Algemeen Dagblad mis ik nooit. Verder lees ik het Ren ners-magazine en het blad Duurloop. Muziek: Rustige muziek, klassiek of pop maakt dan niet uit. 's avonds in mijn kamer luister ik vaak naar Mozart. Eten: Rijst en Italiaans eten. Drinken: Appelsap en water. Uitgaafi: Doe ik niet. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: Boswachterij Westerschouwen en om precies te zijn het par cours van de Mosselloop. Favoriete stad in Nederland: Ik heb in Dordrecht gewoond en ik werk in Rotterdam, maar Zierikzee is echt heel bijzonder. Vakantie: Tirol in Oostenrijk en Marok ko Geloof: Geloof is liefde. Ik ben prakti serend Moslim: Ik houd de ramadan in ere en ik bid elke Heeft hekel aan: Als ik slecht gelopen heb, heb ik een paar minuten lang een hekel aan de hele wereld. Slechtste eigenschap: Ik ben te fantiek. Ik moet gewoon scoren. Beste eigenschap: Ik word snel verliefd, dat is mooi. Ver der beschik ik over veel door zettingsvermogen en een goede discipline. Dat is be langrijk voor mensen die aan sport doen. Mooiste sportmoment: Mijn overwinning in de tien Engelse mijlen van Sliedrecht in oktober 1994. Daar stond namelijk een heel sterk deel nemersveld aan de start. Vervelendste sportmoment: Ik heb nog geen echt slecht moment gehad. Die zijn er niet in de sport. Blessures: Ik heb zwakke hamstrings. Ik ga regelmatig naar fysiotherapeut Hans Dekker. Dat is voor mij erg belangrijk. Sportief doel: De Olympische Spelen in At lanta zal wel een droom blij ven. Door blessures en studie heb ik namelijk al een trai ningsachterstand van zes maanden. Misschien kan ik voor Marokko uitkomen op de spelen van 2000 in Sidney. Sportvrouw/sportman: Tonnie Dirks. Hij is de absolu te top. Zeven keer is hij al Ne derlands kampioen op de cross geworden. Tonnie is nu geblesseerd. Beste trainer: Heb ik nog niet ontmoet. Ik train mezelf. Wel heb ik veel waardering voor Delta Sport in het algemeen en trainer Jan Kloet in het bij zonder. ZIERIKZEE - Ajax was al rond met het Schotse Celtic, waar ook Pierre van Hooijdonk onder contract staat, maar Peter van Vossen zag een Schots avontuur helemaal niet zitten. Hetzelf de gold eigenlijk voor Istanbul. „Maar hoe va ker ik erover nadacht, hoe aantrekkelijker mij de overstap leek." Dus hult de oud-Ajacied zich de komende twee seizoenen in het shirt van Istanbulspor. „Ik zag niet veel in de Schotse competitie. De clubs spelen daar onderling zo'n vier keer tegen elkaar en het is er meest al slecht weer. Ik kon ook naar Spanje, maar die club viel op een gegeven moment voor mij ook af. Mijn zaakwaarnemer Rob Jansen kwam ondertussen namelijk met het aanbod van Istanbulspor. „In eerste in stantie trok dat me helemaal niet, maar hoe vaker ik er over nadacht... Het is een nieuwe uitdaging, een nieuw-e start. Ik heb voordat ik besliste ook eerst met Beenhakker gespro veld. Het toernooi werd name lijk gewonnen door de gebroe ders De Boer. Europees voetbal Met het afzeggen van Celtic kon aan één van de wensen die Van Vossen bij zijn zaakwaar nemer had neergelegd niet vol daan worden. De Zierikzeeë- naar speelt komend seizoen geen Europees voetbal. „Daar heb ik wel over nagedacht. Bij Celtic kun je er na één ronde ook al uitliggen." Bij Istanbulspor werd het duo Van den Brom/Van Vossen ge presenteerd alsof zojuist de nieuwe Europese topscorers waren binnen gehaald. Over extra druk wil Van Vossen ech ter niets weten. „Waar ik ook naar toe was gegaan. Overal is de druk hoog omdat je van de Europacupwinnaar komt. Voor elke club ben je ook een dure aankoop. Het hoort er al lemaal bij. Ik ga ook niet naar Turkije om vakantie te hou den. Het ligt ook zeker in de bedoeling om mijn contract daar uit te dienen, anders te ken ik ook niet voor zo'n perio de. Wie weet verleng ik mijn contract wel tussentijds." Oranje ken en dat John van den Brom eveneens heeft getekend heeft natuurlijk ook meegespeeld." Met Van den Brom speelde Van Vossen vorige week ook mee in het prestigieuze beachvoetbal- toernooi in Frankrijk. Het duo reikte daar tot een vierde plaats. „Daaruit blijkt ook al dat we goed met elkaar op kun nen schieten. We vormen een goed koppel, anders hadden we nooit zo ver kunnen ko men." Nederlanders speelden sowieso een voorname rol in het internationale deelnemers- Istanbul heeft grote plannen. Clubs als Parma, Deportivo la Coruna en KV Mechelen staan model voor de koers die de club de komende jaren wil va- ren. Van Vossen: „Ik hoop sportief nog mooie jaren te hebben in Istanbul. En waar om niet? Ik ben in de bloei van mijn carrière. Mijn top moet nog komen." Oranje is daarbij niet hele maal uit zijn gedachten. „Als ik goed blijf presteren, blijf ik echt wel in beeld. Bondscoach Guus Hiddink heeft zelf ook nog even in Turkije gewerkt. Hij weet wat er te koop is. En ach, al zou ik niet meer geselec teerd worden. Ik heb achttien interlands gespeeld en een WK meegemaakt. Dat is toch niet niks. Maar begrijp me niet ver keerd. Ik zou dolgraag naar het EK in Engeland gaan." De Nederlanders in Italië heb ben in het verleden gewezen op het feit dat het raadzaam is snel de taal van het land aan te meten qn te integreren in de cultuur. Van Vossen spreekt, en dat is niet zo vreemd, mo menteel nog geen woord Turks. „Ik heb van Beenhakker be grepen dat sommige spelers Engels en Duits spreken. De voetbaltaal is ook overal het zelfde. Buiten het veld zal ik me aan moeten passen, Ik zal wel wat woorden moeten leren om te kunnen communiceren. Ik kom wel in het Westerse ge deelte te wonen en als je niet te hogen eisen stelt, zal het alle maal wel te doen zijn." Winterswijk Volgende week wordt Van Vossen door zijn team in Ne derland 'opgehaald'. Istan bulspor betrekt dan namelijk een twee weken durend trai ningskamp in Winterswijk. Aanvankelijk lag het in de be doeling dat de club ook een oe fenwedstrijd in Zierikzee zou spelen maar die gaat niet door. Cees van Vossen, de broer van Peter, had geen tijd genoeg om de wedstrijd te organiseren. „Maar misschien kunnen we voor de winterstop wat rege len" aldus Cees van Vossen. Istanbulspor komt overigens wel in de buurt van Zeeland. Een van de oefenwedstrijden is Dordrecht '90 namelijk de te genstander. Verder fungeren ook Cambuur en twee ama teurclubs als sparringpartner.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9