De Soeticheyt lijdt niet onder teveel aan vrouwen Wennen aan de nieuwe thuishal Uitslagen Deltaweek Vloot Deltaweek verlaat vandaag Zierikzee 48 51 V 25e Deltaweek begint te rustig Windstilte laat schepen ronddobberen in de zon Softbaltitel Boardman Basketbalclub MEVO in Westerschouwen r 4 4 MAANDAG 3 JULI 1995 NR 25798 Alleen zaterdag stak er voor de deelnemers aan de zeilwedstrijden van de Deltaweek een aanvaardbaar briesje op. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - De Soeticheyt uit Zierikzee kwam zaterdag als tweede schip van de hele IMS-vloot binnen. De hoop van de bemanning op een eerste plaats groeide met het uur „Het schip dat als eer ste binnenkwam hoorde gezien de handicap ook voor ons te eindigen'weet Ar jenne de Ruy ter. Ze had de wedstrijd goed ingeschat want de Soeticheyt werd zaterdag inderdaad als winnaar uitge roepen van de Zeelandrace I in de eerste klasse van de IMS. ZIERIKZEE - Een flinke tegenstroom en een gebrek aan wind. Alleen het anker kon voorkomen dat de zeilschepeii die vrijdag aan de openingsrace van de Deltaweek deelnamen niet achteruit voeren. Een over dosis aan zon maakte het humeur van me nig zeiler er bovendien niet beter op. Maar 's avonds achter een koel glas bier op een van de vele terrassen in Zierikzee was al de tegenspoed weer snel vergeten. Kennis van het water is vol gens De Ruy ter belangrijk. Bovendien hebben we wat ge luk gehad op de stromen en met het windshiften." Dat er rekening gehouden wordt met Content waren de basketbal lers ook over de publieke be langstelling. De vijftien men sen die nu de partij volgden waren er al bijna meer dan bij alle thuiswedstrijden van vo rig seizoen te samen. Over de uitslag mag wat min der tevredenheid heersen. Hoewel het in de eerste perio de nog gelijk opging verloor de Schouwen-Duivelandse club met 102 tegen 77 van een team dat al een weekend lang va kantie agn het vieren was op de boot mag na het eerste weekend duidelijk zijn. Al was het alleen maar omdat de boot uit Zierikzee komt. ,,Als men sen zien dat je hier vandaan komt, gaan ze je al snel vol- het eiland. Volgens voorzitter en speler Bob Noomen was de tegenstander echter gewoon een maatje te grooU Knieblessure Bij MEVO maakte Paul van der Sneppen na een afwezig heid van acht jaar zijn come back. Van der Sneppen trainde vanaf april mee, maar had zich nog niet in een wedstrijd kun nen meten. Voor zaterdag was gen." De Soeticheyt ligt im mers al twintig jaar in Zierik zee. De bemanning die haar oorsprong vindt in Wassenaar noemt zichzelf daarom graag 'weekendzeeuwen' dat er overigens al twee jaar niet van gekomen. Een hard nekkige knieblessure speelde de lange verdediger parten. ,,Ik kan niet garanderen dat ik dit seizoen alle wedstrijden zal spelen, maar van de dokter mag ik het weer proberen." Van der Sneppen speelde van af 1980 drie jaar bij MEVO in de junioren en vervolgens vier jaar bij de senioren. Toen ver trok hij wegens zijn studie naar Rotterdam. Daar speelde hij in de lagere teams van AMVJ, maar nu hij weer terug is op Schouwen-Duiveland wil hij het shirt van MEVO weer aantrekken. ,,Die grijze shirts van nu zijn ook al een stuk be ter dan die felle strakke Oran je tricots die we droegen toen ik hier voor het laatst speel de." Wennen aan de teamgenoten is er voor Van der Sneppen niet bij. „Robbert Hoevens, Bob Noomen en Henk van Donk za ten toen ook al in het team en „Maar zo goed zijn we niet hoor, want we hebben veel te veel vrouwen aan boord", zegt Arjenne de Ruy ter, beman ningslid van de Soeticheyt. „Tenminste dat vinden de enkele van de jongere jongens heb ik nog training gegeven. Mijn hart ligt gewoon hier." Van der Sneppen is optimis tisch over de toekomst van de club. „Nu we hier in Burgh- Haamstede spelen, komen er vast wel leden bij. Het asiel zoekerscentrum is ook dicht bij. Daar zitten veel Joegosla- ven. Onder hen is het basketbal erg populair. Mis schien dat er wat jongens lid willen worden." Contributie Nieuwe leden dienen zich ech ter nog wel even door de hoge contributie van 250 gulden heen te bijten. Een noodzaak volgens penningmeester/spe ler Henk van Donk. „Zoals het er nu naar uitziet houden we op onze begroting net zestig gulden over. Bij meer leden is er in ieder geval dit seizoen nog geen contributieverlaging te verwachten." meeste zeilers. Want die vin den dit echt een mannen- sport." Haar moeder, haar zus Carolijn en vriendin Selina Luchtenborg bevinden zich eveneens aan boord. Alleen de kapitein, haar vader, verte genwoordigt de mannelijke tak aan boord. „We zijn overi gens beter op dreef in de kroeg dan op het water. Maar schrijf dat maar niet want mijn vader denkt dat we allemaal op tijd naar bed gaan." Zondag was de verhouding man/vrouw aan boord enigs zins recht getrokken. Dat ze daardoor die dag niet goed presteerden, daar wilde De Ruyter niets van weten. „We kenden een start met veel pro blemen. Wat aanvaringen en zo. We kwamen nogal klem te zitten. Ik denk dat we ergens middenin zijn geëindigd." De bemanning van de Soeti cheyt voert net als veel andere boten het argument van geluk aan voor de hoge positie. De Ruyter: „Natuurlijk speelt dat mee. Over een hele week zal de beste misschien wel winnen. Maar bij zulk licht weer als vandaag is dat een andere boot dan bijvoorbeeld bij wind kracht zeven." De Tarka Kees Kort van de Tarka is bij de R&P schepen de te kloppen man. Vier jaar achtereen won hij al het overall-klassement en ook vrijdag was hij als eer ste binnen. Motorproblemen brachten de zeilbotenbouwer ook niet van zijn stuk. „Na tuurlijk niet, het is toch een zeilrace." Kort keek met zijn twee be manningsleden Amar de Wit en Arjan Otter tevreden terug op de race van zaterdag. „Er ging niets fout, al zaten we nooit optimaal op ieder rak. We hadden iets te veel kruis- rak en het ruime rak was iets te kort. We zullen wel geen eer ste zijn geworden." De Spetter uit Brouwershaven finishte zaterdag wel als eerste in zijn klasse, de IMS 4. „Wij varen altijd wel goed", aldus Niek van Heijst. De beman ning: man, vrouw, drie zonen en een vaste opstapper vaart al jaren samen. We zijn goed op elkaar ingespeeld." Hoge ogen in het eindklassement zal de boot echter niet gooien. „We komen al een bemanningslid te kort en van de week moet er nog eentje terug naar huis om dat hij in zijn tentamenperiode zit. De rest van de week zijn we dus onderbemand. Zeker als het hard waait, heb je bijvoor beeld al drie man nodig om het spinaker te hijsen." Anne Mazurka Oude bekende in het deelne mersveld is de Anne Mazurka. De boot vaart al zo'n beetje sinds mensenheugenis mee en dat, weet de bemanning, werkt niet bepaald in het voordeel van het schip. Evert van de Zande: „In de IMS komen we er niet aan te pas. Het schip is zestien jaar oud. Het ontwerp is achterhaald en daarom zul len we ondanks de handicap die we hebben gekregen geen kans hebben. Al zullen we natuurlijk wel ons best doen want in principe varen we altijd om te winnen. We zijn tenslotte niet voor niks al we ken bezig om het schip leeg en de onderkant zo glad mogelijk te maken. Maar we kennen de beperkingen van het schip." De Anne Mazurka vaart, na de Zeelandrace I en II alleen nog de Veronica-race op vrijdag. Van de Zande: „Zaterdag heb ben we tactisch wat fouten ge maakt. Bovendien kozen we een verkeerd zeil." De zondag verliep redelijk voor de Zierik- zeeënaren aan boord. De Anne Mazurka eindigde ergens mid denin haar klasse. Vanmorgen zijn de eerste bo ten om half tien vertrokken voor de Buutengaetsrace die de vloot van Zierikzee naar Sint Annaland brengt. TURIJN (ANP) - De Neder landse softbalsters zijn er niet in geslaagd de Europese titel te heroveren op eeuwige rivaal Italië. Oranje won zaterdag het openingsduel (best-of-th- ree) met 2-1, maar kon dat geen goed vervolg geven. De Italiaansen, die twee jaar geleden in Bussum de Europe se Het was voorin inademen en achter het zeil uitade men zoals een van de zeilers het zo treffend zei. Twee derde van de schepen haal de niet op eigen zeilkracht de finish. Pas tegen de avond stak op de hete vrij dag hier en daar een voor zeilers acceptabel briesje wind op. Toen hadden de meeste schepen het echter al opgegeven. „We lagen midden in de geul met al die beroepsvaart en geen wind. Toen zijn we maar op de motor naar Zierikzee ge gaan. Lekker een biertje drinken." Zo luidde de re actie van Niek van Heijst. Hij komt zelf uit Voorburg maar zijn boot, De Spetter, ligt al 20 jaar in Brouwers haven. „Zeker voor zo'n zwaar schip met een ge wicht van elf ton was het een ramp." Ook de bemanning van de Kopje Kleiner uit Bruinisse kwam sneller binnen dan met louter zeilen mogelijk was geweest. „We kwamen niet vooruit met de spina ker. Toen hebben we de mo tor maar gestart. Pas tegen zessen kwam er wind", al dus de vrouw van eigenaar Hans de Waal." Ieder pufje De Grote Waert kwam wel Krammersluis-Zierikzee IMS 1: 1. Grote Waert. IMS 3: 1. Courtisane II; 2. Ba bysitter; 3. Anneke V. IMS 4: 1. Paddington; 2. Majic; 3. Jacomina. IMS 5: 1. Diamond; 2. Juffrouw Jannie; 3. Next. IMS 6: 1. Ancor; 2. Celestine. NKK1 2:1. Zeebeer 3; 2. Siren Song; 3. Thbou. NKK 1. Aquatique; 2. Rab bit; 3. Pelicaen. NKK 6: 1. Thrka; 2. Peace; 3. Who's Afraid. R en P A: 1. Boreas; 2. De tijd scil 't leare; 3. Rietschoot. R en P B: 1. Candelaer; 2. Wa- tergraaf; 3. Nieuwe Maen. JR en P C: 1. Droncke Oort; 2. Snoeshaen; 3. Schuimer. Zeelandrace 1 IMS 1: Soéticheyt; 2. Ace; 3. R. Runner. IMS 2: 1. Kind of Magie; 2. Foxy; 3. Stardust. IMS 3: 1. Artful Dodger; 2. Sport Hotel; 3. Xperience. IMS 4: 1. Twee gezusters; 2. White Rover; 3. Veronier II. Zeelandrace 2 IMS 2: 1. Reckless; 2. Kick; 3; R. Runner. zeilend over de finish. Als eerste nog wel, maar er zeil den gisteren ook maar twee schepen mee in de eerste klasse van de IMS. „We zijn op een gegeven moment aan de andere wal gaan varen dan de rest van het veld. We kwamen ont zettend ver voor want toen de andere boten ons veel la ter volgden was de wind ook daar gaan liggen. We hebben vervolgens ook nog anderhalf uur stil gelegen. En twee keer zijn we maar voor anker gegaan. We heb ben echt ieder pufje wind gebruikt om binnen te ko men", aldus een van de be manningsleden. Toen ze eenmaal ver voorop lagen bleek de wedstrijdlei ding de baan ingekort te hebben. De Grote Waert lag toen ineens behoorlijk uit de koers. Door steeds klei ne stukjes terug te zakken haalde het schip uiteinde lijk toch de finish. Tarka Ook de Tarka van Kees Kort uit Bruinisse haalde de meet. Kort: „We hebben steeds goed overgestoken. Als je van tevoren een beet je in kan schatten wat er ge beurt, kun je de finish nog wel halen." IMS 1. Stardust: 2. Schek- mate; 3. Pepaju. IMS 3: 1. Den Druzigen; 2. Bol werk; 3. Cres. IMS 4: 1. White Rover; 2. Ver nier II; 3. Stortemelk. IMS 5: 1. Diamond; 2, Ziek Zack; 3. Donar Jr. IMS 6: 1. Ancor; 2. Celestine; 3. Hotstuff. R en P A: 1. Boreas; 2. Groote Beer; 3. Windekind. R en P B: 1. Candelaer; 2. Wa- tergraaf; 3. Goede Trouw. R en P C: 1. Snoeshaen; 2. Droncke Oort; 3. Klieuw. MANCHESTER (AFP) - De En gelse wielrenner Chris Board man heeft zondag in Manches ter een operatie van anderhalf uur ondergaan. Na afloop noemde een woordvoerder van het ziekenhuis zijn toestand bevredigend. Boardman kwam zaterdag-' avond na drie kilometer van de proloog in de Ronde van Frankrijk zwaar ten val. Hij liep drie breuken op, waarvan twee in de linker-enkel. De derde breuk zat in de rechter pols. Paul van der Sneppen is na acht jaar weer terug bij MEVO '80. ,,Ik kan niet garanderen dat ik dit seizoen alle wedstrijden zal spelen. (Foto: Marijke Folkertsma) BURGH-HAAMSTEDE - Twee baskets van ge lijkwaardig materiaal en een veld dat qua af metingen meer in de buurt komt van de ideale maten. De basketballers van MEVO'80 toonden zich zaterdag na de oefenwedstrijd tegen een team van basketbalvereniging Verkerk uit Zwijndrecht tevreden met het veld in Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen. Vanaf nu de thuishaven van de van oorsprong Zierikzeese club. Te weinig wind en tegenstroom speelden de zeilers vrijdag parten, maar in de haven van Zierikzee kon de bemanning van menige boot zich aangenaam verpozen. (Foto: Marijke Folkertsma) i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9