Snel herstel in M1B 298 Wandelroute kreek Ouwerkerk compleet door aanleg van brug 't Stoofje viert laatste schooldag Zomeractiviteiten Westhoek start met Kinderspeeldorp Internationale conjunctuur gangmaker Belgische duikers nemen plaats in Zeelandcommissie Dagvaarding gebruiker drugs De laagste prijs van Nederland! KOTELÊTTO'S van 786 Autokraker op heterdaad betrapt Bromfietsster licht gewond bij aanrijding Haamstede 4 MAANDAG 3 JULI 1995 NR 25798 Met twee grote kranen werden de beide brugdelen op de plaats van bestemming gebracht. (Foto: Marijke Folkertsma) a a i ttt RENESSE - Westerschouwen Aktief start deze week het zomerprogramma. Dinsdag om 17.00 uur is er een feestelijke opening in Renesse. Donderdag wordt de eerste Ringpromotie in Haamstede gehouden. OUWERKERK - Met het aanbrengen van een brug over de watergang naar het gemaal heeft Staatsbosbeheer zaterdag een belangrijk onder deel van het Wandelplan rond de kreken van Ouwerkerk gerealiseerd. De brug maakt deel uit van de Oostkreekwandeling. Ze stond al geruime tijd op het verlanglijstje van Staatsbosbeheer. Zaterdagmorgen werden in al le vroegte de beide brugdelen, van ieder vijftien meter lang, op de plaats van bestemming gelegd en aan elkaar vastge schroefd. De brugdelen hebben eerder dienst gedaan als drij vende steiger bij de bouw van de Stormvloedkering. Voordat ze in Ouwerkerk geplaatst zijn, zijn ze schoongemaakt, geconserveerd en opnieuw ge lakt. Bovendien zijn de delen iets knikkend gemaakt. Dit is zowel voor de stevigheid als het opvangen van rek en krimp onder invloed van de weersom standigheden. Volgens boswachter Dirk Fluijt stond de brug al lange tijd op het verlanglijstje van Staatsbosbeheer: De brug maakt het mogelijk om vanaf de Oostweg tot aan het gemaal rond de kreek te lopen. Bin nenkort wordt deze wandeling van een markering voorzien. Dit gebeurt met het plaatsen van gekleurde paaltjes. De Oostkreekwandeling maakt onderdeel uit van het grote Wandel'plan dat Staatsbosbe heer voor het krekengebied heeft opgesteld. Ruiterpad [txtjHet wandelplan voorziet niet alleen in wandelingen voor mensen, maar ook voor paarden. De afgelopen winter is aanvang gemaakt met de aanleg van een ruiterpad van af het strand van Ouwerkerk, door de bossen, naar de Stel- weg. Dit ruiterpad wordt bin- ZIERIKZEE - Het jaar 1994 is voor het midden- en kleinbedrijf (MKB) een jaar van onverwacht snel herstel geworden. Gangmaker was de aan trekkende internationale conjunctuur. De afzetgroei versnelt dit jaar tot 3,75 procent, mede als gevolg van de investeringsactiviteiten van bedrij ven. Teleurstellend blijven de consumptieve bestedingen. Gs stellen 180.000 gulden beschikbaar MIDDELBURG - Ook Belgische sportduikers gaan deel uitmaken van de begeleidingscom missie van de provincie Zeeland om tot een zo goed mogelijke belangenafweging te komen voor beroepsvissers en sportduikers in de Oos- terschelde. Gedeputeerde staten van Zeeland trekken de komendle drie jaar 60.000 gulden per jaar uit voor concrete projecten. Voor volgend jaar wordt ver wacht dat de groei zal afvlak ken. Wel blijft de groei in het MKB duidelijk achter bij die in het grootschalige bedrijfsle ven in ons land. Deze resulta ten meldt het Economisch In stituut voor het Midden- en Kleinbedrijf in de publikatie Kleinschalig Ondernemen 1995, waarin de belangrijkste ontwikkelingen voor het Ne derlandse MKB in de periode van 1994 -1996 worden gepubli ceerd. De al enkele jaren haperende banenmotor zal dit jaar weer aangezwengeld worden. Ter wijl in het afgelopen jaar de banengroei in het MKB op een bescheiden 15.000 uitkwam, zal deze dit jaar op 44.000 uit komen. Voor 1996 wordt een verdere stijging tot 50.000 voorzien. Naast het econo misch herstel speelt daarbij eveneens de toenemende deel- nenkort voltooid. Ook de nieu we brug kan nog niet worden gebruikt door wandelaars. De ze week worden de dekdelen en de leuningen aangebracht. De aanleg van de brug bij het gemaal heeft niets te maken met de brug die vorig jaar uit baldadigheid werd vernield. Wanneer deze brug in ere her steld wordt kon Fluijt niet zeg gen. ,,Dat is een verzekerings kwestie. We moeten de procedure afwachten." De kos ten van deze brug worden door Fluijt geraamd op „een ton of misschien wel meer". Gezien deze hoge kosten wordt er vol gens hem wel overgegaan op de aanleg van een brug iets noor delijker dan de oorspronkelij ke. Daar is de afstand van de ene naar de andere oever iets korter. tijdarbeid een rol. Ook het grootschalige bedrijfsleven zal in 1995 en 1996 delen in het werkgelegenheidsherstel, me de door de grotere mogelijkhe den voor deeltijdbanen. De aantrekkende conjunctuur, in combinatie met de geringe stijging van de loonkosten, heeft tot gevolg dat de winsten in het MKB dit jaar opgekrikt kunnen worden. Dat geldt voor de meeste sectoren van het MKB. Alleen in de detail handel blijven de resultaten teleurstellend. Een belangrijk actiepunt van de zogenaamde Zeelandcom missie is de verdere vormge ving van de zoneringsvoorstel- len.. De duiksport en de visserij hebben hierover in principe al een overeenkomst op hoofdlijnen gesloten. Vol gens de commissie moeten de beide partijen dit seizoen al re kening houden met de gemaak te zoneringsvoorstellen op ba sis van vrijwilligheid. Dat geldt in het bijzonder bij de ha ven van Wemeldinge en aan Kurkenol bij Zierikzee, waar de vissers moeten inleveren, en Strijenham waar de duikers een stapje terug moeten doen. Daarnaast besteedt de com missie aandacht aan de com municatie tussen belangheb benden en aan voorlichting en educatie. Ook zullen de leden De kinderen spelen dinsdag een belangrijke rol bij de ope ning van de activiteiten. Vanaf 17.00 uur kunnen zij het speel- dorp op de kerkring in Renesse bezoeken. Daar staan een luchtkasteel, springkussen en de schminkers klaar om er een feest van te maken. Ook is er kindertheater en zijn er clowns om de kinderen te vermaken. Het speeldorp wordt om 20.30 uur afgesloten met een lam pionoptocht. Lampionnen zijn vanaf 14.00 uur verkrijgbaar HAAMSTEDE - Een 17-jarige vrouw uit Haamstede raakte vrijdag licht gewond tengevol ge van een aanrijding met een auto op het kruispunt van de Kamillelaan en de Koren bloemlaan in Haamstede. Zij verleende geen voorrang. [txt]De bromfietsster wilde vanuit de Kamillelaan linksaf de Korenbloem inslaan. Zij verleende hierbij geen voor rang aan een auto, bestuurd door een 38-jarige vrouw uit Nieuw-Haamstede. De brom fietsster kwam ten val waarbij ze licht gewond raakte. Ze werd per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis in Zierikzee. Daar werd een aan tal kneuzingen geconstateerd. In Serooskerke raakten vrij dagmorgen drie auto's betrok- SERÓÓSKËRKË - In Seroos kerke kreeg een 19-jarige auto mobilist uit Made een dagvaar ding omdat hij zijn auto bestuurde onder invloed van drugs. Van een 17-jarge inzit tende uit Raamsdonksveer werd een hoeveelheid XTC-pil- len in beslag genomen. De auto werd aangehouden tij dens een nachtelijke controle van de politie. Een urineproef wees uit dat de bestuurder drugs had gebruikt. Hiervoor moet hij zich binnenkort ver antwoorden voor de rechter. Van een inzittende nam de po litie een hoeveelheid XTC-pil- len in beslag. Na het betalen van een boete van 600 gulden kon deze zonder pillen vertrek ken. Vrijdag werd in Serooskerke een 29-jarige inwoner van Ser ooskerke aangehouden die te veel alcohol had gedronken. De ademanalyse gaf een uit slag van 775 ug/1. De politie nam het rijbewijs van de man in beslag en gaf hem een dag vaarding mee naar huis. ROTTERDAM (ANP) - De toe- gangsbrug tot het Nederlands Architectuur Instituut (NAI) in Rotterdam is zaterdagmiddag ingezakt. zich bezighouden met de be leidsvoorstellen uit de duik- sector. De provincie Zeeland heeft ongeveer 33.000 duikver- gunningen uitgegeven. De Zeelandcommissie komt onder voorzitterschap van J. G. van Zwieten, gedeputeerde voor onder meer recreatie en toerisme. Verder bestaat de commissie uit vertegenwoor digers van provincie, politie, Rijkswaterstaat, duiksport sector, visserij-organisaties, het ministerie van landbouw, natuurbeheer en visserij, de gezamenlijke waterschappen, het Grevelingenschap en de Stuurgroep Oosterschelde. De gelden die door gs beschikbaar gesteld zijn, worden gefinan cierd uit de meeropbrengsten van de duikleges. bij het VVV-kantoor in Renes se en 's avonds in het speel dorp. Donderdag gaat de jaarlijkse reeks Ringpromoties van start in Haamstede. Vanaf 10.00 uur is er braderie ri nd de kerk. Ook tijdens de braderie vinden er kinderactiviteiten plaats, waaronder buttons maken, schminken en Vlaamse volks spelen. Aan de Noordstraat kunnen de liefhebbers zich vergapen aan een aantal oldti mers. ken bij een aanrijding op het kruispunt van de Delingsdijk met de N59. Een 29-jarige man uit Maasbree had te laat in de gaten dat de auto's voor hem voor het rode licht stonden te wachten. Twee auto's moesten worden weggesleept. In Renesse kreeg een 66-jarige automobilist uit Rotterdam op de rotonde van de Hogezoom geen voorrang van een 39-jari- ge man uit Renesse. Beide voertuigen raakten licht be schadigd. Zaterdagmorgen raakten twee auto's beschadigd bij een aan rijding op het kruispunt van de Stoofweg en de N59 bij Seroos kerke. Een 22-jarige man uit Capelle aan den IJssel gaf, ko mende vanaf de Stoofweg, geen voorrang aan een 25-jari- ge inwoner van Overijsse. VOLKEL (ANP) - De jaarlijkse open dag van de Koninklijke Luchtmacht, zaterdag in'Vol- kel, heeft met bijna 200.000 be zoekers alle verwachtingen overtroffen. Een dag eerder waren al zo'n 35.000 bezoekers geregistreerd, overwegend ge nodigden en familieleden van het personeel. Advertentie Aanbieding geldig van ma. 3 juli t/m wo. 5 juli 1995. A&P Services B.V. tel. 02154-83333. ELKE DAG GOED NIEUWS Verwachting t/m vrijdag 7 juli WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 10% Min.temp. 9 graden Mid.temp. 19 graden Windkracht variabel 3 Donderdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 20% Min.temp. 11 graden Mid.temp. 21 graden Windkracht zuidwest 4 Vrijdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 20% Min.temp. 12 graden Mid.temp. 22 graden Windkracht zuidwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 4 juli Zon op 05.26, onder 22.01 Maan op 12.32, onder 00.11 Eerste Kwartier: 5 juli (22.03) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Langzaam komt er een einde aan de regen en het onweer. Vanavond klaart het van het westen uit iets op en het wordt op veel plaatsen droog. Ook vannacht is het droog en de temperatuur daalt dan geleidelijk tot 9 graden. Dat is bijna 3 graden lager dan 'normaal'. Mor gen overdag blijft het kwik onder de maat. Normaliter wijzen de thermo meters begin juli 's middags onge veer 21 graden aan; morgenmiddag moeten we genoegen nemen met een graad of 17. Maar niet alleen door de temperatuur voelt het fris aan, ook de wind draagt een steen tje bij. De westelijke wind is matig, rond kracht 4, in het Waddengebied in de middag krachtig, windkracht 6. Verder spelen zowel wolkenvelden als zon een rol. Met name in het noorden valt een enkele bui. Vanaf woensdag tekent zich een herstel af van het weer. Een hogedrukgebied op de Atlantische Oceaan ontwik kelt een uitloper richting Europa. Dit betekent enerzijds dat de wind, glo baal gesproken, aan kracht in boet, maar ook dat wat zachtere oceaan- lucht de kans krijgt om tot Neder land door te dringen. Later in week kan het een graad of 22 worden, en dat bij geregeld zon. ZIERIKZEE - Een 37-jarige man uit Rotterdam is vrijdag nacht op heterdaad betrapt toen hij op een parkeerterrein aan de Grevelingenstraat in Zierikzee probeerde een auto open te breken. Tijdens het verhoor bekende hij twee au to's te hebben opengebroken. De man werd tijdens zijn werkzaamheden betrapt door een politiefunctionaris. Deze zag dat de man een auto open brak en instapte. De dader werd aangehouden en overge bracht naar het politiebureau in Goes. De spullen die hij uit de twee auto's had gestolen had hij nog in bezit en werden aan de eigenaars teruggege ven. Na verhoor is de man in de loop van vrijdag weer in vrij heid gesteld. ZIERIKZEESCHEÜ NIEUWSBODE IH Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 51,00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. f 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 171/2% B.T.W. De leerlingen van obs 't Stoofje in Ouwerkerk hadden vrijdag iets te vieren: hun laatste schooldag. s Morgens togen de scholieren, 71 man sterk, naar het Salvatorpark waar een vossejacht werd gehouden. De ouders gingen als circusartiest verkleed, terwijl het aan de kinderen was, ze zo snel mogelijk op te sporen. Met spelletjes als jongleren werd het ochtendprogramma afgerond. Daarna ver trokken de leerlingen in een lange stoet naar het grasveld rond de kerk. van Ouwerkerk voor een voorstelling van het eigen kindercir cus. Alle leerlingen, met uitzondering van die van groep acht, deden mee. Sommigen brachten een echte 'act', anderen werkten 'ach ter de schermen'. Ouders en opa's en oma's waren in groten getale aanwezig om de verrichtingen van hun kroost te aanschouwen, 't Stoofje maakt van de laatste schooldag altijd een feestje met een speciaal thema. Dit jaar ging het om 'het circus'. Eerder hield de school een stründdag en een feestdag met als thema 'sprookjes'. De kinderen worden maandag 14 augustus weer op school terug ver wacht. (Foto: Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3