Geen extra politiemensen voor de regio Schowwen-Buivelasid Gezelligheid troef tijdens walactiviteiten Deltaweek UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE aa6g TROUWPLANNEN? drukkerij lakenman ochtman bv 5Knarsetandend solidair' met Zeeuivsch-Vlaanderen Organisatie Beachpop tevreden Vloot Deltaweek vertrekt vandaag uit Zierikzee dé krant van schouwen - duiveland! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE EEN GROTE KOLLEKTIE ORIGINELE TRGUWKAARTEN VINDT U BIJ Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 MAANDAG 3 JULI 1995 151e JAARGANG NR 25798 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Op Schouwen-Duiveland komen er voorlopig geen nieuwe politiemensen - noch agenten noch surveillanten - bij. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE/MIDDELBURG - De Zeeuwse politie krijgt er met ingang van 1 januari 1996 25 men sen bij, maar het district Oosterscheldebekken - waar Schouwen-Duiveland onder valt - profiteert daar niet van. Twee politiemensen worden beschikbaar gesteld voor het Interregionaal Recherche Team (IRT), zes gaan er naar Walcheren en zeventien gaan er naar Zeeuwsch-Vlaanderen waar zij voornamelijk ingezet worden in de strijd tegen drugshandel en de overlast die daarmee gepaard gaat. Dat bleek vrijdag tijdens de vergadering in Middelburg van het regionaal college. Kort geleden werd bekend ge maakt dat de Politie Zeeland er op initiatief van minister Dijkstal van binnenlandse za ken 25 mensen bij zou krijgen. Toen was echter nog niet be kend hoe de nieuwe krachten over de Zeeuwse politieregio's verdeeld zouden worden. Ook werd nog gediscussieerd over de vraag of de 25 agenten zou den moeten zijn of surveillan ten. Agenten hebben meer be voegdheden dan surveillanten, maar zijn ook duurder. Het regio-managementteam van de politie wil het liefst sur veillanten en staat daarmee lijnrecht tegenover de regiona le dienstcommissie die vindt dat men beter kan kiezen voor zoveel mogelijk nieuwe agen ten. De werkdruk bij de politie is volgens de dienstcommissie hoog en door meer agenten in dienst te nemen zou de werk druk teruggebracht kunnen worden. „Zij vinden dat sur veillanten het gat van de agen ten niet goed opvullen", aldus korpschef A. A. Smeels vrij dag tijdens de vergadering van het regionaal college. Hij koppelde daar meteen de opmerking aan vast dat sur veillanten sneller beschikbaar zijn dan - nog op te leiden - agenten. Om dat probleem het hoofd te bieden wil men nu op zoek gaan naar herintreders. In veel gevallen gaat het daarbij om vrouwen die hun carrit-e bij de politie wegens zwanger schap hebben onderbroken, maar die nu de kinderen wat ouder zijn weer graag terug willen in hun oude vak. Voor deel van herintreders is dat zij niet meer opgeleid hoeven te worden en na een korte cursus weer volledig inzetbaar zijn. De vraag waar de nieuwe men sen ingezet zouden moeten worden heeft heel wat hoofd brekens gekost, maar uiteinde lijk is men tot de conclusie ge komen dat drugshandel en daardoor veroorzaakte over last - met name in Terneuzen en Vlissingen - een probleem is waar zeer dringend iets aan ge daan moet worden. En dus werd besloten om het meren deel van de nieuwe mensen op die klus te zetten. Burgemeester Den Boon van Veere was niet gelukkig met de keuze. ,,Ik vind het weinig zakelijk om drugs nu tot hét grote probleem in deze provin cie te bestempelen", aldus Den Boon. Hij pleitte voor een an dere verdeling van de 25 nieu we politiemensen. Burgemees ter D. J. van der Zaag van Goes, woordvoerder van het Oosterscheldebekken, consta teerde dat dit district met lege handen naar huis gaat. ,,En ik wens de politiemensen die dat uit moeten gaan leggen succes bij die taak", aldus Van der Zaag. Tandenknarsend Van der Zaag voegde daar me teen aan toe dat het district Oosterscheldebekken node ak koord gaat met het voorstel van het dagelijks bestuur. ,,De drugsproblematiek in Zeeuwsch-Vlaanderen is inder daad ernstig", aldus Van der Zaag. „Maar u moet de situatie in Renesse ook niet onder schatten". Van der Zaag con stateerde nuchter dat men in feite in heel Zeeland met het zelfde probleem kampt: te wei nig politie. „Dat probleem geldt voor alle districten", al dus Van der Zaag. Hij stelde namens het Ooster scheldebekken wel een voor waarde en wel dat men in no vember dit jaar om tafel gaat zitten om de verdeling van de totaal beschikbare politiemen sen over de verschillende dis tricten onder de loep te nemen. Korpsbeheerder burgemeester Rutten van Middelburg, voor zitter van het dagelijks be stuur van het regionaal colle ge, reageerde positief op die voorwaarde. De vergadering in Middelburg werd bijgewoond door bijna alle burgemeesters van Schou wen-Duiveland. Alleen burge meester A. Vogelaar van Brui- nisse had zich afgemeld. Echt blij met de verdeling van de nieuwe politiemensen toonde men zich niet. „We verklaren ons tandenknarsend solidair met Zeeuwsch-Vlaanderen", aldus burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs van Zierikzee. Pleister op de wonde is voor hem de toezegging van Rutten dat er in november gepraat wordt over de verdeling over de verschillende districten van de beschikbare politiemensen. „Dat v/as voor ons ook een har de voorwaarde", aldus de Zie- rikzeese burgemeester. ZIERIKZEE - Ook dit jaar zorgden vier café- en restauranthouders aan de haven in Zierikzee gezamenlijk voor het natje en droogje tijdens de Deltaweek. De optredens van vier jazzbands in de tent aan 't Luitje zorg den voor de rest. Een aantal jaren geleden sloe gen vier horeca-ondernemers de handen ineen om tijdens het eerste weekend van de Delta week, het jaarlijkse zeilevene- ment op de Oosterschelde, het randgebeuren op de wal in houd te geven. En wanneer de zon dan zo meewerkt als afge lopen weekend kan het eigen lijk niet meer stuk. In de voor de gelegenheid op gestelde tent aan 't Luitje, ei genlijk overbodig gezien de temperaturen, zorgden Star- Bier en parasols zorgden dit weekend voor de broodnodige verkoeling langs de Zierikzeese haven. (Foto: Marijke Folkertsma) dust, The original Zealand Streetparade Jazzband, La Freakiënne en Remake voor vrolijke jazz- en dixielandno- ten. The original Zealand Streetparade Jazzband deed haar naam eer aan door zater dagmiddag al spelende over de Nieuwe Haven en door het cen trum van Zierikzee te parade ren. Op de Nieuwe Haven leverde dat geen problemen op met voorbijrazend verkeer. Dat was er namelijk niet, omdat de haven vanaf drie uur verboden gebied was voor verkeer. Een wijs besluit volgens caféhoud ster Ria Geluk. „Er zit er altijd wel één tussen die niet begrijpt of wil begrijpen waarom de mensen midden op de straat staan. En dan ontstaan er ge makkelijk problemen." Zaterdagavond was er voor au to's overigens ook geen door komen aan op de haven. De mensen stonden als haringen in een ton voor de cafés en na een lange warme dag zeilen vloeide het vocht rijkelijk door de dorstige kelen. Zon dagavond was het een stuk rus tiger. Na drie dagen zeilen was bij velen de fut er een beetje uit. En wat is er dan lekkerder om lekker onderuit gezakt te zitten op een terrasstoel met een goudgele rakker voor de neus? RENESSE - Met 2.500 betalen de bezoekers en een organisa torisch gezien goed verlopen festival kan de organisatie te vreden terugkijken op de der de editie van Beachpop. Dit jaar vond het festival voor het eerst plaats aan de rand van de duinen bij de Brouwersdam. Een perfecte locatie, zo bleek. Na het financiële debacle van vorig jaar, was het dit jaar voor de organisatie erop of er onder. Het bleek erop te zijn, zij het nipt. De 2.500 betalende bezoekers waren er 500 meer dan nodig om uit de kosten te komen. Het Aidsfonds, waar voor het festival wordt gehou den, kan dan ook een donatie tegemoet zien. „Al zal het geen vet bedrag zijn" aldus de voor zitter van Stichting Beachpop, Marco Verseput. Het middag- blok, bestaande uit hip-hop en house, bleek een goede greep te zijn van de organisatie. Niet al le bands waren echter in staat om de bezoekers in gang te zet ten. Crosshead the Souths- ide Horns (extra large), die za terdag in hun achtertuin speelden slaagden daar wel in. Op veler verzoek had de orga nisatie besloten deze band, na vorig jaar, een tweede optre den te gunnen. Een kans die door de twaalfmansformatie met beide handen werd aange grepen. De Dijk gaf Beachpop de afsluiting waar het recht op had. Al reikte de band niet tot het gebruikelijke niveau. Een man moet zich richten naar een nieuw doel zodra het oude te gronde gaat. Siur Ernest Shackleton Frisse dag HET WEER Vannacht weinig wind, enkele mistbanken en een minimumtem peratuur omstreeks 9 graden. Wisselend bewolkt. Middagtempe- ratuur ongeveer 17 graden. Westè- lijke wind, matig, rond kracht 4. 3 BRUG O Wandelroute krekengebied Ouwerkerk compleet door nieuwe brug. 4 TRACTORENDAG Er was veel belangstelling voor de tractorendag in Kerkwerve. 5 TSJERNOBYL Kinderen uit Tsjernobyl te gast op Schouwen- Duiveland. 8 ZEILSPORT Bij Port Zélande werd het Open Nederlands Kam pioenschap Match-racen voor zeilteams gehouden. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE - De vloot van de Deltaweek telt dit jaar zo'n 180 schepen. Van zeilen kwam ech ter nog niet veel. Zowel vrijdag als zondag was het meer ronddobberen op de Oosterschelde. De wedstrijden werden dan ook danig ingekort. Alleen zaterdag stak er een voor zeilers aan vaardbaar briesje op. De Anne Mazurka uit Zierik zee behoort ook dit jaar weer tot de deelnemers. Zij het al leen in het weekend en Vrijdag als de Veronicarace op het pro gramma staat. Zaterdag ein digde de boot als negende. Zon dag bracht de Anne Mazurka het er met een vierde plaats al beter vanaf. De Soeticheyt, ook een boot met Zierikzee als thuishaven, begon de zaterdag voorspoe dig. In de IMS I behaalde de boot een eerste' plaats. Deze boot was zondag weer terug te vinden in de middenmoot. Vandaag is de vloot uit Zierik zee vertrokken om vanavond in Sint Annaland aan te meren. In Bruinisse is het Mosseltoer- nooi gestart. Zowel zaterdag als zondag werd er al een groot aantal partijen gespeeld. Ver rassingen deden zich echter nog niet voor. Spannend be looft de strijd *te worden in de heren enkel B. Zeven deelne mers hebben zich ingeschre ven. Onder hen Jacco Alme- kinders, de winnaar van vorig jaar, en Johnny Otte die pas geleden clubkampioen werd van Bru-Tèn. Er is inmiddels één partij uit deze klasse ge speeld. André Goedegebuure, clubkampioen van TV Duive- land won in drie sets van Christiaan Huizer, 4-6 6-1 en 6-2. Bij de dames enkel Dl is Rena- te Ruitenbeek inmiddels door gedrongen tot de halve finale. Zij versloeg Els Schroevers in de kwartfinale met 6-3 7-6. Het toernooi duurt nog tot zater- De basketballers van ME- VO'80 beproefden .zaterdag de nieuwe thuishal. In Sport- en Recreatiecentrum Wester- schouwen werd een oefenduel gespeeld tegen een team van basketbalvereniging Verkerk uit Zwijdrecht. De locatie stemde tot tevredenheid, de uitslag niet. De Singelloop kent morgen zijn 18e editie met Delta Sport als organisator. De historie van de wedstrijd gaat echter al veel verder terug. Sport op pagina 8 en 9. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnementmetautom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. I k betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcodeplaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: —y zend de bon in open envelop zonder postzegel naar v Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, m Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee z

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1