Nieuwe bibliobus is langer en een stuk comfortabeler GEMEENTE gHj DUIYELAND Hulde 'zilveren wasvrouw' streeknieuws ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE A. W. VAN GEER DONDERDAG 29 JUNI 1995 NR 25796 5 Uw advertentieruimte voor gelukwens ter gelegenheid van verjaardag, jubileum, huwelijk, examen, verloving Wie weet wie deze man is. Bel hem en feliciteer hem met zijn 41e verjaardag. Tel. 01110-17053 of 12931 0e advertentie dient t dag voor plaatsing in het bezit te zijn van de Zierikzeesche Nieuwsbode Tarieven: Pri/s per regel 3.00 over 2 kolommen Toeslag voor foto of tekening maximaal 40 mm hoog over 1 kolom I 25.-. over 2 kolommen I 35,- De advertenties kunnen zonder opgaaf van reden geweigerd worden BURGH-HAAMSTEDE Bazar/rommelmarkt Op initiatief van leden van de Christelijke Gereformeerde Kerk in Haamstede wordt za terdag 1 juli in het centrum van Haamstede een bazar/ rommelmarkt gehouden. Het evenement is naas* de Neder landse Hervormde kerk op de Ring. Behalve tweedehands artikelen wordt zelfgemaakte kleding verkocht en oliebol len. Voor de kinderen zijn er spelletjes en er draait een rad van avontuur. Verder kan het publiek een rondrit maken met een wagen die wordt ge trokken door een Zeeuws trek paard. De bazar/rommelmarkt begint om 8.30 uur. SEROOSKERKE Zangdienst In de Nederlandse Hervormde kerk in Serooskerke wordt zondag 2 juli een zangdienst ge houden waaraan het Ouderen- koor uit Kamperland mee werkt. De dirigent van het koor is F. Smit. Het orgel wordt bespeeld door Annet van der Linde en dominee A. B. den Hartog uit Andel gaat voor in de dienst. Aanvang 19.00 uur. NIEUWERKERK Oud papier Ten bate van de zending van de Gereformeerde Gemeenten kan vrijdag 30 juni oud papier ingeleverd worden. Men kan tussen 18.30 en 20.00 uur te recht bij de container bij ge bouw Salem aan de Molen straat in Nieuwerkerk. OOSTEPLAND Oud papier Ten bate van de zending van de Gereformeerde Gemeenten wordt zaterdag 1 juli oud pa pier opgehaald. De actie start om 08.30 uur. Verzocht wordt het papier gebundeld gereed te zetten. BRUINISSE Uitstapje NCVB De Nederlandse Christen Vrouwen Bond heeft het sei zoen afgesloten met een jaar lijks uitstapje. Rond de klok van half acht vertrok de tou ringcar richting Meeteren. Na koffie en gebak in een restau rant aldaar en een rondrit over de Grebbeberg brachten de Bruse, dames een bezoek aan kasteel Doorwerth. Na een overheerlijke Oriëntaalse lun ch in Nijmegen zette de bus verder koers richting Lent. Daar bezochten de dames een cactuskwekerij. De dagtocht werd afgesloten met een diner in Waalwijk. Geslaagd De negentienjarige Bram Nee- Ie uit Bruinisse is geslaagd voor het diploma Aankomend schipper Europese Binnenwa teren. Neele volgde een vierja rige opleiding aan het Scheep vaart en Transport Collége de Noorderhelling in Rotterdam. Neele vaart op dit moment op motortankschip Gouwestroom van tankrederij Van der Sluijs uit Geertruidenberg. Drive-in show Ixi het dorpshuis in Bruinisse wordt zaterdag 1 juli een drive- in show gehouden. Het gaat om een initiatief van jeugdsoos de Pul in het kader van haar Pul Summer Tour '95. Omdat de Pul momenteel geen eigen on derkomen heeft worden jeug- dactiviteiten georganiseerd in andere gelegenheden. Het ge luid tijdens de drive-in show wordt geproduceerd met een vermogen van 2000 watt, ter wijl voor de belichting 2,4 kilo watt wordt gebruikt. Op een groot videoscherm worden clips vertoond. De bezoekers van het evenement kunnen een aantal prijzen winnen. De dri ve-in show begint om 20.00 uur. De Pul organiseert een dergelijk evenement ook tij dens de Vissexdjdagen in het weekeinde van 14 juli. Reünie mosselsector Bij de opening van de Visserij- dagen, op zaterdag 15 juli, wordt in Bruinisse de 'reünie van de mosselsector' gehou den. Het gaat om een initiatief van de vereniging tot bevorde ring der visserijbelangen Zevi- bel en de vissersvereniging Al gemeen belang. Het evenement is vanaf 10.00 uur in het Bruse dorpshuis. De voorzitter van Zevibel, J. D. de Voogd houdt tijdens de bijeen komst een inleiding over 'de mosselcultuur verweven in de natuur'. Hierna is een officiële ontvangst door het Bruse ge meentebestuur van leden en genodigden en een gezamenlij ke mosselmaaltijd. WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING De burgemeester van Duiveland maakt, ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 19a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, het volgende bekend. Met ingang van 30 juni 1995 ligt, gedurende een pe riode van veertien dagen, ter gemeentesecretarie (tijdens werkdagen gedurende de openstellingsuren van 9.00 tot 12.00 uur) voor een ieder ter inzage het verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan "Ouwerkerk", ingediend door de heer A. J. M. Koe nen, ten behoeve van het oprichten van een woning aan de Burg. Romeijnstraat 10 te Ouwerkerk, op het perceel kadastraal bekend gemeente Duiveland sek- tie E nr. 611 (ged.); Het betreft een verzoek om vrijstelling, als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning. Gedurende de genoemde periode van veertien dagen kan een ieder, schriftelijk en gemotiveerd bezwaren indienen bij burgemeester en wethouders van Dui veland, tegen het verlenen van vrijstelling van het betreffende bestemmingsplan. INVENTARISATIE SANERINGSSITUATIES WET GELUIDHINDER Burgemeester en wethouders van de gemeente Dui veland maken op grond van het bepaalde in afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht*bekend, dat ter uitvoering van het bepaalde in de Wet geluidhin der een inventarisatie is uitgevoerd naar woningen welke vanwege het verkeerslawaai een te hoge ge luidbelasting ondervinden en waar dientengevolge maatregelen moeten worden getroffen ter voldoe ning aan de wettelijk gestelde grenswaarden. In dit. kader dienen woningen welke, ten. tijde van het in werking treden van de Wet geluidhinder op 1 maart 1986, aan de gevel een geluidbelasting onder vonden van 65 dB(A) (woningen op de zogenaamde A-lijst) of tenminste 60 d(B)A (woningen op de zoge naamde lijst B) ter sanering te worden aangemeld bij de. minister van VROM. j Voornoemde ontwerp A- en B-lijst liggen met ingang van 30 juni 1995 gedurende 4 weken ter inzage op de afdeling Bestuurszaken van de gemeentesecretarie. Gedurende voornoemde termijn kunnen belangheb benden hun zienswijze omtrent de ontwerp-lijsten naar keuze schriftelijk of mondeling naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen dienen te worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Dui veland. Indien de zienswijze mondeling naar voren wordt gebracht, dan wordt hiervan een verslag op gemaakt Tegen vergoeding van de kosten worden afschriften van de ter inzage liggende stukken verstrekt. Burgemeester en wethouders voornoemd, De wnd. burgemeester, G. HOKKEN De secretaris, F. C. DIELEMAN Nieuwerkerk, 28 juni 1995. De praktijk van wordt waargenomen vanaf 3 t/m 16 juli door: M. W. AUDIER, tel. 01112- 1480, pat. A t/m H C. H. G. DANIELS, tel. 01110-13410, pat. I t/m Q J. DE JONGE, tel. 01110-12280, pat. R t/m Z vanaf 17 t/m 23 juli door: M. W. AUDIER, tel. 01112- 1480, pat. A t/m F C. H. G. DANIËLS, tel. 01110-13410, pat. G t/m L J. DE JONGE, tel. 01110-12280, pat. M t/m S J. B. VISSER, tel. 01110-13965, pat. T t/m Z GEEF UW ADVERTENTIE TIJDIG OP! ONZE SLUITINGSTIJDEN ZIJN: VOOR MAANDAGKRANT VRIJDAG 13.00 UUR VOOR DINSDAGKRANT -MAANDAG II.30ÜUR VOOR DONDERDAGKRANT -WOENSDAG 11.30 UUR VOOR VRIJDAGKRANT -DONDERDAG 11.30 UUR Ingebruikname op 1 september in Brouwershaven um, waarop twee versierde stoelen gereed stonden. De kinderen zongen een aantal liedjes, die speciaal voor me vrouw Van Leeuwen werden gemaakt op de melodie van be kende kinderversjes. De potpourri werd afgesloten met een uit volle borst gezongen 'mevrouw Van Leeuwen, me vrouw Van Leeuwen. Heel har telijk bedankt.' Dit op de me lodie van Oranje Boven. Leerling Adriaan Hanse, die wekelijks op vrijdag bij me vrouw Van Leeuwen een tas met vuil wasgoed afgeeft en dat op maandagmorgen weer schoongewassen ophaalt, bood de zilveren wasvrouw een map aan. Daarin zaten tekeningen, ge dichten en briefjes die de kin deren maakten voor de vrij willigster. De map werd vergezeld van een bloemetje. Ook het schoolbestuur van De Schouw was tijdens de bijeen komst vertegenwoordigd en verraste de 'zilveren was vrouw' met een plantje en een waardebon. Voor Adriaan Hanse de taak op zich nam om het wasgoed wekelijks naar de woning van mevrouw Van Leeuwen aan de Zuiddijk- straat in Brouwershaven te brengen en op te halen, deden zijn zu$ en broer dit werk. Daarvoor de buurkinderen en de dochter van mevrouw Van Leeuwen. De jubilaresse dankte bestuur, leerkrachten en leerlingen voor de onverwachte hulde die haar ten deel viel met woorden en een lied. De viering van het niet alledaagse jubileum werd besloten met het zingen van het lied 'lang zullen ze leven'. Christelijke basisschool De Schouw In Walcheren en Zeeuwsch-Vlaanderen rijden reeds bibliobussen rond van het nieuwe type. ZIERIKZEE - 'Spiegel van den Ouden en van den Nieuwen Tijd' is de naam van de bibliobus die in augustus precies twintig jaar rondrijdt op Schouwen-Duiveland. Vanaf 1 september is de bus ook letterlijk 'van' den ouden tijd' want dan wordt ze vervangen door een nieuw exemplaar. Een bibliobus die ruim twee meter langer is en een stuk comfortabeler dan de huidige rijdende bibliotheek. Zo heeft de nieuwe bus onder meer een aparte ingang met inname-balie voor boeken die terug worden ge bracht, en een uitgang met uitgifte-balie voor fle boeken die worden mee genomen. „Daardoor heb je veel minder heen en weer geloop in de bus. Dat is veel rustiger", aldus hoofd afdeling Algemene Diensten van de Zeeuwse Bi bliotheek M. Bierens en C. van Liere, die als coördinator bi bliobussen verantwoordelijk is voor de praktische uitvoe ring van de nieuwe bus. Mo menteel wordt in een carrosse- riebedrijf in het Thoolse Poortvliet gewerkt aan dé nieuwe bibliobus. Vanaf 1 sep tember rijden bibliobusmede werkers Etina van der Sluijs en Peter Verkaart, uit Zierik- zee hun eerste ritten langs de vijftien dorpen waar de bus wekelijks komt. Het gaat daarbij om alle ker nen op Schouwen-Duiveland behalve Zierikzee, Bruinisse en Burgh-Haamstede, die een eigen vaste bibliotheek heb ben. Het initiatief voor de bi bliobus kwam van de grond aan het begin van de zeventi ger jaren; een periode waarin in heel Nederland het aantal bibliotheken sterk toenam. Vanuit de Provinciale Biblio theek Centrale bracht de Zeeuwse Bibliotheek in 1969 in Zeeland de eerste bibliobus op de weg. Daarna volgden er nog viér om het plattelandsgebied in de héle provincie te kunnen bedienen. De bibliobus op Schouwen-Duiveland rijdt sinds 1975. Hoewel de gebruikelijke af- schrijftermijn vijftien jaar be draagt, is het dezelfde bus die nu nog rondrijdt. „De 'Spiegel' is momenteel de oudste bus die we hebben. Van de vijf biblio bussen zijn er sinds 1990 reeds drie vervangen. De vierde heeft pas een opknapbeurt ge had", aldus Bierèns en Van Liere. Een nieuwe bibliobus kost (inclusief BTW) ruim 350.000 gulden. Het fonds waaruit de bussen worden be taald wordt door de Zeeuwse Bibliotheek grotendeels 'ge voed' met de bijdragen die de Zeeuwse gemeenten betalen voor de voorziening. De nieuwe serie bibliobussen is gemaakt op basis van een nieuw ontwerp, waarmee ze zijn aangepast aan de eisen van deze tijd. Dat houdt vooral in dat de bibliobus meer comfort biedt, zowel voor het perso neel als voor de mensen die boeken komen lenen. De bus is bijna twee meter langer,-dei'tig centimeter breder en tien cen timeter hoger dan het oude exemplaar, terwijl de vorm rechter en strakker is. Dat houdt in dat midden in de bus meer ruimte is, terwijl ook de wanden rechter lopen. Tegen die wanden komen, in hoogte verstelbare, boekenrekken. Verder is de nieuwe bus heel goed geïsoleerd, zodat er, ook bij warm weer, een aangename binnentemperatuur heerst. Luchtvering aan de achterzijde en pneumatische stempels aan de voorzijde van de bus zorgen ervan dat het gevaarte stabiel blijft stilstaan, ook wanneer er veel mensen in lopen. De trap jes bij de in- en uitgang van de bus zijn aangepast aan mensen die slecht ter been zijn. Onder in de bus is extra bergruimte' voor bestelde boeken en leskis ten voor scholen. De nieuwe bibliobus krijgt een BROUWERSHAVEN - Reeds 25 jaar wast zij de hand-, thee-, borden- en vaatdoeken van de Brouwse basisschool met de bijbel De Schouw. Voor J. F. van Leeuwen-van Wijck uit Brouwershaven een vanzelfsprekende zaak, maar de leerkrachten en leerlingen van de basisschool uitten deze week hun waardering voor dit vrijwilligerswerk. Zij zetten de 'zilveren wasvrouw' in het zonnetje. Met een smoes, verzonnen door haar echtgenoot, werd me vrouw Van Leeuwen dinsdag middag naar het schoolgebouw aan de Schuitkade gelokt. In de grote hal bleken alle leerlin gen van De Schouw op haar te zitten wachten. Het echtpaar Van Leeuwen werd verwel komd door schooldirecteur Biesma en werd uitgenodigd plaats te nemén op een podi- Tot haar verrassing werd mevrouw Van Leeuwen uil Brotnoershaven gehuldigd omdat zij reeds 25 jaar het wasgoed van De Schouw verzorgt. (Foto: Joop van Houdt) modern uiterlijk, dat bestaat uit een antracietgrijze onder rand en een witte bovenkant, waarin, de huiskleur van de Zeeuwse Bibliotheek, donker rood is gebruikt voor de sym bolen die er op komen. De oude bibliobus was genoemd naar een boek van Jacob Cats, de middeleeuwse dichter/schrij- ver uit Brouwershaven. De naam van de nieuwe bibliobus is de titel van een boek van een moderne schrijver dat zich af speelt op Schouwen-Duive land. Het gaat om een boek van Gerda van Wageningen, waarvan de titel nog geheim wordt gehouden tot de officië le ingebruikname op 1 septem ber. Op Schouwen-Duiveland maakten vorig jaar 2200 lezers gebruik van de bibliobus, waarvan zestig procent kinde ren. In totaal leenden zij 91.000 boeken. Ook voor ouderen is de bibliobus een belangrijke voorziening omdat zij vaak minder mobiel zijn en dus aan gewezen op de voorzieningen in hun eigen kern. De collectie van de bus omvat 10.000 boe ken, waarvan er ongeveer 6000 onder de gebruikers circuleren en 4000 in de bus staan. Twee keer per jaar wordt de collectie ingrijpend veranderd en aan gevuld, terwijl wekelijks van uit de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg'een busje nieuwe boeken komt brengen. Wan neer Etina van der Sluijs en Peter Verkaart niet met de bus op stap zijn, staat het gevaarte gestald in Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 5