nda Zeeuws Orkest in Brouwershaven Carisma, de nieuwste Nederlandse SSSHfSS diamant van Mitsubishi op de markt - raaHnaa -*•■ Klachtencommissie bij Samaritaan WOENSDAG 28 JUNI 1995 NIEUWSBODE EXTRA Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schrifteli]ke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. BROUWERSHAVEN - Met werken van Mozart, Strauss en Tsjaikowsky geeft het Zeeuws Or kest op donderdag 29 juni een concert in de Gro te Kerk in Brouwershaven. Dit onder leiding van de jonge Nederlandse dirigent Lawrence Renes. Aanvang is ZO.00 uur. Tot en met zaterdag 30 juni Ouddorp Expositie pasteltekeningen Cees de Rover, 't Blauwe Huus. Geopend van maandag t/m vrijdag van 08.30-12.00 uur en 13.00-17.00 uur, zaterdag van 08.30-12.00 en 13.00-16.00 uur. Expositie van Jeanette van Keulen. Bezoekerscentrum De Grevelingen op de Punt van Goeree. Middelharnis Expositie schilderijen Jaap Reedijk. Galerie de Parterre, Voorstraat 31. Openingstijden: donderdag van 14.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en na telefonische af spraak (01870-83523). Renesse Expositie merklappen. Mu seum De Blikvanger. Dinsdag tot en met vrijdag 10.00 tot 12.00 uur. Oosterland Schilderijen G. Verschoor-Bos. De Blauwe Keet. Tijdens ope ningsuren restaurant. Middelharnis Expositie schilderijen Tineke Hoogstad. Gemeenschapsbibli otheek. Tijdens openingsuren van de bibliotheek. Reizende expositie over ouder worden er gezondheid. Dien stencentrum, D' Ir iem- sestraat 14. Tot en met 8 juli Burgh-Haamstede Olieverfschilderijen van de Chinese schilder Gu Ming. Tot en met 9 juli Herkingen Expositie keramiek van Willy Groot. Theetuin De Bongerd. Geopend elke dag van 10.00- 22.30 uur. Donderdag gesloten. Tot en met zaterdag 15 juli Brouwershaven Expositie over bevrijding. Sint Nicolaaskerk. Maandag tot en Op de AutoRai van februari 1995 beleefde de Mitsubishi Ca risma zijn werelddebuut. Toen ook maakte dr. H. Nakamura, president van Mitsubishi Mo tors Corporation, bekend dat de levering van de eerste auto's niet zoals gepland in septem ber/oktober zou plaatsvinden, maar reeds in juni. Terwijl de auto zelf en de produktielijn na de ondertekening in 1991 ook al in 4 jaar tijd ontwikkeld zijn; een prestatie van wereld formaat. Als dan wordt beslo ten de introductie eerder te la ten plaatsvinden dan brengt dat een enorme operatie met zich mee. Want een autofabriek die volgens een andere, kortere planning moet gaan werken, betekent dat er veel extra werk moet worden verzet. Zowel in de fabriek zelf als bij alle toe leveranciers. Maar, ondanks de onvermijdelijke aanlooppro- bleenTpjes rolde op 22 mei 1995 met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met 18 juli Brouwershaven Zeeuwse landschappen van Antoine Mes. Stadhuis. Open maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en 13.30 tot 16.00 uur. Tot 20 juli Burgh-Haamstede Expositie aquarellen van tul pen van Anneke Leijdekker. Tot en met 9 juli Herkingen Expositie sculpturen van Willy Groot. Theetuin De Bongerd. Openingstijden, dagelijks, be halve donderdag, van 1Q.00 tot 22.30 uur. 10 juli tot en met 30 juli Herkingen Expositie objecten/schilderij en Aris Roskam. Theetuin De Bongerd. Geopend elke dag van 10.00-22.30 uur. Donderdag gesloten. 1 tot en met 30 juli Ouddorp Expositie aquarellen Addie Nieuwenkamp-Midavaine. Be zoekerscentrum De Grevelin gen. Iedere dag geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Gehele maand juli Burgh-Haamstede Poppenexpositie Piëta Lanser. Josefine Atelier-Galerie. Ope ningstijden: donderdag, vrij dag en zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. Donderdag 20 juli tot en met 23 augustus Brouwershaven Olieverfschilderijen Hennie Schrijver. Stadhuishal. Van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Van 6 tot en met 24 augustus Brouwershaven Poppen Elsje van Eisen. De Pu- pelae. Van 12.00 tot 16.30 uur. de eerste Mitsubishi Carisma in Born van de band. En stond de auto op 23 juni in Nederland bij alle Mitsubishi-dealers. Op Schouwen-Duivjland is dat Autobedrijf Oosterland, Van den Abeelestraat 6 in Ooster land. Op Goeree-Overflakkee is de auto te bewonderen bij Automobielbedrijf Van Splun- ter, Sperwer 2a in Sommels- dijk. Het wijzigen van de planning had tot gevolg dat het project een belangrijke winst zou gaan oplopen. Levering in juni in plaats van september beteken de een grote duw in de rug voor de Mitsubishi-organisatie en de voortgang in de NedCar- fabriek; want ook het Volvo- project stond inmiddels op sta pel. Het NedCar-project is in 1991 gestart met de wetenschap dat drie culturen gingen samen- BBBSSSssuif" 1 Van 23 juni tot en met augustus Middelharnis Expositie Kijk op de Delta door diverse kunstenaars. Ge meentehuis. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 16.30 uur. Van 23 juni tot en met 8 september Overzichtstentoonstelling beeldend kunstenaars uit het Deltagebied: Kijk op de Delta IV. Gemeentehuis. GOEREE-OVERFLAKKEE Donderdag 29 juni Dirksland Sponsor-bingo-avond. Victo- riahal. 20.00 uur. Oude-Tonge Vergadering adviescommissie maatschappelijke aangelegen heden. Gemeentekantoor. 19.30 uur. Vrijdag 30 juni Goedereede Concert De Hoop en Big Band. De Goede Ree, Zuider diepstraat weg. 20.00 uur. Ooltgensplaat Instuifavond tennisvereniging. Tbnnispark. 19.30 uur. Zaterdag 1 juli Ouddorp Bustocht naar Schevenin- gen/Den Haag. Dansavond Zomercarnaval. Camping De Klepperstee, Vrij- heidsweg 1. 21.00 uur. Goedereede Eerste serie zomerconcerten. Carillon toren. 16.00 uur. Ooltgensplaat Oeltgendag. Stad aan 't Haringvliet Georganiseerde buitenrit bij manege Oöstmöer, Oostmoer- sedijk 2a. 18.00 uur. Maandag 3 tot en met zondag 9 juli Middelharnis Open tennistoernooi bij tennis werken; hoewel er tussen de Nederlandse en Zweedse ma nier van denken vanuit de his torie niet zo veel verschillen meer schuilen. Maar, de part ners konden onderling veel van elkaar leren. Een proces dat startte met het opzetten van de planningen en de logistiek. Een terrein waar de Japanners traditioneel een voorsprong hebben. Maar door de joint venture is NedCar een super moderne fabriek geworden en staat aan de top waar het gaat om het geavanceerde concept, de moderne werkwijze en de faciliteiten. En in de afwikke ling van de eindfase van het project blijkt dat bij een zo mo derne fabriek extra zware kwaliteits- en veiligheidseisen gaan gelden. Europese Japanner Na het ondertekenen van het vereniging Menheerse, Sport- laan 1. Dinsdag 4 tot en met vrijdag 7 juli Middelharnis Avondfietsvierdaagse. Afstan den: 25 en 40 km. Vrijdag 7 juli Middelnamis Braderie winkelcentrum D'n Diek. Van 13.00-21.00 uur. Achthuizen Bingo-avond. Het Buurthuis. 20.00 uur. Zaterdag 8 juli Ouddorp Dansavond met Willy Baten burg. Camping De Klep perstee, Vrijheidsweg 1. 21.00 uur. Dirksland Achtste kwart triathlon. 12.00 uur. Herkingen Jaarmarkt. Nieuwe-Tonge Nationale voorlichtingsdag. Eerste Flakkeese Vc 'el Vereni ging. Bij fam. Nijsen, Groene- weg 35. Vanaf 13.00 uur. Stad aan 't Haringvliet Georganiseerde buitenrit bij manege Oostmoer, Oostmoer- sedijk 2a. 18.00 uur. Dinsdag 11 juli Ouddorp Bustocht naar de Efteling. Zomerconcert. Manuela Hoo- genboom, viool en Marlies Mo lenaar, piano. Doopsgezinde kerk. 20.00 uur. Vrijdag 14 juli Middelharnis Braderie in winkelcentrum D'n Diek. Van 13.00 tot 21.00 uur. Zaterdag 15 juli Ouddorp Dansavond Caribbean met Jack Cross. Camping De Klep perstee, Vrijheidsweg 1. 21.00 uur. Middelharnis Rommelmarkt op het Diek- huusplein. Beneden Zandpad 7. Stad aan 't Haringvliet Georganiseerde tuitenrit bij manege Oostmoer, Oostmoer- sedijk 2a. 18.00 uur. Woensdag 28 juni Zierikzee Ruilbeurs flippo's. Multifunc tioneel Centrum. 14.00 uur. contract met betrekking tot de NedCar-faciliteit is de ontwik keling van de Carisma in ras tempo van start gegaan. Daar bij werd veel Japanse kennis (fabriek, ontwikkelingsmetho de) vanaf het begin toegepast. De auto reflecteert de Visie van Mitsubishi, maar sluit niette min volledig aan bij de wensen van de Europese consument. Uiteraard voldoet de Carisma geheel aan de eis van „local content': minimaal 85 procent van de auto is Europees. Maar, als deze eerste auto uit de NedCar-fabriek evenals de pro- duktielijnen niet in Japan zou zijn opgezet, zou én Mitsubishi én Volvo niet op zo korte ter mijn over een geheel nieuwe auto hebben kunnen beschik ken. Bij de ontwikkeling is echter duidelijk rekening ge houden met het eigen gezicht dat bij Mitsubishi hoort; bij Volvo zal later ook het eigen imago te herkennen zijn. Mitsubishi levert de Carisma om te beginnen met twee moto ren: een vlotte zestienkleps benzinemotor van 1.6 liter en een krachtige 1.8 liter zestien kleps motor. Beide motoren zijn ontworpen met een enkele bovenliggende nokkenas (SOHC) en zijn al eerder, in een licht gewijzigde vorm, bij an dere Mitsubishi-modellen toe gepast. De 1600-motor levert een vermogen van 66 kW/90 pk bij 5500 toeren (koppel 137 Nm bij 4000 toeren); het vermogen van de 1800-motor is 85 kW/115 pk bij 5500 toeren groot (kop pel 162 Nm bij 4500 toeren). De motoren zijn niet zozeer af gestemd op vermogen maar op rendement en souplesse; de fijnafstemming is gericht op het midden-toerengebied. Het geen geheel aansluit bij de heersende (maatschappelijke) tendens met zijn discussies over milieu cn snelheidsbeper kingen. Helemaal nieuw is de Vergadering algemeen bestuur Zuidhoek. Zuidhoek, Haven straat 1. 15.30 uur. Burgh -H aamst ed e Vergadering adviescommissie financiën. Gemeentehuis. 19.30 uur. Donderdag 29 juni Renesse Zomerzangavond met dichteres Mei Benschop en zangeres Rei- nata Heemskerk in Nederland se Hei-vormde kerk. 20.00 uur. Brouwershaven Concert Zeeuws Orkest. Sint Nicolaaskerk. 20.00 uur. Vrijdag 30 juni Kerkwerve Haringfeest. Petit Restaurant Kerkwerve. 21.00 uur. Bruinisse Algemene ledenvergadering Christelijke woningbouwver eniging Schouwen-Duive- land/Bruinisse. Dorpshuis. 19.30 uur. Zaterdag 1 juli Burgh-Haamstede Bazar/rommelmarkt. Rondom Nederlandse Hervormde kerk. Vanaf 08.30 uur. Scharendijke Beachpopfestival bij de aanzet Brouwersdam met o.a. Sjako!, Crosshead the Southside Horns XL en De Dijk. 09.30 uur. Den Osse Braderie. Port Greve. Bruinisse Drive-in show. Dorpshuis. 20.00 uur. Dinsdag 4 juli Kerkwerve Klaverjassen. Petit Restaurant Kerkwerve. Vanaf 20.00 uur. Woensdag 5 juli Zierikzee Gratis spreekuur FNV. MFC. Van 10.00 tot 11.00 uur. Renesse Zomeravondconcert Luctor et Emérgo. Jacobuskerk. 20.00 uur. Donderdag 6 juli Haamstede Zomeravondvierdaagse EO in Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Vrijdag 7 juli Kerkwerve Zaterdag 8 juli Looperskapelle Rommelmarkt. Kapelweg 17. Vanaf 10.00 uur. De Carisma is een perfecte middenklasser, ontworpen vol gens hedendaagse Europese maatstaven. Er wordt veel ruimte in het fraaie interieur geboden, de motoren zijn krachtig én zuinig en de weg- Brouwershaven Brouwse Dag met muziek play- in. In centrum. Van 10.00 tot 17.30 uur. Maandag 10 juli Haamstede Maandagavondzang o.l.v. Jan van den Driest m.m.v. Fred Mann, panfluit en Harry Ha mer, orgel. Gereformeerde kerk. 20.00 uur. Dinsdag 11 juli Zierikzee Fietstocht voor senioren. Rou te, Dreischor (28 km) inclusief bezoek kaasboerderij De Stol- pe te Nieuwerkerk. Start sportpark Den Hogen Blok. 13.30 uur. Woensdag 12 juli Kerkwerve Kinderbingo. Petit Restaurant Kerkwerve. Vanaf 15.00 uur. Bingo. Petit Restaurant Kerk werve. Vanaf 20.00 uur. Burgh-Haamstede Lezing De Bijbel in de eigen tijdse literatuur. Nederlandse Hervomde kerk Burgh. 19.30 uur. Donderdag 13 juli Dreischor Orgelconcert door Dirk Jansz. Zwart. Nederlandse Hervorm de kerk. 20.00 uur. Nieuwerkerk Vergadering commissie wel zijnsbeleid in de raadzaal van het gemeentehuis. 19.30 uur. Vrijdag 14 juli Kerkwerve Rock Rollen. Petit Restau rant Kerkwerve. 21.00 uur. Zaterdag 15 juli Den Osse. Braderie. Port Greve. Burgh-Haamstede Snuffel- en verzamelmarkt. Sport- en Recreactiecentrum Westerschouwen. Van 09.30 tot 17.00 uur. Bruinisse Refiie van de mosselsector. Dorpshuis. 10.00 uur. Zondag 16 juli Zonnemaire Boerderij-festival Zonnemaire Buitengewoon. Muziek- en theaterevenement. Boerderij fam. Verseput, Schapenweg 1. Van 13.00 tot 19.00 uur. Maandag 17 juli Haamstede Maandagavondzang o.l.v. Jan van den Driest m.m.v. Tom Hoornaert (België) en Harry Hamer, 4-handig orgel. Gere formeerde kerk. 20.00 uur. ligging laat niets te wensen over. De vijfdeurs carrosserie vergroot de mogelijkheden, terwijl de auto een duidelijk eigen gezicht en eigen stijl kenmerken bezit; zonder dat het bekende Mitsubishi-beeld verlaten is. Met de Carisma laat Mitsubishi zien hoe - in Europa - een moderne auto in een moderne fabriek en met een strakke just-in-time plan ning gebouwd wordt. Met oog voor detail en kwaliteit, maar vooral met oog voor de consu ment. Lawrence Renes studeerde vi ool aan het Sweelinck Conser vatorium in Amsterdam en la ter orkestdirectie bij Ed Spanjaard en Jac. van Steen aan het Koninklijk Conserva torium in Den Haag. In juli 1993 studeerde hij cum laude af. Zijn debuut maakte Renes in het Filharmonisch Orkest van Gran Canaria. In korte tijd bouwde de dirigent een stevige reputatie op waarin hij onder meer het Radio Symphonie Or kest (voor tv en in Japan) en het Filharmonisch Orkest van Zagreb tijdens een Nederland se toernee dirigeerde. Na de tweede samenwerking met dat orkest werd hij benoemd tot vaste gastdirigent. In novem ber 1992 kreeg Renes de Elisa beth Everts Prijs. Op het programma van het concert in de Grote Kerk staan drie werken: Ouverture La Clemenza di Tito in C grote terts, KV 621 van W. A. Mozart. Daarna van R. Strauss het hoornconcert no. 1 Waldhoorn concert in Es grote terts Opus 11. Na de pauze volgt dan Symphonie no. 5 in e kleine terts Opus 64 van Tsjaikows- ky. Hoornist tijdens dit concert is de uit Dokkum afkomstige Ja cob Slagter. Reeds op veertien jarige leeftijd trad hij op als solist bij het Frysk Orkest, waarmee hij veel concerten heeft verzorgd. Aanvankelijk studeerde hij muziek aan de Pedagogische Academie in Leeuwarden, maar voltooide De klachtencommissie is eeo gevolg van dé'nieuwe wetten die erop zijn gericht de positie van bewoners van verpleeg- en verzorgingshuizen, of hun wet telijke vertegenwoordigers, te versterken. Het gaat daarbij onder meer. om de Wet Bijzon dere Opneming in Psychiatri sche Ziekenhuizen (BOPZ), de Wet op de Geneeskundige Behandelingsovereenkomst (WGBO) en de Wet Medezeg genschap Cliënten Zorginstel lingen (WMCZ). Mede naar aanleiding daarvan is het de bedoeling dat met de mensen die in verpleeghuis De Samaritaan worden opgeno men een zorgverleningsover eenkomst wordt afgesloten. In verzorgingshuis De Goede Ree is dit al jaren gebruikelijk. Dit met de bedoeling om de kwali teit van verpleging, behande ling en wonen binnen de Stich ting HDG te bevorderen. zijn studie bij Oldrich Milek aan het Koninklijk Conserva torium in Den Haag. Sinds 1985 is Slagter als solo-hoor nist verbonden aan het Ko ninklijk Concertgebouw-or kest. In 1988 ontving hij de Nederlandse Muziekprijs. Te vens kreeg hij de Elisabeth Evertsprijs en de Fockmedail- le. Het Zeeuws Orkest is opge richt in 1888 en uitgegroeid tot het enige semi-professionele symphonieorkest in Neder land. Het bestaat uit een maxi male bezetting van 85 musici (60 beroeps en 25 amateurs). De doelstelling van het orkest om voor een zo groot mogelijk pu bliek symfonische muziek uit te voeren. Het orkest wordt ge subsidieerd door de Provincie Zeeland en de gemeentenMid- delburg, Vlissingen, Goes, Ter- neuzen, Zierikzee en Veere. Ook het Zeeuwse bedrijfsleven geeft regelmatig steun aan het orkest. Hét concert in Brouwershaven wordt gesponsord door Rabo bank in Zierikzee, ter gelegen heid van de geslaagde fusie tussen de voormalige Rabo- banken Schouwen en Zierik zee. Hetzelfde concertprogramma als in Brouwershaven ge bracht wordt is op vrijdag 30 juni te horen in de Maria Mag- dalenakerk in Goes en op za terdag 1 juli in de Grote Kerk in Veere. Ook deze concerten beginnen om 20.00 uur. De Stichting HDG zet zich hier al langer voorin. Om dit nog beter te kunnen doen wil men informatie van familie en be woners inwinnen om de kwali teit van de zorg te bewaken. Vanuit dit uitgangspunt ziet men de opvang en behartiging van klachten als een van de middelen om de zorgverlening te verbeteren. Om een objec tieve afwikkeling van klach ten te waarborgen paste de HDG haar klachtenprocedure aan. Hoofdzakelijk door het opstel len van een klachtenreglement en het instellen van de klach tencommissie, die drie onaf hankelijke leden omvat en drie plaatsvervangende leden. Nadere informatie over de klachtenprocedure kan wor den opgevraagd bij de maat schappelijk werkster van De Samaritaan, Van Buuren. Advertentie TOYOTA De door de TÜV, een Duits keuringsinstituut als betrouw baarste auto in zijn klasse uitgeroepen Starlet is nu ook de voordeligste. Want u kunt al voor 195,- per maand Starlet rijden. En dan te bedenken dat de XLi en de GTSi gratis stuurbekrachtiging hebben en u op alle modellen 3 jaar Totaalgarantie heeft. Bel nu voor de dichtstbijzijnde dealer die u alles over de voorwaarden van dit fantastische aanbod kan vertellen 06-0369 (gratis). Voorbeeld Consumentenprijs Aenbetelingfinruil Krediolsom Looptijd KredielverpoediOjj Effoctieve rente op jaarbasis Termijnbodreg per meand Slottermijn Prijs bij vorkoop op afboiafing" 1 22.990,- 9200,- 13790,- 48 maanden 4.760,88 10,7% 194,81 9 200.- 18 550,88 2 22.990,- 9.200,- >3.790. 36 meenden 3.564,- 10.7% 226,50 9.200,- 17.354.- DE VOORDELIGE STARLET. HEEL TOYOTA. "•Exclusief de aanbetaling/inruil Financiering wordl vcrsirckt op huurkoopbnsis (niel doorlopend krediet) volgens de gebruikelijke voorwaarden van Toyoia Financial Services (T.FS V Alle krcdiciaanvragcn worden door T.F.S. getoetst bij het Bureau Kredici Rcgistr.iiie Lb K R 1 tc Ticl patronen aanpast aan de Moderne auto MIDDELHARNIS/ZIERIKZEE - Het project van de Carisma baseert zich op een driedelige samenwerking. Uniek voor de Nederlandse situatie is de omstandigheid dat de twee autofabrikanten Mitsubishi en Volvo met de Nederlandse Staat een joint-venture zijn gestart om op moderne wijze een auto te produceren; tech nologie en know-how blijven voor Nederland behouden én de economie en werkgelegenheid worden substantieel ondersteund. De Carisma is het moderne produkt uit deze samenwerking en afgestemd voor de Europese markt. De doelstelling bij de ontwikkeling van de Carisma was te beantwoorden aan het beeld dat bestaat ten aanzien van de moderne, hedendaagse gezinsauto. SOMMELSDIJK - In verpleeghuis de Samari taan in Sommelsdijk is een klachtencommissie geïnstalleerd. De commissie gaat officieel zijn werk doen vanaf 1 september.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9