Lamellen Zomer Actie gemeente ZfTarikzee f 475,- 375/ FIRMA HOOGERWERF Speciale aanbieding in badkamer VAN GEESBERGEN WET VOORZIENINGEN GEHANDICAPTEN 2 lamelgordijnen compleet en gemonteei Westerschouwen in kunststof nu in stof nu BEL NU ma. t/m za. 9.00 tot 21.00 01110-17086 GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN Wet Milieubeheer Te koop: J. STEELAND GEZOCHT: Seizoenweekmarkt Bruinisse Gemeenterekening Besluiten Auto demontagebedrijf WOENSDAG 28 JUNI 1995 NIEUWSBODE EXTRA Parkeerautomaat Havenplein Sinds kort zijn aan de zuidzijde van het Haven plein enkele terrassen opgesteld. Mede door de aan wezigheid van parasols wordt de parkeerautomaat aan het zicht onttrokken. Om deze reden wordt de geldmeter komende vrij dag, 30 juni, verplaatst van de zuidzijde naar de noordzijde van Het Havenplein. Plaatsing tuinhuisje De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat door de heer M. Giel, Kievitstraat 19, een melding bouwvoornemen is ingediend voor het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Kievitstraat 19, kada straal bekend gemeente Zierikzee, sectie M nr. 807. Deze melding is in strijd met het bestemmingsplan "Poortambacht 9". Burgemeester en wethouders zijn bereid aan de ingediende melding bouwvoorne men medewerking te verlenen door ingevolge arti kel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de voorschriften van genoemd bestemmingsplan. In verband hiermee liggen de op voornoemde mel ding bouwvoornemen betrekking hebbende be scheiden met ingang van 29 juni a.s. gedurende veertien dagen ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis op werkdagen van 09.00-12.00 uur. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan men bedenkingen tegen het verlenen van een vrij stelling schriftelijk kenbaar maken aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Bouwplannen A. Mededelingen (art. 42,lid 1 onder b Woningwet) Wij hebben aan de volgende personen een medede ling gedaan, dat. zij het door hen gemelde bouw werk mogen bouwen: plaatsen tuinhuisje aan de Julianastraat 60 door J. J. Bolijn; plaatsen blokhut aan de Kievitstraat 18 door M. C. Olivier; plaatsen tuinhuisje aan de Vondelingsplaat 5 door C. H. B. Weijers. B. Ingekomen melding (art. 42 Woningwet) plaatsen tuinhuisje aan de Kokmeeuwstraat 11 door J. L. Schults. C. Aangevraagde bouwvergunningen (art. 41 Woningwet) vervangen zonwering (markies) aan de Poststraat 30 door Besterfield B.V.; bouw serre aan de Roggenplaat 8 door J. P. Warnar; bouw woning aan de Gruttostraat 4 door L. C. Schults; wijzigen inrichting aan de Beddeweeg 8 door Dancing Vanity. Tegen de gedane positieve mededelingen (onder A) kan men op grond van de Algemene wet bestuurs recht binnen 6 weken na deze bekendmaking een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wet houders. Tegelijkertijd kan de president van de rechtbank, Hofplein 8, 4331 CK Middelburg worden verzocht een voorlopige voorziening te treffen. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse informatierubriek van de ge meente. Redactie: Bureau Voorlichting Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee Tel. 01110-54454 ui-| MONUMENTENSTAD - PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE Gezamenlijke publikatie van de gemeentem Brouwershaven, Bruinisse, Duiveland, Middenschouwen, Westerschouwen en Zierikzee Sinds 1 april ,1994 geldt de Wet voorzieningen gehandicapten (Wvg). Iedereen die door ziekte, handicap of ouderdom beperkingen ondervindt, kan voor onderstaande voorzieningen eèn aanvraag indienen. De gemeenten op Schouwen-Duiveland hebben besloten dat de Wet voorzieningen gehandicapten wordt uitgevoerd door de Intergemeentelijke Sociale Dienst (ISD), Oude Haven 54, 4301 CL Zierikzee. Bij de ISD moeten de aanvragen voor onderstaande voorzieningen via een aanvraagformulier inge diend worden. Woonvoorzieningen (o.a. woningaanpassingen) Bij een aanvraag voor een woningaanpassing wordt door de ISD een deskundige ingeschakeld van Zorgvoorzieningen Nederland (ZVN) die beoordeelt welke aanpassingen noodzakelijk zijn. De aanpassingen kunnen o.a. bestaan uit aanpassingen in de keuken, toilet en douche of badka mer. Ook het verwijderen van drempels of het aanbrengen van een traplift is mogelijk. Indien aanpassen echter tegen aanvaardbare kosten niet mogelijk is, zal de ZVN adviseren dat verhuizing noodzakelijk is naar een woning die eenvoudig kan worden aangepast of die reeds aan gepast is. Indien een-dergelijke woning niet beschikbaar is, wordt bezien of de woning toch wordt aangepast indien de totale kosten lager dan 45.000,-. Als de kosten hoger zijn dan 45.000,- ivordt men doorverwezen naar de Ziekenfondsraad Bij een woningaanpassing komt, afhankelijk van het inkomen, een gedeelte van de kosten voor eigen rekening. Bij huurwoningen kan hiervoor in overleg met de verhuurder een huurverhoging worden overeengekomen. Voor een woningaanpassing die minder kost dan 500,- wordt in principe geen vergoeding toege kend, tenzij men geen draagkracht heeft. Naast woningaanpassingen kunnen bij de ISD ook andere woonvoorzieningen worden aange vraagd zoals toiletstoelen, douchestoelen en patiëntenliften. Ook voor deze voorzieningen wordt een advies gevraagd bij ZVN. Rolstoelen Rolstoelvoorzieningen kunnen onder andere handbewogen rolstoelen, duwwandelwagens, elek trische rolstoelen, driewielfietsen en scootermobielen zijn. Deze voorzieningen worden in huur verstrekt waarbij een eigen bijdrage geldt, afhankelijk van het inkomen. Tevens kan een tegemoetkoming worden toegekend in de kosten van een sportrolstoel. Voor elke aanvraag wordt door de ISD een advies gevraagd bij ZVN. Vervoersvoorzieningen Indien men door ziekte, handicap of ouderdom niet kan reizen met het openbaar vervoer, kan een vervoersvoorziening worden aangevraagd bij de ISD. Voor elke aanvraag wordt een advies aange vraagd bij ZVN die beoordeelt wat de goedkoopste adequate voorziening is. In veel gevallen zal dit deelname aan Tele-taxi Oosterschelderegio zijn. Tele-taxi Oosterscheldere- gio is een systeem van collectief vervoer. Dit houdt in dat het mogelijk is dat het vervoer met an deren wordt gedeeld. Tele-taxi Oosterschelderegio is deur-tot-deur-vervoer. Dit houdt in dat men dagelijks tussen 9.00 en 24.00 uur aan huis wordt opgehaald en naar de gewenste bestemming binnen het vervoersge bied kan worden gebracht. Het vervoersgebied omvat de gehele provincie Zeeland, een gedeelte van Zuid-Holland en een gedeelte van westelijk Noord-Brabant. Voorwaarde is dat in ieder geval het beginpunt of het eindpunt van een rit binnen de Oosterschelderegio moet liggen. Voor het ver voersgebied geldt een zone-indeling die vergelijkbaar is met de zone-indeling van het openbaar vervoer. Betaling van het gebruik van de Tele-taxi Oosterschelderegio vint plaats via speciale strippen kaarten die te koop zijn bij de postkantoren en postagentschappen in de Oosterschelderegio. Indien men in aanmerking komt, ontvangt men via de ISD een vervoerspas die voorzien wordt van een pasfoto. Indien ZVN adviseert dat begeleiding bij het reizen noodzakelijk is, kan tevens een begeleiderspas worden verstrekt. Indien deelname aan Tele-taxi Oosterschelderegio niet mogelijk is, kan een individuele vervoers voorziening, bijvoorbeeld in de vorm van een vergoeding of een aanpassing van een vervoermid del, worden toegekend. Hiervoor gelden inkomensgrenzen. Indien men 60 jaar of ouder is en gebruik kan maken van het openbaar vervoer, kan men toch ge bruik maken van Tele-taxi Oosterschelderegio. Men kan dan bij de ISD een vervoerspas voor het ouderenvervoer verkrijgen. Voor het ouderenvervoer geldt een hoger tarief dan voor het Wvg- vervoer. Voor het ouderenvervoer wordt geen advies gevraagd bij ZVN. De ISD is voor het verstrekken van informatie en aanvraagformulieren geopend op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur (ingang Nieuwe Haven) of na telefonische afspraak via 01110-18637/18638. Informatie en aanvraagformulieren kunnen bovendien op verzoek worden toegezonden. Kunststof lamellen tot 50% Korting Rolgordijnen tot 20% korting Uit onze schitterende collectie. Lamelbreedte 89 mm max 2 25 m breed x 3 m hoog Ook andere maten leverbaar tegen de scherpste prijzen! topkwaliteit voor uw raam b.g.g. bel gratis 06-0226222. Hoofdkantoor: Nautilusstraat 167, Tilburg. Jaloezieën tot 40% korting Windéko-prijzen zijn echt all-in! Gratis en vrijblijvend thuis winkelen Gratis meten !2 maanden volledige garantie Nooit voorrijkosten DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN VOORAL UW REKLAMEDRUKWERK. RECREATIEGEMEENTE BOUWAANVRAGEN (artikel 41 van de Woningwet) C. Loendersloot, vergroten woning Oosterenban- weg 17 te Renesse; J. Evertse, bouw garage Duindoornweg 1 te Burgh-Haamstede; A. v. d. Waal, bouw tuinhuisje 's Gravenmeet 3 te Burgh-Haamstede; D. Bosman, bouw garage Kamillelaan 1 te Burgh- Haamstede; J. Husson, bouw serre Kraaijensteinweg 79 te Burgh-Haamstede; M. van Hoeven van Yperen, bouw tuinhuisje Scholderlaan 1 te Renesse; H. Pries, bouw schuurtje Van Kloosterweg 13 te Renesse. VERVALLEN SPREEKUREN WETHOUDERS Spreekuur G. J. W. van der Salm van 3 juli vervalt. Spreekuur ir. C. W. Veerhoek van 3, 10, 17 en 24 juli vervalt. ART. 18A/19 W.R.O., ART. 50 LID 5 WONINGWET De burgemeester van Westerschouwen maakt be kend: dat burgemeester en wethouders van deze ge meente voornemens zijn om met toepassing van: A. artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning (vrijstelling geldend bestemmingsplan) ver gunning/vrijstelling te verlenen aan: 1. dhr. A. Leiseboer voor het uitbreiden van een woning op het perceel sectie H nr. 616, Hoge- zoom 124 te Renesse; B. artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning/artikel 50, lid 5 van de Woningwet (vrijstel ling geldend bestemmingsplan en vooruitlopend op het nieuwe bestemmingsplan) vergun ning/vrijstelling te verlenen aan: 2. dhr. C. Hoogerhuis voor het bouwen van een winkel met bovenwoning op het perceel sectie A nr. 1131 ged., de Zoom 9 te Renesse; 3. dhr. J. de Mol voor het bouwen van een winkel met bovenwoning op het perceel sectie A nr. 1131 ged., de Zoom 11 te Renesse. C. artikel 50, lid 5 van de Woningwet (doorbreken aanhoudingsplicht t.g.v. voorbereidingsbesluit buitengebied) vergunning/vrijstelling te verlenen aan: 4. dhr. L. C. v. d. Graaf voor het bouwen van een woning op het perceel sectie F nr. 321, Hoge- zoom 76 te Burgh-Haamstede. Bovengenoemde plannen liggen met ingang van donderdag 29 juni 1995 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie, afdeling RO ter inzage. Gedu rende deze termijn kan een ieder schriftelijk beden kingen indienen bij genoemd college van burge meester en wethouders, tegen hun vermeld voornemen. WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Westerschou wen, maken gelet op artikel 8.41 van de Wet milieu beheer bekend dat zij de volgende melding ingevol ge de Wet milieubeheer hebben ontvangen van: - A. D. v. d. Wijst, Dorpsring 20 te Noordwelle voor het in werking hebben van een horecabedrijf. De bovenstaande melding ligt van 29 juni 1995 ge durende vier weken van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur ter inzage in het gerrleentehuis, afdeling Milieu. VERGADERING COMMISSIE RUIMTELIJKE ORDENING Datum en tijdstip aanvang: 6 juli 1995,15.00 uur Agenda: 1. Opening. 2. Definitieve beslissing op indiening aanvrage landinrichtingsproject in relatie tot Streekplan uitwerking Schouwen-West. 3. Verder voorkomende zaken. 4. Rondvraag. 5. Sluiting. De voorzitter der commissie. De vergadering is openbaar en wordt in het ge meentehuis gehouden. Voor het aanwezige publiek bestaat gelegenheid het woord te voeren t.a.v. de genoemde agenda punten, behoudens agendapunt 4. De op de vergadering betrekking hebbende stuk ken liggen een half uur voor de aanvang van de ver gadering ter inzage. Aangevraagde vergunning (art. 3.19, lid 2 Algemene wet bestuursrecht) Bij burgemeester en wethouders is een aanvraag om vergunning in het kader van de Wet milieubeheer ingediend door: - Boswoudt B.V., Mariapolderseweg IKamperland - voor het oprichten en in werking hebben van een centrumvoorziening voor het zomerhuizenpark Zee land Village, Boutlaan 2, Scharendijke. Ter inzage De aanvraag, het ontwerp-besluit -dat gericht is op vergunningverlening onder voorschriften- en andere relevante stukken liggen van 29 juni t/m 26 juli 1995 op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage: - op elke werkdag tussen 8.30 en 12.00 uur - buiten kantooruren (na telefonisch verzoek) tussen 13.00 en 16.30 uur. Bedenkingen In bovenstaande periode kunnen bedenkingen tegen het ontwerp van het besluit schriftelijk door eenieder bij het college worden ingediend. Daarnaast kan men verzoeken om een zitting, waarbij eenieder de gelegenheid heeft tot een gedachtenwisseling over het ontwerp-besluit en tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen. Hiervoor kan telefonisch contact worden opgenomen met de afdeling Algemene Zaken van het gemeentehuis. Wie een schriftelijk bedenking heeft ingediend, kan verzoeken zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Het verzoek moet schriftelijk, onder vermelding van de persoon lijke gegevens, tegelijkertijd met de schriftelijke bedenking worden ingedjend. Beroep Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingebracht te gen het ontwerp van het besluit kunnen later beroep instellen bij de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State tegen het uiteindelijke besluit, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen tegen het ontwerp van het besluit, of als de besluitvorming straks afwijkt van het ontwerp van het besluit. Voorgenomen wijzigingen (art. 3.30 Algemene wet bestuursrecht) Burgemeester en wethouders zijn voornemens de volgende verleende hinder wetvergunningen te wijzigen: - (verleend op 18 september I989) Cebeco Handelsraad, Verseputseweg I, Kerkwerve - voor het oprichten en in werking hebben van een land- en tuinbouw- mechanisatiebedrijf op voornoemd adres door daar aanvullende voorschriften aan toe te voegen - (verleend op 15 juni I992) B.L. Louwerse, Dijkstraac 3, Scharendijke - voor het oprichten en in werking hebben van een bouwbedrijf, Dijkstraat 12,8 en 27 te Scharendijke door de huidige voorschriften in te trekken en te vervangen door nieuwe, adequate voorschriften. Tijdens een milieucontrole is gebleken dat de huidige voorschriften van de vige rende vergunningen niet adequaat zijn. Ter inzage Het ontwerp-besluit tot wijziging van de vergunning, de bijbehorende voorschrif ten en andere relevante stukken liggen van 29 juni t/m 12 juli 1995 ter inzage op de onder 'Aangevraagde vergunning' genoemde plaats en tijdstippen. Bedenkingen Gedurende genoemde periode kunnen gemotiveerde bedenkingen tegen het ont werp-besluit tot ambtshalve wijziging over te gaan, schriftelijk door eenieder bij hun college worden ingediend. Daarnaast kan men verzoeken om een zitting, waarbij eenieder de gelegenheid heeft tot een gedachtenwisseling over het ontwerp-be sluit en tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen. Hiervoor kan telefonisch contact worden opgenomen met de afdeling Algemene Zaken van het gemeentehuis. Wie schriftelijk bedenkingen indient, kan verzoeken zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Het verzoek daartoe moet schrifte lijk tegelijkertijd met de bedenking worden ingediend. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingebracht te gen het voornemen tot wijziging over te gaan, kunnen later beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State tegen het uiteindelijke be sluit, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tij dig) bedenkingen tegen het ontwerp-besluit in te brengen, of de besluitvorming straks afwijkt van genoemd ontwerp-besluit. 28 juni I995, Burgemeester en wethouders van Middenschouwen wegens omstandigheden 1 massief eiken dressoir(tje) 1 massief eiken salontafel 1 massief eiken wandmeubel Dreischor - Tel. 01112-1496 man/vrouw die onze tuintjes 1 x per week kan onderhouden. Bel voor info 01113-3535: ATI Mw. van Dongen GEMEENTE Molenstraat 65 (4311 EB) Telefoon 01113-1251 postadres: postbus 50 (43ID AB) Fax OM 13-2092 Geopend op werkdagen van 8.30-12.00 uur Op woensdag 5 juli 1995 zal de eerste marktdag plaatsvinden van het markeseizoen 1995. De markt zal gehouden worden op woensdagen op en rondom het Kerkplein in Bruinisse. De markt duurt van 08.00 tot 13.00 uur De laatste marktdag is op woensdag 6 sep tember 1995. Getracht is diverse branches aan te trekken Op de markt zullen onder andere aanwezig zijn: - noten en zuidvruchten - posters en wenskaarten - bloemen en planten - aardappelen, groente en fruit - oosterse kunstnijverheid - brood en banket - zuivelprodukten - kousen en sokken - kleding - vis - zoetwaren - horloges - zonnebrillen - lederwaren - 2e hands spullen Op initiatief van de Ondernemersvereniging Bruinisse zal ook dit jaar de paardetram weer rijden tussen Aquadelta en het Kerk plein. Dit jaar zal er ook weer een vrijmarkt door voor kinderen gehouden worden. De jaarrekening van lasten en baten van de ge meente, over het dienstjaar 1994, is aan de gemeen teraad aangeboden. Deze jaarrekening ligt ter gemeentesecretarie voor eenieder gedurende 14 dagen ter inzage en is tegen betaling van de kosten algemeen verkrijgbaar. Het college van burgemeester en wethouders neeft in zijn vergadering o.m. de volgende besluiten geno men: bouwvergunning geweigerd: - B.A.N. b.v. - bouw 13 woningen in toekomstig woningbouwgebied Riekusweel 3, (verz. 21.06 95) bouwvergunning verleend: - D. v.d. Berge - uitbreiden woning, Schipperslaan 17 (verz. 20.06.95) - T. de Groot-bouw woning, Grevelingenhout 166 (verz. 20.06.95) standplaatsvergunning: - de heer Van Staten - kentekengraveeraktie op het Kerkplein op 4 augustus 1995, 5 maart 1996 en 27 september 1996. gebruiksvergunning - jeugdsociëteit de Pul Tegen deze besluiten kunt u als belanghebbende ingevolge de Algemene wet bestuursrecht bezwaar indienen. Het bezwaarschrift dient binnen zes we ken na verzending van het besluit schriftelijk bi| ons te zijn ingediend. Het bezwaarschrift dient tenmin ste te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluie waar tegen het bezwaar is gericht en de motivering van het bezwaar. 28 juni 1995, burgemeester en wethouders van Bruinisse Buime sortering onderdelen gebruikt en nieuw. In- en verkoop schade-auto's. Aangesloten bij Autorecycling Nederland met RDW vrijwaringbewijs. MOLENWEG 2 - BRUINISSE - TELEFOON 01113-1400 bad, badmengkraan com- i pleet met douche garnituur, wastafel met sifonkap en mengkraan, wandcloset compleet in de kleuren wit en pergaman incl. 20 nf cemar tegels (15x22) en decors. VOOR 121% Een mooi huis begint bij: TEGEL SANITAIR SPECIAALZAAK Haringvlietplein 13 - Zierikzee - Telefoon 01110-13536

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 5