Vragen over de huisarts WEEKEND RECEPT NIEUWSBODE EXTRA Artiestergala met Gordon, Lee Towers en Dolce Vita dier in het vizier Triathlon Dirksland belooft een spektakel te worden Milieuvriendelijk tuinieren Moeder Jerry wil kroost onderbrengen bij baasje Op zoek naar kinderen met kledingverzameling Toch flippo's bij Doritos Op camping Klepperstee in Ouddorp Fietsvierdaagse Pikante lamskebab WOENSDAG 28 JUNI 1995 NIEUWSBODE EXTRA De zanger Godon is een van de artiesten die 28 juli optreden op camping Klepperstee. OUDDOHP - Op camping Klepperstee in Oüddorp wordt vrijdag 28 juli een feestavond gehouden waarbij artiesten optreden als Lee Towers, Gor don en Ddce Vita. Camping-manager Coby Snoey, en organisator Ab van der Valk sijn yan mening dat tijdens de zomermaanden behoefte is aan een groo;s evenement. Op een locatie tegenover camping Klepperstee wordt eei party tent geplaatst die plaats biedt aan 2.000 mensén. Voor de trouwe fans brengt ook Lee Towers zijn repertoire onder begeleiding van The First Show Band ten gehore. Lee Towers, die dit jaar weer een tour gaat maken, weet zijn publiek altijd weer te boeien en in feeststemming te krijgen. Niet voor niets kreeg hij Ahoy tien avonden achter elkaar vol. De Klepperstee en organi satiebureau Happy Music En tertainment zijn ervan over tuigd dat het 28 juli een onvergetelijke avond wordt in Ouddorp. Onder de aiiesten die daar op treden bevnden zich Gordon en Dolce Vta die met hun re pertoire ztwel jong als oud kunnen b<eien. Met zijn hit 'Kon ik naar even bij je zijn' stond Gorion wekenlang num mer één ii de Top vijftig. De zanger wordt, evenals de ande re artiestsi, live begeleid door The First Show Band. Gordon is een artiest met een veelzij dig repertoire dat een breed publiek Eanspreekt. Prachtige ballades of vrolijke uptempo- stukken, hij brengt ze met het grootste gemak. De tomeloze energie tijdens zijn optredens, maar vooral het enorme bereik van zijn stem, die zowel kracht als emotie in zich draagt is be kend Het damesduo Dolce Vita baarde in de zomer van 1993 de nodige opzien binnen de mu ziekwereld. Een vaste stek binnen de Veronica Zomer- trucktour '93 bood hun de gele genheid zich te presenteren aan een groot publiek. En niet zonder succes. Vele lovende re- icties waren hun deel. Er werd veelvuldig gesproken over 'een absolute sensatie'. Dolce "Vita onderscheidt zich van an dere damesgroepen door chore ografie, kleding en repertoire. Met name de choreografie tij- dors de show is van internatio nale klasse. De show van het danesduo bestaat uit medley's van de dance-house hits van de afgelopen jaren aangevuld met heteigen repertoire. De kaartverkoop is reeds be gonnen. De toegangskaarten zijn te koop bij de VW Oud- dorp, VVV Overflakkee en op de Klepperstee te Ouddorp. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Het Provinciaal Patiënten/Consumenten platform Utrecht heeft een aantal brochures op de markt gebracht waarin veel gestelde vragen over de huisarts en de rechten van de patiënt. Deze zijn veelal verkrijgbaar bij de apotheek of de huisarts. Gelukkig heeft vrijwel ieder een in Nederland een goede re latie met zijn of haar huisarts. Dat is ook belangrijk. Vragen kunnen echter ontstaan als men gaat verhuizen en van huisarts moet veranderen. Ook zijn er vaak vragen op het ge bied van geheimhoudings plicht of het niet eens zijn met een voorgesteld onderzoek of een behandeling. Soms is het fijn om eens om een 'second opinion' te vragen of gewoon wat meer informatie. Het is ook een vervelend probleem als de relatie met de huisarts niet zo goed (meer) is. Het ver trouwen is weg en men heeft het gevoel dat de huisarts de problemen niet serieus neemt. Ook na een gesprek hierover Moeder Jerry vindt het de hoogste tijd dat. haar kroost de deur uit gaat. De deur van het dierenasiel in Zierikzee welteverstaan. Jerry vindt dat zoon Jaimy en dochter Jenny nu groot genoeg zijn om op eigen benen te staan. Zij hoopt dat deze op 24 april geboren katjes worden geplaatst bij een baasje. Zelf zou de één jaar oude Jerry ook dolgraag het asiel willen verlaten. Jaimy en Jenny zijn cypers met wit. Ze zien er prachtig uit. Zij zijn voorzien van een mooie blauwe gloed op de cyperse vacht, heel apart. Uiteraard zijn Jaimy en Jenny nog heel speels en hebben een vrolijk, lief ka rakter. Zij kunnen samen in één gezin geplaatst worden, maar dit is niet per se noodzakelijk. Wie deze schoonheden een goed on derkomen wil geven, kan bellen met het asiel, telefoon 01110- 17013. Even langsgaan kan ook. Het dierenonderkomen aan de Zandweg is maandag t/m zaterdag geopend van 09.00 tot 11.30 uur. Het hondje Yuppie is geplaatst. Er kwam een twintigtal re acties op deze kruising schapedoes. In het asiel zitten 56 katten en één hond. (Foto: Joop van Houdt) met de huisarts blijft dat ge voel bestaan. Veel mensen weten niet dat ze recht op vrije artsenkeuze heb ben en dus van huisarts kun nen veranderen. In sommige plaatsen werken huisartsen wijkgebonden en is men als ziekenfondsverzekerde ver plicht een arts te kiezen die in de wijk een praktijk heeft. Na het inwinnen van informatie over een mogelijk nieuwe huis arts is het raadzaam een ken nismakingsgesprek te houden (hiervoor mag de arts wel con- sultkosten in rekening bren gen). Daarna kan er definitief beslist worden welke huisarts er gekozen worden. Het is wel zo beleefd om daarna de oude huisarts een bericht te sturen dat men naar een collega gaat en hem of haar verzoekt het medisch dossier over te dragen aan de nieuwe huisarts. Ook het ziekenfonds of de particu liere zorgverzekeraar moet op de hoogte worden gesteld van de verandering. Over deze en veel vragen die mensen wel eens hebben oyer hun huisarts is nu een brochure verschenen. De titel van het boekje is 'Vragen over de huis arts'. In het boekje wordt ook ingegaan op vragen die patiën ten/consumenten hebben over huisbezoek, waarneming, ver wijzing, klachten over de huis arts en wat daarmee te doen. Een aparte brochure is ver krijgbaar over de tweede me ning. In heldere bewoordingen wordt uiteengezet wanneer en wie men om een tweede me ning kan vragen. Er wordt ingegaan op onder werpen zoals: twee verschillen de meningen, kosten en weige ring van een verzoek om een tweede mening. Deze twee bro chures zijn onderdeel van een serie 'Patiëntenrecht', die lan delijk uitgegeven wordt door het Provinciaal Patiënten/Con sumentenplatform Utrecht. In september 1995 verschijnen Schadevergoeding bij een me dische fout en Een klacht over de tandarts?. De brochures zijn bij de meeste apotheken te ver krijgen. DIRKSLAND - Zaterdag 8 juli start voor de achtste keer de triathlon van Dirksland. Deze duursport bij uitstek kan zich nog steeds verheugen in een groei ende aandacht in de landelijke media, vooral nu de triathlon op het Olympisch programma staat in het jaar 2000 in Sidney. De opgave luidt daar, evenals in Dirksland, 1500 meter zwemmen, 40 kilometer fiet sen en 10 kilometer lopen. De Stichting Triathlon Goeree- Overflakkee heeft besloten dit jaar deel uit te maken van de landelijke teamcompetitie, die garant staat vooreen bijzonder sterk deelnemersveld. Deze Born Sportscare Tbamcompeti- tie bestaat uit een reeks van zes wedstrijden, waarvan Dirksland de vierde wedstrijd is. Een 23-tal teams, met daarin tal van nationale toppers verte genwoordigd, bestrijdt elkaar met de meest regelmatige pres taties in deze wedstrijd van de vier snelste triatleten per team. Per team starten mini maal vijf triatleten en de tijd van de snelste vier triatleten tellen. Voor deze teamcompeti tie is in Dirksland een aparte start gepland, zodat deze wed strijd zich niet vermengt met eerdere wedstrijden van bij voorbeeld de recreanten en de Super Prestige wedstrijd. Voor Dirksland betekent het dus een langere wedstrijddag, met meer spektakel. Gezien de samenstelling van de teams lijkt het erop dat de or ganisatie zich op een deelne mersveld zoals dat van het Na tionaal Kampioenschap in 1991 kan verheugen. Een en ander is mogelijk geworden door een aantal sponsors, met name AVIA, een bedrijf dat niet al leen landelijke toptriatleten sponsort, zoals Jan van der Ma- rel en Rik van Trigt, maar zich ook richt op het regionale ta lent. Op Flakkee zijn inmid dels Erik Peeman en Ar\net Wervers voorzien van sponso ring door AVIA. Deze firma van sportschoenen is middels het Running Center Flakkee in contact gekomen met beide at leten uit Middelharnis, naar aanleiding van hun prestaties in vorige seizoenen. Voorts zijn natuurlijk ook de Rabobank Westflakkee en Port Zélande als sponsors vertegenwoor digd. Naast de teamcompetitie zijn er natuurlijk ook de starts voor de recreanten en de SPC- atleten, welke in tegenstelling tot de wedstrijd om de team competitie, nog ruimte hebben om atleten in te schrijven. De recreanten volgen hetzelfde fiets- en loopparcours, echter zij zwemmen 1000 meter in plaats van de 1500 meter van de beide andere starts. Het par cours heeft slechts een kleine aanpassing ondergaan, met na me wat betreft de finish. Om het voor het publiek meer over zichtelijk en bereikbaar te ma ken heeft de organisatie beslo ten de finish op de Philipshoof- jesweg te stationeren in plaats van de parkeerplaats voor het zwemcomplex De Gooye. Inschrijven is nog mogelijk via Gerard van Leur (01877-2779), informatie te verkrijgen bij Jan van der Welle (01877-3225). De triathlon Dirksland wordt gesponsord door Runningcen- ter Flakkee van Hans van Vliet in Oude-Tbnge en AVIA. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - De Neder landse Kostuumvereniging bestaat vijftien jaar. Om dat te vieren organiseert zij een sym posium over verzamelen, presenteren en docu menteren van kleding en accessoires. Voor dit jubileum-symposium is de vereniging op zoek naar jeugdige verzamelaars van kleding of ac cessoires. Jongeren kunnen hun verza meling tijdens het symposium presenteren. Het gaat om jon geren en kinderen die kleding en kostuums leuk vinden of dol zijn op verkleden en daar voor oude jurken en pakken van hun opa en oma gebrui ken. Om jongeren die kleding en kostuums of onderdelen van kleding verzamelen, bij voorbeeld oude mutsjes of bij zondere knoopjes. In Nederland bestaat een ver eniging van mensen die alles wat met kleding te maken heeft leuk vinden. Sommige van die mensen verzamelen hele kostuums, anderen vin den het lezen over oude en mo derne kleding het allerleukste en weer anderen verzamelen alleen maar foto's van mensen in bijzondere kledingstukken. De mensen van'die vereniging, de Nederlandse Kostuumver eniging voor Mode en Streek- dracht, willen heel graag we ten of er kinderen zijn die kleding verzamelen en die kin deren willen zij graag leren kennen. Die kinderen worden verzocht een briefje naar de vereniging te schrijven om te vertellen wat voor verzameling zij heb ben. De brieven kunnen wor den gestuurd naar G. L. van Duijn, Weststraat 197, 1601 AH Enkhuizen. MIDDELHARNIS - Van dins- dag 4 tot en met vrijdag 7 juli houdt VVV/ANWB Overflak kee in samenwerking met de Middenstandsvereniging, voor de achtste keer een Avond- fiets vierdaagse. Dit jaar zijn er alleen routes van ongeveer 25 kilometer. Vanwege het kleine aantal in schrijvingen voor de 40 kilo meter, worden geen routes meer gemaakt voor deze af stand. De drie fietsenmakers en de EHBO van Middelharnis verle nen hun medewerking door per auto langs de route te rijden om te helpen bij eventuele cala miteiten. Op iedere route is een controlepost aanwezig, waar de deelnemers een stempel en een traktatie krijgen. De start is iedere avond om 19.00 uur. Voor de aankomst op de laatste avond verzamelen de deelnemers zich aan het einde van de route, zodat zij geza menlijk aankomen op het Diekhuusplein om daar een medaille in ontvangst te ne men. Start en inschrijving bij VW/ANWB Overflakkee, Ka de 9, Middelharnis, telefoon 01870-84870. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - De tuin wordt voor steeds meer mensen een belangrijk plekje om de vrije tijd in door te brengen. Een Japanse tuin met rotspartijen of de originele Engelse cottage-tuin, het zijn geen onbekende be grippen meer voor de Nederlandse tuinier. Hoe de tuin ook wordt inge richt, goed beheer en onder houd zijn belangrijk. Om onge wenste gasten uit de tuin te we ren, kan ruimschoots gebruik gemaakt worden van natuurlij ke hulpmiddelen. Het is meest al niet nodig om chemische be strijdingsmiddelen te gebrui ken. Het te hulp roepen van na tuurlijke vijanden van de in dringers heeft vaak het ge wenste effect. Om een paar voorbeelden te noemen: veel mensen hebben last van slak ken in de tuin. Vooral naaktslakken willen zich nog al eens tegoed doen aan allerlei planten. De slakken komen in het voorjaar uit hun schuil plaatsen, vaak zijn dat ruige graskanten, vaste planten of heesterhoeken. Om ze uit de tuin te houden, kunnen schelpen, eierschalen of gesteentemeel aangebracht worden in een strookje van vijf centimeter. Zijn ze eenmaal in de tuin, dan helpt een beetje bier of wijn heel goed. Schenk wat bier of wijn op een scho teltje waar veel slakken zich ophouden. Na een nacht zwaar drinken zijn ze uitgeschakeld. De slakken hebben ook veel natuurlijke vijanden, zoals spreeuwen, kraaien, eksters, egels en kippen. Degenen die een kip kunnen houden, heb ben daar veel plezier van. Een kip houdt een stuk grond van ongeveer 45 vierkante meter vrijwel schoon van slakken. Tbnslotte blijft een slak alleen in tuinen waar hij een goede schuilgelegenheid heeft. Een tuin met een fijne bodemstruc tuur en zo weinig mogelijk kluiten, maakt het voor de slak onaantrekkelijk zich daar te vestigen. Muizen Vooral degenen die ruimte heb ben voor een kleine moestuin, kunnen nogal eens last hebben van muizen. Al vroeg in het voorjaar beginnen de muizen met het eten van zaad. Ook jon ge planten moeten het nog al eens ontgelden. Belangrijk is het de muis het leven zo zuur mogelijk te maken. Meegeno men is het als er veel natuurlij ke vijanden in de buurt zijn. Vooral grote vogels als de meeuw, kerkuil en de toren valk eten veel muizen. Maar ook egels en uiteraard katten lusten er heel wat. Blijven er desondanks nog te veel muizen, dan kunnen wat trucjes uitgehaald worden. Muizen kunnen zich heel snel; uitbreiden. Een veldmuis bij voorbeeld kan binnen een jaar voor zo'n 500 nakomelingen zorgen. Het muizenechtpaar heeft daarvoor wel een warm plekje en voldoende voedsel nodig, veelal hebben ze de voorkeur voor een schuurtje. Door flink wat pepermuntolie in de schuur te sprenkelen slaan de muizen op de vlucht. Ze kunnen blijkbaar niet tegen de lucht. (De gegevens in dit ar tikel zijn afkomstig uit het boekje 'Tips voor milieuvrien delijk tuinieren', uitgegeven door DLV-amateurtuinieren). Basisbereiding grillen/roosteren: Warm grillapparatuur, in welke vorm dan ook, goed voor (gas, electra of de barbe cue). Kruid het vlees, maar zout het niet. Dat maakt de buitenkant vochtig zodat het vlees niet goed kan dicht schroeien en moeilijk een mooie kleur krijgt. Plaats het vlees op of tussen de grill op het barbecue-rooster. Keer het vooral niet te vlug. In eerste instantie plakt het vlees vast maar het laat later vanzelf los. Afhankelijk van de vleessoort wordt hoogte van het rooster en/of tempe ratuur en tijdsduur bepaald. Let erop dat varkensvlees al tijd helemaal gaar gegeten moet worden. U heeft nodig voor 4 personen: 500 gram lamsschouder, in grove blokjes gesneden 1 grote ui 1 paprika 2 sinaasappels Voor de marinade: sap van 1 sinaasappel 2 eetlepels tijmhoning 1 klein uitje, zeer fijn gesne den 2 teentjes knoflook, fijnge hakt 1 theelepel paprikapoeder 1 mespuntje cayennepeper 1 eetlepel fijn gesneden verse koriander zout zwarte peper uit de molen Snijd de ui in vierkante stuk jes, niet groter dan de blokjes vlees. Verwijder zaad en zaadlijsten van de paprika en snijd deze even groot als de ui. Schil de sinaasappels zo dik dat ook het wit is verwij derd, halveer ze en snijd ze in plakken van ca. 1 centimeter dik. Rijg de blokjes vlees af gewisseld met de stukjes ui, paprika en de sinaasappel aan ijzeren pennen of grote satéstokjes. Vermeng de in grediënten van de marinade goed door elkaar en maak deze pikant op smaak. Giet de marinade over de gevulde pennen en laat ze ca. vier uur afgedekt in de koelkast mari neren. Maak de lamskebabs droog met keukenpapier en grill ze in ca. vier minuten aan weerszijden mooi bruin en gaar. Lekker met komkommersa lade, pikant op smaak ge bracht met Spaanse peper en/of verse fruitsalade en een gepofte aardappel met tzazi- kisaus. Voedingswaarde per portie: Energie: il 125 kJ (270 kcal) Eiwit: 26 gram Vet: 15 gram Koolhydraten: 8 gram ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Smiths Food Group, fabrikant van chips, snacks en flippo's, heeft onder druk van de publieke opinie besloten dat de kopers van Doritos tot 15 augustus 1995 toch flippo's kunnen ontvangen. Doritos is de naam van de corn- chips die Smiths recentelijk op de Nederlandse markt introdu ceerde. De twee smaken, new Nacho Cheese en US Original, zijn goed ontvangen, maar be vatten geen flippo's. Tijdens de produktieplanning van Dori tos was het succes van de flip po's nog niet bekend. De zak ken Doritos konden daardoor niet meer van flippo's worden voorzien. Naar aanleiding van de vele te lefoontjes van teleurgestelde ouders en kinderen die bij Smiths zijn binnengekomen, heeft de directie besloten de kopers van Doritos alsnog in staat te stellen om flippo's te ontvangen. De consument dient slechts de streepjescodes van twee zakken Doritos sa men met een aan zichzelf gea dresseerde en gefrankeerde en velop te sturen naar: Smiths Doritos, Postbus 40054, 6203 CS Maastricht. Smiths zorgt er dan voor dat er tien oranje Chester flippo's worden toe gestuurd. Flippo's zijn de ronde plastic schijfjes die in de zakken chips van Smiths te vinden zijn. Dit fenomeen is in korte tijd uitge groeid tot een ware rage. Zolang de actie duurt, zitten er nu dus ook flippo's in de twee nieuwe zoutjessoorten van Smiths. Oplage 29.860 Hét Huis-aan-huis blad voor Schouwen - Duiveland en Goeree - Overflakkee Verschijnt wekelijks huis-aan-huis in: Bruinisse/Zlerikzee/Westerschouwen, Renesse. Burgh- Haamstede, Westenschouwen, Noordwelle, Serooskerke Middenschouwen, Kerkwerve, Scharendijke, Ellemeet Brouwershaven, Brouwershaven, Schuddebeurs, Dreischor, Zonnemaire, Noordgouwe Duiveland, Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Sirjansland, Oosterland, Goedereede, Goedereede, Goedereede-Havenhoofd, Ouddorp, Stellendam Oostflakkee, Achthuizen, Den Bommel, Ooltgensplaat, Oude- Tonge Middelharnis, Middelharnis, Sommelsdijk, Nieuwe Tonge, Stad aan 't Haringvliet Dirksland, Dirksland, Herkingen, Melissant. Uitgave en druk Druktechniek Sluitingstijd advertenties Advertentie-verkoop Bezorging/Lezersservice Redaktie Drukkerij Lakenman Ochtman bv Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee Postbus 1, 4300 AA Zierikzee Telefoon 01110-16551 Telefax 01110-14315 Offsetrotatie Dinsdag 11.30 uur voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 01119-1941, voor Goeree-Overflakkee Ad de Gans na 18.00 uur 01870-82554 01110-17314. Tijdens kantooruren 01110-16551 toestel 225. Na 18.00 uur Madeion Lagendijk 01110-16065. De Nieuwsbode Extra maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 169.585.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 11