Voor het publiek zijn de wedstrijden echt niets aan' Feestprogramma WK-revanche in Aken op papier een succes Van Poppel start niet in Tour Wedstrijdprogramma 25ste Delta Week Jannie Schot naar goud kogelstoten NK veteranen i DINSDAG 27 JUNI 1995 NR 25795 ZEIST (ANP) - Acht Nederlandse voetballers die op 7 juli 1974 de WK-finale tegen Duitsland speelden, doen ook op 7 juli 1995 mee aan de herhaling van die wedstrijd in Aken. Ook de coach is dezelfde: Rinus Michels. In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die vanaf deze week elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Sporters die het in het weekeinde een opmerke lijke prestatie hebben gele verd of het weekeinde daarop aan een belangrijk evenement meedoen worden uitgenodigd om op trefwoorden te reage ren. Deze eerste aflevering staat Johnny Otte 'In de schijnwerper'. Hij werd dit weekeinde clubkampioen bij Bru Tèn in Bruinisse en bij LTC Zierikzee. Vorige week werd hij al Zeeuws kampioen in de B2. Naam: Johnny Otte. Geboren: 20 april 1978 in Bruinisse. Woonplaats: Bruinisse. Sport: Tbnnis. Club(s): Bru Tèn in Bruinisse en Zierikzee. Beroep: Ik zit nog op school. Volgend jaar ga ik naar de MEAO. Hobby's: Tonnis, uitgaan. Favoriete sporten: Tfcnnis, squash, fitness. Laatste boek: Het is lang geleden dat ik een boek gelezen heb. TV-programma's: Goede speelfilms en ik heb die nieuwe zender The Music Factory vaak op staan maar vaak als achtergrond als ik een spelletje aan het doen ben of zo. Kranten/tijdschriften: Ik lees Panorama, Actueel, Privé, de Story, de Donald Duck en het Automagazine. Muziek: Van alles wat. Ik heb niet echt een favoriete band of zanger. Eten: Lasagne, spaghetti en vis. Drinken: Cola en bier. Uitgaan: In Renesse of een bruin Café in Bruinisse. Ik ga ook wel eens naar Havenzicht in Sint Annaland. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: De Grevelingendam. Je kunt daar uitstekend zwemmen. Favoriet stad in Nederland: Middelburg Vakantie: Ik ben pas naar Center Pares geweest. Dat is wel bevallen. Maar ik ga niet iedere keer naar dezelfde plaats op vakan tie. Een beetje afwisseling is wel leuk. Geloof: Nee. Ik volg wel de lessen op school, maar zelf ben ik er weinig mee bezig. Heeft hekel aan: Huiswerk Slechtste eigenschap: Ik ben heel lui. Beste eigenschap: Als het echt moet, kan ik wel presteren. Mooiste sportmoment: De twee keer dat ik Zeeuws kampioen ben geworden in de B2. Vervelendste sportmoment: Iedere keer als ik al in de eer ste ronde uit een toernooi vlieg. Daar baal ik van. Gelukkig kun je bij tennis ie dere keer Weer opnieuw begin nen. Blessures: Ik ben een keer geblesseerd geweest aan een aanhechting van een spier in mijn schou der. Dat is gelukkig alweer drie jaar geleden. Een goede warming-up kan veel ellende voorkomen. Sportief doel: Mij kwalificeren voor de A2. Sportvrouw/sportman uit de regio: Peter van Vossen. Beste trainer: Theo Gorsse. Dat is mijn hui dige trainer. Hij traint mij al zes jaar. Arie Haan, Ruud Krol, Johan Neeskens, John Rep, Wim Rijs- bergen en Wim Suurbier, allen basisspeler in de destijds met 2-1 verloren wedstrijd, hebben toegezegd mee te doen, net als de toen ingevallen René van de Kerkhof en Theo de Jong. Van het elftal dat Michels liet opdraven in München ontbre ken zoals het er nu uitziet doel man Jongbloed, de middenvel ders Wim Jansen en Wim van Hanegem, spits Johan Cruijff en linksbuiten Rob Rensen- brink. Als vervangers heeft Michels onder anderen Rinus Israel en de doelmannen Piet Schrijvers en Eddy Treytel tot zijn beschikking. Bij de Duitsers, voor de gele genheid onder leiding van Jupp Derwall, zijn nog meer inter nationals uit de toenmalige ba sis aanwezig in het Tivoli-sta- dion: Beckenbauer, Bonhof, Grabowski, Hoeness, Hölzen- bein, Müller, Overath en Vogts speelden destijds allemaal vanaf het begin. Scheidsrech ter is de Belg Ponnet. In 1974 PARIJS (AFP) - Jean-Paul van Poppel verschijnt niet aan de start van de Tour de France. Zijn ploég, Le Groupement, heeft zich vanmorgen terugge trokken in verband met finan ciële problemen van het Fran se postorderbedrijf. was da,t de Engelsman Taylor. Het is niet de eerste keer dat de replay van de finale wordt ge speeld. In 1975 was in Frank furt de zogenaamde WK-revan che, ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van de Duitse bond. Het duel eindigde in 1-1, maar toen was het Nederlands elftal behoorlijk aangepast. In 1984 was de tweede herhaling. Nederland' won in München met 1-0. De wedstrijd van vrijdag 7 julii (aanvang 19.30 uur) is onder deel van een samenwerkings verband tussen beide bonden. In de ochtend voor de wed strijd is in het Provinciehuis van Maastricht een talkshow, met onder anderen de bonds voorzitters Sprengers en Braun als gasten. Onderwer pen van gesprek zijn de rivali teit en de soms hoog oplopende voetbalsentimenten tussen beide landen. Tot het samen werkingsverband behoort ook de interland Nederland Duitsland op 24 april 1996 in Rotterdam. Daarbij gaat het om nationale elftallen van de ze tijd. De sprinter Van Poppel zou de ze zomer met één etappezege het record van Jan Raas, Ger- rie Knetemann en Joop Zoete melk kunnen evenaren. Het trio uit het gouden tijdperk staat op tien etappezeges. Van Poppel op negen. ZIERIKZEE - Het Zilveren Schip, De Note- dop, de Scheldebel, de Buuteiigraetstrofee, de Gouden Mossel, De tinnen Schaal, de Oosterscheldebeker, de Krabhegattrofee, de Atlantabeker, de windekindbeker, De Vento Volente Wisselbeker. Dit zijn zomaar enkele van de vele bekers die gewonnen kunnen worden in de Delta Week. Deze en andere trofeeën zijn te verdienen in de vol gende wedstrijden. Vrijdag 30 juni: Krammersluis - Zierikzee Zaterdag 1 juli: Zeelandwedstrijd I IMS-kampioenschap Zondag 2 juli: Zeelandwedstrijd II IMS-kampioenschap Maandag 3 juli: Zierikzee - Sint Annaland IMS-kampioenschap Dinsdag 4 juli: Sint Annaland - Wolphaartsdijk Woensdag 5 juli: Wolphaartsdijk - Yerseke IMS-kampioenschap Donderdag 6 juli: Yerseke - De Val Vrijdag 7 juli: Veronica-race Roompotrace Zeelandbrugrace Vuilbaard IMS-kampioenschap Zaterdag 8 juli: Zaterdagwedstrijd Zondag 9 juli: IMS-sluitingswedstrijd VUGHT - Met een afstand van 10,59 meter werd Jannie Schot uit Zierikzee zondag Nederlands Kampioen kogelstoten bij de veteranen. Eddie Smit uit Kerkwerve behaalde een zilveren me daille op de 1500 meter. Zowel Schot als Smit kwamen uit in de groep 45 tot 50 jaar. Delta Sportatlete Jannie Schot gold zondag als een van de kanshebbers op goud bij het kogelstoten. De warmte en hooikoorts hielden haar aan vankelijk af van een goede prestatie. Toch nam ze de lei ding met een worp van 9,99 me ter. Negen centimeter meer dan de daaropvolgende worp van naaste belager Annie van Anholt. Deze deelde daarop fij ntjes mee dat ze diezelfde week reeds meerdere keren over de tien meter had gegooid. Bij Schot werkte.dit als de rode lap op de stier. Met een volgen de worp van 10,59 meter gaf ze Van Anholt het nakijken. Ed die Smit liep een dag eerder een taktische 1.500 meter. Na 600 meter was het aantal kans hebbers op eremetaal geredu ceerd tot vier. Smit beschikte in- de eindfase nog over vol doende inhoud om naar een tweede plaats te sprinten. Een fractie van een seconde achter Rob Wiegel (4.30.83). Een dag later eindigde Smit als vierde op de vijf kilometer in een tijd van 16.42.88 minuten. Bij het discuswerpen eindigde Schot als vijfde met 26,80 meter. Van Anholt werd eerste met 39,20 meter. Greetje Smit eindigde als derde op de 800 meter. Haar eindtijd was 2.47.33 minuten. Henk Botterweg, wedstrijdleider IMS: Als de schepen aan de kade liggen is het tijd voor het feestpro gramma. (Archieffoto) ZIERIKZEE - Tijdens de Delta Week werken enkele horecabedrijven aan de Nieuwe Haven samen om de bezoekers 11a de zeilwedstrijden te vermaken. Dit jaar staat er aan 't Luitje een grote tent met binnen een podium. Vrijdagavond 30 juni neemt daar de band Crosshead and the Southside Horns op plaats. Zaterdagmiddag rond de klok van drie uur is er een optreden van The original Zea land Streetparade Jazzband. Zaterdagavond treedt La Fre- akiënne op. Deze band brengt swingende pop-jazz. Het optre den van Remake,.op de zondag avond, staat ook al in het te ken van de Jazz. Alle avondoptredens beginnen om 20.00 uur en worden om streeks 23.45 uur beëindigd. Verkeer Om de rust rond 't Luitje te houden wordt gedeeltelijk het verkeer over de Nieuwe Haven omgeleid. Op vrijdagavond en zaterdag vanaf 15.00 uur is er geen door gaand verkeer mogelijk. ZIERIKZEE - De 25 editie van de Delta Week heeft naast het gewone programma tevens de Nederlandse Kampioenschappen in de IMS- klasse toegewezen gekregen. Dit maakt het eve nement nog net even iets grootser dan in de voorgaande jaren het geval was. Het publiek zal het weinig uitmaken. Dat associeert het grote watersportevenement vooral met gezelligheid op de kant en in de kroegen van de plaatsen die worden aangedaan. Zierikzee neemt als van ouds de belangrijkste plaats in. De organisatie van de Delta Week is in handen van water sportverenigingen rond de Oosterschelde. Om precies te zijn die van Sint Annaland, Willemstad, Wolphaartsdijk, Yerseke, Noord-Beveland, Zierikzee, De Schelde en de Koninklijke roei- en Zeilver eniging De Maas. Vorig jaar was de Delta Week ook maan dag in Zierikzee. Dit jaar be perkt de aanwezigheid van de vloot zich tot drie dagen (vrij dag, zaterdag en zondag). Landrotten Ronde jachten, platbodems, Lemster aken. Ze komen vrij dag weer in groten getale naar Zierikzee. Een prachtig spek takel en inmiddels ook een ver trouwd gezicht. Voor de land rotten betekent het binnenvaren van de schepen vooral feest en drukte rond de Nieuwe Haven en op 't Luitje. Maar ook elders in de stad doet de invloed van zo'n ruim dui zend zeilers zich gelden. Optre dens van Crosshead and the Southside Horns, la Freakiën- ne, Remake en The original Ze aland Streetparade Jazzband hebben echter weinig met de wedstrijden van doen. Al zul len alle feestelijkheden wel de gelijk hun invloed hebben op de conditie van de diverse be manningen. „Veel Zierikzeeënaren denken ook dat het meer feest is dan wedstrijd." aldus wedstrijd leider IMS, Henk Botterweg. ,,Dat is ook wel een beetje te begrijpen natuurlijk. De twee- Jionderd schepen nemen elk zo'n zes bemanningsleden mee. Dat zijn meestal jongelui. Die gaan hier uit en zijn meestal onvermoeibaar. Voor het pu bliek zijn de wedstrijden ook niets aan. Dat kun je gerust stellen. Het gebeurt allemaal ver op het water en ook al zou den de mensen door middel van een boot dichtbij kunnen komen, dan nog is het moeilijk te zien wie er op kop licht. Het Internationaal Olympisch Co mité vindt dat bijvoorbeeld ook het probleem van het zei len. Vanuit de lucht is nog wel goed te zien wie er op kop licht, maar dat zijn geen spektacü- laire beelden. Je kunt de men sen nauwelijks laten zien wat er gebeurt. Alleen de start is spektaculair. Dan zie je alle schepen op tijd vertrekken." Wandeling Die start is zoals gebruikelijk in de buurt van het haven hoofd. Daar moeten de toe schouwers dus wel een wande ling van zo'n twee kilometer voor over hebben. Botterweg: „Want met de auto kun. je er niet komen en met de fiets is het erg moeilijk." Boosdoener van al die ondui delijkheid over het wedstrijd- verloop is het systeem van handicapvaren. Ditfts noodza kelijk omdat maar weinig bo ten hetzelfde zijn. Iedere boot wordt in het International Me asure Systeem op zo'n zeshon derd punten gemeten en aan de hand daarvan wordt een han dicap vastgesteld. Die handi cap geeft aan in hoeverre een boot op een bepaalde afstand sneller of langzamer mag va ren dan de concurrentie. Dus de voorste boot in de wed strijd is niet automatisch de koploper. Extra boeien Het Nederlands Kampioen schap IMS dat bij het program ma is gevoegd levert de organi satie een flink stuk extra werk op. Normaal wordt er door de schepen bijvoorbeeld om de bestaande boeien gevaren. Dit keer is er minimaal één wed strijd waarbij extra boeien worden uitgezet. De schepen op het NK IMS wachten vier korte, een mid dellange en een lange wed strijd. En lang betekent ook lang want de schepen varen hun voorlaatste race op vrij dag maar liefst 150 mijl. Bot terweg: „Normaal staat de langste race als laatste op het programma, maar dan loop je het risico, dat als de spanning uit de wedstrijd is, er een aan tal boten afhaakt." De start van de 150 mijlsrace vindt plaats bij de Roompotsluis, dan varen ze naar het lichtplat- form bij Goeree en het licht schip de Westhinder om na een paar lussen weer bij de Room potsluis te finishen. Ruim een week lang serieuze sport dus, terwijl er door de toeschou wers wel eens anders over wordt gedacht. Dat komt voor een deel omdat de mensen op de kant de zeilers vooral tegen komen als ze op de wal achter een drankje zitten. Botterweg: „Er zijn ook best wel schippers die voor de gezelligheid mee varen, maar de getrainde be manning onderscheidt zich al snel in de wedstrijd van een feestbemannihg. De serieuze kandidaten voor de prijzen zijn ook al wekenlang de manoeuvres aan het oefenen." Een beeld uit de vorige editie van de Delta Week. De Kopje Kleiner ligt volop in de wind. (Foto: Ma rijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9