Verkoop huurwoningen door Beter Wonen loopt gesmeerd Toerist met watervrees bij sluiting schooljaar Hulst als eerste bij Cities Against Drugs Aanpassen school Jannewekken vergt verbouwing van acht ton Goesenaar (24) opgepakt voor verkrachting meisje Mercedes cabriolet gestolen Interesse dekt momenteel eenderde van verkoopprogramma Aanvullend onderzoek mogelijkheid woningbouw Aanrijding DINSDAG 27 JUNI 1995 NR 25795 9 Afgelopen weekeinde in Schiedam SCHIEDAM (ANP) - De politie van Schiedam heeft dit weekeinde twee mannen aangehouden in ver band met de verkrachting van een 14-jarig meisje uit Heerenveen. De verdachten zijn een 24-jarige man uit Goes en een 27-jarige Schiedammer. Het slachtoffer wilde vorige week dinsdag na familiebe zoek in Vlaardingen per trein terug naar Heerenveen. Door onwetenheid stapte ze uit op het NS-station Schiedam- Rotterdam west, in plaats van het Centraal Station in Rotter dam. Op het Schiedamse station vroeg ze de twee mannen de weg. De twee deden haar het voorstel haar naar Heerenveen te rijden ma$r na enige discus sie werd het reisdoel een wo ning in de Schiedamse wijk Nieuwland. Daar aangekomen verliet de 27-jarige Schiedammer enige tijd zijn woning. In de tussen tijd is het slachtoffer door de 24-jarige man uit Goes diverse malen verkracht. Het meisje verzette zich door te bijten en trappen. Daarop werd ze in het gezicht geslagen. Aangifte Later op de avond mocht ze de woning verlaten en is lopend naar het station gegaan om haar reis naar Heerenveen te vervolgen. In haar woonplaats heeft het meisje aangifte ge daan. Kessen tekent resolutie AMSTERDAM (ANP) - Als eerste Nederlandse ge meente heeft de gemeente Hulst in Zeeuwsch- Vlaanderen zich aangesloten bij de European Cities Against Drugs (ECAD). Burgemeester A. Kessen teken de de zogenoemde Stockholm Resolutie tijdens een bijeen komst van de organisatie in Londen. De ECAD werd in 1994 opge richt in de Zweedse hoofdstad, als tegenhanger van de Euro pean Cities on Drug Policy waarvan de leden een liberaler drugsbeleid voorstaan. Bij die laatste organisatie, die vijf jaar bestaat, is onder meer Amsterdam aangesloten. In een verslag 'van de bijeen komst in Londen maakt de ECAD er triomfantelijk mel ding van dat er gelukkig in Ne derland ook gemeenten zijn die het niet eens zijn met het huidi ge, in de ogen van sommige lan den te slappe Nederlandse drugsbeleid. De organisatie roept sympathi santen op schriftelijke steun betuigingen naar burgemees ter Kessen te sturen. Coffeeshops Sinds vorig jaar enkele hasj coffeeshops de deuren dreig den te openen in Hulst, voert de gemeente een actief beleid om ze te weren. Volgens burge meester Kessen zijn inmiddels op één na alle gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen van plan de werkwijze van Hulst over te nemen. SCHARENDIJKE - Een 51-ja- rige man uit het Duitse Keulen was niet blij toen hij tot de ont dekking kwam dat zijn kost bare Mercedes cabriolet auto was gestolen. Het voertuig werd meegeno men in de nacht van maandag op dinsdag terwijl het gepar keerd stond aan de Achthoek in Scharendijke. Gelukkig voor de Duitse bezoeker werd het voertuig later terug gevon den. In de Schipperslaan in Bruinisse werd vannacht een autoradio gestolen uit het voertuig en een 22-jarige Bru- enaar. Ook zijn 29-jarige stads genoot werd geconfronteerd met diefstal uit zijn voertuig. Uit zijn in de Deestraat gepar keerde auto werd een CD-spe- ler met CD's gestolen. Ook uit de auto van een 57-jarige man uit Burgh werd een radio/CD- speler gestolen. Deze auto stond aan de Achterweg. Woningbouwvereniging Beter Wonen verkoopt huizen om kapitaal te krijgen voor de bouw van seniorenwoningen. Op sommige plaatsen, zoals in de De Jongestraat in Zierikzee, worden moeilijk verkoopbare panden gesloopt om ruimte te maken voor ouderen- geschikte woningen. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Ongeveer 55 huurders hebben wo- ningbouwvereniging Beter Wonen geantwoord dat zij hun huurhuis willen kopen. Nog eens een dertigtal huurders heeft ongevraagd laten weten op termijn eigenaar te willen worden van hun woning. Dat antwoordde directeur Ph. H. van Doorne gisteravond op een vraag van de verenigingsraad. „Daarmee zitten we nu op on geveer een derde van het totale verkoopprogramma. Een grote respons, denk ik. Vooral als je bedenkt dat we bijvoorbeeld op het gebied van taxaties nog niet veel hebben' gedaan," al dus Van Doorne in zijn ant woord aan mevrouw J. C. Jon ker-Hart uit Renesse. Volgens Van Doorne is Beter Wonen nog zeker tot mei vol gend jaar druk doende met het benaderen van huurders en de afwikkeling van deze actieve verkoop. ,,De passieve ver koop, dus het reageren op de vraag van de kopers, denken we pas over een jaar goed te kunnen oppakken." Concreet heeft de vereniging momenteel tien huizen verkocht. Tien an dere staan op de nominatie voor overdracht. Zoals bekend brengt Beter Wo nen de komende jaren een groot aantal huizen op de markt om kapitaal te kweken voor de bouw van seniorenwo ningen. Daarvan dient de wo ningbouwvereniging er de ko mende tijd 700 te bouwen. Op sommige plaatsen worden moeilijk verkoopbare huizen gesloopt om plaats te maken voor ouderengeschikte wonin gen. Verenigingsraadslid J. van Berkel uit Zierikzee had een opmerking over de naar zijn mening grote leegstand in de wijk Poortambacht. Volgens Van Doorne is dat te wijten aan ,,een aanloop naar het ver koopprogramma. Een deel is al verkocht, maar nog niet be trokken." De directeur moest echter ook toegeven dat het momenteel niet meevalt relatief dure hui zen te verhuren. ,,Die markt ligt duidelijk gevoeliger dan vorig jaar. Onze verkoopplan nen komen wat dat betreft juist op tijd." Overname A. C. de Feijter, eveneens uit het district Zierikzee, wilde meer weten over het beleid ten aanzien van overname .van goederen door nieuwe huui^ ders. ,,Als een huis van huur der wisselt zegt de inspecteur de ene keer dat alles eruit moet, terwijl hij de andere keer toestaat dat er spullen achterblijven in afwachting van eventuele overname." In een voorbeeld dat De Feijter gaf, moest een ex-huurder de trapbekleding verwijderen die de volgende huurder weer op nieuw liet aanbrengen. Volgens Van Doorne probeert de woningbouwvereniging dergelijke gevallen van kapi taalsvernietiging te voorko men. „Maar het wordt wat moeilijker als we zaken in on derhoud moeten nemen terwijl we niet weten wat de volgende huurder wil. Daarmee verho gen we onze onderhoudslasten. Maar zelfs dan hebben we nog de mogelijkheid tot, wat wij noemen, de tijdelijke instand houding." „Verder hebben we twee in specteurs en er kan wel eens wat licht zitten tussen hetgeen zij beslissen. Tenslotte sluit ik niet uit dat er wat fout is ge gaan." Afscheid Op de concrete voorbeelden van De Feijter werd na afloop van de vergadering nader inge gaan. Voorzitter F. K. Vos maakte gisteravond bekend dat secretaris en plaatsvervan gend voorzitter J. Pomper het bestuur gaat verlaten. Op 13 oktober neemt de raad af scheid van hem. Op 4 septem ber kiest de ledenvergadering een nieuwe verenigingsraad, die kleiner van samenstelling zal zijn dan de huidige. Ten slotte krijgt Beter Wonen dit najaar een nieuw bestuur dat uit vijf personen zal bestaan. Het onderscheid algemeen en dagelijks bestuur komt te ver vallen. ZIERIKZEE - Hoewel hij zeer sportief was uitgedost in een surfpak en voorzien van snorkel bekende de 'toerist' die maandagmiddag het schoolplein van de Zierikzeese openbare basisschool Binnen de Veste op liep dat hij eigenlijk bang was voor water. Met zijn pogingen om zijn wa tervrees te.overwinnen in een badje, dat op het schoolplein van de school was geplaatst, luisterde hij het feest op waarmee het schooljaar werd af gesloten. ZIERIKZEE - Om het volwassenenonderwijs, de afdeling Voortgezet Speciaal Onderwijs van de Beatrixschool en Peuterspeelzaal de Harle kijn in de voormalige Landbouwhuishoudscliool aan het Jannewekken in Zierikzee te huisvesten moet het gebouw voor acht ton verbouwd wor den. Vervangende nieuwbouw gaat de gemeente bijna twee miljoen kos ten. Dat zijn de voorlopige uitkomsten van een onderzoek naar de haal baarheid van de huisvesting van deze drie instellingen. Gisteren besloot de gemeenteraad tot het uit laten voeren van een aanvullend onderzoek naar de mogelijkheid van woningbouw voor senioren op het terrein. Bij veel basisscholen in de re gio worden in deze periode voor de grote vakantie bijzon dere activiteiten gehouden. In een aantal gevallen is dat een musical om afscheid te nemen van de oudste leerlingen die naar het voortgezet onderwijs gaan. Bij andere scholen wordt een schoolfeest gehouden. Bij obs Binnen de Veste is het al een aantal jaren de gewoonte het schooljaar af te sluiten met een schoolfeest dat een bijzon der thema heeft. Dit jaar was het thema Vakan tie en toerisme. De bange wa tertoerist waarmee het feest werd geopend werd vorm gege ven door schooldirecteur Gert Kooman. Daarna werden de ongeveer tweehonderd leerlin gen verdeeld in groepjes waar in kinderen van alle leeftijden jjijeen werden gebracht. Uitge dost als toeristen vermaakten ze zich met tien spelletjes en activiteiten die op het school plein werden opgesteld. Onder meer het Franse balspel jeu de boules, het opzetten van tentjes, schieten met waterpis tooltjes, het aanleren van een dans en het aanleren van een lied. „Nog even en we hebben vakantie. De schooldeur valt in het slot", zong de hele schoolbevolking gezamenlijk na afloop van de spelactivitei ten. Ook de aangeleerde 'house-dans' werd met de hele groep uitgevoerd op het schoolplein. Het schoolfeest kon dit jaar worden gevierd met prachtig zonnig weer. Als afsluiting van de feestelijkheden werden de kinderen dan ook nat gespo ten met een sproeiinstallatie die* in het bad stond van de bange watertoerist. Volgens het onderzoek ver keert het gebouw in een rede lijke tot goede staat. Voor groot onderhoud is een bedrag van 155.000 gulden nodig. Dit bestaat onder meer uit schil derwerk, dakbedekking en dakkapellen. Om het gebouw toegankelijk te maken moet een bestrating worden aange legd en het terrein aangepast. De kosten hiervan worden ge raamd op 24.000 gulden. De meeste kosten zijn gemoeid met het aanpassen van het ge bouw aan de wensen van de po tentiële gebruikers; 612.000 gulden. Hier is het plaatsen van een lift inbegrepen. Inclu sief de voorbereidings - en be- geleidingskosten worden de totale kosten begroot op 886.000 gulden. Uitgangspunt bij verbouw is, dat er zo veel mogelijk gebruik wordt gemaakt van de bestaande bouwkundige voor zieningen en ruimten. Dit om onevenredig hoge verbou- wingskosten te vermijden. Wel is het nodig om het gebouw te splitsen in verband met het verschil van karakter van de gebruikers. Dit geldt met na me voor de VSO-afdeling van de Beatrixschool. De scheiding in het gebouw is volgens hel onderzoek makkelijk te reali seren door het aanbrengen van deuren in het trapppenhuis en in de gang op de begane grond. Het gevolg van de scheiding is dat er op iedere afdeling een entree, toilet en garderobe ruimte moet zijn. Verbazing Het haalbaarheidsonderzoek naar de gebruiksmogelijkhe den van het schoolgebouw spreekt nog geen definitief oordeel uit over de bestem ming van het gebouw. Op voor stel van het college van burge meester en wethouders besloot de gemeenteraad gisteren tot het uit laten voeren van een aanvullend onderzoek naar de mogelijkheden van woning bouw voor senioren op het ter rein. B en w kwamen ter elfder ure met het aanvullende on- Wezenberg (PvdA): ,,Niet ge lukkig met onderzoek. derzoek op de proppen, het geen bij PvdA, D66 en SGP/GPV/RPF tot verbazing had geleid. „Met het eerste onderzoek wa ren we al niet gelukkig en we zijn ook niet gelukkig met dit tweede", aldus P. A. M. Wezen berg (PvdA). Het kwam op hem allemaal iets te ad-hocce- rig over. J. de Bruijne (SGP/RPF/GPV) en J. Th. M. van der Veer (D66) vroegen zich af waar het plan voor de bouw van seniorenwoningen ineens vandaan kwam. Zij konden dit op geen enkele ma nier terugvinden in de raads- verslagen. Van der Veer had er zelfs de algemene beschouwin gen nog op nageslagen. Zij waren echter tevreden met de uitleg van wethouder D. van der Wekken, dat er van het begin af aan sprake was ge weest van enige ruimte om het gebouw een andere besteming te geven dan onderwijsdoel einden. Bovendien kregen zij van wethouder L. J. van Gastel de verzekering dat hoe dan ook de onderwijsvormen voor Zier ikzee behouden blijven. „De voorwaarde is dat als het één (woningbouw, red.) gebeurt het andere ook verwezenlijkt wordt." Naar verwachting wordt het aanvullend onder zoek deze zomer afgerond en kan er in augustus of septem ber definitief besloten worden over de toekomstige bestem ming van het gebouw. De leerlingen van obs Binnen de Veste doen, verkleed als toeristen, een house-dans op hun school plein. (Foto: Joop van Houdt) Verwachting t/m zaterdag 1 juli WEERSVOORUITZICHTEN Donderdag Zonneschijn 60% Kans op neerslag 10% Min.temp. 14 graden Mid.temp. 25 graden Windkracht noordo. 4 Vrijdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 10% Min.temp. 13 graden Mid.temp. 24 graden Windkracht noordo. 4 Zaterdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 20% Min.temp. 12 graden Mid.temp. 23 graden Windkracht noord 4 ZON- EN MAANSTANDEN 28 juni Zon op 05.22 onder 22.02 Maan op 06.05, onder 21.54 29 juni Zon op 05.23, onder 22.02 Maan op 07.03, onder 22.28 Nieuwe Maan: 28 juni (02.51) HETWEEROVERZICHT DE BILT - De zomer blijft voorlopig binnen onze landsgrenzen. Mis schien dat de temperatuur tegen het einde van de week 's middags iets la ger uitvalt, maar met maxima van 24 graden en geregeld wat zon houdt het weer een zomers karakter. Van avond is het nog geruime tijd warm; tot ver in de avond ligt de tempera tuur in de buurt van de 25 graden. In de loop van de nacht koelt het af tot een graaad of 15. Morgen overdag lijkt het weer veel op dat van van daag. De zon schijnt uitbundig en het blijft droog. De temperatuur varieert in de middaguren van 24 graden in het noordelijk kustgebied tot plaatse lijk 29 in het binnenland. De wind waait uit het noordoosten en is boven land matig, kracht 3 of 4, aan de kust en op het JJsselmeer af en toe vrij krachtig, 5. We danken het zomerse weer aan een omvangrijk hogedruk- gebied. Het strekt zich morgen onge veer uit van IJsland tot aan Polen. La ter deze week trekt het hogedrukge- bied zich terug naar het noord westen. Het gevolg is dat in Neder land de wind naar het noorden draait en iets koelere lucht het land bin nenstroomt. Maar het mag dan iets minder warm worden, zomerse trek ken houdt het weer wel. DEN HAAG (ANP) - Het Postbus-51-spotje tegen seksue le intimidatie op de werkplek heeft tijdens het International Advertising Festival in Cannes de Lion d'Or (Gouden Leeuw) gewonnen. De prijs is afgelo pen weekeinde uitgereikt. RENESSE - Op de Lange Reke in Renesse werden maandag middag twee personenauto's licht beschadigd tijdens een aanrijding die ontstond via parkeermanoeuvres. Een 30-jarige man uit Roer mond reed met zijn auto ach teruit vanuit een parkeervak aan de Lange Reke. Hij kwam daarbij terecht tussen twee personenauto's die zich op de weg bevonden. Op het moment dat de man uit Roermond voor uit weg wilde rijden reed een 86-jarige vrouw uit Renesse met haar auto achteruit in zijn richting. Dat had een aanrij dingtot gevolg. VI ER IKZEESCH E NIEUWSBODE Éi Uitgever Drukkerij Laken man Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 51,00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. f 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen diehen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17Va% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3