Voorrondes LTC Zierikzee lijken sportief gezien verspilde moeite Hoofddis Bruinisse blijkt maar een karige maaltijd Nationale titel Ramses Bekkenk Geen verrassingen bij clubkampioenschappen Vier finales in 24 uur Johnny Otte krijgt er geen genoeg van Zijpe wint instuif volleybaltoernooi Tweede op vijf kilometer Willem Meerdink voor derde keer clubkampioen Clubkampioenschappen Bru Ten MAANDAG 26 JUNI 1995 NR 25794 7 Jacco de Looff in actie tijdens de jongensdubbel finale bij LTC Zierikzee. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Ruim 250 partijen zijn er bij LTC Zierikzee gespeeld voordat zaterdag aan de fi nales van de clubkampioenschappen kon wor den begonnen. Dat leek verspilde moeite want vrijwel alle als eerste en tweede geplaatste spe lers drongen door tot de finales, die op hun beurt ook al weinig verrassende uitslagen ken den. Toch heerste er juist zaterdag dikke tevredenheid in en rond de kantine. Voor het eerst ken den de voorrondes dit jaar een poule-systeem, waardoor iede re deelnemer minimaal drie keer in actie kon komen. Dat beviel wel. Bovendien waren er per onderdeel meerdere ca tegorieën gevormd: Het heren- enkëlspel was bijvoorbeeld on derverdeeld in een B/C-, een Dl- en een D2-klasse, zodat de deelnemers in de laatste cate gorie niet hoefden te vrezen voor een inmaakpartij tegen bijvoorbeeld Camiel Folmer of Johnny Otte. „Als we alles bij elkaar zouden voegen, zouden we om die reden ook veel min der deelnemers krijgen", aldus Tonnie Merle, zaterdag belast met de wedstrijdleiding over de senioren. „Op deze manier zijn de mensen ook meer be trokken bij de andere wed strijden. "Ze willen toch weten wat de andere spelers in hun poule hebben gedaan. Druk programma Bij de heren ging de eer van de clubtitel naar Johnny Otte. Hij versloeg in de finale Camiel Folmer. Een prestatie die hij ook vorige week op de open Zeeuwse kampioenschappen al achter zijn naam had staan. Vanwege het drukke program ma van Otte was deze finale partij vrijdagavond al begon nen. Toen werd de eerste set met 6-3 door Folmer gewon nen. De tweede ging echter met dezelfde cijfers naar Otte zo dat zaterdag de derde en beslis sende set moest volgen. Het werd geen simpele, maar wel een afgetekende 6-1 zege voor Otte die bij ieder punt een trei terend 'sorry Camiel' liet ho ren. t)at inspireerde Folmer een weinig want er was een pe riode in de wedstrijd dat Otte's 'mooie bal Camiel' de over hand kreeg. Otte pakte echter snel de draad weer op met de 6-1 als resul taat. Een revanche op vorig jaar toen Folmer met de clubtir tel aan de haal ging. Bij de dames krijgt Ada Hom mel een plaats op de erelijst. De 38-jarige verpleegkundige stuitte op de veel jongere Mart BRÜINISSE - Wie redelijk getalenteerd is en lid is van twee vereni gingen, kan soms drukke dagen tegemoet zien. Neem nou de 17-jari- ge Johnny Otte uit Bruinisse. Vrijdagochtend stond Otte al op de baan voor een trai ning en zomaar een partijtje. Vrijdagavond begon hij aan de vooruitgespeelde finale in het enkelspel van LTC Zier ikzee. Tegenstander was Ca miel Folmer, de winnaar van vorig jaar. Ze kwamen tot - twee sets (6-3 3-6), de derde werd bewaard voor de zater dagmiddag. Zaterdagochtend een trai ning en een partijtje bij Zier ikzee en terug naar Bruinis se voor de finale in het enkelspel tegen Peter Cop- poolse. Een moeizame 6-4 in de eerste set, een eenvoudige 6-0 in de tweede. Dan even wachten en vervolgens de fi nale in het gemengd dubbel. Met tennispartner Maartje Wehrmeijer kregen tegen standers Ronnie de Waal en Lianne de Looff geen kans (6-3 6-2). Het trainingspak kon weer aan en Otte spoedde zich naar Zierikzee om zijn partij tegen Folmer af te maken. Ook na zoveel tennis nog geen verslapping. Zijn servi ce en returns zijn nog even hard. Folmer wordt met 6-1 teruggewezen. De derde clubtitel is binnen. Deze partij was nog maar net afgelopen of Otte en Folmer krijgen op de baan gezel schap van hun maatjes voor de heren dubbel finale. Twee sets worden eerlijk verdeeld en de derde zal beslist wor den op een tie-break. Even kan Otte hopen op een vier de clubtitel in een weekein de maar dit keer moet hij toch een nederlaag incasse ren. Misschien heeft hij iets te lang op de baan gestaan. Janse. De jeugd kreeg dit keer echter geen kans. Hommel won met twee maal 6-3. „Het lukte bij haar niet zo", aldus Hommel. „Zo'n jonge tegen standster moet je terugdrijven en laten werken. Dat was de opzet en .dat lukte." Hommel die uitkomt in de C2 veroverde de laatste jaren ook al de club titel. „Maar enkele dames die Cl spelen, deden dit jaar niet mee." Later op de dag zou Hommel ook nog de dubbel op haar naam schrijven. Zij deed dit sa men met Nel Bos. Nore van Tongerslo en Corrie Verkaart toonden zich taaie tegenstand sters. De tiebreak in de tweede set vond bijvoorbeeld pas bij 12-10 een einde. Hommel: „Maar we hebben aardig wat matchpunten verspeeld. Dat we uiteindelijk toch nog heb ben gewonnen komt omdat we over meer doorzéttingsvermo- gen beschikten." Hommel verkiest overigens het enkelspel boven de dubbel als het om presteren gaat. „Bij het enkelspel kun je alleen je zelf iets verwijten. Als het in de dubbel niet gaat, vind ik dat vervelend voor mijn partner. De dubbel is gezelliger, maar het enkelspel leuker." Jeugd Ook de jeugd werkte zaterdag de finales af. Dorien Pieters pakte twee titels. In het enkel spel versloeg ze Ingrid Saman en even later pakte ze samen met haar opponente uit de och tenduren de clubtitel in het dubbelspel. Een soortgelijke situatie kwam voor bij de he ren. Bij de jongens onder veer tien jaar versloeg Jacco de Looff in het enkelspel Johan van Urk. Het tweetal pakte 's middags samen de hoofdprijs in de dubbel in de categorie tot 17 jaar. Dit ondanks dat hun tegenstanders bijna twee kop pen groter waren. Een hele prestatie voor wie in aanmer king neemt dat De Looff twaalf is en Van Urk tien. Van Urk, die André Agassi als favoriet heeft, vond het lengte verschil wel een beetje lastig. De Looff, die meer sympathie voelt voor Thomas Muster, had ook niet verwacht te zullen winnen. „Ze zijn ouder, daar door kunnen ze meestal harder slaan. Gelukkig maakten ze veel fouten. Wij gaven de bal ook een beetje half, waardoor ze steeds in het net sloegen." Beide spelers willen graag ver der in het tennis. De Looff: „Onze trainer zegt dat we min stens BI kunnen worden, maar we hopen later in de A te kun nen spelen." Van Urk: „Ja en dan tegen elkaar. Dat lijkt me geweldig." Zierikzee, clubkampioen- schappen, finales: DE C2/D1: Ada Hommel - Mart Janse 6-3 6-3. DE D2: Marjolein v. Urk - Mar jolein Schimmelpenninck 6-1 6- 2. DD D2: Tini Verkaart/Corrie Stoutjësdijk - Josee Schot/Marjo Struijk 7-6 6-2. HE Dl: Arjan Klompe - Ronald Haze 6-3 1-6 6-4. HE D2: Krien v. Dijke - Coen Legemaaie 6-3 7-5. DD C/D: Nel Bos/Ada Hommel - Nore v. Tbngerloo/Corrie Ver kaart 6-4 7-6. HD Dl: Jan Lagendijk/Ruud Pieters - Arjan Klompe/Edwin de Koning 6-4 7-5. HE B/C: Johnny Otte - Camiel Folmer 3-6 6-3 6-1. HD B/C: Camiel Folmer/Jan Willem de Coninck - Johny Ot- te/René Schimmelpenninck 6-2 4-6 7-6. ME t/m 10: Marcella van Vliet - Eline Praet 6-1 6-1. ME t/m 14: Marcella Krips - Sharon Schot 6-3 6-3. ME t/m 17: Dorién Pieters - In grid Saman 8-6. MD t/m 17: Dorien Pieter/In- grid Saman - Marcella Krips/Esther van Urk 6-0 6-2. JE t/m 10: Pim de Morree - Jan ter Riet 6-2 6-1. JE t/m 14: Jacco de Looff - Jo han van Urk 6-3 7-6. JE t/m 17: Marinjo de Loozé- Bert-Jan Zondag 6-3 6-3. JD t/m 17: Jacco de Looff/Jo han van Urk - Marinjo de Loo- ze/Christiaan Lagendijk 7-5 6- 4. SITTARD/ZIERIKZEE - Tijdens het NK-atle- tiek voor de jeugd is Ramses Bekkenk Neder lands Kampioen geworden op de drie kilometer steeple-chase. De atleet uit Zierikzee werd te vens tweede op de vijf kilometer. Op de steeple was Bekkenk huizenhoog favoriet. Zijn bes te tijd was bijna een minuut sneller dan de nummer twee uit het deelnemersveld achter zijn naam had staan. „Bij de start ben ik weggelopen en heb vervolgens niemand meer ge zien. Alleen een val had me van deze titel af kunnen hou den", sprak de winnaar zelf verzekerd. Ondanks de gerin ge tegenstand was de atleet toch blij met zijn prestatie. „Mijn eerste Nederlandse titel. Dat is toch iets bijzonders." Bekkenk kwam over de streep in een tijd van 9.26.86. Zeker geen record maar daar was het de wedstrijd ook niet voor. „Woensdagavond heb ik nog een wedstrijd in 'Santpoort. Daar wil ik proberen om mijn record te lopen." Zijn richttijd is negen minuten en vijf secon den. Ook op de vijf kilometer was er een uitgesproken favoriet. Jeroen Broekzitter pakte daal de titel. „Zijn beste tijd was een halve minuut beter dan de rest", aldus Bekkenk. „Ik liet hem bij de start meteen lopen en ging voor de tweede plaats." Bekkenk liep een tijd van 15 minuten en 15 seconden en snoepte daarmee twintig se conden van zijn persoonlijk re cord af. Jurgen de Lang Delta Sport-atleet Jurgen de Lang kwam tijdens het NK op drie onderdelen uit. Hij kwam daar niet tot opmerkelijke prestaties. „Dat had ik wel een beetje verwacht. Ik had met het CIOS net een watersport kamp achter de rug. Dat was behoorlijk vermoeiend." Bij het polsstokhoogspringen kwam De Lang, net als enige weken terug op het NK-meer- kamp niet over zijn aanvangs- hoogte heen. „Ik had zware be nen en kon dus niet al te veel sprongen maken. Ik begon daarom op 3,40 meter. Dat bleek dus te hoog." Bij het hinkstapspringen reik te De Lang tot 12 meter 63. Hij werd daarmee zevende. „Ook dat viel iets tegen omdat ik in door al tot 12,80 meter ben ge komen. Buiten had ik dit weekeinde bovendien een lich te wind in de rug. De discus ging wel naar tevre denheid van De Lang, die deze zomer wellicht competitie gaat spelen voor Hollandia uit Hoorn. Met 39,40 meter reikte De Lang tot een tiende plaats. „Slechts twintig centimeter van de finale. De nummers vijf to+ en met twaalf zaten boven dien erg dicht bij elkaar. Hengelsportvereniging Oosterschelde OUWERKERK - In de Kreek van Ouwerkerk werd de laatste wedstrijd van de HSV Oosterschelde ver- vist. De deelname was uitstekend (55 deelnemers), terwijl ook de vangst niet tegen viel. Er waren maar tien deelnemers die er niet in slaagden om vis te vangen. De overige deelnemers slaagden hierin wel met één of meerdere palingen. Met 145 gram wist W. Meerdink nog verder op zijn naaste con currentie uit te lopen en voor de derde keer in successie het kampioenschap zoet te verove ren. De laatste wedstrijd werd gewonnen door R. Vercruysse met 465 gram om zodoende nog bij de top tien te eindigen. Uitslag laatste wedstrijd: 1. R. Vercruysse 465 punten, 2. M. Stoutjësdijk 335, 3. L. Bolier 310, 4. E. Smit 280, 5. L. Stout- jesdijk 185, 6. D. Flikweert 180, 7. J. van Ratingen 175, 8. I. de Visser 165, 9. A. Bolle 160, 10./II. Ramon Bolier en K. van Dijke 150, 12. W. Meerdink 145 __i 13. tot en met 15. mej. S. v. d. Sande en G. J. Kristalijn 140. Door deze uitslag ziet het eind klassement zoet 1995 er als volgt uit: kampioen Willem Meerdink 2140 punten, 2. Ro nald Timmerman 1706, 3. Sjaak de Visser 1400, 4. Eddy Smit 1396, 5. Rob v. d. Zande 1270, 6. Jo Meerdink 1145, 7, Adrie Vèrwest 1025, 8. Adrie Fierens 970, 9. Rudy Vercruys se 905 en 10. Johan Verwest 891. Bij de junioren werd Sjaak Schell kampioen met 835 pun ten, 2. Johan v. d. Velde 740 en 3. Erwin Fierens 635. In sportzaal De Vanger in Bruinisse werd vrijdag een instuif volleybaltoernooi gehouden. Uit het aantal deelnemers dat zich had ingeschreven konden zeven gemengde teams geformeerd wor den. Deze bestonden uit een mengeling van ervaren volleyballers, oud-spelers, jeugdl'èden en een groot aantal belangstellenden. De teams droegen namen als Kees en Co, CCC. 'De Pers', Zijpe, De Buitenlui, Oosterburg en Van der Bossen. De finale van het evenement ging tussen Zijpe en 'De Persen werd door Zijpe gewonnen. Het winnende team bestond uit Lidewij Vleugel, Louisse En gel, Els Munter, Yvonne Geluk, Miranda de Bruine, Erik van Breda, Ivo Munter en Erwin Munter. (Foto: Joop van Houdt) BRUINISSE - De finaledag van de clubkampioenschappen van Bru Tèn in Bruinisse ken de een door blessures ingekort programma. Er stonden zater dag maar drie partijen op het programma. Medio augustus volgt de rest, gelijktijdig met de dan te vergeven jeugdtitels. Daardoor stond zaterdag in plaats van een feestdis maar een karige maaltijd op het menu. In de damesenkelfinale ging de strijd tussen de 16-jarige Mar- loes Deering en de 17-jarige Maartje Wehrmeijer. Beide da mes zijn eigenlijk nog junior maar mochten in die categorie niet meor meedoen omdat zp daar al te veel klasse voor in huis hebben, Wehrmeijer, die haar titel verdedigde, treft in Deering ook al jaren dezelfde tegenstandster in de finale. Hilke van der Pols en Lianne de Looff zouden voor dit twee tal nog lastige tegenstandsters zijn, maar de eerste deed dit jaar niet mee terwijl de tweede nauwelijks interesse heeft voor het enkelspel. Gewaagd Hoewel beide finalisten vooraf verklaarden aardig aan elkaar gewaagd te zijn, kwam die voorspelling er in de eerste set absoluut niet uit. Met groot ge mak won Deering met 6-0. De tweede set kende echter een heel wat spannender verloop. Slechts met moeite kwam Dee- Johnny Otte pakte zowel bij Bru Tèn als bij LTC Zierikzee de clubtitel. (Foto: Joop van Houdt) ring daar tot een 7-5 overwin ning, wat haar uiteraard de clubtitel opleverde. Johnny Otte stond bij de he- renekelfinale tegenover Peter Coppoolse. Otte nam een 3-0 voorsprong, maar liet Cop poolse tot 3-2 terugkomen. Dat uitte zich in goed hoorbare on tevredenheid. Otte riep ver volgens nieuwe krachten aan e.i sloeg de ballen in het ver volg van de partij zo mogelijk nog harder terug dan in de eer ste drie games. Omdat Cop poolse er nog wat. subtiele bal letjes tegenover zette ontwikkelde zich nog een amu sante partij. Na de eerste set die eindigt met een 6-4 over winning voor Otte is het echter over. Coppoolse krijgt in de tweede episode met 6-0 klop. De derde en laatste partij van de dag is opnieuw een prooi voor Otte. Dit keer met Maar-» tje Wehrmeijer aan zijn zijde. Tegenstanders Lianne de Looff en Ronnie de Waal gaan met 6-3 en 6-2 ten onder. Bruinisse: clubkampioen- schappen, finales: Dames En kel: Marloes Deering - Maartje Wehrmeijer 6-0 7-5. Heren en kel: Johimy Otte - Peter Cop poolse 6-4 6-0. Gemengd dub bel: Maartje Wehrmeijer/ Johnny Otte - Lianne de Looff/Ronnie de Waal 6-3 6-2.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 7