Team van Peter Peet wordt eerste kampioen matchracen André Goedegebuure is de concurrentie nog ver voor Atleetjes Delta Sport succesvol in Zierikzee Jopie Goedegebure geeft geen punt cadeau Spektakel op het Grevelingenmeer Clubkampioenschappen bij Scelveringhe Clubkampioenschappen Duiveland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Het open NK-matchracen is ook vanaf de kant voor toeschouwers goed te volgen. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - In de derde competitiewedstrijd voor de Zeeuwse atletiekpupillen, gehouden in Zierikzee, was de thuisploeg Delta Sport nadrukkelijk aanwe zig. Op de driekamp werden in vijf van de acht cate gorieën overwinningen behaald, twee keer een twee de plaats en twee keer een derde. Vooral de B-pupillen deden het uitstekend, bij de meisjes werd het ereschavot geheel gevuld door Delta Sportsters en de jongens werden 2, 3, 4 en 5. De klapper voor Delta Sport kwam op de afsluitende esta fettes. In de zes categorieën werd maar liefst vier keer ge wonnen, waarbij de jongens A2, Maurits Hohmann, Ray mond Sonneveld, Simon van Kralingen en Hans Stoutjes- dijk, het clubrecord verbeter den. SCHARENDIJKE - Het verschil tussen winst en ver lies is soms erg klein. Dat geldt zeker voor het mat chracen. De steeds populairder wordende zeildisci- pline kende op het Grevelingenmeer een primeur. Het team van Peter Peet mocht zich de eerste open Nederlandse kampioen in de J22-klasse noemen. Toegekeken door een prachtige zon begon zaterdag op het win derige Grevelingenmeer de eer ste race voor de titel 'Open Ne derlands kampioen Matchra- cen'. De discipline die in door de organisatie beschikbaar ge stelde J-22 boten werd gevaren, houdt in dat er één tegen één geraced wordt. Deze vorm van zeilraces geeft soms bloedstol lende momenten te zien. Daar de boten exact gelijk zijn, komt alles op het tactisch vermogen en het technische vernuft van het team aan. „Dat is het mooie van deze wedstrijd", be vestigt initiatiefnemer en orga nisator Henri van der Aat. „Normaliter is geen boot ge lijk. Iedereen verandert de boot naar eigen behoeften. Er zijn dan soms ook grote ver schillen. Nu de deelnemers al lemaal precies gelijke boten hebben, gaat het meer om de man in de boot." Rijkeluissport Van der Aat, een begrip in de zeilwereld, was onder andere acht jaar werkzaam als coach voor de Olympische selectie en nu de animator voor het mat chracen in Nederland. „De be doeling van het matchracen is om de aandacht voor zeilsport wat meer naar voren te halen. Er is toch een beeld van: Het is een saaie sport, of een typische rijkeluissport. Het matchracen moet deze vooroordelen weg halen. Dit is eigenlijk meer een soort proef voor mij. Ik moet zeggen dat tot nu toe alles pri ma gegaan is. We hebben in an derhalve dag meer dan hon derd starts gehad en het is per fect verlopen. Iedereen is en thousiast. Misschien kan het volgend jaar nog groter van op zet worden". De toeschouwers die de vele ra ces zaterdag en zondag beke ken konden van de kant de wedstrijden op de voet volgen en eventueel de beslissingen van de scheidsrechters gelijk zien. De straffen die tijdens de wedstrijd gelijk door middel vari vlagsignalen aan de deel nemers worden doorgegeven zijn een ander sterk punt van de matchraces. Geen overleg in rokerige kantoortjes na de wedstrijd maar directe beslis singen tijdens de wedstrijd waarbij de straffen 'gelijk be kend zijn. Eliminatiesysteem De 'Dutch open' werd afge werkt volgens het eliminatie systeem. Elke ronde werkt vol gens het afvalsysteem. Bij winst gaat men door met als einde een finaleronde. In totaal werden zaterdag en zondag vijf eliminaties gespeeld waarbij een winnaar van één complete eliminatie zich kwalificeert voor de grandfinale. In het in ternationale deelnemersveld bevond zich een aantal sterke namen: Peter Peet, zeiler in verschillende boottypes en re serve voor de laatste Olympi sche Spelen, John den Engels man, en Ben Kouwenhoven, wereldkampioen in de 470. In de eerste eliminatie waren het Den Engelsman en Peet die el kaar bestreden in de finale. Peet elimineerde in de eerste ronde de Olympische zeiler Kouwenhoven maar verloor de finale door een startfout. In de tweede eliminatie waren de rollen omgedraaid. Ondanks problemen met zijn spinaker in de eerste voor-de- windse rak kwam Peet sterk terug in de tweede en laatste ronde en bleef Den Engelsman voor. De ervaren zeiler was dui delijk op dreef op het Zeeuwse water want ook in de derde en vierde eliminatie walste de Scheveninger door naar de fi nale om daar respectievelijk Kouwenhoven en de Fransman Destremau te verslaan. De vijf de en laatste ronde deed de Fransman Steffan Lindberg uitstekende zaken door in de finale Peet terug te wijzen. Dat betekende evenals voor Peet en Den Engelsman een finale plaats. Bij de drie finalisten werd door de organisatie de best genoteerde Kouwenhoven toegevoegd om het finaleplaat je compleet te maken. In de semi-finale versloeg Peet in een best of three Kouwenho ven (2-1) en de steeds beter zei lende Lindbergh was te sterk voor Den Engelsman. (2-0) Wereldkampioenschap De finale tussen Peet en Lind bergh liet alles zien wat het matchracen zo populair maakt: De tactische 'dans' voordat het startschot valt, het nek-aan- nek gevecht op het korte par cours, en de tactische manoeu- msJiRIff Jopie Goedegebure pakte op de clubkampioenschappen van tennisvereniging Scelveringhe de titels in het dames enkelspel en in het dames dubbelspel. (Foto: Joop van Houdt) RENESSE - Jopie Goedegebure heeft voor de derde achtereenvolgende keer het clubkam pioenschap van tennisvereniging Scelveringhe op haar naam geschreven. Zij deed dit door Ja- nine Lekkerkerk resoluut te verslaan. Met twee maal 6-0 liet zij geen twijfel bestaan over haar suprematie bij het damestennis in Renesse. Bij de heren ging de hoogste clubeer naar Wilco Hoogerhuis. deau, aan niemand. Ze moeten er maar om spelen." Tegen speelster Janine Lekkerkerk houdt ook niet van dergelijke presentjes. „Jopie heeft een eindeloze conditie en veel ge duld. Ze is iemand die echt De 38-jarige Goedegebure komt normaal uit in de C2 en van dat niveau hebben ze er bij Scelveringhe niet veel. Ze mor ste tijdens de korte weg die naar de titel leidde ook nauwe lijks puntjes. „Ik geef niks ca- haar kansen afwacht. Ze is de terechte winnaar." Vorig jaar stond Goedegebure nog in de finale van het Mossel- toernooi. Daar hoopt ze dit jaar ook weer een gooi naar de prijzen te doen. „Je stuit dan vooral op jeugdige speelsters. Daar moet je extra je best te gen doen. Maar om te winnen moet ik iets minder voorzich tig worden. Tegen sterkere te genstanders durf ik nog niet door te slaan." Zware partij Bij de heren bereikte de 51-ja- rige Daan Bezuyen verrassend de finale. Als niet geplaatste speler versloeg hij de nummers twee en drie. Driesettefs die veel van zijn krachten hadden gevergd. In d^ finale was Wilco Hooger huis echter te sterk. „De finale wordt een zware partij. Ik moet nog een keer alles uit de kast halen", sprak Bezuyen voorafgaand aan de eindstrijd nog hoopvol. Vergeefs want de 24-jarige Hoogerhuis pakte zijn zevende clubtitel, 6-2 6-2. „Voorlopig zie ik nog geen be dreiging", aldus de winnaar. „Zeker niet onder de jongeren, misschien komt het gevaar wel van een van de oudere spe lers." Met zijn broer Lenz won Wilco Hoogerhuis ook het dubbel spel. Jaap Moerland en Eugene Hendriks werden met 6-0 6-4 verslagen. Van de 160 leden deden er in Renesse 39 mee aan de club kampioenschappen. Een aan tal dat altijd zo'n beetje ge haald wordt. Een verrassende winnaar viel er alleen in het gemengd dubbel te bewonde ren. De gedoodverfde win naars Henk en Annelies Sloot weg kregen klop van Arthur van de Vet en Ria van de Roest. Renesse, TV Scelveringhe, clubkampioenschappen: heren enkel: Wilco Hoogerhuis - Daan Bezuyen 6-6 6-2. Dames enkel: Jopie Goedegebure - Ja nine Lekkerkerk 6-0 6-0. Heren dubbel: Wilco en Lenz Hooger huis - Jaap Moerland/Eugene Hendriks 6-0 6-4. Dames dub bel: Jopie Goedegebure/Karen Mellegers - Thea van Kluy- ven/Tini Moelker 6-0 7-5. Ge mengd dubbel: Arthur van dc Vet/Ria van de Roest 6-3, 4-6, 6-3. vres van beide schippers. Het was Peet die uiteindelijk zege vierde in een prachtige en spannende finale. „Ik denk dat het verdiend is" reageert Peet," later in de haven van Port Zélande. „We hebben goed gezeild." Peet verdient met zijn eerste plaats een ticket naar de wereldkampioenschappen matchracen. Volgende week wordt het mat'chracen afge werkt voor teams. Uitslagen Delta Sport 3-kamp meisjes C, resp. 40 me ter, ver, en bal: 5. Evelijn Bam- belt 8.0, 2,54, 8,94; 8; Christa den Boer 8.9, 2,24, 9,08; 9. Cecil- le Horssels 9.0, 2,05, 6,64. Meisjes B, resp. 40 meter, ver, kogel: 1. Ellen Schreurs 7.1, 3,20, 4,32; 2. Annegreet v. d. Zande 7.2, 3,28, 3,92; 3. Nicole de Maayer 7.3, 3,11, 4,20; 12. Ky- ra Kloet 7.7, 2,59, 3,71; 13. Jo- rinde Praet 8.0, 2,76, 3,30. Meisjes Al, resp. 60 meter, hoog, kogel: 1. Iris Kloet 9.6, 1,00, 5,17; 5. Linde de Boer 10.6, I,10, 4,70; 8. Charlotte de Jong 10.1, 0,95, 3,52; 14. Jacq. ter Steege 10.7, 0,85, 4,31; 16. Maartje v. d. Bos 11.5, 0,75, 3,09. Meisjes A2, resp. 60 meter, ver, bal: 1. Jose de Jonge 9.0, 3,60, 19,80; 5. Tfessa Overweel 9.0, 3,40, 21,76; 6. Rosan d'Anjou 9.7, 3,48, 20,16; 11. Yvette Schreurs 9.9, 3,37, 15,32; 16. Laura de Waaij 9,8, 3,04, 13,22. Jongens C, resp. 40 meter, ver, bal: 12. Jordi Wubbels 8.1, 2,48, 13,98; 14. Abe Deurloo 8.0, 2,45, II.04; 15. Robbert de Oude 8.2, 2,25, 9,34; 19. Jeffrey v. d. Meu- le 8.7, 2,16, 8,44. Jongens B, resp. 40 meter, hoog, bal: 2. Niecky Reedijk 7.2, 0,95, 31,38; 3. Bart van Kra lingen 7.2, 1,05, 22,66; 4. Wesley Krakeel 7.0, 0,95, 22,22; 5. Jo- ran Roggeband 7.0, 0,90, 24,30; 8. Ricky Werrij 7.5, 0,95, 22,96; 10. Mark ten Hegeier 8.5, 0,90, 20,28; 11. David Glerum 7.6, 0,70, 16,96. Jongens Al, resp. 60 meter, hoog, kogel: 1. Jeffrey Over weel 9.7, 1,15, 8,20. Jongens A2, resp. 60 meter, ver, bal: 1. Hans Stoutjesdijk 8.6, 4,34, 32,44; 7. Maurits Hohman 9.4, 3,75, 24,28; 9. Joachim Gle rum 9.6, 3,36, 28,42; 18. Dirk Hundersmarck 9.6, 3,35, 23,34; 21. Raymond Sonneveld 9.8, 3,54, 19,86; 23. Matthijs Heeres 10.0, 3,18, 26,32; 26. Simon van Kralingen 10.3, 2,94, 23,80; 29. Persijn de Rijke 10.3, 3,28. Estafette Meisjes B, 2e in 27.9 sec.: Nicol de Maayer, Ellen Schreurs, An negreet v. d. Zande, Jorinde Praet. Meisjes Al, le in 39.2 sec.: Iris Kloet, Jacqueline ter Steege, Linde de Boer, Charlotte de Jong. Meisjes A2, le in 36.4 sec.: Lau ra de Waaij, Tfessa Overweel, Rosan d'Anjou, José de Jonge. Jongens B, le in 27.7 sec.: Bart van Kralingen, Joran Rogge band, Wesley Krakeel, Niecky Reedijk. Jongens A2, le in 36.3 sec.: Hans Stoutjesdijk, Raymond Sonneveld, Maurits Hohmann, Simon van Kralingen. NIEUWERKERK - Eerst komt André Goedegebuure, dan een hele tijd niets en dan de rest. Dat is de algemene geaccepteerde rangorde binnen tennisvereniging Duiveland. Zondag werden daar de club kampioenschappen afgewerkt. In de finale versloeg Goedegebuure zijn broer Hans Jan met 6-2 en 6-1. „Op het moment is er wel een gaatje. Ook op papier", onderschrijft Goedegebuure de bovengenoemde stelling. Hij is binnen Duiveland de enige speler die in de B2 uit komt. Vorig jaar vond ik Piet Vreeke nog moeilijk te kloppen, die speelt heel ver dedigend. Maar dit jaar ken de ik weinig problemen. De 26-jarige winnaar weet ook waardoor dat komt. Ik speel vrij hoog in de compe titie en dan leer je steeds weer wat bij." De zege betekende alweer de achtste clubtitel voor Goede gebuure. „Alleen tijdens mijn studie in Delft zat ik wat tennis betreft in een dip je. Vooral conditioneel." „Als André in goede doen is, is hij een van de beteren van het eiland", vindt broer Hans Jan die tijdens jeugd kampioenschappen zegt nog wel eens van hem gewonnen te hebben. „Van de honderd keer dat we tegen elkaar spe- ■lr.ii wint hij er zeker 96. Zoals hij vandaag speelde had ik echter nog wel wat meer ga mes moeten halen." Bij Duiveland werd het deel nemersveld bij de senioren in twee sterkten verdeeld. De D2 en de E kregen een aparte competitie. De voor rondes waren in poules en vanaf 1 juni, is er dagelijks gestreden om de clubtitels. Toevalstreffer De 29-jarige Erna Bezemer overheerste het toernooi bij de dames. Nelleke Slootma- ker werd met 6-3 6-4 versla gen. Hoewel Bezemer be kend staat om haar sterke spel (ze won al enkele malen een clubtitel, maar de laatste zege dateert al weer van ja ren geleden) was haar over winning een toevalstreffer. „Eigenlijk zou ik niet mee doen, maar ze kwamen een dame te kort om de poule vol te maken." Nu Bezemer de titel in het damesenkel en in het ge mengd dubbel te pakken heeft zijn ze bij Duiveland voorlopig niet meer. van haar af. „Ik ga mijn overwinning volgend jaar zeker verdedi gen. Want dit. was leuk. Dit was ouderwets lekker." De afgelopen jaren liet ze verstek gaan vanwege een sohouderblessure. Die is nu nog niet geheel hersteld maar dat neemt ze maar op de koop toe. Het Mossel-, Dikke Toren- en Gruttepik- kerstoernooi kunnen dit jaar ook op haar deelname reke nen. Keuzevak ClOS-student Danny Pante- koek had een speciale moti vatie om de clubtitel in de D/E-categorie voor zich op te eisen. Voor zijn studie heeft hij 'Tennis' als keuzevak ge kozen. Daarbij werd wel de voorwaarde gesteld dat hij over twee jaar tenminste tot de C2-categorie gevorderd moet zijn. De beginnende speler be hoort nu nog tot de E. Daar om zal ook hij de komende weken aan veel toernooien meedoen. De eerste set van zijn partij tegen Ab Duinhouwer ver liep moeizaam. Via de tie break werd deze door Pante- koék toch nog gewonnen. „Ik kwam niet in mijn ritme en verloor bijna al mijn ser vicebeurten." De tweede set ging getuige de 6-1 overwin ning veel beter. „Toen was ik boos. Op mezelf en op de tegenstander. Dat kwam door een incidentje op de baan." Bij de jeugd viel de familie Goud in de prijzen. Bij de Jongens tot en met 12 jaar ging de eerste prijs naar Wes ley en in de categorie meisjes tot en met 17 jaar behaalde Esther de eerste plaats. Renate Slootmaker haalde twee finales maar verloor ze beide. Leon de Bruine was de echte ster van de dag. Hij won zowel de finale bij de jongens dubbel samen met Robbert van de Zande als de finale in het gemengd dubbel (met Mariette Tierie). In het enkelspel haalde hij ook de eindstrijd maar moest daar zijn meerdere erkennen in Thomas Vos. Nieuwerkerk, tennisvereni ging Duiveland clubkam pioenschappen, heren enkel B/C/D: André Goedege buure - Hans Jan Goedege buure 6-2 6-1. Dames enkel C/D: Erna Bezemer - Nelleke Slootmaker 6-3 6-4. Dames dubbel: Nelleke Slootma- ker/Jopie van Dijke - Ria Slootmaker/Monique Sloot maker 5-7 6-4 7-5. Heren dub bel C/D:'Piet Vreeke/Erwin Verbraak - Peter Vrij /Ri chard Folmer 6-0 6-3. Ge mengd dubbel C/D: Piet Vreeke/Erna Bezemer Hans Jan Goedegebuure/Ria Slootmaker 3-6 7-5 6-3. Heren enkel D2/E: Danny Pantekoek - Ab Duinhouwer 7-6 6-1. Dames enkel D2/E: Monique Slootmaker - Els Schoevers 2-6 6-2 6-2. Ge mengd dubbel D2/E: Piet Stoutjesdijk/Marian Ruiten beek - Danny Pantekoek /S»andra Smit 3-6 7-6 6-4. Da mes dubbel D2/E: Ineke Vos/Janneke Doeleman - Sonja Moerman/Janny Lod der 6-1 7-6. Heren dubbel D2/E: John en Danny Pante koek - Bob van Helden/ Freek Mentjox 6-2 6-3. Jeugd Jongens enkel tot en met 17 jaar: Thomas Vos - Leon de Bruine 6-1 6-4. Jongens enkel tot en met 12: Wesley Goud - Marcel de Broeder 6-2 6-3. Meisjes enkel tot en met 17: Esther Goud - Renate Sloot maker 6-1 2-6 6-2. Jongens dubbel tot en met 17: Rob bert van de Zande/Leon de Bruine -Thomas Vos/Ricky Bommeljé 7-5 6-7 6-3. Ge mengd dubbel tot en met 17: Leon de Bruine/Mariette Tierie - Ricky Bommeljé/Re- nate Slootmaker 6-2 6-3.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 6