Deltan zoekt naar stortgas op stortplaats Serooskerke O i 'Nachtbus houdt het uitgaan in Renesse aanvaardbaar' UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE TROUWPLANNEN? op NK steeple-chase dé krant van schouwen-duiveland! Q 3 =3 4 5 6/7 Ramses Bekkenk beste Aanhouding moordzaak Terneuzen liLQ -di ZIERIKZEESCHE 'W/f* p.r EEN GROTE KOLLEKTIE ORIGINELE TROUWKMRTEN VINDT U BIJ drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 MAANDAG 26 JUNI 1995 151e JAARGANG NR 25794 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Nog deze zomer proefboringen Eerst hopen wij te veel, daarna niet genoeg. J. Roux Zonnig en warm HET WEER Laaghangende bewolking. Mini mumtemperatuur omstreeks 13 graden. Overdag zonnig. Maxi mumtemperatuur van 25 graden. Noordoosten wind, zwak tot matig, kracht 3, langs kust af en toe vrij krachtig, 5. ZIERIKZEE - Ramses Bekkenk liep tijdens het Nederlands kampioenschap voor junioren dat dit weekeinde in Sittard werd gehouden twee bekeken races. Op de vijf kilometer wist hij dat hij de huizenhoge favoriet niet bij kon houden en concentreerde zich met succes op het zilver. Op de drie kilometer steeple liet hij de rest van het deelnemersveld al vanaf de start zijn hielen zien. Bekkenk haalde daarmee zijn eerste Nederlandse titel bin nen. Enkele weken terug liep hij in Zierikzee al het Neder lands kampioenschap op de tien kilometer. Toen werd hij tweede. Jurgen de Lang was op de onderdelen polsstokhoog springen, hinkstapspringen en discuswerpen minder succes vol. Zijn beste prestatie was een zevende plaats op het on derdeel hinkstapspringen. Op Schouwen-Duiveland stond de sport voornamelijk in het teken van de clubtennis kampioenschappen. In Brui- nisse, Zierikzee, Nieuwerkerk en Renesse werd om de hoogste clubeer gestreden. Johnny Ot- te was het meest succesvol. Hij werd zowel in Bruinisse als in Zierikzeq clubkampioen in het herenenkelspel. In totaal speelde hij binnen 24 uur vier finales, waarvan hij er drie won. In Renesse werd Jopie Goede- gebure overtuigend kampioen bij de dames. Bij de mannen won Wilco Hoogerhuis. In Nieuwerkerk ging de titel met gemak naar André Goedege- buure. Erna Bezemer won hier bij de dames. Voor de haven van Port Zélan- de werden de Open Nederland se kampioenschappen matchr- acing gehouden. Deze één tegen één wedstrijden zijn van af de kant goed te volgen en scheppen voor het publiek ook meer duidelijkheid over de kansen Van de deelnemers. Pe ter Peet mocht zich hier de eer ste winnaar noemen. Sport op pagina 6 en 7. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Quiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 jaarabonnement 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats:t telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummervermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, m Antwoordnummer12,4300VB Zierikzee z Men gaat niet over één nacht ijs. De Stichting Stortgas heeft in opdracht van de dienst een rapport opgesteld met betrek king tot de haalbaarheid van de toepassing van het gas. Bij de reinigingsdienst wil meji echter niets kwijt over de in houd van dat rapport, noch over de inhoud van het rapport van een commercieel bedrijf over dezelfde materie. Nog deze zomer - wanneer exact is op dit moment nog niet bekend - gaat de Deltan voor eigen risico proefboringen doen op de stortplaats. Het is de bedoeling dat men dan kijkt of exploitatie van het gas haal baar is. Als uit de boringen - blijkt dat dat niet zo is draait Deltan zelf op voor de kosten van de proefboringen. Als het gas wel exploitabel blijkt te zijn moet de reinigingsdienst de kosten van de proefborin gen betalen. Die kosten kun nen echter volgens het bestuur van de dienst gedekt worden uit de opbrengst van het te ver kopen gas. BOERENLANDDAG Wimpels, paardepoep, geitekaas en ringsteken tijdens de eerste Boerenlanddag. TV Regionale televisie komt een stuk sneller dan ver wacht naar Zeeland. HISTORIE Een historisch schip is net zo goed een belangrijk mo nument als een eeuwenoud huis. TENNIS Bij vier tennisverenigingen op Schouwen-Duiveland werden clubkampioenschappen gehouden. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Veel tennisclubtitels vergeven Snel zijn Dat er stortgas aanwezig is staat vast. Proefboringen moeten uitwijzen of het de moeite waard is om het gas te exploiteren. (Foto: Joop van Houdt) KERKWERVE/SEROOSKERKE - Nog- deze zomer gaat de Deltan proefboringen verrichten op de stortplaats bij Serooskerke. Mogelijk kan het' stortgas dat zich daar Heeft opgehoopt de Reini gingsdienst Schouwen-Duiveland nog een voordeeltje opleveren. Over welke hoeveelheden stort gas het gaat en wat de opbrengsten daarvan kunnen zijn is nog niet bekend. ,,Er is inderdaad onderzoek ge daan, maar wij willen nog niet vooruitlopen op de zaken", al dus W. D. Scheele van de reini gingsdienst. Vanmiddag, maandag, komt de kwestie aan de orde tijdens de vergadering van het algemeen bestuur van de reinigingsdienst. De verga dering wordt gehouden in dorpshuis 't Zuudènde in Kerkwerve en begint om 16.00 uur. Door de samenstelling van het gestorte afval op een stort plaats komt er een chemisch proces op gang. Uiteindelijk resultaat van dat chemische proces is de vorming van me thaangas. Dat zogenaamde stortgas is al op verschillende stortplaatsen in Nederland aangetroffen en volgens het bestuur van de Rei nigingsdienst Schouwen-Dui veland is het gas ook op de stortplaats in Serooskerke aanwezig. De vraag is nu wat er met het gas moet gebeuren. De stortplaats is onlangs de finitief gesloten en het is de be doeling dat het gestorte afval afgedekt wordt. Die afdeklaag moet waterdicht zijn en,om te voorkomen dat er schade ont staat aan die waterdichte af deklaag moet het gas in ieder geval verwijderd worden. Als er te weinig gas blijkt te zitten of het te duur blijkt om het gas uit de grond te halen en te verkopen wordt het gas een voudigweg verbrand in een af- fakkelinrichting. Als echter uit onderzoek blijkt dat het de moeite waard is om het gas commercieel te exploiteren dan heeft dat de voorkeur. Del tan heeft inmiddels laten we ten geïnteresseerd te zijn in af name van het gas. Het dagelijks bestuur van de reinigingsdienst wil er geen gras over laten groeien en stelt het algemeen bestuur voor om als blijkt dat het stortgas ex ploitabel is zo snel mogelijk de technische voorzieningen te treffen die nodig zijn om het gas te kunnen exploiteren. De investering die daarvoor nodig is kan volgens het bestuur ook gedekt worden uit%de opbreng sten van het gas. Een andere reden om snel te beginnen met het werk is het seizoen. De aanleg van de tech nische voorzieningen vergen volgens het DB van de reini gingsdienst ongeveer drie maanden en wil men een beetje fatsoenlijk kunnen werken op de stortplaats dan moet er - om het natte seizoen te ontlopen - in september dit jaar al begon nen worden met de werkzaam heden. zondag vanuit het centrum van Renesse bussen die uitgaan ders (voor de prijs van zes gul den) veilig'naar zeventien ver schillende kernen op Schouwen-Duiveland brengen. Vanuit Renesse vertrekken bussen om ongeveer 01.00, 01.30 en 02.00.uur. Het is de be doeling dat de mensen die wil len stappen met de reguliere busdiensten naar Renesse toe rijden. ,,De nachtbus kan het uitgaan in Renesse aanvaardbaar hou den voor iedereen, ook voor de ouders", aldus Ton Rijstenbil van de Stichting Horeca Re nesse. Hij vertelde dat het uit gaanspubliek steeds meer ge bruik maakt van de bussen. Drie a vier jaar geleden waren er jaarlijks 5000 a 6000 passa giers. Vorig jaar liep dat op tot 9000. ,,De mensen worden zich toch meer bewust van de risi co's van alcohol in het ver keer." Het nachtbusproject be staat inmiddels vijfjaar. Sinds 1993 nemen alle horeca-bedrij- ven in Renesse eraan deel. Vanaf dit jaar rijden de bussen ook naar Port Zélande. Het nachtbusproject heeft inmid dels navolging gekregen in Zeeuwsch-Vlaanderen en sinds dit jaar ook in Walcheren. WESTDORPE - Vrijdag is in Westdorpe door de politie een 27-jarige man uit het Belgische Zelzate aangehouden op ver denking van moord. De man wordt verdacht van moord cq doodslag op de 32-ja- rige Abdessalam El Baghdadi uit Terneuzen. De rol van de Westdorpenaar wordt nader onderzocht. De man uit West dorpe wordt ook verdacht van diefstallen. In verband met die diefstallen werd ook een 29-ja- rige man uit Westdorpe aange houden. Gezamenlijke inspanning tegen gevaar alcohol in verkeer RENESSE - 'Neem de nachtbus of rij alcoholvrij.' Deze tekst kwam tevoorschijn van onder een laagje zand, dat zaterdagavond op de Hogezoom in het centrum van Renesse ijverig werd wegge veegd door de Westerschouwse burgemeester H. Tees en vertegenwoordigers van de Stichting Ho reca Renesse, Veilig Verkeer Nederland en de vervoersmaatschappij ZWN-Groep. De gemeente en de drie organisaties hebben de handen ineen geslagen om verkeersdeelname door mensen die in Renesse zijn wezen stappen terug te dringen. Het gaat daarbij uiteraard om stappers die alcohol hebben ge bruikt, in de praktijk veelal jongeren. Maar de actie is ook bedoeld voor oudere volwasse nen, die de neiging hebben met de auto te gaan rijden wanneer ze wat op hebben. De uitgaan ders worden op twee manieren benaderd om dat te voorko men. Ten eerste rijden speciaal voor hen elke zaterdagnacht vanuit Renesse de zogenaamde nachtbussen naar bijna alle kernen op Schouwen-Duive land. Ten tweede wordt Renes se regelmatig bezocht door de anti-alcoholbus van Veilig Verkeer Nederland (VVN). Een team, bestaande uit tien VVN- vrijwilligers rijdt van juni tot en met september met deze bus door dertig Zeeuwse gemeen ten. Zij stationeren de bus vooral in uitgaanscentra en op locaties waar evenementen worden gehouden waar veel jongeren bijeen komen en veel alcohol wordt gebruikt, bij voorbeeld popconcerten en fes tivals. Via gesprekken, enquê tes, blaastesten, het uitreiken van folders en het vertonen van video-materiaal worden jongeren met hun neus op de feiten gedrukt en op die ma nier bewust gemaakt van de gevaren van alcoholgebruik- in combinatie met verkeersdeel name. De anti-alcoholbus stond zaterdag een hele avond op een strategische plaats tus sen de disco's en cafés in Re nesse. Ook op 21 juli en 11 au gustus komen de VVN- vrijwilligers met de voorlich tingsbus naar het populaire uitgaansdorp. Het project wordt bekostigd door Veilig Verkeer Nederland, het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD) en de gemeente Westerschou- wen. Door het wegvegen van zand brachten burgemeester Tees en vertegenwoordigers van Veilig Ver keer Nederland, de Stichting Horeca Renesse en de ZWN-Groep de tekst 'neem de nachtbus of rij al coholvrij' tevoorschijn. (Foto: Joop van Houdt) Het tweede onderdeel van de actie; het nachtbusproject, is een initiatief van de horecabe drijven in Renesse, dat even eens wordt gesteund door bo vengenoemde organisaties. De horecabedrijven, die zïch heb ben verenigd in de Stichting Horeca Renesse, namen con tact op met de vervoersmaat schappij ZWN-Groep voor het inhuren van bussen. Op kosten van de Stichting Horeca rijden in de n^cht van zaterdag op

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1