Voorverkoop Aanleg van transferium in Renesse kan nog dit jaar Veiling van Lions Club is het slotakkoord van Kunstschouw O i UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND 50% KORTING ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE H tot Licht gewonde bij aanrijding Xtc 3 Q 5 6 11 Hardrijders op de bon Auto gestolen Ongeval TAXATIE? HANSE VERBEEK dé krant van schouwen - duiveland! - it.£3 ZIERIKZEESCHE Mol 7 VRIJDAG 23 JUNI 1995 151e JAARGANG NR 25793 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Provincie en rijk betalen flink mee aan 6 miljoen kostend project m-wg Opening van de rotpnde aan de Hogezoom in Renesse. Het transferium bij De Dreef en een rotonde aan de Stoofweg maken deel uit van het Mobiliteitscenario. (Foto: Joop van Houdt) BURGH-HAAMSTEDE - Het rijk betaalt 3,2 miljoen gulden mee en de provincie 1,25 miljoen. Eind dit jaar kan met de aanleg van het transferi um in Renesse worden begonnen. Donderdagavond gingen alle fracties in de commissie openbare werken akkoord met de uitwerking van de hoofdlijnen van het transferium zoals die zijn neergelegd in een speciale nota. gens voorzitter ir C. W. Veer- hoek wil de gemeente eind van dit jaar met de uitvoering be- Deze zomer volgt de concrete uitwerking van de plannen, die uiterlijk in september voor de commissies openbare wer ken en financiën ter beoorde ling wordt voorgelegd. Vol- ginnen. Het transferium, dat komt te liggen op een terrein ingeklemd achter De Dreef en de randweg, moet volgens Veerhoek, worden gezien als 'een comfortabele overstap plaats van vervoer' en is be doeld om het verblijfsklimaat in de kern van Renesse te ver beteren. Om het centrum te ontlasten moeten auto's zoveel mogelijk buiten de kern wor den geparkeerd. In dit geval op het transferium, waar van daan dan weer gratis shuttle busjes, de recreant naar de ge wenste bestemming brengen. Het transferium telt ongeveer duizend parkeerplaatsen, een gedeelte bestemd voor het openbaar vervoer, een hoofd gebouw, een fietsverhuurin- richting en een gedeelte waar de eventuele paardetram op te recht kan. Ook vallen onder het project transferium, dat deel uitmaakt van het mobili teitsscenario van Westerschou- wen, onder meer flankerende maatregelen om overlast van parkeren in de straten rond het centrum tegen te gaan en de aanleg van een rotonde bij de kruising Stoofweg/randweg. Het project kost 6 miljoen gul den, waarvan 3,2 miljoen van het rijk komt. Volgens Veer hoek ligt er bij het college van gedeputeerde staten van Zee land inmiddels een verzoek voor een subsidie van 1.250.00(1 gulden, waarvan hij goede hoop heeft dat dit wordt geho noreerd. Verdei'hoopt de ge- Ongeveer veertig kunstwerken onder de hamer BURGH-HAAMSTEDE - De veiling morgen avond in het kunstpaviljoen in het Sport- en Re creatiecentrum Westerschouwen vormt het slotakkoord van de Kunstschouw '95. Voor de veiling zijn inmiddels zo'n veertig werken inge bracht. De 23 locaties van de Kunstschouw zijn nog tot zondag 17.00 uur te bezoeken. besteed aan de blindenwandel- route in het Zierikzeese park Kaaskenswater. De kunstvei- De kunstveiling van de Lions, onder toezicht van notaris J. Beijsens, wordt volgens de or ganisatie een feestelijk spekta kel waarbij de kunstliefheb bers zelf a l'improviste de veilinghamer mogen hanteren. Vandaag, vrijdag, tot 21.00 uur en morgen van 10.00 tot 16.00 uur kunnen nog werken wor den ingebracht. De opbrengst is uiteraard voor de verkoper, maar het 'veilingloon'. wordt ling begint zaterdag om 20.00 uur. Halverwege het culturele eve nement blikt de organisatie te rug. Behalve de drukbezochte ouverture in de tuin van kas teel Haamstede valt daarbij het uitverkochte kunstmaal in het sport- en recreatiecentrum op. Spijs, wijn, muziek en kunst zorgden hier voor een uitgelaten stemming. Zondag gaf, mede dankzij het weer, vooral het beeld van de fietsende kunstliefhebber. Za terdag werd in ruime mate een beroep gedaan op de drie shut tle-busjes. De chauffeurs van het team 'Kunst Vliegwerk' vervoeren gemiddeld zo'n twintig bezoekers per dag. Voornamelijk ouderen maken gebruik van deze pendeldien sten. Maandag en dinsdag waren volgens organisatie en expo santen te stil. De recital van pianist Jan Jongschaap en vio list Rijnhard Schregardus woensdagmiddag brachten weer wat leven in de brouwe rij. Ook de weersomslag van benauwd naar fris is daar de bet aan geweest. Meest geliefd Slot Haamstede en Hotel Bom zijn volgens woordvoerder G. van Breugel de meest geliefde locaties. Hier worden per dag enkele honderden bezoekers ontvangen. De exposities in de Pannekoekenmolen en het ge meentehuis worden goed be zocht. De echte kunstliefhebber vindt de weg naar de meer «ex centrisch gelegen locaties als de hotels De Tweespan en De Zeeuwse Stromen in Renesse, de kerken in Burgh en Noord- welle en de exposities van Ge luk, Puijvelde, Torenhoeve en Wolf nabij de vuurtoren. meente geld te krijgen van on der meer het ministerie van economische zaken en uit pro vinciale startfondsen. Exploitatie Hoewel de commissieleden ak koord gingen met de hoofdlij nen van het transferiumplan, waren er verschillende vragen over zaken als onder meer de exploitatie van de openbaar vervoervoorziening, de wijze waarop recreanten het best kunnen worden geïnformeerd en de haalbaarheid van het project. In antwoord op vragen van een meerderheid van de fracties, over de exploitatie van het transferium, zei Veerhoek ver trouwen te hebben in de finan ciële haalbaarheid. Het open baar vervoersysteem gaat 250.000 gulden per seizoen kos ten. Het is volgens hem de be doeling dat een zogenaamd mobiliteitsfonds in het leven wordt geroepen waar gelden uit bijvoorbeeld parkeergeid, sponsoring en reclame op bus jes wordt gestoken. Het heffen van 5 cent extra toeristenbe lasting noemt hij ook een op tie. Verder meent Veerhoek dat het transferium ook de leef baarheid van de eigen bevol king verhoogt, en dat ér daar om best geld vanuit de algemene middelen ingestopt mag worden. ,,In september hebben we een goed beeld van de kosten en baten. Als we ech ter nu niets doen, dan gaat het zeker niet goed met de kwali teit van Renesse als kust-recre- atieplaats", daarmee refere rend aan de waarschuwing van commissielid A. M. J. van Holthe tot Echten-Boomsma (VVD). ,,Als we niet uitkijken, verliezen we klanten aan con currerende badplaatsen in Bel gië en Duitsland", meende ze. Communicatie De communicatie, ofwel hoe breng je recreanten het beste aan hun verstand dat ze de au to beter op het transferium kunnen laten staan om van- daaruit een busje te pakken, vormde ook bron voor com mentaar. Van Holthe tot Ech ten pleitte voor 'een hele goede communicatie' en CDA-er H. J. Klatter voor een vorm van communicatie waar 'zeer crea tief mee wordt omgegaan'. On derzoek moet'overigens uitwij zen wat een goede manier is. Veerhoek stelde verder dat als het transferium in Renesse een succes wordt, hij ook elders in de gemeente, bijvoorbeeld Haamstede, een dergelijke voorziening gerealiseerd wil zien. ,,Maar dat zal de nieuwe gemeente Schouwen-Duive- land moeten doen", aldus de voorzitter. RENESSE - Bij een aanrijding tussen een auto en een motor raakte gisteren een 28-jarige vrouw uit Schiedam licht ge wond. Het ongeluk gebeurde op de Hoogenboomlaan in Renesse. Een 26-jarige inwoonster van het Duitse Mönchengladbach wilde met haar auto vanaf een uitrit de Hoogenboomlaan op rijden. Door het slechte uit zicht ter plaatse zag zij daarbij de over de Hoogenboomlaan rijdende motor, bestuurd door de 28-jarige Schiedamse, over het hoofd. De motorrijdster liep bij de botsing die volgcfe enkele kneuzingen op en mocht na behandeling in het ziekenhuis weer naar huis. Een van de indrukwekkendste onderdelen van de Kunstschouw '95 was de openingsceremonie: de performance liellic. (Foto: Joop van Houdt) HILVERSUM - De politie Gooi- en Vechtstreek heeft don derdag drie mannen aangehou den op verdenking van diefstal van twintig gokkasten en de produktie van xtc-pillen. De wetenschap van ontwerpen bestaat in het voorkomen van moei lijkheden der uitvoering. Vauvenargues Perioden met zon HET WEER Vannacht opklaringen en mini- mumtemp. omstreeks 10 graden. Overdag perioden met zon, ook enkele wolkenvelden en droog. Middagtemp. ongeveer 18 graden. Noordelijke wind, matig kracht 3 tot 4, aan de kust krachtig, 6. FIETSPAD Middenschouwse raad met veel mitsen en maren ak koord met aanleg fiets- en voetpad. WATERSCHAP Tarieven waterschap voor Schouwen-Duiveland om laag door fusie. WINKELTJE Vakantiepark Zeeland Village krijgt toch haar eigen winkeltje. TRAINER Ed van Lent ervaart training aan voetballers AZC als leerzaam. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's ZIERIKZEE - Alles bij elkaar 54 automobilisten werden door de politie donderdag bij radar controles betrapt op te hard rijden. Op de Zeelandbrug werd één overtreding geconstateerd. De auto werd geklokt op 120 kilo meter per uur, daar waar 70 ki lometer per uur de maximum snelheid is. Bij een controle langs de Heuvelsweg bij Kerk- werve werden 180 voertuigen gecontroleerd. Vierendertig weggebruikers bleken de maximumsnelheid van 80 kilo meter per uur aan hun laars te lappen. De hoogst gemeten snelheid was 122 kilometer per uur. Bij radarcontroles op de Grevelingendam bij Bruinisse en de Serooskerkseweg wer den in totaal 414 voertuigen ge controleerd. Negentien auto mobilisten werden betrapt op te hard rijden. De hoogst geme ten snelheid was hier 120 kilo meter per uur. BRUINISSE - Een inwoner van Waddinxveen deed bij de poli tie aangifte van diefstal van zijn auto. De politie vermoedt dat de au to donderdagochtend tussen 07.45 en 08.15 uur gestolen is. De auto stond geparkeerd aan de Dreef in Bruinisse. Het gaat om een grijze Mercedes 190 D met het kenteken XR-13-LG. Een 52-jarige man uit Driel deed bij de politie aangifte van diefstal van de autotelefoon uit zijn Mercedes 200 E. De au to stond geparkeerd Öp een parkeerplaats in Schudde- beurs. AMSTERDAM - Een 11-jarige jongen is woensdagmiddag in Amsterdam om het leven geko men doordat hij werd aangere den door een trein. Advertentie MAKELAARDIJ O.G. TELEFOON 01110-16888 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement af 51,00 O kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 jaarabonnement' a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: -gp Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar q Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, rn Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee w z i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1