Hanse Staalbouw in Sirjansland maakt plaats voor nieuwe woningen IÉ Licht gewonde door oververhitte olieketel bij Emulsion Holland UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND OTOR gesloten NHOUD ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Opleiding Natuurgidsen Bord Gifvrij Groen Onderzoek coffeeshop Terneuzen 3 4 5 7 Politie betrapt hardrijders Diefstal uit werkschip Auto licht beschadigd dé krant van schouwen - duiveland! 3-2 Ls- ^<{5 ZIERIKZEESCHE ^f/Onp' DONDERDAG 22 JUNI 1995 151e JAARGANG NR 25792 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 llhllVi service Cespccia/tseerd in Reparatie en onderhoud Verkoop van onderdelen Snelle service Zaterdag 24 juni a.s. i.v.m. met TT ASSEN VISSERSDIJK Ai 1301 ND ZIERIKZEE TEL. 01110-21664 Bedrijf verhuist met overheidssteun naar Nieuwerkerk Op de locatie in Sirjansland waar Hanse Staalbouw nu nog zit, komen woningen. (Foto: Joop van Houdt) SIRJANSLAND - Het constructiebedrijf Hanse Staalbouw BV, dat is gevestigd in Sirjansland, wordt verplaatst naar het nieuwe industrieterrein dat wordt gerealiseerd aan de Middenweg in Nieuwerkerk. Op de huidige locatie van Hanse Staalbouw aan de Sportweg in Sirjansland komen nieuwbouwwoningen. De burgemeester van Duiveland, G. Hokken verwacht dat een en ander in 1996 wordt gerealiseerd. De verhuizing van Hanse Staalbouw wordt, met steun van de overheid gerealiseerd in het kader van het beleid om grotere bedrijven vanuit dorpskernen te verplaatsen haar bedrijventerreinen aan de rand van de bebouwing. Vanuit dit beleid nam de Dui- velandse gemeenteraad de be slissing om aan de Middenweg bij Nieuwerkerk een bedrij venterrein te realiseren. Na een aantal juridische procedu res van omwonenden, die de realisering van het terrein op hielden, kan binnenkort wor den- begonnen met de grond-. werkzaamheden die nodig zijn om het terrein te realiseren. Volgens Hokken zal -Hanse Staalbouw binnen enkele maanden daarna verhuizen. De eigenaren van het bedrijf hebben op het nieuwe bedrij venterrein aan de Middenweg een perceel grond aangekocht van bijna 5000 vierkante me ter. Dat biedt het bedrijf niet alleen de mogelijkheid om op dezelfde voet door te gaan als nu, maar ook op uitbreiding. De huidige locatie aan de Sportweg in Sirjansland werd voor het expanderende bedriif zo krap dat reeds regelmatig werk moest worden uitge voerd op andere locaties. De verplaatsing van Hanse Staalbouw BV wordt onder meer gerealiseerd vanwege de financiële bijdragen die de overheden er voor over hebben om het bedrijf uit de dorps kern van Sirjansland te krij gen. Zo levert het provinciaal bestuur van Zeeland een finan ciële bijdrage van 210.000 gul den uit haar pot Stads- en Dorpsvernieuwing en lijkt het Duivelandse gemeentebestuur bereid om 140.000 gulden mee te betalen aan de verhuizing. •Tijdens de gemeenteraadsver gadering die wordt gehouden op donderdag 6 juli wordt daarover een definitief besluit genomen. Over de financiële bijdrage van het provinciaal bestuur is reeds definitief be slist. Door de verplaatsing van het constructiebedrijf komt ook een einde aan het confjjct tussen de bedrijfsleiding en en kele omwonenden over de nieuwe uitrit aan de Lageweg die het bedrijf realiseerde, zon der daar tijdig vergunning voor te vragen. Het Duiveland se gemeentebestuur verleende die vergunning achteraf als nog, zeer tegen de zin van enke le omwonenderCDe huizen die op de locatie komen, waar Hanse Staalbouw nu nog is ge vestigd, worden gebouwd op initiatief en onder beheer van de eigenaar van dé grond en het bedrijf Hanse Staalbouw BV, de heer Bijkerk. GOES - Achttien deelnemers aan de door de IVN-afdéling De Bevelanden georganiseerde Natuurgidsencursus Ooster- schelderegio 1994-'95 ronden maandag 26 juni hun opleiding af met het in ontvangst nemen van het IVN-diploma. Het gaat om het diploma na tuur- en milieu-educatief me dewerker. Het programma rond de diploma-uitreiking be gint om 20.00 uur en vindt plaats in het Ambachtencen trum Goes (Hollandse Hoeve) aan de Kattendijksedijk 27 in Goes. Gedurende een periode van an derhalf jaar hebben zes van Schouwen-Duiveland afkom stige en twaalf in de Bevelan den woonachtige cursisten zich voorbereid om als vrijwilliger aan de slag te gaan op het ge bied van natuur- en milieu educatie (NME). ZIERIKZEE - Bij een brand bij Emulsion Holland in Zierikzee, gister avond, liep de bedrijfsleider lichte brandwonden op in het gelaat en de hals. Door oververhitting was er brand ontstaan in een ketel met een kleine hoeveelheid plantaardige olie. De bedrijfsleider ging ervan uit dat de ketel vol zat en had het verhittingsproces in gang gezet. Er be stond geen gevaar voor de omgeving. De bedrijfsleider had aan het begin van de avond het verhit tingsproces van de ketel met plantaardige olie in gang ge zet. In de ketel zat echter maar een kleine hoeveelheid plant aardige olie, die binnen een uur oververhit raakte. ,,Ik was er vanuit gegaan dat er olie in de ketel zat. Dat is normaliter ook zo", verklaarde hij later. De brandwonden liep hij op toen hij poolshoogte ging ne men. ,,Ik zag het roken en liep naar de ketel toe. Ik vermoed de al onraad en had een natte theedoek in de hand. Toen ik voorbij de ketel liep ging het deksel even omhoog en kreeg ik een vlaag hete lucht in mijn gezicht. Met de verwondingen valt het wel mee. Het is net of ik te lang in de zon gezeten heb. Maar de schrik zit er goed in." De brandweer kon de ketel, waarin de temperatuur tot bo ven de 300 graden opliep, niet van binnenuit blussen. Zodra het deksel van de ketel werd De bedrijfsleider zoekt verkoeling achter een natte theedoek. Links brandweercommandant H. Fierens. (Foto: Joop van Houdt gelicht sloegen de vlammen eruit tot een hoogte van zo'n drie meter. Met twee hoge- drukstralen werd de ketel van buitenaf gekoeld. Na ruim een uur was de temperatuur zoda nig gedaald dat de olie bedekt kon worden met een laag schuim. Vervolgens werd de ketel volgezet met water. Beveiliging Volgens brandweercomman dant H. J. Fierens had de brand voorkomen moeten en kunnen worden. Hij laat de ar beidsinspectie onderzoeken of er een beveiliging op de instal latie zit en indien dit het geval is, of deze functioneert. Vol gens Fierens was er geen ge vaar voor de omgeving. ,,De ketel had kunnen scheuren, maar daar waren we op voor bereid. We hadden poeder en schuim binnen handbereik." Ook G. Janse, produktieleider van Koninklijke Zeelandia, het moederbedrijf van Emul sion Holland, verklaarde dat er geen enkel gevaar bestond voor de omgeving. ,,Er was sprake van stank, maar het ging niet om gevaarlijke stof fen." Om herhaling te voorko men worden volgens hem de procedures aangepast en tech nische voorzieningen getrof fen. Zo zal de ketel voorzien worden van zogenaamde regel kringen. Deze registreren de hoeveelheid olie in de ketel, waardoor deze niet meer ver hit kan worden als het peil on der een bepaald niveau zakt. De schade voor het bedrijf bleef volgens Janse beperkt tot de ketel. Deze moet gerei nigd worden en is daardoor korte lijd buitengebruik. DREISCHOR - De Promotie- groep Gifvrij Groen Zeeland heeft voor dinsdag 4 juli een bijeenkomst georganiseerd ter gelegenheid van het gifvrij be heer van de kernen Dreischor en Noordgouwe. Wethouder van Brouwersha ven, M. P. Kettting-Koopman onthult tijdens de bijeenkomst bij het dorpshuis van Drei schor, het eerste bord Gifvrij Groen. Dit bord \ormt het symbool voor het gifvrij behe ren van plantsoenen en verhar dingen. Het onderhoud van genoemde kernen vindt plaats door een lid van de Promotiegroep. De Promotiegroep is een samen werkingsverband tussen de Sociale Werkvoorzienings-be- drijven in Zeeland en Braber Groenvoorziening BV. Leden van deze groep werken voor hun opdrachtgever exclusief met het beeldbestek, aan de hand waarvan het groenonder houd wordt geregeld. De bijeenkomst in Dreischor begint om 14.00 uur. TERNEUZEN - Gisteren, woensdag, is door medewer kers van de politie district Zeeuwsch-Vlaanderen een on derzoek ingesteld in een wo ning aan de Grenulaan in Ter- neuzen. Vanuit deze woning werden verdovende middelen verhan deld. Door de aanloop van klanten ondervond de omge ving veel overlast van de han del vanuit deze woning. Zes personen zijn aangehou den. Ook werden een kleine hoeveelheid soft drugs, attri buten voor de verkoop en ei> kele verboden handwapens aangetoffen. De verdachten zijn na verhoor in vrijheid gesteld. Aan de bur gemeester van de gemeente Terneuzen wordt geadviseerd om bestuurlijke maatregelen te treffen. Wilt g'om uw huls niet wenen, bouw dan met eigen stenen. Spreekwoord Zonnig HET WEER Heldere nacht en mimimumtempe- ratuur omstreeks 8 graden. Zonnig en droog. Middagtemperatuur on geveer 18 graden. Noordelijke wind, matig, kracht 3 tot 4, langs de kust en op het IJsselmeer af en toe krachtig, 6. RECREATIE Van de Milieufederatie moet met grote recreatiepfan- nen worden gewacht tot de herindeling. PARK Park Kaaskenswater in Zierikzee is primeur op het ge bied van integratie gehandicapten. CRIMINALITEIT Geen extra hulp uit Den Haag bij de bestrijding van criminaliteit in Zeeland. VOETBAL Extra degradaties bij de zondagsklassen voetbal In het komend seteoen. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ZIERIKZEE - Tijdens een con trole betrapte de politie dins dagmiddag op de N59 bij Ser- ooskerke een snelheidsduivel die de radarapparatuur met een snelheid van 170 kilometer per uur passeerde. De controle bij 'S&rooskerke werd uitgevoerd in het kader van het Gericht Verkeers Toe zicht. Er werden twee snel heidsovertredingen geconsta teerd en evenzoveel boetes uitgedeeld voor het rijden zon der veiligheidsgordel. Ook werden er waarschuwingen ge geven met betrekking tot on der meer trekhaken die voor de kentekenplaat bevestigd waren en het ontbreken van spiegels. In Zierikzee werd dinsdagmor gen een snelheidscontrole ge houden op de Lange Blokweg. Drie voertuigen reden harder dan de toegestane tachtig kilo meter per uur. Op de Klooster- weg in Haamstede waren dat er 's middags 23. De hoogst ge meten snelheid aldaar bedroeg 73 kilometer per uur, terwijl er een maximum snelheid geldt van vijftig. Op De Vroonweg in Haamstede betrapte de poli tie 22 voertuigen die harder re den dan de toegestane tachtig kimometer per uur. Eén voer tuig passeerde de radarappara tuur met een snelheid van 129 kilometer per uur. DEN HAAG - Vakantiegangers die met de auto richting Zuid- Frankrijk trekken, krijgen het advies om niet op zaterdag door de Vallée du Rhone te rij den. Vooral gebruik van de au toroute A7 wordt door de Fran se autoriteiten afgeraden. BROUWERSHAVEN - In Brouwershaven werd. in de nacht van dinsdag op woens dag gereedschap gestolen uit een werkschip. Het schip, van een 41-jarige man uit Nieuwerkerk', lag af gemeerd aan de loswal. Er werd voor een nog onbekend bedrag aan elektrische appara tuur ontvreemd. OOSTERLAND - Bij een onge val op de N59 ter hoogte van Oosterïand raakte woensdag middag de auto van een 26-jari- ge man uit Bruinisse licht be schadigd. De man moest uitwijken voor een tegenligger die aan het inhalen was. Bij de uitwijkmanoeuvre kwam de Bruenaar in de berm terecht en raakte vervolgens in een slip. Via de linkerweghelft kwamhij achterstevoren tot stilstand in de rechterberm. Zijn auto liep beschadigingen op aan de spoiler en spat- scherm. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnementmetautom.afschr. af 48,50 jaarabonnement a 192,50 □jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 2- Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar q Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, m Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1