Nieuwe regels voor huurverhoging dier in het vizier Watersurf-spektakel op Kabbelaarsbank tijdens de eerste World of Energy-Tour Kabelexploitanten verder in joint venture onze puzzelrubriek Met demonstraties en wedstrijden Bridgedrives Kampioenen Uitslagen zaalvoetbal ENECO wordt vierde op het Eurosport voetbaltoernooi Jubileum Stichting Bejaardenwerk Yuppie is heel makkelijk SagHMMl WOENSDAG 21 JUNI 1995 NIEUWSBODE EXTRA BsssffissaiBag Tijdens het watersurfspektakel op de Kabbelaarsbank kan iedereen zijn sur/kwaliteiten testen op de allernieuwste surf-simulator. (Foto: Fanatic, Holger Wild) OUDDORP - Surfcentrum Brouwersdam, Gran Dorado en Marina Port Zélande houden op za terdag 24 en zondag 25 juni het eerste water- surf en fun-spektakel op de Kabbelaarsbank. Dit in het kader van de World of Energy-Tour waarmee Fanatic, na Duitsland, nu naar Neder land komt. „Het wordt echt een fantas tisch evenement ."aldus Uwe en Pieternel Jendrusch. „Ie dereen kan zich uitleven op het gebied van water- en funspor- ten zoals je surfkwaliteiten testen op de allernieuwste surfsimulator. Of in Port Mari na je staande te houden op een wakeboard, een soort show- board achter een speedboot." Al deze activiteiten, in totaal tien, zijn gratis en staan over het hele gebied van de Kabbe laarsbank opgesteld. Uiteraard ontbreken dcspek- taculaire demonstraties niet die cracks als prof-surfster Lu- ciënne Ernst zullen geven. Ook zal zij met plezier op alle vra gen die de aankomend surfers hebben antwoord proberen te geven. Surfdocent Uwe Jen drusch zal gratis lessen geven. Het Bungee Jump Team zal vanaf een 60 meter hoge kraan een aantal spektaculaire sprongen showen en wereld kampioen Enduro Trial, Oli vier Ronsheimer, zal op zijn motor enkele demonstraties van wereldklasse geven. Ook de Franse Marco Copello, de maker van de Fanatic surf planken zal op het water-, surf en fun-spektakel aanwezig zijn. Verder wordt op het terrein een 200 meter lange en 8 meter hoge snowboardhelling ge plaatst. Hierop kunnen met een snowboard de meest spec- taculaire sprongen worden'ge- maakt. Een bekend snow- boardteam zal laten zien hoe dit moet. Wie liever droog blijft' kan meedoen aan de mountainbike speed slalom. Dit onderdeel vindt plaats in de omgeving van Gran Dora do. Op zaterdagavond is er vanaf 20.00 uur in de feesttent een grandioze Boarder Party met discotheek, wave-riding en zal het snowboardteam vanaf een verlichte snowboardhelling in de Grevelingen springen. Veel bezoekers De organisatoren verwachten een groot aantal bezoekers. Op hetzelfde spektakel dat op 29 april in Duitsland gehouden werd, brachten ruim 10.000 mensen een bezoekje. Ook op de Kabbelaarsbank wordt een zelfde aahtal mensen ver wacht. Voor het surfspektakel zal een groot gebied rond de Marina, Gran Dorado en het surfcen trum worden afgezet. Alle acti viteiten zijn gratis toeganke lijk, behalve de Boarder Party bij het surfcentrum. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Surfcen trum Brouwersdam, telefoon 01117- 1480. BURGH-HAAMSTEDE - Met ingang van donderdag 6 juli worden in Burgh-Haamstede wekèlijks bridgedrives gehou den. De wedstrijden vinden plaats in dorpshuis De Schutse, Julia- nastraat 22 in Burgh-Haamste de. De laatste drive wordt ge houden op 31 augustus. Het aanvangstijdstip van de wed strijden is half acht. Inschrij ven is mogelijk op de avond zelf tot een kwai'tier voor aan vang. ZIERIKZEE - Bij Danscen trum Kramer werden het afge lopen weekend Clubkam pioenschappen gehouden. Kampioen in de klasse Brons werden Jeroen Kosters en Na thalie de Jongh. Bij zilver wer den dit Patrick Wesdorp en Jessica van Rijen. In de klasse Goud en Goudster werden dit Patrick Wesdorp en Dinanda Nodelijk. Voor alle finalisten waren er medailles en één paar kreeg een grote beker. Die ging naar Patrick Wesdorp en Jessica van Rijen. Bij de scholieren in de leeftijd van 12 tot en met 17 jaar waren dezelfde klassen en een extra klasse: Rising Star. Winnaars bij Brons waren: René Hey- boer en Karen 't'Hooft. Zilver: René Heyboer en Marije de Romph. Goud: Jeffry Folmer en Vivian Bommeljé. In de hoogste klasse werden de win naars Vincent van Marion en Petra Ruiter. OUDDORP - Hieronder vol gen de uitslagen van de zaal voetbalwedstrijden gespeeld in MFG De Dorpstienden in Ouddorp. Tevens is het pro gramma van zaterdag bekend. Uitslagen van vrijdag 16 juni Dorpstienden-De Brinkers 4-3. Beslissingswedstrijd om 2e en 3e plaats: Tapp. De Koop handel-Dorpstienden 4-1. Kruisfinale: Pavoco-Boka Bootcentrum 6-3, Ass.kant. De Vogel-Thpp. De Koophandel 3- 5. Programma voor vrijdag 23 juni Wedstrijd om de derde en vier de plaats: Boka Bootcentrum- Ass.kant. De Vogel 20.00 uur. Finale: Pavoco-Jhpp. De Koop handel 21.00 uur. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - De jaarlijkse huurverhoging staat weer voor de deur. Per 1 ju li moeten de meeste huurders meer huur gaan betalen. De één 6 procent, de ander minder. Ver huurders hebben de vrijheid gekregen om zelf te bepalen welke huurverhoging zij van de huurder willen vragen. Zij moeten zich echter wel aan een aantal regels houden. Onlangs heeft de Tweede Ka- voor gestoken. Het is zeker mer besloten, dat de huurver hoging per 1 juli ten hoogste 6 procent mag bedragen. Dit be tekent dat uw verhuurder alles kan vragen, zolang het maar niet meer is dan 6 procent. Min der is ook mogelijk, tot zelfs een huurverlaging. Verhuur ders hebben van de overheid meer vrijheid gekregen om de huurverhoging te variëren, zo dat zij daarmee de huurprijs van de woning meer in over eenstemming kunnen brengen met de kwaliteit ervan. Wonin gen die gezien de kwaliteit re latief duur zijn, zouden een wat lagere huurverhoging moeten krijgen. Goedkope wo ningen die veel kwaliteit heb ben, komen in aanmerking voor een wat hogere huurver hoging. Of zes procent veel is hangt dus af van het feit of huur gezien de kwaliteit van de woning niet al relatief hoog is. De re gering was eerst van plan de maximale huurverhoging op 6,5 procent vast te stellen, maar dankzij acties van de Ne derlandse Woonbond heeft de Tweede Kamer daar een stokje niet de bedoeling dat de ver huurder zomaar overal 6 pro cent vraagt. De gemiddelde huurverhoging over al zijn wo ningen zal lager moeten zijn. Sociale verhuurders, dat zijn woningcorporaties, moeten van de overheid over het hele jaar gerekend gemiddeld ten minste 3,5 procent huurverho ging vragen. Maximaal De gemiddelde huurverhoging per 1 juli kan ook lager zijn dan 3.5 procent, doordat de huren bij een nieuwe huurder ook vaak word verhoogd. Deze ver hogingen worden meegeteld bij de berekening van het gemiddelde. Uit onderzoek blijkt, dat alle sociale verhuur ders tesamen van plan zijn per 1 juli aanstaande gemiddeld 4,5 procent huurverhoging te vra gen. De verhuurder mag zelf beslis sen wat voor huurverhoging hij vraagt, zolang hij niet meer vraagt dan 6 procent en de huur niet boven de maximaal redelijke huur uitkomt. De maximaal redelijke huur is de huur die de verhuurder maxi maal voor een woning mag vragen volgens het puntensys teem. Sociale verhuurders zijn wel verplicht om met de huur ders of hun vertegenwoordi gers te overleggen over het huurbeleid. Particuliere ver huurders zijn (nog) niet ver plicht te overleggen. Bezwaar Wie het niet eens is met' de huurverhoging kan dit jaar al leen bezwaar maken als er sprake is van ernstige onder houdsklachten aan de woning en de huurverhoging niet ho ger is dan zes procent. Men kan ook bezwaar maken als de ver huurder een huurverhoging van meer dan 5,5 procent vraagt en daar geen of een fou te puntenspecificatie bij le vert. De Nederlandse Woonbond is druk bezig om ervoor te zorgen dat huurders volgend jaar, in 1996, meer mogelijkheden heb ben om invloed uit te oefenen op de huurverhoging. Daar voor wordt de Huurprijzenwet Woonruimte gewijzigd. Wan neer de verhuurder een relatief hoge huurverhoging wil vra gen wordt hij verplicht om dit tijdig te laten weten, zodat de huurder zelf of zijn huurders organisatie de gelegenheid heeft om te reageren en com mentaar te geven. De verhuur ders moeten de huurverhoging dan ook motiveren en beargu menteren. Wanneer de ver huurder zich niet aan deze voorschriften houdt, kan de huurder bezwaar maken bij de huurcommissie. Redelijk Als de huur van de woning vol gens het puntenstelsel gelijk aan de maximaal redelijke huur is, mag de verhuurder geen zes procent huurverho ging vragen. De maximaal re delijke huurprijs gaat met 4,5 procent omhoog. Dat betekent dat de huur van woningen, die nu al op de maximaal redelijke huur zitten, slechts met 4,5 pro cent omhoog kan. De huur mag dus niet boven de maximaal redelijke huur uit komen. De regering had oorspronke lijk voorgesteld de maximaal redelijke huur met 5,5 procent te verhogen. De Tweede Ka mer heeft ook dit voorstel dankzij de acties van de Neder landse Woonbond getorpe deerd. Wie meer wil weten over de jaarlijkse huurverhoging kan informatie aanvragen bij de Nederlandse Woonbond, Nieu we Achtergracht 17, 1018 XV Amsterdam. Telefoon 020- 6223505. Leden kunnen bellen met de Huurderslijn, telefoon nummer 06 910 910 98. De Huurderslijn is bereikbaar op werkdagen van 10.00 tot 13.00 uur en op dinsdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Ook niet-le- den kunnen bellen als ze lid willen worden. MIDDELHARNIS - Het Friese elftal van Westergo Sneek heeft het tweede Eurosport voetbaltoernooi voor Nederlandse kabelexploitanten en machti gingshouders gewonnen. De uit Sneek en omstreken afkomstige werknemers versloegen in de finale hun collega's van Casema met 2-1. Het voetbalteam van het Rotterdamse ENECO behaalde een derde plaats. Zij wonnen van de Dordtse en Flakkeese collega's, die als titelverdedigers zodoende eindigden op de vierde plaats. Het sportcomplex van de sport vereniging Slikkerveer was an dermaal het strijdtoneel voor het jaarlijkse Eurosport voet baltoernooi voor kabelmaat schappijen en machtiginghou ders. De in Ridderkerk gelegen accommodatie bleek opnieuw een ideale locatie om de zestien elftallen het toernooi te laten afwerken. Ondanks de natte weersomstandigheden werd het toernooi door de deelne mers weer als uitermate sue- ces vol ervaren. Het toernooi werd afgewerkt in vier poules. Na de kruisfina les kwamen ENECO Rotter dam en ENECO Dor- drecht/Flakkee tegen elkaar uit om de derde en vierde plaats. Titelverdediger ENE CO Dordrecht/Flakkee moest uiteindelijk genoegen nemen met de vierde plaats. De Rot terdamse opponent ging met de derde prijs naar huis. De finale ging tussen Casema en Wester go Sneek. De fraaie wisselbe ker en diner-cheque van 2000,- kwam in handen van het Friese elftal, dat vorig jaar nog als derde eindigde. De prij zen werden uitgereikt door Mi chel Kübler (hoofd ontwikke ling Europess netwerk Eu rosport) uit Parijs. Organisator Eurosport was eveneens vertegenwoordigd met een team. Het elftal, be staande uit spelers werkzaam op de kantoren in Parijs, Lon den en Middelharnis, bleek te weinig op elkaar ingespeeld. Ondanks de enorme inzet wer den de Eurosporters hekkeslui- ters van het toernooi. De eindstand van het tweede Eurosport voetbaltoernooi is als volgt: 1. Westergo Sneek; 2. Casema; 3. ENECO Rotterdam; 4. ENE CO Dordrecht/Flakkee; 5. Ge meente Hellevoetsluis; 6. Me dia Netwerk Ede; 7. Gemeente 's-Graveland; 8. Gemeente Nieuwegein; 9. Energie Delf land; 10. Gemeente Ridder kerk; 11. KTV Eindhoven; 12. ONS Schiedam; 13. VECA/CAI Westland; 14. NKM; 15. Nutsbe drijf Heerlen; 16. Eurosport. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Een groep ka belexploitanten, waaronder ENECO, Delfland, Zekatel en De Alkmaarse Kabel, heeft bekend gemaakt dat ze gaat samenwerken in een joint venture, teneinde zelf sturing te kunnen geven aan de ontwikkeling van een breed scala nieu we kabeldiensten voor het Nederlands taalge bied. De kabelexploitanten gaan de ze nieuwe diensten op non-ex clusieve wijze via hun netten distribueren. Op basis van nu lopende onderhandelingen wordt verwacht dat diverse andere kabelbedrijven zich bij het samenwerkingsverband zullen aansluiten. De kabelex ploitanten gaan samen met Reiss Media International en ISPA (International Satellite Programming Agency) de dien sten ontwikkelen. De groep op te richten bedrij ven, die in Rotterdam wordt gevestigd, gaat programma's samenstellen met entertain ment, nieuws, informatie, edu catie en transacties en deze ge- bruiksgereed aan de kabelbedrijven aanbieden. De initiatiefnemers van het sa menwerkingsverband laten weten dat ze open staan voor samenwerking met andere dienstenaanbieders. In het der de kwartaal van 1996 starten de kabelbedrijven met de doorgifte van themapakket ten, pay-per-view en drie ka nalen betaaltelevisie. Door toepassing van digitale deco ders kan een breed pakket diensten aan de abonnee aan geboden worden. Reiss Media is de moedermaat schappij van Request TV, de grootste pay-per-view leveran cier in de Verenigde Staten met ruim 23 miljoen abonnees. Eigenaren zijn do grote inter nationale mediabedrijven Twentieth Century Fox, de toonaangevende filmstudio, en Telecommunications Inc.' (TCI), de grootste kabelmaat schappij in Amerika. TCI is on der meer eigenaar van The Dis covery Channel, Turner Home Shopping Network en Prime Sports. Reiss Media heeft veel relaties met leveranciers van films en tv-programma's en heeft een jarenlange ervaring in het buitenland met het sa menstellen van nieuwe dien sten voor de kabeltelevisie. International Satellite Pro gramming Agency (ISPA BV) verzorgt de marketing in Ne derland van een aantal beken de satellietkanalen, zoals Eu rosport en Discovery Channel. Voor de kabelexploitanten is Reiss de ideale partner omdat ze een eigen inbreng krijgen in de nieuwe bedrijvengroep en zelf de doorgifte en klantenbe handeling uitvoeren. De kabel bedrijven verzorgen naast de doorgifte van de signalen ook de abonnementenwerving, het plaatsen en beheer van de digi tale decoders en de incasso van de rekening die de abonnee krijgt voor gebruikte diensten. De goede relatie van Reiss Me dia met TCI, met haar belan gen in doelgroepprogrammc- ring, zorgt voor een optimaal entertainment-aanbod voor de joint venture. De nieuwe bedrijven vergen een investering van 50 miljoen gulden. Daarnaast zullen de kabelbedrijven, die de pro grammapakketten doorgeven, eenzelfde bedrag moeten in vesteren in hun eigen infrast ructuur. Bij de groep bedrij ven, die de programma's samenstelt, ontstaan 66 ar beidsplaatsen. De activiteiten rond de nieuwe diensten leve ren bij de kabelbedrijven werk voor circa 180 personen. Het samenwerkingsverband heeft ervoor gekozen om te werken met digitale decoders. Deze maken het mogelijk om met compressietechnieken meerde re programma's via een kanaal door te geven. De decoder zorgt ervoor dat de kijker het ge wenste programma ziet. Om dat de digitale decoder pas in de tweede helft van 1996 vol doende beschikbaar is, zal dan worden gestart met de doorgif te van de eerste abonneepro gramma's. De kabelbedrijven zijn druk bezig om hun netten daarvoor geschikt te maken, onder meer door het gebruik van glasvezelkabel en aange paste versterkers. De kabelexploitanten ENECO (regio Rotterdam en Dor drecht), Delfland (Zoeter- meer), Zekatel (Zeeland) en die van Alkmaar hebben samen zo'n 700.000 aansluitingen. Er wordt vanuit gegaan dat door toename van participerende kabelbedrijven (met. sommigè zijn de onderhandelingen in een vergevorderd stadium) het aantal aansluitingen snel zal stijgen tot boven het miljoen en dat de programma's ook door derden worden doorgege ven. In de tweede helft van 1996 wordt gestart met de doorgifte van een thematisch pakket, een etnisch pakket, mini-pay en pay-per-view. Om al deze programma's te kunnen zien is naast de tv een decoder nodig, die door de kabelexploitant wordt verhuurd. Sommige van de kanalen die nu al via de ka bel worden doorgegeven, zul len in de nieuwe pakketten te recht gaan komen. Daardoor blijft een basispakket over dat kleiner is dan wat de abonnee nu gewend is. Dit basispakket zal ook in de toekomst op de zelfde wijze als nu, dus in de analoge vorm, doorgegeven worden. MIDDELHARNIS - De Stich ting Bejaardenwerk Middel harnis viert maandag 26 juni haar 25-jarig bestaan in het Dienstencentrum aan de Doe- tinchemscstraat in Middelhar nis. De viering van het jubileum is béstemd voor sponsors, het ge meentebestuur, bevriende re laties en de vele vrijwilligers. Met name de vrijwilligers zijn voor de SBW van groot belang. Mede aan hun inzet heeft de stichting haar goede naam te danken. Daarnaast is het suc ces van het Dienstencentrum gebaseerd op de zelfwerk zaamheid van de ouderen. De activiteiten die er gehouden worden bevorderen een gezon de leefstijl. Daarnaast is er voor ouderen die zich thuis minder goed kunnen redden een dag-opvangproject onder leiding van de gezinszorg. Om te wijzen op het belang van ge zond ouder worden wordt er lot en met 30 juni een expositie in het Dienstencentrum gehou den over ouder worden en ge zondheid. De prijswinnaars van de Exlra-puzzel van woensdag 7 juni zijn De eerste prijs: Een waardebon van 25,- L. van Schelven-van Iwaarden, Zorgeweg 2, Dreischor. De tweede prijs: Een waardebon van 15,- D. Jongert, Vrijheidsweg 1, Ouddorp De derde prijs: Een waardebon van 10.- S. Remmers-Versteeg, Margrietstraat 26, Haamstede Het sleutelwoord van de puzzel van 7 juni is sportpark De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De enveloppe kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. De Nieuwsbode Extra-puzzel verschijnt iedere veer tien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het woord Extra puzzel te vermelden. Enveloppen waarop niet staat vermeld om welke puz zel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 30 juni in ons bezit zijn. Denkt u aan de postzegel. Horizontaal: 1. buiging; 3. voorbehoud; 5. dierenmond; 7. jong dier; 8. lijmachtig vocht; 10. met uitgebreide kennis toegerust; 11. sierplantje; 12. scheidslijn; 14. telwoord; 16. aperitief; 17. jonge kabeljauw; 18. vloeibaar; 19. hooggelegen bergweide; 21. streling; 22. vakje van honingraten24. zeepprodukt; 25. voorwerp van enige waarde dat reeds meer dan één geslacht familiebezit is; 26. muziekterm; 28. lekkernij; 30. bult. 31iemand of iets, geweldig in zijn soort; 32. een zekere; 33. gehalte; 34. vrouw die heimelijk waarnemingen doet. Verticaal: 1. stuwing van zedelijke krachten; 2. weg om te berijden; 3. vlaskam; 4. boven het gewone; 5. bastion; 6. slipper, 8. wandtapijt9. dwaas mens; 12. beantwoording van een repliek; 13. hagedisachtig dier; 14. onbehaaglijk gevoel; 15. te weten; 19. het advies geven iets niet te doen; 20. zeer vlug; 22. bestanddeel van koffie; 23. wisselgebed met vast gestelde inhoud; 26. vrijstaand dak op stelten; 27. gesloten hoekbalkon; 28. modem; 29. afgebakende weg. De sleutelwoorden worden gevormd door de letters in de vakjes: 25. 27, 18, 10, 26, 15, 8, 14, 19, 33, 32, 3. Eén van de tioee honden die in het Dierenasiel Sehouwen-Du i- veland in Zierikzee zijn gehuisvest lijkt sprekend op Boomer, het leuke hondje uit de tv-serie. Hij heet Yuppie en is vijf jaar oud. Deze middelgrote kruising schapedoes is zwart met zilver. Yup pie kan het prima vinden met kinderen vanaf ongeveer tien jaar. Met kleine kinderen kan deze trouwe viervoeter niet goed over weg. Yuppie vindt andere honden en katten leuke kameraadjes en zal snel vriendjes worden met deze beestjes. Deze lieve hond is heel rustig en wil in een gezin zonder jonge kinderen een leuke toekomst tegemoet gaan. Yuppie vindt het prachtig om een lange wandeling te maken of spelen met een balletje, hij geniet ervan. Wie Yuppie in het gezin op wil nemen, kan contact opnemen met het asiel aan de Zandweg, telefoon 01110-17013. Er zitten 62 kot ten en twee honden. Kater Tyson is geplaatst en kater Peu r. twee weken geleden in deze rubriek, heeft inmiddels ook een baasje gevonden. (Foto: Joop van Houdt). Dirigent: Lawrence Renes HET Solist: Jacob Slagter. hoorn 7 C C 11 UI C Mozart Ouv, ,,La Clemenza di Tito" R.Strauss Waldhoornconcert QptfCCf Tsjaikowsky 5e symphonie Brouwershaven do 29 juni Grote Kerk 20.00 uur Goes vrij 30 juni Grote Kerk 20.00 uur Veere za 1 juli Grote Kerk 20.00 uur Kaarten f 22,50, CJP/Pas 65 I 20,- tot 16 jaar f 10,- Brouwershavewn VVVkantoor, Markt 5, Tel. 01119-1940 Goes - VVV-kantoor, Stationspl. en Muziekcentr., K. Kerkstr. 17 Veere - Grote Kerk en bij de VVV Middelburg, Markt 65a En voor aanvang van de concerten aan de kerken. Concert te Brouwershaven i.s.m.; de RABOBANK Schouweo-Zlerikzee Concert te Veere i.s.m. de Stichting Delta Cultureel. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 7