nel NIEUWSBODE EXTRA MWoVMky Stoommachines en oude tractoren te zien tijdens Vestingdagen Hellevoetsluis Kruiwagen-campagne Start bekroond met marketingprijs Vlindertuin WOENSDAG ?1 JUNI 1995 NIEUWSBODE EXTRA Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schrifteli|ke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. Tot en met 23 juni Zierikzee Expositie Galerie Galerij in RSG Professor Zeeman. Wrap ped Reichstag, project for Ber lin van Christo. Documentatie drukwerken. Tot en met 25 juni Westerschouwen Op 23 locaties in de gemeente Westerschouwen: Kunst- schouw '95. Tot en met zaterdag 30 juni Ouddorp Expositie pasteltekeningen Cees de Rover, 't Blauwe Huus. Geopend van maandag t/m vrijdag van 08.30-12.00 uur en 13.00-17.00 uur, zaterdag van 08.30-12.00 en 13.00-16.00 uur. Expositie van Jeanette van Keulen. Bezoekerscentrum De Grevelingen op de Punt van Goeree. Middelharnis Expositie schilderijen Jaap Reedijk. Galerie de Parterre, Voorstraat 31. Openingstijden: donderdag van 14.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en na telefonische af spraak (01870-83523). Renesse Expositie merklappen. Mu seum De Blikvanger. Dinsdag tot en met vrijdag 10.00 tot 12.00 uur. Oosterland Schilderijen G. Verschoor-Bos. De Blauwe Keet. Tijdens ope ningsuren restaurant. Middelharnis Expositie schilderijen Tineke Hoogstad. Gemeenschapsbibli otheek. Tijdens openingsuren van de bibliotheek. Reizende expositie over ouder worden en gezondheid. Dien stencentrum, Doetinchem- sestraat 14. Tot en met 9 juli Herkingen Expositie sculpturen van Willy Groot. Theetuin De Bongerd. Openingstijden, dagelijks, be halve donderdag, van 10.00 tot 22.30 uur Tot en met zaterdag 15 juli Brouwershaven Expositie over bevrijding. Sint Nicolaaskerk. Maandag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met 18 juli Brouwershaven Zeeuwse landschappen van Antoine Mes. Stadhuis. Open maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en 13.30 tot 16.00 uur. Tot 20 juli Burgh-Haamstede Expositie aquarellen van tul pen van Anneke Leijdekker. Tot en met 8 juli Burgh-Haamstede Olieverfschilderijen van de Chinese schilder Gu Ming. Tot en met 9 juli Herkingen Expositie keramiek van Willy Groot. Theetuin De Bongerd. Geopend elke dag van 10.00- 22.30 uur. Donderdag gesloten. Tot en met 15 oktober Brouwershaven Expositie Op de Reede, Brou wershaven als voorhaven van Rotterdam, vóór de opening van de Nieuwe Waterweg in 1872. De wereld van Boelhou wer van Beveren (1822-1899), schipper, redder, berger, loods en lichttoren wachter. Museum De Vergulde Garnaal, Markt 5 (boven WV). Openingstijden: dinsdag tot en met zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Zon- en feestdagen gesloten. Tot en met zaterdag 21 oktober Burgh-Haamstede Nuttige handwerken. De Burghse Schoole. Van dinsdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 13.00 uur. Van 23 juni tot en met augustus Middelharnis Expositie Kijk op de Delta door diverse kunstenaars. Ge meentehuis. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 16.30 uur. Van 23 juni tot en met 8 september Overzichtstentoonstelling beeldend kunstenaars uit het Deltagebied: Kijk op de Delta IV. Gemeentehuis. Gehele maand juli Burgh-Haamstede Poppenexpositie Piëta Lanser. Josefine Atelier-Galerie. Ope ningstijden: donderdag, vrij dag en zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. 1 tot en met 30 juli Ouddorp Expositie aquarellen Addie Nieuwenkamp-Midavaine. Be zoekerscentrum De Grevelin gen. Iedere dag geopend van 10.00 tot 17.00 uur. G0EREE-0VERFLAKKEE Woensdag 21 juni Middelharnis Vergadering commissie onder wijs, welzijn, sociale zaken en verkeer. Gemeentehuis. 1^.30 uur. Themabijeenkomst Eetproble men. Wijkgebouw Kruiswerk. 19.30-224)0 uur. Zomerconcert. Dienstencen trum. 19.30 uur. Midzomernachtskiën. Haven hoofd. 20.00 uur. Vrijdag 23 juni Goedereede Vergadering AB Natuur- en Re creatieschap Haringvliet. Ge meentehuis. 10.00 uur. Dirksland Raadsvergadering. Gemeente huis. 19.00 uur. Middelharnis Close-harmonyconcert A clusters Accord. Diekhuus. 20J.5 uur. Sommelsdijk Concert Scene Gazoline. Jail- house. 22.00 uur. Zaterdag 24 juni Ouddorp Bustocht naar Antwerpen. Bingo Stichting Motorsport Promotie. Dorpstienden. 20.00 uur. Sommelsdijk Orgelconcert door leerlingen van Paul Kieviet. Nederlandse Hervormde kerk. 19.30 uur. Middelharnis Modelbouwdag. Diek- huusplein, Beneden Zandpad 7. Puzzelwandeling. Terrein Her- nesseroord. 13.00 uur. Nieuwe-Tonge Voorlichtingsdag over vogels. Familie Nijssen, Groeneweg 35. 13.00-18.00 uur. Orgelconcert door Arie J. Keij- zer. Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Maandag 26 juni Ouddorp Zomeravond met Nel Ben schop. Gereformeerde kerk, Dorpsweg. 20.00 uur. Dinsdag 27 juni Middelharnis Gezondheidsinfomarkt. Dienstencentrum. 09.30-11.30 uur. Oude-Tonge Open balletlessen, Danscen trum Kramer in de Grutters- wei. Van 16.00 tot 18.00 uur. Donderdag 29 juni Dirksland Sponsor-bingo-avond. Victori- ahal. 20.00 uur. Vrijdag 30 juni Goedereede Concert De Hoop en Big Band. De Goede Ree, Zuider- diepstraatweg. 20.00 uur. Zaterdag 1 juli Ouddorp Bustocht naar Schevenin- gen/Den Haag. Dansavond Zomercarnaval. Camping De Klepperstee, Vrij- heidsweg 1. 21.00 uur. Ooltgensplaat Oeltgendag. Stad aan 't Haringvliet Georganiseerde buitenrit bij manege Oostmoer, Oostmoer- sedijk 2a. 18.00 uur. Dinsdag 4 tot en met vrijdag 7 juli Middelharnis Avondfietsvierdaagse. Afstan den: 25 en 40 km. Vrijdag 7 juli Middelharnis Braderie winkelcentrum D'n Diek. Van 13.00-21.0(?W. Achthuizen Bingo-avond. Het Büurthuis. 20.00 uur. Zaterdag 8 juli Ouddorp Dansavond met Willy Baten burg. Camping De Klep perstee, Vrijheids weg 1. 21.00 SCHOUWEN-DUIVELAND Woensdag 21 juni Burgh Zomeravondbijeenkomst. Ne derlandse Hervormde kerk. 19.30 uur. Brouwershaven Modeshow 55-plus. Recreatie zaal Poortershof. 14.00 uur. Nieuwerkerk Verkoping lingerie e.d. in zaal Gereformeerde Gemeente in Nederland. 19.30 uur. Donderdag 22 juni Dreischor Buiténconcert muziekvereni ging Crescendo. Afhankelijk van weer: .bij of in dorpshuis. 19.30 uur. Vrijdag 23 juni Haamstede Jaaruitvoering Interkerkelijk kerkkoor Haamstede in de Ne derlandse Hervormde kerk. 19.45 uur. Dreischor Het Hoeksche Waards Sym- phonie orkest. Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Zaterdag 24 juni Zierikzee Rommelmarkt en rad van avontuur. Achter verzorgings huis De Wieken. 09.00 uur. Burgh-Haamstede Kunstveiling. Sportcentrum. 20.00 uur. Eindbal Danscentrum Kramer. De Schutse. 20.00 uur. Ellemeet Rommelmarkt op schoolplein 't Mêêtje. Van 09.00 tot 15.00 uur. Den Osse Braderie. Port Greve. Dreischor Schuurfeest PJZ-Sch-D. Fami lie Van der Velde, Zuiddijk 11 met optreden Surrender. 21.00 uur. Zondag 25 juni Renesse Zangdienst met Ridderkerks tienerkoor, Jennifer van den Hoek. Nederlandse Hervorm de kerk. 09.30 uur. Poppenbeurs. Hotel De Zeeuw se Stromen. 10.30-17.00 uur. Maandag 26 juni Zierikzee Raadsvergadering in de raad zaal van het stadhuis. 19.30 uur. Haamstede Schrijfavond Amnesty Inter national. Gereformeerde kerk. Van 19.00 tot 20.30 uur. Brouwershaven Schrijfavond Amnesty Inter national. Gereformeerde kerk (Bostonplein). Van 19.00 tot 20.30 uur. Raadsvergadering. Stadhuis. 19.30 uur. Ouwerkerk Schrijfavond Amnesty Inter national. Fam. Tienpont (Noorddijkseweg 2). Van 19.00 tot 20.30 uur. Dinsdag 27 juni Zierikzee Fietstocht voor senioren. Rou te Brouwersdam (50 km). Start sportpark Den Hogen Blok. 10.00 uur. Open balletlessen. Danscen trum Kramer. 15.45-17.45 uur. Schrijfavond Amnesty Inter national. Lokaal in Das-Ree. gebouw Jannewekken. Van 19.00 tot 20.30 uur. Scharendijke Schrijfavond Amnesty Inter national. Zaal bij Gerefor meerde kerk de Hoeksteen. Van 19.00 tot 20.30 uur. Noordgouwe Schrijf ochtend Amnesty Inter national bij de fam. Murphy, Dr. Wortmanstraat 23. Van 10.00 tot 12.00 uur. Woensdag 28 juni Zierikzee Open balletlessen. Danscen trum Kramer. 12.30-15.30 uur. Ruilbeurs Flippo's in clubhuis De Lichtboei. Multifunctioneel Centrum. 14.00 uur. Donderdag 29 juni Renesse Dichteres Nel Benschop en zan geres Reinata Heemskerk in Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Brouwershaven Concert Zeeuws Orkest. Sint Nicolaaskerk. 20.00 uur. Vrijdag 30 juni Kerkwerve Haringfeest. Petit Restaurant Kerkwerve. 21.00 uur. Bruinisse Algemene ledenvergadering Christelijke woningbouwver eniging Schouwen- Duiveland/Bruinisse. Dorps huis. 19.30 uur. Zaterdag 1 juli Scharendijke Beachpopfestival bij de aanzet Brouwersdam met o.a. Sjako!, Crosshead the Southside Horns XL en De Dijk. 09.30 uur. HELLEVOETSLUIS - Jaarlijks worden in Hel levoetsluis tijdens het derde weekeinde van au gustus (18, 19 en 20 augustus) de Vestingdagen gehouden. Een evenement dat de belangstelling geniet van meer dan 10.000 bezoekers. Tijdens dit evenement is een groot aantal antieke stoommachines en tractoren te zien. Als extra attractie zal boven het Haringvliet een lucht- show gehouden worden. Voor het jaar 1995 is gekozen voor het thema 'landbouw'. Een grotere verzameling land- bouwmaterie uit vroeger tijd zal te zien zijn tussen de stoom machines. Van de landbouwmachines is de dorsmachine wellicht het meest bekend! Een complete dorskast met balenpers, aan gedreven door een stoomma chine, zal te zien zijn. Rondom deze dorsmachine zullen tal van demonstraties gegeven worden rondom het thema landbouw. Ook de opvolger van de stoomtractor komt aan bod. Gezamenlijk met een aantal stationaire machines die vroe ger werden gebruikt voor aan drijving van tal van apparaten zijn de antieke tractoren te zien. Prachtig gerestaureerd en gepoetst staan zij puffend te pronken voor de bezoekers van het stoomterrein. Luchtshow De laatste jaren zoekt de Stich ting Vestingdagen naar nieu we attracties en deze keer is dat gevonden in een luchtshow die te zien is op zaterdag 19 au gustus. De locatie aan het Ha ringvliet leent zich hier uitste kend voor. Tevens bestaat de mogelijkheid een rondvaart te maken in een oude stoomboot. In de historische vesting is voor iedereen iets te doen. Op zaterdag en zondag is er bij voorbeeld een grote braderie met zo'n 150 kramen, een ker mis, een kinderprogramma, terrasjes, muziek, straat theater en diverse attracties voor jong en oud. Ook de in de oude vesting gelegen musea zo als het Nationaal Brandweer museum, het museum Gesigt op 'T Dok, de Korenmolen De Hoop uit begin 1800 en de Oud heidkamer zijn tijdens de Ves tingdagen te bezoeken. Vies, luidruchtig en stinkend naar olie. Zo werden stoomma chines in hun hoogtijdagen door velen afgeschilderd. Men sen die er mee werkten ston den bekend als het ruige volk. De Vestingdagen in Hellevoetsluis staan dit jaar in het teken van de landbouw. De huidige jeugd heeft geen en kel idee dat de oudere genera tie hard en lang moest werken. Zeer vroeg in de morgen ging de machinist naar zijn stoom machine om de ketel op te sto ken. Laat was hij weer thuis omdat hij lange dagen maakte. Dit verleden wordt werkelijk heid tijdens het stoomweek- end in Hellevoetsluis. De voorloper van onze huidige tractor, de stoom-tractor, is op het stoomweekend in verschil lende vormen te zien. Zij deden niet alleen dienst op het land, maar werden ook ingezet voor het vervoer van zwaar trans port over de weg. Het streven is zoveel mogelijk verschillen de stoommachines te laten zien met hun speciale toepassing. De Kermistrekkers spreken het merendeel van het publiek aan vanwege de fraaie beschil deringen, de gekleurde lampen en het glanzende koperwerk. Zij werden gebruikt om de ker misattractie van stoom te voorzien. De meest bekende wegen- bouwmachines in Nederland zijn de stoomwalsen. Zij waren te zien bij de wegconstructie tot 1967 waarna zij uit beeld verdwenen. Er zijn nog enkele walsen overgebleven die ge spaard zijn voor de slopersha mer en weer bedrijfsklaar zijn gemaakt. Zij rijden rond onder stoom op het terrein. Een deeV van de machines is nog steeds (of weer) eigendom van ënkele Nederlandse wegenbouwbe drijven. Sleepboot In Nederland en in Engeland zijn nog een paar stöom-auto's. Enkele van deze stoomauto's en stoomvrachtwagens zijn in Hellevoetsluis te zien. Tijdens het Vestingdagen Stoomweek end zal een zaagbank aan het werk zijn om te laten zien hoe men planken en balken zaagde rond 1920. Deze zaagbank wordt aangedreven door een stoomtractor. Helemaal in de stijl is de antie ke kermis waar bijvoorbeeld de kinderdraaimolen op stoom werd aangedreven. Tijdens de Vestingdagen zal een groot aantal stoomsleepboten aan leggen aan het stoomterrein. Deze zijn niet alleen vanaf dé wal te bezichtigen, maar zullen ook rondvaarten verzorgen op het Haringvliet. Modelbouw In een speciaal voor dit doel opgezette tent is een expositie te zien van modelbouwterrei nen, trams, auto's, scheepsma chines, landbouwmachines, stoomtractoren en stoomwal sen. Een grote hobbymarkt bij de modelbouw is een lust voor de verzamelaar van bijvoor beeld oude postkaarten, teke ningen en foto's van machines. Ook onderdelen voor de mo delbouw zijn bij de hobby- markt te koop. Niet alleen voor de volwassen bezoeker is er wat te beleven, ook de kinderen komen ruim aan hun trekken. Voor hen zijn er op het stoomterrein minia tuur attracties waar zij op of in mee kunnen rijden, zoals een miniatuurtreintje. Historische voertuigen zoals auto's, vrachtwagens, motor fietsen, militaire voertuigen, brandweerwagens en bussen zijn tijdens het Vestingdagen Stoomweekend te zien. Op een eigen locatie binnen het stoom terrein zijn tientallen voertui gen, groot en klein, opgesteld. Naast een grote sortering Ne derlandse vrachtwagens uit vroeger tijd is er in 1995 een grote groep Engelse oldtimers te bewonderen. Een onderdelenmarkt met alle mogelijke onderdelen van au to's, stoommachines en moto ren ontbreekt eveneens niet. Een groot aantal kramen staan opgesteld die afgeladen zijn met onderdelen, poetsmidde len, gereedschap en dergelijke. Ook zijn er kramen waarin verenigingen op het gebied van de instandhouding van stoom en historische voertui gen hun doelstellingen ten toonstellen. Hiertussen staan mooie orgels die gezellige nostalgische deuntjes ten gehore brengen. Ook is een grote tent met ter ras opgesteld, waar de bezoe ker onder het genot van een drankje even stoom af kan bla zen. Op de zaterdagavond is in deze tent een feestprogratnma. Ook kan men die avond vanaf het stoomterrein de vlootshow op het Haringvliet bewonde ren. Als afsluiting van deze vlootshow is een spectaculair Vuurwerk. Bronzen Ettie Op de foto feliciteert Ajax-voorzitter Michael van Praag (rechts), één van de gastsprekers tijdens de Effie-uitreiking, Startdirec teur Aart van der Gaag met het behalen van de bronzen Effie. GOUDA - De kruiwagen-campagne van Start heeft een bronzen Effie gewonnen. Deze hooggewaardeer de marketingprijs is een bekroning van de effectivi teit van reclamecampagnes. Er zijn drie gradaties, namelijk goud, zilver en brons. De Effies zijn op dinsdag 6 juni in het Lido te Amsterdam uitgereikt. Plaatsvervangend algemeen directeur en campagneleider van Start, Aart van der Gaag, nam de Effie voor Start in ont vangst. Een onafhankelijke ju ry, samengesteld uit vertegen woordigers van de Nederland se reclamewereld en opdracht gevers, heeft de afgelopen tijd uit ruim zestig inzendingen veertien campagnes geselec teerd die voor een Effie in aan merking komen. De Effie- uitreiking wordt jaarlijks ge organiseerd door de VEA (Ne derlandse Vereniging van Er kende Reclame-Adviesbu reaus) en de BVA (Associatie Nederlandse Adverteerders). Het communicatie-adviesbu reau Zwart partners in Al phen aan den Rijn ontwikkel de samen met Start de kruiwa gencampagne in 1991 met als voornaamste doelstelling om de naamsbekendheid van Start bij zowel werkgevers als werk zoekenden te verhogen. De campagne bestond onder meer uit televisiecommercials, waarin 'zelfrijdende' kruiwa gens werkzoekenden naar een baan reden, radiospotjes en ad vertenties in kranten en mana gementbladen. De naamsbe kendheid bij werkgevers is fors RENESSE - Westelijke Ac countantskantoren uit Renes se heeft de Vlindertuin in Re nesse geadopteerd. Speciaal hiervoor is het Adoptiefonds Vlindertuin in het leVen-geroe- pen, waarin donaties gestort kunnen worden. De gelden uit het fonds worden door de plantsoendienst van de gemeente Westerschouwen be steed voor de aankoop onder meer bloemzaden en planten. Ze laat zich hierbij terzijde staan door de ontwerper van de vlindertuin, Eric Odinot. gestegen van 34 procent naar 44 procent (spontaan) en 'gehol pen' zelfs van 84 naar 92 pro cent. Naast landelijke bekendheid heeft de campagne er ook voor gezorgd dat steeds meer werk gevers een eerste voorkeur heb ben om te werken met Start (van 24 naar 33 procent). Bij het publiek is de naamsbekend heid gestegen van 27 naar 43 procent (spontaan). Na 1990 is de campagne-strategie, steeds met gebruik van het kruiwa gensymbool, afgestemd op ont wikkelingen in de markt, zoals het tekort aan vacatures en de uitbreiding van het diensten pakket van Start (meer dan uitzenden alleen). Start heeft 275 vestigingen. Advertentie ZATERDAG 1 JULI aan de Brouwersdam, tussen Renesse en Scharendijke. Programma: DE DIJK. SJAKO!, THE PILGRIMS. DE RAGGENDE MANNE, 2 BROTHERS ON THE 4TH FLOOR. T.O.F ROOTS SYNDICATE, CROSSHEAD SOUTHSIDE HORNS, TRACER. GOIZE LUDWIGSON en LOU PATRICKS. Presentatie: Fer Abrahams (Paperclip) en Nance Putten (Twenty Four Seven. Love is...) Zij zorgt tevens voor een waanzinnige act met 2 IT-dansers. Aanvang 09.30 uur. Koorten ri 27,50 londerkaartenM t/m 12 jaar) fllO - Prijzen incl. voorbespreekkosten Kaarten verkrijgbaar bjj a'ie WV- voor bespreekbureau's Losse koortvetkoop- Free Recordshop Middelburg. Vtongen en Goes. Delta Disc Zierikzee en WV Renesse. Scharendijke en Burgh-Haamstede. Gedurende gehele dag diverse activiteiten, waaronder Dunji-jump en katapuiNng, een kinderdorp, grote markt, eet-en drinkgeiegen- neden en ludieke salesex voorlichting BEACHPOP IS TEN BATE VAN HET AIDSFONDS Oplage 29.860 Hét Huis-aan-huis blad voor Schouwen-Duiveland en Goeree - Overtlakkee Verschijnt wekelijks huis-aan-huis in: Bruinisse/Zierikzee/Westerschouwen, Renesse, Burgh- Haamstede, Westenschouwen, Noordwelle, Serooskerke Middenschouwen, Kerkwerve, Scharendijke, Ellemeet Brouwershaven, Brouwershaven, Schuddebeurs, Dreischor. Zonnemaire, Noordgouwe Duiveland, Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Sirjansland. Oosterland, Goedereede, Goedereede, Goedereede-Havenhoofd. Ouddorp. Stellendam Oostflakkee, Achthuizen, Den Bommel, Ooltgensplaat. Oude- Tonge Middelharnis, Middelharnis, Sommelsdijk, Nieuwe Tonge, Stad aan 't Haringvliet Dirksland, Dirksland, Herkingen, Melissant. Uitgave en druk Druktechniek Sluitingstijd advertenties Advertentie-verkoop Bezorging/Lezersservice Redaktie Drukkerij Lakenman Ochtman bv Jannewekken 11.4301 HH Zierikzee Postbus 1, 4300 AA Zierikzee Telefoon 01110-16551 Telefax 01110-14315 Offsetrotatie Dinsdag 11.30 uur voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 01119-1941, voor Goeree-Overflakkee Ad de Gans na 18.00 uur 01870-82554 01110-17314. Tijdens kantooruren 01110-16551 toestel 225. Na 18.00 uur Madeion Lagendijk 01110-16065. De Nieuwsbode Extra maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 169.585.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 5