Vakantie nu echt begonnen voor geslaagden eindexamen FIMKEE Achtste Truckrun van Chauffeursvereniging Goeree-Overflakkee en Hernesseroord 1 t Rijnhof walst over Oude-Tonge Jc WOENSDAG 21 JUNI 1995 NIEUWSBODE EXTRA MIDDELH ARN1S - Voor vele duizenden scholieren is een einde gekomen aan de periode van onze kerheid. Zal ik het nu wel, of zal ik het niet gehaald hebben? Velen hebben zich ongetwijfeld deze vraag meerdere keren gesteld. Al zijn er natuurlijk ook altijd scholieren die met zulke hoge cijfers het centraal schriftelijk eindexamen ingaan, dat zakken vrijwel onmogelijk is. Voor al degenen die vanaf deze week zeker van hun zaak zijn geldt maar één ding; Tas aan de wilgen, boeken in de kast, vlag uit en vakantie vieren. Zij die het examen niet gehaald hebben, moeten dit nog even van zich afzetten. Voor hen is er binnenkort een herkansing. Hopen dat ook zij daarna het felbegeerde diploma op kunnen halen. Vele eindexamenkandidaten sprongen deze week een gat in de lucht nadat de verlossende boodschap aan hen was overge bracht. (Foto: Joop van Houdt). De volgende kandidaten zijn geslaagd voor het eind-examen aan de Regionale Scholenge meenschap Goeree-Overflak- kee te Middelharnis. Geslaagden VBO Middelharnis: Laura Bom, Mo nique Schrijver, Mirjam in 't Veld, Simone Zegers. Dirksland: José Fokkema, Ilonka Leenders, Bas Oorbeek, Linda Vletter. Oude-Tonge: Bianca van Gilst* Sommelsdijk: Yvonne de Ligt, Aart Oudzegel, Nelleke Ver- meij. Den Bommel: Josine van Mer- riënboer, Astrid Wolfert. Herkingen: Rayond Vaassen. Ooltgensplaat: Corina Veer- Geslaagden MAVO Middelharnis: Anne Boeter, Leonie Mierop, Viola Schelle- vis, Nicoline Slager, Lianne Stoutjesdijk, Paula Sruik, Pim van der Valk, Pieter Visser. Sommelsdijk: Marjolijn Boe ter, Nathalie Brusse. Ramona Kleyn, Dafna de Leeuw van Weenen, Anouska Lotte, Meyk van Nimwegen, Chantal v. d. Snoek, Dennis Troost, Dennis de Vries, Marja Vroegindeweij, Miranda de Vrij. Nieuwe-Tonge: Gabrielle Don- nina, Amber Martens, Patrick v. d. Wateren. Ooltgensplaat: Willem «van Ginneken, Serge de Klerk. Melissant: Gaby Kolmus. Den Bommel: Pieter Korevaar, Michael Petri. Goedereede: Marieke van Lam meren, Henk Leeman. Dirksland: Hans Lodeizen, Moenke Narraine, Dennis No bel. Stellendam: Fransien v. d. Nieuwendijk, Sjaak Troost. Stad aan 't Haringvliet: Yasmin Ottevanger. Oude-Tonge: Lendert van den Oude, Chantelle Peelen, Matijs van Yk. Achthuizen: Jorma Snoek. Geslaagden HAVO Nieuwe-Tonge: Jeroen Akers- hoek, Marijke de' Jong, Patri cia de Kuiper, Cindy Mackloet, Arnolda Treurniet. Sommelsdijk: Maaike Blan ken, Ester Dirkx, Kaj Fabry, Solveig van Hout, Jan Willem Kramer, Tessa van Leeuwen, Onno Mijs, Paul Roos. Oude-Tonge: Dave v.d. Bos, Na thalie Fransen, Bennie Ge braad, Marinda Giethoorn, Marike Grijpink, Marnix Hoek. Middelharnis: Jaap Bijster bosch, Robert Campfens, Alexander Kastelein, Marika Koese, Leonie Peeman. Herkingen: Susan Luynen- burg. Melissant: Janet van Putten. Dirksland: Machiel Quadt, Ar- naud Stolk. Stellendam: Arnolda Treur niet. Geslaagden Atheneum Dirksland: Patrick Buijs, Mi lan van Everdingen, Patrick de Jong. Oude-Tonge: Jochen van Dijk, Geraldine Korteweg, Andries de Roode. Sommelsdijk: Jolanda van Dij- ke, Jenny Kamp, Chantal van Kempen, Ellen Verolme, Mi chelle Verplanke, Marco de Waard. Middelharnis: Tosanne van Es, Johan Gille, Annemieke Hoo- genboezem. Ouddorp: Jorgen van der Kruijs, Marleen v. d. Nieuwen- dyk, Simon Schouten, Floris de Vries. Melissant: Angela van Lienen. .Nieuwe-Tonge: Linda Mun- tingh, Corina de Vette. Geslaagden aan de Chr. SG voor ATH/HAVO/MAVO/ (I)VBO Prins Maurits te Middelharnis (met nevenvesti ging te Stellendam) Atheneum Coen van Alphen, Nieuwe- Tonge; Elbert Arensman, Stad aan 't Haringvliet; Sytske Baars, Middelharnis; Rudi Bie- mond, Dirksland; Herbert Boender, Stad aan 't Haring vliet; Jan den Braber, Middel harnis; Martijn Diepenhorst, Stad aan 't Haringvliet; Niels Dolieslager, Goedereede; Jo landa Groenendijk, Ooltgens plaat; Thnja van Gurp, Stad aan 't Haringvliet; Marien Heijboer, Sirjansland; Dennie van Kempen, Oude-Tbnge; Ar- co Krijgsman, Sommelsdijk; Deliaantje Oosterhuis, Som melsdijk; Gabrielle Pijl, Oud dorp; Jolanda Verolme, Som melsdijk; Nicolien Verwijs, St. Philipsland; Frank Vroeginde weij; Middelharnis: Harm de Waard, Middelharnis; Albert- Jan van Wageningen, Dirks land. HAVO Arco van Antwerpen, Middel harnis; Jan-Willem Baars, Mid delharnis; Henriette Bestman, Dirksland; Els Bezuyen, Oud dorp; Liesberh de Blok, Midd- delharnis; Willemijntje Boer, Sommelsdijk; Adriaantje Bom, Ooltgensplaat; Conny Bom, Middelharnis; Jacqueli ne de Bonte, Oude Tonge; Liset- te Bosland, Sommelsdijk; Kla- rina Breen, Ouddorp; Dimri Bruggeman, Dirksland; Lennie Buskop, Ooltgensplaat; San- der Buth, Ooltgensplaat; Mark ten Cate, Ouddorp; Kommy van Dam, Goedereede; Annet Drooger, Middelharnis; Anne- miek van Erkeleens, Goederee de; Mareille van 't Celoof, Dirksland; Annette de. Geus, Stellendam; Leon van Gulp, Oude-Tonge; Lenie van Harber- den, Melissant; Diane Haver- mans, Sommelsdijk; Jan Ho- chem, Dirksland; Sjaak Hui- jer, Ooltgensplaat; Carolien Jansen, Stellendam; Carola Jonker, Oude-Tbnge; Marlies Jumelet, Bruinisse; Eline van Kempen, Nieuwe-Tonge; Hein Kievit, Herkingen; Suzanna van Klinken, Middelharnis; Jurrien van Kooten, Goederee de: Gerwin Korpershoek, Mid delharnis; Marjolein Leijdens, Melissant; Rianne Leune, Som melsdijk; Matthijs Meijer, Ouddorp; Annemarie Mulder, Sommelsdijk; Marry van Nim wegen, Middelharnis; Jaap van Oostenbrunge, Stellendam; Lijnard Peeman, Middelhar nis; Gerda Prinsen, Middelhar nis; Diederik van Putten, Dirksland; Hendrik-Otto v. d. Ridder, Dirksland; Nelleke Ro bijn, Sommelsdijk; Huibert van Rossum, Sommelsdijk, Jos Schroevers, Oude-Tonge; Coba Thnis, Cuddorp; Nelleke Thnis, Ouddorp, Adriaan Tieleman, Sommelsdijk; Lize Timmers, Achthuizen; Julian v. d. Veer, Herkingen; Anette Versluis, Stellendam; Conny Visser, Middelharnis; Petra van der Vliet, Dirksland; Jacqueline v. d. Wende, Ouddorp; Annemie ke Wielhouwer, Sommelsdijk; Ellen Wielhouwer, Sommels dijk; Maurits van Wijck, Som melsdijk; Dineke van Wijk, Goedereede; Wilma de Wit, Den Bommel. MAVO 4 Arthur Alderliesten, Sommels dijk; Harry van Alphen, Som melsdijk; Eline Berkhof f, Sommelsdijk; Elise Blonk, Dirksland; Alexander de Boed, Stad aan 't Haringvliet; Rian ne de Bonte, Oude-lbnge; Anne van den Boogert, Sommels dijk; Job van Broekhoven, Dirksland; Nathalie van Dijk, Dirksland; Angela Dullemond, Ooltgensplaat; Corné de Frel, St. Philipsland; Esther van Heest, Dirksland; Jan van Hel den, Dirksland; Jolanda Ho- gerwerf, Herkingen; Daniëlle Jelier, Dirksland: Catharina de Jong, Herkingen; Krista de Joode, Middelharnis; Francien Kleinjan, Sommelsdijk; Pieter Klem, Oude-lbnge; Petra de Klerk, Dirksland; Marien Kwakernaak, Nieuwe-lbnge; Petronella Mackloet, Stad aan 't Haringliet; Sandra Melaard, Sommelsdijk; Miriam Mol, St. Philipsland; Petra Pipping, Qoltgensplaat; Jens Pollie, Oud-Vossemeer; Janneke van Rossum, Ooltensplaat;- Janet- Rottier, Dirksland; Dirmia Sturris, Anna Jacobapolder; Miriam Troost, Middelharnis-' Janine Verboom, Ooltgens plaat; Johaffde Vos, Ooltgens plaat; Jacolien de Waal, Melis sant; Mirjam van der Welle, Stad aan 't Haringvliet; Petra van der Welle, Ooltgensplaat: Geert jan Willemsen, Sommels dijk. VBO 4: Mode/Kleding Dorien van Assen, Ouddorp; Rian Bakelaar, Stellendam; Bi anca Bevaart, Stad aan 't Ha ringvliet;. Jolanda de Geus, Me lissant; Miranda Hartensveld, Middelharnis; Brenda Hotting, Ooltgensplaat; Leantine Malie paard, Stad aan 't Haringvliet; Mariëlle van den Ochtend, Herkingen; Iwana Snoeck, VBO-4/Verzorging: Marlies Bakker, Nieuwe- lbnge; Grisalda Bijsterbosch, Middelharnis, Carola van Bruinisse, Melissant; Apolonia Doorn, Nieuwe-Tonge; Jozien den Hoed, Middelharnis; Erika van de Hoef, Ouddorp; Noortje Huisman, Oude-Tbnge; Arno Ista, Middelharnis; Sabrina Kramer, Ouddorp; Janneke Klepper, Ouddorp; Hanneke van der Klooster, Dirksland; Gerda Mastenbroek, Ouddorp; Jeanine Moerland, St. Philips land; Anne Mooijaart, Oolt gensplaat; Marieke Mulder, Sommelsdijk; Janny Nannin- ga, Den Bommel; Ciska Net ten, Stellendam; Mirjam Sie- ling, Melissant; Hannie van der Sluijs, Oude-lbnge; Marie ke van Splunder, Goedereede; Liesbeth Struik, Sommelsdijk; Nidavah Tuk, Middelharnis; Natas ja Verkerke, Nieuwe- Tonge; Annemarie Visbeen, Melissant;Jacqueline van der Wel, Oude-Tbnge; Michael Wijnhorst, Herkingen. De geslaagden van nevenvesti ging Stellendam: MAVO-4 Edouad Akershoek, Ouddorp; Lennard Akershoek, Ouddorp; Arianne Akershoek, Ouddorp; Gertjan Bakelaar, Goedereede; •Jeroen Bolleman, Melissant; Christina van der Boom, Stel lendam; Lucinda Boone, Stel lendam; Carolin Braber, Goe dereede; Jeroen Breen, Stellen dam; Corina Brinkman, Stel lendam; Jolieke van den Broek, Stellendam; Ivanka Broer, Ouddorp; Marleen Bruggeman, Ouddorp; Nicole Collens, Stellendam; Wanda van Dam, Goeereede Haven hoofd; Esther Fokker, Stellen dam; Jolanda Grinwis, Oud dorp; Junita Grinwis, Stellen dam; Vincent van Ham, Oud dorp; Germa Hameete, Stellen dam; Jeroen Hameeteman, Ouddorp; Sheila Hansen, Stel lendam; André Hoffman, Goe dereede; Marieke Hollebek, Stellendam; Bernd de Jong, Ouddorp; Evelien Kieviet, Ouddorp; Christian Kievit, Ouddorp; Martine Klepper, Ouddorp; Priscilla Markus, Stellendam; Johan Meijer, Ouddorp; Nathalie Mierop, Goedereede; Rosalinde de Pen ning, Goedereede; Reinier Re- dert, Stellendam; René Santi- fort, Ouddorp; Lijda Slingër- land, Stellendam; Gertruida Van Splunder, Goedereede; Helma Thnis, Stellendam; Ka- relien Thnis, Ouddorp; Jetske Trielier, Stellendam; Léon Ver- saevel, Melissant; Bianca de Vogel, Stellendam; Annerieke van Wijk, Goedereede. Met één kandidaat wordt het examen voortgezet wegens ziekte. Eén kandidaat moet nog herkansen. Van de 100 examenkadidaten zijn de onderstaande 94 leerlin gen geslaagd bij de Tfechnische School Middelharnis Afdeling: bouwtchniek Achthuizen: Edwin Hameete man, Sebastiaan van der Made, MIDDELHARNIS - Luid toeterend trok een enorme stoet van ruim tweehonderd trucks langs de wegen en straten van Goeree-Overflak kee. De Truckrun werd afgelopen zaterdag voor de achtste keer met veel succes gereden. WEKELIJKS PROGRAMMA DAAR HOORT U MEER VAN" KABEL: 100.8 Mhz - ETHER: 104.9 Mhz Uitzendingen van Radio Flakkee: 24 uur per dag Naast de reguliere (gesproken) programma's zendt Radio Flakkee de gehele dag en nacht non-stop muziekprogram ma's uit, afgestemd op elk dag- of nachtdeel; tijdens het werk, maaltijd, late avonduren of nacht: Radio Flakkee stemt op de luisteraar af. Iedere werkdag tussen 17.00 en 18.00 uur: WISSEL, het ac tualiteitenprogramma van Radio Flakkee, met actueel nieuws en informatie over uw eiland en omstreken. Zaterdag 24 juni 1995 (09.00-10.00 uur): In FLAKKEECIA- LITEITEN praten wij vandaag met Johan van Nieuwenhui- zen, welke als boer en ambtenaar van de burgerlijke stand werkzaam is geweest. (Herhaling op dinsdag 27 juni 1995 van 18.00 tot 19.00 uur.) Zaterdag 24 juni 1995 (14.00-16.00 uur): Tijdens de uitzen ding van FLAKKEE SPORT CENTRAAL schakelen wij rechtstreeks over naar de Grutterswei in Oude-Tonge, waar wij aanwezig zijn bij de activiteiten in het kader van de jaarlijkse Roefeldag. Op de Roefeldag kunnen kinderen een kijkje nemen in de keuken van de volwassenen. In ons actualitèitenprogramma WISSEL kunt u op donder dag 22 juni meer hierover horen van Ria Wesdorp en enkele kinderen die vorig jaar hebben 'geroefeld'. Maandag 26 juni 1995 (19.00-20.00 uur): Tijdens DISCUTA BEL vanavond een discussie over het Sport- en Recreatie centrum Oostflakkee aan het Hellegatsplein. In de studio zullen aanwezig zijn de heer Beks en van de SMC Helle gatsplein, de heer Hartman van het Numansgors en me vrouw Le Guyt uit Willemstad. Uiteraard kunt u zelf tele fonisch meepraten (01877-3736). (Herhaling op donderdag 29 juni 1995 van 16.00 tot 17.00 uur.) t Iedere werkdag van 15.00 tot 16.00 uur: Hij is er weer! Jan v. d. Molen is terug van weggeweest. Op maandag tot en met donderdag kunt u genieten van het HOLLANDS ME NU en op vrijdag van de POLDERPOPPARADE. Iedere werkdag dus weer lekkere muziek van eigen bodem. Iedere zondag van 8.00 tot 10.00 uur: Iedere zondagmorgen zorgt Cees Poortvliet ervoor, dat u in de zondagstemming wakker wordt. Naast veel muziek hoort u ook opmerkelij ke berichten, het weerbericht en de sportuitslagen van za terdag. Zet dus uw wekker voor het programma FLAK- CEES ONTWAKEN. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing be tekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Ingezonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de briefschrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Om 10.15 uur werd het start schot gegeven voor de inmid dels traditionele jaarlijkse truckrun, georganiseerd door Chauffeursvereniging Goeree- Overflakkee en Hernesser oord. Waren het eerste jaar ze ventigtrucks betrokken bij dit spektakel, dit jaar gaven 221 trucks luid toeterend te ken nen dat hun bijrijdersstoelen bezet mochten worden door be woners van Hernesseroord, met of zonder begeleiding. De karavaan gecompleteetd door vier bussen, negen rolstoelbus sen, twee radiowagens en veer tien auto's van Garage Knöps te Sommelsdijk. Een belevenis voor de Hernes- seroord-bewoners waar elk jaar naar wordt uitgekeken. Moesten de eerste jaren de be woners plaatsje wisselen om allemaal een keertje mee te mogen rijden, dit jaar konden nagenoeg alle bewoners le klas rijden in hun eigen truck, inclusief privé-chauffeur. Dat de chauffeurs evenals de bewo ners van Hernesseroord de jaarlijkse Truckrun niet wil len missen, bleek uit het feit dat een chauffeur van Jaap Taaie Transport in Middelhar nis vanuit Frankrijk speciaal voor deze gelegenheid naar Ne derland was gekomen. Zijn truck kon het afgelopen week end niet gelost worden in Frankrijk en reed met een an dere truck de Truckrun mee. Vanaf de Oosthavendijk, waaraan Hernesseroord is ge legen, ging de route via het centrum naar Dirksland, door het polderlandschap van Her kingen, vervolgens werd de Kleine woonkern van Batte- noord aangedaan, aansluitend Nieuwe-Tonge, Oude-Tonge, Achthuizen, Langstraat, Oolt gensplaat tot de carpoolplaats aan de Schaapsweg te Den Bommel. Op die plaats kregen de dui zend truckrundeelnemers een lunchpakket, vervaardigd door de centrale keuken van Hernesseroord, aangeboden. De weersomstandigheden wa ren niet optimaal, hetgeen de organisatie bijna moest laten besluiten om de picknick niet door te laten gaan. Gelukkig werd het even droog, zodat de ze eveneens traditionele lunch toch kon plaatsvinden. Radioluisteraars,werden op de hoogte gehouden door onder andere Dick Verhage en zijn medewerkers, bekend van het truckersprogramma Zingende Wielen. ,,In die acht jaar heeft een ontwikkeling plaatsge vonden die hartverwarmend mag worden genoemd," aldus Ad Hameeteman, voorzitter van de chauffeursvereniging Goeree-Overflakkee. „Eigen lijk is het idee ontstaan naar aanleiding van een rit met mo toren en zijspan, die elders in het land werd georganiseerd. In de zijspannen worden ook gehandicapte mensen ver voerd en wij hebben dit voor beeld op Goeree-Overflakkee overgenomen met vrachtwa gens. Tijdens het Hernesser- oord-zomerfeest van 1988 zijn we gestart met zeventig trucks. We reden toen een rondje door de toen pas aange legde nieuwe Staver, hetgeen zeer enthousiaste reacties van de deelnemende bewoners, di- Middelharnis; Anita Verwers, Middelharnis; Petra de Vries, Goedereede; Tjarda van der Wal, Melissant. rectie en personeel van Her nesseroord opleverde." Tot nog toe is het aantal vrij willige aanmeldingen van truck-chauffeurs gegroeid. Via een brief aan de leden van chauffeursvereniging Flakkee en een oproep in het clubblad geven de chauffeurs zich op. Vorig jaar was het aantal deel nemende trucks nog 180 en nu 221. De gehele rit werd begeleid door de rijkspolitie Goeree- Overflakkee. Het verkeer werd op alle plaatsen, waar de trucks zich manifesteerden, perfect in goede banen geleid, dan wel een halt toegeroepen, hetgeen niet tot ergernis leid de, maar eerder tot spontane reacties. Niet alleen automobilisten, maar vele mensen die wonen Kees Vervloet. Dirksland: Herschel Bloch, Rob Steunenberg. Herkingen: Martijn Bazen. Melissant: Arie Visbeen. Middelharnis: Cor Boeter, Eel- ko van der Linde, Lennard Me lissant, Arnod Petermeijer, An dré Sarelse. Ooltgensplaat: Mark Hokke. Ouddorp: Harry Grinwis, Wil liam Hameeteman, Huib Klink, Joop Mierop, Toni San- difort, Pieter Ihnis, Jan Voogd. Oude-Tonge: Dennis Winkels. Sommelsdijk: Marijn Groenen dijk, Colette Hoogzand, An- thonij Verolme. Stellendam: Walter Breeder- land, Hans van Veen. Afdeling: consumptieve techniek Achthuizen: Abner Abee. Herkingen: Jaap Kieviet, Jan Kievit, Peter Leijdens. Middelharnis: Lennard Note- boom. Nieuwe-Tonge: Dirk de Geus, Mark Janbroers. Ooltgensplaat: Kees van der Vliet. Ouddorp: Jan Floresteijn, Ri chard van der Spaan, Mark van der Wende. Sommelsdijk: Rogier Braber, Arjan van Priel, St. Philipsland; Michel van der Est, Nicole Verkerke. Mechanische techniek Den Bommel: Dennis Schille- mans. Goedereede: Jacco Sperling, Martin van Wijk, Vincent van Wijnen. Herkingen: Hans Mellissant. Melissant: Peter Loode, Joris Roedolf. Middelharnis: Martijn Arens man. Ooltgensplaat: Martin van Veen, Patrick in 't Veld. Ouddorp: André Aleman, Pa trick Aleman, Jan Grinwis, Evert Kroon, Jaap Sperling. Oude-Tbnge: Mark Pilon, Al fred Volders. Sommelsdijk: Menno Goedege- buure, William Hout, Klaas Kampen, Daniël Meijer, Marco Minheere, Niels de Rek, Nico Witvliet. Stad aan 't Haringvliet: Leon Arensman, Ard van der Welle. Stellendam: Peter Fokker, Joost Holleman, Marc van Oostenbrugge. St. Philipsland: Eddie Pias mans, Edwin Suurlant Elektrotechniek Den Bommel: Eric-Jaap Bake laar. Goedereede: Pascal Kriek. Melissant:Michel Tbost, Dén- nis van der Veer. Nieuwe-Tonge: Maurice Stolk. Ooltgensplaat: Peter Troost. Sommelsdijk: Martijn Blok. Stellendam: Remco Don kersloot, Arjan de Kramer, Arij Troost. Motorvoertuigentechniek Den Bommel: Ronald Arens man. Herkingen: Jaco Noordijk. Melissant: Patrick Moerkerke. Ouddorp: Arjan Buurveld. Sommelsdijk: René van der Veer. Stad aan 't Haringvliet: Alexander Bakker. Stellendam: Johan Both. St. Philipsland: Hans Suur lant. langs de route kwamen in gro ten getale langs het parcours om de passagiers en chauffeurs toe te zwaaien. „Kiek ze toch eens glunderen, die beweu- ners," een terechte opmerking van een oudere Flakkeeënaar die het schouwspel met tranen in de ogen gadesloeg. De reacties van de bewoners van Hernesseroord konden niet altijd verbaal worden uit gelegd, maar spraken wel boekdelen. De nachtdienst van Hernesseroord mocht consta teren dat de bewoners ver moeid, voldaan en vroeger dan andere zaterdagavonden naar bed waren gegaan en waar schijnlijk droomden van een negende Truckrun, die vast en zeker al gepland is door chauffeurs vereniging Flakkee en de Recreatiedienst van Her nesseroord. Op donderdag 14 juni jl. vol trok zich voor een bomvolle Grutterswei een opmerkelijk informatiegebeuren. Alsof hij een 'Goed-nieuws- show' aankondigde, of een lote rij show met alleen maar win naars in de zaal, zo opende de heer Rademakers van Rijnhof BV de avond. Wethouder An dries kreeg, als 'forumlid', ook nog even het woord. Hij mocht meedelen, dat deze avond een Rijnhof-avond zou zijn, waar het gemeentebestuur niets mee van doen had. Door het feit, dat hij dit deed en door het feit, dat hij zich liet aanprijzen als een forumlid, deed hij het tegenovergeselde voorkomen! een Rijnhof-avond, mogelijk gemaakt door de bereidwillige medewerking van het gemeen tebestuur van Oostflakkee! Na ee korte inleiding van de heer Rademakers, die je als toeschouwer af en toe aan zijn broekspijpen zou willen trek ken om hem weer met beide be nen op de grond te zetten, kreeg zijn architect het woord. Deze ongetwijfeld kundige te kentafelarchitect mocht het plan uiteenzetten. Hij liet zijn verhaal ondersteunen door ov^rheadsheets en dia's. Daar bij' prees hij onder meer op een dia van enkele woningen in de Kerkring de Zeeuwse bouw stijl ervan hoog aan. Kennelijk onbekend met het feit, dat deze bouwstijl in veel kerkringen op de Zuid-Hollandse eilanden voorkomt. Vervolgens mocht een land schapsarchitect de landschap pelijke zegeningen en toekom stige natuurwaarden van het plan belichten. Ook zij deed dit aan de hand van sheets en dia's. Zo schetste ze een toe komstbeeld van de Verbin- dingsdijk, als een bloemdijk. Als toelichting voor haar bele ving van dit natuurelement, liet zij een dia zien van een grasdijk met een acht- rijendikke populierenhaag er op! Kortom alle registers wer den opengetrokken, om de 'ze geningen' van dit plan ten volle te dragen. In de pauze, onder het genot van een 'Rijnhofdrankje', kon den vragen op papier gesteld worden. Deze zouden na de pauze beantwoord worden. En inderdaad, na de pauze beant woordde de heer Rademakers de door hem gebundelde vra gen. Toevallig echter allemaal belangrijke vragen, waar uit de antwoorden bleek hoe goed Rijnhof aan alles gedacht had. Bijvoorbeeld de ontsluiting van het gebied. Dit wordt een eigen weg van Rijnhof, waar alle Oudetongenaren vrij ge bruik van kunnen maken. Of de spoedige sloop van het han delsterrein. Maar geen antwoord op een mogelijk toch ook belangrijke vraag, wat Rijnhof vindt van de reactie van de bevolking op een enquête vorig jaar. Tben heeft de Vereniging voor Natuur- en Landschapsbe scherming Goe ree-Overflakkee de bevolking naar haar mening gevraagd over het al of niet aanleggen van de geplande jachthaven. De meerderheid van de bevol king was toen namelijk tegen deze aanleg. De door mij mon deling herhaalde vraag werd bruusk afgekapt. De heer Ra demakers bepaalde wat er wel en niet op deze avond gezegd en gehoord mocht worden. De onthulling van een maquet te van het plan was toen allang geen onthulling meer. Eerder een klap in het gezicht van die mensen, die ook voor een ont wikkeling van Oude-Tbnge zijn. Maar dan wel één, die recht doet aan de potentie van het gebied en de behoefte van haan bevolking. Al met al werd Oude-Tbnge een show voorgeschoteld, waarvan je de indruk kreeg, dat je na af loop de knop van het toestel kon omdraaien en dan zou het programma over zijn. TV uit en welterusten. Maar niets van dit alles. Inwoners van Oude- Tbnge: Reageer toch op deze ontwikkeling. Laat het niet over je heen komen, als ware het een simpele TV-show. Het is verre van dat. Het -betrof een live-optreden van een projectontwikkelaar met zijn eigen wetten, die zich weinig of niets gelegen laten aan de gevoelens van de be trokken inwoners. Weer een voorbeeld van hoe een project ontwikkelaar een gemeen schap in haar greep kan ne men. Doe iets! Stop deze wals. De toekomst van Oude-Tbnge is in het geding. Mogelijk ook uw beleving hierbij. Jos Hendriks Oude-Tbnge Advertentie I tuuuft ucci jeu de eUus uit (tij (Letteye &Ü/U *g7en jij aesbuiyd ca hel jc fan tiai ycea yeti eadeatufCa .<X7rtn «lillen te jc hie tl ij fan ha tic ■fcUciicten- *C/v lelcnen aVj jc ttc%e lea en een hcyic fan je dijden \a ttxeenectni, Ictijy jc fan a\t 20puUicn keïiitu,^ ejo je a*ud<eej? ^,ealt jc %uli \e &iyle dit matxctd itxyetichi in de ctvn laan) cn yacfiicei fan dit 1 jc fan net het f<en it (Lellen tfcct' t&us K< kan yetellu} ceen laays c xat i enfee ulccl WAARDEBON GULDEN BENEDEN ZANDPAD 1 MIDDELHARNIS (018701B«06S GEfRl AAN RIDDERKERK (01804)30574

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3