Iedereen een eigen afdakje tegen de stromende regen De Grevelingencup is vooral bedoeld voor de liefhebbers PROGRAMMA Adrie van der Welle wint aan de Zeedijk Drie schakers hebben honderd procent score Hoogovens schaaktoernooi Samenwerking Excelsior en FC Zeeland Atletica 4 VRIJDAG 16 JUNI 1995 NR 25789 O/ten someravondcompetitie ZIERIKZEE - De eerste avond van de open zo- meravondcompetitie van schaakclub Zierikzee kon zich verheugen in een redelijke belangstel ling. Over de twintig deelnemers streden in groepen van ongeveer gelijke sterkte om de winstpunten in drie partijen. In tegenstelling tot de regulie re competitieavonden waarop partijen van twee uur bedenk tijd per partij worden ge speeld, spelen de deelnemers nu drie partijen van een half uur bedenktijd per persoon. Voor de zomeravondcompeti tie is het ook niet noodzakelijk om iedere week aanwezig te zijn. De competitie staat bo vendien ook open voor niet-le- den, oud-leden of toeristen. Na de eerste" dag wordt de ranglijst aangevoerd door G. Van Es, Adrie de Jong en G. Klee. Dit trio won alle drie de partijen. Peter van den Belt bezet met 2,5 uit drie de vierde plaats en daarachter volgt een grote groep met twee punten uit drie partijen. Jan van Dal- sen, Patrik van de Berg en Adrie Kouters wisten geen en kel punt te halen uit de eerste serie van drie wedstrijden. Be langstellenden kunnen zich voor de v.olgende wedstrijddag op maandag 19 juni voor 19.45 uur melden in het UVV-ge- bouw in Zierikzee. Stand zomeravondcompetitie. G. van Es Adrie de Jong G. Klee Peter van den Belt Johan Hoogstrate Jan v. d. Made Kees Polderman Marnix de Boer Jan Heiligers André v. d. Berg Jan Vis Arend Bansma Hans Baris Jan Verkerk Teun Brouwer 3 3 3 2,50 2 2 2 2 2 Jan Verduyn de Boer3 1 Evert de Jong Dick Doeswijk Piet Kramer Henk Nelisse J. de Jonge Jan van Dalsen Patrik v. d. Berg Adrie Kouters WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Hoogovens schaaktoernooi keert terug naar de oude for mule. In groep A treden van 12 tot 28 januari 1996 veertien grootmeesters aan, die elkaar één keer ontmoeten. In groot- meestergroep B, met twaalf deelnemers, wordt op dezelfde wijze gestreden. De laatste drie jaar hanteerden de organisatoren in Wijk aan Zee een knock-outsysteem. Dat moest de spanning verho gen en het aantal remises te rugbrengen. In 1993 reageer den de spelers positief op de vernieuwing. Twee jaar later was de vreugde over de opzet grotendeels verdwenen en nam de roep om het oude systeem toe. Volgens de schakers speel de de factor geluk een te grote rol in het nieuwe evenement. Voor het 58e Hoogovens toer nooi zijn voor grootmeester- groep A al uitgenodigd: Tim man (Ned), Piket (Ned), Sokolov (Bos), Ivantsjoek (Rus), Tiviakov (Rus), Sjirov (Spa), Anand (Ina), Topalov (Bul), Lautier (Fra), Judith Polgar (Hon) en Hubner (Dui). Pieter Nijsse beste junior ZIERIKZEE - De viswedstrijd van Hengel sportvereniging Dreischor werd afgelopen za terdag gewonnen door Adrie van der Welle met 102 centimeter. Bij de junioren ging de hoogste eer naar Pieter Nijsse met 89 centimeter. Het was de derde en tevens laatste wedstrijd voor de zo merstop meetellend voor het clubkampioenschap van Hen gelsportvereniging Dreischor. Het parcours was uitgezet aan de Zeedijk bij Dijkgemaal de Prommel. Mede door het barre weer, stromende regen, waren er slechts veertien deelnemers waaronder twee jeugdleden verschenen. In de eerste helft van de drie uur durende wedstrijd werd er goed gevangen, de botten lie ten zich regelmatig vangen. Opvallend was dat de laagste nummers van het parcours be ter vingen dan de hogere num mers. Op de laagste tien num mers werden twaalf van de in totaal zestien botten gevan gen. Leen den Engelsman, Adrie van der Welle en junior Pieter Nijsse vingen er ieder drie. Ondanks dat Leen den Engelsman een bot van 40 cen timeter had, moest hij Adrie van der Welle in het klasse ment voor laten gaan. Pieter Nijsse eindigde als derde met 89 centimeter. Ko Romijn en Rinus de Jonge eindigden op de vierde en vijfde plaats met 58 en 56 centimeter. Klassement De koplopers in het klasse ment Wessel de Wilde en Ko Vermaas konden geen vis op het droge krijgen, maar door hun grote voorsprong konden zij hun eerste en tweede plaats in het klassement behouden. Door zijn goede resultaat klimt Leen den Engelsman naar de derde plaats, op de voet gevolgd door Pieter Nijs se en Ko Romijn. Met nog drie wedstrijden na de zomer te gaan is de stand nu als volgt: 1. Wessel de Wilde 214 centime ter, 2. Ko Vermaas 167 cm, 3. Leen den Engelsman 164 cm, 4. Pieter Nijssen junior 163 cm, 5. Ko Romijn 157 cm. ZIERIKZEE - In Emmen zal Nynke Botterweg zaterdag en zondag op het NK-turnen proberen een plaats af te dwingen op de Universiade die later dit jaar in Tokio wordt gehouden. Op Schouwen-Duivenland is het wat sportevene menten betreft deze week erg rustig. Biljarten In Biljart Centrum Zierikzee wordt vanaf gisteren gestre den om de eerste plaats in een driebandentoernooi. De prijs uitreiking van dit driedaagse evenement staat gepland voor zaterdag 22.00 uur. Schaken Maandagavond kunnen schaakliefhebbers van het hele eiland terecht in het UVV-ge- bouw in Zierikzee. Daar wordt gestreden om de zomeravond competitie, maar gewoon één keer meedoen is ook mogelijk. De wedstrijden hebben een be denktijd van een half uur per persoon per partij. Er worden drie wedstrijden op één avond gespeeld. Belangstellenden dienen om 19.45 uur aanwezig te zijn. Voetbal Bij sportvereniging Duiveland wordt zaterdag het tiende mix- voetbaltoernooi gehouden. De eerste wedstrijd begint om 12.00 uur, de( prijzen worden om 17.30 uur uitgereikt Watersport Bij watersportvereniging Brouwershaven strijden leden van de verenigingen rondom het Grevelingenmeer om de Grevelingencup. Er worden zo wel zaterdag als zondag wed strijden gehouden. SYDNEY (ANP.RTR) - Syd ney, waar in 2000 de Olympi sche Spelen worden gehouden, heeft een tekort aan hotelka mers. Premier Bob Carr v.an New South Wales maakte don derdag bekend dat een project op stapel staat dat de bouw van 3000 tot 8000 nieuwe hotel kamers mogelijk maakt. GRONINGEN (ANP) - FC Gro ningen zal in de strijd om de In- tertoto Cup 8 juli thuis niet te gen Lokomotiv Sofia uitkomen doch tegen Etar uit Bulgarije. De club uit de Bul gaarse hoofdstad heeft zich te ruggetrokken. ROTTERDAM (ANP) - De eer- ste-divisieclub Excelsior en de stichting FC Zeeland zijn een samenwerkingsverband aan gegaan. De Rotterdamse club zal bij de KNVB een verzoek indienen om vier competitiewedstrij den in het komende seizoen in Vlissingen te mogen spelen. Excelsior zal gedurende het seizoen geregeld op Zeeuws grondgebied in vriendschappe lijke wedstrijden tegen bin nen-en buitenlandse clubs uit komen. Verder zal in de samenwerking een voetbal- school en een scoutingsappa- raat worden opgezet. De stich ting FC Zeeland hoopt op die manier op termijn weer be taald voetbal te kunnen gaan spelen. VLISSINGEN - Op de avond wedstrijd van Atletica te Vlis- sinten (14/6), kwamen op het spektakelstuk, namelijk de 1500 meter, van de in totaal 22 deelnemers vier Delta Sport- atleten aan de start. •In de overall-klassering finish te Rini van Dijke als 7e in een tijd van 4.24.8. Eddy Smit werd 12e in 4.31.2. C-junior Roeland Landegent werd 2e in zijn categorie met 4.47.0 en Greetje Smit werd derde bij de dames met een tijd van 5.41.7. traditioneel de wagen van het Rode Kruis. Deze dagen had den de dames en heren meer te doen dan de afgelopen edities. Gerda Berrevoets telde per avond toch zeker een stuk of acht 'prikkers'. „Slecht schoei sel, nieuwe schoenen en hoge hakken. Dat is vragen om moeilijkheden. Maar ook het natte weer en sokken die op een prop zitten, hebben blaren veroorzaakt." Groepsprijs Het Havenplein was natuur lijk weer het plein waar de lin tjes konden worden uitgereikt. De groepsprijs ging naar de Louis de Jongeschool uit Zier rikzee. Zij haalden een deelna me van 94 procent. Na eefi ge zamenlijk optreden van de muziekverenigingen kon ie dereen nat maar voldaan huis waarts keren. Dat zag ook Gerard Hommer- sen. ,,Het was weer een zeer ge slaagd festijn. Kleine pro bleempjes zijn er altijd, maal ais je het totaal bekijkt is ook deze Avondvierdaagse goed verlopen. Het mocht dan deze avond wel regenen, de stem ming heeft er niet onder gele den. Kortom, een leuk af scheid." Ondanks de regen hielden de wandelaars de stemming er goed in. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Het idee van het organisatiecomité van de vijftigste Zier- ikzeese Avondvierdaagse om iedereen een petje te geven stamt al van enige tijd geleden. In eerste instantie leek de klep dienst te kunnen doen om de zon uit de ogen van de wandelaars te houden. Gisteravond tijdens de slotavond van de vierdaagse bleek het echter ook een probaat middel om de gestaag vallende regen uit het gezicht te weren. De petten die werden uitge- dèeld hadden allemaal een an dere kleur. Iedere groep droeg zo een verschillend hoofddek sel. Dat gaf de stoet een bont aangezicht. Daarbij kwamen nog de vele paraplu's en de ge kleurde regenpakken. Het mag duidelijk zijn dat nie mand tijdens de speciale stads- route de stoet kon ontlopen. Al bleven de meeste toeschou wers wel het liefst achter de ra men van de woonkamer staan. sHet was een wakkere stoet, die zij vandaar voorbij zagen trek ken, want voor aanvang had het kanon van TCA De Fles, dat speciaal voor de vierdaag se uit Vlissingen was overgere den, de aanwezigen wakker geschud. Het gebulder deed"i&- dereen minstens schrikken. Een enkel klein kind zette het bij zoveel decibellen zelfs spontaan op een huilen. Een uitleg van papa kon daar niets aan veranderen. Potje met vet Van kou tijdens de laatste avond van de vierdaagse wis ten de comitéleden nog wel te verhalen, maar regen dat was zeker de laatste jaren niet voorgekomen. Het kon de deel nemers niet deren. Het 'potje met vet' en andere gezangen overstemde het geluid van kletterend water op de para plu's. Alleen het speciaal ge componeerde feestlied zat er niet echt in bij de wandelaars. Bij de Sloestraat kwamen de vele lopers voor een dilemma te staan. Want--met'een paa-iv bosseri bloemen in de hand, was er voor de plu geen plaats meer. Gelukkig maakten de weergoden de keuze wat ge makkelijker. Het werd daar in Poortambacht zowaar even droog. Hierdoor konden ook de vele muziekkorpsen, drum bands en fanfares zich nog met enig fatsoen opstellen en pre senteren. Meer problemen had den de mensen die een bloeme tje wilden uitreiken. Door petjes, regenpakken en paraplu's konden zij hun vrienden en bekenden in de stoet niet meer herkennen. Ve len stonden zodoende nog na het voorbijtrekken van het lange lint beteuterd met hun bosje chrysanten in de hand. Tegen de tijd dat het Haven plein werd bereikt'gutste de regen overigens weer op de hoofden van de wandelaars. Rode Kruis Achter het gevolg reed weer De prijsvraag De trekking van de door het co mité uitgeschreven prijsvraag werd eerder op de dag al ver richt. Hier volgt de uitslag: Eerste prijs: Zes vrijkaartjes voor het zwemparadijs van het vrije tijdscentrum de Parel in Dom burg zijn gewonnen door mevrouw M. J. M. Duinhou- wer-Keikes wonende aan de Schouwenbank 51 in Zierik zee. De tweede prijs (drie jaar lang met zes personen gratis deelname aan de Zierikzeese Avondvierdaagse) ging naar de familie Van der Velde, Markt 20 in Brouwershaven en de derde prijs, een zondagmid- dagbrunch in Restaurant de Zeelandbrug, gaat naar me- va>au,wcB. -DalebouUden Boer, Scho.uwenbank 47,;'-in Zierik zee. De prijzen worden door het comité aan huis bezorgd. Watersportvereniging Brouwershaven is de organisator van de dit weekeinde te houden wedstrij den om de Grevelingencup. ,,Het is niet dat hele fanatieke", aldus Peter van Hattein. (Foto: Marij ke Folkertsma). NOORDGOUWE - Op het Grevelingenmeer wordt dit weekeinde twee dagen lang gestreden om de Grevelingencup. De organisatie is in handen van watersportvereniging Brouwershaven. Deze wedstrijden zijn bij uit stek geschikt voor amateurs. „Het is niet dat hele fanatieke. De wed strijden zijn echt bedoeld voor iedereen van de familie. Man, vrouw en eventueel kinderen. Het is heel vriendschappelijk. Tenminste, dat is wel de bedoeling." Aan het woord is Peter van Hattem. Voorzitter van de wed strijdcommissie van de water sportvereniging Brouwersha ven. En daardoor betrokken bij de organisatie van de Gre velingencup. Ëen evenement, dat dit jaar voor de derde ach tereenvolgende keer zal plaatsvinden. ,,De Grevelin gencup zijn wedstrijden voor alle verenigingen rond de Gre- velingen. Het is een paar jaar geleden opgezet omdat de deel name bij individuele vereni gingen nogal terugliep. Een bundeling van de krachten dus, met succes," Initiatief Nu zijn er velden met zo'n ze ventig a tachtig boten. Het ini tiatief voor de Grevélingencup kwam oorspronkelijk uit Scharendijke. Maar de water sportverenigingen werkten toen al geruime tijd samen. ,,Ik geloof dat we al zo'n tien jaar een samenwerkingsdommissie hebben. Omdat je toch wel eens aanliep tegen wedstrijden die dubbelvielen. Toen zijn we schema's gaan maken en on derling gaan overleggen. De Grevelingengids is één van de dingen die daaruit is voortge komen. Daar staat allerlei in formatie in over alle acht de watersportverenigingen rond het Grevelingenmeer." De Grevelingencup is een drieluik. De eerste wedstrij den vonden plaats in mei en de laatste ronde staat in septem ber gepland. Per weekend staan er twee wedstrijden op het programma. Met vier van de in totaal zes gevaren wed strijden dingen de deelnemers uiteindelijk mee naar de cup. Maar er zijn ook dagprijzen binnen te halen. ,,Na elke dag varen is er een bijeenkomst in de loods. Daar eten we wat en dan vindt er een prijsuitrei king plaats. Maar we varen ei genlijk voor niks hoor. Ge woon voor een bekertje." Snelheid De ingeschreven kajuitjachten worden ingedeeld in verschil lende klassen. Van Hattem: ,,We houden een eigen meting. Iedereen vult een staatje in met gegevens over z'n schip. Boten tot een bepaalde rating worden in een bepaald blok ge plaatst. Dat heeft te maken met de te verwachtep snelheid van een boot. Een schip dat wat langzamer gaat, mag er dan bijvoorbeeld ook wat lan ger over doen. Helemaal goed krijg je dat overigens nooit. Want bij weei'swisselingen kun je weer veranderingen in de snelheid per boot hebben." Op de wedstrijddagen zelf is nog heel wat te regelen. De wedstrijdbanen en de te varen afstanden worden, afhanke lijk van de weersomstandighe den, pas op het allerlaatste mo ment bepaald. Peter van Hattem is gevraagd zitting te nemen in de protestcommissie. ,,Je kunt protest aantekenen tegen andere zeilers. Dat komt vaak voor. Maar dat is niet on sportief hoor. Er is verder geen controle. Dus als iemand een overtreding begaat en jij hebt er nadeel van, breng je dat ge woon bij de jury." Fanatiek Hoewel Van Hattem dit week end zelf niet meevaart, kos,t het hem geen moeite uit te leg gen wat er zo leuk aan is. ,,Je leert enorm goed zeilen van wedstrijden. Als je buurman sneller vaart, ga je zelf ook zoe ken naar een manier om snel ler te gaan. Je probeert er het maximale uit te halen. Tijdens het varen kun je heel fanatiek zijn, maar daarna praat je weer gewoon met elkaar. En soms gebeurt er wel eens iets spannends. Vorig jaar ging er iemand midscheeps bij een an der binnen, maar dat is geen gebruik hoor."

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9