Groei van aantal ouderen en jongeren in regio gelijk op UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND NHOUD ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE SUMMER-TIME 1995! Zeeuwsch-Vlaanderen grijzerWalcheren steeds groener Autokrakers zeer actief op Schouwen-Duiveland Leerlingen Kofschip lopen alternatieve Avondvierdaagse Tasjesroof busstation Ontucht met jongetje (4) in Slingerbos Gewonde bij aanrijding 3 4 5 7 Waardepapieren in beslag genomen na te hard rijden Vlam slaat in de pan dé krant van schouwen - duiveland! 1ERIKZEESCHE IEUWSBODE n\ Kom dus gauw bij ons kijken DONDERDAG 15 JUNI 1995 151e JAARGANG NR 25788 WAARIN OPGENOMEN OE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-18S9 Figuur 4 Bevolkingssamenstelling in de drie subregio's naar leeftijd, 2005 (in percentages). Figuur 5 Bevolkingssamenstelling in de drie subregio's naar leeftijd, 2015 (in percentages). Bevolkingssamenstelling in de drie Zeeuwse regio's in het jaar 2005. Samenstelling van de Zeeuwse bevolking in het jaar 2015. ZIERIKZEE/MIDDELBURG - De gemiddelde leeftijd van de bevolking in Zeeuwsch-Vlaanderen neemt toe, die van de Walcherse bevolking neemt af. De regio Oosterschelde verwacht een toename van zowel het aantal jongeren als het aantal ouderen. De bevolking van Zeeland als ge heel groeit nog tot het jaar 2005, maar neemt daarna af. Dat blijkt uit het rapport 'De mografische Verkenningen' van de Zeeuwse raad voor Volksgezondheid, Maatschap pelijke Ontwikkeling en Cul tuur (VMC). Het onderzoek is uitgevoerd om een indruk te krijgen van de vraag naar ge zondheidszorg in de toekomst. Naar verwachting neemt het aantal inwoners in Zeeland toe van 361.195 in 1993 naar 374.477 in het jaar 2005. Daarna daalt het inwonertal naar 373.726 in het jaar 2015. De be volkingsaanwas is het grootst in Walcheren. In Zeeuwsch- Vlaanderen is sprake van afna me van de bevolkingsomvang. De leeftijdscategorie 80 jaar en ouder blijft tot 2005 de sterkste groeier, maar daarna neemt de leeftijdsgroep van 65 tot en met 97 jaar deze titel over. Het gaat hierbij om de 'baby boomers', ofwel de geboorte golf van na de oorlog. Ten opzichte van de rest van Nederland is in Zeeland spra ke van een oververtegenwoor diging van ouderen vanaf on geveer 50 jaar. Alle leeftijds groepen daaronder zijn ondervertegenwoordigd. Dit verschil met de rest van het land zal de komende jaren gro ter worden. De VMC maakt onderscheid in drie Zeeuwse regio's. Uit het onderzoek blijkt dat Walche ren van die drie regio's de meeste jongeren telt en de minste ouderen. In Zeeuwsch- Vlaanderen is het juist anders om: deze regio telt aanmerke lijk meer 'grijs' dan 'groen'. Afwijken De komende jaren gaan d^ twee regio's steeds meer afwij ken van het algemene Zeeuwse beeld van de bevolkingsop bouw. De regio Oosterschelde gaat steeds meer op Zeeland als geheel lijken. De oververtegenwoordiging van de groep jongeren tot vijf tien jaar wordt hier kleiner. Ook het aantal mensen in de hoogste leeftijdscategorieën wordt minder. Omvangrijker wordt het aantal inwoners van middelbare leeftijd. Gehuwden Maar onze provincie blijft, zo als.bekend, de meest vergrijs de van Nederland. Waarin Zee land ook afwijkt van het landelijke beeld is het aantal gehuwden en weduwen/we duwnaars. Dit percentage ligt hoger dan in de rest van Nederland, waar meer gescheiden en ongehuw de mensen wonen. Volgens de prognose blijft dit ook zo. In alle drie Zeeuwse regio's zal "het aantal weduwnaars toene men, voospelt de VMC. Ook het aantal gescheiden mensen zal groeien, maar dat gebeurt het minst sterk in Zeeuwsch- Vlaanderen. ZIERIKZEE - Autokrakers zijn de afgelopen dagen zeer actief geweest op Schouwen-Duiveland. In de nacht van dinsdag op woensdag vielen acht auto's ten prooi aan hun grijpgrage handen, ter wijl een ander voertuig in de nacht van zondag op maandag werd opengebroken en weer een ander tussen maandag en woensdag. In de Nieuwe Boogerdstraat in Zierikzee moesten ib de nacht van dinsdag óp woensdag twee auto's er aan geloven. Uit de auto van een 22-jarige inwoner van deze plaats werd kleding, waaronder een leren jack ter waarde van 325 gulden, gesto len. Van een 34-jarige plaatsge noot haalde men een CD-^wisse- laar, inclusief zes CD's, uit zijn auto. In de Breedstraat in Zierikzee werden een radio-CD-speler en een box met een waarde van 700 gulden uit de auto gestolen van een 27 jarige man. Een 33- jarige inwoner van Zierikzee deed woensdag aangifte van diefstal van zijn autoradio en CD-wisselaar uit zijn auto die stond gèparkeerd aan de Bagij- nestraat. De schade bedraagt ongeveer 1500 gulden. Tussen maandag en woensdag is uit de auto van een 22-jarige inwoner van Zierikzee een CD- wisselaar weggenomen met een waarde van 1200 gulden. De wagen stond geparkeerd aan het Jannewekken. In Bruinisse was het dievengil de tevens actief. Uit de auto van een 33-jarige inwoner van Bruinisse werd in de nacht van dinsdag op woensdag een ra dio-cassettespeler gestolen ter waarde van rond de 1000 gul den. De wagen stond gepar keerd aan de Irenestraat. Ook een 35-jarige Zierikzeeënaar werd slachtoffer van autoin braak. Uit zijn auto, die gepar keerd stond aan de Dijkstraat in Bruinisse werden twee boormachines gestolen. Een mislukte poging tot in braak vond in de nacht van dinsdag op woensdag plaats in Haamstede. Daarbij werd het portier vernield van de auto van een 49-jarige inwoner van Haamstede. De auto stond aan de Dapperweg. Het portierslot van een auto geparkeerd aan de Venkel straat in Zierikzee moest het diezelfde nacht ontgelden. Be nadeelde van de eveneens mis lukte poging tot inbraak is een 30-jarige inwoner van Zierik zee. Verder werden in de nacht van zondag op maandag een auto radio en CD-wisselaar gestolen uit een auto die stond gepar keerd aan de Klaverstraat in Scharendijke. Gedupeerde is een 29-jarige inwoner van het dorp. MRuim vijftig leerlingen van obs 't Kofschip in Zierikzee vertrokken vanmorgen om de laatste afstand te lopen van 'hun' Avondvier daagse. Na een tocht van een kleine drie kilometer vanaf de school naar de Wandeling en via de Jachthaven weer terug naar het start punt, werden de kinderen binnengehaald door hun ouders met bloemen en applaus. Net zoals bij de echte Avondvierdaagse dus. 't Kofschip hield de alternatieve tocht voor het derde jaar.We willen ook de jongste leerliligen van 4, 5 en 6 jaar de kans geven een rou te te lopen. Aan de echte Avondvierdaagse kunnen ze eigenlijk net niet meedoen, omdat de afstanden te lang zijn. Op deze manier kunnen ze net zoveel plezier beleven als de oudere leerlingen die nu wel meelopen met de Avondvierdaagse", vertelt J. A. van An- raad, directeur van 't Kofschip. Uitvallers kende de alternatieve tocht overigens niet. De échte Avondvierdaagse wordt vanavond, donderdag, afgesloten. De lopers komen niet zoals voorgaande jaren gebruikelijk, binnen op de Lange Blokweg maar kunnen vanaf 19.30 uur worden ingehaald in de Zandkreekstraat en Sloestraat. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Bij het bussta tion aan de Grachtweg in Zie rikzee is gistermorgen om streeks 10.00 uur de plastic tas gestolen van een 49-jarige man uit Bruinisse. In de tas zat een videocamera. De daders van de tasjesroof zijn volgens de Bruenaar twee mannen met een negroïde ui terlijk. De politie is op zoek naar getuigen van het voorval. Zij worden verzocht contact op te nemen met het politiebu reau in Zierikzee. ZIERIKZEE - In het Slinger- bos in Zierikzee, nabij de Hofferstraat, is maandag aan het begin van de middag ont ucht gepleegd met een vierja rigjongetje. Uit verklaringen van het jon getje blijkt dat het feit is ge pleegd door een buitenlands sprekende man met een Oost europees uiterlijk. De man was vermoedelijk gekleed in een groene jas met oranje/brui ne vlakken. Hij droeg een rug zak bij zich. De politie is op zoek naar mensen die maan dagmiddag tussen 12.30 en 13.45 uur iemand in de buurt hebben gezien die voldoet aan het signalement en naar men sen die Op een andere manier inlichtingen kunnen verschaf fen die mogelijkerwijs met de ontucht te maken hebben. Zij kunnen contact opnemen met het politiebureau in Zierikzee. RENESSE - In de nacht van woensdag op donderdag heeft op de Hoogenboomlaan in Re- nesse een ongeval plaatsgevon den waarbij een 20-jarige in woner van Heijningen gewond is geraakt. De man uit Heijningen reed rond 2.30 uur frontaal tegen een boom aan de Hoogenboom laan. Hij bleek onder invloed van alcohol te zijn. De man is met verwondingen aan het gezicht en gebroken ribben overgebracht naar een ziekenhuis in Breda. Een 22-ja- rige inzittende is ter observa tie overgebracht naar het zie kenhuis in Zierikzee. De auto is weggesleept. Groei is het enige kenmerk van het ware geestelijke leven. Lavater Veel bewolking HET WEER Veel bewolking en nu en dan re gen. In de loop van de dag over wegend droog en mogelijk wat zon. Minimumtemp. ±10 graden. Middagtemp. ±15 graden. Wind westelijk, kracht 3. Langs de kust vrij krachtig, 5. WONINGEN Oosterland krijgt er waarschijnlijk zo'n 55 woningen bij in de komende tien jaar. ORKEST Het Zeeuws Orkest geeft op 29 juni een concert in de Grote Kerk in Brouwershaven. OP DREEF Het 125-jarig bestaan van basisschool Op Dreef wordt in oktober luister bijgezet. ZEILEN Op het Grevelingenmeer wordt deze week het Wereld kampioenschap J22 gehouden. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE - Van een 29-jarige man uit Wesel (D.) zijn dinsdag waardepapieren, waaronder het paspoort, in beslag genomen door de poli tie, nadat bleek dat de man de boete niet direct kon betalen die hij kreeg wegens te hard rijden. De man werd aangehouden op de Weg naar de Val in Zierikzee. Van alle overige snelheidsover treders die tegen de lamp liepen, bleek één be stuurder geen rijbewijs te hebben. De man uit Wesel reed met een snelheid van 103 kilometer over de Weg naar de Val, ter wijl 80 de maximum snelheid is. Toen bleek dat hij de boete van 150 gulden niet direct kon betalen werden zijn papieren in beslag genomen. Deze kreeg hij terug na betaling op het bu reau in Zierikzee. De man was een van de 206 snelheidsover treders die op de Weg naar de Val door de politie bekeurd werden. Op deze weg werd drie keer gecontroleerd. Bij twee van de controles werden de grootste overtreders en buiten landse voertuigen een stuk verder aangehouden. Een van de aangehouden personen bleek niet in het bezit van een rijbewijs. Aan twee bestuur ders werd via de officier van justitie een schikkingsvoorstel gedaan van respectievelijk 600 gulden (140 kilometer) en 328 gulden (121 kilometer). Buiten landers moesten de boete di rect betalen. Alle andere over treders vinden binnenkort een acceptgiro op de deurmat. Er werden dinsdag ook snel heidscontroles gehouden op de Serooskerkseweg in Seroos- kerke en de Laan van Saint Hi- laire in Zierikzee. In Seroos- kerke reden 66 van de 815 gecontroleerde voertuigen te hard. BRUINISSE - De bejaarde Van D. uit Bruinisse raakte dins dagavond licht gewond bij het bestrijden van een brandje in een schuur achter zijn woning in de O.F. Weisestraat. Een oververhitte bakpan was er bijna de oorzaak van dat de houten schuur in vlammen op ging. Door snel ingrijpen wist de bewoner de vlammen zelf te doven. De Bruse brandweer die in mum van tijd ter plaatse was verrichtte het nablussen. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. af 48,50 O jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: -y Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar q Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, m Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee 7

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1