1 Jachthavens regio wederom drukste van geheel Zeeland 'Ik heb een potje met vet' UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE I 9 0 Auto's zeer in trek bij actief dievengilde GEBOOR RTJES? LO dé krant van schouwen - duiveland! J 3 TUINDERS 5 PELGRIMSTOCHT 7 TURNEN Hardrijders betrapt Diefstal uit auto Koffiedief aangehouden bï&Gi ^/Onci cnl^^ ERIKZEESCHE IEUWSBODE ORIGINELE GEBOOR drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 I DINSDAG 13 JUNI 1995 151e JAARGANG NR 25787 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 □jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: ■y Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar q Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, m Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee Meng nu en dan de last der zorgen met wat vreugd. LANDBOUW Alleen het CDA in de Twwede Kamer heeft kritiek op beleid landbouwminister Van Aartsen. Veel tuinders uit het Westland en de Hoeksche Waard willen zich vestigen in SirjansJand. Zierikzeeënaar Paul van der Sneppen volbracht pel grimage naar Santiago de Compostela. Turnster Nynke Botterweg moet zich in Epe kwalifice ren voor de Universiade. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Met name geluidsapparatuur gestolen ZIERIKZEE - Zes auto's vielen in de nacht van zondag op maandag top prooi aan het die vengilde. iWaandag werd daar nog één auto aan toegevoegd. Daarnaast werd ingebroken in een caravan in Sirjansland en een bedrijf aan C jachthaven in Scharendijke. Van een 17-ja- rige Bruenaar werd zondag in Oost-Souburg een busabonne ment gestolen. In Scharendijke werd in twee auto's ingebroken. Uit de auto van een 36-jarige inwoner van deze plaats werd een autora dio-cassettespeler gestolen. Een 30-jarige plaatsgenoot miste gisteren zijn autoradio- CD-speler. Beide auto's ston den geparkeerd aan de Klaver straat. Ook in de Carlstraat werd een auto opengebroken. Uit deze auto, van een 33-jarige man uit Scharendijke, werd een autoradio weggenomen. Eveneens in Scharendijke werd ingebroken bij een be drijf aan de jachthaven. Er werd onder meer kleding en geld weggenomen. Bij de auto van een 48-jarige man uit Scha rendijke bleef het bij een po ging tot inbraak. Van de auto, die geparkeerd stond aan de Kabbelaarsbank, werd een portierslot vernield. In Brou wershaven moest de auto van een 30-jarige vrouw uit Berg- heim/Glessen (D.) het ontgel den. Uit haar auto, die gepar keerd stond aan de Heernis- weg werd onder meer een autoradio-cassettespeler ge stolen. Van een landgenoot werd de radio uit de auto ge stolen ter waarde van 1.500 gulden. Van een camping aan de Zand weg in Sirjansland werden kleding en audio-apparatuur gestolen. In Dreischor werden uit een schuur aan de Molen weg vijftien antieke wandte- gels gestolen. De tegels waren bestemd voor de renovatie van de ernaast gelegen boerderij. De waarde van de tegels be draagt 1.100 gulden. Een 17-jarige Bruenaar is voor een bedrag van 1.465 gulden gedupeerd. Dat is de waarde van zijn bus-abonnement, die zondag gestolen werd op het sportcomplex aan de Spoor straat in Oost-Souburg. Hij was niet het enige slachtoffer. Van een zestienjarige plaatsge noot werden onder meer schoe nen en een trainings jack gesto len. Aan de Dijkgraaf A. M. Geluk- weg op Neeltje Jans werd maandag een auto opengebro ken van een 40-jarige man uit Rosmalen. Uit de auto werden tassen weggenomen, met daar in onder meer kleding en waar depapieren. Jaarlijkse enquête van Provinciale VVV ZIERIKZEE - Twaalf hardrij ders liepen gisteren tegen de lamp op de Weg naar de Val in Zierikzee. De politie had zich tussen 15.00 en 16.10 uur verdekt opgesteld langs de N256. Van de 397 pas serende voertuigen reden er twaalf te hard. De hoogst ge meten snelheid bedroeg 101 ki lometer per uur. RENESSE - Uit een personen auto geparkeerd in Renesse, zijn in de nacht van zaterdag op zondag spullen gestolen. Een 18-jarige inwoonster van het Duitse Essen deed aangifte van de diefstal. De auto stond aan de Zeeanemoonweg. Ge stolen is onder meer de autora dio. De waarde van het ont vreemde goed is niet bekend. Later HET WEER Vannacht opklaringen en droog. Minimumtemp. ±9 graden. Over dag toenemende bewolking en te gen de middag van het oosten uit regen. Middagtemp. ±16 graden. Wind noordwest tot west, kracht 3. Aan de kust vrij krachtig, 5. Vooral op de Grevelingen was dit het geval. Een andere verklaring is dat de rek er in een mooie zomer een beetje uit is. Veel mensen mijden de grote drukte. Als dan, zoals vorig jaar, het voor- en naseizoen maar matig is, drukt dat de jaarcijfers. Over geheel Zeeland gezien is het aantal aankomsten en over nachtingen in havens gedaald met respectievelijk 2,8 en 4,5 procent. Overigens meldt de VW dat de aantallen van aankomsten en overnachtingen niet exact zijn. Sommige havens, de M. de Ruyterhaven in Vlissingen wordt met name genoemd, weigeren medewerking aan de enquête. De aantallen van die havens zijn geschat. Oosterschelde GOES - De politie heeft maan dagmiddag een 37-jarige inwo ner van Goes aangehouden we gens liet stelen van pakken koffie. De man had kort daar voor in 's-Gravcnpolder en Biezelinge pakken koffie ont vreemd. Dat blijkt uit de jaarlijkse wa tersportenquête van de Pro vinciale VVV. Uit het onderzoek blijkt ver der dat het aantal sluispassa- ges in Zeeland is toegenomen met 3,1 procent, waardoor dit aantal steeg tot 245.600 passa ges. Koploper is traditiege trouw de Grevelingensluis in Bruinisse, afgelopen jaar met 53.327 passages. Het aanbod van te schutten pleziervaartui gen steeg hier met 3,7 procent. Sterkste groeier is de sluis van Hans weert met 43,3 procent. De Roompotsluis is met 15.133 passages de zevende drukste sluis in Zeeland. Hier bedroeg de groei 7,6 procent, waarmee de sluis da op één na snelste stijger (in figuurlijke zin) werd. Met 48.486 passages is de Krammersluis de tweede drukste. Landelijke jaarcijfers zijn nog niet bekend. Wel ontving de VVV van Rijkswaterstaat de cijfers tot en met september 1994. Daaruit blijkt dat het aantal sluispassages met 0,7 Werd het in de sluizen druk ker; het aantal aankomsten en overnachtingen in de Zeeuwse jachthavens loopt terug. Dat lijkt in tegenspraak met de be drijvigheid in de sluizen. Na vraag bij enkele grote havens leidt tot de conclusie dat van wege de mooie zomer veel wa tersporters overnacht hebben buiten de officiële havens.- Vlaggen Tot slot meldt de VW dat drie kwart van de schepen de Ne derlandse vlag voert. Iets meer Belgische schippers dan in 1993 (1 procent) deden de Ne derlandse wateren aan. Het aantal getelde Duitse en Britse vlaggen daalde vorig jaar licht. Vol goede moed gingen maandagavond bijna 1.700 wandelaars van start voor de vijftigste Zierikzeese Avondvierdaagse. Vele wandelaars hadden het zekere voor het onzekere genomen en het regenpak meegenomen. Deze kon echter ingepakt blijven want de weergoden waren gisteravond in een goede bui. Hel zonnetje liet zich zelfs zien na een lange afwezigheid. Het overgrote deel van de deelnemers loopt deze week vier keer acht kilometer. Slechts 28 liefhebbers plakken daar een rondje van zeven kilometer aan vast. Behalve de laatste avond Dan lopen alle deelnemers dezelfde route. In verband met hel jubileumjaar voert deze route de wandelaars alleen door de stralen van Zierikzee (Foto: .loop van Houdt). Tijdens de zoektocht van de po litie na de eerste melding van winkeldiefstal in 's-Graven- polder sloeg de koffiedief toe in Biezelinge. Ook hier had hij het op koffie voorzien. In Ka- pelle slaagde de politie er in de man aan te houden. Op dat mo ment was hij in het bezit van dertien pakken koffie. De Goe- senaar is de laatste weken meerdere keren in contact ge weest met de politie wegens het stelen van koffie. Op last van de officier van justitie is hij in verzekering gesteld. De Grevelingensluis in Bruinisse is volgens een enquête van de Provinciale VVV nog steeds de drukste sluis van Zeeland. Het afgelo pen jaar passeerden ruim 50.000 vaartuigen de deuren van deze sluis. (Foto: Joop van Houdt). MIDDELBURG/ZIERIKZEE - De jachthavens van Zierikzee, Brouwers- procent is gestegen. De Zeeuw- haven en Bruinisse waren vorig jaar opnieuw de drukste van geheel Zee- pSetmtomme van 4,'i land. Dat geldt ook voor de Bruse sluis. Bovendien blijkt de Oosterschei- procent, de vergeleken met de andere Zeeuwse watersportgebieden steeds belangrijker te worden. Havens Uit de bijlagen bij het onder zoek blijkt dat de Oosterschel de in vergelijking tot de ande re watersportgebieden een steeds belangrijker rol speelt. De aantallen pleziervaartui gen hier afgezet tegenover het totaal geven een gestage groei te zien van een dikke 33 pro cent in 1992, via ruim 34 pro cent in '93 tot 37 procent vorig jaar. Eenzelfde beeld geeft het aan tal sluispassages. Hier zijn het de Oosterschelde en de Greve lingen waarbij zich vanaf 1988 de grootste stijging voordoet.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1