Beter Wonen sloopt veertig woningen De Jongestraat 1 Ritje met de paardetram 0 UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND 3 Shy JêaHS Veel chemisch afval bedrijven ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE BOS VISHANDEL ZIERIKZEESCHEVi AVONDVIERDAAGSE deurloo 59,- 59,- ƒ99,- Locatie geschikt voor woningbouw ouderen Hardrijders betrapt Milieuprijs Diefstal fiets Hollandse nieuwe 4 voor 10,- 5e voor f 1,« 6 voor f 10,- 2 BOSNIË Opening dorpshuis Dreischor cfoet t&cJi TAXATIE? HANSE VERBEEK dé krant van schouwen - duiveland! i ZIERIKZEESCHE ONIEUWSBODE VRIJDAG 9 JUNI 1995 151e JAARGANG NR 25785 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Mol 5 Color jeans nu G95" Regenjacks 2 stuks voor Jeans jr. 2 stuks voor Jeans sr. 2 stuks voor Vervangende nieuwbouw aan de De Jongestraat moet bijdragen aan het grote tekort seniorenwoningen op Schouwen-Duiveland. (Fo to: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - De veertig woningen aan de De Jongestraat in Zierikzee worden door'Beter Wonen gesloopt. De woningen maken plaats voor seniorenwoningen. Hieraan is op Schouwen-Duiveland een groot gebrek. In totaal staat Beter Wonen voor de taak 700 seniörenwoningen te bouwen. De kosten hiervoor worden bij eengebracht door de verkoop van een deel van de woningvoorraad. De bewoners van de De Jongestraat zijn ingelicht over de sloopplannen. Volgens ing. Ph. H. van Door- ne, directeur van Beter Wonen, worden de woningen gesloopt omdat ze moeilijk verkoop baar zijn en op den duur niet meer voldoen aan de eisen die aan woningen gesteld worden. Dit geldt in het algemeen voor flats die voor 1975 zijn ge bouwd. De woningen aan de De Jongestraat stammen uit 1963. ,,Er zijn groepen woningzoe kenden waarvoor de kwaliteit van de woning niet zo belang rijk is. Als ze maar goedkoop wonen. Voor hen is vervanging mogelijk met de huidige wo ningvoorraad", aldus Van Doorne. Op dit moment wonen er in de bovenwoningen met name jon ge gezinnen en alleenstaanden. Demografisch onderzoek wijst uit dat deze groep afneemt. „Bovendien is dit een groep die niet zo honkvast is en waar voor makkelijker vervangende woonruimte te vinden is." Voor ouderen is dit moeilijker. Volgens Van Doorne is het daarom goed mogelijk dat de huidige oudere bewoners van een van de woningen terugke ren in een nieuwe woning op deze plaats. Dat er voor deze locatie gekozen is voor woning bouw voor ouderen is niet toe vallig. Het is dicht bij het cen trum en er zijn goede busver bindingen in de buurt. Seniorenlabel In totaal worden er ongeveer vijftig nieuwe woningen ge bouwd in een aantal verdiepin gen. Hoe de woningen er pre cies uit gaan zien is op dit mo ment nog niet bekend. Gezien de doelgroep zal het waar schijnlijk gaan om drie kamerwoningen met voldoen de grote maten, zodat ook men sen in een rolstoel er in kunnen wonen. „We streven ernaar om zo dicht mogelijk bij het senio renlabel te komen. Het is nog te vroeg om richting servicewo ningen te praten. Wel zullen de woningen voorzien worden van een lift". Het exacte jaar van sloop is nog niet bekend. Volgens Van Doór- ne ligt dit rond het jaar 2000. „Dat is mede afhankelijk van de bouwmogelijkheden die er elders in Zierikzee ontstaan. Wanneer die zich tijdelijk aan dienen zal het later zijn. Wordt de druk op de woningmarkt echter erg groot dan zal het waarschijnlijk eerder zijn. De bewoners zijn in ieder geval al ingelicht over de sloopplan nen. Dit in verband met het vermijden van eventuele kos ten, die gemaakt worden door het aanbrengen van zonwerin gen en kostbaar behang. Beter Wonen adviseert bewoners daarnaast nieuwe vloerbedek king niet vast te plakken. Be ter Wonen heeft toegezegd in de tussenliggende periode het noodzakelijke onderhoud te blijven uitvoeren. De sloop van de woningen en de vervangende nieuwbouw voor senioren maakt deel uit van het voorraadbeheerplan van Beter Wonen. De woning voorraad sluit niet meer aan op de vraag. Door een veranderde samenstelling van de bevol kingsopbouw bestaat met na me een groot tekort aan senio renwoningen. De woningbouw vereniging is van plan om de komende jaren zevenhonderd van deze woningen te bouwen. Behalve met vervangende nieuwbouw wil.Beter Wonen het, tekort oplossen met wo ningverbetering en verbouw en de verkoop van driehonderd woningen. Met de opbrengst uit deze verkoop kan nieuw bouw voor senioren bekostigd worden. KERKWERVE - De Reinigingsdienst Schouwen- Duiveland heeft in het eerste kwartaal van 1995 ruim vijftienduizend kilo chemisch afval opge haald. Dat is vijfduizend kilo meer dan het eerste kwartaal van 1994. Het grootste deel van de stijging komt voor rekening van bedrijven. De grootste stijging in vergelij king met dezelfde periode vo rig jaar doet zich voor bij het chemisch afval dat via de be drijven bij de reinigingsdienst komt. Dit jaar was dat 4.257 kilo. In 1994 werd 1.677 kilo aangeleverd door de bedrijven. Het meeste chemisch afval wordt ingezameld door de che- mocar; 8.830 kilo. Daarnaast werd door particulieren nog 1.899 kilo in het depot afgege ven door particulieren. Ook het aantal koelkasten dat door de reinigingsdienst in het eerste kwartaal is opgehaald is hoger dan vorig jaar: 251 tegen 162. De reinigingsdienst be handelde 51 klachten in ver band met plaagdieren. Het ziekteverzuim van het per soneel dat in vaste dienst is ligt dit jaar iets hoger dan vorig jaar. Een veertigtal.bewoners van verzorgingscentrum Duinoord heeft gisteren een rondrit per paar detram gemaakt door de Boswachterij. ..Daar kwamen de pony's met hun veulens naar ons toe ge lopen. De ouderen van Duinoord komen hier zelden of nooit. Ze hebben er erg van genoten. Sommi gen klommen zelfs bij de koetsiers Koen en Aad op de bok," vertelt Anja Nugteren van stalhouderij 't Haam. De sfeer tijdens de twee tramritten was dan ook prima te noemen. (Foto: Joop van Houdt). WESTERSCHOUWEN - Bij drie snelheidscontroles in de gemeente Westerschouwen zijn gisteren, donderdag, 88 har drijders betrapt. De controles werden gehoüden in het kader van het Gericht Verkeers Toe zicht. Op de Kraai jensteinweg in Burgh-Haamstede constateer de de politie tussen 10.45 en 11.30 uur slechts één snelheids overtreding. Dit voertuig pas seerde de foto-radar met een snelheid van 97 kilometer per uur. Zeventien kilometer har der dan de toegestane maxi mumsnelheid. Tussen 11.30 en 12.05 werd een controle uitge voerd op de Stoofweg in Renes- se. Van de 145 passerende voer tuigen reden er acht sneller dan de toegestane tachtig kilo meter per uur. 's Middags posteerde de politie zich tussen 13.15 en 15.40 uur in de berm van de Serooskerkseweg. Ne genenzeventig voertuigen over traden de maximum snelheid van tachtig kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 133 kilometer per uur. ZIERIKZEE - In 's Landska- mer in Zierikzee wordt don derdag 15 juni de tweede mi lieuprijs Zeeuwse waterschap pen uitgereikt. De prijsuitrei king wordt om 13.00 uur ver richt door mevrouw A. P. de Haan, dijkgraaf Waterschap Schouwen-Duiveland. Het doel van de prijs is de mi lieutaak van de waterschappen extra onder de aandacht te brengen en de betrokkenheid van jongeren bij het milieu te vergroten. Daarnaast willen de water schappen milieuvriendelijke technologieën en methodieken stimuleren. ZIERIKZEE - Uit de fiet senstalling van de Scholenge meenschap Schouwen-Duive land aan het Hatfieldpark in Zierikzee is donderdag een ATB gestolen. De fiets stond op slot. De lilla-witte fiets, met een waarde van ruim achthonderd gulden, is tussen 8.00 en 16.00 uur gestolen. Een bescher- mingshöesje van het rijwiel werd later teruggevonden in het Slingerbos. Een 41-jarige man uit Ouwerkerk deed na mens zijn dochter aangifte. De politie is op zoek naar getui gen. Advertentie heeft goed nieuws uit eigen vaderland „Vers van 't mes" Niet schoongemaakt Is dit niet voordelig? Dus echte visliefhebbers tot zaterdagmorgen vanaf ±9.00 uur tot ±13.00 uur op de par keerplaats, Scheldestraat Zie rikzee. Spakenburg Telefoon 03499-82691 Of wat gij doet ten voordele of ten nadele strekt, zegt eerst de dag van morgen. Goethe Enkele buien HET WEER Half tot zwaar bewolkt en enkele buien. Minimumtemperatuur rond 8 graden. Middagtemperatuur on geveer 15 graden. Wind, tussen zuid en west, zwak tot matig, rond kracht 3. Tweede Kamer gaat akkoord met uitzending van 170 militairen naar brandhaard Bosnië. DORPSRADEN De provincie betaalt 12.000 gulden mee aan het instel len van dorpsraden in Brouwershaven. AARDAPPELEN De oogst van vroege aardappelen is op Schouwen- Duiveland voorzichtig van start gegaan. 8 ATLETIEK De nationale jeugdtop atletiek is dit weekeinde actief op de baan van Delta' Sport. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's DREISCHOR - Wethouder G. van de Velde-de Wilde opent vrijdag 16 juni officieel het dorpshuis Dreischor. Het dorpshuis aan de Meester Pie- ter Moggestraat werd begin dit jaar in gebruik genomen. Het nieuwe dorpshuis is ge bouwd op de plaats waar vroe ger het oude schoolgebouw stond. Dit gebouw is gesloopt en ervoor in de plaats verrees het nieuwe dorpshuis. De eer ste paal werd in maart 1994 geslagen. In januari werd het dorpshuis en de daarin geves tigde peuterspeelzaal, in ge bruik genomen. Aan het ge bouw is ook een service- woningencomplex gekoppeld. De opening is om 19.15 uur. Advertentie Advertentie MAKELAARDIJ O.G. TELEFOON 01110-16888 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met deZierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnementmetautom,afschr. a ƒ182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar q Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, rrt Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1