Komend seizoen in de Concertzaal Hans Liberg Kees Torn Verdwaald in New York De Goese Operette Vereniging Astrid Seriese Invitation De kleine bruiloft van Figaro The West Side Story An American in Paris Jasperina de Jong Lieuwe Visser Reinder van der Naait 1 I 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 28 NOVEMBER 20.00 UUR ZATERDAG 7 OKTOBER 20.00 UUR ZATERDAG 28 OKTOBER 20.00 UUR Geniaal of gewoon geschift? Met zijn muzikale kolder show 'Nu ook voor vrouwen' Hans Liberg is als afgestu deerd musicoloog en multi-in- strumentalist onbetwist de meest muzikale cabaretier van ons land. Een knettergek fenomeen dat na zes shows inmiddels ook buiten onze landsgrenzen furore gemaakt heeft. Liberg is de schepper van een eigen genre dat het best gedijt in een theaterzaal, en dat je meegemaakt moet hebben om het te kunnen na vertellen (voor zover dat al mogelijk is). Hij stoeit met reclame jingles, pop- en klas sieke muziek, gooit alles in de mixer, vertelt daar over heen de idiootste verhalen en bestookt u in een razend tempo met filosieftjes die hem ter plekke te binnen lij ken te schieten. Het resultaat is show als een fragmentatie- bom, een muzikale hutspot die echter met smaak opge diend wordt, want Hans Li berg is en blijft een virtuoos musicus. Eentje die beschikt over een forse dosis gekte, dat wel. Maar, zoals hij zelf regelmatig zegt: "Waanzin is niet erg, als er maar een sy steem in zit". Verplichte kost voor cabaret- en/of muziek liefhebbers! ZATERDAG 14 OKTOBER 20.00 UUR De winnaar van het Leids Cabaret Festival '94 Met zijn soloprogramma 'Laat maar laaien' Kees Torn won in februari 1994 zowel de jury- als de pu blieksprijs van het zestiende Leids Cabaret Festival. De jury prees hem om zijn Louis Davidachtige subtiliteit, de ongelooflijke rust en bijna perfecte, intuïtieve timing. En de pers kwam namen en hokjes te kort voor dit origi nele talent: "De liedteksten van Torn zijn in de stijl van Drs. P. Het is intelligent ab surdisme" (Volkskrant); "Een merkwaardige -kruising tus sen Tommy Cooper, Columbo en Hans Dorrestijn" (Alge meen Dagblad); "De bijna terloopse humor en zijn onbe vangen manier van presenta tie zijn ontwapenend" (Leidsch Dagblad). 'Laat maar laaien' heet zijn programma over 'de lichtont vlambare wereld van papier'. Het papier dat grote mensen zo interessant vinden (formu lieren, contracten, diploma's, bankbiljetten) is volgens Torn beter geschikt om op te tekenen, hoedjes van te vou wen of pijltjes van te draai en. U merkt het, we hebben hier te maken met een dro mer. Maar wat voor een! ZATERDAG 21 OKTOBER 20.00 UUR Neil Simon's nieuwste Bro- adway-hit Door Het Haarlems Toneel met o.a. Nelly Frijda, David Asser, Hein van Beem en Teuntje de Klerk, regie: Pieter Loef Neil Simon is een van Ameri- ka's meest succesvolle toneel schrijvers. In Nederland oogstte hij recent succes met 'The Sunshine Boys'. Voor zijn tragi-komedie 'Ver dwaald in New York' ont ving hij in 1991 de Tony Award en de Pullitzer Prize. Het verhaal speelt zich af in 1942. Na de dood van hun moeder belanden twee jon gens bij hun grootmoeder, een monumentale, door het leven geharde vrouw. Tijdens hun logeerpartij in New York worden ze betrokken bij een aantal verwarrende gebeurtenissen die niet alleen veroorzaakt worden door hun oma maar ook door de overi ge licht ontspoorde familiele den. Grootmoeder heeft om te kunnen overleven al haar gevoelens afgekapt en haar kinderen grootgebracht met een tot in het absurde door gevoerde strengheid, een techniek die zij nu ook toe past op haar kleinkinderen. De pogingen van de jongens om overeind te blijven zijn tegelijkertijd ontroerend en onweerstaanbaar grappig. In de tien langste maanden van hun leven gaan ze het ge vecht aan met hun verbitter de oma. Met als enige wa pens: hun jeugd en hun gevoel voor humor... Brengt 'La Belle Helene' van Jacques Offenbach Vorig seizoen bewerkte de Goese Operette Vereniging met groot succes 'Zwei Her zen im Dreiviertelakt' van Robert Stolz. Na dit Weense avontuur kiest het gezelschap nu voor een zwierige Franse operette die speelt in het oude Griekenland aan de vooravond van de Trojaanse oorlog. Evenals in 'Orpheus in de onderwereld' heeft Offenbach in 'La Belle Hele ne' niet alleen de Griekse mythologie geparodieerd, hij maakte bovendien allerlei toespelingen op diverse situ aties in het Parijs van zijn tijd. En tegelijkertijd persi fleerde hij ook nog de bom bastische operastijl van Mey erbeer en zijn volgelingen. Traditiegetrouw krijgt de Goese Operette Vereniging weer professionele ondersteu ning van digent Hans Swin- nen en Hugo Segers. En ook op het vocale vlak zullen twee beroepskrachten hun medewerking verlenen: de Middelburgse sopraan Saskia Gerritsen en de Belgische bas/bariton Christian Serre. Alle andere zangrollen wor den uitgevoerd door de solis ten en koorleden van de GOV. Dat deze formule ieder jaar weer leidt tot geïnspi reerde en sprankelende ope rette-uitvoeringen, hoeven wij de liefhebbers al lang niet meer te vertellen. VRIJDAG 10 NOVEMBER 20.00 UUR Jazz van hoog kaliber Met het theaterconcert 'Secret World' Astrid Seriese won ooit samen met Mathilde Santing het Knokke Festival. Mathil de Santing's carriere raakte al snel in een stroomversnel ling, maar Astrid leek -ge heel ten onrechte- een goed- bewaard geheim voor randstedelijke fijnproevers te blijven. Daarin is nu ein delijk verandering aan het komen. Na het gigantische succes van de CD 'Eclipse' en de daaropvolgende theater tour gingen ook de jazzlief hebbers buiten de Randstad massaal door de knieën. De recensies van zowel de CD als het theaterprogramma 'Eclipse' spraken klare taal: dit is jazz van een kaliber zoals je dat maar weinig meer in Nederland hoort. "De meest indrukwekkende jazz zangeres van Nederland" (Volkskrant); Het is mooi, het is gaaf, het ademt, het kruipt dicht op de huid" (Nieuwsblad van het Noor den); "Haar programma is van een chirurgische zuiver heid... de aller-aller-allerbes- te zangeres van Nederland" (Algemeen Dagblad). Nu is het tijd voor een nieuwe tour waarbij nieuwe theaters wor den aangedaan. Ook in Zie- rikzee is de tijd rijp voor As trid Seriese en haar band. Laat een kennismaking met dit uitzonderlijke talent niet aan u voorbijgaan! VRIJDAG 24 NOVEMBER 19.30 UUR Mozart voor jong en oud Door De Kleine Opera Susanna en Figaro zijn ver liefd op elkaar en staan op het punt hun liefde te bezege len met een huwelijk. Echter, voor het zover is, wordt er nog heel wat afgezongen en gespeeld, want dit is tenslot te een opera. Er zijn tal van intriges, onvermoede familie relaties en liefdesgevoelens die alle kanten uitgaan en 4 het dreigt hopeloos verwar rend te worden. Maar aan de hand van een van de vocalis ten worden we in korte tijd meegevoerd door deze 'blije' opera van Mozart, waarin bijna alle muzikale hoogte punten uit dit meesterwerk - aria's en duetten- zijn opge nomen. De Kleine Opera richt zich met hun zeer toe gankelijke produkties op een wat minder ervaren, breed en ook jeugdig publiek vanaf acht jaar. 'De kleine bruiloft van Figaro' werd geregisseerd door Lia Goene en wordt ver tolkt door een aantal jonge conservatorium-vocalisten en een pianist. De voorstelling duurt ca. 75 minuten zonder pauze en flrordt om 19.00 uur voorafgegaan door een korte inleiding door de regisseuse. Jaap van Zweden The Am sterdam Saxophone Quartet spelen Van Bernstein en Gershwin Toen Leonard Bernstein zijn 'West Side Story' componeer de, als eigentijdse variant op het Romeo en Julia-verhaal, heeft hij niet kunnen vermoe den wat dit werk bij de men sen zou losmaken. 'The West Side Story' is een onbetwiste mijlpaal in de Amerikaanse muziekgeschiedenis. Net zo onbereikbaar als Maria en Tony voor elkaar zijn, lijken de saxofoon en de viool. Twee werelden die zelden of nooit samenkomen. Meester- violist Jaap van Zweden en het Amsterdam Saxophone Quartet ontmoetten elkaar en ontfermden zich over twee hoogtepunten uit de Musica Americana van de twintigste eeuw. De bewerkingen van arrangeur Henk Huizinga hebben geresulteerd in uit voeringen die inmiddels bij recensenten en publiek tot zeer enthousiaste reacties hebben geleid. De CD met beide werken is bijzonder goed ontvangen. Jaap van Zweden en het Amsterdam Saxophone Quartet laten u naast muziek van Bernstein en Gershwin ook kennis maken met een indrukwek kende suite van Duke Elling ton. Voor de volledigheid noemen wij u nog even de be zetting van het Amsterdam Saxophone Quartet: Daphne Balvers op sopraan, Rob Hauser op alt, Bart Kok op tenor en Henk van Twillert op baritonsax. We menen te mogen stellen dat met deze keuze een bijzonder muzieke- lement aan het Zierikzeese programma is toegevoegd. VRIJDAG 8 DECEMBER 20.00 UUR Twee vocale grootheden als vemssend duo In 'Lang Leve de Opera' regie: Lodewijk de Boer Geschreven door Ivo de Wijs (T) en van muziek voorzien door- Joop Stokkermans, vertelt 'Lang Leve de Opera' het van A tot Z gezongen verhaal van een gevierde operaster en een recensente. De zanger meent dat hij door een slechte kri tiek van de journaliste in kwestie zijn verdere carrière wel kan vergeten en zint op wraak. Tijdens een door waakte nacht in een opera theater ontdekken beiden dat kunst belangrijker is dan menselijk gekissebis. En mis schien is liefde wel belangrij ker dan artistieke menings verschillen? 'Lang Leve de Opera' is een verrassende musical met een in het oog springende bezetting. Jaspe rina de Jong, musicalvedette met een rijk cabaretverleden, en Lieuwe Visser, klassiek .zanger met een oprechte lief de voor de lichte muze, bun delen hun artistieke talenten in een bijzonder theateravon tuur. DONDERDAG 14 DECEMBER 20.00 UUR Absurde conferences en ver rukkelijke onzin Met zijn cabaretprogramma 'Pendelen' Cabaretier Reinder van der Naait werd wel eens om schreven als het verre neefje van Herman Finkers. Inmid dels is hij dat stadium al lang ontgroeid. Goed, ook hij heeft een licht accent en een droogkomisch gevoel voor humor, maar Van der Naait beschikt over genoeg eigen heden om van een persoonlij ke stijl te kunnen spreken. En die stijl is er een van ge raffineerde, doordachte me ligheid. In 'Pendelen' kletst hij het publiek de oren van het hoofd, zet trefzekere ty petjes neer en pleegt dolko mische imitaties. Onder het motto 'Alles is al behandeld en hoe kom ik nog een beetje origineel voor de dag?' ge bruikt Reinder in dit pro gramma de encyclopedie als bron van inspiratie. Je begint bij de A en ziet maar waar je terecht komt. Wedden dat hij niet eens aan de B toekomt? "Conferencier, clown en ty- peur, Een ontspannen zwam neus slaat zijn slag", "Golven van hilariteit", "Een natuur talent". Aldus de landelijke pers over zijn programma 'Volg de pijlen'. Zijn nieuw ste, 'Pendelen', is zo mogelijk nog leuker. HAARLEMS TONEEL 95/96 ASTRID SERIESE Foto: Robert Hendriks JASPERINA DE JONG EN LIEUWE VISSER Foto: Leo van Vetzen Cabaret en muzikale komedie kenmerken theaterprogramma ZIERIKZEE - 'Een topper aan het begin en het einde van het seizoen, met daar tussenin voor elk wat wils.' Zo omschrijft secretaris van Uit op Schouwen-Duiveland, F. J. de Vos het programma voor het komend theatersei zoen. De Zierikzeese Concert zaal vormt vanaf begin okto ber tot eind april het toneel voor negentien voorstellin gen, waarbij muziek en caba ret een belangrijke plaats in nemen. De Hoofdstad Operette, Jas perina de Jong Lieuwe Vis ser, het muzikale theater van Flairck en Het Haarlems To neel is volgens De Vos slechts een greep uit de belangrijke namen die het komend theaterseizoen op het Con certzaalpodium present zul len zijn. Ook geen kleintje is namelijk Hans Liberg die op zaterdag 7 oktober het spits afbijt met zijn muzikale koldershow 'Nu ook voor vrouwen'. De topper die Uit op Schouwen- Duiveland als afsluiting voor april 1996 in petto heeft, is een voorstelling van cabaret groep Purper. Maar ook min der bekende namen aan het cabaretfirmament komen aan bod, zoals Job Schuring met zijn programma 'Wat heb ik het toch goed' en eerder in het seizoen Reinder van der Naait met 'Pendelen'. Naast jazz in de vorm van een optreden van Astrid Se riese Invitation met het theaterconcert Secret World, is er ook plaats voor opera en operette. Verder doet Jaap van Zweden de Concertzaal aan. ,,Hij had nog iets goed te maken in Zeeland. Van Zweden zou vorig jaar in Middelburg spelen, maar daar is het niet meer van ge komen. Nu hebben we hem hier in Zierikzee kunnen krij gen", vertelt de secretaris. Van Zweden brengt samen met The Amsterdam Saxo phone Quartet werk van Bernstein en Gershwin. Het toneelaanbod is wat min der dan voorgaande jaren. Gebracht worden een Ameri kaanse klassieker, een tragi komedie en een scherpe, actu ele komedie. John Lantings Theater van de Lach is er niet meer bij, want dit gezel schap is inmiddels opgehou den te bestaan. De Vos: .Vroeger hadden we meer to neelvoorstellingen op het programma staan, nu bren gen we meer cabaret en muzi kale komedie. Een verande ring die zich ook landelijk aftekent. De belangstelling voor laatstgenoemde theater vormen blijkt toe te nemen." Opnieuw is door Uit op Schouwen-Duiveland ook aan de kinderen gedacht. Opus One brengt in december de dansvoorstelling Peter Pan voor iedereen vanaf 8 jaar, terwijl in januari de Jeugd- komedie Amsterdam aan treedt met een voorstelling voor kinderen vanaf 7 jaar. Vorig jaar mocht het aanbod van Uit op Schouwen-Duive land zich in een behoorlijke belangstelling verheugen. Zo'n tien procent meer bezoe kers kwam naar de Concert zaal dan in het seizoen 1993/'94. Topper toen was Ti neke Schouten met haar show All you need is lach, met 373 bezoekers. Bij de Zeeuwse VW-kanto- ren is vanaf 15 juni een gratis Uit-gids verkijgbaar met een uitgebreid overzicht en een bestelformulier met toelich ting voor aanvraag van een abonnement. Wie mee wil dingen naar een plaats bij de 'grotere' namen wordt aange raden zo snel mogelijk het bestelformulier voor aan vraag van een abonnement in te sturen. Voor alle niet-uit- verkochte voorstellingen zijn losse kaarten te koop vanaf acht dagen voor het be treffende evenement bij de VW Zierikzee, Ook aan de kassa van de Concertzaal kan men op de dag zelf vanaf 19.00 uur kaarten kopen Nieuw is de speciale theater- verkoopdag die wordt gehou den op 9 september in het stadhuis van Zierikzee, de Stadsschouwburg Middel burg, het Arsenaaltheater Vlissingen en de Prins van Oranje in Goes. Op die dag kan iedereen tussen 10.00 uur en 16.00 uur terecht om een kaartje te kopen voor de niet-uitverkochte voorstellin gen van het seizoen 1995/'96, als ook voor een aantal extra voorstellingen die niet in het abonnement zijn te bestellen, zoals van Freek de Jonge, René Froger en Marco Bakker. HANS LIBERG Foto: Michael Koor- KEES TORN JAAP VAN ZWEDEN THE AMSTERDAM SAXOPHONE QUARTET Foto: Robert Hendriks Foto: Jaap Pieper

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 8