Fiets is het meest onveilige vervoermiddel in Zierikzee Singel centraal in nieuwe wijk Poortambacht 10 'Schouws' welkom streeknieuws stukken Aankoop huis naast Noordhavenpoort uitgesteld Versoepeling beleid tuinhuisjes Wandeltocht Bruinisse Tele-taxi Prijs SVRZ voor scripties studenten gezondheidszorg Instuif Aanvulling subsidie voor 1995 DONDERDAG 8 JUNI 1995 NR 25784 5 nieuws bevat het plan niet, zo als ook J. J. Geleijnse (VVD) opmerkte. Belangrijker voo.r de gemeente is wellicht dat ze met deze veiligheidsparagraaf toch in aanmerking komen voor een subsidie van 20.000 gulden. De commissie stemde in met de koop van de woning aan de Scheepstimmerdijk 1. Alle fracties zagen het belang van koop in van dit historisch pandje dat tegen de Noordha venpoort is gebouwd. Ze willen hiertoe echter pas overgaan wanneer zeker is dat de grond niet vervuild is. Hiertoe moet een verkennend bodemonder zoek worden uitgevoerd. Dit voorstel was afkomstig van J. J. Geleijnse (VVD). Gezien de activiteiten die er vroeger in de omgeving hebben plaatsge vonden (er stond onder meer een gasfabriek) achtte hij een dergelijk onderzoek op zijn plaats. Volgens hem zijn de ri sico's te groot om tot koop over te gaan zonder dat er een zoge naamde schone grondverkla- ring overhandigd kan worden. De ontwerp-begroting van de afdeling gemeentewerken was voor D66 aanleiding vraagte kens te plaatsen bij het onder houd van de verlichting van de ijsbaan. Een bedrag van 11.000 gulden uitgeven aan iets dat niet gebruikt wordt is volgens Pessers nutteloos. „Of je moet overgaan tot een totale renova tie of je moet aan deze baan geen geld meer spenderen en op zoek gaan naar een andere locatie." De overige fracties waren het met dit standpunt slechts ge deeltelijk eens. De suggestie om op zoek te gaan naar een andere locatie namen zij graag over. Voor het onderhoud van de verlichting willen zij echter geld blijven reserveren om ka pitaalsvernietiging te voorko men. ZIERIKZEE - In Zierikzee is de fiets het onveiligste vervoermiddel. De stad steekt wat betreft de veiligheid van fietsers ongunstig af tegen het landelijk ge middelde. Dit blijkt uit het Verkeersveiligheidsplan dat door een gemeentelijke werkgroep is samengesteld. Voor D66 was het aanleiding nog eens het belang te benadrukken van vrijliggende fietspaden aan de Scheldestraat en Haringvliet- straat in de wijk Poortambacht. Uit het Verkeersveiligheids plan komt fietsen in Zierikzee naar voren als de meest gevaar lijke manier om je te verplaat sen. Volgens R. W. A. M. Pes sers (D66) komt daar nog eens bij dat veel ongevallen met fietsen niet geregistreerd wor den. Daarnaast blijkt ook uit de onlangs gehouden enquête onder de bewoners van Poort ambacht dat verkeersveilig heid hoog op de lijst staat van zaken die voor verbetering vat baar zijn. In het Verkeersveiligheidsplan nemen de fietsers een Woge plaats in op de prioriteiten lijst. Er wordt echter nog steeds gesproken over het aan leggen van fietsstroken in de Schelde- en Haringvlietstraat. Een maand geleden schaarde de commissie zich unaniem achter het voorstel onderzoek uit te voeren naar alternatie ven, waaronder vrijliggende fietspaden. Het Verkeersveiligheidsplan is een aanvulling van het Ver- keersstructuurplan (VSP). Het was voor Zierikzee mogelijk deze veiligheidsparagraaf toe te voegen aan het VSP via ee'n raamwerkprogramma dat het Regionaal Orgaan Verkeersvei ligheid Zeeland voor landelijk gebruik heeft ontwikkeld. Veel Voordat de gemeente Zierikzee overgaat tot aankoop van het pandje naast de Noordhavenpoort moet een verkennend bodemonderzoek worden uitgevoerd om eventuele vervuiling van de grond na te gaan. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - In Poortambacht 10 is voorzien in de bouw van 153 woningen in zowel de vrije sector als sociale woningbouw. Deze woningen worden in ver schillende clusters gebouwd, waaronder woonstra ten, hofjes en aan de singel die een centrale plaats inneemt in de wijk. Er zijn op dit moment reeds 147 gegadigden om in deze wijk te bouwen. De gemeente heeft nog niet alle grond verworven. plan vinden kinderen het juist fijn om bij het water te spelen. Bovendien loopt de bodem van de singel heel flauw af en is er voldoende sociale controle van uit de omgeving en de huizen op de speelweide, aldus luidde haar visie. Ook in fiets- en voetpaden is volgens Nijen- huyzen in voldoende mate voorzien. Zo liggen er langs de singel voetpaden en lopen er tussen het openbare groen her en der voet- en fietspaden. advies adn het college onder zoek te verrichten naar een ver soepeling in het beleid met be trekking tot tuinhuisjes in de binnenstad. Een strikte toe passing van de voorwaarden uit het bestemmingsplan leid de er onlangs toe dat de heer J. Boot geen toestemming kreeg een tuinhuisje te bouwen ach ter zijn woning in de Zuidwel- lestraat. Over deze zaak is door Boot een procedure aangespan nen bij de rechtbank in Middel burg. Toetssteen Ook Asselbergs vond een ver ruiming op zijn plaats. Volgens hem is in het geval van Boot het geldende bestemmingsplan de toetssteen geweest. „Daar kpnden we Boot echter niet mee bedienen." Volgens Assel bergs kan een reparatie van het beleid Boot wel mogelijkheden bieden. Deze zal dan echter wel moeten wachten tot het najaar. Dan kan de raad vooruitlopen op een wijziging van het be stemmingsplan en Boot na ruim anderhalf jaar wachten toch zijn tuinhuisje bouwen. Burgemeester Asselbergs: Reparatie kan Boot moge lijkheden bieden J. de Bruijne: ,,Kat op spek binden Hét bestemmingsplan Poort ambacht 10 werd gisteren ge presenteerd tijdens de vergade ring van de commissie ruimte lijke ontwikkeling. Er zijn vier speelplaatsen in de wijk aan gemerkt, waarvan één groot trapveld in de nabijheid van het water. Hierover en over vol doende fiets- en voetgangers voorzieningen toonde een aan tal leden van de commissie zich ongerust. „Een speelvoorziening bij het water is de kat op het spek bin den', aldus J. de Bruijne (SGP/RPF/GPV). Volgens ir. Aafke Nijenhuyzen, die na mens het stedebouwkundig bu reau VHP uitleg gaf over het In het bestemmingsplan Poort ambacht 10 neemt de singel een centrale plaats in. Aan weers zijden van deze singel, op een afstand van vijftig meter van elkaar, worden woningen ge bouwd in verschillende woon- milieus. Er komen vrijstaande woningen aan hofjes, gescha kelde woningen en rijtjeshui zen. Er wordt ook specifiek voor ouderen gebouwd. Er is daarnaast een plaats inge ruimd voor het gezinsvervan gend tehuis Huize ter Berg. Ondanks deze verschillende woonmilieus is het de bedoe ling dat er eenduidig gebouwd wordt. Volgens W. R. A. M. Pes sers (D66) brengt dit echter het gevaar mee van een saaie wijk. Nijenhuyze weersprak dit. „Het gaat hier niet om sociale woningbouw, maar om vrij bouwen. Dat geeft meer moge lijkheden aan de architect." Tuinhuisjes De commissie gaf unaniem het —ftft- BURGH-HAAMSTEDE Gezinsdienst Zondag 11 juni wordt in de Hervormde kerk in Haamstede een gezinsdienst gehouden. Voorganger in deze dienst is kandidaat C. Hendriksen uit Well. Medewerking wordt ver der verleend door het kinder koor Hatikwa uit Kerkwerve onder leiding van mevrouw M. van Sluijs-Gerritsen en Erica Berrevoets op dwarsfluit. Het oj*gel wordt bespeeld door Pe tra van de Putte. Aanvang van deze dienst is 's morgens om 10.00 uur. BROUWERSHAVEN Plattelandsvrouwen De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Brouwershaven, sloot het sei zoen 1994/95 af met een mid daguitstapje op vrijdag 2 juni. Dit jaar ging de tocht naar Steenbergen, naar het bonbon chocolade specialiteitenatelier La Confrérie. Allerlei lekkers wordt daar gemaakt, alles am bachtelijk en volgens eigen re ceptuur. Na een rondleiding en onder het genot van een kop koffie konden de deelneem sters vragen stellen die door deskundigen -, werden behan deld. ZONNEMAIRE Schoolfeest Op vrijdag 9 juni, of bij slecht weer op 16 juni, houdt school De Zonnewijzer in Zonnemaire het jaarlijkse kleuterfeest voor de groepen één en twee. Het feest vindt plaats op de boerde rij van juf An ja van der Bijl aan de Rietdijk 10 in Zonne maire. Het thema van de dag is Circus. Om 8.45 uur komen de kinderen met caravans aan op het 'circusterrein'. Vervolgens staan op het programma onder meer een speurtocht, vrij spelen en een circusvoorstel ling bij de familie Verseput aan de Schapenweg. De kleuters worden vervoerd op een kar, getrokken door een tractor. Om 15.00 uur is het feest voorbij. BRUINISSE Epilepsiefonds De collecte in Bruinisse voor het Epilepsiefonds, de Macht van het Kleine, heeft een be drag opgeleverd van 1693 gul den, bijna 300 gulden meer dan de collecte van 1994. BRUINISSE - Wandelaars kunnen zaterdag 10 juni te recht in Bruinisse. Daar wor den de jaarlijkse wandeltoch ten gehouden. Deelnemers hebben de keus uit vier afstanden: vijf, tien, vijf tien en dertig kilometer. Voor de langste afstand kan vanaf 1.30 uur gestart worden. Start punt is 't Durpsuus. Dit fun geert ook als inschrijfbureau. Voor de andere afstanden kun nen de deelnemers zich vanaf 12.30 uur inschrijven. Om 13.00 uur valt het startschot. Met genoegen hebben wij ge constateerd dat de Zierikzee- sche Nieuwsbode reeds op dinsdag, 30 mei jongstleden, een artikel gewijd heeft aan de door ons verzonden brief aan de gemeenten op Schouwen- Duiveland, inzake de Tfele-taxi. In de laatste alinea van het ar tikel, betreffende een duur sy steem, werd door de redactie, tussen haakjes, de Interliner genoemd. Het spijt ons dat on ze brief in deze aanleiding is geweest tot een misverstand. In eerste instantie dachten wij hierbij niet aan de Interliner, maar aan het speciale vervoer dat onder de naam "Ifele-taxi Oosterschelderegio' is opgezet voor invaliden, en waarvan 60- plussers, onder speciale voor waarden, ook gebruik mogen maken. Deze speciale vooraarden zijn kort samengevat: 1. Men heeft een speciale pa;s nodig; 2. Men moet naar Goes bellen om een Itele-taxi te bestellen; 3. Men moet minstens 60 jaar zijn, (wij hebben ook leden tussen 50 en 60 jaar); 4. Men moet vooraf een strippenkaart kopen van 50,-;-5. Om een bepaalde aan sluiting met het openbaar ver voerde krijgen moet men circa 1 uur van tevoren bellen. Al de ze speciale voorwaarden zijn voor ons voldoende redenen om in principe, te pleiten voor openbaar vervoer. Dat is name lijk universeel, voor iedereen toegankelijk, eenvoudig en re delijk in prijs. ANBO-Afd. Brouwershaven Ing. J. Roest, (Secretaris) MIDDELBURG - Studenten die studeren binnen de ihserviee-of dagopleidingen in de gezondheidszorg of ouderenzorg kunnen tot 1 juli hun scriptie instu ren om mee te dingen naar de scriptieprijs van de Stichting voor Regionale Zorgverlening (SVRZ) uit Middelburg. Deze stelde de prijs vorig jaar in ter ge legenheid van het 45-jarig bestaan en de afsluiting van de herstructurering. LELYSTAD - Met de aanhou ding van elf verdachten uit Le lystad en voormalig Joegosla vië heeft de politie in Flevo land tientallen autodiefstallen en inbraken opgelost. BRUINISSE - Op vrijdag avond 23 juni houdt VV Kwiek uit Bruinisse een instuif- volleybaltoernooi in de Vanger te Bruinisse. Het toernooi begint om 19.30 uur en duurt tot circa 22.30 uur. Het «doel van het toernooi is ge zellig volleyballen met de buurtvereniging, de sportver eniging, de jeugdclub, het kan toor, de zangvereniging. Kort om: iedereen die mee wil spe len is welkom. Opgeven voor het toernooi kan bij Els Mun ter, 01113-2264. De scriptie wordt beoordeeld op de betekenis van de inhoud voor de dagelijkse praktijk in instellingen als die van de SVRZ. Daarnaast vindt toet sing plaats naar algemene maatstaven en wordt er bezien of de scriptie vernieuwende elementen bevat. Bij voorkeur moet het onderwerp van de scriptie of de maker ervan een band hebben met Zeeland. Ze moeten in het kader van de op leiding gemaakt zijn na 1 ja nuari 1994. De winnaar van de prijs ont vangt een sculptuur in perspeks, een oorkonde en een geldbedrag van drieduizend gulden. Daarnaast zijn er twee aanmoedigingsprijzen van elk duizend gulden. Iedere deelne mers ontvangt een juryrapport en een attentie als dank voor de inzending. De jury bestaat uit deskundigen uit praktijk en theorie van de Zeeuwse ge zondheidszorg. Zij staan onder voorzitterschap van een lid van het dagelijks bestuur van de SVRZ. Prijsuitreiking De SVRZ wil met de instelling van de prijs een bijdrage leve ren aan de ontwikkeling van zorg en kwaliteit binnen de ge zondheidszorg in het algemeen en de eigen zorgclusters in het bijzonder. De prijsuitreiking vindt in oktober plaats tijdens een symposium voor leerlin gen in de gezondheidszorg, met als titel Traumatische ervarin gen van werkers in de zorg. ZIERIKZEE - In een extra ver gadering wordt de leden van de commissie welzijn en socia le zaken van Zierikzee van avond advies gevraagd over een aanvulling van de subsidie voor 1995 aan de Stichting Tafeltje-Dek-je. De subsidie voor dit jaar aan Tafeltje-Dek-je is te laag vast gesteld. In de subsidiebereke ning is geen rekening gehou den met een reservering die door de gemeente is toe gestaan. Het college van burgemeester en wethouders wil de subsidie aanvullen met een bedrag van 9.360 gulden. FOTO MARIJKE FOLKERTSMA

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 5