Bimrtnetwerk Jeugdhulpverlening pikt signalen kinderen vroeg op Grote pinksterdrukte Schouwse Westhoek behoort tot het verleden UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DFS klaar voor finale van Nieuwsbodetrofee De eetkamer van lams Schouwen-Duiveland menu Experiment in Zierikzeese wijk Poortambacht Gespreide komst toeristen vergemakkelijkt verwerking dé krant van schouwen - duiveland! RIKZEESCHE NIEUWSBODE AUBERGE Rinq 3g Salade van gerookte lamsham 4305 AG Ouwerkerk T aardbeienivaln0'en dressin9 Telefoon 01114-1241 Lamsbouillon met dunne preiringetjes, minisoesjes Graag tot ziens, TRUUS en PETER Dinsdags gesloten Lamsbiefstuk met honingtijmsaus Pistache-noten partait DINSDAG 6 JUNI 1995 151e JAARGANG NR 25783 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Wie geen lieve kinders heelt, weet voorwaar niet dat hiij leeft. Jacob Cats Enige tijd regen HET WEER Veel bewolking en van het noord westen uit geruime tijd regen. Mi ni mumtemp. ±9, middag temp. 17 graden. Matige wind, 4, eerst zuid west in de loop van de dag draai end naar noordwest en langs de kust toenemend tot krachtig, 6. ping. Alle overtreders kwamen uit België en Duitsland. Air-diving De bezoekers werden in Renes- se op allerlei manieren bezig gehouden. Zaterdag gebeurde dat op een spectaculaire ma nier .met Air-diving. Een acti viteit waarmee men vanaf zestig meter in een ijzingwek kende vaart aan een touw naar beneden komt scheren. Hoe hard dat precies ging kon een van de leden van het team niet zeggen, maar dat het hard ging, daarvan was ze over tuigd. Net als alle toeschou wers die dit gebeuren kwamen gadeslaan. Het zorgde zaterdag voor een heleboel oh's en ah's. En onbegrijpelijke blikken van de oudere toeschouwers. ,,Moet je nu toch eens kijken meneer. Snapt u dat nou? Ik heb twee kleinzoons van rond de twintig en die heb ik op het hart gedrukt dat ze niet zo gek moeten zijn om dit te doen. Dat is toch spelen met je leven. Vindt u niet?" Hoofdschud dend slaat een vrouw van rond de 65 vanuit de verte het toneel gade. Hoog boven de kerk toor nen twee kranen uit waartus sen twee, in een harnas gesto ken personen, hangen. Wan neer ze losgekoppeld worden scheren ze na een soort vrije val van enkele seconden op een hoogte van twee meter heen en weer boven de straat. Om eventuele schadeclaims te voorkomen moet iedere durfal een zogenaamde Verklaring van ontlasting van verant woordelijkheid tekenen. „Ie dereen doet dit op eigen risico. Air-diving is geen sportactivi teit en kan daarom niet verze kerd worden", aldus een mede werkster van het Benji Fun- team. Er wordt vanzelfspre kend alles in het werk gesteld om ongelukken te voorkomen. Behalve aan de twee kranen zitten de kabels waaraan de vervolg pagina 2 waardoor het welzijn van een kind in gevaar kan komen. Dit kan verschillende oorzaken hebben: het kan moeilijk zijn de problemen bij de ouders be spreekbaar te maken, er is niet altijd voldoende informatie of het is bij de leerkracht niet be kend of er hulpverlening be staat die bij kan dragen aan de oplossing van het probleem. Van Zanten ziet verschillende voordelen van een buurtnet- werk. Zo worden er dankzij het overleg meer facetten békend van een probleemsituatie. Daarnaast is er binnen de groep veel verschillende ken nis aanwezig en bestaat er de mogelijkheid tot uitbesteding van een probleem. Tegelijker tijd biedt de samenstelling van de groep de mogelijkheid op meer dan één plaats ondersteu ning te bieden. Een voordeel is ook dat de afstand tussen een buurtnetwerk en een onderwij s-instelling minder groot is. Daardoor kan er ge richter worden doorverwezen en blijft men op de hoogte van het verdere verloop v^p een probleem. Het college van burgemeester en wethouders wil in Poortam bacht een experiment houden met buurtnetwerken. Dit past in het kader van de sociale ver nieuwing. Twee van de drie openbare scholen, 't Kofschip en Binnen de Veste, zijn posi tief over het project. De Theo Thijssenschool vraagt zich af óf er meerwaarde aan een buurtnetwerk zit. Voor het experiment is een pro jectsubsidie nodig van 860 gul den. Dit komt aan de orde in de vergadering van de commissie financiën van donderdag 8 ju ni. In de commissie welzijn vo rige week plaatste alleen me vrouw J. T. Bos (WD) vraagte kens bij de zin van het project. Volgens haar levert een buurt netwerk geen meerwaarde aan de reeds bestaande instanties voor hulpverlening. Volgens wethouder D. van der Wekken is de meerwaarde van het pro ject dat een probleem in een zeer vroeg stadium gesigna leerd wordt; nog voordat het nodig is dat mensen naar een gespecialiseerde instantie moeten. Het ongeloof dat kindermishandeling en -verwaarlozing ook voorkomt in de eigen straat moet nog steeds overwonnen worden. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Bij wijze van experiment wil het college van burgemeester en wethouders van Zierikzee in de wijk Poortambacht een Buurtnetwerk Jeugdhulpverlening oprichten. Een buurtnetwerk is een zo klein schalig mogelijk georganiseerde vorm van overleg tussen personen die met kinderen van 0 to*12 jaar en hun ouders werken. Het doel ervan is het bieden van hulp, wanneer dat nodig is, in een zo vroeg mogelijk stadium, waardoor escalatie voorkomen wordt. Volgens Annet van Zanten van de afdeling Welzijn van de ge meente Zierikzee moet hulp verlening aan kinderen zo licht mogelijk zijn, zo kort mogelijk duren, zo vroeg mogelijk be ginnen en zo dicht mogelijk bij huis plaats vinden. Buurtnet- werken zijn volgens haar een goed middel voor deze hulpver lening. Een buurtnetwerk bestaat uit gemiddeld tien personen. Deze personen komen in hun dage lijks werk op verschillende manieren met kinderen van nul tot twaalf jaar in aanra king. Het gaat om de leer krachten en directeur van een basisschool, de leidster of hoofd van een peuterspeelzaal, de kinderwerker buurthuis, de wijkverpleegkundige van het consultatiebureau, de school arts en de maatschappelijk werker. Ter ondersteuning van het buurtnetwerk is er een coördinator. De bedoeling is dat de leden van het buurtnetwerk één keer per maand bij elkaar komen voor overleg. In verband met de privacy wordt er van deze bijeenkomsten zo min moge lijk schriftelijk vastgelegd. Tijdens het overleg worden er afspraken gemaakt over even tueel te nemen stappen naar aanleiding van gesprekker! met een kind of gezin. De problemen waar buurtnet- werken zich mee bezig houden zijn zeer verschillend van aard. Het kan gaan om kleine en makkelijk te hanteren opvoe- dingsvragen tot moeilijk oplosbare situaties. Voorbeel den zijn zwakke leerprestaties, treiteren, spijbelen, bedplas sen, kindermishandeling en verwaarlozing. Welzijn Volgens Van Zanten is het voor iemand die in contact komt met een kind niet altijd moge lijk iets te doen met de signa len die naar voren komen RENESSE - Mede door een gespreide intocht van de toeristen is het pinkster weekend in de Schouwse Westhoek zonder problemen verlopen. Zaterdagmid dag waren de verblijfsmogelijkheden uitgedund tot de vier-sterrenhotels, enke le bungalows en ongecompliceerd kamperen. En dan nog alleen voor stelletjes en kleine gezinnen. Met de drukte op de wegen viel het mee. Volgens M. Dale bout, directeur VVV Schouwse Kust, kwam dit omdat de toeristenstroom woensdagavond al op gang was gekomen. De extreme drukte op met name de vrijdag, van enkele jaren geleden, behoort volgens haar tot het verleden. Volgens Dalebout is de laatste jaren een kentering merkbaar wat betreft de komst van de toeristen. Kwamen deze voor enige jaren geleden vrijwel al lemaal op vrijdag. Tegenwoor dig is er sprake van een sprei ding. Volgens haar is de intocht op woensdagavond al begon nen en ook donderdag zijn er behoorlijk wat gasten aange komen. Dat het vrijdag geen Voor velen was het een unieke ervaring om Renesse in vogelvlucht te bekijken. (Foto: Marijke Fol- kertsma). storm liep had volgens Dale bout mede te maken met het hardrock-festival in Eindho ven. In verband hiermee wer den er files verwacht en daar door hebben mensen hun ver trek vervroegd of uitgesteld. De toeristen die zaterdagmor gen aankwamen konden alle maal makkelijk een plekje vinden, 's Middags werd dat moeilijker. Grote groepen en gezinnen konden toen alleen nog onderdak krijgen in een vier-sterrenhotel of een bunga low. Voor de overigen gold dat alleen ongecompliceerd kam peren nog mogelijk was; dus zonder huisdieren, met een tentje en zonder bepaalde luxe voorzieningen. Geen enkele kampeerder hoefde teleur gesteld te worden. In Renesse werd 44 keer proces verbaal opgemaakt voor over tredingen als wapenbezit, over matig alcohogebruik, balda digheid, urineren op straat en vechten. Een 32-jarige man uit Dordrecht kreeg een boete van 1.160 gulden wegens het ver voeren van drugs en een busje traangas in zijn auto. Ondanks het feit dat de campings niet overvol waren werd er toch ge kampeerd op plaatsen waar dat niet mocht. In de nac^it van zaterdag op zondag bexeurde de politie 43 personen wegens illegale recreatie. De meeste overtreders hadden een plekje gezocht in de buurt van Scharendijke. Ook op Wal cheren werden dergelijke con troles uitgevoerd. Hier kregen 31 kampeerders een boete van 150 gulden, waarna zij een plaatsje zochten op een cam- REGIOVISIE Gedeputeerde Van Zwieten wil binnen vier maanden weten of de Regiovisie Schouwen-West haalbaar is. PINKSTERMARKT De Pinkstermarkt in Brouwershaven mislukte zaterdag wegens gebrek aan kooplieden en klanten. 6 VISSERIJ Nederland is waarschijnlijk het enige land dat pleit voor sluiting van visgronden in de Noordzee. 11 VOETBAL Het voetbal voor gehandicapten op Schouwen-Dui veland gaat met sprongen vooruit. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. 48,50 jaarabonnement a 192,50 □jaarabonnement met autom. afschr. 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/girohummer vermelden: -y Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, m Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee ZIERIKZEE - De meeste voetbalteams van Schou wen-Duiveland zijn al een paar weken in ruste. Slechts enkele spelen na het lange en slopende sei zoen nog oefenwedstrijden in de aanloop naar de grote finaledag om de Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee. DFS verkeert zelfs in blakende vorm. SKNWK, ook een van de halve finalisten, speelde A gelo pen weken de meeste wedstrij den, maar was niet zo succes vol. Zaterdag werd bijvoor beeld met 4-3 van DFS verlo ren. De ploeg uit Burgh-Haam- stede rekende in de poule wedstrijden bovendien af met één van de favorieten voor de eindzege, Bruse Boys. Zaterdag 10 juni treft DFS in de halve fi nale WIK. De ploeg uit Kerk- werve is gewaarschuwd. De an dere halve finale gaat (tussen Zierikzee én SKNWK. Tévens zullen dan de bekers aan de topscorers in de competitie worden overhandigd. De negenjarige Merlin Atoon heeft haar finale al achter de rug. Op de Zeeuwse jeugdkam pioenschappen tennis die in Middelburg werden gehouden, veroverde zij de eerste plaats in de categorie meisjes tot en met tien jaar. Zij deed dit door in de finale Maud Kuijpers overtui gend te verslaan. De meeste an dere tennistalenten van Schou wen-Duiveland sneuvelden al in de eerste ronde van het drie daagse toernooi. Wesley, Goud drong nog wel door tot in de halve finale, maar verloor daarin van Sven Buys. In Bruinisse werd een tennis toernooi voor senioren gehou den. Spelers uit de categorieën E en D2 konden hun krachten meten. Tussen de mensen die vooral voor ontspanning een balletje wensten te slaan be vonden zich ook enkele fana tieke toernooi-tijgers. De meeste van hen haalden ook de finale. Voor de verliezers is er één troost. Over één of twee jaar zijn de winnaars de D2- categorie ongetwijfeld ont groeid. De 18-jarige Kim Rut gers was de beste dame in de E- categorie en bij de heren werd de finale een onderonsje tussen de gebroeders André en Ronnie de Waal. De Sasruiters uit Dirksland had Bruinisse uitverkoren als plaats om hun paardencon- cours te houden. Dit leidde op de N59 tot de nodige verkeers problemen omdat automobi listen spontaan langzamer gin gen rijden om een oog op de men- en dressuurwedstrijden te kunnen richten. Het specta culairst waren echter de springwedstrijdeü. Sport op pagina 9 en 11.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1