Affaire Diepenhorst wellicht voer voor arbitrage-commissie Jarno van der Welle wint op Nationale Hengeldag Beginnende tennissers hebben in Bruinisse eigen toernooi Peter van Vossen niet geselecteerd Atleetjes Delta Sport winnen in Vlissingen Sportdag voor speciaal onderwijs in Zierikzee Tegenvallende vangst voor hengelsporters Trainer SKNWK staat nog gewoon langs de lijn Botten bijten het best DINSDAG 30 MEI 1995 NR 25780 9 NIEUWERKERK - SKNWK en Brouwershaven be reiden zich momenteel voor op de finaledag van de Zierikzeesehe Nieuwsbode Trofee. In een meer dan vriendschappelijk treffen versloeg de ploeg uit Nieuwerkerk Brouwershaven met 8-1. Opmerkelijk: Piet Diepenhorst als trainer langs de lijn. SKNWK-trainer Piet Diepenhorst; ,,Ik ben toch minstens een jaar sportief lamgelegd(Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - De Zeehengelwedstrijd voor de Jeugd ter gelegenheid van de Nationale Hengeldag is ge wonnen door Jarno van der Welle uit Wolphaarts- dijk. Hij werd winnaar in de groep van 12 tot en met 16 jaar, Jarno is 13 jaar. De 9-jarige Ramon Bolier uit Nieuwerkerk was de beste visser in de groep van 6 tot en met 12 jaar. de vier eilandelij ke hengel sportverenigingen, de Krabbe, Oosterschelde, Dreischor en 't Zijpe op de Nationale Hengel dag deze jeugdviswedstrijd. Het parcours was deze keer uit gezet aan de zeedijk tussen Zie- rikzee en Ouwerkerk, beter be kent als 't Stelletje. men er 25 jeugdige hengelaar; aan de zeedijk bijeen voor dez« viswedstrijd die dit jaar vooi de zevende keer gehouder werd. Dat vissen niet allee'r voor jongens/mannen is bleel ook nu, er waren vier meisje; onder de deelnemers. Al gelijl na het startsignaal werd ei Voor interland tegen Wit-Rusland ZEIST - Peter van Vossen is door bondscoach Guus Hiddink niet geselecteerd voor de inter land tegen Wit-Rusland. Deze wordt gespeeld op 7 juni in Minsk. De in Zierikzee geboren aanvaller kwam bij zijn club Ajax de laatste tijd niet meer aan het spelen toe. Ook Ed de Goey (Feye- noord) en Brian Roy (Not tingham Forrest) .zijn niet opgenomen in de voorlopi ge groep van zestien man. John van 't Schip is na een lange afwezigheid weer te rug in de selectie van Oran je, waarin maar liefst acht spelers van Ajax zijn opge nomen. De wedstrijd telt mee in de kwalificatie voor de Europese titelstrijd in Engeland. Selectie Oranje: Edwin van der Sar, Michael Reiziger, Danny Blind, Ronald de Boer, Clarence Seedorf, Ed gar Davids, Patrick Klui- vert en Mare Overmars (al len Ajax), Ruud Hesp en Jo- han de Koek (Roda JC), Ar thur Numan en Stan Valckx (PSV), Dennis Bergkamp en Wim Jonk (Inter), Aron Winter (Lazio) en John van 't Schip (Genoa). VLISSINGEN - In de tweede competitiewedstrijd voor de Zeeuwse atletiekjeugd, gehouden in Vlissin- gen, deed Delta Sport nadrukkelijk mee. Op de drie kamp werden in drie categorieën overwinningen be haald. Jongens C, 40 meter, versprin gen, balwerpen: 12. Sven Verse- put 7.5, 2,53, 8,34; 14. Abe Deur- loo 8.2, 2,37, 14,62; 19. Jeffrey v. a. Meule 8.2, 2,18, 8,78. Jongens *B, 40 meter, hoog springen, balwerpen: 1. Bart van Kralingen 7.0; 1,05, 20,42; 2. Niecky Reedijk 7.5, 1,00, 30,30; 6. Joran Roggeband 7.2, 0,95, 19,38; 7. Ricky Werrij 7.6, 0,90, 21,56; 9. Erwin v. d. Wek ken 7.6, 0,90, 16,06. Jongens Al, 60 meter, hoog springen, kogelstoten: 1. Jef frey Overweel 9.7, 1,15, 8,06. Jongens A2, 60 meter, versprin gen, balwerpen: 2. Hans Stout- jesdijk 8.7, 4,58, 27,76; 8. Mau- rits Hohmann 9.3, 3,69, 22,40; 16. Dirk Hundersmarck 9.7, 3,40,19,74; 18. Raymond Sonne- veld 9.5, 3,47, 16,32; 20. Mat- thijs Heeres 10.0, 3,23, 24,66; 22. Simon van Kralingen 10.3, 2,9.2, 22,68, Estafette: Meisjes B, 2e in 29.5 u sec.,' Nico1 de Maayër, "Ellen Schreurs, Annegreet v. d. Zan- de, Sanne Baas. Meisjes Al, 2e in 39.5 sec., Iris Kloet, Jacque line ter Stege, Linda de Boer, Charlotte de Jonge. Meisjes A2-1, le in 36.2 sec., Laura de Waaij, Tessa Overweel, Rosan d An jou, José de Jonge. Meisjes A2-2, 5e in 40.9, Yvette Schreurs, Anne van 't Hoff, Mirjam de Bel, Karen Land man. Jongens B, le in 28.0 sec., Bart van Kralingen, Joran Roggeband, Ricky Werrij, Niecky Reedijk. Jongens A2, 2e in 36.7 sec., Hans Stóutjes- dijk, Raymond Sonneveld, Maurits Hohmann, Simon van Kralingen. Vier maal viel er een tweede plaats en een keer een derde plaats te noteren. Bovendien verbeterde Hans Stoutjesdijk het clubrecord verspringen met een sprong van 4,58 cm. Op de afsluitende estafette werd door de meisjes A2 het clubrecord, haast traditiege trouw, verbeterd. In 36.2 sec. realiseerden Laura de Waaij, Tbssa Overweel, Rosan d An jou en José de Jonge de snelste tijd van de dag. De jongens A2 eve naarden met 36.7 het clubre cord en werden met deze tijd tweede in hun groep. Uitslagen Delta Sport 3-kamp meisjes B: Respectie velijk 40 meter, verspringen, kogelstoten: 1. Ellen Schreurs 7.0, 3,30, 5,00; 3. Annegreet v. d. Zande 7.1, 3,10, 4,33; 4. Nicole de Maayer 7.2, 2,92, 4,68. Meisjes Al, 60 meter, hoog springen, balwerpen: 2. Iris Kloet 9.7, 1,10, 18,16; 6. Linda de Boer 10.1, 1,05, 13,88; 11. Jac queline ter Stege 10.2, 0,80, 16,40; 13. Charlotte de Jonge 10.1, 0,90, 10,36; 14. Karen Landman 11.0, 0,90, 15,18; 18. Anne van 't Hoff 10.7, 0,80, 4,96. Meisjes A2, 60 meter, versprin gen, kogelstoten: 2. José de Jonge 9.0, 3,97, 6,48; 4. Tessa Overweel 9.1, 3,72, 6,34; 9. Ro san dAnjou 9.8, 3,55, 6,9010. Laura de Waaij 9.8, 3,64, 5,70; 12. Yvette Schreurs 9.9, 3,60, 5,54; 21. Mirjam de Bel 10.8, 3,09, 3,18. ZIERIKZEE - Bijna alle Zeeuwse scholen voor spe ciaal onderwijs aan zeer moeilijk lerende kinderen doen mee aan de provinciale sportdag die donderdag 1 juni wordt gehouden in de sporthallen en het zwembad Onderdak in Zierikzee. Op de Nationale Hengeldag worden er door heel Nederland viswedstrijden, open dagen en Het tennistoernooi in Bruinis se is een toernooi voor de twee ladgste klassen van het senio rentennis. In de E-categorie ko 'men deelnemers terecht die nog geen twee jaar lid zijn van braderieën en gehouden door de hengelsportverenigingen. Traditiegetrouw organiseren een vereniging. In hel verleden was hel zo dal tennissers veel langer in deze categorie moeh ten blijven spelen. Na een re glemenlswij/.iging worden de leden van de lennisbond echter Stond onlangs in deze krant dat SKNWK verder gaat zon der trainer Piet Diepenhorst, afgelopen zaterdag bleek an ders. „Ik maak het seizoen ge woon af. Of het bestuur en spe lers moeten anders willen", gaf Diepenhorst opening van za ken. Het zou de persoon sieren om ondanks de geuite kritiek en de verbroken overeenkomst toch nog door te gaan. SKNWK voorzitter Cees van der Meer denkt dat er meer achter zit. „Piet maakt het seizoen af om zijn eisen kracht bij te zetten. En hij stelt behoorlijke eisen. Nee, dit heeft niets met sieren of met nobel zijn te maken. Je ziet het toch. Hij is er alleen maar. Hij doet niks. Van zijn kant is het wel een beetje te be grijpen". Gevolgen Voor SKNWK kan deze kwes tie nog weieens fikse financië le gevolgen hebben. Diepen- horsts contract voor nog een jaar zal moeten worden afge kocht. En juist dat gaat uiter aard ten koste van het budget voor de nieuw aan te stellen trainer. Cees van der Meer: „We zijn nu aan het onderzoeken wat onze mogelijkheden zijn. Woensdag hebben we weer een bestuursvergadering. Dan we ten we vast al meer. Daarna na twee jaar overgeplaatst naar de categorie D2. Finales Door deze wijziging is het aan tal deelnemers in de E-catego- ric de laatste jaren teruggelo pen. Reden voor Bru-Tèn om hel toernooi ook open le stellen voor de 1)2 categorie. Dit is in middels de grootste groep deel nemers geworden. doen we Piet een nieuw voor stel. En misschien komt het wel voor de arbitrage-commis sie". Spreekbuis Ronnie de Bruine, die niet meespeelde tegen Brouwershaven, had goede hoop om met de spelersgroep op een normale manier af scheid te nemen van Piet Die penhorst. „Wij hopen als spe lers het seizoen leuk af te slui ten. Het moet niet net zo zijn als bij Kees Kommer. Dat zit ons toch nog een beetje dwars". Diepenhorsts opvolger zal nog even op zich laten wachten. Van der Meer: „We gaan geen adver tenties of zo plaatsen. We gaan ze gewoon benaderen. Het is duidelijk dat de meeste trai ners al bezet zijn. Desnoods hebben we gewoon een over bruggingsjaar". Mogelijke en wellicht de meest voor de hand liggende kandidaat is Ed van Lent. „Het zou een oplossing kunnen zijn. Die hebben we ook al als jeugdtrainer bena derd", biechtte de voorzitter op. Sportief lamgelegd Diepenhorst, die met SKNWK een succesvolle periode gaat af sluiten, blijft erg teleur gesteld. „Deze situatie wens ik niemand toe. Beneden alle peil. En ik blijf zeggen dat het In totaal komen deze week 114 mannen en vrouwen aan de start. In de D2 wordt een afval- systeem gehanteerd, terwijl de E een poule-systeem kent. Tot de halve finales duren de par tijen een uur, daarna wordt overgegaan tot een partij om twee gewonnen sets. De meeste wedstrijden begin nen in de middaguren. De fina les staan voor zaterdag op het programma. voor mij als een verrassing komt. Kijk, van de winter bel den er twee ploegen naar mij. Ze zeiden van we weten uit de krant dat het goed gaat in Nieuwerkerk met jou. Maar wil je toch niet komen. Toen had ik mijn contract al ver lengd. Op deze manier ben ik toch minstens een jaar sportief lamgelegd". In de wedstrijd tegen Brou wershaven overheerste SKNWK. Voor rust was het Martijn Neele die de score na goed werk van Adri Matthijsse en Michel Flik weert opende. Het was de ingevallen Oby Kikstra die de marge verdub belde voordat Remy Lievense 2-1 scoorde. Daarna kon Brou wershaven, dat met veel twee de-elftalspelers aantrad, tot het laatste kwartier de schade beperkt houden. Mede door goed keeperswerk van Edwin Hof en een minder goed af gesteld Nieuwerkerks vizier. Via Chris van Oudheusden (3-1) en Peter van der Cingel liep SKNWK verder uit. Kees-Jan van Nieuwenhuijze scoorde daarna twee treffers. Michel Flikweert en tot slot Jacky de Bruine, bij wie de aanvoerders band zichtbaar goed deed, be paalden de eindstand. SKNWK - Brouwershaven 8-1 (l-0).23. Martijn Neele 1-0. 47. Oby Kikstra 2-0. 62. Remy Lie vense 2-1. 74. Chris van Oud heusden 3-1. 76. Peter van der Cingel 4-1. 79. Kees-Jan van Nieuwenhuijze 5-1. 85. Kees- Jan van Nieuwenhuijze 6-1. 87. Michel Flikweert 7-1. 89. Jacky de Bruine 8-1. Scheidsrechter: Bram van Donge uit Bruinisse. Toeschouwers: 25. vangst op de rest van het par cours ook op gang. Spannend slot Zoals verwacht werden er in hoofdzaak botten gevangen, de lengte van de gevangen vissen varieerde van 20 tot 36 centime ter. De vis was niet kieskeurig wat het aas betreft, er werd zo wel aan de Zager als aan de zee- pier gevangen. Toen de wed strijd tegen het einde liep wa ren er vier deelnemers die elk drie vissen hadden gevangen en alle vier ruim 80 centimeter vis op hun wedstrijdkaart had den staan. Het beloofde dus voor Roos Meerdink, Peter van der Welle, Daan Flikweert en Jarno van der Welle een spannend slot te worden, ook omdat de laatste drie in dezelfde leeftijdsgroep zaten. Toen Ramon Bolier plotseling twee botten achter elkaar ving, werd de spanning nog groter, er waren nu al vijf gegadigden voor de overwinning. Door het vangen van zijn vierde bot kon Jarno van der Welle de wed strijd winnend afsluiten. Jar no gebruikte een onderlijn met drie haken met plastic afhou- ders. De zeepieren waarmee men viste waren 's morgens vers gespit op dezelfde locatie als waar de wedstrijd gehou den was. Grootste vis In totaal werden er door de aanwezigen 27 stuks vis gevan gen met een totale lengte van 783 centimeter. Van de 25 deel nemers waren er vijftien die vis gevangen hadden, de rest kon helaas niets vangen maar ging toch niet met lege handen naar huis, er was voor iedere deelnemer een prijs. Sjaak Schell uit Zierikzee ving een bot van 36 centimeter en kreeg hiervoor een prijs voor de grootste vis in de leeftijds groep van 12 tot en met 16 jaar. Bij de jongste groep ging deze prijs naar Ramon Bolier met een bot van 33 centimeter. De besten van elke groep ont vingen een mooie herinne ringsbeker uit handen van de voorzitter van het organisatie comité, Jaap van Leenen. Na afloop van de wedstrijd moch ten de deelnemers op volgorde van hun resultaat een keuze maken hit de fraaie hen- gelsportprijzen. De einduitslag luidde als volgt: groep 6 tot en met 12 jaar: 1. Ramon Bolier(9)89cm, 2. Roos Meerdink (8) 79 cm, 3. Ineke Vercruysse (9) 58 cm, 4. Ronald Kooman (11) 32 cm; 5. Alex van der Welle (8) 29 cm, 6. Ger Lagerwey (10) 29 cm, 7. Nic ky Meerdink (7) 27 cm, 8. Jos Pannekoek (12) 27 cm. Groep 12 tot en met 16 jaar: 1. Jarno van der Welle (13) 118 cm, 2. Daan Flikweert (15) 87 cm, 3. Peter van der Welle (14) 86 cm, 4. Sjaal Schell (14) 36 cm, 5. Pie- ter Nijsse (13) 30 cm, 6. Erwin Fierens (13) 29 cm en 7. Evert de Jonge (13) 28 cm. In totaal doen ongeveer 220 leerlingen mee aan het evene ment. Zij zijn afkomstig van scholen voor speciaal onderwijs in Hulst, Oostburg, Tbmeuzen, Middelburg, Goes en Zierikzee. Scholen waarop leerlingen zit ten met een verstandelijke handicap in de leeftijd van zes tot twintig jaar. Arno Kempers mocht zich met 505 gram winnaar noemen. Hij ving net iets meer dan Anton Deurloo. Zijn twee botten wo gen tesamen niet meer dan 500 gram. De eerstvolgende wed strijd van De Krabbe vindt plaats in september. De uitslag luidt als volgt: 1. Arno Kem pers 5050 gram, 2. Anton Deur loo 500, 3. Jaap Plantsoen 495, 4. Marco de Brouw 345, 5. Joop de Rcgt 320, 6. Arjaan van den Bos. Hij ving een ondermaatse bot van 16 centimeter. HSV Oosterschelde Voor de dorde compel it icwed- De sportdag wordt gehouden vanaf 10.15 uur. Het program ma omvat verschillende spor ten. Zo kunnen leerlingen deel nemen aan judo, voetbal, ten nis, zwemmen en aerobics. Hoewel daarbij het wedstrijd element belangrijk is, ligt het accent op kennismaking met die sporten en het leren van de eerste beginselen er van. strijd 'zoet' van HSV Ooster schelde waren 55 hengelaars aanwezig. Er werd gevist in het Kaaskenswater in Zierikzee en ook hier viel de vangst tegen. Slechts twintig hengelaars slaagden er in om vis te van gen. Sjaak de Visser lukte dit als beste. Hij ving een forel en een paling. Ibtaal goed voor 460 gram. De uitslag: 1. Sjaak de Visser 460, 2. Sjaak Schell 410, 3. D. Geelhoed 405, 4. C. Rossen 385, 5. Jos Pannekoek 315, 6. A. Baart, 7. R. v. d. Zande 295, 8. Mej. S. v. d. Sande 9. G. Krista- lijn 145, 10. J. C Kristalijn 60. De volgende wedstrijd staat voor 2 juni op het programma. Jeugdige vissers aan de zeedijk tussen Zierikzee en Ouwerkerk. (Foto: Marijke Folkertsma). BRUINISSE - Voor de spelers die uitkomen in de E- categorie is er op Schouwen-Duivcland maar één mogelijkheid om zich in een toernooi met elkaar te meten. Deze wordt geboden tijdens het Bru-Tcn sc- niorentoernooi dat gisteren van start is gegaan. de vier eilandelij ke hengel sportverenigingen, de Krabbe, Oosterschelde, Dreischor en 't Zijpe op de Nationale Hengel dag deze jeugdviswedstrijd. Het parcours was deze keer uit gezet aan de zeedijk tussen Zie rikzee en Ouwerkerk, beter be kent als 't Stelletje. Het was zaterdag om kwart voor vier hoog water dus werd er gevist van twee uur tot vier uur 's middags. In totaal kwa men er 25 jeugdige hengelaars aan de zeedijk bijeen voor deze viswedstrijd die dit jaar voor de zevende keer gehouden werd. Dat vissen niet alleen voor jongens/mannen is bleek ook nu, er waren vier meisjes onder de deelnemers. Al gelijk na het startsignaal werd er door Daan Flikweert uit Nieu werkerk een mooie bot gevan gen en hij kon 29 centimeter la ten noteren. Hièrna kwam de ZIERIKZEE - Aan het strand van Neeltje Jans hield HSV De Krabbe uit Burgh-Haamstede dit weekein de een viswedstrijd. Veel gevangen werd er echter niet. De 22 deelnemers vingen samen slechts zeven exemplaren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9