Als Adriano Baffi mee sprint, dan wint Jeroen Blijlevens Publiek op Schouwen-Duiveland rijen dik langs het parcours Schorsing voor VanderAerden Erelijst Piet Louwerse trots op zijn wielerronde Abdoe' brengt Raas geen geluk MAANDAG 29 MEI 1995 NR 25779 7 Erelijst van de Ronde van Midden-Zeeland, die voor het eerst werd verreden op 18 juli 1959. 1959 - M. Verstaete (am.) 1960 - C. v. Amsterdan (am.) 1961 - B. Solaro (am.) 1962 C. Snepvangers (am.) 1963 - L. van Dongen (am.) 1965 - D. Kosten (am.) 1966 - R. Wagtmans (am.) 1967 - L. de Groot (am.) 1968 - J. Zoetemelk (am.) 1969 - H. Benjamin (am.) 1970 - C. Priem (am.) 1971 - M. Pennings (am.) 1972 - R. Schuyten (am.) 1973 - P. Maas (am.) 1974 - T. Tabak (prof) 1975 - G. Vianen (prof) 1976 - F. den Hartog (prof) 1977 - F. Maertens (prof) 1978 - G. Knetemann (prof) 1979 - B. Oosterbosch (prof) A. v. d. Poel (am.) 1980 - G. Knetemann (prof) 1981 - E. Planckaert (prof) 1982 - H. Lubberding (prof) 1983 - J. Raas (prof) 1984 - L. Colijn (prof) A. Ottevanger (am.) 1985 - F. v. d. Haute (prof) R. Bijvank (am.) 1986 - G. Solleveld (prof) K. van Goethem (am.) 1987 - J. P. v. Poppel (prof) W. Veenstra (am.) 1988 - P. Pieters (prof) H. Nieuwdorp (am.) 1989 - J. Nijdam (prof) P. Eyk (am.) 1990 - G. Solleveld (prof) G. Primo (am.) 1991 - W. Veenstra (prof) R. Compas (am.) 1992 - J. Capiot (prof) R. Vinorskis (am.) 1993 - J. Planckaert (prof) J. Hermes (am.) 1994 - M. den Bakker (prof) A. Trumpauskas (am.) 1995 - D. Blijlevens (prof) GOES - Wielrenner Eric VanderAerden is zaterdag voor vijftien dagen uitgesloten van alle wieler wedstrijden. De jury in de Ronde van Midden-Zee land legde deze straf op omdat de Belg na een val partij herhaaldelijk aan een auto hing in zijn poging om terug te komen tot in het peloton. De renner uit de Italiaanse Brescialat formatie legde zich neer bij het feit dat hij uit de koers werd genomen. Van zijn schorsing was hij op het mo ment dat de Nieuwsbode hem sprak echter niet op de hoogte. „Mijn uitsluiting is terecht. Ik heb mij inderdaad door een auto laten slepen. Ik vind het alleen vreemd dat ik als enige renner voor dit vergrijp uit de wedstrijd ben genomen." Voor zijn overtreding was Van derAerden betrokken bij een massale valpartij. Zeker twin tig renners duikelden nabij Vrouwenpolder over elkaar heen. „Ik dacht eerst dat mijn sleutelbeen was gebroken. Dat bleek gelukkig mee te vallen. Toen heb ik geprobeerd weer aan te sluiten. Daarbij heb ik gebruik gemaakt van een auto, maar ik was niet de enige. Ik ben zeker door een man of tien gepasseerd. Dat heeft de jury dan net niet gezien. Nu, kun nen ze zeggen. 'We hebben toch die VanderAerden maar mooi uitgesloten'. Zie je wel dat we ons werk goed doen." Jurylid Eddy Bogaert heeft een bondig antwoord op de kri tiek van de Belg. ,,We hebben hem tot twee maal toe gewaar schuwd. Tben hij opnieuw in overtreding ging konden we niets anders doen dan hem uit de koers halen, met de daarbij behorende consequentie. Ande re renners die zich door een auto lieten trekken, hebben we of niet gezien of die zijn na één keer waarschuwen daarmee ge stopt." Tot voor de valpartij speelde de ploeg van VanderAerden een dominante rol in het peloton. VanderAerden '„Ik was goed. Dat had ik de jongens ook ver teld. En als je de Italiaanse mentaliteit dan een beetje kent, weet je dat de ploeg ge heel voor jou gaat rijden. Maar op het moment dat ik uit de koers werd genomen, lag ik al niet meer op een positie dat ik nog een. rol van betekenis zou kunnen spelen." Veel strijd in Ronde van Midden-Zeeland Piet Louwerse presenteerde een sterk deelnemersveld. (Foto: Marijke Folkertsma). GOES - Piet Louwerse was zaterdag een trots man. De voorzitter van het organisatiecomité van de Ron de van Midden-Zeeland kon zaterdag niet alleen het sterkste deelnemersveld uit de 36-jarige historie van de ronde presenteren. Hij kon ook nog eens constate ren dat de heren coureurs er een mooie koers van hadden gemaakt. Louwerse sprak zelfs van de 'wedergeboorte van de Ronde van Midden-Zeeland." Op het moment dat de achttien koplo pers aan de laatste omloop in Goes begonnen hoopte Louwer se nog vurig op de internatio naal aansprekende Adriano Baffi als winnaar. Want een Italiaan kwam nog niet voor op de erelijst van de Ronde van Midden-Zeeland. Louwerse: „Baffi was op dat moment mijn favoriet. De TVM-ploeg heeft de zege door hun goede ploegenspel echter meer dan verdiend. Jeroen Blijlevens is een renner met toekomst. Om zo iemand als winnaar te heb ben staat ook heel mooi." Blij levens werd de opvolger van Maarten den Bakker die de wedstrijd vorig jaar op zijn naam schreef. Natuurlijk haakten ook nu weer op het laatste moment renners af. Coureurs die wel toegezegd hadden te komen en een week tevoren op de pere conferentie ook als grote 'zeke re' namen werden gepresen teerd. Ballerini en Bortolami bijvoorbeeld. De beide Italia nen waren echter bij de start in Goes nergens te bekennen. Ab- doesjaparov, de Oezbeek uit de ploeg van Jan Raas was er wel, maar omdat hij bij een grote valpartij was betrokken, moest hij vroegtijdig de koers verlaten. Johan Museeuw speelde een onopvallende rol. Gelukkig bleven er genoeg sterke renners over om de koers tot een succes te maken. Louwerse „Zo'n spannende koers hebben we in jaren niet gehad. Ik hoop dat de uitslag en het verloop ^mee wegen in ons verzoek om de wedstrijd volgend jaar een categorie ho ger in te delen. Dan zal de wed strijd onder de coureurs nog meer aanspreken en zullen we een nog sterker deelnemers veld kunnen presenteren. Dat wordt dan voor de sponsors ook weer interessanter." Of er in 1996 naast de profronde ook weer een amateurkoers kan worden gehouden is echter nog onduidelijk. Het eerste peloton bij doorkomst op de brug bij de Zuidhavenpoort. Jelle Nijdam (rechts) wordt gevolgd door Ludo Dierckens en twee ploeggenoten. (Foto: Joop van- Houdt). ZIERIKZEE - Met een machtige sprint schreef Je roen Blijlevens zaterdag de 36e editie van de Ronde van Midden-Zeeland op zijn naam. Een overwinning die er wezen mag, want zijn voornaamste tegenstre ver in de laatste meters was de Italiaanse sprinter Adriano Baffi. Achter de twee grote sprintka nonnen legde de Belg Jean Pierre Heynderick beslag op de derde plaats. Het drietal maakte in de finale van de Zeeuwse profronde deel uit van een kopgroep van achttien renners die zich na de eerste van de in totaal vijf door komsten in Goes had gevormd. Een valpartij, waarbij ten minste twintig renners betrok ken waren, was de enige smet op het blazoen van de koers voor professionals. Het is niet de eerste keer dit jaar dat de rappe Baffi zijn meerdere moest erkennen in de Brabander. „Bij iedere ritzege die ik dit jaar heb behaald, was hij mijn voornaamste te genstander", wist Blijlevens. ,,Ik heb hem zeker al een keer of vier, vijf verslagen. Met dank aan mijn ploeggenoten natuurlijk, want zij hebben ook vandaag weer ontzettend veel werk verzet. Ik was van daag bovendien heel zeker van mijn zaak." Dipje De renner uit de ploeg van Cees Priem kon de opsteker goed ge bruiken want na zijn succesvol le seizoenstart ging het de laat ste weken stukken minder. „Ik zat even in een dipje. Na de Scheldeprijs heb ik een week op bed gelegen, maar ik wilde per se de ronde van Duinker ken rijden. Daardoor ben ik te vroeg gaan trainen. Ik was niet genoeg hersteld en kreeg pro blemen met mijn hartslag. Dat ik het ritme na een wedstrijd of vier alweer te pakken heb, doet mij goed." Door goed te presteren wil Blijlevens een plaats afdwin gen in de tourselectie van TVM. „Het blijft moeilijk om uitspraken over de Tbur de France te doen. Ik moet mijn plaats echt afdwingen. Dit is dan één prestatie die meetelt, maar hij zal niet alles bepalend zijn." Adriano Baffi uit de Mapei ploeg toonde zich een sportieve verliezer en noemt uit zijn hoofd zo enkele ritten op waar in de Nederlander ook al snel ler was. „Mallorca, de Route del Sol. Tweede worden is na tuurlijk vervelend, maar het was een goede sprint, dan kan ik daar vrede mee hebben. Als ik zou verliezen door een dom me fout, zou ik me ergeren, maar Blijlevens is jong en ik ben oud. Dat is de belangrijk ste reden waarom hij sterker Voordat de Ronde van Midden Zeeland zo'n spannend slot zou beleven werd er echter eerst een ware secondendans uitge voerd. Na een mat begin brach ten John van den Akker en Pa trick de Wael leven in de brou werij'. Hun ontsnappingspo ging hield weliswaar niet lang stand, maar zorgde er wel voor dat het daarna nooit meer rustig werd in het peloton. Al voor de groep Schouwen- Duiveland op reed was het pe loton al ih drie stukken ver deeld. Op het eiland leek ver volgens het voorste deel ruim afstand te nemen, maar toen de Zeelandbrug even voorbij Zie- rikzee naderde zat alles toch weer dicht op elkaar. Jelle Nij dam en Servais Knaven, net als Blijlevens van de jwM-forma- tie reden als eerste de brug op. Hun voorsprong bereikte een maximale grootte van veertig seconden, maar die werd na de eerste doorkomst in Goes ge heel teniet gedaan. Voor de TVM-ploeg betekende dat niet meer dan stuivertje wisselen wat de koploper be trof, want het tweetal was net teruggepakt of Hendrik Re- dant nam het vaandel over. De Belg kreeg echter zijn landge noot Wim Omloop uit de Collstropformatie mee. Zich la ten opslokken in de achtervol gende groep van zestien werd vervolgens als de beste tactiek gezien door de TVM-ploeg. Daar zaten immers Maarten den Bakker en Jeroen Blijle vens nog op het vinkentouw. Ploegenspel Met een sterke Den Bakker aan het hoofd van de kopgroep kon een massasprint voor de acht tien niet uitblijven. Blijlevens diende ter afronding van een perfect ploegenspel dan wel nog even af te rekenen met Baf fi. Den Bakker cijferde zijn ei gen kans op een ritzege daar voor weg. „Vlak voor het in gaan van Goes, zo'n beetje bij het industrieterrein, probeerde Blaudzun, uit de ploeg van Raas, nog te ontsnappen. Tben ben ik maar hard op kop gaan rijden. Blijlevens had name lijk eerder al te kennen gege ven dat hij zich goed voelde, dus had ik er alle vertrouwen in dat hij zou winnen. Hij zat uitstekend in het wiel van Baf fi en kwam daar in de sprint overheen." Den Bakker, die zelf ook aan een goed jaar bezig is, is maar wat blij met het sprintkanon in zijn ploeg: „In de vorige jaren misten we in de ploeg echt ie mand die het werk af kon ma ken. Jeroen heeft inmiddels be wezen een topsprinter te zijn." Of de overwinningen een ver volg krijgen in de komende Tour de France is voor Den Bakker echter nog niet duide lijk. „De finales in de Tbur zijn veel harder. Het is dan de vraag of hij aan het eind van de etappe nog kracht over heeft. Dat is vaak het probleem bij jonge renners. Overigens ben ik er wel een voorstander van dat Blijlevens mee gaat naar Frankrijk. Dan kan hij zijn krachten meten. Wint hij niet,, dan is het in ieder geval erg leerzaam voor hem." Internationale Profronde, Ronde van Midden-Zeeland. 1. Blijlevens 208 kilometer in 4 uur, 46 minuten en 2 seconden, 2. Baffi, 3. Heynderick, 4. Van Bon, 5. Redant, 6. Omloop, 7. Radaelli, 8. De Wael, 9. Den Bakker en 10. O'Grady allen in dezelfde tijd als Blijlevens. GOES - De Ronde van Midden-Zeeland mocht zich zaterdag in een grote publieke belangstelling ver heugen. Vooral in Renesse en Burgh-Haamstede stond het publiek rijen dik langs het parcours. Maar ook in Zierikzee waren veel mensen uitgelopen om een flits van het peloton te zien. Al ver voor de start op de Grote Markt in Goes gingen er al mensen braaf achter de hekken op het marktplein staan. Daar moesten de renners op een ver hoging de startlijst tekenen. Een enkeling werd daarbij on dervraagd door de speaker, am deren stonden vlak voor ver trek nog even de pers te woord. Leon van Bon koos een heel ei gen voorbereiding en pikte nog even een terrasje mee. Pas toen het startschot al gevallen was stond hij op om zich tussen de auto's door naar het peloton te spoeden. Dat kon makkelijk want de eerste kilometers dien den als inrij stukje, zodat het publiek alle tijd kreeg de ren ners nog even te bekijken. In Vlissingen reed het peloton met de lange stoet van volgwa- gens over de smalle boulevard. Daar stonden in verhouding weinig toeschouwers. De mees te mensen hadden zich daar door de felle zon laten verlei den om tenminste de benen aan het zeewater bloot te stellen. Een enkele skeeler op de boule vard schrok zich een ongeluk toen hij bij het omkijken een hele stoet politiemotoren zag naderen. Na Vlissingen spoedde de stoet zich richting Oosterscheldeke- ring. Bij Vrouwenpolder deed zich echter, als gevolg van een vluchtheuvel, een valpartij voor. Lang niet iedereen kon daarna de koers vervolgen. Een groot deel stapte zelfs af om zich in Goes aan hun won den te laten behandelen. Tekst Peter van den Belt Foto's Joop van Houdt en Marijke Folkertsma Aan het begin van de Ooster- scheldekering werd nog even proviand ingeslagen. Enkele renners verdwaalden door het hoge tempo toen al tussen de volgauto's. Zij maakten er ver volgens een toeristisch ritje over Schouwen-Duiveland van. Deze renners zullen ook het meest genoten hebben van het vele publiek dat zich in Burgh- Haamstede en Renesse aan de kant van de weg had ge schaard. Daar in de buurt zet ten ook veel recreërende fiet sers hun rijwiel even stil tot de karavaan voorbij was. Rondemiss Via Zierikzee, waar de belang stelling redelijk was, ging het peloton voort richting Zeeland- brug. Dit obstakel was vanwe ge de wind een ware gesel voor de renners. Ondertussen werd het in Goes bij de doorkomst en finishplaats alsmaar druk ker. Zo'n vijfhonderd mensen hadden zich rond de meet ver zameld om het peloton vijf keer langs te zien komen. Al die mensen misten wel het mooiste zicht op de renners. Dat voorrecht was voor hen die uren daarvoor op het hoogste punt van de Oosterscheldeke- ring nabij Neeltje Jans ston den. Van verre kon men daar de renners aan zien komen. Wat de mensen bij de finish weer wel goed konden zien was rondemiss Esther van Leeu waarden uit Geersdijk. Zij be deelde de winnaar van de koers met maar liefst vijftien zoenen, de nummers twee en drie kregen er ieder tien. De renners slaan geen acht op de verkeersregels. (Foto: Joop van Houdt). GOES (ANP) - Djamilidin Abdoesjaparov heeft Jan Raas nog niet dat geboden waarvoor hij gekocht is. De Zeeuwse ploegleider van de Novell-ploeg contrac teerde eind vorig seizoen de Oezbeek voor een miljoenenbedrag: om te winnen. Vier maanden is het interna tionale peloton al onderweg, maar de voormalige'krachtpat- ser blijft sukkelen. Slechts één zege, een rit in de DuPont Tbur, staat op zijn erelijst. Zaterdag in de Ronde van Midden- Zeeland was de 32-jarige sprin ter het slachtoffer van een val partij na 75 kilometer waarbij twintig renners, onder wie ook Peter Pieters, Johnny Cadsand en Eric Vanderaerden, waren betrokken. „Abdoe" liep een licht rugletsel en schaafwon den over zijn hele lichaam op. Pieters schaafwonden op be nen en armen. Alle renners konden na behandeling naar huis. Abdoesjaparov, die verle den jaar rond deze tijd al vijf zeges op zijn naam had, vloog terug naar Italië en moet voor lopig even rust nemen. TOKYO (RTR) - Daniele Mas- saro, reservespits van AC Mi lan voor Savicevic, gaat zijn voetballoopbaan afsluiten in Japan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 7