Stichting Bruniversails wil terug naar eigenlijk doel: watersport PR JS- PRIAAEUR Opbrengst Renessedag met 18.800,- iets minder dan voorgaande jaren Vrouw met kinderen steelt portemonnees ''Het moet toch kunnen met zo'n plas water voor de deur'' Gewonde bij vechtpartij Licht gewond bij aanrijding Stones Te veel op KRENTEN/ ROZIJNEN- BOLLEN Drukte in Renesse door onverwacht mooi weer Hardrijders op de bon MAANDAG 29 MEI 1995 NB 25779 3 Op de dijk in Bruinisse kon men zaterdag een aantal oldtimers bewonderen. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Als het aan J. W. Braber van de Stichting Bruniversails ligt gaat volgend jaar het roer om. „Je ziet nu dat de mensen op de evenementen op het land af komen in plaats van op de watersport. En dat is eigenlijk niet de bedoeling. De braderie en de feesttent waren in principe bedoeld als randgebeuren en niet als hoofdattractie. We willen proberen om volgend jaar het accent toch weer te verleggen naar waar het bij Bruniversails om moet gaan: de watersport". Bruniversails beleefde afgelo pen weekeinde haar eerste lustrum en eigenlijk was het de bedoeling geweest om zoveel mogelijk watersporters naar het oude vissersdorp te krij gen. Over belangstelling had men niet te klagen. ,,Het waren alleen niet de watersporters die erop af kwamen", aldus Braber. Tot dusverre werd het watersportonderdeel van Bru niversails georganiseerd in sa menwerking met een zeilver eniging uit Dordrecht. Die sa menwerking heeft echter niet dat opgeleverd waar men op hoopte, namelijk voldoende deelnemers aan zeilwedstrij den. ,,En dat moet toch kunnen met zo'n plas water voor de deur". Geen wedstrijdzeilers ,,Er komen wel mensen met ka juitzeiljachten naar Bruinisse tijdensBruniversails, maar dat zijn vaak geen echte wedstrijdzeilers. Sommigen gaan de haven niet eens meer uit als ze eenmaal in Bruinisse zijn", aldus Braber. Hij wil vol gend jaar de verschillende klasse-organisaties aanschrij ven en zo proberen om een aan trekkelijk wedstrijdprogram ma samen te stellen waarbij plaats is voor bijvoorbeeld wedstrijdzeilers uit de Olym- pia-, de Kadet-, en de Optimist klasse. Braber wil ook toe naar een an der soort wedstrijd. Niet lan ger een tevoren vastgelegd par cours, maar varen in rakken. ,,Nu zie je dat de zeilers van start gaan en een tijdje later zie je ze terugkeren naar de ha ven. Voor de toeschouwers aan land is er niets aan", aldus Bra ber. ,,Als je in rakken vaart kun je het wedstrijdverloop veel beter volgen en zijn de wedstrijden daarom voor de toeschouwers aan wal veel aan trekkelijker". Voor één watersport-onderdeel van Bruniversails was afgelo pen weekeinde wel veel be langstelling en dat betrof de windsurfers. Braber schat het aantal deelnemers aan de windsurfwedstrijden op een dikke honderd. Iets minder be langstelling was er van de zijde van de catamarans. Ongeveer 60 catamarans deden mee aan de wedstrijden. Aan de wal had men bepaald niet te klagen over belangstel ling. Vooral op de eerste dag van Bruniversails trokken de verschillende programma onderdelen veel bezoekers. „Dan praat je toch snel over et telijke duizenden", aldus Bra ber. Dankzij het goede weer lukte het dit jaar wel om para chutisten van het Korps Com mando Troepen uit Roosendaal in te schakelen voor de officië le opening van Bruniversails. De para's haddèn elk een vlag bij zich die na de landing over handigd werden aan burge meester A. Vogelaar van Brui nisse die het startschot gaf voor de editie 1995 van Bruni versails. Show Een van de hoogtepunten van het vrijdagprogramma was de door de Koninklijke Marine verzorgde Search- and Rescue demonstratie bij de Vissersha ven. Dit spectaculaire gebeu ren trok veel toeschouwers. Deze konden op het havenpla teau bovendien een kijkje ne men bij een van de Westland Lynx helikopters van de mari ne. Zaterdag was het haven plateau in Bruinisse omgeto verd tot een mini-kermis en stond er een fors uit de kluiten gewassen feesttent waar Trio Lennard Hoekman verschillen de optredens verzorgde en het Bruinisser Visserskoor een concert gaf. Veel belangstelling trok zater dag ook de demonstratie van de Bruse brandweer. De vuur- bestrijders toonden dat ze an no 1995 veel meer moeten kun nen dan alleen branden bestrij den. Een in een auto bekneld zittend slachtoffer werd voor het oog van de toeschouwers uit zijn benarde positie be vrijd. Een van de brandweer lieden becommentarieerde het geheel. „Ik geloof dat het nog wel goed gaat met het slachtof fer, want hij heeft nog veel praats". Op de dijk stond een vijftien tal old-timers van de Rotter damse Historische Autoclub opgesteld. Veel mensen ver gaapten zich aan de fraaie zwarte Corvette Stingray, com pleet met verchroomde side- pipes. Blikvangers waren ook de onvervalste Amerikaanse vleugelbakken waaronder een puntgaaf gerestaureerde Chrysler Windsor Sedan uit 1961, een enorme slee met in het vooronder een meer dan zes liter metende V8. „Wat ie ver bruikt? Eén op vijf. als je rustig rijdt", aldus eigenaar A. Veldhuizen uit Ridderkerk. Naast de Chrysler beschikt Veldhuizen over een zwarte Opel Commodore Coupé. „Voor het dagelijks gebruik heb ik een BX, maar ik rijd in alle drie de auto's en ze hebben alle drie een heel eigen karakter", aldus Veldhuizen. Hij heeft wel even moeten wennen aan het formaat van de Amerikaan. „Maar het rijdt heerlijk. De Chrysler is ontzettend comfor tabel en heeft ook een goede wegligging. Maar het is na tuurlijk vooral een blitsbak. Je rijdt erin om te showen". Voor Veldhuizen is het bezit van de old-timers een jongens droom. „Het is iets dat ik al tijd al wilde. Maar ja, er gaat natuurlijk behoorlijk wat geld inzitten". Om de show voor een zo breed mogelijk publiek aan trekkelijk te maken was de Rotterdamse autoclub met to taal verschillende auto's naaf Bru gekomen. „Je kunt wel al lemaal Amerikanen neerzet ten, maar niet iedereen vindt dat leuk. Daarom hebben we ook wat 'gewone' klassiekers meegenomen en een paar sportwagens", aldus Veldhui zen. Hij is bijzonder te spreken over de sfeer in Bruinisse en de ma nier waarop het evenement ge organiseerd is. „Het i^hièf ge woon heel gezellig en over be langstelling hebben we niet te klagen", aldus Veldhuizen. Bruniversails werd zaterdag avond afgesloten met een spec taculaire Lasershow. RENESSE - Een 18-jari- ge jongen uit Tilburg raakte in de nacht van zaterdag op zondag ge wond bij een vechtpartij in een discotheek in Re- nesse. De jongen zal waarschijnlijk aan één oog blind blijven. De vechtpartij ontstond omstreeks 01.00 uur in de discotheek. Wat de aanleiding voor de vechtpartij was en hoe veel mensen erbij be trokken waren is bij de politie nog niet bekend. Ook is niet bekend of er nog meer gewonden zijn gevallen. De jongen uit Tilburg werd met een ka pot geslagen bierglas in het gezicht gestoken. De politie stelt een onder zoek in. Diezelfde nacht kregen in Renesse een aantal vrouwen ruzie met elkaar. De ruzie ont aardde in een handge meen waarbij volgens de politie flink geslagen is en met traangas gespo ten. De politie heeft drie 'dames' aangehouden naar aanleiding van het incident. Na verhoor werden ze weer naar huis gestuurd. SEROOSKERKE - Een 31- jarige Rotterdammer liep zon dag een lichte hersenschud ding op bij een aanrijding op het kruispunt van de Dam- menweg en de Stoofweg in Se- rooskerke. De man zat in de auto van een 25-jarige plaatsgenoot. Deze auto gaf, komende van de Dammenweg, op het kruispunt geen voorrang aan de auto van een 24-jarige man uit Waddinx- veen. Een aanrijding was het gevolg. AMSTERDAM - Circa 30.000 Stones-fans hebben zaterdag avond op het Amsterdamse Museumplein het concert dat de Rolling Stones in het ver derop gelegen Paradiso gaven, via een videoscherm gevolgd. Zowel op het plein als in de zaal verliep het muzikaal spek takel zonder incidenten. BRUINISSE - De politie is op zoek naar een vrouw die, in gezelschap van drie kleine kinderen en een ongeveer twaalfjarige jongen, in diverse winkels in Bruinisse portemonnees stal. De ongeveer veertig-jarige, Duits sprekende vrouw was vrijdag actief. Om ongeveer 10.45 uur kwam zij samen met de jongen een winkel binnen aan de Bruse Korte Ring. Zij liepen naar de eerste etage, waarna de jongen terug kwam en de eigenaresse van de win kel vroeg naar zijn" moeder te gaan, die wat wilde weten. Jfer- wijl de winkelierster dat deed nam de jongen vermoedelijk twee portemonnees weg. Hij liep daarna naar de eerste eta ge met twee kleine jongens en een klein meisje. Toen het ge zelschap weg was werd de dief stal ontdekt. Ongeveer een uur later werd uit een winkel aan de Bruse Nieuwstraat een portemonnee weggenomen, vermoedelijk door dezelfde personen die ook daar in de winkel waren. De vrouw heeft een normaal postuur, kort donker en rond geknipt haar en was gekleed in een bermuda en blauwe kle ding. De jongen was fors, had kort blond haar en een buikje. Hij reed in een fiets met een kinderzitje, waar hij een van de kleine kinderen in vervoer de. Mensen die weten wie bo venstaande personen zijn of waar zij verblijven wordt ver zocht contact op te nemen met de politie in Zierikzee (01110- 14055). ELLEMEET - De politie be trapte afgelopen weekeinde twee mensen op rijden onder invloed. Een 25-jarige inwoner van Dortmund (Duitsland) beland de met zijn auto in de sloot langs de Kuijerdamseweg bij Ellemeet. Bij de blaasproef blies de man 845 microgram per liter, terwijl 220 microgram per liter is toegestaan. Na over leg met de officier van justitie werd de man een OM-schik- king van 2500,- aangeboden. De man zal zich te zijner tijd voor de rechter voor zijn ge drag moeten verantwoorden. Het voertuig moest uit de sloot getakeld worden en bleek licht beschadigd. Een slecht-parkeerder viel zo op bij de politie dat ook hij moest blazen. De 25-jarige man uit Ulvenhout blies 760 micro gram per liter. Hij moest ter plaatse zijn rijbewijs inleveren en moet te zijner tijd voor de rechter verschijnen. In de nacht van zaterdag op zondag werden in Renesse drie mensen aangehouden wegens openbare dronkenschap. Advertentie Aanbieding geldig van ma. 27 mei t/m wo. 31 mei 1995. A&P Services B.V. tel 02154-83333. ELKE DAG GOED NIEUWS RENESSE - De zaterdag gehouden Renessedag heeft iets minder opgeleverd dan eerdere edities van het eve nement. Van de bruto-opbrengst van 27.000,- blijft ongeveer 18.800,- over. „Wij zijn er heel tevreden mee. Het kan niet altijd meer en meer zijn", aldus D. van Oosten, voorzitter van het Comité Renessedag. Het geld wordt verdeeld onder de vier verenigingen die samen tekenen voor de jaarlijkse Renessedag. Een groot spandoek met het opschrift Renessedag hangt bij de 'poort' van het dorp: de Lan ge Reke. Een dweilband zorgt voor vrolijke tonen en het is druk in Schouwen-Duivelands populairste badplaats. Het is zaterdagmiddag rond de klok van tweeën en hoewel de groot ste drukte dan al achter de rug is nemen nog heel wat mensen een kijkje bij de verschillende kraampjes. Orgel Op het grasveld voor de Jaco- buskerk staan tussen bankstel len en wandmeubelen vier elektronische orgels op een rij tje. Voor stroom is gezorgd, zo blijkt als een van de bezoekers van de Renessedag de toetsen beroert. „Er is er één verkocht, maar ik denk niet dat we die andere drie ook kwijt raken"; aldus vrijwilliger A. J. Pad mos. „Ik heb het idee dat we dit jaar wat minder grote spul len te verkopen hebben. Maar vanmorgen stond het grasveld veel voller hoor. Ik denk dat ze ker tweederde van het grote spul al weg is". De mensen van de Renessedag hebben er een goede gewoonte van gemaakt om alles wat ter verkoop aangeboden wordt te controleren. Wat defect blijkt te zijn wordt zonder pardon uitgesloten van deelname aan de Renessedag. „De Renesse dag staat bekend om haar kwa liteit", stelt vrijwilliger C. Bakker. Hij heeft het vooral in de ochtenduren bijzonder druk gehad achter zijn kraam met Hollandse nieuwe. „We hebben vanmorgen controle gehad van de warenwet en die hebben al les goedgekeurd". Op de vraag sinds wanneer er jaarlijks een Renessedag ge houden wordt weet comité voorzitter D. van Oosten geen sluitend antwoord. „Dat heb ben meer mensen gevraagd en ik geloof dat het de zeventien de of de achttiende keer is. Het aardige is wel dat we tot nu toe elk jaar mooi weer hadden tij dens de Renessedag. Ik geloof dat er één editie is geweest waarbij we wat motregen had den, maar verder was het altijd zonnig". Een mazzeltje voor de organisatoren want, zo beseft ook Van Oosten, een evene ment als de Renessedag ètaat of valt met het weer. De Renessedag onderscheidt zich volgens Van Oosten van andere soortgelijke evenemen ten op Schouwen-Duiveland vanwege het feit dat het door vier verenigingen gezamenlijk op poten wordt gezet: de voet balvereniging, de tennisvereni ging, de muziekvereniging en de kerk. „Ik denk dat dat op zich toch uniek is", aldus Van Oosten. Het Comité Renesse dag begon in november met de eerste voorbereidingen van de editie 1995 van de Renessedag. „Ik denk dat we vandaag toch wel met zo'n honderd vrijwilli gers hier bezig zijn", aldus Van Oosten. Sponsors Een deel van de opbrengst van de Renessedag is afkomstig uit sponsorgeld. Volgens Van Oos ten draagt elke ondernemer in Renesse op de een of andere manier mee aan het welslagen van de Renessedag. Elk jaar probeert het Comité Renesse dag een zo breed mogelijk pro gramma op poten te zetten. Niet alleen is er een rommel markt, maar ook een loterij en een Rad van Avontuur. Daar naast zijn organisaties als Dor- kas Hujlp Internationaal en Amnesty International present op de Renessedag, kan men er ringwerpen en ballengooien en wordt ook aan de inwendige mens gedacht. Euphonia uit Goes zorgde tijdens de Renessedag voor vrolijke klanken. Dat werd door oud en (zeer) jong op prijs gesteld. (Foto: Joop van Houdt). „We mikken op een zo breed mogelijk publiek", aldus Van Oosten. „Niet alleen de men sen van het dorp, maar ook veel toeristen komen een kijk je nemen". Tijdens de Renesse dag was er voor geïnteresseer den de mogelijkheid om de Ja- cobuskerk te bezichtigen en de toren te beklimmen. Naar schatting duizend mensen maakten van die mogelijkheid gebruik. „Ik denk dat dat zo'n driekwart toeristen waren", al dus de kaartverkoper. Verwachting t/m vrijdag 26 mei WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 40% Min.temp. 7 graden Mid .temp. 16 graden Windkracht noordw. 4 Donderdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 20% Min.temp. 7 graden Mid.temp. 16 graden Windkracht noordw. 5 Vrijdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 30% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 15 graden Windkracht noordw. 5 ZON- EN MAANSTANDEN 30 mei Zon op 05.28, onder 21.45 Maan op 06.28, onder 22.33 Eerste Kwartier: 6 juni (12.27) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer heeft een rustig karakter, Vanavond en vannacht is het helder en daalt het kwik tot on geveer 9 graden. Morgenochtend zien we de zon veel en is het droog. Later drijft in het oosten van het land bewolking binnen en daar valt mo gelijk wat regen. In het westen schijnt de zon van tijd tot tijd en blijft het waarschijnlijk droog. De mid- dagtemperatuur ligt rond de 17 gra den. De wind waait eerst uit het zuidwesten en is zwak tot matig, rond kracht 3, morgen overdag draait de wind naar het westen. De bewolking in het oosten hangt sa men met het opdringen van een sto ring boven Duitsland. Woensdag trekt de storing weg en draait de wind naar het noorden. Met die wind van zee wordt frisse lucht aan gevoerd met maxima die maar iets boven de 15 graden uitkomen. Ver der is het de komende dagen aan de bewolke kant en valt er een enke le bui. SCHEVENINGEN - Onbeken den hebben in de nacht van za terdag op zondag drie van de twaalf zandcreaties op het strand van Scheveningen on herstelbaar beschadigd. Orga nisator Inaxi Holland denkt dat de vernielingen het werk zijn van vandalen. ZIERIKZEE - Bij een snel heidscontrole op de Weg naar de Val in Zierikzee zijn zon dagmiddag 36 hardrijders be trapt. In de nacht van zaterdag op zondag is proces-verbaal opgemaakt tegen vier illegale kampeerders. De politie had zich van 13.30 tot 15.10 uur opgesteld langs de Weg naar de Val met de radar- apparatuur. In totaal werden er 1.255 auto's gecontroleerd. In totaal reden er 36 auto's harder dan de toegestane maximum snelheid van 80 kilometer per uur. De hoogst gemeten snel heid bedroeg 121 kilometer per uur. In de nacht van zaterdag op zondag controleerde de politie op verschillende plaatsen op il legale recreatie. Tfegen vier per sonen is proces-verbaal opge maakt. ZIERIKZEESCHEiU NIEUWSBODE Hl Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11P Zierikzee. Postbus 1, 430Ó AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 51,00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. f%182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17«/2% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3