'Ik had het vermogen mensen beter te laten voetballen' Peter van Vossen wordt in De Banjaard niet gemist PROGRAMMA De eerste prijs voor Bruse badmintonners B-jeugd All-Ready kampioen Wim Overweel stapt na twintig jaar uit selectie van Zierikzee Ajax wint de Europa Cup-I finale maar: Receptie DUIVENRUBRIEK VRIJDAG 26 MEI 1995 NR 25778 9 ZIERIKZEE - Nu alle reguliere veldcompetities ten einde zijn wordt het weer tijd voor de zomersporten. Golf, wielrennen en nog een restje voetbal bepalen het aanbod voor de komende week. Wim Overweel stapt na twintig jaar uit de selectie van Zierikzee. fFoto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Bij thuiswedstrijden zit hij altijd in het zelfde hoekje van de kleedkamer. Rechts achter in, vanaf de deur gezien. Wim Overweel noemt het geen bijgeloof, eerder gewoonte. Het zal voor ieder een rond het eerste team even wennen zijn dat hij na zaterdag niet meer in zijn hoekje te vinden zal zijn. De 38-jarige Overweel speelt morgen namelijk zijn afscheidswedstrijd. Met oud-Zierikzee speelt hij te gen oud-Bruse Boys. ,Ik heb nooit de behoefte gehad om ergens ande gaan spelen." „Ze hebben me gevraagd wat ik leuk vond. Het leek me wel wat om nog één keer met mijn leeftijdgenoten te spelen. Voor al tegen Bruse Boys, want dat waren vroeger dé wedstrijden. Altijd strijd op het veld, maar na afloop bij een potje bier is alles weer goed. Aan de slotdag van de Zierikzeesche Nieuws bode Trofee wil ik ook nog meedoen. Dat is voor mij dan het afscheid van de huidige se lectie. Zo had ik het gedacht." Overweel komt van Dreischor, dus dat hij als import-Zierik- zeeënaar een afscheids wedstrijd krijgt, daar is hij best trots op. ,,Ik ben volgens mij de tweede waarvoor ze zo iets organiseren." Achttien was hij, toen hij de overstap maak te naar Zierikzee. „Om sportie ve redenen. Wanneer ik zelf niet hoefde te voetballen, ging ik altijd.al bij Zierikzee kij ken. De keuze lag dus voor de hand. Ik heb daarna nooit de behoefte gehad om ergens an ders te gaan spelen. Als 18- jarige droom je natuurlijk wel eens van Feyenoord of Excelsi or, maar dat gaat over als je 22 bent. Toen ik in Bruinisse woonde is me wel eens ge vraagd om bij Bruse Boys te komen spelen. Dat is ook de enige andere club waar ik wel had willen voetballen. Een ver eniging met een eigen identi teit. De mogelijkheid van een overgang is echter nooit con creet geweest." Sfeermaker Van de kleine club Dreischor naar de grote vereniging Zie rikzee was zeker in het begin van.de zeventiger jaren een he le overstap. ,,Het was een heel ander wereldje. Bij Dreischor trainde ik bijvoorbeeld met twee of drie jongens van mijn eigen leeftijd. Er was geen trai ner en een paar keer in de week deden we maar wat. Vervol gens moest ik ineens verplicht twee keer in de week gaan trai nen en had ik wedstrijdbespre kingen op vrijdagavond. Die werd dan op zondag nog eens dunnetjes overgedaan." Het was de tijd dat René Kerk- hove voor de groep stond en spelers als Jan Bijdevaate, Kees Verkaart, Joop Berre- voets en Adrie Koster de be langrijkste selectiespelers wa ren. „Kerkhove was een echte sfeermaker. Hij kon een elftal smeden." Het eerste seizoen begon Over weel naar eigen zeggen sterk, maar halverwege het seizoen werd hij teruggezet naar het tweede. ,,Dat was even slikken, maar wel terecht. Aan het eind van het seizoen heb ik toch nog wat wedstrijden meegedaan." Basisplaats Tben het jaar daarop Gerard Olijhoek het van Kerkhove overnam, kon Overweel op een basisplaats rekenen. „Als rechtsbuitén. Als je in het eer ste kunt spelen, is iedere posi tie goed. Later ben ik midden velder geworden. Dat was on der Aad Verschoof. Dat was een trainer met een heel gevarieer de oefenstof, maar de vraag was of zijn hart wel bij Zierik zee lag. Hij was na een half jaar al weer vertrokken." Van de rechtshalfplaats ver schoof Overweel in de jaren daarna op naar zijn favoriete ZIERIKZEE - Met een 1-0 overwinning op AC Milan heeft Ajax de Europa Cup-I na 22 jaar weer in het bezit gekregen. Wereldwijd keken bijna een miljard mensen naar de wedstrijd. Zij deden dat in Wenen, thuis, bij vrienden, in zomaar ergens een kroeg of in Stadscafé De Banjaard in Zierikzee. Daar stond voor deze gelegenheid een groot scherm opgesteld. De Banjaard is deze avond rood/wit. Zelfs de gezichten van de dames, waarvan enke le met een Amsterdamse ach tergrond, zijn door de zenu wen witjes van kleur. De lipstick lijkt daarentegen ex tra rood. Een ode aan de Ajax-kleuren. Alleen de em mertjes bier heten op deze avond nog net geen Amster dammertjes, hun benaming in de hoofdstad. De verhoging die normaal plaats biedt aan het biljart, heeft een groen tapijt met witte lijnen op de vloer. De wanden en het plafond zijn opgesierd met rood/witte slingers en in de hoek van het café staat een scherm van zo'n één bij één meter twintig. Hoewel om zeven uur de twintig plastic tuinstoeltjes in mini-stadion De Banjaard nog onbezet zijn, is de wed strijd aan de bar al onder werp van gesprek. Bijzaak Net zoals overal in het land overheerst het optimisme. Barkeeper Johan krijgt tegen half acht steeds vaker het ver zoek of de televisie al aan mag. De voorbeschouwing staat op het punt van begin nen. Hij houdt de spanning er echter in en pas klokslag half acht gaat de beeldbuis aan. Het duurste reclameblok van het jaar opent de voorstel ling. Mart Smeets zegt ver volgens dat negen procent van de Nederlanders de wed strijd in de kroeg kijkt. Het daaropvolgende bericht dat Savicevic niet meespeelt gaat bij de kijkers, de stoelen zijn nu allemaal bezet en ook bij de bar wordt het alsmaar vol ler, het ene oor in en het ande re uit. Het is allemaal bij zaak. Alleen wie wel mee speelt, telt mee. Tegen half negen, is ook De Banjaard 'uitverkocht'. Hier en daar worden Ajax-petjes, T-shirts en shawls tevoor schijn gehaald. Als er in We nen eenmaal afgetrapt is, wordt het een beetje stil in het café. Soms klinkt een krachtig 'kijk uit', met de be doeling dat het tot in de Oostenrijkse hoofdstad ge hoord wordt. Milan zoekt keer op keer de zwakste Ajaxschakel (Michael Reizi ger) op, waardoor de Amster dammers in de problemen ko men. Op de ander vleugel hebben Davids en Overmars het moeilijk met Panucci, tot dan toe de beste man van het veld. Het levert beide Ajacie- den een gele kaart op. Een akelige waarheid dringt lang zaam tot de kroegkijkers door. Milan is deze eerste helft beter. Louis van Gaal Door de van spanning en ge brek aan ventilatie oplopen de temperaturen is ieder vocht nu welkom. Het bier is tijdens de wedstrijd in prijs verlaagd, maar bij een ge brek aan een Ajaxdoelpunt hoeft de tap nog 'lang geen overuren te maken. Louis van Gaal maakt zich bij de Café bezoekers ongelooflijk popu lair met zijn 'gevaarlijk spel' act. Het blijkt het voorlopig het laatste opwindende mo ment want het is rust in We nen. De gebruikelijke run op het toilet'kan zijn aanvang nemen. De stemming keert ten goede als Ajax in de tweede helft beter van start gaat dan in de eerste. De rollen zijn omge draaid. Hierdoor en door het steeds sneller vloeiende bier, worden met succes enige Ajax-liederen ingezet. Als Kanu op een gegeven moment Seedorf komt vervangen, vraagt slechts één enkele be zoeker zich luid af waar Peter van Vossen toch blijft. De rest van Zierikzee pakt zijn kreet echter niet op. Puntertje Op het moment dat Kluivert het veld in komt voor Jari Litmanen is de kans dat de geboren Zierikzeeënaar het veld nog in komt, helemaal verkeken. Het deert de Ban jaard niet. De gezangen wor den heviger. Hier en daar worden de kansen in de ver lenging berekend. De Itali aan Simone krijgt vervolgens twee keer de kans om De ban jaard weer rustig te krijgen. Hij stuit echter op Van der Sar, waardoor er weer rustig doorgezongen wordt. Uiteindelijk zou het de daar opvolgende uren helemaal niet meer rustig worden in het stadscafé. Patrick Klui vert, de 18-jarige invaller, brengt Ajax op aangeven van Frank Rijkaard op voor sprong. Zijn puntertje leidt tot spontane omhelzingen, vreugdetranen, oerschreeu- wen en samenzang. Bier vliegt de lucht in en hier en daar sneuvelt een glas. De lofzangen op Louis van Gaal nemen tot het einde van de wedstrijd in volume toe. 'Ajax is kampioen, Ajax blijft kampioen', zingt vrij wel iedereen uit volle borst, maar deze hit van nu, moet het toch nog afleggen tegen de (Ajax)klassieker 'We are the Champions'. Als Danny Blind de 'Cup met de grote Oren' omhoog houdt, is dat niet hét moment van de avond, maar is dat het begin van de avond. Vrijwel nie mand ziet dan nog dat Peter van Vossen als allerlaatste Ajacied de beker even in zijn handen houdt. Hij kust de cup wel, maar zijn gezicht blijft geheel in de plooi. De Europa-cup heeft hij, maar de finale ging aan hem voorbij. Voor één Zierikzeeënaar is het wel een beetje, maar geen groots feest. midden-midden positie. ,,Ik had toch een bepaalde domi nantie in mijn spel. Ik had het vermogen om andere mensen beter te- laten voetballen. Het organiseren van het team in verdedigend opzicht, het stu ren, dat lag me ook wel." Milder Overweel omschrijft zichzelf als een sportieve speler, maar ook als een speler die zijn mondje kon roeren. „Toen ik rond de twintig was, had ik wel eens conflicten met de trai ner. Dan kon ik als eigenwijs jochie wel eens wat eerder van de training weg. Ik was wel eens hard tegen anderen, maar dat was ik ook voor mezelf. Vroeger viel het me makkelij ker om iemand de waarheid te zeggen. Dat is nu anders. Ik ben milder geworden. Ik praat veel in het veld. Sommigen ver taalden dat in geouwehoer en negativisme. Maar dat heeft me nooit gestoord. Ik heb een dikke huid. Ik vind zelf dat er te weinig gepraat wordt in het veld. Elkaar coachen is toch het belangrijkste onderdeel van het voetbal." Echt stoppen kan Overweel nog niet. Maar het werk op een kampeerbedrijf/bungalow park is niet meer te combine ren met een plaats in de selec tie. En als ze in de winterstop nou weer bij hem aankloppen omdat het zo slecht gaat in de derde klasse? „Dat lijkt me heel stug. Ze zijn in principe te goed om in dë problemen te ko men." Zaterdag 27 mei: Sportpark Den Hogen Blok, 15.00 uur: Oud-Zierikzee-Oud-Bruse Boys. ZIERIKZEE - Voetbalvereni ging Zierikzee houdt zaterdag 27 mei een kampioensreceptie. Dit ter gelegenheid van het be haalde kampioenschap in de vierde klasse H van de KNVB. :J J\ De receptie begint om 17.00 uur en duurt tot 19.00 uur én wordt gehouden op sportpark Den Hogen Blok. Alle leden, spon sors en supporters zijn van har te welkom. Voorafgaand aan de receptie wordt er een duel gespeeld tussen twee voormali ge eerste teams van Zierikzee en Bruse Boys. Deze wedstrijd begint om 15.00 uur. Golf Bij Golfclub Grevelingenhoüt staan zaterdag 27 mei regio jeugdwedstrijden van de Ne derlandse Golf Federatie op het programma. Zondag 28 mei zijn er wedstrijden om de Qua lifying Stableford. De wed strijden vangen om 9.30 uur aan. Hengelsport In het kader van Nationale Hengeldag worden bij HSV Dreischor zaterdag jeugdkam pioenschappen gehouden. De exacte locatie is echter nog niet bekend. Wel is zeker dat er tus sen 14.00 en 16.00 uur gevist gaat worden. Wielrennen De Ronde van Midden- Zeeland, een koers voor profes sionals met start en finish in Goes, komt ook over Schou- wen-Duiveland. Volgens het routeschema zijn de renners om 14.14 uur in Burgh-Haam- stede, om 14.22 uur in Renesse en om 14.52 uur in Zierikzee. Voetbal Dinsdagavond speelt SKNWK op eigen terrein een oefenduel tegen Zierikzee. De wedstrijd begint om 19.00 uur. Bij Bruse Boys worden zater dag jeugdtoernooien gehou den. ZIERIKZEE - Voor PV Zierick stond Rambouillet over een afstand van 365 kilometer op het program ma. De 127 duiven werden om 7.15 uur gelost bij een veranderlijke wind. De snelheid van de eerste duif van Jan den Hengst was 1361 meter per minuut en arriveer de om 11.44 uur. Een mooie tweede plaats met een mini mum verschil was voor de Gebr. Berrevoets. De derde prijsduif viel in Noordwelle bij de Combinatie Van der Kamp. Het concours werd om 12.03 uur afgesloten. J. den Hengst 1, 4, 8, 21, 31; Gebr. Berrevoets 2, 16; Combi natie v. d. Kamp 3, 6, 10, 15, 20, 23, 25, 27, 30; G. Hogervorst 5, 17; Kaaysteker den Boer 7, 9; Combinatie Verbiest-Verseput 11, 13, 22; W. Blom 12, 24, 29; L. Heyboer 14, 26; L. de Hooge 18, 28; M. K. Krijger 19; Combina tie Hillebrand 32. Voor de tweede vlucht was de eendaagse fondvlucht, van de PV Zierick, vanuit Chateau- róux, 'een afstand van 565 kilo- Er waren 119 duiven in con cours en werd om 15.24 uur af gesloten. R. Bolle 1, 4. 9, 13, 15, 26; J. den Hengst 2, 22; Combinatie Verbiest-Verseput 3, 7, 28; L. Heyboer 5, 10, 17; Combinatie Van der Kamp 6, 14, 16, 18, 20, 21, 24, 27; W. Blom 8, 25; Combi natie Hillebrand 11; M. K. Krij ger 12, 19, 29; A. Flikweert 23; L. de Hooge 30. Uitslag van de wedvlucht van PV Duiveland te Nieuwerkerk vanuit Chateauroux op 20 mei. Gelost 6.55 uur, westenwind, 189 duiven, afstand 565 kilome- ter. Aankomst eerste prijsduif 14.44 uur, snelheid 1198 meter per minuut. Aankomst laatste prijsduif 15.34 uur, snelheid 1985 meter per minuut. W. M. Luiting 1, 3, 11, 19, 34, 46; M. v. d. Wielen 2, 4, 6, 29; W. v. meter. De diilven wérden om' 'd! Meülen 5,8, 39, 45; J. J. Dou- 6.55 uur gelost bij een veran derlijke wind. Met een snel heid van 1217 meter per minuut arriveerde de eerste duif om 14.35 uur bij Rini Bolle, die dit seizoen weer aardig meedraait. Als tweede klokte Jan den Hengst zijn duif met 8 minuten verschil. De Combinatie Verbiest-Verseput wist een goe de prestatie te leveren door hun duif als derde te klokken. ZIERIKZEE - Het eerste jeugdteam van de Bruse badmintonvereniging Net over 't Net is de competi tie in de klasse van 14- en 15-jarigen als eerste geëin digd. Harriet Oomens, Marina de Koning', Desiré Ketting, René Holkers en Michel Meeuwse eindigden voor de teams van De Somnid en ZSC. In de klas se 13/14 jaar wist Net over 't Net de derde plaats te behalen. Hier bestond het team uit Joli- ne, Elise en George Geluk en Hans Flikweert.- Racket Team werd in deze klas se de verdiende kampioen. Zij incasseerden geen enkel ver- liespunt. wes 7, 21; J. J. M. Steketee 9, 12, 16. 18, 31, 38, 40, 42; L. J. de Bruine 10, 24, 26, 27, 47; A. de Ronde 13, 28, 41, 43; H. P. v. Noorden 14, 22, 35, 36, 44; C. Bal 15, 17, 20, 23, 30, 32, 37, 48; Hans Holwerda 25; C. v. Dijke 33. Uitslag van de wedvlucht van uit Rajnbouillet op 20 mei. Ge lost om 7.15 uur met een zuid westenwind, 245 duiven, af stand 368 kilometer. Aankomst eerste prijsduif 11.44 uur, snel heid 1353 meter per minuut. Aankomst laatste prijsduif 12.13 uur, snelheid 1231 meter per minuut. Combinatie Dooge-Groenleer 1, 2, 14, 21, 40, 58, 59, 60, 61; H. P. v. Noorden 3, 12, 26, 27, 33, 35, 41, 62; C. Krijger 4, 8, 10, 11, 23, 37, 42, 47; L. J. de Bruine 5, 22; C. v. Dijke 6, 16, 17, 18, 29, 34, 38, 43, 52, 54; C. Bal 7, 9, 39; M. v. d. Wielen 13,15, 31; W. v. d. Meulen 19, 36, 48, 53; J. J. M. Steketee 20, 25, 46, 51; J. J. Dou- wes 24; T. Soeteman 28, 45; A. de Jonge 30; J. v. d. Werf 32; P. Verschoor 44; Hans Holwerda 49; A. J. Knop 50; L. Knop 55, 57; J. A. Gobraad.56. Met een 3-2 overwinning op Swift hebben de B-junioren van All-Ready het kampioenschap be haald. De hoofdprijs van de competitie kwam vrij onverwacht voor de Zierikzeese korfballers. Good Luck B2 had namelijk de beste papieren, maar ging in de slotwedstrijd onderuit. In de onder linge wedstrijden bleek All-Ready overigens al de gelijke van Good Luck. Twee maal werd afgeslo ten in remise. De namen van de kampioenen, die hier op bovenstaande foto staan, luiden als volgt: Marion Torensma, Linda Droog, Desiré Voshart, Kim de Maat, Luuk van Eijken, Lars Vermeet, Martijn van de Hoek, Mark Hakbijl, Jeroen Krello. De A-junioren liepen in de laatste ivedstrijd de titel net mis. Er werd wel met 6-5 gewonnen van DSO A2, maar koploper Keep Fit bleef oiibereikbaar. Zij versloegen in hun slotwedstrijd VIOS. De doelpunten van All-Ready A, werden in het duel met DSO gemaakt door Maurice Brul (2), Anouk van Tiggelhoven (2), Michiel Brul, Leonie van Nieuwenhuyze en Liselore van de Velden. (Fo to: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9