EO houdt zangavond in Brouwershaven Grote kunstmarkt tijdens Bruniversails Paardenmarkt in Zierikzee Grote jaarmarkt in 's-Heerenhoek Gezondheidstelefoon voor oudere mensen Kunstwerkenpresentatie via 'Goes En - Passant' flakkee verhuizingen b.v. Keuring van huisdieren Interliner Maritieme wandeltocht Werk aan de weg Prijswinnaars legowedstrijd Opnamen voor televisieprogramma Prijswinnaars mogen jaar lang voor tientje per week kopen WOENSDAG 24 MEI 1995 NIEUWSBODE EXTRA Advertentie Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eieren. VLEKKENDE Middelharnis Hellevoetsluis Zierikzee Oud-Beijerland VERHUlffitS Tel. 01870-82188 Tel. 01883-20016 Tel. 01110-13163 Tel 01860-13624 ZIERIKZEE - Tijdens de jaarlijkse Paarden markt in Zierikzee zal dierenarts Bergsma aan wezig zijn om kleine huisdieren te keuren. Vooral kinderen worden verwacht met hun huis dier als ze vragen heb ben over de gezondheid, ziekte en voeding. De dierenarts is bij de Zuid havenpoort aanwezig tussen 14.00 en 16.00 uur. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - De Unie KBO (Ka tholieke Bonden van Ouderen) beschikt over een Ge zondheidstelefoon. Vijftien oudere deskundigen zit ten op werkdagen van 9.30 uur tot 12.30 uur klaar bij de telefoon. Ze zijn beschikbaar voor mensen van vijftig jaar en ouder die vragen hebben over de ge zondheidszorg. Alleen al tijdens de eerste maanden van dit jaar deden bijna duizend ouderen een beroep op deze unieke voorziening in Nederland. Bijna niets is in Nederland zo goed geregeld als de gezond heidszorg. Zó goed zelfs dat men vaak door de bomen het bos niet meer ziet. En dan wordt het lastig, ook voor ou deren. De gezondheidszorg wordt een doolhof waarin men makkelijk verdwaalt. Vele ou deren zijn niet op de hoogte van de voorzieningen die er zijn of weten ze niet te vinden. Op die manier kunnen ze er ook geen optimaal gebruik van maken! Dat is jammer en onno dig. Wegwijzer De Gezondheidstelefoon is geen huisarts, apotheek of SOS-telefonische hulpdienst. Voor informatie over ziekten, een visie op een gestelde diag nose of een luisterend oor zijn er al heel veel voorzieningen. Daar is de Gezondheidstele foon niet voor. Hij is er wel als verwijzer, wegwijzer, voor de volgende vragen bijvoorbeeld. Ik wil van huisarts veranderen maar wat moet ik dan doen?; Is er een patiëntenvereniging voor mensen met reuma? Wat wordt wel en wat wordt niet vergoed door de AWBZ? Ik ver trouw mijn medicijnen niet, wie weet raad? Wat is voor mij de ziekenfondsgrens? Service De Gezondheidstelefoon kosi slechts 20 cent per minuut. Uit een onderzoek onder ouderen blijkt duidelijk dat de Gezond heidstelefoon in een behoefte voorziet. Van de gebruikers is meer dan 90 procent tevreden over de geboden service, ZIERIKZEE - De Interliner 395 Zierikzee-Rotterdam geeft van 28 mei tot 1 juli tijdens de dal uren 40 procent korting op een buskaartje. Na 9.00 uur en in het weekein de krijgen de reizigers van de Interliner de korting. In de plaatselijke en regionale huis- aan-huis-bladen van de ge meente waar Interliner 395 een halteplaats heeft, staat een bon afgedrukt waarmee men de re ductie kan krijgen. Deze bon moet uitgeknipt en ingeleverd worden bij de chauffeur van de bus waar de reiziger een kaart je koopt. Per bon zijn maxi maal twee reductiekaartjes verkrijgbaar. De bon mag ove rigens wel worden gekopieerd. ZIERIKZEE - Onder leiding van een deskundige VVV-gids wordt op zaterdag 27 mei een wandeltocht gehouden met het thema Maritiem. Het vertrek is om 11.00 uur bij het VVV/ANWB-kantoor aan het Havenpark 29 in Zierikzee. De duur van de wandeltocht is ongeveer anderhalf uur. Voor informatie en aanmeldingen: VVV/ANWB, Havenpark 29. Te lefoon 01110-12450. RENESSE - Tot eind juli wordt onderhoudswerk uitgevoerd aan een aantal provinciale we gen in Zeeland boven de Wes- terschelde. Op Schouwen-Duiveland gaat het om een deel van de weg Renesse-Scharendijke (N652), waar over een lengte van zo'n anderhalve kilometer de hoofdrijbaan en de aanliggen de fietsstroken van nieuw as falt worden voorzien, en om de weg Zierikzee-Brouwershaven (N654). Daar wordt bijna vier kilometer van de hoofdrijbaan onder handen genomen. Op de Bevelanden worden de len van de hoofdrijbaan van de weg Vlissingen-Oost-Goes (N254), 's-Gravenpolder-Ove- zande (N666) en 's-Heer Arendskerke-Wolphaartsdijk (N668), van een nieuwe asfalt- laag voorzien. Aan de hoofdrij baan van de weg Kruiningen- Yerseke (N673), worden repara ties verricht. Op Walcheren wordt gewerkt aan delen van de hoofdrijbaan van de weg Middelburg-Vlis- singen-Oost (N254) en de weg Oost-Souburg-Vlissingen-oost (N662). Op de plaatsen waar wordt ge werkt, gelden snelheidsbeper kingen en worden waarschu wingstekens en borden ge plaatst. Een aquarel van de kunstenares Jeanette Mlekuz. BRUINISSE - Voor de eerste keer zal tijdens het wa- tersportevenement Bruniversails, op vrijdag 26 en zaterdag 27 mei, een kunstmarkt worden gehouden. Hieraan nemen ongeveer veertien beeldend kunste naars deel uit alle delen van het land. De markt wordt gehouden op vrijdag 26 mei van 14.00 tot 21.00 uur op het Kerkplein in het centrum van Bruinisse. Op de markt zal een grote ver scheidenheid van kunst te zien en te koop zijn: schilderijen, keramiek, poppen en beren en textiel-collages. Wie het leuk vindt om van zichzelf of van zijn huisdier een portret te ma ken kan terecht bij de Tilburg- se schilder/tekenaar Pieter Schmits. Het leuke van een kunstmarkt is uiteraard de ge zelligheid en de mogelijkheid om direct kennis te maken met de makers van al dat moois. Dicht bij huis is de markt voor de aquarelliste Jeanette Mle kuz. Zij woont en werkt in Bruinisse. Haar werk omvat een breed scala van impressies uit verschillende landen en dragen alle dezelfde warme sfeer uit. Deze impressies heeft zij opgedaan toen zij met haar man en dochter langere tijd in het buitenland doorbracht. Zij woonden onder meer in Afri ka, Frankrijk, Portugal, Mexi co en Indonesië. Vooral de rode aarde van Zuid-Afrika, waar zij vijf jaar woonde heeft haar liefde. Hier kreeg zij ook als beginnend aquarelliste haar opleiding van de beroemde schilder Malachi Smith. Na haar terugkomst in Nederland volgde zij nog een cursus in Londen waar ze les kreeg van de beeldend kunstenares Shei la Santilhano. Ook de aquarel liste Ria van Loon heeft een plaatsje op de markt. Heel bijzonder is het werk van Nettie Beaart uit Drunen. Zij zoekt markten af naar oude en antieke kralen om die vervol gens te verwerken in haar sie raden. Van een heel andere or de is het werk van Marja Slob ZIERIKZEE - De grote Aqua- zone wedstrijd van Lego in fe bruari en maart heeft een groot aantal inzendingen opge leverd. De Speelboom in Zie rikzee mocht maar liefst 245 inzendingen ontvangen. Daar onder zaten vier prijswin naars. De Schouwen-Duivelandse winnaars zijn: Evelien Voge laar uit Zonnemaire, Sjors de Jongste uit Zierikzee, Barry ten Brinke uit Dreischor en Jan Willem Goedhart uit Burgh-Haamstede. Zij hebben inmiddels hun doos Lego System Aquazone ontvangen. In totaal werden 12.500 wed- strijdformulieren naar Lego gestuurd. het Streek- en Landbouwmu seum. De nostalgische sfeer wordt gecompleteerd door ou de tractoren en werktuigen. Koetsen Het project plattelandstoe- risme, vorig jaar gepresenteerd tijdens de Paardenmarkt, zal deze zomer concreet uitgevoerd worden via een vijftal agra risch getinte evenementen. De Paardenmarkt is hiervan de eerste. Tijdens de Paarden markt zal koetserij Het Gareel een aantal oude koetsen tonen: een Deens rijtuig (Pheaton) uit 1700 en een Duitse jachtwagen uit 1800. De gehele dag kunnen bezoekers ritjes maken in een Jan Plezier. Het, startpunt is bij de Zuidhavenpoort. Naast zwa re trekpaarden zijn er ook schapen, konijnen en geiten met jongen te zien. De Paardenmarkt werd vorig jaar nog traditiegetrouw op de Balie gehouden. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - De traditionele Paardenmarkt in Zierikzee vindt dit jaar plaats op woensdag 31 mei. Voor het eerst niet op de Balie maar, zoals onlangs besloten is, in het centrum van de stad: Havenplein, Havenpark, Kraanplein en langs de Oude Haven. Zierikzee Aktief heeft, in nauw overleg met de gemeente en de am bulante handel, een nevenprogramma tijdens de Paardenmarkt georganiseerd. Jarenlang was de Paarden markt alleen een jaarmarkt met kramen en standwerkers, maar sinds een aantal jaren zijn er weer steeds meer paar den aanwezig. Ook is er weer een kleine kermis op het Ha venplein. De kramen en stand werkers staan langs het Haven park en Kraanplein en de bei de zijden van de Oude Haven. Rond het witte bruggetje bij de Noord- en Zuidhavenpoort zul len de paarden staan. Aanwe zig zijn natuurlijk Zeeuwse trekpaarden en daarbij een in formatiestand van de Stichting het Werkend Trekpaard. Hier kan men het gewicht van een paard raden. Kinderen kunnen pony-rijden en er is een afvaar diging van de kinderboerderij. Verder zijn er kramen van de Vereniging Stad en Lande en uit Beijerland en Riky de Wit uit Raamsdonksveer. Bij deze kunstenaars is een prachtige collectie wenskaarten te zien en tevens kan men alles te we ten komen over het maken van dit soort kaarten. Wie besluit een kijkje te gaan nemen op de kunstmarkt kan gerust de kinderen meenemen. Voor hen zal een bezoekje aan de kraam van Nel Vromans uit Vleuten een belevenis zijn. Nel maakt prachtige sprookjesfi guren, elfen en trollen van klei. Tbvens vertelt zij hoe dit allemaal in zijn werk gaat. Ook leuk voor de kinderen is uiteraard de collectie poppen en beren van Studio Hillie Bil- lie uit Oost-Souburg. Ook hier kan men te weten komen hoe men zelf een mooie pop of beer kan maken. Keramiek Mooi keramiek zal in ruime mate te bewonderen zijn tij dens de kunstmarkt. Karina Gompelman uit Sprang-Capel- le maakt fruitschalen, potten, vazen en roomstellen en werkt deze af met haar eigen glazuur, hetgeen het werk een zeer ei gen, persoonlijke stijl geeft. Jos van Beek uit Rotterdam toont zijn handbeschilderde keramiek en ook Karina Kera miek is vertegenwoordigd met RAKU gebruikskeramiek. Tenslotte is er een kraam met het werk van de keramiste Ma deleine Groot uit Hoofddorp. Verder zijn te zien het werk van Ine Bloksma uit Waalre» en Theo van Kempen uit Velp. Ine maakt drie-dimensionale de- coupage onder andere van An tiek Pieck-afbeeldingen, land huisjes en bloemen. Het werk van Theo bestaat uit klokken en plastieken. Bij de kraam van Marie Louise van Boxtel uit Oisterwijk zijn olieverf schilderijen op hout en beeld houwwerken te bewonderen. Tenslotte zijn er de prachtige brooddeegfiguren van de heer Hartman uit Reeuwijk. BROUWERSHAVEN - De Evangelische Omroep houdt woensdag 31 mei een koor- en samenzangavond in de Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven. Tijdens de avond worden opnamen gemaakt voor het televisieprogramma Nederland zingt. Aan de avond werkt een groot aantal koren mee. Op het programma staat veel samenzang. De bezoekers kun nen meezingen met bekende liederen. Daarnaast voeren de koren nieuwe liederen uit. Ds. A. van der Veer, voorzitter van de EO, verzorgt de opening en sluiting. Aan de avond werken mee: de Ridderkerkse Kinder- en Tie nerkoren onder leiding van Jennifer van den Hoek, het Christelijk Jongerenkoor de Morgenster uit Oud-Alblas, het Jongerenkoor Ichtuskerk uit Alblasserdam, André Pouwe (synthesizer), Eric Olsman (contrabas). Hans Dekkers (drums), Hubert Heringa (saxofoon en viool), Ernesto Arrendel (percussie), Henk Ruiter (vleugel), Ton van der Horst (orgel) en vier koperbla zers. De leiding van de samen zang is in handen van Martin de Jong. Het televisieprogramma Ne derland zingt staat'bekend om de massaliteit van koor- en sa menzang. Iedere keer weer trekken de tv-opnamen volle kerken. De avond begint om 20.000 uur. In verband met de opnamen dienen belangstellen den op 19.45 uur aanwezig te zijn. 'S-HEERENHOEK - 's-Heerenhoek begroet de zo mer. Onder dit motto houdt de 's-Heerenhoekse on dernemersvereniging, haar traditionele jaarmarkt op de tweede zondag in juni. De duizenden bezoe kers die ieder jaar wer op dit zomerse festijn afko men zullen ook dit jaar weer met grote ogen kijken en open oren luisteren naar het programma dat ge boden wordt. Allereerst ziet men er de plaat selijke ondernemers die, uniek voor Zeeland boven de Wester- schelde, op die zondag hun winkels open houden en hun handel buiten uitstallen. Naast hen hoort men het geluid van meer dan honderd markthan- delaren, komend uit heel Ne derland, die hun koopwaar op, ludieke, serieuze, overtuigen de, aanstekelijke wijze aan de man/vrouw probeert te bren gen. Mensen met een goed ontwik kelde speurneus naar antiek en hebbendingetjes kunnen die gebruiken bij de tocht langs de aanwezige snuffelmarktkra- men. Alleen hierom is een be zoek aan deze jaarmarkt al de moeite waard. Naast deze 'handel' is er voor jong en oud nog veel meer te zien en te beleven. Zoals de Voetbal International Sport en Spelshow, met een zestal at tracties: Reuze-luchtkussen- bal, kindertrein, computers how, verkeerstuin, hometrain- wedstrijden en als klap op de vuurpijl: Play-backshow en een optreden van bandparodist Frank van Drunen. Voorts is Ome Ko, de gevierde clown, de hele dag aanwezig met zijn lachwekkende a'cts en grappige ballonvouwkunst. Men kan op die zondag ook zijn luchtdoop beleven in een hete luchtballon of met een treintje de omgeving van het dorp ver kennen. Aan cultuur is ook gedacht, zichtbaar en hoorbaar! In de straten van het dorp en op het plein aan de voet van de grote Willibrorduskerk worden de oren en ogen gestreeld door de klanken van de plaatselijke fanfare St. Ceacilia en het vijf man sterke amusementsorkest Splash. De majorettes The Showgirls, zorgen vooi het charmante show-element Dorpscultuur In het dorpshuis de Jeugdhoe- ve is een interessante fototen toonstelling over 's-Heeren- hoekse evenementen vanaf 1945 tot en met heden. 'Opge diept uit de archieven van clubs en particulieren is er on der meer materiaal over de kindheidsoptochten, wieler koersen, carnaval, schietingen. De meeste aandacht wordt ge schonken aan de, dit jaar jubi lerende, 65-jarige voetbalver eniging De Patrijzen. Mensen met een uitgesproken Bourgondische levensstijl ko men, zoals altijd in het als uit gaanscentrum bekende dorp, aan hun trekken. Voo: een pintje en een hapje kan men te recht in de plaatselijke horeca. Lfevens kdn men verpozen op terrassen en op het in de Hee renstraat aanwezige culinaire plein. Alle activiteiten, die op- 11.00 aanvangen, vinden plaats in het centrum van het dorp. Er wordt geen entree gevraagd en er is volop gratis parkeergele genheid in alle overige straten. 15.000 bezoekers waren er vo rig jaar. Ook dit jaar verwacht men in 's-Heerenhoek, min stens zo veel zomerbegroeters. HAAMSTEDE/RENESSE - Zaterdag 20 mei vond in Renesse en Haamstede de trekking plaats van de strippenkaarten en de kleurplaten die bakkerij Everaers uitgaf naar aanleiding van het 40-jarig be staan. In Haamstede trok om 16.00 uur, in het bijzijn van klanten en kinderen, de voorzitter van de plaatselijke ondernemers vereniging, de heer Kort de kaarten en kleurplaten. Ook in Renesse vond om 16.00 uur de trekking plaats door de voor zitter van de ondernemersver eniging, de heer Verseput. Hoofdprijs: een jaar lang iede re zaterdag produkten uitzoe ken voor een bedrag van 10,- is in Renesse voor J. Wille en in Haamstede voor E. J. v. d. Vaa- te. De vijftien taartbonnen zijn gewonnen door: Haamstede: 1. Steur-Blom, 2. Klootwijk, 3. mevr. R. de Vlieger, 4. N. Schrier, 5. A. Hooimeyer, 6. mevr. Boot-v. d. Linde, 7. M. Landman, 8. Passchier, 9. A. P. Deurloo, 10. C. v. d. Wekken, 11. C. Speelman, 12. Muilwijk, 13. C. Zoon, 14. Rademaker-Land man, 15. A. Brandenburg. Renesse: 1. A. van Bregt, 2. Kroon, 3. J. Dooge-Kosten, 4.1. Priemis, 5. J. de Wit, 6. J. Verseput-de Moor, 7. mevr. Steeman, 8. M. Dalebout. 9. E. Gebraad-Oosterdorp, 10. J. M. Smits, 11. Tineke de Roo, 12. Lia Dudok, 13. Houtgraaf, 14. C. Dorreman. 15. M. Frarkhui- zen. De winnende kleurplat»:n zijn gewonnen door: Haamstede: t/m 4 jaar: 1. Tommie Vroegop, 2. Martin Verberk, 3. Nicky Stapels. 5 t/m 8 jaar: 1. Patrick Verboom. 2. Esmee Stadhou ders, 3. Ramon de Jonge. 9 t/m 12 jaar: 1. Dennis v. d. Werf, 2. Michiel Stadhouders, 3 Wim Muilwijk. Renesse: t/m 4 jaar: 1. Jeffrey van Kooten. 2. Marije Krijger, 3. Leroy Hage. 5 t/m 8 jaar: 1. Thierry v. d. Nieuwen dijk, 2. Andry Schol, 3. Jorien van Burg. 9 t/m 12 jaar: 1. Loes Krijger, 2. Kevin Veerhoek, 3. Liesbeth Tbubel. De prijzen zijn in de winkels af te halen. GOES - Voor het derde achtereenvolgende jaar biedt de Goese Middenstand Centrale (GMC) via het eve nement Goes En - Passant het winkelend publiek de mogelijkheid kennis te maken met het werk van vijf Zeeuwse Beeldend Kunstenaars, waaronder Joke van Luik uit Zierikzee. Met Goes En - Passant wil de Goese Middenstand Centrale ruimte geven aan beel dend kunstenaars om in alle openheid en op verras sende wijze hun werken te exposeren. Door deze samenwerking tus sen kunstenaars en mid denstanders benadrukt Goes op bijzondere wijze haar stads gezicht. Van 15 mei tot en met 2 juni zijn de kunstwerken geplaatst in de Goese binnenstad. Niet al leen in de winkelstraten zelf, maar ook in verschillende eta lageruimten die ter beschik king zijn gesteld door de deel nemende winkeliers. Het pro ject Goes En - Passant plaatst kunst centraal tussen de men sen. De expositie in de binnen stad is bedoeld om kennis te maken met het werk van de verschillende kunstenaars. Niet alle werk kan getoond worden in de binnenstad, maar het geeft het publiek een idee van datgene waar de kunste naar mee bezig is. Het publiek kan nader kennis maken met andere werken en de kunste naars zelf tijdens de overzichts expositie in de Grote Kerk in Goes van 10 tot en met 24 juni. Uit Zierikzee neemt de kunste nares Joke van Luik deel aan het evenement. Joke van Luik is autodidacte, geboren en op gegroeid in de Randstad. Ze heeft zich in haar werk speci fiek toegelegd op de mens en de natuur. De oprukkende stad en sterke toename van de me dia-cultuur hebben haar gecon fronteerd met de verdrukking en onderdrukking van datge ne, dat de ware bedoeling van natuur en mens is. Vanuit die ware bedoeling, die Oor sprong, zal onze realiteit pas werkelijk evolueren. In haar werken met aquarel, verf en pastel betreedt zij, zij het met de nodige schroom, de 'binnen wereld' van de ander, om van daaruit met behulp van taal en kleur de bedoeling der dingen te benadrukken. GMC publieksprijs Om het samenwerkingsver band tussen GMC en kunste naars te onderstrepen stelt de GMC niet alleen middelen ter beschikking om het project te kunnen organiseren, maar ook prijzen voor het publiek. De GMC-winkeliers geven in de periode van 15 mei tot en met 2 juni bonnen uit aan het winkelende publiek, waarmee men kans maakt op een kunst werk uit Goes En - Passant.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3