Zierikzee houdt Excelsior een helft lang op de nul Kogelstoter Simon Schot nadert het clubrecord Wisselbeker voor Mark den Boer Hans Aangeenbrug geeft simultaan Twee walk-overs voor dames Kort en Pijl Bert Peeters snookerkampioen Delibas wint Gascoigne John van der Have debuteert Achtste plaats herenploeg Delta Sport i A DINSDAG 23 MEI 1995 NR 25777 7 De 17-jarige Simon Schot is nog slechts 101 centimeter verwijderd van het clubrecord kogelstoten bij de heren. (Foto: Joop van Houdt). Na twee - competitiewedstrij den greep de herenploeg van atletiekvereniging Delta Sport net naast een plaats in de fina le die in september wordt ge houden. ARNHEM (ANP) - Bokser Or- han Delibas heeft maandag nacht in Arnhem in een exhibi tiepartij de Deense kampioen Kenneth Franklin op punten verslagen (3-0). Voor Delibas was het zijn eer ste gevecht na bet WK in Ber lijn. 4 Bij Snookerclub ODN uit Renesse is de competitie ten einde. Tijdens de jaarvergadering reikte voorzitter Jan Goedvolk de bekers uit. De beste snookeraar van het afgelopen seizoen bleek Bert Visser te zijn. Op de foto wordt hij geflankeerd door Piet Visser (links) die tweede werd en Kees van Leeuwen (rechts) die beslag legde op de derde plaats. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - De kersverse schaakkampioen van de schaakvereniging Zierikzee, Hans Aangeenbrug, speelde traditiegetrouw een simultaanwedstrijd te gen de overige leden van de club. Goed uitgerust en volledig ge concentreerd begon hij giste ren aan de zware klus tegen maar liefst 23 strijdlustige schakers. Iedereen wilde wel eens van de kampioen winnen. Temeer omdat Jan Verduijn den Boer iedere winnaar een fles "Wijn beloofde. Vorig jaar opende Aangeenbrug alle par tijen met e2-e4. Nu werd het d2- d4. Al spoedig kwamen er Ve lerlei varianten op het bord. Tegen de jeugdspeler Marnix den Boer zag Hans een matvoe ring over het hoofd. Vol trots kon Marnix de winst incasse ren. Even later won ook Jan Vis zijn partij. Toen volgde er echter een hele serie overwin ningen. Sommigen werden let terlijk van het bord geveegd. Tegen Verduijn den Boer moet Hans nog capituleren. John van Dalsen en Patrick van den Berg speelden nog remise. Pas tegen twaalven kon de inmid dels vermoeide kampioen de laatste overgebleven speler aan zijn zegekar binden. Achttien overwiningen, twee remises en drie verloren partij en was het schitterende resul taat. (Bijna 83 procent). „Het was een zeer zware avond", ver zuchtte hij. Badminton Grand Prix-toernooi Solo Excelsior wist op slag van rust Lafeber voor de eerste en laat ste keer te passeren. Zijn ver vanger Oostdijk kreeg het de tweede helft drukker, maar dat lag dan vooral aan de tanende conditie van de thuisclub. De Deen Jeppe Tengberg, die ook het eerste doelpunt op zijn naam schreef, tekende met een fraaie solo ook voor de tweede Rotterdamse treffer." Vervolgens vielen de doelpun ten als rijpe appelen. Marinus Dijkhuizen kopte raak op een voorzet van Gilbert van der Heuvel (0-3) en Bram Marbus schoot droogjes de eerste divi sieclub naar 0-4. De tegenstoot van Zierikzee werd ingeleid door Patrick Roggeband. Hij gaf een prachtig steekpassje op Erwin Nelissen die de sportie ve eer voor de thuisclub redde, 1-4. Het laatste doelpunt viel vijftien minuten voor tijd en werd wederom gemaakt door Marbus. „Meulmeester: „Ge zien het weekend dat we gehad hebben, viel het me niet tegen. We hebben bovendien enkele goede kansen gehad om meer te scoren." Zierikzee - Excelsior 1-5: 45. Jeppe Tengberg 0-1, 55. Jeppe Tengberg 0-2, 63. Marinus Dijk huizen 0-3, 69. Bram Marbus 0- 4, 71. Erwin Nelissen 1-4, 75. Bram Marbus 1-5. Scheidsrech ter: M. Bruynooge uit Wemel- dinge. Geel Zierikzee: John van der Have en Jarno Vermeu len. Toeschouwers: 125. LONDEN (AFP/RTR) - Ont slag dreigt voor de Engelse voetbalster Paul Gascoigne bij zijn Italiaanse werkgever La- zio Roma. Het doet de kleine middenvelder pijn. „Ik ben een te grote speler om te ont slaan." Gascoigne is aan zijn derde sei zoen in Romeinse dienst bezig. Echt veel aan voetballen kwam het driftige baasje echter niet toe. Gascoigne was in Italië voonamelijk geblesseerd. La- zio lijkt nu van hem af te wil len. Dat steekt bij Gascoigne. „Ik ben té groot om zomaar aan de straat te'zetten. Als ze van me af willen, zullen ze dat financieel behoorlijk moeten compenseren", aldus Cascoig- ne die echter zelf wel aangaf niet op te zien tegen een nieu we start. 'S-GRAVENPOLDER - Mark den Boer heeft tijdens de finalewedstrijden van het badminton Grand Prix Toernooi van de afdeling Zeeland een eerste plaats behaald in zowel het heren enkelspel als in het heren dubbel. Den Boer kwam uit in.de hoog ste klasse. Dit leverde de spor ter uit Zierikzee een enorme wisselbeker op. Het toernooi werd gehouden in sporthal De Zwabe in 's-Gravenpolder. Naast Den Boer hadden nog vier jeugdleden van badmin tonclub Zierikzee zich voor de finales geplaatst. Dit gebeurde door tijdens de Grand Prix wedstrijden, die gedurende het hele seizoen werden gehouden, genoeg punten te scoren. In klasse twee behaalde Mireil le van de Have een eerste plaats in de dames dubbel. Re- my Berrevoets werd in dezelfde categorie tweede in het heren- dubbel. Richard den Boer en Richard Goos hadden zich geplaatst voor de heren dubbel in de der de klasse. Zij reikten tot een tweede plaats in de heren dub bel. Goos haalde tevens een tweede plaats in het heren en kel. Dit in klasse vier. Gruttepikkerstoernooi NIEUWERKERK - In het Gruttepikkers veteranen- toernooi komen de kwartfinales in zicht. In het he renenkel C2 won Van de Hooft met maar liefst 14-1 van Broekhuizen. De grootste zege van de dag was het echter niet. Deze kwam op naam van het dubbel Bouw- man/Stoutjesdijk. Het koppel Boks/Van de Cingel werd door het duo met 17-3 verslagen. Spannend was het in de partij tussen Drenth en Schletterer. Deze eindigde dan ook in 6-6. In het damesdubbel klasse C2 hoefden Kort/Pijl nog niet in actie te komen. Met twee walk overs vliegen zij richting fina le. Uitslagen Gruttepikkers Vete ranen toernooi maandag 21 mei: Damesdubbel D2: Lems- Janse De Winter-Maaskant 9- 7; Lodder-Moerman v. d. Weele-Dekker 7-5; Bouwman- Stoutjesdijk Baks-v. d. Cin- gel 17-3. Geinengddubbel D2: De Vlaam-Ruitenbeek Van Hel-' den-Smit 13-5. Herenenkel Dl: Smid Rijn berg 8-7; Schletterer Van Straalen w.o.; Van Straalen- Both w.o.; Schenk Legemaate 8-4. Herendubbel Dl: Bos-Verkaart Jongen-Voerman w.o.; Jon gen-Voerman Rijnberg-Dool w.o.; Rijnberg-Dool Bos-Ver- kaart 10-6; v. Urk-Collignan Boekholt-De Looff 14-5; v. Urk- Collignon v. d. Klooster-An ker 14-2; Vleeshouwers-Stout- jesdijk v. Wijk-Legemaate 7- 9. Damesdubbel Dl: Van Gelder v. d. Doe-De Coninck Stuut 9-4; Geluk-Vleugel Geleijnse- Ten Haaf 9-7; Vleeshouwers- Begemann Bakker-Peters 14- 4. Gemengddubbel Dl: De Spirt- V. Raay Slootmaker 2x 11-8; Kramers-Vleeshouwers Both- Both 11-7. Herenenkel C2: v. d. Hooft- Broekhuizen 14-1; Drenth- Schletterer 6-6; v. Belzen-v. Ke- mena Kort-Schulte 12-6. Damesdubbel C2: Den Ouden- Roda Van Dijke-Verwijs 12-5; Kort-Pijl Kamstra-Anrachte w.o.; Kort-Pijl Slootmaker- Goud w.o. Gemengddubbel C2: Huyser- Roda Reijngoudt-Verwijs 11- 6. uit tegen John van der Have, vanwege de scherpe slidings die de aanvaller uitvoerde. Van der Have moest dat later beko pen met een gele kaart. Een zelfde prent kreeg ook Jarno Vermeulen voorgetoverd. Excelsior-trainer Rob Baan over de beginfase: „Wij hebben een overbruggingsperiode tus sen het slot van de competitie en het begin van de nacompeti- tie op te vullen. Dan zijn dit soort wedstrijden ideaal om spelers terug te laten komen van een blessure. Je hoopt dan dat de tegenstander het be grijpt. Het eerste half uur was dat niet het geval. Toen speelde Zierikzee te hard. Daarna hield de scheidsrechter het strakker in de hand en ging het beter." Excelsior-speler Bram Marbus (uiterst rechts) gmspeelt Michel Winkels van Zierikzee. Barry Hage (links) kijkt toe. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Voor de kampioensploeg van Zierik zee was het oefenduel tegen Excelsior een mooi slot van een weekendje Valkenburg. Dat in het Limburg se land geen trainingsarbeid was verzet, deerde de kampioensploeg niet. Excelsior, dat zich middels een trainingskamp in Renesse voorbereidt op de na- competitie, werd ondanks de 1-5 nederlaag goed par tij gegeven. Met een beetje meer precisie had debu tant John van der Have de score voor de thuisclub zelfs een veel beter aanzien kunnen geven. „Ik had zeker drie keer moeten scoren", vond de van Veere af komstige spits. Waarna hij meteen maar even aangaf waarom dat niet gebeurde. „Ik heb al vier weken niets ge daan, dus dat viel een beetje te gen. Zaterdag kreeg ik onver wachts een telefoontje met het verzoek om mee te spelen. Als ik het van tevoren had gewe ten, had ik voor mezelf eerst wel wat getraind." Van der Have was dus niet te vreden over zijn eigen spel. Wel keek hij bewonderend naar de rest van het team. „Als je tegen een ploeg als Excelsior de bal zo makkelijk voor het doel krijgt zit er toch genoeg voet bal in de ploeg." Trainer Jan Meulmeester was allang blij dat hij met het oog op volgend seizoen alvast weer een nieuwe speler in stelling kon brengen. Vorige week tegen MEVO kon hij immers Erwin Nelissen al opstellen. Meulmeester: „Over het optreden van Van der Have kun je geen zinnig woord zeg gen. We zaten krap in de bezet ting, dus heb ik hem maar op geroepen. Zo kan hij alvast een beetje wennen aan de jongens. Hij miste vandaag wel een paar kansen, maar ik weet wat hij kan. Toen ik nog bij Seroos- kerke (W) trainer was, had ik hem ook al in de ploeg." Doelman Wim Lafeber, die na de rust bij een 0-1 stand werd vervangen door Marcel Oost- dijk, sprak van een 'lekkere wedstrijd'. „In zo'n partij krijg je behoorlijk wat te doen. Dat is dit seizoen nog niet vaak yoorgekomen." Aanvoerder Raymond Massop had het op de positie voor Lafeber vooral erg druk gehad. „Als je met een laatste man speelt, kom je tegen Excelsior op het midden veld een man te kort. Ik bleef maar organiseren. We hebben in ieder geval geprobeerd mee te voetballen. Dat is voor die jongens ook leuker. Wat ons spel betreft? Je wilt toch altijd vergelijken en dan blijkt toch steeds dat die profs altijd net iets beter zijn." Irritatie Vanaf het begin lag Excelsior zijn wil op aan de thuisclub. De Rotterdamse club kon het zich permitteren ver van het eigen doel af te spelen en nam daar mee de kans op ëen Zierikzeese counter voor lief. Doelman Oscar Moens was tenslotte niet voor niets meegekomen. Met de toenemende druk op het doel van Lafeber namen ook de overtredingen van de thuisclub toe. Dat leidde bij Excelsior tot enige irritatie. Zo viel Dennis Hertog regelmatig GOES - Een achtste plaats was het resultaat van de heren atletiekploèg van Delta Sport tijdens de twee de competitiewedstrijd van het district West 2 in Goes. Simon Schot zorgde opnieuw voor een opval lend resultaat bij het kogelstoten. De 17-jarige A- junior stootte de herenkogel (VU kilo) naar een per soonlijk record van 10,31 meter. Op de atletiekbaan Het Schen- ge in Goes bleef de Havoscho lier slechts 101 centimeter ver wijderd van het herenclubre- cord dat sinds 1956 op naam staat van Leen Masolijn. Alleen Robert van der Vegt wist het record (11,32 meter) in 1990 te evenaren. Schot kwam in de eerste com petitiewedstrijd, in Baren- drecht, tot 10,11 meter. De eer ste stoot in Goes was ook 10,11 meter en in de tweede stoot landde de kogel op 10,31 meter. „Ik ben als A-junior niet ge wend om met zo'n zware kogel te stoten. Het grootste pro bleem is dat ik er niet goed on der kom waardoor de kogel niet voldoende hoogte krijgt bij het stoten. Maar, ik pak dat record nog wel", liet Schot we ten. Simon Schot maakte ook deel uit van de 4 maal 100 meter estafette. Samen met Serge Schot, Peter van der Zwan en Lennart Bolijn noteerde het kwartet een tijd van 51.3 secon den. Lennart Bolijn, die zeer weinig traint wegens zijn stu die in Wageningen, liep de 100 meter sprint in 12.4 seconden en rafelde de 400 meter af in 58.7 seconden. Kees Dijkman uit Burgh-Haamstede boekte een persoonlijk record op de 1500 meter in 4.13.5 minuten. Ook voor Eddy Smit (47) uit Kerkwerve was er een persoon lijk succes op de 5000 meter die hij knap aflegde in 16.35.8 mi nuten. Geblesseerd Serge Schot liep de 110 meter horden in een vijfpas naar 20.5 seconden en op het hoogsprin gen overbrug.de hij een hoogte van 1,70 meter. Jos Geluk uit Noordwelle haalde weer de no dige punten binnen op de twee werpnummers speer- en discus werpen. Met de 800 gram speer kwam hij tot 42,24 meter en met de discus overbrugde hij een afstand van 26,96 meter. Peter van der Zwan was gebles seerd afgereisd naar Goes. Toch liep hij de estafette en met twee geldige sprongen op het verspringen kwam er 4,61 me ter in de boeken te staan. Op de uit tien onderdelen bestaande wedstrijd werd AV'56, de thuis ploeg, winnaar met 7253 pun ten. Delta Sport behaalde 5793 punten. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 7