SKNWK gaat verder zonder trainer Piet Diepenhorst 'Ik haat wedstrijden, dit is veel leuker' Lobje Brekelmans beslist wedstrijd Riante winst voor ZSC in oefenduel Nynke Botterweg studentenkampioene Hockeyvaardigheden op minislotdag Na toenemende kritiek uit spelersgroep MAANDAG 22 MEI 1995 NR 25776 1 ZIERIKZEE - Ruim tweehonderd kinderen in de leeftijd van zeven tot tien jaar huppelden zaterdag morgen vrolijk achter een volwassen hockeyster aan. Later werd deze warming-up op de maat van house- en smurfenmuziek voortgezet met rek- en strek-oefeningen voor de jeugdige hockey(st)ers. Op het terrein van Hockeyclub Schouwen-Duiveland vormden deze opwarm-oefeningen het begin van de minislotdag. Op verschillende plaatsen in het district West-Brabant/Zeeland werd er voor de jeugd zo'n eve nement georganiseerd. In Zie- rikzee kwamen zo'n 28 teams, afkomstig van veertien ver schillende verenigingen, bij een. In de middaguren speelden de teams een competitie. De och tenduren waren bestemd voor vaardigheidsproeven. Deze werden voorafgegaan door de hierboven beschreven war ming-up. De organiserende vereniging HSD bracht alleen een meisjesteam op de been. De club heeft net niet genoeg jeugdleden om een tweede zestal te formeren. Ook aan jongens bestaat nog een gebrek. ,,We hebben er twee, maar die konden van daag allebei niet", aldus coach Marcelle Edens. Ze zou graag zien dat meer jongens zich aan zouden melden. Want temidden van haar dames hebben de twee heren die nu wel lid zijn, het niet makkelijk: ,,De mei den kunnen namelijk geweldi ge kattekoppen zijn. Die heb ben de jongens op deze leeftijd al in hun broekzak zitten." Met verbeten gezichten proberen de E-meisjes van HSD een zo snel mogelijke tijd neer te zetten in de stick-estafette. (Foto: Marijke Folkertsma). De eerste vaardigheidsproef die de meisjes te wachten staat is een stick-estafette. Hoewel hier geen bal aan te pas komt, houden de meeste jonge dames hun gebitbeschermer maar in. Met verbeten gezichten doen ze hun best om een afstand van twintig meter te overbruggen, hun stick neer te leggen, en te rug te rennen. Het dribbelen met de bal, dat daarna op het programma staat, verloopt uit stekend. Tenminste tot het mo ment dat de bal overgegeven moet worden. Dan wil dat on ding nog wel eens verstrikt ra ken tussen een kluwen van meisjesvoeten. Het spectaculairste onderdeel moet het bussenschieten wor den. Met een stick moet aan de bal zo'n harde klap worden ge geven dat de tien meter verder op gestapelde toren omver ge schoten wordt. Daar dit spel nog op een echt grasveld plaatsvindt, wil dat niet zo lukken. De jonge generatie is opgegroeid met kunstgras en daar rolt de bal, met veel min der kracht, veel beter op. Een enkeling weet de bussen nog wel te raken, maar omvallen dóen ze niet. Slechts één keer wankelt de stapel, om vervol gens als een toren van Pisa te blijven staan. Bij het volgende onderdeel moet er in zo weinig mogelijk slagen van de ene kant van het veld naar dc andere kant wor den geslagen. In de breedte dan, dat wel. Omdat deze oefe ning wel op het kunstgras wordt gehouden, lukt dit een van de meisjes zelfs in twee keer. Menig jongen van haar leeftijd doet dat haar niet na. Voor het laatse onderdeel be gint, het doelschieten, voegen enkele meisjes uit eigen bewe ging nog een oefening toe: het stick werpen. Het hoeft geen betoog dat hier bijna slachtof fers bij vallen. Desondanks vallen de vaardigheidsproeven bij de meisjes goed in de smaak. ,,Dit is veel leuker, Ik haat wedstrijden. Daar wordt je veel te moe van", verklaart een van hen. De andere nreisjes knikken instefnmend. OOSTERLAND - Duiveland won zaterdag op het Oostersportpark in Oosterland een oefenduel tegen DES uit Dirksland met 2-1. Het duurde tot de 40e minuut voordat de goed spelende thuisclub de score kon openen. Een voorzet van Jaap B rekel mans-werd door René van der Werf verzilverd. De aanvaller schoot afgelopen dinsdag tegen SKNWK ook al twee maal raak en maakt dus een produktieve periode door. Jammer voor hem dat het voor Duiveland de laatste oefenwedstrijd was van het seizoen. De ploeg komt nog wel in actie tijdens de slotdag om de Zierikzeesche Nieuws bode Trofee. Via een duur verdedigingsfout je kwamen de bezoekers uit Dirksland vlak na de hervat ting weer langszijHans Capel- le was namelijk kansloos toen de mannen voor hem een steek- passje niet op zijn juiste waar de wisten te tateren. Door een lobje van Brekelmans kon de wedstrijd door Duiveland toch nog winnend worden afgeslo ten. WAGENINGEN - In sporthal De Bongerd te Wage- ningen heeft Nynke Botterweg zaterdag voor de der de achtereenvolgende keer de titel Nederlands Kam pioene Studenten Turnen behaald. Ondanks een li- che voetblessure turnde zij haar 'aangepaste' oefe ningen met veel uitstraling én overtuiging. Op sprong kreeg zij voor een technisch zeer zuiver uitge voerde handstandoverslag met 1/1 draai: 8,75. Vóórhaar dyna mische en stijlvolle brugoefe- ning scoorde ze ondanks een klein richtingsfoutje: 9,10. Op haar specialiteit, het toestel balk, werd haar eindcijfer on danks een enkel wiebeltje: 9,00. Met 1,80 punten voor sprong op haar naaste concur rente begon zij aan haar laatste onderdeel vloer. Met veel ple zier en fanatisme turnde zij haar show op klassieke muziek van Dvorak: 9,35! Met 36,20 punten werd zij opnieuw over tuigend de beste studenten turnster van Nederland. De be ker is nu definitief in bezit van de Zierikzeese sportster. Universiade In relatie tot de huidige Neder landse turntop, levert zij als studente momenteel een onna volgbare prestatie. Nynke heeft haar huidige prestaties neergezet zonder een aange paste trainingssituatie. Dus ge woon naar colleges, tentamens en steeds met NS van Amster dam naar Zoetermeer vv (3 uur reistijd). Haar doel is om deel te kunnen nemen aan de Uni versiade (Wereldkampioen schappen voor Studenten eind augustus 1995 in Fukuoka (Ja pan). Hiervoor kan zij zich kwalificeren door op de ko mende Nederlandse kampioen schappen op 17 juni in Emmen een puntentotaal van minstens 36,00 te turnen. Delta Sport Dit jaar turnde ook een andere Zierikzeese studente mee op het hoogste niveau: Ernani de Boer. Ernani volgt een oplei ding op de Hoge Laboratorium- school in Utrecht en is nog pas kort weer in training. Ook zij heeft, net als Nynke, in haar jeugd geturnd bij Delta Sport in Zierikzee. Na enkele jaren niets te hebben gedaan was haar rentree in het turnen zeer respectabel te noemen. Op sprong scoorde zij al 8.60 voor overslag 1/1-draai. Op alle an dere toestellen moet de routine nog worden opgepakt. Emani heeft echter ambitieuze plan nen voor het komende seizoen. Laatste oefenduel Duiveland Tivee treffers Erik-Jan Elenbaas Piet Diepenhorst moet vertrekken bij SKNWK. De spelers zouden niets meer van hem kunnen leren. (Foto: Joop van Houdt). NIEUWERKERK - Het bestuur van SKNWK heeft besloten de overeenkomst met trainer Piet Diepen horst met onmiddellijke ingang te beëindigen. Dit gebeurde nadat de spelersgroep in een gesprek had aangegeven geen heil meer te zien in verdere samen werking met de oefenmeester. ,,We hebben als spelersgroep afgesproken hier niet te veel over te zeggen", is de eerste reactie van aanvoerder Ronnie de Bruine, die in dit geval als woordvoerder van de selectie naar buiten treedt. ,,We willen op geen enkele manier natrap pen. We hebben twee schitte rende jaren gehad met Piet. Als groep hebben we echter ge steld dat we in een aantal jaren naar de derde klasse willen. Ons inziens lukt dat met Piet niet. We zijn op een punt aange komen dat we niets meer bijle ren. Dan is het goed als er een andere trainer voor de groep komt te staan." De grieven van de spelers ko men hier op neer, dat Diepen horst niet in staat is om de groep een sluitend concept op te leggen. De spelers vinden dat de trainer in zijn spelopvat ting te veel hinkt op twee ge dachten, waardoor de aanslui ting tussen de linies vaak weg valt. ,,We moeten of aanvallen of verdedigen. Als de nieuwe trainer de groep kan leren om pressie te spelen is er voor SKNWK een goede toekomst weggelegd", verkondigde de aanvoerder vorige week nog in deze krant. ,,De schuld van de huidige si tuatie ligt in dit geval in eerste instantie bij het bestuur", geeft voorzitter Cees van der Meer toe. „De kritiek óp"'de trainer was een half jaar gele den al dezelfde, zij het alleen in mindere mate. Er is toen ge sproken met de spelers en de trainer. Er zijn afspraken ge maakt, er werden resultaten geboekt, kortom de situatie leek aanzienlijk verbeterd. Maar achteraf is er, met de con tractverlenging, toen toch geen verstandig besluit genomen." Het bestuur stelt ook dat de club in deze zaak de grootste verliezer is. Van der Meer: „Het is niet de bedoeling om de trainer of de spelers als schul dige aan te wijzen. De spelers en het bestuur hebben waarde ring voor wat ze met Diepen horst bereikt hebben. De spe lers missen echter bij hem het stukje extra dat nodig is om nog beter te kunnen presteren. Het blijkt in ieder geval dat we een jonge en mondige spelers groep hebben. Dat is te prij zen." Bierkaai Voor Diepenhorst kwam het bestuursbesluit tamelijk on verwacht. „Als je onderaan staat of degradeert, denk je sneller aan dit soort maatrege len. Maar als sommige spelers en trainer niet meer op één lijn zitten, als iedereen niet meer dezelfde kant op kijkt, moet je een conclusie trekken. Dan moet je zeggen, jongens laten we de deur sluiten. Ik ga niet tegen de bierkaai vechten." Toch denkt Diepenhorst dat het besluit voor een deel is in gegeven door enige frustratie bij de spelers. „Wellicht komt zo iets naar boven omdat we geen kampioen zijn geworden of via de nacompetitie niet ge promoveerd zijn. Maar de één heeft dan zelfkritiek en andere mensen hebben dat niet. Er zijn spelers die denken dat ze de hele wereld aan kunnen. Die raad ik aan toch eens kritisch naar hun eigen functioneren te kijken. En dan niet alleen naar hun gedrag op de zaterdag, maar naar hun functioneren tijdens de hele week." Namens de spelersgroep heeft De Bruine na het bestuurs besluit nog telefonisch contact gehad met Diepenhorst. „Om hem er van te overtuigen dat het hier een unaniem besluit van de spel<ys betrof. Dat wil de hij echter niet geloven. Dat is jammer, maar ook zijn goed recht. Het is ook niet iets van de laatste twee weken, zoals Piet denkt. De kritiek is er al meer dan een half jaar." De twee jaar overziend is Die penhorst toch ook een beetje trots: „Ik heb hier toch iets goeds achtergelaten. We heb ben soms voortreffelijk voet bal gespeeld, ik heb een spelstijl in de ploeg gebracht en vergeleken met twee seizoe nen terug heb ik het puntento taal verdubbeld. Dan heb ik het goed gedaan." De Bruine: „Het is niet zo dat Diepenhorst bij SKNWK opnieuw moest be ginnen. We stonden wel vrij laag op de ranglijst, maar Kees Kommer heeft echt geen slech te ploeg achtergelaten. Niet Diepenhorst alleen, maar wij met z'n allen hebben de afgelo pen twee jaar iets neergezet. Net zoals we met zijn allen heb ben gefaald in de nacompeti tie." Het tijdstip waarop het besluit om met de trainer te breken is genomen, is niet in het voor deel van SKNWK. De meeste trainers zijn voor het volgende seizoen al onder de pannen. Van dér Meer: „Hoe het nu ver der moet, is even niet aan de or de. We willen eerst de zaken met Piet netjes afhandelen." Lering Die 'zaken' betreffen dus onder andere de afhandeling van de eerder dit jaar overeengeko men verlenging van Diepen- horsts verblijf in Nieuwer- kerk. Bovendien kan ook Die penhorst dobr de late deurwij- zing op dit moment nergens an ders aan de slag. „Voor de club hoeft mijn vertrek geen gevol gen te hebben. Het is het eind van het seizoen, dus van een ne gatief of positief sehok-effect zal geen sprake zijn. De spelers kunnen met een schone lei be ginnen. Maar voor mij is er op dit moment geen andere ver eniging voorhanden. Dat is duidelijk." Tenslotte stelt Van der Meer dat de club in ieder geval lering heeft getrokken uit de hele gang van zaken. „Wij zullen in het vervolg enkele spelers be trekken bij de onderhandelin gen met een trainer." SCHARENDIJKE - Met een half oog al op het vol gend seizoen gericht heeft de Zwaluwen Stormvol- gels Combinatie uit Scharendijke zaterdag een vriendschappelijk duel gespeeld tegen OFB uit Ooltgensplaat. Met de 4-1 winst op zak toonde coach Kees Kommer zich een tevreden mens. „Het was een uitstekende par tij, met goed en snel combina tievoetbal", aldus Kommer. „Omdat het een vriendschap pelijk duel betrof, was de te genstander niet zo fel als de ploegen waar we in competitie verband tegen spelen. Dat was voor deze jonge ploeg wel eens lekker want fysiek zijn we nog niet zo sterk. Daar wordt ech ter aan gewerkt." OFB speelt overigens net als ZSC in de tweede klasse afdeling, maar dan in het district Rotterdam. Optimisme Twee seizoenen heeft Kommer inmiddels de tijd gehad om al les op een rijtje te zetten. Het komend seizoen, vindt hij, moet het maar eens gaan ge beuren. „Volgend jaar moeten we zeker mee kunnen spelen om de bovenste plaatsen." Zijn optimisme wordt gevoed door de komst van een belangrijke speler. „Luc Heijboer. Dat is een speler die een balletje kan vasthouden en een goede pass kan versturen." Heijboer, die inmiddels in Scharendijke is komen wonen, speelde tot twee jaar geleden voor Dreischor maar stopte vervolgens met voetbal. Naar nu blijkt slechts tijdelijk. De eerste helft sloot ZSC af met een 1-0 voorsprong. Een stand die al na 17 minuten be reikt was. Gerard de Voogd be nutte een penalty nadat hij zelf in het strafschopgebied onder uit was gehaald. De ruststand had verdriedubbeld kunnen worden als Erik-Jan Elenbaas bij twee pogingen succesvol was geweest. Beide keren werd zijn inzet echter op de doellijn gekeerd. Na de gelijkmaker van OFB, kwamen de doelpunten van Elenbaas er toch. Met indruk wekkende soli wist Elenbaas tot twee keer toe de verdedi gers te omzeilen en de keeper kansloos te laten, 3-1. De vier de en laatste treffer van ZSC kwam op naam van Martin Kiezenberg die met een af standsschot succesvol was. Martin Kiezenberg brengt ZSC mét een afstandsschot op 4-1. (Fo to: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 7