Aantal verkeersdoden in Zeeland in 1994 met 18 procent afgenomen Delta Sport danst Jungle Book 'Gigantisch druk en veel leuke reacties' Motorrijder en passagier belanden in sloot Stoofweg Controles op snelheid Tanken zonder betalen Diefstal uit winkel Diefstal radio's uit auto's Duikongeval Grevelingen HAMBURGERS Over laatste tien jaar nooit zo laag geiveest Tractor rijdt op auto MAANDAG 22 MEI 1995 NR 25776 3 Open dag dierenasiel ZIERIKZEE Het Dierenasiel Schouwen-Duiveland kan volgens beheerster Jolanda Meerman, terugkij ken op een buitengewoon geslaagde open dag. Ze schat dat er zaterdag zo'n 300 mensen een kijkje kwamen nemen op het terrein van het asiel in Zie- rikzee. Het asiel hield de open dag vanwege de afgelopen verbou wing en het tien-jarig bestaan. De officiële opening van de uit breiding van het asiel werd za terdag verricht door mevrouw A. A. Schoenmaker-Visser, voorzitter van de Centrale Asielraad. Verder was er van alles te doen op het terrein aan de Zandweg, onder meer een huisdierenkeu ring, een demonstratie met po litiehonden en pony rij den. Ook kon de echte liefhebber met zijn of haar huisdier op de foto en was er een ballonnen wedstrijd. Alleen al aan die wedstrijd de den volgens de beheerster 120 kinderen mee. ,,Het was wer kelijk gigantisch druk. We heb ben heel veel leiike reacties ge had, een zee van bloemen en veel giften", aldus Meerman. Hoewel de dag niet speciaal in het teken stond van het plaat sen van dieren, meldde zich voor één van de kleine vijftig katten die momenteel in het asiel huizen, zaterdag een nieu we baasje. Honden heeft het asiel nu niet in huis. RENESSE - Een motorrijder en zijn duopassagier raakten zondagmiddag licht gewond bij een inhaal manoeuvre op de Stoofweg in Renesse. Zij beland den na een korte vlucht door het luchtruim in de sloot. De motorrijder had niet gezien dat de voor hem rijdende auto linksaf wilde slaan op het mo ment dat hij deze inhaalde. De auto, bestuurd door een 46- jarige man uit Wychen, reed over de Stoofweg in de richting van Renesse. Hij wilde linksaf slaan de Lagezoom in en gaf daartoe richting aan en min derde vaart. Toen hij op de splitsing linksaf sloeg werd hij aangereden door een 22-jarige motorrijder uit Achthuizen, die de auto aan het inhalen was. De motorrijder had niet gezien dat de automobilist linksaf wilde slaan. De motorrijder en zijn duopas sagier, een 21-jarige vrouw uit Oude-Tonge, vlogen door de lucht en kwamen in de sloot langs de Stoofweg terecht. Zij werden met lichte verwondin gen overgebracht naar het zie kenhuis in Zierikzee. De motor belandde ook in de sloot. Het voertuig werd totaal vernield. De automobilist bleef onge deerd. Zijn voertuig raakte zwaar beschadigd. ZIERIKZEE - Vrijdag is op Schouwen-Duiveland weer een aantal snelheidscontroles ge houden. Tussen 8.00 uur en 9.00 uur stond de radarwagen 'van de politie langs de Nieuwe Kool- weg te Zierikzee. Hier passeer den 396 auto's waarvan er twee te hard reden. De hoogste snel heid was 102 kilometer per uur. Tussen 9.00 uur en 10.10 uur werd langs de Serooskerkse- weg gecontroleerd. Hier pas seerden 382 voertuigen waar van er 35 te hard reden. De hoogste snelheid was 123 kilo meter per uur. Langs de Kraijensteinweg te Haamstede stond de wagen tussen 10.40 uur en 11.15 uur. Er kwamen daar 172 voertuigen voorbij waarvan er vijf harder reden dan 80 kilometer per uur. De hoogste snelheid was 109 ki lometer per uur. Tussen 11.15 uur en 13.00 uur vond een controle langs de Stoofweg bij Renesse plaats. Hier kwamen 368 voertuigen voorbij. Daarvan reden er der tig te hard. De hoogste snel heid was 128 kilometer per uur. Op de Lange Blokweg te Zie rikzee werd eveneens gecontro leerd op snelheid, en wel tus sen 11.40 uur en 12.30 uur. Hier passeerden 121 voertuigen. Drie daarvan reden harder dan 70 kilometer per uur. De snelste reed 111 kilometer per uur. ZIERIKZEE - De eigenaar van het Texaco-benzinestation in Zierikzee heeft vrijdag^aangif- te gedaan van tanken zonder te betalen. Een 22-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats was na het tanken direct weggereden. De verdachte werd echter zaterdagavond in Rotterdam aangehouden. Ibgen hem wordt proces-verbaal opge maakt. Verder moet hij de ben- zinekosten betalen. RENESSE - Een 50-jarige in woner van het Duitse Aken is zaterdag aangehouden nadat hij een dure schakelaar had ge stolen uit een winkel in Renes- De man is overgebracht naar Zierikzee en kreeg in overleg met de officier van justitie, een boete van 200 gulden opgelegd. Deze boete werd direct door de man betaald. BURGH-HAAMSTEDE - Een 5i-jarige inwoner van Haam stede dééd vrijdag aangifte van diefstal uit zijn personen wagen. De man had zijn auto vrijdag middag geparkeerd op het ter rein van Slot Haamstede. Uit de wagen werd een radiocasset- tespeler weggenomen. De waarde van het gestolene is niet bekend. Een tweede radiocassettespe- ler werd vrijdag uit een auto gestolen die geparkeerd stond op de Gasthuisboomgaard in Zierikzee. Een 24-jarige vrouw uit Middenschouwen deed aan gifte van de diefstal. De waar de van de radio bedraagt onge veer 900 gulden. SCHARENDIJKE - Zaterdag avond heeft een duikongeval plaats gevonden op het Greve- lingeineer. Een duiker was te snel opgeste gen van ongeveer 26 meter diepte. Het slachtoffer is door het ambulancepersoneel met een rubberboot van boord van een duikschip gehaald en over gebracht naar het Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee. Naar de oorzaak van het onge val stelt de politie te water een onderzoek in. Advertentie Gepaneerde Lekker pittig gekruid en in 10 minuten op tafel- Aanbieding geldig van ma. 22 mei t/m wo. 24 mei 1995. A&P Services B V. tel. 02154-83333. r i w#1^1 ELKE DAG GOED NIEUWS In de periode 1991 tot en met 1993 gebeurden op Schouwen-Duiveland eenennegentig ongelukken. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Het aantal verkeersdoden in de provincie Zeeland is na een geringe daling in 1993 in het jaar 1994 fors afgenomen. In 1994 kwamen in Zeeland 36 mensen om het leven bij verkeersongelukken. Ten op zichte van 1993 - een jaar waarin 44 verkeersdoden vielen in Zeeland - gaat het om een daling met 18 procent. Volgens het wegenverslag over 1994 van de provincie Zeeland is het aantal verkeersdoden in Zeeland bezien over de laatste tien jaar nooit zo laag geweest. Uit de cijfers van de provincie blijkt verder dat in tegenstel ling tot voorgaande jaren het aantal verkeersdoden in de tweede helft van het jaar lager ligt dan in de eerste helft. Lan delijk gezien vallen er gemid deld acht verkeersdoden per 100.000 inwoners. In Zeeland komt men gemiddeld wat ho ger uit en wel op tien verkeers doden per 100.000 inwoners. De regionale verschillen in Zee land zijn echter groot'. Zeeuwsch-Vlaanderen steekt in ongunstige zin af. De daling van het aantal verkeersdoden is volgens de provincie voorna melijk te danken aan de regio's boven de Westerschelde. Blackspots In de periode van 1991 tot en met 1993 vielen op Schouwen- Duiveland volgens de cijfers van de provincie geen verkeers doden op wegen buiten de be bouwde kom. In die periode was het 91 keer raak en bij die ongelukken raakten in totaal dertien mensen gewond. In 68 gevallen bleven de gevolgen be perkt tot materiële schade. In de omgeving van Bruinisse ge beuren de meeste verkeerson gelukken. Op de N59 ter hoogte van de Grevelingensluis gebeurden in genoemde periode achttien on gelukken. Eén persoon raakte daarbij gewond. Op het kruis punt N59/Rijksstraatweg was het zestien keer raak. Bij deze ongelukken vielen in totaal vijf gewonden. Beide 'löcaties zijn min of meer berucht en staan bij de provincie te tóbèk als blackspots, locaties waar binnen een periode van drie jaar minstens elf, ernstige on gelukken zijn gebeurd. Vlakbij Bruinisse is er een nieuwe blackspot bijgekomen: de afslag van de N59 naar de Philipsdam. In de periode 1991 tot en met 1993 gebeurden daar dertien ongelukken. Daarbij viel één gewonde. In totaal ge beurden er in genoemde perio de in de omgeving van Bruinis se 47 ongelukken. Ook Westerschouwen kent twee blackspots en wel de aan sluiting van de Stoofweg op de N59 en de kruising Stoofweg- Dammenweg, beide bij Seroos- kerke. Bij het kruispunt N59- Stoofweg gebeurden dertien ongelukken. Daarbij raakte één persoon gewond. Bij de kruising Stoofweg-Dammen- weg was het zeventien keer raak. Bij de ongelukken die daar gebeurden raakten in to taal vijf mensen gewond. Het autoverkeer in Zeeland is in 1994 toegenomen, maar de groei vertraagt volgens de pro vincie. Eerder ging het om een groei van bijna drie procent, maar nu komt men niet verder dan een groei van 1,5 procent. Of hiermee een trend ingezet wordt is volgens de provincie nu nog niet te zeggen. Elders in Nederland groeide het autover keer met drie procent. Bescheiden „Het kan erop duiden dat in Zeeland de grenzen aan de groei van het autoverkeer zijn bereikt", aldus het wegen- verslag van de provincie. Het feit dat het autoverkeer in Zee eland niet zo snel meer groeit heeft volgens de provincie te maken met verschillende din gen. Op de eerste plaats groeit de bevolking in Zeeland niet zo snel als elders in Nederland en het zelfde geldt voor economie en werkgelegenheid. Volgens de provincie stokt ook de groei van recreatie en toerisme. Dat neemt niet weg dat het au tobezit in Zeeland nog steeds zo'n vijf procent hoger ligt dan het landelijk.'gemiddelde. De omvang van het verkeer dat de Oosterschelde kruist is de laat ste jaren toegenomen. De open stelling van de weg over de Stormvloedkering en het tol vrij maken van de Zeeland- brug zijn factoren die dat in de hand hebben gewerkt. Toen de tol van de Zeeland brug werd afgeschaft nam de ver keersintensiteit over de brug met 25 procent toe. Het afgelo pen jaar kwam daar nog eens een groei van 4 procent boven op. De extra stijging van het verkeer op de Zeelandbrug werd deels gecompenseerd door een tegengestelde ontwik keling van de verkeersdrukte op de Stormvloedkering. Leuke reacties als 'Je kunt met deze voorstelling wel door het land', waren zaterdag in de Zierikzeese Concertzaal niet van de lucht. Voor een goed gevulde zaal, zetten die avond zo'n vijfenzestig kleurrijk uitgedoste jazzdansertjes van gymnastiekvereniging Delta Sport hun beste beentje voor bij een uitvoering, waarin het'Walt Disneyverhaal Jungle Book werd uitgebeeld. Ouders en opa's en oma's waren in groten getale aanwezig om de verrichtingen van de dansertjes, waarvan de jongste twee jaar was en de oudste zeven tien, te aanschouwen. Vier maanden werk gingen aan de voorstelling vooraf. Eerst was er een demonstratie te zien van de spring- groep en een select groepje van de oudste jazzdansgroep. Daarna volgde een demonstratie van de aerobicgroep. Presentatrice Anne- miek den Broeder vertelde aansluitend het verhaal van Jungle Book. Na de pauze volgde het echte danswerk, waarbij het verhaal kleurrijk werd uitgebeeld. De jazzafdeling van de gymnastiekvereniging geeft als het wedstrijdschema het toelaat, elk jaar een uit voering. (Foto: Marijke Folkertsma). Verwachting t/m vrijdag 26 mei WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 30% Min.temp. 11 graden Mid.temp. 24 graden Windkracht zuid 3 Donderdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 40% Min.temp. 10 graden Mid.temp. 20 graden Windkracht west 3 Vrijdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 20% Min.temp. 10 graden Mid.temp. 19 graden Windkracht noordw. 3 ZON- EN MAANSTANDEN 23 mei Zon op 05.35, onder 21.36 Maan op 03.00, onder 15.29 Nieuwe Maan: 29 mei (11.28) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het ziet er goed uit de ko mende dagen. De zon schijnt volop en de temperatuur vertoont zomer se trekken. Vannacht is het helder en rustig en daalt het kwik tot onge veer 7 graden. Morgen overdag zien we de zon overvloedig en de tempe ratuur ligt 's middags rond de 21 graden. De wind waait uit het zuid oosten en is zwak tot matig, rond kracht 3. Ook woensdag is er nog veel zon en loopt het kwik verder op. In het zuiden van het land kan de zomerse grens van 25 graden wor den gehaald. Geleidelijk komt er wel meer sluierbewolking van het westen uit binnendrijven. Dat geeft aan dat een storing opdringt. Don derdag, Hemelvaartsdag, is dat nog duidelijker en mogelijk vallen dan een aantal regen- of onweersbuien. Daarna draait de wind even naar het westen en is het aan de kust fris ser. Maar een terugkeer naar koud weer zit er voorlopig niet in. NIEUWERKERK - Op de zui delijke parallelweg van de N59 bij Nieuwerkerk reed zater dagmiddag een tractor met twee aanhangwagens tegen een tot stilstand gekomen per sonenauto. Er deden zich per soonlijke ongevallen voor. De personenauto, bestuurd door een 30-jarige man uit Nieuwerkerk, was op de split sing van de N59 en de Oud Nieuwlandseweg, voor de trac tor de zuidelijke parallelweg opgedraaid in de richting van Oosterland. Kort na de split sing stopte de auto aan de rech terzijde van de weg. De 35- jarige tractorbestuurder uit Etten-Leur was, mede in ver band met een te hoge snelheid, niet meer in st^at op tijd te stoppen. Hij raakte de auto aan de linkerachterzijde, on danks de pogingen van de trac torbestuurder de auto te ont wijken. Bij deze manoeuvre begon de tractor te scharen ten opzichte van de aanhangwa gens. Hierdoor moest ook een markeringshek in de linker berm het ontgelden. De perso nenauto raakte zwaar bescha digd. Bij de tractor liep een achterband van de velg. ZIERIKZEESCHEO NIEUWSBODE Él Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 51,00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. f 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17Vz% B.T.W

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3