'De echte toppers rijden twee kilometer harder' Wielerprofessionals razen over Schouwen-Duiveland PROGRAMMA Bekkenk eerste op steeple chase Meerdink wint bij HSV Oosterschelde Wielrenner Arnold Duinhouwer uit Brouivershaven: wielrenner Arnold Uuinhouwer uit Brouwershaven: Ajax maakt honderd vol Bowling BVS breekt met NeVoBo Korfbal Turnwedstrijd LTC Zierikzee Van Langen 36e ronde van Midden-Zeeland alleen voor profs l VRIJDAG 19 MEI 1995 NR 25775 BROUWERSHAVEN - Zijn prestaties vertonen een opgaande lijn. Van nieuweling die er bij de eerste ki lometers af moest, is wielrenner Arnold Duinhou wer (21) uit Brouwershaven nu een volwassen renner die makkelijk mee kan komen in het peloton. En als hij een goede dag heeft, kan ie meer, veel meer. Arnold Duinhouwer met zijn fiets in de ouderlijke tuin in Brou wershaven. Soms ga ik zo ellendig diep, dan zie ik scheel van de inspanning(Foto: Marijke Folkertsma). 7 Slechts twee senioren sneller DORDRECHT - Tijdens wedstrijden van atletiek vereniging Parthenon uit Dordrecht heeft A-junior Ramses Bekkenk uit Zierikzee de eerste plaats be haald op de steeple chase bij de junioren. In het tota le deelnemersveld, waarin ook de senioren liepen, werd de atleet van Sporting Walcheren derde. „Tijdens zo'n goeie dag heb ik echter vaak last van pech. In het Zeeuws-Vlaams Wieler weekend bijvoorbeeld zat ik een keer voorin, kreeg ik gras in mijn derailleur. Bij een an- i dere koers, kon ik ook met de voorsten mee, maar reed twee keer lek. Het zijn geen excuses Zaterdag 27 mei razen bijna tweehonderd coureurs door Midden-Zeeland en dus ook over Schouwen-Duiveland. On der hen echte toppers zoals Dzamoldine Abduzhaparov, Johan Museeuw, Franco Balle- rini, Adriano Baffi, Eric Van- d eraerden en bijvoorbeeld Maarten den Bakker, de win naar van vorig jaar. Louwerse: „Het is misschien wel tien jaar geleden dat we zo'n aanspre kend deelnemersveld hadden. En dat ondanks de concurren tie van de Ronde van Italië en de Midi Libre." Begin dit jaar, zag het er nog slecht uit voor de Zeeuwse wie lerronde. De hoofdsponsor was Route Schouwen- Duiveland 27 mei 11.40: start in Goes. 13.57: Oosterscheldeke- ring Rijksweg N57, Kraaijensteinweg, Dale- boutsweg; 14.14: Burgh- Haamstede, Hogeweg, Burghse Ring, Kerk straat, Burghse Weg, Weststraat, Noordstraat, Kloosterweg, Vroonweg. 14.22: Renesse: Vroon- weg, Hoge Zoom, Korte Reke, Stoofweg, Provin- cialeweg, Nieuwe Kool- weg. 14.43: Zierikzee: Nieuwe Kooiweg, Laan van Saint Hilaire, Hoofdpoortstraat, Nieu we Haven, Zuidhaven poort, brugpassage, Ju- lianastraat, Weg naar de Val. 14.52: Zeelandbrug. 16.40: Finish in Goes. hoor, want als je constant goed rijdt, eindig je vanzelf wel eens in de top drie. Alleen op zo,n moment kan ik het niet heb ben." Het zijn nog kleine dingen die het verschil maken tussen mee komen met het peloton en voor de meute uitrijden. „De "echte opgestapt en gezien het aantal renners dat vorig jaar aan de ronde deelnam (98), was de Ronde van Midden-Zeeland niet geliefd in het peloton. Maar zie daar, na alarmerende berichten in de pers dienden zich twee nieuwe weldoeners aan. Een zorgverzekeraar en een supermarktketen bliezen de ronde nieuw leven in en ook de liefde van de renners bleek nog niet helemaal bekoeld. De ronde heeft weer status. Als alles volgens het wedstrijd schema verloopt rijden de ren ners, komende vanuit Vrou wenpolder om 13.57 uur met 122 kilometer achter de kiezen, de Oosterschelde-kering op. 46 minuten later en 30,2 kilome ter verder arriveert het pelo ton, of de eventuele koplopers, vervolgens in Zierikzee. On dertussen zijn dan Burgh- Haamstede en Renesse aange daan. Vanuit Zierikzee zet de karavaan koers naar de Zee landbrug. Zo'n 85 kilometer scheiden de renners dan nog van de aankomst in Goes. Verpest Louwerse hoopt op een mooie koers met een aansprekende winnaar. Een spannende koers ook, tot het eind. „Als er al aan het begin een groot tijdverschil ontstaat tussen een kopgroep en het peloton, dan is de koers verpest. Dat gebeurde recent in Veenendaal-Veenendaal." Een van de aanwezige renners op de persconferentie was oud wereldkampioen Gerrie Knete- mann. Hij heeft de ronde van Midden-Zeeland zowel als ama- toppers rijden gemiddeld twee kilometer harder. Ik moet dus leren nog iets dieper te gaan. Maar het gaat steeds beter. Vo rige week reed ik een klassie ker in Duitsland, met alle top pers. Toen sprong ik zelfs nog even weg." Kachelen Meer trainen en regelmaat is daarnaast voor Duinhouwer ook belangrijk om als wielren ner vooruit te komen. Dat zit er voor de renner uit Brouwersha ven echter nog niet in. Als las ser werkt hij in ploegen diensten. Soms 's morgens, dan weer eens 's middags of zelfs 's nachts. Veertig uur in de week, plus nog een flink aantal over uren. Dan wil het trainen er wel eens bij inschieten. Als de tijd er is, traint hij in ie der geval woensdagavond op 'De Poel' in Goes. „Ritten van zo'n zeventig kilometer. En als het kan, fiets ik daarvandaan dan ook naar huis. Ik train ook veel met Raymond Tolhoek uit Zierikzee. Dan heb ik ten minste nog een maatje, want het is moeilijk om altijd maar alleen te kachelen." Een gezonde sport vindt Duin houwer het niet, dat wielren nen. Gemiddeld wordt er zo'n 45 kilometer per uur gereden en af en toe gaat het nog snel ler. „Soms ga ik zo ellendig diep, dan zie ik scheel van de inspanning." Anti-kramppil- len, magnesiumtabletten, vitamine-preparaten en een aangepaste voeding met veel koolhydraten, verse groente en vers fruit houden Duinhouwer desondanks een seizoen lang op de bepn. Rillingen Ondanks deze ontberingen is hij blij dat hij zeven jaar gele den voor het eerst op een race fiets stapte. „We gingen vaak naar Frankrijk op vakantie. Als de Ibur dan langs kwam, liepen de rillingen over mijn rug. Op een van die vakanties kwam ik een man tegen, die vroeg of ik mee ging, een stuk je bergop fietsen. Tot mijn ver- teur als prof vaak gereden. In zijn eerste omloop, in 1972, reikte hij als amateur tot de. vijfde plaats. Roy Schuiten werd toen winnaar. Knete- mann: „Wind en dijken. Dat is de wedstrijd. De Zeelandbrug kun je dan gerust vergelijken met een berg van de eerste cate gorie in de Tour de France. Voor de Stormvloedkering geldt eigenlijk hetzelfde. Voor al de wind schuin van achter is lastig. Bij wind tegen valt de renner op kop namelijk stil. Die is dan nog wel bij te hou den, maar dat lukt niet als de koploper de wind schuin in zijn rug heeft. Die kan dan zestig in het uur rijden. En zon- bazing kon ik hem aardig vol gen. Hij adviseerde mij om bij een club te gaan. Dat heb ik toen gedaan." Aanvankelijk combineerde Duinhouwer het wielrennen met voetbal. Bij ASV Brou wershaven trapte hij in die tijd aardig tegen een bal. Zijn toen malige wielertrainer Jan de Munck liet hem toen een keuze maken, want de twee sporten, zo kreeg Duinhouwer te horen, waren wat spierbelasting be treft eikaars tegenpolen. „De sfeer, de entourage bij het wiel rennen, is mooier. Er is bij voorbeeld altijd een speaker bij de wedstrijden. Dat vind ik prachtig. Bovendien staan er altijd veel mensen langs de kant, terwijl je bij het voetbal alleen voor je v^der en moeder speelt." Mitella De Omloop van Rutten (Noord- Brabant) was zijn eerste wed strijd. Duinhouwer was toen 15 jaar en reed bij de nieuwelin gen. „Bij de start stond ik al achteraan en gelijk gingen we al met zes man door de bocht. Daar schrok ik wel van. Boven dien lag ik er al na vijf kilome ter af. De daaropvolgende wed strijd brak ik gelijk mijn sleu telbeen. Dat heeft me niet afge schrokken. Met mijn mitella zat ik zo weer op de roller. Sindsdien ben ik alleen maar vooruit gegaan." ROTTERDAM (ANP) - Uitge rekend tegen Feyenoord in de Kuip heeft Ajax het magische totaal van honderd doelpunten in de competitie behaald. Het ging om de tweede van de wed strijd van Kanu. Bijna als vanzelfsprekend wonnen de Amsterdammers met grote overmacht in wat welhaast een veredelde ont moeting tussen reserves van beide ploegen was. der wind is de koers ook lastig, want dan moet je met iedere ontsnapping meegaan." Competitie Als renner kwam de Kneet graag in Zeeland. „Hier kwa men altijd goeie renners van daan. Toen ik bij de nieuwelin gen reed, ging ik naar Zeeland om de competitie op te zoe ken." Twee maal schreef Kne- temann de Ronde van Midden- Zeeland als prof op zijn naam. In 1978 en in 1980. Na hem werd die prestatie alleen geëvenaard door Gerrit Solleveld die in 1986 en 1990 als winnaar kon worden gehuldigd. ELLEMEET Katja van der Klooster uit Ellemeet is tij dens de finale van de Neder landse Jeugdkampioenschap pen Bowlen, voor deelnemers onder de 16 jaar, als derde geëindigd. Van der Klooster, die zich via een goede halve finale, plaatste voor de eindstrijd, kwam over 22 games tot een gemiddelde, van 169,5. Wilmar van de Zande en Raymon de Jong die zich ook voor de eindstrijd hadden geplaatst, bereikten de finale bij de aspiranten. Van de Zan de eindigde met eep gemiddel de van 170,5 op een negende plaats en De Jong werd tiende. Hij scoorde een gemiddelde van 170 pins. ZIERIKZEE - Korfbalvereni ging All-Ready houdt op dins dag 6 en donderdag 8 juni een wijkenkorfbaltoernooi. Het is de twaalfde keer dat dit evene ment gehouden wordt. Tijdens dit toernooi zal met twee vakken worden gespeeld, ieder team moet bestaan uit twee dames en twee heren. Per wedstrijd mogen per team ove rigens maar twee geoefende korfballers in het veld staan. De deelname is mogelijk voor iedereen die de leeftijd van zes tien jaar heeft bereikt. Alle wedstrijden duren een kwar tier en worden gespeeld op I sportpark Bannink. Belang- I stellenden kunnen zich tot 27 mei opgeven. ZIERIKZEE - Turnverenigin gen Delta Sport uit Zierikzee en Duiveland uit Oosterland doen zaterdag 20 mei mee aan de Zeeuwse verenigings wedstrijden 1995. Deze worden gehouden in Vlissingen. Het betreft hier finalewedstrij den voor alle categorieën. Aan de wedstijden doen 500 turners mee van 25 verschillende ver enigingen. De meisjes/dames komen uit op de disciplines: sprong (paard/kast), brug (on gelijk) evenwichtsbalk en mat. De jongens/heren strijden op de onderdelen sprong (paard/ kast), brug, voltige, mat, rin gen en rekstok. De eerste wed strijden in sporthal Basken- burg in Vlissingen beginnen om 8.45 uur. ZIERIKZEE - Het eerste he renteam van LTC Zierikzee heeft de competitie afgesloten met een kampioenschap. De heren kwamen het afgelopen seizoen uit in de tweede klasse. Captain Ronald Haze, Wim Mulders, Frank van der Vliet, Piet van Gelderen Jacco Vlees houwer wonnen hun laatste competitiewedstrijd met 4-2. Ook het vijfde team sloot het seizoen af met een titel. Dit team bestaat uit Hans van Urk, Arie Bos, Gerard Collig- non en Piet Verkaart. De mix-competitie vangt zater dag 20 mei aan. LTC Zierikzee doet hieraan met twee teams mee. Ook de dameseilanden- competitie zal spoedig starten. De laatste wedstrijden van de zondagcompetitie worden op 28 mei gespeeld. HILVERSUM (ANP) - Olym pisch kampioene op de 800 me ter, Ellen van Langen heeft tij dens het trainingskamp in Al- famar in Portugal een pees ontsteking in de rechtervoet opgelopen. Volgens Van Langens levensge zel Hans Koeleman is het niets ernstigs maar wil Van Langen totaal geen risico nemen. Daar om heeft zij ook afgezegd voor Kerkrade volgende week. Bekkenk, pas hersteld van een spierblessure die hij opliep bij het NK-cross, slaagde er in zijn favorietenrol waar te maken. Tot aan de laatste ronde kon hij zich zelfs meten met de senio ren. Toen echter moest hij Ma- rijn van de Ploeg van Hellas en René van Dijk, van de thuisspelende vereniging Part- nenon, voor laten gaan. De eerste competitiewedstrijd van de hengelsportvereniging Oosterschelde, in het binnen water, was koud en regenach tig. Voor de deelnemers geen bezwaar want 55 hengelaars verschenen aan de waterkant. Vooral het groot aantal jeugdi-, ge deelnemers was opvallend. Ruim de helft van de deelne mers slaagde erin om vis te vangen. De vangst bestond uit paling en forel en het was de kampioen van 1993 en 1994, W. Meerdink die direct goed van start ging door als eerste te ein digen. De uitslag luidt: 1. W. Meerdink 1015 pnt.; 2. R. Tim merman 805; 3. S. Bruens 695; 4.1. J. Verwest 455; 5. F. L. Tim merman 300; 6. A. W. de Vlieger 290; 7. Ramon Bolier 280; 8. L. v. d. Hoek 250; 9. Ronald Koo- man 250; 10. Wouter Timmer man 250; 11. J. v. d. Velde 250; 12. R. v. d. Klooster 230; 13. I. A. de Visser 220; 14. M. A. Lob- bezoo 140; 15. A. Fierens 125. Arjo Baart Voor de vierde competitiewed strijd van de hengelsportver eniging Oosterschelde waren Bowls Zaterdag 20.00 uur. Twee en een half uur durende demonstratie van de sport bowls door we reldkampioenen Andy Thom son en Alex Marshall. Plaats van handeling is Sport- en re creatiecentrum Westerschou- wen in Burgh-Haamstede. Hockey Bij Hockeyclub Schouwen- Duiveland wordt zaterdag een toernooi gehouden voor de mi ni's. Er worden wedstrijden ge speeld, maar er zijn ook vaar- digheidproeven voor de aller kleinsten. Het toernooi begint om 10.00 uur. De jongens BI spelen op Hemelvaartsdag, donderdag 25 mei, nog een wedstrijd in en tegen Ouden bosch, aanvang 11.30 uur. Korfbal Alle-Ready speelt zaterdag 20 mei de laatste wedstrijd in de promotieklasse. Het betreft hier een uitduel tegen DSO. Aanvang 16.00 uur. Het pro- Ramses Bekkenk rigens blijken uit de pas gelo pen marathon van Rotterdam. Jolien Bekkenk behaalde een eerste plaats bij de vrouwen veteranen 3. Zij legde de mara thon af in 3 uur en 56 minuten. Uitslag steeple chase: 1. Ma- rijn van de Ploeg (Hellas) 5 mi nuten, 55 seconden en 53 hon derdste, 2. René van Dijk (Par thenon) 5.55.67 3. Ramses Bek kenk 6.02.23. 51 hengelaars aanwezig. Er werd gevist bij Viane en de vangst Was redelijk. Er werd bijna 22 kilo vis gevangen. Het was Arjo Baart die met de vangst van vier botten en ruim twee kilo aan gewicht, als eer ste eindigde. De uitslag van de ze wedstrijd luidt: 1. A. Baart 2100 pnt.; 2. C. v. Schelven 1890; 3. R. Timmerman 1880; 4. M. v. d. zande 1340; 5. L. Stoutjes- dijk 1175; 6. D. Geelhoed 1155; 7. W. Faassen 1065; 8. R. Ver- cruysse 1050; 9. R. v. d. Zande 755; 10. J. H. Bruggeman 705; 11. M. IJzenbrandt 655; 12. M. H. Kastelijn 615; 13. R. Labeur 585 en 14. Wouter Timmerman 555. Na de eerste helft van de com petitie ziet het klassement er als volgt uit: 1. R. Timmerman 6680 pnt.; 2. C. v. Schelven 6551; 3. F. L. Timmerman 5911; 4. M. IJzenbrandt 5700; 5. R. Ver- cruysse 5631; 6. A. Baart 5580; 7. M. Krijger 5385; 8. M. Kra mer 4296; 9. W. Faassen 4141 en 10. W. Meerdink 4101. Junioren: I. Wouter Timmerman 2475; 2. Ronald Kooman 2190 en 3. Leon Tburnier 2080. In oktober start de tweede helft van de compe titie zout. gramma van de overige teams luidt: All-Ready 2 - Zuidwester 3 (14.00 uur). Tjoba 7 - All- Ready 3 (12.00 uur), DSO A2 - All-Ready A (12.30 uur), All- Ready B - Swift B4 (11.15 uur), All-Ready C - Swift C4 (10.00), AllReady E - Zuidwesters E (10.00 uur). Tennis Bij Tfennisvereniging Duive land wordt het jaarlijk terug kerende Gruttepikkerstoer- nooi gehouden. Van woensdag tot vrijdag is al een begin ge maakt. Maandag 22 mei gaat het toernooi verder. Vrijdag 26 mei zijn de finales. Voetbal Op Den Hogen Blok wordt za terdag 20 mei een pupillentoer- nooi gehouden door voetbal vereniging Zierikzee. Donder dag 25 mei wordt er op het zelf de terrein een toernooi voor B- en C-junioren gehouden. Op beide dagen wordt er om 10.00 uur afgetrapt voor de eerste wedstrijd. Piet Louwerse presenteerde een sterk deelnemersveld. (Foto: Marijke Folkertsma). ROOMPLAAT - Trots keek Piet Louwerse voor zich uit. Zo juist had hij óp de persconferentie misschien wel het sterkste deelnemersveld uit de inmiddels 36 edities van de internationale Ronde van Midden- Zeeland bekend gemaakt. Hiermee paste zijn wie lerronde precies in het rijtje dat aangevoerd wordt door de Amstel Gold Race en Veenendaal-Veenen daal. Meer heeft Nederland op het hoogste wielerpo- dium niet te bieden. AMSTERDAM (ANP) - Het be- stuur van de belangenvereni ging voor BeachvoIIeybalspe- lers in Nederland, de BVS, heeft de samenwerking met de Nederlandse Volleybal Bond (NeVoBo) voorlopig opge schort. De BVS beticht de NeVoBo van wanbeleid omdat de bond er niet in is geslaagd een circuit op te zetten voor het beachvol- leybal deze zomer. De BVS heeft nu besloten zélf de BVS- Beach Series 1995 op te zetten. Dat is een circuit van negen toernooien, te beginnen op 27 en 28 mei in Zandvoort. „Waar de NeVoBo in acht maanden niets heêft bereikt, heeft de BVS binnen drie werkdagen een compleet circuit neerge zet", aldus een verklaring van de BVS. Uitbuiten „Voor een eerste wedstrijd op de baan viel het mij niet te gen", aldus Bekkenk. „Natuur lijk kom ik door mijn trai ningsachterstand, opgelopen door de spierblessure, nog snel heid te kort. Ik kon echter mijn techniek goed uitbuiten. Dit resultaat geeft hoop voor de toekomst. Mijn doel is nu de tien kilometer op het Neder lands Kampioenschap dat op zaterdag 11 juni in Zierikzee wordt gehouden. Een medaille moet daar haalbaar zijn." Marathon Dat het lopen de familie Bek kenk in het bloed zit mag ove- ZIERIKZEE - Willem Meerdink heeft de eerste wed strijd binnenwater van HSV Oosterschelde gewon nen. Zijn buit bestond uit vier palingen en een forel, totaal 1015 gram. ZIERIZEE - Het gebeurt niet vaak dat wereldkampi oenen een bezoek brengen aan Schouwen-Duive land. Dit weekeinde is daar een uitzondering op. De bowls-steren Andy Thomson en Alex Marshall zijn zaterdag in actie te zien. De competities in de overi ge sporten zijn vrijwel allemaal ten einde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 7