*3 MEI AKTIE f ZIERIKZEESCHE® 1 i NIEUWSBODE S3 i 'Regelgeving voor landbouw moet stuk simpeler worden' Tuinhuisje Jan Boot ligt reeds jaar in verpakking Zierikzeeënaar steekt plaatsgenoot in arm EXTRA VOORDELIG J Mi Dot De eetkamer van asrer Schouwen-Duiveiand menu w 49,»p.p Diefstal auto Twee auto's opengebroken in Bruinisse I dé krant van schouwen - duiveland! LI Gedeputeerde D. J. P. Bruinooge in Dreischor: Gemeente Zierikzee weigert bouwvergunning 'W/nnn ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Brioche van zalm met groene asperges en kreeftensaus Basilicum bouillon met omelet r< Graag tot ziens, TRUUS en PETER Ring 39, 4305 AG Ouwerkerk Abdij ham met witte asperges en Telefoon 01114-1241 hollandaissesaus Dinsdags gesloten Honing parfait DONDERDAG 18 MEI 1995 151e JAARGANG NR 25774 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Men maakt regels voor anderen en uitzonderingen voor zichzelf. Lemesle 3 VVV ZIERIKZEE De leden van WV/ANWB Zierikzee verwijten bestuur lakse houding rond eeuwfeest. 4 BROGUM De Stichting Brogum gaat voor een kwart miljoen gul den het gebouw aanpassen. 9 5 PRIKKELDRAAD Rijkswaterstaat haalt het prikkeldraad op het strand van Renesse niet weg. r\ vj 7 VOETBAL Serge Berrevoets vertrekt bij Zierikzee. Hij voetbalt volgend seizoen voor Goes. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Ware toedracht nog onbekend ZIERIKZEE - Een achttienjarige inwoner van Zie rikzee is dinsdagavond in Zierikzee door een twin tigjarige plaatsgenoot in de bovenarm gestoken. De dader is in verzekering gesteld. De twee personen leefden in onmin met elkaar. De^ twintigjarige man zag de acrittienjarige met enkele vrienden in de Hoofdpoort straat staan. Hij trachtte een ontmoeting te voorkomen door een ander weg te kiezen. De achttienjarige slaagde erin zijn plaatsgenoot op te sporen, waarna een vechtpartij ont stond met genoemd gevolg. De twintigjarige werd met een steekwond inde bovenarm overgebracht naar het Rode Kruis Ziekenhuis. Na behande ling kon hij huiswaarts keren. De achttienjarige meldde zich zelf bij de politie. Hij werd in verzekering gesteld. De politie kon vanmofgen nog niets zeg gen over de toedracht van de steekpartij. HAAMSTEDE - Van de Ring in Haamstede is zondagmiddag tussen 15.00 en 18.30 uur een grijze Citroën AX gestolen. De eigenaar van de auto, een 70-jarige vrouw uit Apeldoorn, was gaan wandelen in het bos. Toen zij terugkwam bemerkte ze dat haar auto, met het kente ken FB-RP-75, verdwenen was. Op dit moment weet de politie nog niet op welke manier de auto gestolen is. BRUINISSE - Op het parkeer terrein aan de Grevelingen- hout in Bruinisse zijn in de nacht van maandag op dinsdag twee auto's opengebroken. Uit de auto van een 46-jarige man werden een autoradiocas- s'ettespeler, een autotelefoon, twee jassen en een zonnebril gestolen. Een 32-jarige man deed aangifte van diefstal van een autotelefoon. Als u in de maand mei een abonnement neemt a| a aUIa XQC Aft I op de Zierikzeesche Nieuwsbode betaalt u OIvvmU) OQjUU I voor de eerste drie maanden. Daarna betaalt u f 48,50 per kwartaal bij een abonnement met automatische afschrijving of u kiest voor een van I onderstaande betaalwijzen. i kwartaalabonnement f 51,- kwartaalabonnement met autom.afschr. a f 48,50 jaarabonnement f 192,50 jaarabonnement met autom.afschr. a f 182,50 JA, ik wil zo'n extra voordelig abonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode. Ik betaal nog niet maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./Mevr adres postcode plaats: telefoon handtekening: Bi) automatische afschrijving uw bank/gironummer vermelden: I SS Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar: l Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie I I CO Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee I grond. Nadat ook de commis- sie ruimtelijke ontwikkeling in haar vergadering van 10 mei geen soelaas bood, besloot Boot in beroep te gaan. Voorbeelden Volgens het voor de Zuidwel- lestraat geldende bestem mingsplan moeten tuinhuisjes onder meer een puntdak heb ben met keramische dakpan nen en een dakhelling van mi nimaal dertig graden. Het tuinhuisje van Boot heeft ech ter, zoals de meeste bouwpak ketten, een standaard dakhel ling van twintig graden. Dat er regels gesteld moeten worden aan de bouw van tuinhuisjes, daarvan is de adviseur van Boot, de heer A. C. M. Schouw, overtuigd. ,,Maar links en rechts van Boot zijn er heel veel slechte voorbeelden recent gebouwd. Bovendien staat het tuinhuisje van Boot geheel bui ten het zicht van de openbare weg. Op die plek heeft nie mand er last van." Met de recente voorbeelden doelt Schouw op de schuurtjes bij de woningen in de Gra venstraat en Karnemelks- vaart. Tben hiervoor vergun ning werd aangevraagd waren de huidige voorschriften echter nog niet van toepassing. Zeker wanneer het beeld van de stad niet'in het geding is, moet het volgens Schouw mogelijk zijn om van het bestemmingsplan af te wijken. Dat het college het advies van de commissie bezwaar- en be roepschriften niet overnam stelde Boot zeer teleur. Tfemeer omdat er onlangs wel een open baar toilet op de Balie ge plaatst werd, dat ook niet vol doet aan het bestemmingsplan. „Daarover heb ik me echt geër gerd. Hiervoor is ook een indi viduele afweging gemaakt. vervolg pagina 2 Een enkele bui de kleine winstmarge voor de boer en de hoeveelheid beper kende maatregelen waar een boer anno 1995 mee te maken heeft. Bord „Ik verkoop nu asperges aan huis en ik heb een bord aan de kant van de weg staan. Dat bord levert mij net dat plakje ham voor op de boterham. En nu zou dat ook weer weg moe ten. Ik mag nog niet eens een konijnehok timmeren", aldus een verbolgen Hanse. Bruinoo ge toonde begrip voor de lita nie van Hanse. „Ik heb zelf een andere woordkeus, maar ik ben het in grote lijnen wel met u eens", aldus de gedeputeerde. Bruinooge heeft binnenkort een gesprek met landbouwmi nister J. J. van Aartsen. „En dan zal ik wat u gezegd heb ze ker aan de orde stellen. Ik kan u niet garanderen dat dat ge sprek ook iets concreets ople vert", aldus Bruinooge. „Als ik pas zou mogen weggaan als er concrete resultaten geboekt zijn - zoals u vraagt - dan zou ik daar wel een tijdje vastzitten vrees ik". Economie HET WEER Vannacht opklaringen en op de meeste plaatsen droog. Minimum- temp. omstreeks 3 graden. Over dag nu en dan zon en een enkele bui. Middagtemp. ongeveer 12 gra den. Wind uit west tot zuidwest, zwak tol matig, rond kracht 3. Bruinooge (midden op de foto) in gesprek met regionale VVD-voormannen. Ondanks de onderlinge politieke verschillen bleek het verhaal van Bruinooge in goede aarde te vallen. (Foto: Joop van Houdt). DREISCHOR - Als het aan PvdA-gedeputeerde D. J. P. Bruinooge ligt worden de milieuregels versimpeld. „Een groot bedrijf heeft er een aparte afdeling voor en dan lukt het wel, maar de milieuregelgeving moet ook voor een hoer behapbaar blijven", aldus Bruinooge dinsdagavond in het dorpshuis in Dreischor. Hij was door de ondercentrale Schouwen-Duiveiand van de VVD uitgenodigd om zijn visie te geven op onder meer de landbouwproblematiek. Bruinooge haastte zich te zeg gen dat hij zeker niet tegen goede milieuregels is. „Maar ik ben tegen een wirwar van re gels", aldus de gedeputeerde. Hij vindt dat de rijksoverheid de boeren moet blijven steu nen. „Na de oorlog werden de boeren door de overheid gesti muleerd om zoveel mogelijk te produceren. Dan kun je niet nu ineens zeggen dat de markt maar gewoon zijn werk moet doen. Dat is wat al te simpel", aldus Bruinooge. Hij vindt dat de landbouw zelf moet zoeken naar nieuwe we gen om het hoofd boven water te houden, maar verbindt daar wel de voorwaarde aan dat de rijksoverheid de boeren (finan cieel) blijft steunen en niet plotsklaps in de kou laat staan. „Als je omschakeling mogelijk wilt maken hoort daar flanke rend beleid van de overheid bij", aldus Bruinooge. De gede puteerde benadrukte het be lang van de landbouw voor zo wel de economie als het land schap. Boer L. N. Hanse uit Zierikzee reageerde op de woorden van de gedeputeerde met een uitge breid betoog waarin hij de schuld van de problemen van de landbouw vooral bij de rijksoverheid en de vakbonden legde. „De landbouw in Neder land is gewoon veel te duur", aldus Hanse. Hij voerde aan dat bijvoorbeeld de Polen die ingeschakeld worden bij onder meer het aspergesteken veel goedkopere werkkrachten zijn dan Nederlanders. „Terwijl ze bij ons in een maand verdienen waar ze in Polen een jaar voor moeten werken". Het inschakelen van (langdu rig) werklozen als hulp voor de landbouwers is volgens Hanse een heilloze weg. „Dat werkt niet. Die mensen zijn absoluut niet gemotiveerd", aldus Han se. Hij beklaagde zich over het aantal regels waar hij als land bouwer mee te maken krijgt, Bruinooge ging in Dreischor ook in op het in gang gezetté onderzoek naar de economi sche potenties van Schouwen- Duiveiand. Een onderzoek waar de provincie een ton in gestoken heeft. De gedeputeer de zei nog niet vooruit te wil len lopen op de uitkomsten van dat onderzoek. „Maar ik denk wel dat we goed moeten kijken naar wat de be drijven willen en daar het be leid voor de ruimtelijke orde ning op afstemmen". In dat on derzoek wordt ook gekeken naar wat de mogelijkheden zijn voor de havens van Brui nisse die op dit moment niet in gebruik zijn. Bruinooge bena drukte dat de lokale economie en werkgelegenheid vooral de verantwoordelijkheid is van de gemeenten. „Maar de provin cie moet er ook geld en energie in steken", aldus, de gedepu teerde. Op 1 juni 1994 vroeg Boot een bouwvergunning aan voor het plaatsen van een tuinhuisje in de tuin van zijn nog nieuw te bouwen woning aan de Zuid- wellestraat. Op dit moment ligt het geprefabriceerde tuin huisje nog steeds als bouwpak ket in de verpakking, terwijl het woonhuis vrijwel geheel voltooid is. „En dat heb je dan wanneer je eerlijk bent en alles volgens de regels wilt doen", verzucht Boot. Vanaf het begin af aan rustte er geen zegen op de aanvraag van Boot. Eerst liep de zaak vertra ging op door een procedurefout van de gemeente. Hierdoor werd de aanvraag pas begin no vember daadwerkelijk in be handeling genomen. Eind no vember beslisten b en w bouw vergunning te weigeren, tegen welke beslissing Boot bezwaar aantekende. Zijn bezwaar schrift werd op 13 februari 1995 behandeld door de commissie bezwaar- en beroepschriften. Deze stelden Boot, die de ge meente op een aantal eisen te gemoet is gekomen, in het ge lijk. Volgens deze commissie kan de gemeente in bepaalde gevallen, zoals die van Boot, afwijken van het bestem mingsplan. Het college had aan het advies van deze commissie echter geen boodschap. In verband met een mogelijke precedent werking verklaarden zij het bezwaarschrift van Boot onge- ZIERIKZEE - Jan Boot uit Zierikzee is al een jaar verwikkeld in een juridisch gevecht met het college van burgemeester en wethouders van Zierikzee over een tuinhuisje bij zijn woning in de Zuidwellestraat. Het dagelijks bestuur van de gemeente staat de bouw van het tuinhuisje niet toe omdat de dakhelling ervan slechts twintig graden is. Volgens het bestemmingsplan moet dit minimaal der tig graden zijn. Nadat vorige week ook de commissie ruimtelijke ontwikkeling niet tot een oordeel kwam, restte Boot niets anders dan in beroep te gaan bij de rechtbank in Middelburg. De vloer van het tuinhuisje ligt al een jaar te wachten op de verdere bouw van het schuurtje. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1