■s Uitgeblust SKNWK komt ook Dauwendaele riant tegemoet Trainer SKNWK staat ter discussie Alex de Brauwer nieuwe coach van handballers Delta Sport Landstitel voor Peter van Vossen Rinus van der Wielen wordt damkampioen Ondanks goede resultaten van Piet Diepenhorst Nacompetitie eindigt opnieuw puntloos UITSLAGEN EN STANDEN KNVB afdeling Zeeland zorgt voor opschudding Indeling zondagcompetities ■W M.l - ZIERIK2EESCHE NIEUWSBODE NIEUWERKERK - De positie van SKNWK-trainer Piet Diepenhorst wankelt. Een deel van de spelers groep van SKNWK ziet volgend seizoen het liefst een andere trainer voor de groep staan. Het bestuur, dat erg met de situatie in zijn maag zit, neemt voor lopig een afwachtende houding aan. De spelersgroep wil nog deze week met het bestuur om de ta fel gaan zitten om de ontstane situatie te bespreken. Het is nog onduidelijk of dat voor ko mende dinsdag zal gebeuren. Dan speelt SKNWK om de Zie- rikzeesche Nieuwsbode Trofee tegen Duiveland. Een wed strijd die aanvankelijk voor komende donderdag op het programma stond. ,.We hebben een trainer nodig die de ploeg een tactisch spelle tje bij kan brengen", vindt aan voerder Ronnie de Bruine. De captain stelt nadrukkelijk dat hij namens de spelers praat en neemt het op de koop toe dat hij als de boodschapper van het slechte nieuws wordt gezien. ,,De ploeg moet of aanvallend of op de verdediging spelen. Nu hinken we te veel op twee gedachten. Dat is in ons spel te zien. Als een nieuwe trainer de jonge spelers kan leren om pressie te spelen, dan denk ik dat er voor Nieuwerkerk een goede toekomst is weggelegd." Wel vindt De Bruine dat er een goed onderscheid moet worden gemaakt tussen de trainer Die penhorst en de mens Diepen horst. Want op de laatste heb ben de spelers niets aan te mer ken. Niet alle spelers bleken op de hoogte te zijn van het voorge nomen gesprek. Chris van Oudheusden bijvoorbeeld wist nog van niets. „Maar als het zo is dat er spelers zijn, die het niet in de trainer zien zitten, zou dat me niet verbazen. Ik heb namelijk wel dergelijke geruchten gehoord." Voor voorzitter Kees van der Meer komt de aankondiging van het gesprek niet onver wacht. Officieel had hij nog niets gehoord, maar in 'de wan delgangen' wel wat geruchten opgevangen. „Ik denk dat het voornamelijk om het randge- beuren gaat. Piet is impulsief, ook in relatie met de scheids rechters. Sommige spelers zou den zich daaraan ergeren. Aan de andere kant zouden de spe lers de hand eens in eigen boe zem moeten steken. Ik acht Piet namelijk hoog. Als je be denkt wat hij hier aantrof toen hij begon en wat voor een goed team hij nu gesmeed heeft. Dan kun je daar alleen maar bewondering voor hebben. Ik ben benieuwd wat de spelers nu willen. Met deze resultaten stuur je toch geen trainer weg." Diepenhorst reageerde verrast toen hij met de grieven van de spelers werd geconfronteerd. „Toen ik kwam stonden ze on deraan. In twee seizoenen heb ik de nacompetitie gehaald. Dat visitekaartje alleen moet toch al voldoende zijn. Maar je weet dat op het moment dat je bij een club binnenkomt, er aan je stoelpoten wordt ge zaagd. Maar ik zou het niet eens erg vinden als de mensen die kritiek hebben, in het veld eens zouden presteren. Voor Piet Diepenhorst. gefrustreerde mensen is het al tijd makkelijk om naar de trai ner te wijzen." Leon Quik, drie keer gepasseerd. (Foto: Marijke Folkertsma). MIDDELBURG - Na het open huis van vorige week tegen Kruiningen heeft SKNWK ook Dauwendaele een steuntje in de rug gegeven. Twee verdedigings- fouten bij de Nieuwer kerkers vormden zaterdag het startsein voor een Midelburgs feestje. De wedstrijd zou uiteindelijk in 3-1 eindigen. Niet SKNWK, niet Kruiningen, maar Dauwendaele promoveert hier door naar de derde klasse zaterdag van de KNVB. Daar was gezien het wedstrijd- Beide zaken gingen echter aan verloop niets op af te dingen. de neus van SKNWK voorbij. De Nieuwerkerkers, na de 6-2 De ploeg voetbalde op het win- nederlaag tegen Kruiningen derige veld in de Middelburgse toch al figuranten in de nacom petitie, waren slechts naar Middelburg gekomen om een sportieve plicht te voldoen. De drijfveren voor een, overigens niet verwachte, overwinning bestonden uit enig sportief eer herstel en de uitnodiging voor het promotiefeestje van Krui ningen. nieuwbouwwijk vooral tegen zichzelf. Er werd om en om wat op de paal geschoten totdat Mark de Haan in de 30e minuut een mislukte voorzet van Mar cel de Jonge volledig verkeerd verwerkte. René de Nooijer profiteerde van de misstap van de verdediger door de bal aan te nemen en die eenvoudig langs Leon Quik te schieten, 1- 0. Net als na de derde goal van Kruiningen, een week eerder, raakte SKNWK ook nu geheel in de war. Zij het dit keer voor een kortere periode. De uitwer king was echter niet minder ca tastrofaal. Chris van Oudheus den, die tijdig hersteld was van zijn vorige week opgelopen voetblessure, speelde kort na de openingstreffer, veel te zacht terug op zijn doelman. Quik probeerde te redden wat er te redden viel, maar werd door de aanstormende Edwin Leonhart omspeeld. Een actie die tot de 2-0 leidde. Van Oudheusden: „Het is ver velend dat we door persoonlij ke fouten weer op achterstand kwamen. Vooral de tweede te- gengoal was voor ons rampza lig. Een veel te zachte bal van mij, en ik had nog wel wind mee." De pech was daarmee nog niet afgelopen voor Van Oudheusden, want even later moest hij zich wegéns een nieu we blessure laten vervangen door Oby Kikstra. Vertrek In de korte periode die restte tot de rust, kende SKNWK zijn sterkste momenten. Drie uit gespeelde kansen,waaronder één van aanvoerder Ronnie ,de .ISruine, werden echter niet be nut. Van terugkomen in de wedstrijd was daardoor geen sprake. Even leek het geluk aan de zijde van de Nieuwer kerkers te gaan staan toen Le onhart uit een vrije trap op de lat schoot. De ingekomen Mar cel Astroh kopte echter alsnog raak, 3-0. Erwin Theunisse scoorde ver volgens het mooiste doelpunt van de wedstrijd. De 3-1 had echter geen enkele invloed op de feestvreugde bij Dauwen daele. Het stelde hooguit het vertrek van de aanwezige Krui- ningenselectie nog wat uit. Die afvaardiging kon echter onver hoopt vertrekken toen bleek dat SKNWK verder tot niets meer in staat was. Hoewel Le on Quik nog even van zich deed spreken toen hij een strafschop stopte Deze was gegeven om dat Joop Wandel een tegenstan der onelegant had gevloerd. Dauwendaele - SKNWK 3-1: 30. René de Nooijer 1-0, 38. Ed win Leonhart 2-0, 55. Marcel Astroh 3-0, 60, Erwin Theunis se 3-1. Scheidsrechter: I. Roe- lant uit Sleeuwijk. Tbeschou- wers: 350. Koewacht - Luctor'88 2-2 Luctor'88 I Koewacht I Walcheren I 2 0 2 0 2 3-3 10 10 12-2 10 10 11-1 KNVB district Zuid 1 Nacompetitie 3e klasse A Yerseke - AZW 2-1 Ycrseke I AZW Arnemuiden 2 2 1 10 3 4-3 2 10 12 3-2 2 0 I I I 2-4 4c klasse A Dauwendaele - SKNWK 3-1 Afdeling Zeeland Zondagcompetitie Pcr.kampiocnschap le klas C?inge-Robur 1-1 SKNWK 9 1 3 5 5 11 - 24 Serooskerkc 2 9 1 3 5 5 8 - 24 Middelburg 10 2 0 8 4 9 - 31 ZSC-Zonnemaire 9-0 ZIERIKZEE - Handbalvereniging Delta Sport heeft voor het volgend seizoen de Belgische coach Alex de Brauwer gecontracteerd. De in Lokeren woonachti ge trainer heeft een contract getekend dat hem voor drie jaar aan de Zierikzeese club verbindt met een optie voor nog eens twee jaar. Dauwcndaelc-Vlissingen 2 0-0 Nieuwland 8 7 I 0 15 52 - 5 ZSC 8 5 1 2 11 25 - 14 Vlissingen 2 8 3 14 7 10 - 22 Dauwendaele 9 3 15 7 9 - 19 Zonnemaire 8 10 7 2 3 - 36 KNVB district Zuid 1 nacompetitie 4e klasse H Arnemuidcn-Middclburg 3-0 Oostkapelle 2-Zeelandia 0-1 Arnemuiden 10 8 2 0 18 44 - Oostkapelle 2 10 5 4 I 14 20 - Zeclandia 10 5 2 3 12 7 - Zaterdagbeker Finale Nieuwdorp-Bevclandcrs 3-1 Zondagbeker Zierikzee 3-Hulsterloo 0-4 Juniorenbeker Finale Walcheren Cl-Terncuzen Cl 1-3 Met het aantrekken van De Brauwer kiest Delta Sport voor een meerjarenplan. Voor zitter Aart Walraven verwacht van de Belg ook geen kam pioenschap. „De doelstelling is handhaven in de tweede divi sie. Tévens moet het plezier in het spel voorop staan. Daar-, naast moeten we ons gaan rich ten op de jeugd. We hebben een goede lichting junioren, maar de aansluiting met het eerste kan nog wel twee jaar duren. Daarom wilden we een trainer die voor meerjaren aan de club verbonden is en bovendien de nodige ervaring heeft met de jeugd." Nationale selectie De Brauwer heeft die ervaring. De afgelopen jaren was hij als speler verbonden aan Waas/ Munster. Daar was hij ook as sistent/coach en coach van de jeugdteams in de categorie 16- tot 18-jarigen. Onder hen be reikten vier van zijn pupillen de Belgische nationale selectie. Ook vorig jaar was De Brau wer al in beeld bij Delta sport. Toen kon hij zich echter nog niet vrijmaken. De Brauwer wordt bij Delta Sport de opvolger van Frank Verborgh. Deze eiste dat na het vertrek van Jean-Marie Tbubi- ana, Frangois Verijzer en Erik Lijbers nieuwe spelers zouden worden aangetrokken. Die ga rantie kon de club hem niet ge ven. „Ook de afstand tussen zijn woonplaats Antwerpen en Zierikzee ging hem tegen staan", aldus Aart Walraven. Tegenover het vertrek van het drietal staat de terugkomst in de selectie van Peter Bos en keeper Mark Veldhorst. Tévens bereikte de Zierikzeese club een principe-overeenkomst met Matthé Pipping. Net als Veldhorst een doelman. ZIERIKZEE - Woensdag 10 mei rolde er bij Re- nesse en Zonnemaire een fax van de KNVB af deling Zeeland binnen. Of het twfeede van Re- nesse en het eerste van Zonnemaire zondagmid dag maar even wilden verschijnen voor een beslissingswedstrijd. De derde klas in Zeeland moet, door de veranderde indeling bij de KNVB, vol gend seizoen namelijk be staan uit 24 teams van bo ven de Oosterschelde en 24 teams uit Zeeuwsch-Vlaan- deren. Omdat de degradan ten uit de tweede klas voor namelijk van boven de Oos terschelde kwamen, moes ten er dus nog wat extra teams uit de derde klasse verdwijnen. Vandaar de in gelaste beslissings wedstrijd. Beide teams wa ren in de competitie immers in punten gelijk geëindigd. En eentje moest er mogelijk toch uit. De verliezer van het inge laste duel zou namelijk vol gende week tegen Zeeland Sport 5 uit dienen te komen en de verliezer daarvan zou dan weer degraderen. De schrik zat er dus goed in. Want hadden de beide teams in de laatste competi tiewedstrijd juist niet het verblijf in de derde klas vei lig gesteld. Niet dus. De bond, die de boodschap ook wel vervelend vond, maar zich gesteund zag door de reglementen, had nog wel gevraagd aan Zeeland Sport of de vereniging het vijfde team vrijwillig wilde terug trekken. Maar aan dat ver zoek werd geen gehoor ge geven. Een hoop boze woorden, flink wat extra trainingen en twee spannende dagen later, kwam er bij beide teams opnieuw bericht uit Middelburg. De wedstrijd hoefde niet gespeeld te wor den. Zeeland Sport, dat ook het vierde team nog in de derde klasse wist, had uit eindelijk toch gehoor gege ven aan het verzoek van de KNVB en-laat het vijfde volgend seizoen een klasse lager voetballen. De wedstrijd was plots weer. overbodig en omdat beide ploegen geen heil zagen in een oefenpotje werd er zon dag uiteindelijk niet gevoet bald. Ondanks reservebeurt ZIERIKZEE - Peter van Vossen kan een nieuwe landstitel op zijn palmares bijschrijven. Gisteren werd Ajax in het Olympisch Stadion (4-1 winst op Volendam) voor de 25e keer kampioen van Neder land. Trainer Louis van Gaal hield Van Vossen tegen Volendam op de bank. De in Zierikzee^ geboren aan valler kwam in'24 van de 32 competitiewedstrijden in actie. Slechts in zes daarvan stond hij van het begin tot het eind in het veld. Acht keer werd Van Vossqp als basisspeler gewis seld. Tien keer kwam hij als in valler binnen de lijnen. Het aantal competitiedoelpunten dat de Zeeuw voor de Amster damse miljoenenploeg scoorde bleef beperkt tot vier. Voor de microfoon van de NOS- radio vertelde de Zierikzeese international zich de komende weken te beraden over zijn voetbaltoekomst. „Ik moet me afvragen wat ik nu wil. Het is namelijk erg moeilijk om ge concentreerd en gemotiveerd te blijven als je weken niet in het eerste speelt. Maar eerst wil ik dit seizoen zo goed mogelijk af maken. Er staan nog een hoop leuke dingen te wachten", al dus Van Vossen. Volgende week woensdag speelt Ajax in We nen de Europa Cup-I finale te gen AC Milan. ZIERIKZEE - De indeling van de zondagcompetities van de afdeling Zeeland is dit weekeinde bekendge maakt. De samenstelling van de zaterdag-afdeling klassen laat nog evQn op zich wachten. De samenstelling van de eerste klas kent weinig verrassingen. Clinge en Robur spelen nog een beslissingswedstrijd om de resterende plaats in deze klas se. In de reserve tweede klas zit maar één eerste elftal en wel dat van Lewedorpse Boys. Jn deze competitie speelt ook Zie rikzee 3. In de reserve derde klas A zijn Dreischor, Zonne maire, Ouwerkerk en Renesse 2 aan elkaar gekoppeld. Zierik zee 4 is ingedeeld in de reserve derde klas B. De indeling voor het seizoen 1995-1996, Eerste klas: Zeeland Sport, Zeelandia, IJzendijke, Hansweertse Boys, Graauw, Hontenisse, Corn. Boys, Oost burg, Domburg, Renesse, Le wedorpse Boys en Clinge of Ro bur. Reserve tweede klas: Pa trijzen 2, Zierikzee 3, Zeeland Sport 2, Walcheren 2, Lewe dorpse Boys, RCS 3, Robur 2, RCS 4, Domburg 2, Middelburg 3, Zeelandia 2 en Zeeland Sport 3.Reserve derde klas A: Goes 3, Noormannen 2, Hansweertse Boys 2, Kwadendamme, Kort- gene, Dreischor, Patrijzen 3, RCS 6, Jong Ambon 2, Ouwer- kerk, Renesse 2 en Zonnemai re. Reserve derde klas B: Mid delburg 4, Zeelandia 3, Walche ren 3, Zierikzee 4, Vlissingen 3, Domburg 3, Zeelandia 4, Jong Ambon 3, Goes 4, RCS 5, Luc- tor 3 en Zeeland Sport 4. Beker voor Aart Walraven ZIERIKZEE - Het seizoen van damvereniging Zie rikzee zit er op en dé diverse competities zijn afge sloten. Winnaar van de onderlinge competitie werd Rinus van der Wielen uit Bruinisse, terwijl Aart Walraven de bekercompetitie op zijn naam bracht. De onderlinge competitie ken de dit seizoen een nek aan nek race tussen Rinus van der Wie len en Cor Boot en pas op de slotavond viel de beslissing. Cor Boot kwam tegen Jos de Wild niet verder dan een nipte remise, terwijl Rinus van der Wielen een vrij gemakkelijke zege behaalde op een niet sterk spelende John Honig. Van der Wielen eindigde daarmee met een punt voorsprong en het was NIEUWERKERK - De voor donderdag vastgestelde wed strijd om de Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee tussen SKNWK en Duiveland is ver plaatst naar aanstaande dins dag. de eerste titel voor de speler uit Bruinisse, die al meer dan twintig jaar lid is van Zierik zee. Winnaar van groep twee werd Abraham Flik weert, die Piet Kramer net voor bleef. De be kerfinale ging tussen Aart Wal raven en Jos de Wild. Het werd een spannende strijd, waarbij De Wild goed stand hield. In het eindspel in de tijdnoodfase wist Walraven de posities goed te regelen zodat hij uiteinde lijk ook won en daarmee ook bekerwinnaar werd. Eindstand onderlinge competi tie: 1. M. v. d. Wielen; 2. C. L. Boot; 3. C. v. d. Wielen; 4. J. de Wild; 5. J. M. Honig; 6. A. J. Flikweert; 7. Abr. Flikweert; 8. P. Kramer; 9. D. de Waard; 10.* J. J. v. Nieuwenhuizen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 6