M Eerste steen gelegd van nieuw gebouw voor Bruse jeugdsoos 'Zangvereniging VZOS is boom met blaadjes in alle kleuren' Veel aandacht voor isolatie en veiligheid Rijbewijs kwijt Schade bij aanrijding Toch niet gestolen Duikspullen gestolen Hond bijt vrouw J Veel belangstelling concert 85-jarig koor Wijkavond sociale vernieuwing A MAANOAG 15 MEI 1995 NR 25772 3 een aandenken aangeboden in de vorm van een 'eerste steen' met daarop - inspelend op de manier waarop Spelt zijn dage lijks brood verdient - 'Dit brood werd gebakken door Dik Spelt'. Hij wuift al te veel lof tuitingen aan zijn adres echter weg. „Het is uiteindelijk toch het jeugdbestuur dat al het werk moet doen", aldus Spelt. ZIERIKZEE/HAAMSTEDE - Drie mensen werden afgelopen weekeinde bekeurd wegens rij den onder invloed. Twee van hen hadden het zo bont ge maakt dat zij meteen het rijbe wijs in moesten leveren. Advertentie Een 40-jarige man uit Duive- land blies 590 microgram per liter terwijl 220 microgram per liter toegestaan is. De man moest zijn rijbewijs ter plaatse inleveren en zal zich te zijner tijd voor de rechter voor zijn gedrag moeten verantwoorden. Een 44-jarige inwoner van Zie- rikzee blies 365 microgram per liter. Ook hij kreeg een dag vaarding uitgereikt. Bij een controle op de Kloosterweg in Haamstede werd een 22-jarige man uit Westerschouwen be trapt op rijden onder invloed. De man blies 635 microgram per liter en moest meteen zijn rijbewijs inleveren. Ook hij moet voor de rechter verschij nen. HAAMSTEDE - Twee auto's raakten vrijdag beschadigd bij een aanrijding in Haamstede. Er raakte niemand gewond. Het ongeluk gebeurde vrijdag avond op de kruising Ire- nestraat/Margrietstraat in Haamstede. Een 36-jarige vrouw uit Westerschouwen reed met haar auto over de Ire- nestraat, komende uit de rich ting Bernhardstraat. Volgens de politie zou zij vervolgens geen voorrang hebben verleend aan de voor haar vanuit de richting Margrietstraat ko mende auto bestuurd door een 20-jarige inwoner van Wester schouwen. De man was volgens de politie ook in overtreding omdat voor de Margrietstraat een geslotenverklaring geldt. Beide voertuigen raakten aan de voorzijde beschadigd. BURGH-H AAMSTEDE - Een 70-jarige vrouw uit Amstel veen kwam zondag tot de ont dekking dat haar auto, grijze Citroën AX, was gestolen. Zij had het voertuig gepar keerd op de Ring in Haamstede en was,vervolgens gaan wande len in het bos. Bij terugkomst bleek het voertuig onvindbaar. De vrouw deed bij de politie aangifte van diefstal, maar tij dens een slapeloze nacht herin nerde ze zich plotseling dat ze haar auto niet op de Ring, maar op een andere locatie had neergezet. Daar bleek het voer tuig nog steeds te staan. SCHARENDIJKE - Uit een duikhotel aan de haven Kloosternol bij Scharendijke werden zaterdag duikspullen gestolen. Eén van de gasten, een 40- jarige man uit Wuppertal, werd het slachtoffer. Een tas met duikuitrusting ter waarde van 5000,- werd weggenomen. De politie vermoedt dat er sprake is geweest van inslui ping omdat gasten van het ho teldeuren niet afgesloten zou den hebben. BRUINISSE - Een 22-jarige in woonster van Bruinisse deed bij de politie aangfite van een hondebeet. De vrouw wandelde met haar moeder door de Steinstraat toen zij door een loslopende hond werd aangevallen en in het bovenbeen werd gebeten. De Bruse moest zich onder doktersbehandeling stellen. Eerder kwam de hond ook voor agressieve uitvallen in het nieuws. Vijf leden van het jubilerende koor werden gehuldigd omdat zij reeds vijftig, vijfenveertig of veer tig jaar zingen bij VZOS. (Foto: Joop van Houdt). DEZE CHEQUE IS GELDIG VAN I T/M il HEI 1995 Tftel-otddéc C*tdcwemcnc @cm&UXIC DEURLOO INTERMEUBEL HARINGVLIETPLEIN 4 4301 XG ZIERIKZEE TELEFOON 01110-12946 (feed (dec. wmBÈhik l*t fyaudfcc! BRUINISSE - Als alles meezit beschikt jeugdsoos De Pul uit Bruinisse in september dit jaar over een gloednieuw onderkomen, gebouwd op de fundamen ten van het oude gebouwtje aan het Stenenpad in Bruinisse. Vrijdag werd door D. Spelt, voorzitter van het ouderbestuur van de Bruse soos, de eerste steen gelegd. De bouw vergt alles bij elkaar een in vestering van 345.000,-. Vrijdag was het - om met jeugd- bestuurslid Foeke Roukema te spreken - een gedenkwaardige dag voor de Bruse jeugdsoos. Eindelijk lijken de problemen van De Pul tot ieders tevreden heid te worden opgelost. Bij de bouw van het nieuwe jeugd honk wordt bijzonder veel aan dacht besteed aan (geluidsiso latie en veiligheid. De al langer bestaande pasjesregeling en het oudertoezicht blijven ge handhaafd en om alle risico's uit te sluiten wordt een detec tiepoortje geplaatst. Bezoekers met een mes komen er niet in. Perikelen Aan de bouw van het nieuwe jeugdhonk in Bruinisse is heel wat vooraf gegaan, zo bleek uit de toespraak van Spelt, ter ge legenheid van de zojuist door hem gelegde eerste steen. Het allereerste onderkomen van de jeugdsoos was destijds de kel der van het dorpshuis. Later - toen het ledental van de soos al fors gegroeid was - kreeg de soos een leegstaand schoolge- bouwtje toegewezen. Dat ging goed totdat een van de omwonenden - inmiddels al weer verhuisd - bij de gemeen te klaagde over geluidsoverlast van de jeugdsoos. In eerste in stantie ging de gemeente niet op de klachten in, maar op ge geven moment werden ge luidsmetingen verricht en bleek dat de geluidsnormen fors werden overschreden. Daarop ontstond in de gemeen te de discussie over de vraag of de soos op die plaats gehand haafd moest blijven en zo ja of het gebouw dan afdoende te isoleren zou zijn. Allerlei plannen passeerden de revu, maar uiteindelijk kwam men tot slotsom dat er maar één ding opzat en wel het neer zetten van een nieuw gebouw.. „Misschien is het achteraf ge zien wel goed geweest dat er toen klachten kwamen, want nu staat hier toch straks een nieuwe jeugdsoos", aldus Spelt. Alles bij elkaar is voor de bouw van het nieuwe onderko men van De Pul een investe ring van 345.000,- nodig ge weest. Gemeente Bruinisse (51.000) en de provincie Zee land (80.000) droegen een fors steentje bij. De gemeente stond garant voor een lening van een ton en verder wist men geld los te krijgen van Jantje Beton en het Juliana-welzijnsfonds. De soos zelf stak 15.000,- aan ei gen middelen in de nieuwbouw en daarnaast voor zo'n 25.000,- aan zelfwerkzaam heid. Onder de leden zitten vakmen sen in allerlei soorten en ma ten. „Het tegel- en schilder werk bijvoorbeeld doen we zo'n beetje allemaal zelf", al dus A. van den Berge van het ouderbestuur van de Bruse jeugdsoos. Spelt valt hem bij: „Ze zijn echt ontzettend actief. Ik ben er trots op dat ik hier leiding aan mag geven", aldus Spelt. Dat neemt niet weg dat men best nog wat enthousiaste lingen kan gebruiken voor sjouwwerk en andere hand- en spandiensten. „Vrijwilligers, daar heb je er nooit genoeg van". Inrichting Om hoeveel geld het exact gaat is volgens Spelt moeilijk te zeggen, maar met de 345.000,- is men er nog niet. Het gebouw moet ook nog ingericht worden en het is tevens de bedoeling dat er een nieuwe geluidsin stallatie wordt aangeschaft. „En aan een goede geluidsin stallatie alleen al ben je zo 15.000,- a 20.000, - kwijt", al dus Spelt. Hij zegt ervan over tuigd te zijn dat men dé-beno digde middelen bij elkaar zal weten te sprokkelen, ^jfcïet moet in september klaar zijn, en dat gaat ook lukken", aldus Spelt. Hij kreeg van het jeugdbestuur I Met vaardige hand legde D. Spelt, voorzitter van het ouderbestuur, de eerste steen. (Foto: Marijke Folkertsma). zonder in het zonnetje gezet omdat zij al heel lang lid zijn. A. Bakker-Bal en A. Rotte ont vingen uit handen van Van der Wekken een wandbord met in scriptie omdat zij reeds vijftig jaar onderdeel zijn van het koor. L. Bouwman-van de Reest en J. M. A. van 't Hoff- Dorst werden gehuldigd met een hanger omdat ze 45 jaar lid zijn van VZOS en M. Stouten- Knop kreeg zo'n kleinood om dat zij al veertig jaar bij het koor zingt. De vijf leden kre gen bloemen en ook koster Piet Bal, organist Lennard Hoek man en pianiste Elaine van Oe- veren werden in de bloemetjes gezet vanwege hun inzet voor het koor. Een bijzonder woord van waar dering uitte de vice-voorzitter van het koor, J. A. Schiettekat- te aan het adres van Willem- Dirk van den Berg, de jeugdige full-prof dirigent die het VZOS inmiddels precies vijf jaar leidt. „In die tijd is de kwali teit van het koor met sprongen vooruit gegaan", aldus Schiet- tekatte. De waardering voor Van den Berg werd onder streept met een staande ovatie. De vice-voorzitter vertelde dat het jubilerende koor hoopt op een aantal nieuwe leden en het niveau van de zangkwaliteit verder wil verhogen. „Mis schien nemen we dan in de toe komst weer eens deel aan een concours." De jubileumviering werd na het concert voortgezet met een informele bijeenkomst in de consistorie van de kerk. WAARDEBON GRATIS SHARP KLEURENTELEVISIE met afstandsbediening (t.W.V. 499,-) bij aankoop van een slaapset naar keuze bij besteding vanaf 2.500- OOSTERLAND - „Vijfentachtig jaar is een enorm jubileum. De Koninklijke Christelijke Zangvereniging VZOS is het oudste koor én een van de twee grootste koren van Schouwen-Duiveland." Dat zei bestuurslid van de afdeling Zeeland van de Koninklijke Christelijke Zangersbond en de Koorcommissie Schouwen- Duiveland, C. van der Wekken zaterdagavond in de Nederlandse Hervormde kerk in Oosterland. In de kerk herdacht het 55 leden tellende koor bijzondere jubileum met een concert, waarvoor veel publieke belang stelling bestond. Onder leiding van dirigent Willem-Dirk van den Berg zong het koor liederen, die varieer den van psalm 42 en Onze Vader tot Engelse koorzang en muziek uit de musical The phantom of the opera. Jubilarissen Vijf leden van het koor werden tijdens de jubileumavond bij- De zangers werden muzikaal begeleid door Lennard Hoek man, die het orgel bespeelde en Elaine van Oeveren, die achter de piano zat. Het koor trad tij dens de jubileum-uitvoering voor het eerst op in nieuwe kle ding. Een combinatie van zachtgroene blouses en over hemden met zwarte rokken en pakken. „De dames lijken wel vijf jaar jonger. De heren zien er niet ouder uit dan anders", complimenteerde Van der Wek ken het koor met de nieuwe out fit. Hij uitte zijn bewondering voor het feit dat het koor al zo lang bestaat. „Ondanks de in undatie tijdens het laatste oor logsjaar en de Watersnood ramp in 1953 werd VZOS niet opgeheven." Hij vergeleek het koor daarom met een 'krasse oude dame'. „Dat wil niet zeg gen dat ook de leden oud zijn. Koren lijken .tegenwoordig vaak op bomen met veel grijze blaadjes. Bij VZOS zie je aller lei kleuren blaadjes aan de boom, omdat het koor zowel jonge als oudere zangers heeft." Van der Wekken complimen teerde het koor omdat het al tijd vertegenwoordigd is tij dens de vergaderingen van de Koorcommissie Schouwen- Duiveland. ,,U toont zich daar bij altijd bereid om deel te ne men aan activiteiten van de koorcommissie en de evene menten' op het eiland. U levert zelfs bestuursleden of leden voor een evenementencommis sie als daaraan behoefte is. Daarom heeft VZOS een warm plekje in het hart van de Koor commissie Schouwen-Duive land." Namens de Koorcom missie schonk hij het jubile rende koor een bedrag van 85 gulden, één gulden voor elk jaar dat het bestaat. Verwachting t/m vrijdag 19 mei WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 80% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 15 graden Windkracht zuidw. 4 Donderdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 60% Min.temp. 7 graden Mid.temp. 12 graden Windkracht noordw. 6 Vrijdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 40% Min.temp. 4 graden Mid.temp. 13 graden Windkracht west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 16 mei Zon op 05.45, onder 21.26 Maan op 23.26, onder 07.10 Laatste Kwartier: 21 mei (13.37) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Vannacht zijn er opklarin gen. De minimumtemperatuur ligt niet zo laag als de afgelopen dagen. Het kwik daalt tot ongeveer 5 gra den en de kans op vorst aan de grond is vrij klein. Morgen overdag schijnt eerst nog hier en daar de zon. Een lagedrukgebied op de oceaan komt echter dichterbij waar door de bewolking steeds dikker wordt. Uit de bewolking kan wat lichte motregen vallen. Het echte re- gengebied bereikt morgenavond het zuidwesten van het land en breidt zich daarna uit. De middag- temperatuur ligt rond 16 graden. Woensdag trekt de depressie over de Noordzee naar Denemarken. De hele dag kunnen er enkele buien vallen. Geleidelijk draait de wind naar de noordhoek en komt er een noordelijke stroming op gang. Don derdag blijft de temperatuur daar door bij 12 graden steken. De wind is dan inmiddels toegenomen tot krachtig waardoor het weer een enigszins guur en kil karakter krijgt. ZOETERMEER - Een kunst werk op de Markt in Zoeter- meer, tegenover het stadhuis, is vrijdag beklad met hakenkrui sen en racistische leuzen. De politie weet nog niet wie dat heeft gedaan. ZIERIKZEE - In maart heeft de gemeente Zierikzee een en quête gehouden onder het the ma sociale vernieuwing. Van avond, maandag, worden de re sultaten van de enquête be sproken tijdens een wijk avond. Deze wijkavond wordt niet zo als eerder abusievelijk gemeld gehouden in de RSG Professor Zeeman maar in de aula van de Scholengemeenschap Schouwen-Duiveland. De wijkavond begint om 19.30 uur. Na een inleiding door wethou der D. van der Wekken presen teert Mascha Geleijnse - die het onderzoek heeft uitgevoerd - de resultaten. Na een voorstelling door theatersportgroep Kie- kieres is er gelegenheid voor discussie. ZIERIKZEESCHEÏSfï NIEUWSBODEÜ Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 51,00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr, f 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17V2% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3