O MEI AKTIE Stichting wil binnen tien jaar zestien schepen in Museumhaven 'Ter discussie' Veel nieuwelingen op Anywave in Zierikzee r ZIERIKZEESCHE ÉS NIEUWSBODE» EXTRA VOORDELIG ABONNEMENT TROUWPLANNEN? 3 DE PUL 4 ERE-LID 5 VERREGEND 7 SPORTGALA Nolte dé krant van schouwen - duiveland! Plus scheepsrestauratie-werkplaats aan de kade Programma nu definitief rond ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 15 MEI 1995 151e JAARGANG NR 25772 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 EEN GROTE KOU.EKTIE ORIGINELE TROUWKAARTEN VINDT U BIJ drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 Het heden is precies even raadselachtig als de toekomst. Ernst Hohenermser D. Spelt legde de eerste steen voor het nieuwe onder komen van jeugdsoos De Pul. A. van der Weel na 71 jaar 'fn de muziek' erelid Witte Van Haemstede. De Molen- en tietsdag viel op Schouwen-Duiveland door het slechte weer in het water. Atlete Irma Heeren werd tijdens het Zeeuws Sportgala gekozen tot sporter van het jaar. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ZIERIKZEE - Het trainerswereldje is weer in beroe ring. Sommige spelers van SKNWK willen volgend seizoen tijdens wekelijkse trainingsarbeid het liefst door een ander dan Piet Diepenhorst afgebeuld wor den. Diepenhorst staat zoals dat zo deftig heet 'ter discussie'. Diepenhorst op zijn beurt heeft echter redenen genoeg om zijn voltallige spelersgroep 'ter dis cussie' te stellen. In de slotfase van de competitie konden de spelers alles. Wat resulteerde in een mooie plaats in de na- competitie. Toen het er echt om ging gaven de spelers niet thuis. Net als vorig jaar toen Diepenhorst ook al de nacom- petitie bereikte, werden de twee wedstrijden in het toetje van de competitie verloren. Vo rige week werd met 6-2 van Kruiningen verloren. Zaterdag bleek Dauwendaele in Middel burg met 3-1 te sterk. Handbalcoach Frans Verborgh (Delta Sport) stelde aan het einde van het seizoen de kwali teiten van zijn selectie 'ter dis cussie'. Tbnminste als er geen versterkingen konden worden aangetrokken. Deze was nodig omdat drie basisspelers de handbalploeg de rug toekeer den. Verborgh volgde het voor beeld van de drie waarna Delta Sport op zoek moest naar een andere trainer. Deze is inmid dels gevonden. Het is een man geworden die goed met de jeugd om kan gaan en maar liefst voor drie jaar werd ge contracteerd. Voorzitter Aart Walraven presenteerde hem in ieder geval vol trots. Als de nieuwe man ook maar met de oudere spelers om kan gaan, anders staat ook hij binnen on afzienbare tijd 'ter discussie'. Walraven stdat zelf ook in het sportieve middelpunt. Niet als handballer, maar als dammer. Hij pakte dit damseizoen de beker. De titel in deze denk sport ging overigens naar Ri- nus van der Wielen. De voorronden om de Zierik- zeesche Nieuwsbode Trofee zijn bijna voltooid. Dit week einde plaatste WIK zich voor de finale. MEVO werd met 2-1 verslagen. Vorige week was het onderlinge duel in 4-4 geëin digd. Sport op pagina 6 en 7. HILVERSUM (ANP) - De musi- .cus Tbny Nolte is afgelopen vrijdag op 63-jarige leeftijd in Utrecht overleden. Dat is zon dag bekend geworden. Nolte was onder andere pianist, ar rangeur en orkestleider. Ook was hij dirigent van The Sky- masters. Als u in de maand mei een abonnement neemt c|A/^Kfc /QR f)fl op de Zierikzeesche Nieuwsbode betaalt u vl v vl I Iw JOvjVA/ voor de eerste drie maanden. Daarna betaalt u f 48,50 per kwartaal bij een abonnement met automatische afschrijving of u kiest voor een van onderstaande betaalwijzen. kwartaalabonnement f 51, Q kwartaalabonnement met autom.afschr. a f 48.50 jaarabonnement a f 192,50 jaarabonnement met autom.afschr. f 182.50 JA, ik wil zo'n extra voordelig abonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode. Ik betaal nog niet maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./MeVr postcode plaats- telefoon handtekening:.. Bij automatische afschrijving uw bank/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar: Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie fiQ Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee II Trouble HET WEER Vannacht opklaringen en mini- mumtemp. ±5 graden. Overdag af en toe zon, maar in de loop van de dag toenemende bewolking, te gen de avond mogelijk regen. Mid- dagtemp. ±16 graden. Wind uit oost tot zuidoost, kracht 3 tot 4. Leerlingen van de hoogste groepen van de basisschool en het VBO zijn uitgenodigd voor een vaartocht met de klipper Mijn Genoegen. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Het aantal historische schepen in de Museumhaven in het hart van Zierikzee wordt de komen de jaren belangrijk uitgebreid. De Stichting Museumhaven Zierikzee streeft er naar de haven binnen tien jaar 'vol' te hebben, met in totaal zestien gerestaureerde, monumentale schepen. Ook wil de stichting aan de rand van het water een scheepsrestauratie-^yerkplaats realiseren. Naar verwachting komt de werk plaats, waar het oude scheepsambacbt bewaard kan worden voor de toekomst, aan de Vissersdijk of Scheepstimmerdijk. Dat maakte voorzitter P. J. Huijbrecht bekend tijdens een bijeenkomst in restaurant Mondragon. Voor leden van het dagelijks gaf Huijbrecht een overzicht per Mijn Genoegen, die bijna Museumhaven. Leerlingen van bestuur van de gemeente en van de restauratie-activiteiten drie jaar geleden van start de hoogste groepen van de Zie- sponsors die de Stichting Mu- van de stichting tot nu toe. De ging, is bijna gereed. Het schip rikzeese basisscholen en de seumhaven Zierikzee steunen, restauratie van de rivierklip- ligt momenteel onder zeil in de school voor Voorbereidend Be roeps Onderwijs (VBO) zijn uitgenodigd om in mei of juni met de klipper in schoolver band een vaartocht over de Oosterschelde te maken. Ook voor de sponsors van de Mu seumhaven worden dergelijke tochten gehouden. De stichting Museumhaven streeft er naar vanaf volgend jaar ook voor publiek dagtochten te organi seren met Mijn Genoegèn. Dit seizoen kunnen belangstellen den een expositie over oude scheepvaart bekijken, die wordt ingericht in het ruim van het schip. De 'oude dame' noemde Huij brecht de hoogaars.in de Mu seumhaven, die nog helemaal gerestaureerd moet worden. De stichting kocht het, uit 1878 da terende schip, aan via een geld lening die de Slavenkas daar voor beschikbaar stelde. ,,Het is het enige houten, sprietge- tuigde schip dat er nog is", ver telde de voorzitter vol enthou siasme. Naar verwachting kost het ongeveer drie jaar werk en honderdduizend gulden orh het schip weer in de oorspronkelij ke staat te brengen. De stich ting kwam verder in het bezit van een peilboot zoals die vroe ger werd gebruikt bij het wa terschap. „Vanaf 1996 willen we daarmee demonstraties geven van het peilen zoals dat werd gedaan voor de echo-loden werden uit gevonden." Nog deze maand verwacht de stichting Museumhaven de aankomst van een voormalige botter van de Visserij-inspectie in Zierikzee. Dit historische schip werd gerestaureerd in Rotterdam. Het moet in de Mu seumhaven nog verder worden opgetuigd. Huijbrecht hoopt hiervan een jongerenproject te kunnen maken, waarbij vervolg pagina 2 Mamilla Paradise is één van de nieuwkomers op Anywave. Voor een forse portie garage- rock zorgt Trouble in Paradise in de zaal. Hun optreden be gint om 17.15 uur. In de tent be gint om 18.00 uur het optreden van de Thools/Rotterdamse formatie Lucy, not the whore. Hun muziek wordt door Bro- gum omschreven als 'alterna tieve rock'. Vooruitlopend op de toevoeging van Goeree- Overflakkee aan de provincie Zeeland heeft Brogum de Offi cials weten te strikken. Deze band heeft onder meer twee ex- leden van de Pleemobielsz in haar gelederen. De Officials treden op in de zaal vanaf 18.50 uur. Om 19.40 uur gaat in de tent Meer bewolkina Bestel Mar bracht daar veran dering in en de grote door braak voor Rowwen Heze kwam met het optreden op Pinkpop in 1992. De zowel stevige als feestelijke muziek van 'Los Limbo's' viel op, en live heeft de band een uitstekende reputatie. Enthou siasme, speelplezier, vinding rijkheid en gevoel voor humor zijn de belangrijkste ingre diënten van een optreden van Rowwen Heze. Hun pptreden begint om 22.00 uur in de tent. De tweede festivaldag wordt in de zaal afgesloten door de jon ge Middelburgse band Under dogs. Zij gaan omstreeks mid dernacht van start. Zaterdag 17 juni wordt om 13.30 uur de aftrap voor de der de en laatste festivaldag gege ven door de Goese formatie The Gain. Deze band heeft zich toegelegd op instrumentale symfonische rock. The Gain speelt in de tent. Om 14.15 uur is het in de zaal de beurt aan Mind Link uit Iferneuzen, ook weer een nieuwkomer op Any wave. De band is beïnvloed door onder meer Pink Floyd en Faith no more. Bonechild, de formatie rond Martijn Klippel en Willie Ber- revoets, is geen onbekende in Brogum. Hun optreden in de tent begint om 15.00 uur. De formatie Busted uit Heinkens- zand zorgt daarna - vanaf 15.45 uur - in de zaal voor blues en rock. Om 16.30 uur weer een debuut en wel van de nieuwe metalformatie Scaloway. In de gelederen van Scaloway wel oude bekenden: Jan Piet Hoo- gerwerf en Etienne van Oeve- ren. het optreden van start van Ma milla Paradise. Deze Vlissing- se band brengt rock, blues, funk en soul. Het optreden in de zaal van de Middelburgse gi taarband Drowning Accidents begint om 20.30 uur. Ook dit jaar komt Bill Hillebrand spe ciaal voor Anywave weer op de proppen met een gelegenheids formatie die de naam De Arro- gantjes heeft meegekregen. De personele bezetting is nog niet bekend maar in ieder geval zijn er de gebroeders Goumans, Roel Meintema, Ernst Pols en Rita Koot. De Arrogantjes be ginnen hun optreden in de tent om 21.20 uur. Vervolgens een oude bekende in de zaal: de Schouwse funk- band Check it Out. Hun optre den begint om 22.10 uur. Cross- head The Southside Horns sluiten het tentgedeelte van het festival af en naar verluidt staan er tijdens het optreden van Crosshead 13 muzikanten op het podium. In de zaal wordt de editie 1995 van Any wave afgesloten met een optre den van de coverband In geval van Noot. Hun optredén begint om 0.30 uur. ZIERIKZEE - Een paar oude bekenden, maar vooral veel nieuwe bands zijn don- derdag 15, vrijdag 16 en zaterdag 17 juni te zien en vooral te horen op het Anywave-festival bij Brogum in Zierikzee. De Limburgse formatie Rowwen He ze is vrijdag 16 juni de hoofdact. Aan Crosshead The Southside Horns is de eer om zaterdag 17 juni het tentgedeelte van het festival af te sluiten. In de zaai kan men dan nog tot in de late uurtjes swingen op muziek van coverband In ge val van noot. Advertentie Gambia opgericht. Oprichter bassist/percussionist Badou Jobe stapte in 1973 uit de band en begon Ifang Bondi (Wees je zelf). Ifang Bondi gebruikt mo derne instrumenten, maar gaat in haar muziek wel terug naar de Afrikaanse wortels. Het op treden van Ifang Bondi in de tent bij Brogum begint om 21.30 uur. Vrijdag mag de Schouwse band As de brandweer - die voorna melijk in het Zeeuws zingt - het spits afbijten en het publiek opwarmen voor hoofdact Row wen Heze. Nog niet zo lang ge leden was deze band het best bewaarde geheim van Lim burg. Terwijl in het zuiden al menige uitverkochte zaal op z'n kop werd gezet, was de band in de rest van Nederland nog volstrekt onbekend. De hit Na de Bigband in 1993 en het Nederlandse lied in 1994 is dit jaar gekozen voor Afrikaanse muziek op de eerste dag van het Anywave-festival. Ifang Bondi is in Nederland zo'n beetje de meeste bekende Afri kaanse band. Zij toeren al ja ren door Europa en doen regel matig Nederland aan. De band werd 25 jaar geleden onder de naam The Super Eagles of the

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1