Atleet Van Achterberg loopt van Euromast tot Eiffeltoren 'Zo'n titel zegt mij niet veel' PROGRAMMA Twee zeges voor Natas ja Smeeding Verlies voor tweede team van Zierikzee Sponsorloop voor Daniël den Hoed-kliniek Trimhockey bij HSD Oefenduel Beslissing Hans Aangeenbrug beste schaker op Schouwen-Duiveland VRIJDAG 12 MEI 1995 NR 25771 Han van Achterberg, hier met zijn schoenen om zijn nek, loopt volgende week van Rotterdam naar Parijs. (Foto: Marijke Fol- kertsma). OOSTERLAND - Lopen van Rotterdam naar Parijs. Niet in een wandelgangetje, maar met een gemiddel de snelheid van rond de dertien of veertien kilome ter per uur. Han van Achterberg uit Oosterland neemt die uitdaging dit jaar voor de tweede keer aan. Woensdag 24 mei is de atleet van Delta Sport een van de deelnemers die vanaf de voet van de Eu romast richting Eiffeltoren vertrekt. Het is de vierde keer dat deze Roparun wordt gehouden. Wat ooit begon als geintje, opgezet door twee Vlaardingse politie agenten, is nu uitgegroeid tot Waakhond een groot evenement waaraan zestig teams meedoen. Want de 34-jarige Oosterlander hoeft niet alle kilometers zelf voor zijn rekening te nemen. Onder weg mogen de teams namelijk van loper wisselen. Ieder team bestaat uit m,axi- maal acht lopers. De tactiek bepaalt vervolgens hoe lang die achter elkaar in actie ko men. Want hoewel het een sponsorloop is, zit er ook een wedstrijdelement in. Bij het team van Van Achterberg, een bedrijfsteam, zijn er twee groe- pen van vier geformeerd. Eén groep neemt per keer vier uur voor zijn rekening en iedere lo per wordt na een kwartier af gelost. Is het kwartier om, dan wordt via een handklap gewis seld. Is de vier uur om, dan kan er gerust worden. Tenminste voorzover dat mogelijk is. Van slapen komt namelijk wei nig tijdens die hectische dagen. Hooguit wat hazeslaapjes, meer niet. Van Achterberg: „Vorig jaar hebben we bijvoor beeld met een camper een tijd je stilgestaan voor een Belgi sche kroeg. Daar hadden ze een waakhond. Die heeft zijn kop niet gehouden. Bovendien kwam de Rijkswacht nog even een kijkje nemen. De buren hadden gebeld dat er wat vreemde figuren in een cara van voor de deur stonden." En juist zo in de late uurtjes wordt het o zo zwaar. „Dan denk je naar je mandje te gaan, maar dan moet je aan de bak. Als het dan ochtend begint te worden, gaat het wel weer. Bij slecht weer is het helemaal geen pretje. Dan wordt het ook voor de fietsers en de verzor gers heel vervelend. Het is ook niet altijd even leuk, maar dan denk ik maar aan de patiënten in de Daniël den Hoed-kliniek. Dan weet je waar je het voor doet." Alle teams hebben voor deze barre tocht namelijk sponsors gezocht. Het geld dat opge haald wordt, gaat naar de kli niek. Het bedrag van ongeveer een miljoen dat de teams geza menlijk hopen op te halen is bestemd voor een aangepaste woning naast de kliniek, waar door familieleden in staat zijn de laatste weken in het leven van de kankerpatiënten samen door te brengen. Het passeren van de Rotter damse kliniek is voor de lopers een emotioneel moment. Dan, even na het vertrek vanonder de Euromast, staan alle patiën ten langs de kant van de weg om de atleten aan te moedigen. Die eerste kilometers tot de Heinenoordtunnel worden ook door alle deelnemers gelopen. Daar voorbij barst de wed strijd echt los en tegen de tijd dat de stoet Bergen op Zoom heeft bereikt zijn alle groepjes opgelost. Als Parijs, de camping en de barbecue nadert (zo'n 36 uur na aanvang) is Van Achterberg zo'n zestien keer in actie ge weest. Een fietser, die naast hem rijdt, heeft hem steeds bij gestaan om de juiste route aan te geven. Privileges zijn er ver der niet. Van Achterberg: „Alle verkeersregels van het land moeten aangehouden worden. Je bent in de eerste plaats ge woon voetganger. Door een rood stoplicht lopen mag dus niet. Een team dat onder de ge middelde snelheid van tien ki lometer per uur komt wordt ook onherroepelijk uit de strijd genomen." Rustiek Tbr voorbereiding loopt Van Achterberg zo'n zeventig tot tachtig kilometer in een week. Met veel plezier overigens: „Lopen is alles. Ik kan er zo veel in kwijt. Het is echt ont spannen. Ik loop ook in alle weersomstandigheden. Bij Delta Sport train ik woensdag avond maar dat is toch meer in- tervaltraining. De domeinen van Burgh-Haamstede zijn echt prachtig. Het is daar erg rustiek. Dan kom ik helemaal tot mezelf." ZIERIKZEE - Hockeyclub Schouwen-Duiveland wil vol gend seizoen iedereen de gele genheid geven om aan trimhoc key te doen. Dit is een soort conditie-training in hockey- verband. Het accent ligt niet zozeer op de technische en tactische kant van hockey, maar meer op de conditie en het spel-element. Het trimhockey is in het bij zonder bedoeld voor senioren. Om belangstellenden kennis te laten maken met deze vorm van sport houdt HSD zaterdag 13 mei een introductiemiddag. Deze staat onder leiding van Hans Blom en begint om 15.00 uur. DREISCHOR - Vanavond speelt Dreischor een vriend schappelijke wedstrijd tegen een speciaal afgevaardigd team van Bruse Boys. Het duel tegen de zogenaamde Van den Berge-Boys begint om 19.15 uur. De wedstrijd vloei! voort uit het feit dat de selectie van de Bruse Boys in de wintermaan den de gelegenheid kreeg om te trainen op het terrein van Drei schor. Dit omdat het eigen trai ningsveld onbespeelbaar was. ZONNEMAIRE - Zonne- maire moet door een ver anderde indeling van de afdeling Zeeland aan staande zondag (14 mei) een beslissingswedstrijd spelen tegen Renesse 2. Plaats van handeling is het sportpark in Renes se. De verliezer van dit duel moet dan weer een wed strijd spelen tegen Zee land Sport 5. Inzet van dat duel is dan behoud van het derde klasse schap danwel degradatie naar de vierde klas. In dien de wedstrijd na ne gentig minuten gelijk eindigt, zal er verlengd worden. ZIERIKZEE - Maandag werd officieel wat eigenlijk al lange tijd officieus was. Hans Aangeenbrug (30) uit Noordgouwe werd kampioen van Schaakclub Zierik- zee. Het betekende de derde titel op rij voor de man die bij zijn komst (hij groei de op in het Noordhollandsé Huizen) aanvankelijk dacht als eeuwige tweede door het leven te moeten gaan. Eeuwige tweede „Toen ik vijf jaar geleden lid werd van Zierikzee speelde Owe Boersma hier nog. Toen leek het er op dat ik was ver oordeeld om eeuwige tweede te worden. Maar Owe is enige ja ren geleden naar Afrika ver trokken om zendingswerk te verrichten." Kampioen „Zo'n titel zegt mij niet veel. Zeker omdat Zierikzee nu de enige club op het eiland is. Ik vind het echt jammer dat Brui- nisse er mee opgehouden is. Dat is een slechte zaak. Er is ook geen enkel lid van die ver eniging meegekomen. Dat ligt volgens mij aan de verhoudin gen op het eiland. Mensen uit Bruinisse en Zierikzee kunnen niet met elkaar door één deur. Het had toch mooi geweest. Met de beste vier spelers van Bruinisse en de beste vier van Zierikzee valt toch een goed team te formeren. Dan spelen we in de externe competitie ie der jaar landelijk." De concurrentie „Alleen van Martin Krijger had ik dit jaar echt tegenspel. Toch heb ik tegen hem geen slechte resultaten behaald: drie keer gewonnen en een re mise. Richard van der Veken deed jammer genoeg niet mee dit jaar. Wel heb ik één keer verloren, van Bart Karstens in de derde ronde. Hij had iets voorbereid in het Siciliaans, iets met F4. Dat ging snel mis. Maar op een hele competitie, maakt één verliespartij niet zo veel uit. Het gaat er om regel matig te winnen en af en toe re mise houden tegen je voor naamste tegenstanders." Het niveau ,/Iben ik hier pas kwam, nam ik alle partijen heel serieus, maar dat is niet echt nodig. Ik kwam er al snel achter dat je hier niet je partijen moet spe len met het idee dat ze pas op de dertigste of veertigste zet beslist worden. Dat punt ligt hier veel eerder. Als je hier speelt zoals op landelijk ni veau gebruikelijk is, maak je het jezelf onnodig moeilijk." Andere vereniging „Ik heb wel eens overwogen om bij een andere, sterkere club te gaan schaken. Vooral toen we gedegradeerd waren. Het kost echter te veel reistijd. Als je een beetje op niveau wilt spelen, moet je al snel naar Vlissingen of Rotterdam." Externe competitie „Ons team is wel weer te goed voor de promotieklasse. We zullen in een paar jaar toch wel weer hogerop komen." Het begin „Ik was zeventien toen ik voor het eerst ging schaken. Dat is rijkelijk laat. Ik had een wis kundeleraar die in het eerste van het Bussums Schaak Ge nootschap speelde. Die begon een schaakclub op school. Daar ben ik toen lid van geworden. Liafbern Riemersma zat daar ook bij. Die is nu internatio naal meester. Daar speelde ik toen snelschaak tegen. Later, in mijn studietijd speelde ik bij Groothoofd in Dordrecht en vervolgens bij Zierikzee." Voorbeelden „Botwinnik en Fischer. Dat zijn heel positionele spelers. Hun stijl spreekt mij erg aan. Petrosjan hoort daar ook bij." De opening „Ik speel met zwart het liefste Najdorf of Grunveld. Met Wit open ik het liefst met d4, maar dat doe ik alleen in serieuze partijen." Toernooien „Daar doe ik niet zo vaak aan mee. Soms wat kleine toernooi en in de buurt en pas nog het Provinciaal Kampioenschap van Zeeland. Daar ben ik als dertiende geëindigd." Schaakkampioen Hans Aangeenbrug tijdens de laatste clubavond van het seizoen. In zijn partij te gen J. van Dalsen kwam zijn titel niet meer in gevaar. (Foto: Joop van Houdt). Dressuurwedstrijden in Renesse RENESSE - Bij dressuurwedstrijden van ruiterver- eniging Renesse heeft Linda den Engelsman met de Arabische pony Ber Wiselka een eerste plaats be haald in de rubriek B 11. Zij behaalde 164 punt. Bij de B 11-paarden ging de eer- ste prijs naar Irene van de Schaaf. Met 169 punten behaal de zij de hoogste score van de dag. Van de Schaaf won vervol gens ook de tweede B-proef voor paarden. In de proef L-17 was er een ge deelde eerste plaats. De prijs winnaars waren Louisse van Eek met Gunter en Liesbeth van Oosten met Voac's Jesper. Beide amazones konden met hun proef de jury bekoren en vergaarden 165 punten. In de tweede L-proef ging de hoogste eer uit naar Louisse van Eek. Zij bleef Kim Rutgers met twee punten voor. Natasja Smeeding behaalde twee overwinningen bij de po ny's. Met Debby zegevierde ze in de rubrieken L 17 en L 18. In de M 29 gingen drie amazones met een winstpunt naar huis. Eerste werd Jantina Struyk met Papillon. De tweede plaats was voor Maraya Hameteman en derde werd Marjolein de Bruin. De volgende dressuur- wedstrijd wordt gereden op 11 juni. Uitslagen B-ll pony's: 1. Linda den En gelsman, Ber Wiselka, Zilveren Trens 164 punten; 2. Rianne van Achteren, Bionda, RV Re nesse 149. B-ll paarden: 1. Irene v. d. Schaaf, Zephyr, RV Renesse 169; 2. Pauline Sneep, Julio Ju nior, Ronde Venen 159; 3. Leon- tine Schouten, I. J. Rapsodie, RV Renesse 153. B-12 pony's: 1. Rianne van Ach teren, Bionda, RV Renesse 144. B-12 paarden: 1. Irene v. d. Schaaf, Zephyr, RV Renesse 161; 2. Denise Thyri, Ionne- vank, SeRos 157; 3. Leontine Schouten, I. J. Rapsodie, RV Renesse 154. 1^17 pony's; 1. Natasja Smee ding, Debby, RV Renesse 151; 2. Hieke v. d. Graaf, Resy, RV Re nesse 149. L-17 paarden: 1. Louisse v. Eek, Gunter, Capelse RV 165; 1. Liesbeth van Oosten, Voac's Jesper, RV Renesse 165; 3. Kim Rutgers, Foxtrot, RV Renesse 162; 4. Jolanda Meerman, Napo L, RV Renesse 158; 5. Rene Pickkers, Flinstone, RV Renes se 156. L-18 pony's: 1. Natasja Smee ding, Debby, RV Renesse 156; 2. Hieke v. d. Graaf, Resy, RV Re nesse 147. L-18 paarden: 1. Louisse v. Eek, Gunter, Capelse RV 164; 2. Kim Rutgers, Foxtrot, RV Renesse 162; 3. Liesbeth van Oosten, Vo ac's Jesper, RV Renesse 160; 4. Saskia van Baarlen, Dagenite, RV Renesse 153. M-23 pony's: 1. Bedette v. d. Zande, Gondi, Schouwse Rui ters 168. M-23 paarden: 1. Anita Rek kers, Ikone, SeRos 161; 2. As- trid Steylen, Heliona, Oud- Beijerland 160; 3. Marieke Wil- lemstein, Helpera, Oranje Zon 157. M-29 paarden: 1. Jantina Struyk, Papillon. Papen- drechtse 162; 2. Maraya Hame teman, Charon PPCSD 160; 3. Marjolein de Bruin, Denise, RV Renesse 159. M-30 paarden: 1. Maraya Ha meteman, Charon, PPCSD 162; 2. Jantina Struyk, Papillon, Papendrechtse 157. Z-35 paarden: 1. Annemarie Hertsberger, Goodwill, Dres suur ver. Z. 193; 2. Ilse Reyenga, Vanessa B, Reigershof 184. Z-45 paarden: 1. Debby Rijn, Adrón, Oranjezon 183; 2. Inge v. d. Berg, Cara, RV Renesse 182. Z-46 paarden: 1. Debby Rijn, Adron, Oranjezon 187; 2. Inge v. d. Berg, Cara, RV Renesse 186. ZIERIKZEE - Het tweede team van schaakclub Zie rikzee leed maandag: in de externe competitie een 5-3 nederlaag. Alleen J. Dopper en J. Verkerk wonnen hun partijen. J. Hoogstrate en J. Pannekoek bleven op remise steken. In de clubcompetitie werd de laatste ronde gespeeld. Hans Aangeenbrug behaalde een overwinning tegen J. Van Dal sen. A. Bandsma verloor in een spannende partij van J. Baris. De komende weken speelt clubkampioen Hans Aangeen brug een simultaanwedstrijd tegen de overige clubleden. Uitslagen: J. Aangeenbrug - J. Van Dalsen 1-0; J. Verduin den Boer - M. M. Krijger 1-0; J. Ba- ris - A. Bandsma 1-0; P. van den Berg - C. van Eldik V2-V2; A. de Jonge - T. Brouwers 1-0; D. Doeswijk - E. de Jonge jr. 0-1; J. Verkerk - P. Kramer V^-Vfe; P. van den Belt - H. Nelisse 1-0; A. van den Berg - J. Vis 1-0. ZIERIKZEE - De korfballers van All-Ready spelen tot nog toe een bescheiden rol in de promotieklasse. Er werd nog niet gewonnen. Wellicht kunnen zater dag in het duel met Stormvogels de eerste punten worden bijgeschreven. Hockey Het eerste damesteam en het eerste herenteam van Hockey club Schouwen-Duiveland ko men dit weekeinde niet in ac tie. De overige teams spelen nog wel. Het programma, za terdag: Jongens: Pelikaan A2 - HSD A (14.00 uur), HSD B - Wa rande B3 (12.30 uur), HSD D - Rapide Dl (11.00 uur). Meisjes: HSD Al - Breda A3 (14.30 uur), Vlissingen B2 - HSD BI (10.00 uur), HSD 6E - Goes (10.00 uur). Zondag: Vlissingen II - HSD heren II (13.00 uur), Middel burg A - HSD A (15.30 uur) HSD Dames II - Breda VIII (14.00 uur). Korfbal Deze week nog een volledig programma voor de korfbal lers van All-Ready. Het eerste team speelt zaterdag om 16.00 uur een thuiswedstrijd tegen Stormvogels. Het programma van de overige teams luidt als volgt: Zaamslag 2 - All-Ready 2 (14.00 uur), All-Ready 3 - Blauw Wit 3 (14.00 uur), Vios Al - All-Ready A (11.45 uur), All-Ready C - Zuidwester C (11.00 uur), All-Ready E - Vol harding E. Vrijdagavond 19 mei houdt de korfbalvereni ging een sponsorloop. Deze vangt aan om 18.30 uur. Van al le leden wordt verlangd dat ze hieraan deelnemen. Het geld dat wordt opgehaald, komt ten goede aan de verbouw van de kantine. Atletiek Atletiekvereniging Delta Sport houdt dinsdag 16 mei avondwedstrijden. Deze begin nen om 19.00 uur. De mannen en jongens meten zich in de on derdelen 110 meter horden, 100 meter sprint, een lange-af- standloop, het verspringen en het kogelstoten. Bij de dames zijn deze laatste twee onderde len vervangen door het hoog springen en het discuswerpen. Tennis Bij tennisvereniging Duive- land begint woesdag 17 mei het Gruttepikkers 7bernooi. Dit is een toernooi voor veteranen in de categorieën Dl, D2 en C2. Bru-tèn uit Bruinisse houdt za terdag een open dag voor alle leeftijden. Tussen 11.00 uur en 14.00 uur kan er kennis ge maakt worden met de tennis sport. Op deze dag zal een gedi plomeerde tennisleraar aanwe zig zijn. Ook liggen er tennisat- tributen klaar. Voetbal In de strijd om de Zierikzee- sche Nieuwsbode Trofee staan deze week twee duels op het programma. Zaterdag om 14.30 uur ontvangt WIK het team van MEVO en donderdag speelt SKNWK een thuiswed strijd tegen Duiveland (19.00 uur).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9