Zicht op vrijheid in Gevangentoren Kantonrechter neemt modems van Bru's softwarebedrijf in beslag streeknieuws schouwen-duiveland De verkeersregels toepassen i A Apparatuur niet voorzien van vereiste goedkeuringtstickers Brug gedeeltelijk^ afgesloten ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE In de Gevangentoren in Vlissingen wordt de vijftigjarige bevrijding van Nederland herdicht met de expositie Zicht op vrijheid 1995. Bijna vijftig kunstenaars uit verschillende landen maakten een project op het thema vriheid. Daarbij wordt de vrijheid vanuit een andere invalshoek benaderd. Niet de vrijheid zit opgesloten, maar de mensen die er als 'gevangenen' naar kijken. De toeschouwer moet moeite doen de vrijheid te aanschouwen. De expositie wordt mogelijk gemaakt door Kq, Bevrijdingsfestival Zeeland. Op de foto de inzending van kunstenaar Jan Haas uit Vlissingen. ZIERIKZEE - De Bruse directeur van een bedrijf van computersoftware en -hardware taalde er de Europese richtlijnen bij en bracht een advocaat in de strijd. Maar dat alles Kon niet voorkom^ dat kantonrechter mr B. Doorewaard Boekhout tijdens de zitting van het kantongerecht in Zierikzee besloot om de zes mo dems, die de politie bij het bedrijf in beslag nam, verbeurd te verklaren. „Uw verhaal is nij net iets te vaag. Ik heb het idee dat het wel meevalt met uw principiële bezwaren. U wilt gewoon wat nodems verkopen en u daarbij niet dik maken om de regelgeving." De 53-jarige Bruenaar kreeg in september 1994 bezoek van de politie. Die deefl in zijn bedrijf huiszoeking omdat de compu termodems die hij via adver tenties in verschillende bladen te koop aanbood niet goedge keurd zouden zijn. Uit het ma gazijn werden zes modems in beslag genomen die niet voor zien waren van de wettelijk vereiste goedkeuringssticker. „Ik had ze gekocht om te testen. Om te kijken of ze ge schikt waren voor verkoop", al dus de Bruenaar. Hij voerde aan dat de Nederlandse wet op de Telecommunicatie Voorzie ningen zo onduidelijk is dat hij er geen wijs uit kan. „Daarom maakt ik me er niet druk om." In haar pleidooi bracht zijn ad vocate mr Feije naar voren dat de Nederlandse regelgeving be treffende automatiseringsap paratuur in strijd zou zijn met de Europese richtlijnen. „Elke importeur moet elk type mo dem dat hij wil verkopen in Nederland laten keuren, ook al is de apparatuur in het buiten land reeds goedgekeurd. De kosten die daaraan zijn ver bonden bedragen 10.000 gulden per type modem. Daarom is het voor relatief kleine hande laren niet mogelijk die appara tuur in Nederland te importe ren. Dat is een handelsbelem mering die niet in overeen stemming is met de EG- regels." Officier van justitie L. Lam- booy zette daar vraagtekens bij. „De import-eisen zijn voor iedereen hetzelfde. Kennelijk zijn andere bedrijven wel in staat om zich daaraan te hou den. Ik heb de indruk dat me neer achterover is gaan zitten omdat hij de regels te duur en ingewikkeld vond. Nu he,t schip is gestrand probeert hij een verhaal achter zijn gedrag te plakken." De officier eiste een voorwaar delijke geldboete van 5000 gul den met een proeftijd van twee jaar plus verbeurdverklaring van de zes in beslag genomen modems. Maar de kantonrech ter vond dat de Bruenaar wel genoeg gestraft was met het laatste deel van de eis. Hij von niste alleen verbeurdverkla ring van de modems. Familiereünie De familiereünie in Burgh- Haamstede waar een 31-jarige man uit Dordrecht op 17 juli 1993 heen ging verliep niet zo gezellig als was voorzien. „Er viélen wat woorden". Daarom keerde hij met zijn echtgenote reeds om ongeveer 23.00 uur te rug naar huis, blijkbaar met zijn gedachten nog bij de ge beurtenissen van die avond. Op de Nieuwe Kooiweg voor Zie rikzee zette hij in een flauwe bocht een inhaalmanoeuvre in, die desastreus eindigde. Vanuit de tegenovergestelde richting kwam een motorrijder, die frontaal op de auto van de Dor- drechter botste. De motorrijder werd daarbij zo ernstig ge wond, dat een been moest wor den geamputeerd. Hij is voor de rest van zijn leven invalide. Inzittenden van de auto liepen verwondingen op en beide voertuigen werden zwaar be schadigd. Voor dat Q.les moest de Dor- drechter z^h. verantwoorden tijdens de z^ting van het. kan tongerecht. Ik was nogal in gedachten, ikheb hem niet ge zien", was hetenige dat hij ter verdediging ^on aanvoeren. Hij vertelde h,t hij een heel bijzonder contbt heeft opge bouwd met het sachtoffer. „Ik zag er verschrikkiijk tegenop om naar hem toe gaan. Maar hij reageerde heeloositief. We hebben heel veel ov»r het onge luk gepraat." Oticier van justitie Lambooy \^s niette min van mening da de Dor- drechter door zijn wggedrag een groot en onaanv^rdbaar risico nam. Het leed da\is aan gericht is met geen enke» straf te vergoeden." Hij eiste een boete vai^i 1000 gulden. De kantonrejiter maakte daar 750 gulden <an. „U hebt zich het lot van de Mo torrijder op een behoorliVd manier aangetrokken*." ie rechter hield daarbij ook rekv ning met het inkomen van ci\ man, die sinds begin maar(\ werkloos is. Het op de juiste manier toepassen van de verkeersregels in het centrum van Bruinisse. Dat stond donderdagmorgen centraal tijdens het praktijkverkecrsexamen dat werd gehouden op initiatief van de afdeling Schouwen van Veilig Verkeer Nederland Precies 1.12 hinderen van de hoogste groe pen van acht basisscholen in de gemeenten Bruinisse en Duivelend gingen per school hij hei dorps huis van start vooreen tien minuten durende ril waarbij rij hun uiterste best deden de verkeersre gels op de juiste wijze toe te passen. Echt stoppen bij een slopbord en op de juiste wijze links- en rechtsaf slaan Bij 118 kinderen lukte dat prima Zij verdienden daarmee een aantekening op hun theorie verkecrsdiploma. Het. examen werd begeleid door de politie, die voorde rit alle fietsen van de kinderen keurde. (Foto: Marijke Folkertsma). GRONINGEN (ANP) - Een 14- jarige jongen heeft woensdag in Groningen een 12-jarig meis je met een zakmes bedreigd omdat hij haar flippo's wilde hebben. middelburg - Vanaf maan dag 15 mei is op de Schroebrug over het Kanaal door Walche ren in Middelburg tussen 09.00 uur en 16.00 uur alleen de zui delijke rijstrook beschikbaar. Op de noordelijke strook wordt een hoogwerker gestati oneerd om brugdelcn in de verf te zetten. Zodra die kant van dc brug klaar is, wordt dc zuidelijke rijstrook op dezelfde uren af gesloten en kan het verkeer dus alleen van de noordelijke ge bruik maken. In verband met een groot aan bod van toeristisch verkeer ter gelegenheid van Hemelvaarts dag worden de werkzaamhe den van woensdag 24 tot maan dag 29 f mei stilgelegd. Het werk moet 2 juni klaar zijn. Eerder werd al bekend ge maakt, dat de Schroebrug van 17 op 18 mei en van 22 op 23 mei tussen 20.00 uur en 06.00 uur niet voor het wegverkeer be schikbaar is. Dc eerste keer houdt dit ook verband met de schilderwerkznnmhedcn. De tweede stremming is een ge volg van technische werkzaam heden ter voorkoming van hot uitzetten van de brug bij extre me warmte. zierikzee Zomerpostzegels De jaarlijkse verkoop van zo merpostzegels en kaarten en ouderenpostzegels in Zierikzee bracht 5169,- op. De verkoop werd georganiseerd door het Comité Zierikzee. Een derde deel van de opbrengst van de verkoop van de kaarten heeft het comité bestemd voor de Wijkbus 60 Op vrijdag 2 juni wordt het bedrag in de Pater noster om 9.30 uur officieel overhandigd. NCVB De afdeling Zierikzee van de Nederlandse Christen Vrou wen Bond (NCVB) houdt op woensdag 17 mei de maande lijkse ledenvergadering. De bijeenkomst vindt plaats in de zaal van de Christelijke Gere formeerde Kerk aan de Zeven- getijstraat 11. Aanvang 19.45 uur. Mevrouw A. van der Hoop van de Nederlandse Hartstich ting 'zal spreken over gezonde voeding. Mini-instuif Op initiatief van de CJV Sa men Verder wordt woensdag 17 mei in De Driehoek in Zierik zee een mini-instuif gehouden voor kinderen van vijf tot ze ven jaar. Tijdens de bijeen komst worden spelletjes ge daan en geknutseld. Van 14.00 tot 16.00 uur. westerschouwen Lions wandeltocht Op Initiatief van de Lions Club Schouwen-Duiveland wordt za terdag 20 mei voor het 22e ach tereenvolgende jaar de Lions wandeltocht gehouden. De tocht begint bij paviljoen De Rotonde in Westenschouwen en voert door bossen, duinen, zee en strand. De deelnemers kun nen kiezen uit een tocht van 25 kilometer waarvan de vertrek tijd 11.00 uur is of een wande ling van acht of vijftien kilo meter, waarvoor men tussen 12.00 en 13.00 uur van start kan gaan. Belangstellenden kun nen zich vanaf 10.00 uur voor de 4 tocht laten inschrijven bij het startbüreau in paviljoen De Rotonde. - burgh-haamstede Collecte De opbrengst van de collecte ten bate van het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten in Burgh-Haamstede is dit jaar 1086,43 gulden. Daarnaast is 191,72 gulden overgemaakt naar de eilandelijke vereni ging voor Sport voor Gehandi capten d'Antilopen. ANBO-bijeenkomst Op initiatief van de ANBO- Westerschouwen (Algemene Nederlandse Bond voor Oude ren) wordt donderdag 18 mei in De Schutse de bijeenkomst 'Verslik u niet' gehouden. Daarbij geeft het Geneesmid del Team van het ministerie van VWS voorlichting over ver antwoord geneesmiddelenge- ruik. Het onderwerp wordt epresenteerd door arts P. Ma- r. Hij vertelt wat mensen van Öneesmiddelen kunnen ver achten, hoe ze werken, wat de risco's ervan zijn en of ze al dai, niet moeten worden ge krukt. Ook komen de kosten teneesmiddelen aan de or de cnhet zorgvuldig opvolgen van dt, voorschriften. De aan wezige! kunnen ook vragen stellen. ")c bijeenkomst begint om 14.15«jur. neeltjetans Excursies n de maanden m»j en juni Op initiatief vm Het Zeeuwse Landschap en 10 vereniging Na( uurmonunien.cn worden gedurende de ma.nden mei en juni wekelijks ox<ursies voor publiek gehouden ioor de na tuur van het eila\d Neeltje Jans. Iedere dinsdag kunnoi belang stellenden deelncmenaan oen wandeling door de duiien aan de Oostcrscheldczijdc \an hctv eiland, die om 10.00 uur legint.' Ook op de derde zondag vin de maand kan die wandelingvan- af 10.00 uur onder leidingvan een gids worden gemaakt. Iedere woensdag start om 1400 uur een excursie door de dU- nen naar de slufter aan d» Noordzeekant van het eiland. Deze wandeling wordt ook ge houden op de eerste zondag van de maand. Hol vertrekpunt van de excur sies is de bovenste parkeer plaats van Delta Expo aan do Oostersclieldezijde bij hot bord van Natuurmonumenten en het Zeeuws Kindschap dat het dichtst bij het natuurgebied staat. nieuwerkerk Verkoping handwerken De vrouwenvereniging van de Gereformeerde Gemeente in Nieuwerkerk Debora houdt dinsdag 23 mei een verkoping van handwerken. Het evene ment omvat ook een boe kenstand en de verkoop van schilderijtjes, etenswaren en lekkernijen. De verkoping wordt gehouden in gebouw Sa lem aan de Molenstraat van 10.00 tot 12.00 uur, 14.00 tot 17.00 uur en 18.30 tot 20.00 uur. Dauwzwemmeri In zwembad Dol-fijn in Nieu werkerk is op Hemelvaarts dag, donderdag 25 mei, weer het traditionele 'dauwzwem- rnen'. Het zwembad is open vanaf 6.00 uur 's morgens. Er kan tot uiterlijk 8.00 uur wor den gestart. Na het zwemmen van dertig baantjes, 500 meter, is er gelegenheid voor het ont bijt. Kinderen die mee willen doen moeten minimaal in het bezit zijn van het zwemdiplo ma A. Net als andere jaren ont vangt iedere deelnemer als aandenken een herinnerings vaantje. Uiterste inschrijf da tum 22 mei. goes Concert Zondag 14 mei wordt in de Manhuistuin in Goes het twee de concert in de reeks Man- huistuinconcerten gehouden. Het concert wordt verzorgd door Jeugdorkest Euphonia' in samenwerking met de slag- werkgroep van deze vereni ging. De uitvoering duurt van 12.00 tot 13.00 uur. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de Grote Kerk. VVD-vergadering De Kamercentrale Zeeland van de VVD houdt maandag 15 mei in de Prins van Oranje in Goes de jaarlijkse centrale vergade ring. Na het huishoudelijk ge deelte verzorgt statenlid C. M. de Graaf een inleiding over het thema 'Reorganisatie in be stuurlijk Nederland'. Aanslui tend volgt een panel-discussie aan de hand van een aantal stellingen. In het panel hebben zitting J. Suurmond (fractie voorzitter Zeeuwse staten), J. te Veldhuis (Tweede Kamerlid) en mevrouw M. Brouwer (wet houder gemeente Veere). De vergadering begint om 19.45 Kattaikkuttu in 't Beest In podium 't Beest in Goes is donderdag 18 mei de Zuidindi- sche theatervoorstelling Kat taikkuttu. Het betreft kleur rijk volkstheater uit Tamil Na- du. Aanvang 20.30 uur. Op woensdag 17 en vrijdag 19 mei treedt de Bevelandse amateur theatergroep Archillis voor het voetlicht met Oidipous in Ko- lonos; een Oidipousverhaal met tekst van Hugo Claus waarmee Ans Schilders uit Ka- pelle haar regie-opleiding aan de toneelschool Ambitie af sluit. Aanvang 20.30 uur. Op donderdag 18 en vrijdag 19 mei draait in 't Beest de film Caro Diaro; een dagboek van Nanni Moretti. De film, die op het filmfestival in Cannes de prijs kreeg voor de best director, be gint om 20.30 uur. Zaterdag 20 mei treedt het Thomas Chapin Trio op met muziek die een mengeling is van free jazz, rock, funk, soul en punk. Dit evenement begint om 22.00 uur. Feestavond In wijkgebouw De Spinne in Goes houdt dc afdeling Ooster- schelde van dc AbvaKabo vrij dag 19 mei een feestavond. De feestelijke bijeenkomst is ge organiseerd voor diverse leden die hun lidmaatschapsjubi leum vieren en begint om 18.00 uur. Dit jaar krijgen 67 AbvaKabo-leden een onder scheiding. Veertig personen vanwege het 25-jarig lidmaat schap, vijftien vanwege het 40- jarig lidmaatschap en twaalf die al 50 jaar lid zijn van de vakbond. De bij de jubilea be horende insignes worden uitge reikt door regiobestuurder El- la Born. Bijeenkomst voor CVA-getroffenen De Vereniging Samen Verder voor CVA-getroffenen en hun partners houdt zaterdag 20 mei oen bijeenkomst voor de regio Zuidhollnnd.se eilanden en Zee- bind in het De Pijlei's in Goes. CVA staat voor Cerebro Vascu lair Acridont, ook wol beroerte, he-senbloeding ofwel hersen- infjretIedereen die hiermee te maVen heeft (gehad) en belang stellenden zijn vanaf 14.00 uur wel kun. kapelle Concert De Orgelcommissie Hervorm de kerk Kapelle houdt zater dag 13 mei een benefietconcert ten bate van de uitbreiding van het historische Batz-Witte- orgel in de kerk. De uitvoeren den zijn organist Henk G. van Putten en trompettist Ab Brouwer. Het samenspel wordt afgewisseld met orgelwerken, waaronder de bekende Toccata Fuga d moll. De aanvang van het concert is 20.00 uur. middelburg Waterschapsbond In het Polderhuis aan de Groenmarkt in Middelburg is maandag 15 mei een vergade ring van het bestuur van de Zeeuwse Waterschapsbond. Op de agenda staat onder meer de vertegenwoordiging van de Zeeuwse waterschappen in de vervoerregio Zeeland en het ontheffingsbeleid van de Wa terschapsbond ten aanzien van brede landbouwvoertuigen. De vergadering begint om 14.15 uur. Bedrijfsovername Op initiatief van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden en Noord-Zeeland wordt maandag 12 juni in Mid delburg een seminar gehouden over bedrijfsovername en -op volging. Tijdens de bijeen komst wordt door deskundi gen aan de hand van praktijk voorbeelden aandacht besteed aan de fiscale, financiële en ju ridische aspecten bij bedrijfs- overdracht. Ook is er een on- dernemingsbeurs; een geauto matiseerde databank waarmee men zijn bedrijf kan aanbieden aan belangstellenden. De semi nar is van 19.15 tot 22.00 uur in het gebouw van de Kamer van Koophandel. Nadere informa tie via telefoonnummer 01180- 73540. vlissingen Showfestival Op zaterdag 3 juni wordt in Vlissingen het eerste Natio naal Jeugdfestival gehouden. Het gaat om een showfestival met aansluitend een taptoe. In totaal werken ongeveer dui zend muzikanten mee aan het evenement, dat wordt gehou den op het sportpark aan de Irislaan. Aan het festival werkt onder andere de wereld kampioen 1993 showwedstrij den mee. Het jeugdfestival be gint om 12.00 uur. De taptoe is te zien vanaf 20.00 uur. Aan dit laatste evenement werken de drumfanfare Deltaband uit Vlissingen, het showkorps Ju liana uit Middelburg, het jeugdkorps Pasveer uit Leeu warden en de show- en mar- chingband Kunst en Genoegen uit Leiden mee. wemeldinge Dia- en bingo-avond Regio 22 Zeeland van de Neder landse Kring van Fuchsia- vrienden houdt op vrijdag 19 mei in Hotel Vredebest in We- meldinge een dia- en bingo avond. De dia's gaan over de vier jaargetijden in Nederland en worden vertoond door de heer Willeboordse uit Souburg. Na de pauze is er bingo met prijzen. Dc toegang is gratis. Aanvang 19.30 uur. oostkapelle Vroege vogels Op initiatief van het Zeeuws Biologisch Museum wordt za terdag 20 mei een rondleiding gehouden door natuurgebied de Manteling rondom kasteel Westhove. De wandeling heet Vroege vogels en begint om 06.00 uur. Belangstellenden dienen zich tevoren aan te mel den via telefoonnummer 01180- 2620. ovezande Klomppopfestival Op 25 mei, Hemelvaartsdag, wordt in Ovezande voor de vijftiende keer het Klomppop festival gehouden. Drie dagen later, op zaterdag 28 mei, wordt daar het Straatfestival gehou den. Beide evenementen wor den gehouden op het festival terrein aan de Nieuwst raat in Ovezande. Tijdens het Klomp popfestival treedt Hans Dulfer op met zijn band, the Bob Co- lor Plus, the Hoax en zeven be kende Zeeuwse groepen. Het popconcert begint om 12.00 uur en duurt tot middernacht. LELYSTAD (ANP) - Prins Willem-Alexander opent don derdag 18 mei in Lelystad het Nederlands Sportmuseum.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 6