Dierenasiel in Zierikzee houdt op 20 mei open dag 'Het verkeer leent zich niet voor uitvechten irritaties' Meeuwenboekje voor school Om afgeronde verbouwing en tienjarig bestaan te vieren i Kantonrechter tegen boze Bruenaar: j Beter Wonen-directeur Van Doorne: 'Geen woonzorgcomplexen bouwen waar al servicewoningen zijn' Omroep Zeeland 2100 kilo soft drugs gevonden Dode bij ongeluk VRIJDAG 12 MEI 1995 NR 25771 f Met de verbouwing van het dierenasiel in Zierikzee kan beheerster Jolanda Meerman veel meer katten een tijdelijk thuis bieden dan voorheen. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - De verbouwing is voltooid en het dierenasiel bestaat ook nog eens tien jaar. Reden voor erfi dubbel feestje dus. En dat komt er dan ook. Op 20 mei kan iedereen die daar zin in heeft, terecht bij Jet asiel aan de Zandweg om een kijkje te nemen op de open dag. Het terrein vormt vanaf 13.00 uur het toieel voor een aantal feestelijke activiteiten zoals een ballonnenwedstrijd en verschillende spelen. uur. Een half uur lange' dan eerst het geval was. Momenteel werken in b't asiel vijftien vrijwilligers dé onder meer de dieren yoerf1 en de hokken schoompaken .Door de uitbreiding is er echt1" zodanig veel meer werk bj gekomen dat het- asiel. vefdö»en zit -°Jh wat extra hulp. Nauwe vrij willigers zijn volf^s Jolanda dan ook van hart welkom. Het dierenasiel probeert voor honden en katte- die als zwerf dieren binnenkoken, of waar van de mensen-3111 één of ande re reden afst^d -hebben moe ten doen, eei nieuwe baas te vinden en dee dieren in de tus sentijd zo gdd mogelijk te ver zorgen. In ?94 ging dat om 61 honden en<528 katten. Van dat aantal heet het asiel twee hon den en 2f katten om verschil lende reiénen moeten laten in slapen, Maar voor de festiviteiten van start gaan, vindt eerst de offi ciële opening plaats van het be hoorlijk uitgebreide dieren asiel. Eind vorig jaar startte een verbouwing die afgelopen maart werd afgerond. Het asiel kampte al jaren met ruimtege brek. Inmiddels is een stuk van 14 bij 10 meter aan het oor spronkelijke gebouw gezet. In het nieuwe gedeelte zitten 36 hokken voor katten. Verder is er een administratieruimte en een balie en een kleine keuken. De oude bergruimte is omge bouwd tot een quarantainehok voor honden. Ook heeft het asiel nu de beschikking over een speciale werkruimte voor de dierenarts. De verbouwing heeft 175.000 gulden gekost. Beheerster Jolanda Meerman is blij met het eindresultaat. ,,We hebben momenteel 45 kat ten in huis, en dat is veel. Maar gelukkig kunnen we die nu goed huisvesten. Voor de ver bouwing zouden we met onze handen in het haar hebben ge zeten met zoveel dieren", zegt Jolanda. Naast dit forse aantal katten, herbergt-het asiel ver der nog drie honden, een cavia en een tamme rat. Majorettenvereniging Mini Stars en de drumband van Kunst en Eer openen de festivi teiten rond het asiel'op 20 mei met een rondgang door de stad. Rond 11.30 uur komt het gezel schap aan op de Zandweg waarna om 12.00 uur de officië le openingshandeling van het verbouwde asiel plaats vindt door mevrouw A. A. Schoen maker-Visser, voorzitter van de Centrale Asielraad. Vanaf 13.00 uur tot 16.00 uur is er van alles bij het asiel te doen: ponyrijden, een huisdie renkeuring, een demonstratie met politiehonden en een bal lonnenwedstrijd. Ook kunnen liefhebbers met hun huisdier op de foto en zijn er stands van onder meer Vogelasiel De Mik- ke in Middelburg en-de Dieren bescherming. Daarnaast is ook een fotocollage van de^verbou- wing te zien. ,,We willen met die open dag la ten zien hoe mooi het geworden is en de mensen laten delen in de feestvreugde. Verder werkt zo'n dag ook drempelverla gend. Er zijn tenslotte toch al tijd mensen die niet weten dat ze in principe bijna elke dag binnen kunnen lopen", vertelt Jolanda. Ze voegt verder toe dat vanaf 20 mei het asiel van maandag tot en met zaterdag open is van 9.00 uur tot 11.30 ZIERIKZEE - „Voortaan rem ik wat later want dit vind ik belachelijk. Ik pro'eer een verkeersongeluk te voorkomen en dan wordt een boete tegen me geëist van 500 gulden." Een 43-jar£e man uit Bruinisse maakte zich donderdag, tijdens de zitting van het kantongerecht in Zierikzee, bijna nit zo kwaad als op 19 septem ber 1994. De dag waarop een automobilist hem op de Rijksweg N59 via eenècvaarlijke inhaalmanoeuvre 'sneed' en vervolgens in een obsceen gebaar een vinger omhoog stak. De wijifc waarop de Bruenaar reageer de leverde hem uiteindelijk een boete op van 250 gulden. „Een symbolischbedrag, oni duidelijk te maken dat u zich hoort te beheersen. Het verkeer leent zich niet voor het uitvecKen van irritaties", was de bood schap die kantonrechter mr B. Doorewaard Boekhout hem daarbij meegaf- Op 19 september reed de Brue naar vanuit Bruinisse met een auto plus aanhangwagen die vol was geladen met puin over de Rijksweg N59 naar de vuilstortplaats bij Seroosker- ke. Alles bijeen hing er zo'n 2000 kilo achter mijn auto. Dus ik kon niet harder rijden dan tachtig." Ter hoogte van het buurtschap Kapelle werd de Bruenaar op een gevaarlijke manier ingehaald door een au tomobilist, die later verklaar de bang te zijn geweest voor af vallend puin. „Tsrwijl hij mij passeerde kwam vanuit de te genovergestelde richting een vrachtauto, die vol in zijn rem men moest. Ook ik moest af remmen om een aanrijding te voorkomen." Door met zijn lichten te knipperen maakte de Bruenaar de automobilist dui delijk diens manoeuvre niet op prijs te stellen. Maar de man reageerde dooreen vinger op te steken. Bij de verkeerslichten voor Zierikzee zag de inmiddels woedende Bruenaar zijn mede weggebruiker links voorsorte ren om in de richting van de Zeelandbrug te rijden. ,,Ik was verschrikkelijk kwaad omdat hij zijn vinger opstak, nadat hij het leven van verschillende weggebruikers in gevaar bracht. Daarom wilde ik hem vragen waarmee hij bezig was." De Bruenaar rèed langs zij de auto van zijn opponent en stuurde vervolgens naar links. Naar 2ijn zeggen om voor de auto te stoppen. Maar het resultaat was dat zijn zwaarbeladen aanhangwagen tegen het portier van de auto zwiepte en daar een gat in sloeg. ,,Bij een aanhangwagen die zo zwaar is geladen voel je absoluut niet of je iets raakt", verklaarde de Bruenaar zijn gedrag. Maar hij besloot alsnog van het geplande 'gesprek' af te zien en reed door in de richting van de rotonde, inmiddels achtervolgd door de automobilist van de beschadigde auto. „Ter hoogte van Garage Nobelpoort ben ik aan de kant van de weg gaan staan om met flfem te praten, maar toen reed hij me voorbij. Aan de auto was toen geen be schadiging te zien." Maar de politie zag het gat dat de aan hangwagen in het portier sloeg wel. Ook officier van justitie mr L. Lambooy kon weinig waardering opbrengen voorj het gedrag van de Bruenaaj „Ik krijg een beetje vie?< smaak in mijn mond bij l*t idee dat u die automobilist te rug pakte door met uw Aan hangwagen een slinger /laar links te geven tegen die/auto aan. Ik kan niet bewi^en dat u dat opzettelijk deed,maar wel dat u willens en wet^s het ver keer in gevaar bra^t door die manoeuvre. Het verkeer leent zich niet voor h/ uitvechten van irritaties. D<t is zo al ge vaarlijk genoeg' Hij eiste een bc^te van 500 gul den en haalde/ich daarmee de woede van d^Bruenaar op de hals. „Dit vii& ik belachelijk." Ook de kan^nrechter was van mening datae overtreding van de Bruena/i" wettig en overtui gend was'bewezen. Maar hij voerde (f 'lompe inhaalma noeuvre? van de andere auto mobilist die door getuigen Werd Jevestigd aan als ver zachtende omstandigheid en bepe^te de boete daarom tot 250 rólden. Levensgevaarlijk WU wist het niet, maar u had iet moeten weten dat u op een levensgevaarlijke brommer 'reed." Dat zei mr Doorewaard Boekhout tegen een 19-jarige Zierikzeeënaar, wiens brom mer in oktober 1994 door de po litie in beslag werd genomen. Een aparte bijlage was nodig om alle mankementen van het voertuig op te sommen. Het voertuig was opgevoerd tot 1,8 kilowatt, ruim twee keer het vermogen dat is toegestaan, het had een kapotte uitlaat, maakte te veel herrie en had een motorblok van een type dat in Nederland niet is goed gekeurd. Het was vooral dat laatste waarover de kanton rechter viel. Hij verklaarde het voertuig van de Zierikzeeënaar verbeurd, ondanks het feit dat de jongen verklaarde er voor 2000 gulden aan versleuteld te hebben. „Het wordt link, zoals dat in het jargon heet. U bent niet ver meer van een onvoorwaardelij ke ontzegging van de rijbe voegdheid, Daarom moet u dit niet meer doen." Dat zei de kantonrechter tegen een 46- jarige man uit Valkenswaard die in november 1994 met een snelheid van 116 kilometer reed over de Weg naar de Val bij Zierikzee. Het was de derde keer binnen twee jaaf dat de man werd betrapt op snel heidsovertredingen van dertig tot ruim vijftig kilometer. „Ik dacht dat de Weg naar de Val een autoweg was, zodat ik er honderd mocht rijden", aldus de automobilist. Hij verklaar de inmiddels cruise control in zijn auto te hebben laten aan brengen om de snelheid in de hand te houden. De kanton rechter legde hem een boete op van 430 gulden. ZIERIKZEE - Volgens ing. Ph. H. van Doorne, directeur van woning bouwvereniging Beter Wonen, is het niet verstandig om in dorpen of wij ken waar al servicewoningen zijn woonzorgcomplexen te bouwen. Van Doorne zei dat gisteren, donderdag, in een toespraak ter gelegenheid van de opening van servicewoningencomplex De Veste in Zierikzee. In 1987 berekende de pro vincie Zeeland dat er tot 1995 op Schouwen-Duive- land vier plaatsen in de ver zorgingssector bij zouden moeten komen. Door uit breiding van 3e Cornelia- stichting met een. psycho geriatrische afdeling en door vijftiei woonzorg plaatsen in De Poortershof in Brouwerstaven is daarin voorzien. Hft voor Schou- wen-Duivehnd beschikbare geld uit de Vet op de bejaar denoorden was daarmee volledig -benut. Aanpassen „Meer woonzorgplaatsen creërer zou ten koste gaan van bestaande verzor gingshuizen. Daarom heeft Beter Wonen tussen 1987 en heden geen woonzorgwo ningen gebouwd maar-ser- vicewoningen. Bouwkun dig is er nauwelijks ver schil", aldus Van Doorne. Hij koppelde daar de con clusie aan vast dat in de toe komst een deel van de ser vicewoningen alsnog tot woonzorgwoning bestemd kan worden als er bedden in de verzorgingshuizen ver dwijnen of als er extra geld beschikbaar komt. „Daarom moet worden voorkomen dat er nieuwe woonzorgcomplexen wor den gebouwd in dorpen of wijken waar al servicewo ningen staan of in voorbe reiding zijn", aldus Van Doorne. Beter Wonen wil echter in een servicewonin gencomplex maar een deel van de woningen als woon zorgwoning bestemmen. „Dit. om te voorkomen dat het complex verandert in eón soort verzorgingshuis. Er moeten steeds voldoende vitale ouderen in elk com plex wonen om een actieve bewonerscommissie en on derlinge hulp mogelijk te maken. Ouderen voor oude ren is nog steeds ons motto", aldus Van Doorne. „Wij gaan daarbij uit van mondige bewoners en wil len onnodige afhankelijk heid van professionele hulp verlening zoveel mogelijk voorkomen", aldus Van Doorne. In zijn visie kan een gemeente een en ander ondersteunen door 'ruim hartige financiële onder steuning' van bewonerscom missies. OfST SOUBURG - Het be stuur van de Stichting Omroep beland heeft de 37-jarige £oen Mijnheer benoemd tot programmaleider/algemeen /directeur. Mijnheer is sinds 1 december 1989 bij de Zeeuwse regionale omroep in dienst als eindredac teur van de sportprogramma's. Daarvoor was hij ruim tien jaar werkzaam op de sportre dactie van de PZC in Vlissin- gen. De benoeming gaat in op 1 juni. AMSTERDAM (ANP) - Ruim 2100 kilo hasj met een straat waarde van 43 miljoen gulden trof de Amsterdamse politie donderdag aan tijdens een speurtocht in de garage van een woonhuis aan de Stoom- bootweg in de hoofdstad. De drugs waren verstopt in 48 dozen, die zich achter een ge metselde muur bevonden. De twee bewoners van het pand zijn gearresteerd. De partij hasj is op last van de officier van justitie vernietigd. AMSTERDAM (ANP) - Een 26- jarige taxichauffeur is vrij dagmorgen vroeg om het leven gekomen bij een verkeersonge val op de kruising van de Haarlemmerweg en de Den Brielstraat. De man reed rond 5 uur door nog onbekende oorzaak tegen een verkeerslicht. Hij raakte zodanig beklemd in het wrak dat de brandweer en de techni sche ongevallendienst van de politie hem moesten bevrijden. Op weg naar het ziekenhuis overleed het slachtoffer aan zijn verwondingen. T/m 23 juni Zierikzee Expositie Galerie Galerij in RSG Professor Zeeman. Wrapped Reichstag, project for Ber lin van Christo. Documentatie drukwerken. Mei Haamstede Ifekeningen en schilderijen van Co de Voogd. Oude Raadhuis, Ring 6. Tijdens winkelope ningstijden. Tot en met zaterdag 13 mei Burgh-Haamstede Portretten en waterverf schilderij en Addie Nieuwenkamp-Midavaine. De Bewaerschole. Van maandag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met 31 mei Oüddorp Foto-expositie Amerikaanse natuurland schappen door Jan Schoenmaker. Dagelijks van 10.00-17.00 uur. Tot en met woensdag 7 juni Brouwershaven Eenmalige installatie (Geen) bloed (geen) tranen van beeldend kunstenaar Ko de Jonge uit Middelburg. Stadhuis. Maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Van woensdag 17 mei tot en met vrijdag 9 juni Burgh-Haamstede Poppen in Zeeuwse klederdrachten. Galerie Josefine. Woensdag tot en met vrijdag 13.30 tot 16.00 uur. Van zaterdag 20 mei tot en met zaterdag 10 juni Burgh-Haamstede Olieverfschilderijen, etsen en pastels Cees Tfettero en Ans Dalderup-Bijmans. De Be waerschole. Van maandag tot en met zaterdag 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met vrijdag 30 juni Oosterland Schilderijen G. Verschoor-Bos. De Blauwe Keet. Tijdens openingsuren restaurant. Tot en met zaterdag 15 juli Bevrijdingsexpositie. Sint Nicolaaskerk. Maandag tot en met zaterdag .van 13.30 tot 16.30 uur. Brouwershaven 'Brouwershaven Van donderdag 20 juli tot en met woensdag 23 augustus Olieverfschilderijen Hennie Schrijver. Stad huis. Van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Het in 1992 door Ellen Midavaine-Janscns uit Burgh-Haamstede geschreven Meeuwenboekje is inmiddels vertaald in Duits. Engels, Servo-Kroatisch, Spaans en sinds kort ook in het Dari en in het Russisch. Dit om het boekje ook leesbaar te maken voor kinderen van asielzoekers. Gisteren, donderdag, werd het Meeuwenboekje door A. Zahir Banai (op de foto) overhandigd aan het onder wijzend personeel van openbare basisschool De Kirreweie in Burgh-Haamstede. Volgens de schrijf ster kan het boekje trouwens niet alleen voor kinderen, maar ook voor volwassenen interessant en leerzaam zijn, vooral in combinatie met een bezoek aan de Meeuwenbroedkolonie. (Foto: Marij ke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 5