Echtpaar Verseput houdt boerderij-festival in juli MEI AKTIE Bewoners Poortambacht willen meer voorzieningen en veiliger straten ZIERIKZEESCHE if NIEUWSBODE Ut EXTRA VOORDELIG ABONNEMENT TRAININGSPAK Uitslag enquête sociale vernieuwing: 'Zonnemaire Buitengewoon Nieuw hospitaalschip Henry Dunant op stapel TAXATIE? HANSE VERBEEK dé krant van schouwen-duiveland! .^B'BLior^. "/Ono w ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE I VRIJDAG 12 MEI 1995 151e JAARGANG NR 25771 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 van 159,- voor 79, Schuithaven 2-4 deurloo V Veel bewoners van Poörtambacht vinden dat er rr^eer sport- en speelvoorzieningen in de wijk moeten komen. Verbeter^.g van de ver keersveiligheid staat echter bovenaan het verlanglijstje. (Archieffoto). ZIERIKZEE - De inwoners van de Zierikzeese wijk Poortambacht vinden dat hun wijk te weinig voorzie ningen heeft. Het ontbreekt volgens hen vooral aan speelplaatsjes voor kinderen en recreatieve voorzienin gen en ook de verkeersveiligheid is volgens veel inwoners van de wijk voor verbetering vatbaar. Dat blijkt uit de op initiatief van de gemeente Zierikzee gehouden enquête over sociale vernieuwing. Maandag 15 mei worden de resultaten van de enquête besproken tijdens een wijkavond in de aula van RSG Professor Zee man. De wijkavond begint om 19.30 uur. De enquête - waarvoor 800 in woners in de wijk zijn aange schreven - moet de gemeente in zicht geven in wat er onder de inwoners leeft. De enquête is door 487 personen ingevuld. Over het algemeen genomen zijn de inwoners van Poortam bacht tevreden met hun wo ning en de woonomgeving, maar op een aantal punten is kritiek. Overlast van honden blijkt voor veel inwoners van de Zierikzeese wijk een groot probleem. Onveiligheid Een opvallend grote meerder heid van de ondervraagden (69,8 procent) is positief over het wonen in deze wijk. Het percentage dat niet te spreken is over het wonen in Poortam bacht is laag: 1,6 procent. Tweederde van de inwoners van de wijk heeft geen ver huisplannen en 51,9 procent van de ondervraagden vindt dat de mensen in de buurt op een gezellige manier met el kaar omgaan. Bijna een kwart van de ondervraagden is het daar niet mee eens. Meer dan de helft van de ondervraagden vindt dat de inwoners van Poortambacht erg op zichzelf zijn- Volgens de uitkomsten van de enquête hebben de inwoners van de wijk niet veel overlast van elkaar, hoewel een aan zienlijk percentage - 17,2 pro cent) - dit wel al/s een klein pro bleem ziet. E£n groter pro bleem is het gevoel van onvei ligheid. ,,De meerderheid voelt zich zelden of'nooit onveilig op straat, maar bijna een kwart van de inwoners voelt zich soms onveilig", aldus de enquête-uitslag. Volgens de on derzoekers heeft dat gevoel van onveiligheid vooral te n^ken met onvoldoende straatverlich ting. Vandalisme wordt het meest genoemd als gevraagd wordt naar problemen in de wijk. Ruim vijftien procent van de ondervraagden ervaart vanda lisme als een groot probleem en nog eens 42 procent ziet het als een klein probleem. Dief stal en inbraak wordt door ruim 14 procent als een groot probleem ervaren. Een grotere groep - 38,5 procent - ziet dief stal en inbraak als een klein probleem. De relatie met de politie wordt in het algemeen als 'goed' bestempeld, maar een fors aan tal mensen - 43,9 procent van de ondervraagden - vindt wel dat er door de politie te weinig gepatrouilleerd wordt in de wijk. Ongeveer een derde van de bevolking van Poortam bacht ziet in rommel en straat- vuil een klein probleem. Hon- denoverlast is daarentegen voor velen een groot probleem en veel mensen blijken ook niet zo blij met de katten in de wijk. Speelvoorzieningen Over de speelvoorzieningen zijn de inwoners van de wijk niet bijster tevreden. Ruim 29 procent van de ondervraagden vindt dat er in de wijk te wei nig speelvoorzieningen voor kinderen zijn. Meer dan de helft van de ondervraagden (56 procent) vindt dat de recreatie ve voorzieningen voor jongeren onvoldoende zijn. Onder de jongeren ligt dat percentage ontevredenen nog hoger: 72 procent. De inwoners van de wijk doen verschillende sug gesties ter verbetering van het* voorzieningenniveau in de vervolg pagina 2 ZONNEMAIRE - Schouwen-Duiveland heeft er als het aan Jaap en Karen Verse put uit Zonnemaire ligt, een jaarlijks terugkerend zomerevenement bij in de vorm van een boerderij-festival. Op zondag 16 juli houden de Verseputs op hun hofstede aan de Schapenweg een zoals Jaap het noemt 'hijzonder en buitenge woon' evenement onder de noemer Zonnemaire Buitengewoon, waarhij muziek en theater de boventoon voeren. Zowel Jaap als Karen treden regelmatig aan op allerlei ei- landelijke feestelijkheden, Jaap in zijn hoedanigheid als muzikant bij ensemble Alte- klein en Karen als lid van de theatersportgroep Kiekieres. ,,Er gebeurt hier veel, maar een evenement dat ik helemaal De boerderij van Jaap en Karen Verseput aan de Schapenweg vormt het toneel voor Zonnemaire Buitengewoon. (Foto: Marijke Folkertsma). leuk vind, was er niet. Je ziet dat er elk jaar allerlei nota's verschijnen over hoe het an ders zpu moeten. Gedaan wordt er echter weinig. Alles gaat op dezelfde manier verder. Begrijp me goed, ik wil geen kritiek leveren op de al be staande festiviteiten. We heb ben alleen besloten eens iets heel anders te organiseren." En anders zal het beslist wor den. Het programma van het boerderij-festival van de Verse puts staat bol van de muzikale optredens en theatervoorstel lingen voor jong en oud. ,,Het festival is geen braderie met op het laatst een bandje. We bren gen kwalitatief hoogstaande muziek", vertelt hij. Op het programma staan zowel plaatselijke als nationale en internationale acts, die bij el kaar voor elk wat wils bren gen. Wie van jazz houdt, kan bijvoorbeeld op het festival te recht voor een optreden van de formatie Available Jelly met cellist Ernst Reijseger, genomi neerde voor de Bird Award op het komende North Sea Jazz festival. Verder geeft de groep Lebombo acte de présence. De formatie bestaat onder meer uit Zuidafrikaanse musici die uit dat land afkomstige zoge naamde Khwela-jazz spelen. Traditionele Senegalese mu ziek, zang en dans wordt op het festival gebracht door Darnels Mamebamba. Omdat het boerderij-festival voor jong en oud leuk moet zijn is er ook familietheater door Fred en Fred Star met Romeo en Julia en het poppentheater van Alteklein. Verspreid over de boerderij van de Verseputs zullen verschillende andere acts te zien zijn, waarvan een fors deel van 'eigen bodem'. ,,We willen graag ook het plaat selijk potentieel gebruiken. En niet omdat dat goedkoper is, maar omdat het goed is", zegt Jaap. Met opzet is gekozen voor de zondagmiddag omdat veel mensen dan vrij hebben en er met het gezin op uit gaan. Een grote tent moet er voor zorgen dat bij eventueel slecht weer het festival niet in het water valt. Verseput maakte het on derkomen samen met beeldend kunstenaar Willem van An- raad. Het is dus niet zomaar een tent. ,,We hebben hem zo gemaakt dat als je binnen staat je het gevoel hebt toch buiten te staan en als je buiten staat, je het gevoel hebt er toch bij te horen", zegt hij. Het festival zal volgens het programma worden besloten met een gezamenlijke bóeren- maaltijd, compleet met lams vlees, Zeeuws Vlegelbrood en Zeeuws Vlegelbier. Jaap: ,,De ervaring leert dat het hartstik ke leuk is met de muzikanten aan tafel te zitten, en dat wil len we dan ook proberen te re gelen." De Verseputs gaan uit van zo'n drie- tot vierhonderd bezoe kers. De provincie Zeeland heeft inmiddels laten weten 2000 gulden te zullen bijdra gen. Ook de gemeenten Brou wershaven en Zierikzee steu nen het initatief van Verseput met een financiële bijdrage. Afhankelijk van het aantal be zoekers en de financiële afloop van het festival, willen de Ver seputs Zonnemaire Buitenge woon tot een jaarlijks terugke rend evenement maken. leder heeft zijn wens, en ieders wens is niet dezelfde. Persius Regen HET WEER Bewolkt en geruime tijd regen. Later op de dag in het westen mo gelijk een opklaring. Temperatuur rond 7 graden. Wind uit noordelij ke richtingen, vrij krachtig, 5, aan de kust mogelijk stormachtig, 8. 3 DE VESTE Serv/cewoningencomplex De Veste in Zierikzee werd gisteren officieel geopend. o 5 DIERENASIEL Het Dierenasiel in Zierikzee houdt zaterdag 20 mei open huis. 6 KANTONGERECHT Kantonrechter neemt modems van Bru's software bedrijf in beslag. 9 ATLEET Atleet Van Achterberg loopt van de Euromast in Rot terdam naar de Eiffeltoren in Parijs. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's BRUINISSE - Scheepswerf De Hoop in Lobith is on langs gestart met de bouw van het nieuwe hospitaal schip J. Henry Dunant III. De oplevering staat ge pland voor maart 1996. De kiellegging van het toekom stige vakantieschip voor ge handicapten en langdurige zie ken kwam voor mening van voorzitter W. Mfijc* van het Nederlandse Rode Kruis. Bij de bouw wordt veel aandacht besteed aan de zorginhoudelij- ke en nautische/technische as pecten van het schip. De nieu we J. Henry Dunant, die even als zijn voorgangers regelma tig de Zeeuwse havens zal be zoeken, krijgt een lengte van 95 meter, een breedte van 11,40 meter, een kruiplijnhoogte van 11,40 meter en een diepgang van 1,70 meter. De huidige twintig jaar oude J. Henry Dunant II wordt vervan gen omdat hij niet meer vol deed aan de eisen die het Rode Kruis stelt aan de vakantie-ac commodaties. Het nieuwe schip wordt nog meer een va rend hotel met faciliteiten die beter afgestemd kunnen wor den aan de individuele wensen van de gasten. De nieuwbou- wer krijgt uitsluitend tweeper soonshutten en de restaurage staat los van het salongedeelte.^ De J. Henry Dunant III gaat' plaats bieden aan 68 gasten en 50 vrijwillige begeleiders. De bemanning bestaat uit dertien personen. HILVERSUM (ANP) - Arthur Japin heeft donderdag in Hil versum voor zijn hoorspel De roering van het kielzog de Lira-prijs ontvangen. De prijs bedraagt 25.000 gulden. Advertentie MAKELAARDIJ O.G. TELEFOON OU 10-16888 t~ Als u in de maand mei een abonnement neemt ^1 A/thfc XQC f)f) op de Zierikzeesche Nieuwsbode betaalt u Ol v vl IlO J Ovjl/U voor de eerste drie maanden. Daarna betaalt u f 48,50 per kwartaal bij een abonnement met automatische afschrijving of u kiest voor een van onderstaande betaalwijzen. kwartaalabonnement f 51,— kwartaalabonnement met autom.afschr. f 48,50 jaarabonnement f 192,50 jaarabonnement met autom.afschr, f 182,50 JA, ik wil zo'n extra voordelig abonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode. Ik betaal nog niet maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./Mevr postcode plaats: telefoon -handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank/gironummer vermelden: 2! Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar: Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie fifll Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1