Nominatie voor Nelli Fiere-Cooman All-Ready staat een stuk met lege handen Zo'n jongen in je team, dat scheelt zaterdag- en zondagvoetbal Nationale Hengeldag m Records voor Jurgen de Lang Open dag golfclub Zege Ajax Morgenavond verkiezing Zeeuivse sporter van het jaar De Oosterburcht mist nipt de finale PROGRAMMA Twijfels rond Van Oudheusden DUIVENRUBRIEK DONDERDAG 11 MEI 1995 NR 25770 9 Naast de titel van Zeeuwse sporter van het jaar worden er ook onderscheidingen uitge reikt voor het sporttalent van het jaar, de sportploeg van het jaar en voor de sportvrijwilli- ger. Tevens wordt bekendge maakt welke gemeente vol gend jaar als gastheer voor het gala mag optreden. De Oosterburcht won enkele weken geleden met het zeven tal de finale van Schouwen- Duiveland. Als beloning mocht er gisteren worden uitgekomen tegen de beste schoolteams uit Zeeland. Het werd bijna een thuiswedstrijd, want het toer nooi, waar zeven teams aan deelnamen, werd gehouden op Den Hogen Blok in Zierikzee. Een paar turven De andere teams hadden al een hele reis achter de rug. Ze kwa men uit plaatsen als Stavenis- se, Kapelle, Wolfaartsdijk en één team zelfs helemaal uit Philippine (Zeeuwsch-Vlaan- deren). Voor aanvang werd één nadeel al duidelijk zichtbaar. Zaterdagamateurs KNVB District Zuid I Nacompetitie 3e klasse A Yerseke-AZVV 4e klasse A Dauwendaele-SKNWK Afdeling Zeeland zondagcompetitie Per.kampioensch. Ie klas Clingc-Robur Juniorencompetitie 4e Divisie B-junioren HVV'24 Bl-Walchcren BI "Ttrneuzense Boys Bl- Kapelle BI Om voor een nominatie in aan merking te komen dienen de kandidaten op nationaal of in ternationaal niveau aanspre^ kende prestaties te hebben ge haald. Cooman werd vorig jaar Europees kampioen Atletiek (indoor) op de 60 meter sprint. Op het EK-outdoor in Helsinki eindigde ze op een verdienste- De meeste tegenstanders wa ren een paar turven groter dan de Oosterlanders. Grote scho len kunnen hun hele team na melijk recruteren uit de hoog ste groep, groep acht. Bij wat kleinere, zoals de Oosterburcht is het zevental ook samenge steld met voetballers uit de groepen zes en zeven. Tegen De Startbaan uit Vlis- singen leek dat lengteverschil al beslissend. De 1-0 achter stand stond binnen twee minu ten op het bord. Gelukkig was daar Ronald Zwager nog. Het talent, dat nu bij RBC in Roo sendaal voetbalt, wordt door zijn medespelers veelvuldig in het spel betrokken. Terecht, blijkt uit de vele doelpunten die hij maakt. Dat hij af en toe een haannetje te veel uit wil lijke vijfde plaats op de 100 meter sprint. Dit jaar werd Cooman bovendien zesde op de 60 meter. De tijd van 7.17 secon den die ze daar liep was overi gens dezelfde als waarmee ze in 1994 nog eerste werd. Cooman heeft in Burgh-Haam- stede concurrentie van atlete Irma Heeren en korfballer Dennis Voshart. Heeren, af komstig uit Middelburg, werd wereldkampioene run-bike- run en won tevens zilver op de Europese titelstrijd. Daar naast werd ze onder andere ook nationaal kampioen op de triathlon. Voshart bereikte met zijn ploeg DKOD de finale om het NK-zaalkorfbal, werd gekozen voor het nationale spelen en daardoor balverlies lijdt wordt door zijn ploegge noten voor lief genomen. Zo lang hij maar scoort. Gewaarschuwd Dat doet hij dus frequent. Te gen De Startbaan (3-1) winst, twee keer en vervolgens tegen De Werf en De Moolhoek maakt hij ook nog eens een handvol doelpunten. Het is ook niet de eerste keer dat de Oosterburcht succesvol is in het schoolvoetbal. Vorig jaar haalde het elftal ook al eens de Zeeuwse finale. Deze tegen standers kennen de kunsten van Zwager nog niet. Dat was op de Schouwen-Duivelandse toernooidag wel anders. Toen hadden vriendjes, die ook bij RBC voetballen, maar in Zie rikzee en Bruinisse school gaan, hun ploeggenoten al ge waarschuwd voor die dekselse linksbuiten. Met drie gewonnen wedstrij den, is het team van de Ooster burcht halverwege de middag hard op weg om zich te plaat sen voor de landelijke finale die over enkele weken in het Damescompetitie 4c klas B Arncmuiden-Middclburg Oostkapcllc 2- Zcclandia (8/5) Se klas A ZSC-Zonnemaire Dauwendacle-Vlissingen 2 Bekercompetitie Zaterdagbekcr Finale Nicuwdorp-Bcvelandcrs 2 Zondagbeker Zierikzee 3-Hulstcrloo Lcwcd. Boys-Corn Boys Brcskens 2-Clingc (16/5) Juniorenbeker Halve finale Zierikzee Bl-Vlissingen BI (17/5) (lerr. Goes) Finale Walcheren Cl-Terneuzen Cl (terr. Brcskens) verre Apeldoorn wordt gehou den. Als Zwager weer eens scoort is het bovendien duide lijk dat zijn grootste sympa thieën niet uitgaan naar RBC, maar naar Feyenoord. Hij geeft eeh'perfecte imitatie weg van Mike Obiku. De Feyenoord- /sp'its die bij ieder belangrijk doelpunt zijn shirt uittrekt. Terwijl coach Ab van Beek zijn pupillen nog even wijst op het feit dat ze te veel ruimte weg geven, zijn de spelers het ad vies alweer vergeten zo gauw ze in het veld staan. Net als de raad dat er goed overgespeeld moet worden. Alleen dat 'we moeten werken als een paard', blijkt er bij de jongens wel in te gaan. Kerels De vierde partij tegen de Ich- tusschool (Wolfaartsdijk) wordt nog wel gewonnen, maar daarna stonden de jongens van de Regenboog tegenover de Schouwen-Duivelandse kam pioenen. Die kerels waren dui delijk een maatje te groot voor Zwager en zijn kornuiten en tja dan is de motivatie weg en wil Michel Flikweert is daarente gen weer helemaal fit. Coach Piet Diepenhorst: ,,We gaan daar gewoon gezond voetbal len. Maar na de nederlaag van zaterdag is de echte sfeer voor zo'n duel weg. Normaal gespro ken promoveert Dauwendae- le." Op de dinsdagtraining over heerste nog het ongeloof over de recente nederlaag. Diepen horst: ,,We hebben dit seizoen in de competitie thuis maar een keer verloren en dan komt daar een 2-6 tegen Kruiningen overheen. Dan klopt er iets niet. Na de 2-3 was er geen overleg en geen bezinning. Ie dereen wilde zo snel mogelijk naar voren om de gelijkmaker te scoren." SKNWK vertrekt zaterdag per bus naar Middel burg, al had Diepenhorst de het in de laatste wedstrijd ook niet meer zo. De Schalm is met 0-1 te sterk. Eindstand: 1. De Regenboog uit Oostkapelle, 2. De Ooster burcht uit Oosterland, 3. De Werf uit Philipinne, 4. De Startbaan uit Vlissingen, 5. De Moolhoek uit Kapelle, 6. De Schalm uit Stavénisse en 7. De Ichtusschool uit Wolfaartsdijk. Overige teams Schouwen-Dui- 'veland: In Biervliet werd het jongenselftal van 't Staepelof derde in zijn poule. Hierdoor werden de kruisfinales net ge mist. Het team eindigde als vijfde. Bij de meisjes-zevental len was Binnen de Veste de Schouwen-Duivelandse afge vaardigde in de Zeeuwse schoolfinale. Op het terrein van W Noormannen was er voor de meiden geen succes te behalen. Een tiende plaats was hun deel. PARIJS (ANP) - Een historisch doelpunt heeft Real Zaragoza woensdag de Europa Cup voor bekerwinnaars opgeleverd. Een ongelooflijke treffer van Nayim velde in de laatste mi nuut van de tweede verlenging bekerhouder. ArsenaLJiJL- ZIERIKZEE - B-junior Jurgen de Lang (Delta Sport) heeft tij dens de Open Rotterdamse meerkamp zijn persoonlijk re cord verbeterd. Tijdens de negen onderdelen behaalde De Lang 5215 punten. Hij eindigde daarmee op de tweede plaats, net achter Row dy Middelkoop die tot 5364 punten kwam. Aan de wed strijd namen 21 B-junioren deel. Het persoonlijke record van De Lang betekende tevens het club record van zijn vereniging Delta Sport. Ook op de onder delen sneuvelden er een per soonlijk record en een clubre cord. Bij het verspringen reik te De Lang tot een nog nooit be haalde afstand van zes meter en 33 centimeter. Een clubre cord sneuvelde er bij het pols stokhoogspringen. Daar ging De Lang over een hoogte van drie meter en twintig centime ter. Het sterkste onderdeel van De Lang blijft het hoogsprin gen. Met een hoogte van 1,83 meter bleef hij alle andere deelnemers voor. spelers voor straf liever laten fietsen. BRUINISSE - De Golfclub Grevelingenhout houdt zater dag een open dag. Belangstel lenden kunnen niet alleen luisteren naar een uitleg over het golfspel, maar mogen ook een balletje slaan. Golfers met minimaal GVB kunnen zaterdag op de grote baan kennis maken met de ac commodatie. Belangstellenden kunnen tussen 10.00 en 16.00 te recht bij Grevelingenhout. Wel dienen zij zich van tevoren tele fonisch aan te melden onder nummer 01113-2650. Verlies bij Blauw-Wit Er was voldoende inzet,, er werd gecombineerd en hard ge werkt. Daaruit kwamen vol doende kansen, maar de ploeg verzuimde deze kansen om te zetten in doelpunten. Blauw wit maakte daar dankbaar ge bruik van om en voor hen veili ge marge vast te houden. Na een ruststand van 5-2 in het voordeel van Blauw-Wit ein digde All-Ready met een 7-5 nederlaag. Aansluiting All-Ready startte deze wed strijd met een complete ploeg. Met Arjan Hage, Patrick den Dekker, Esther Snoek en Mir jam van Tiggelhoven in de eer ste aanval was het Arjan Hage die met een mooi afstandsschot de score opende: 0-1. Dit aan- valsvak kreeg nog meer kan sen, maar wist deze niet te be nutten. De verdediging, be staande uit Wim in 't Veld, Ro nald Snoek, Debbie Voshart en Anne-Marie van Goudoever, kon de aanvallende druk van Blauw-Wit niet langer aan en Blauw-Wit kon daarna uitlo pen naar een voorsprong van 3-1. Het was opnieuw de zuiver schietende Arjan Hage, die zijn ploeg de aansluiting bezorgde: 3-2. De slotfase van de eerste helft was echter weer voor Blauw- Wit en de ploeg wist uit te lo pen naar 6-2 in de rust. All- Ready toonde echter goed spel, waarbij alle spelers veel kan sen kregen. Het missen van de mooiste kansen brak de ploeg echter op. In de tweede helft kwam de score langzaam op gang. Na een kwartier moest Anne-Marie van Goudoever het veld verlaten met een enkel- Vanaf 12.30 uur kan er verza meld worden bij 't Sas in Zie rikzee. Deelnemers zonder ver voer kunnen hier instappen. De eigenlijke wedstrijd begint om 14.00 uur en zal twee uur duren. De definitieve visplaats is afhankelijk van de wind en stroming. Daarom wordt de stek pas vlak voor aanvang van de wedstrijd bekend gemaakt. Er wordt gevist op alle vissoor ten waarbij er voor elke centi meter vis 1 punt zal worden ge geven. Deelname aan de wed strijd is mogelijk voor kinde ren die zelfstandig kunnen vis sen. Er zijn twee leeftijdsgroe pen, namelijk van 6 t/m 11 jaar en van 12 t/m 16 jaar. Er zijn bekers voor de beste visser van elke groep. Opgave voor deze wedstrijd is mogelijk door in te schrijven bij een van de onderstaande te lefoonnummers. HSV Ooster- PV Zierick Met een zwakke noord- noordoosten wind was er op 6 mei een mooie vlucht voor de duiven van de PV Zierick- leden vanuit Rambouillet over een afstand van 369 kilometer. 191 duiven waren voor de start ingeschreven en werden om 7.15 uur gelost. 12.12 uur arri veerde bij de combinatie Van der Kamp in Noordwelle de eerste duif, die een snelheid had bereikt van 1202 meter per minuut. Leen Heyboer wist een mooie tweede plaats te bezet ten, gevolgd door een duif als derde bij Wim Blom. Het con cours werd om 12.43 uur geslo ten door Jan den Hengst. Combinatie Van der Kamp 1, 5, 7, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 22, 24, 27, 31, 38, 43; L. Heyboer 2, 37; W. Blom 3, 8; R. Bolle 4, 17, 19, 25, 26, 30, 34; G. Hogervorst 6, 18, 28, 29, 42, 46, 47; J. den Hengst 13, 40, 48; Combinatie Verbièst- Verseput 16, 21, 36, 39, 44; M. K. Krijger 20, 32, 35; P. Hillebrand 23; Gebr. Berrevoets 33, 45; Kaaysteker den Boer 41. blessure en zij werd goed ver vangen door Saar Tbrensma. Pas na 18 minuten werd er weer gescoord en nam Blauw-Wit een grotere voorsprong: 7-2. Het was wederom Arjan Hage, die met zijn derde doelpunt voor All-Ready scoorde. Ro nald Snoek wist in de 33e en 35e minuut met een doorloop- bal en strafworp de nederlaag voor All-Ready te beperken tot twee doelpunten: 7-5.* Sprokkelen Ondanks het goede spel bleef All-Ready wederom met lege handen. Resten er nog twee wedstrijden om de eer te red den en wat punten bijeen te sprokkelen. Aanstaande zater dag staat de thuiswedstrijd te gen Stormvogels op het pro gramma (16.00 uur op sport park Bannink) en een week la ter moet de ploeg nog op be zoek bij DSO in Klundert. Stand promotieklasse A Stormvogels 4 6 Blauw-Wit 4 6 DSO 4 4 All-Ready 4 0 De All-Ready A-junioren speel den zaterdag tegen Keepfit uit Roosendaal. Na vorige week van DSO All te hebben gewon nen, werden opnieuw punten gepakt. Na een prima gespeel de le helft werd met 6-1 gerust. Na de rust was' alles wat min der. Er werd door beide ploe gen nog twee keer doel getrof fen. Doelpunten: Saskia Stout- jesdijk 3, Michiel Brul 2, Anouk van Tiggelhoven 1, Leo- nie van Nieuwenhuijze 1, Jan- Willem v. Nieuwenhuijze 1. schelde; L Bolier 01114-2250, HSV t Zijpe; T van de Enden 01608-37449, HSV de Krabbe; J van Leenen 01110-14570, HSV Dreischor N Romijn 01110- 12149. AMSTERDAM (ANP) - Met hangen en wurgen is Ajax woensdagavond officieus kam pioen geworden. De 25e titel werd min of meer een feit met een wedstrijd van slecht voet bal tegen FC Utrecht. Pas in de slotfase gaven de gasten een voorsprong weg, tot stand ge komen door een prachtig doel punt van de sterke Gorter, 2-1. Peter van Vossen begon in de basis, maar werd in de rust ge wisseld. PV Duiveland Uitslag van de wedvlucht van uit Rambouillet op 6 mei. Ge lost om 7.15 uur met een noord oosten wind, 22 deelnemers, 307 duiven. Aankomst eerste prijsduif 12.20 uur, snelheid 1204 meter per minuut, aan komst laatste prijsduif 12.59 uur, snelheid 1070 meter per minuut. H. P. v. Noorden 1, 16, 18, 45, 52, 55, 68; Combinatie Dooge- Groenleer 2, 14, 35, 47, 58, 66, 75, 76; C. Bal 3, 8, 17, 29, 30, 42. 63, 65; A. de Ronde 4, 5, 12, 20, 24, 43, 51; C. v. Dijke 6, 28, 31, 41, 71, 74; C. Krijger 7, 11, 54, 57; L. Knop 9, 40, 60; L. J. de Bruine 10, 23, 33, 59, 61, 72, 77; J. L. de Bruine 13; W. v. d. Meu- len 15, 19, 22, 27, 39; J. A. Ge braad 21, 34; M. v. d. Wielen 25, 36, 46, 48; J. J. Douwes 26, 56; A. de Jonge 32, 49, 67, 69, 70; T. Soeteman 37, 64, 73; H. v. d. Maas 38; A. J. Knop 44, 62; L. J. v. d. Wielen 50, Hans Holwerda 53. BURGH-HAAMSTEDE - In het Sport- en recreatie centrum Westerschouwen komt morgen de top van de Zeeuwse sportwereld bijeen voor het Sportgala 1995. In Burgh-Haamstede wordt dan de Zeeuws Sporter van het jaar 1994 gekozen. Nelli Fiere-Coo man uit Nieuwerkerk is een van de drie genomineer den voor deze hoogste provinciale onderscheiding. Het gala is georganiseerd door de Zeeuwse Sport raad. team en ontving de onderschei ding van beste speler van het seizoen 1994-'95. De Goesenaar speelde enige jaren geleden nog voor het Zierikzeese All- Ready. De aanmoedigingsprijs 1995 zal gaan naar kogelstoter Er- win Simpelaar, zwemster San dra Temmerman of judoka Eli sabeth Willeboordse. Naast het. uitreiken van de prijzen be staat het sportieve hoogtepunt van de avond uit een badmin- tondemonstratie van de Neder landse topspëlërs Brenda Beenhakker en Quinten van Daim. De presentatie van het gala, dat om 19.15 uur begint, is in ha'hden van Jan Douwe Kroeske. Nelli Fiere-Cooman. KLOETINGE - De hoofdmacht van korfbalvereni ging All-Ready heeft ook de vierde wedstrijd in de promotieklasse A verloren. Blauw-Wit was in Kloe- tinge met 7-5 te sterk. Hoewel de Zierikzeese korf ballers zeker wat spelopvatting en inzet betreft niet onder hoeven te doen voor de meeste tegenstanders, blijft de afwerking en daarmee ook de score onder de maat. Ronald Zwager van de Oosterburcht uit Oosterland is opnieuw een tegenstander te slim af. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Voetballen doe je voor een club, maar soms ook voor je school. Vaak overlapt dat elkaar. Zoals bij het zevental van De Oosterburcht uit Oos terland. De meeste spelertjes, bijna allemaal D- pupillen, spelen ook bij Duiveland. Een enkele leer ling gaat echter voor zijn wekelijkse trainingen en partijtjes al de gemeentegrens of zelfs de provincie grens over. Die speelt dan bij voorbeeld bij RBC. Zo'n jongen in je team, dat scheelt een stuk. Groep A5 DFS Al-Bruse Boys Al Groep A7 Veere Al-SKNWK Al Groep A9 Rillandia Al- Zierikzee Al Groep B2 Krabbcndijke Bl-ZSC BI Groep B3 SKNWK Bl-Wolf.dijk BI Groep B4 DFS Bl-GPC BI RCS B2-WIK BI Groep B5 Kruiningen Bl- Zierikzee B2 Bruse Boys Bl- Hoedekenskerkc BI Groep C7 Zierikzee Cl- Jong Ambon Cl Groep C8 Wolf.dijk CI-SKNWK Cl Wcmcldinge Cl- Duiveland Cl Zonnemairc Cl- Cortgene Cl Groep CIO Serooskerke CI-MEVO Cl Bruse Boys Cl- Ooslkapelle Cl Zierikzee C2-DFS Cl Groep Cll Renesse Cl- Zld. Sport Cl Groep C15 Dreischor Cl-RCS C4 Middelburg C3- DFS Cl SKNWK naar Dauwendaele NIEUWERKERK - Het is nog onduidelijk of SKNWK zaterdag in de uitwedstrijd tegen Dauwen daele kan beschikken over Chris van Oudheusden. Hij viel vorige week in het met 2-6 verloren duel met Kruiningen uit met een voetblessure. ZIERIKZEE - Tijdens de zaterdag 27 mei te houden Nationale Hengeldag, organiseren de vier Schouwen-Duivelandse hengelsportverenigingen De Krabbe, 't Zijpe, Dreischor en Oosterschelde een zee- hengelwedstrijd voor de jeugd. Er zal gevist worden aan de zeedijk in de buurt van Zierikzee. K O A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9