Speciale aandacht voor landschap en natuur tijdens Waterschapsdag Osse Meerderheid raad voor weghalen bossages Zierikzeese Nobelpoort Aanleg ontsluitingsweg Den Jodie Foster in de film Synopsis 1 1 Concert-rondreis begint in Dreisehor stukken Zuiveringsinstallatie en gemaal open Huizen Nieuw- Haamstede Diefstal Raad van State verklaart beroepen ongegrond 4 DONDERDAG 11 MEI 1995 NR 25770 5 Rioolwaterzuiveringsinstallatie De Verseput bij Kerkwerve is zaterdag 20 mei van 12.00 tot 16.00 uur toegankelijk voor het publiek. (Foto: Joop van Houdt). 'ZIERIKZEE - Onder het motto 'Het waterschap: natuurlijk!' haken de zeven Zeeuwse waterschappen en het Centraal Laboratorium Zeeuwse Waterschappen in op de landelijke Waterschapsdag die voor de derde keer gehouden wordt op zaterdag 20 mei. Bij de editie 1995 van de landelijke Waterschapsdag wordt speciale aan dacht besteed aan natuur en landschap. Op Schouwen-Duiveland worden de deuren van het gemaal in Prommelsluis en de rioolwaterzuiveringsinstallatie De Verseput bij Kerkwerve opengezet. Sint Laurens en Souburgs Koper Quintet Het Souburgs Koper Quintet. DREISCHOR - De Nederlandse Hervormde kerk op de Ring in Dreisehor is de eerste locatie waar het Vo caal Ensemble Sint Laurens en het Souburgs Koper Quintet hun tien-jarig bestaan vieren met een con cert. Het betreft het eerste van een aantal concerten die worden uitgevoerd in verschillende Zeeuwse plaatsen. Het concert in Dreisehor is op zondag 14 mei en begint om 20.00 uur. De waterschappen zijn de oud ste lokale overheid in Neder land. In de Middeleeuwen zijn ze geleidelijk ontstaan. Land eigenaren moesten samenwer ken om dijken aan te leggen en te onderhouden en voor een goede afwatering te zorgen. Vanuit deze samenwerking ontstonden de eerste water schappen. De bestuurders wer den toen al hoofdingelanden genoemd. Zij werden gekozen door de ingelanden. Rond 1850 waren er in Nederland zo'n 3500 waterschappen. Dat aan tal is inmiddels drastisch te ruggebracht. Eilanden Nu is er nog een speciaal water- Het idee om de bossages ten noorden van de Nobelpoort weg te halen is afkomstig van de Vereniging Dorp, Stad en Land. Volgens deze vereniging nemen de bossages het zicht weg op de monumentale poort. J. J. Geleijnse zag dit probleem niet. Volgens hem slaan de mensen die de poort beter wil len zien van de weg af om zo een beter zicht te hebben op de poort. De bossages kunnen wat hen betreft wel gesnoeid wor den, maar verder dan een door kijk vanuit de poort wilde hij niet gaan. De Bruijne was eenzelfde me ning toegedaan. Het weghalen van de struiken is volgens hem nadelig voor de verkeersveilig heid op de rotonde en de N59. De poort leidt dan alleen maar af, luidde zijn mening. Beide heren waren gisteren in de minderheid. De fractieverte- BROUWERSHAVEN - De af deling Algemeen Juridische en Bestuurlijke Zaken van de Raad van State heeft de beroe pen, die omwonenden aante kenden tegen de aanleg van een nieuwe ontsluitingsroute vanaf Den Osse naar de De- lingsdijk ongegrond ver klaard. Dat houdt in dat met de aanleg van de ontsluitingsweg kan worden begonnen. De huidige ontsluiting van het recreatiege bied Port Greve in Den Osse schap voor Schouwen-Duive land, maar in die situatie komt verandering. Vanaf 1 januari 1996 zijn er nog vier water schappen in Zeeland. Ook op bestuurlijk gebied is er een en ander veranderd in de water schapswereld. De in 1992 van kracht geworden Waterschaps wet geeft de mogelijkheid om het bestuur van de waterschap pen te verbreden. Naast eige naren van grond en onroerend goed en vertegenwoordigers van de categorie bedrijfsge- bouwd hebben nu ook ingezete nen en pachters zetels in het be stuur. Nederland is een echt water land, en dat geldt natuurlijk met name ook voor de provin cie Zeeland. Voor een goede verdeling van dat water zorgen Van der Veer: „Te rigide be leid". genwoordigers van PvdA, D66 en CDA geven het college als vindt plaats door de kern Brouwershaven, via Schouwse- dijk, Grachtweg en Kromwal. Een ontsluiting die verkeers overlast en verkeersproblemen veroorzaakt in de kern Brou wershaven en op de Schouwse- dijk. Uit onderzoek bleek dat de verkeerscapaciteit van de Schouwsedijk bij het huidige verkeersaanbod reeds wordt overschreden. Naar verwach ting neemt de verkeersintensi teit de komende jaren nog sterk toe. De rechtbank is van mening van oudsher de waterschap pen. Zij zijn ook verantwoorde lijk voor schoon water, water keringen, wegen en een mooi landschap. De Zeeuwse water schappen hebben vooral de laatste jaren een groot aantal natuurgerichte projecten uitge voerd. Mede om deze vorm van water- schapswerk meer bekendheid te geven zullen de waterschap pen op zaterdag 20 mei bijzon dere aandacht besteden aan het thema natuur. Het Waterschap Schouwen-Duiveland brengt bij de Cauwersinlaag in Zierik- zee en de Wevers- en Flaau- wersinlaag in Kerkwerve bor den aan met informatie over projecten die in het kader van de subsidieregeling Regionaal Intregraal waterbeheer (Regi- advies de bossages in zijn ge heel weg te halen. Tuinhuisjes Tijdens de commissievergade ring kwam ook het beleid van de gemeente ten aanzien van tuinhuisjes in de binnenstad van Zierikzee aan de orde. Aan leiding hiervoor was het weige ren van een bouwvergunning aan de heer J. Boot voor de bouw van een tuinhuisje bij zijn woning aan de Zuidwel- lestraat. De dakhelling van dit tuinhuisje bedraagt twintig graden, terwijl het bestem mingsplan minimaal dertig graden als eis stelt. De commissie bezwaar- en be roepschriften heeft het college geadviseerd voor Boot een uit zondering te maken. Het colle ge volgde dit advies echter niet op en weigerde vergunning te dat de gemeente Brouwersha ven in planologisch opzicht te recht heeft besloten een ont- sluitingweg aan te leggen van Den Osse naar de Delingsdijk. Ook de economische uitvoer baarheid van het plan staat volgens de rechter genoegzaam vast. De bezwaren, die omwo nenden tegen het plan indien den worden afgewezen. Volgens de rechtbank is niet gebleken dat de nieuwe ont sluitingsroute tot verkeersge- vaarlijke situaties zal leiden, wa) in gang gezet of reeds uit gevoerd zijn. Het gaat op Schouwen-Duive land om het herstel van ge noemde gebieden door het ver wijderen van slib, het slaan van kwelputten en de aanleg van broedvogeleilandjes. Naast deze te bezichtigen ge bieden zijn de rioolwaterzuive ringsinstallatie De Verseput en het gemaal Prommelsluis tus sen 12.00 en 16.00 uur open gesteld voor het publiek. De Zeeuwse waterschappen hebben voor de Waterschaps dag gezamenlijk een fotowed strijd uitgeschreven. Onder het motto 'Waterschapsdag: Ja, na tuurlijk!' kunnen bezoekers van de Waterschapsdag mee dingen naar aantrekkelijke prijzen. verlenen. Volgens J. Th. M. van der Veer (D66) en C. Legemaate 'ten onrechte. Volgens hen moet het mogelijk zijn in individue le gevallen af te wijken van het bestemmingsplan. Van der Veer sprak van een ,,te rigide beleid" van het college. De ove rige fracties onthielden zich van een stellingname wegens het ontbreken van voldoende informatie over dit onderwerp. De kwestie werd doorgescho ven naar een volgende vergade ring. Het gevolg is dat Boot in be roep gaat bij de Rechtbank in Middelburg tegen de beslissing van b en w zijn bezwaarschrift op de weigering van de bouw vergunning ongegrond te ver klaren. ,,Dat moet wel anders kom ik niet verder". Hij zit al sinds 1 juni 1994 te wachten op toestemming om zijn tuinhuis je te mogen bouwen. die niet zijn op te lossen door verkeersmaatregelen. De vrees van omwonenden dat hun gebouwen en woningen bij verbreding van de Dirksweg in waarde zullen dalen is volgens de rechter bij een afweging van belangen niet zo gewichtig dat daardoor goedkeuring aan het plan moet worden onthouden. Door de akoestische grens waarde voor de woning van J. L. Geluk te verhogen tot 51 dB(A) werd ook het bezwaar van mogelijke geluidsoverlast ongedaan gemaakt. BURGH-HAAMSTEDE - Er bestaan plannen om op het parkeerterreintje tegenover hotel Vliegveld aan de Toren- weg in Nieuw-Haamstede twee woningen te bouwen. Tijdens een openbare vergade ring op dinsdag 16 mei in het gemeentehuis in Burgh- Haamstede brengt de gemeen telijke commissie ruimtelijke ordening advies uit over dit plan. Om de huizen te kunnen bouwen is een artikel 19- procedure nodig. Tijdens de vergadering komt ook het con ceptplan voor actualisering van het bestemmingsplan Haamstede Zuid-West aan de orde. De vergadering begint om 19.30 uur en kan door iede re belangstellende worden bij gewoond. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Haaksbergen- Buurse: J. A. Kremer te Frane- ker en Herbayum; door de Ge nerale Synode als predikant voor buitengewone werkzaam heden (ten behoeve van de pro testants geestelijke verzorging in de inrichtingen van justitie): H. Brandsen, predikant voor buitengewone werkzaamheden te Harderwijk (geestelijk ver zorger bejaardencentrum Wei- deheem). Beroepen te Vriezenveen (bui tengewone wijkgemente Beth- El): M. van Kooten te Mont- foort; te Zwolle (wijk 4) (toez.): M. Oostenbrink te Baambrug- ge (part-time); te Harderwijk (wijk 1): L. W. Ch. Ruijgrok te Middelharnis, die bedankte voor Veenendaal (wijk 6). Gereformeerde Kerken Benoemd te Leiden als pasto raal werker: mevr. H. S. de Jong-Bol, wonende te Zegveld, die deze benoeming heeft aan genomen. Aangenomen naar Katwijk aan den Rijn: drs. A. B. Wolters te Staphorst/Rouveen. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Zwolle: A. Hilbers te Emm en. Aangenomen naar Alblasser- dam: W. W. Nijdam te Hilversum-Oost. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Moerkapelle: C. G. Vreugdenhil te Lelystad. Gereformeerde Kerken Beroepen te Vlagtwedde: R. E. Stiemer, kandidaat aldaar, die dit beroep heeft aangenomen. Beroepbaarstelling: R. E. Stie mer, kandidaat te Vlagtwedde. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Rotterdam-Zuid: J. J. van Eckeveld te Zeist. Bedankt voor Westkapelle: J. M. Kleppe te Rijssen. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Meliskerke: P. Me lis te Nieuw-Beijerland. Bedankt voor Goes: J. J. van Eckeveld te Zeist. Ds. P. Melis bedankt voor beroep NIEUWERKERK - Ds. P. Melis te Nieuw-Beijerland, heeft be dankt voor het beroep dat door Nieuwerkerk op hem was uit gebracht. Ds. Melis werd gebo ren op 21 november 1949 en is sinds 1989 predikant te Nieuw- Beijerland. Do redactie behoudt zich hel recht voor ingekomen stukken m Ie korten Plaatsing betekont met dat do inhoud door de redactie wordt onderschreven Inge zonden stukken zqn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van dr brie!- bekend moeten zqn Het lijkt soms wel of er niets meer veilig is. Dan denk je dat je in Zierikzee niet zo veel te maken hebt met de criminali teit waar je zoveel over hoort, maar dat is niet zo. Ik ben af hankelijk van mijn rolstoel en gebruik daarin vaak een scha pewollen vachtje, maar dat bén ik nu kwijt. Tben ik pas samen met mijn man op bezoek was bij mijn dochter moest mijn rolstoel buiten blijven staan. Met het vachtje erin. Tben we na een tijdje weer buiten kwa men bleek het vachtje verdwe nen. Dus zelfs in Zierikzee is niets meer veilig. Bedankt! Mevrouw Goudzwaard Meelstraat 24 Zierikzee Samen plezier beleven aan mu ziek en dit overbrengen op het publiek is de drijfveer van bei de amateur-ensembles. Via concerten in en buiten de pro vincie Zeeland verwierven Sint Laurens en het Souburgs Koper Quintet zich de afgelo pen jaren elk afzonderlijk een plaats in de Zeeuwse muziek wereld. Daarnaast traden de ensembles regelmatig samen op. De combinatie van meerstem mige a capella zang en koper- blaasmuziek bleek goed aan te slaan bij het publiek. Omdat De hoofdrol in de film wordt gespeeld door Oscar-winnares Jodie Foster. Haar tegenspe lers zijn Liam Neeson en Na tasha Richardson. Het verhaal speelt zich af in de wildernis van de Blue Ridge Mountains in North Carolina. Nell (Jodie Foster) leeft daar afgesloten van de buitenwereld en deze tijd en spreekt een eigen onver staanbare taal. Wanneer haar moeder overlijdt en arts Jero me Lovell (Liam Neeson) het afgelegen huis bezoekt ontdekt hij Nell. Niemand wist van haar bestaan af. Lovell roept de hulp in van psy chologe Paula Olson (Natasha Richardson) die Nell voor on derzoek in een imdehting wil opnemen. Lovell verzet zich beide ensembles dit jaar tien jaar bestaan besloten ze samen een concert-rondreis te houden door de provincie. De reis kreeg het thema Twee maal tien. De concerten omvatten een combinatie van meerstem mige a capella zang en koper- blaasmuziek. HAARLEM (ANP) - De Fiscale Inlichtingen en Opsporings Dienst (FIOD) ontkent de afge lopen jaren via een Duitse tip gever drugs op de criminele markt te hebben gebracht. hiertegen en krijgt toestem ming Nell drie manden te ob serveren in haar eigen omge ving. Hij wil aantonen dat ze niet gestoord is, maar slechts verwaarloosd. Hij slaagt er in contact te maken en langzaam ontstaat wederzijds vertrou wen. Aanvankelijk bestaan tussen Lovell en de psychologe, die Nell ook observeert, grote spanningen en kunnen zij slecht samenwerken. Door de ontwapenende Nell komen zij nader tot elkaar en tussen hen drieën ontstaat een speciale band. Die rust wordt wreed verstoord wanneer de buiten wereld gretig af komt op het verhaal van de 'wilde vrouw'. De film is zowel zaterdag als zondag te zien vanaf 20.00 uur. ZIERIKZEE - De Zierikzeese fracties van PvdA, D66 en CDA, samen goed voor tien van de vijftien raadsze- -tels, zijn voor het weghalen van de struiken ten noorden van de Nobelpoort/ Dat bleek gisteren tijdens de vergadering van de commissie ruimtelijke ontwikkeling. VVD en SGP/RPF/GPV willen niet verder gaan dan een doorkijk vanuit de Korte Nobelstraat gezien. Volgens J. de Bruijne (SGP/RPF/GPV) moet de ver keersveiligheid prevaleren boven het zicht op de poort. In bioscoop de Concertzaal ZIERIKZEE - De film Synopsis, gebaseerd op het to neelstuk Idioglossia van Mark Handly draait zater dag 13 en zondag 14 mei in de Zierikzeese bioscoop de Concertzaal.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 5