Lamellen lente actie 475,- 375,- gemeente Zfllrikzee GEMEENTE BROUWERSHAVEN 2 lamelgordijnen compleet en gemonteerd Aul keri ne. 01110-17086 DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN DAMES in kunststof nu fn stof nu V N U VOOR AL UW REKLAMEDRUKWERK Hoorzitting speelvoorzieningen Kolkenzuigen Goedgekeurde verordening GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN .omdat ik mijn voeten zo nodig heb... BIRKENST0CK voeterr Betaal niet meer dan nodig is JWOENSDAG 10 MEI 1995 NIEUWSBODE EXTRA Commissies De commissie Financiën en Economische Zaken vergadert donderdag 11 mei om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis over subsidieverzoeken van de Goese Operette Vereniging, de Nederlandse Vereniging van Blinden en Slechtzienden, afdeling Zeeland en het Anti-Discriminatiebureau Zeeland. De Stichting Algemene Bejaardenhuisvesting en - verzorging Zierikzee vraagt gemeentegarantie voor een lening voor de aanschaf van keukenappara- tuur Op de agenda staan financiële punten als de begro ting 1996 en de eerste begrotingswijziging 1995 van de Zeeuwse Muziekschool, de tweede en derde be grotingswijziging 1995 van Samenwerkingsverband Welzijnszorg Oosterschelderegio en het nadelig ex ploitatiesaldo van werkvoorzieningsschap "Bin nenhof". Kredieten zijn nodig voor de aanschaf van twee portofoons door de brandweer en de aanschaf van materialen door de plantsoenendienst. De overige agendapunten zijn het gebruik van financiële deri vaten en de hertaxatie van de Onroerende Zaakbe lastingen. Iedere burger kan een commissievergadering bij wonen. De op de vergadering betrekking hebbende stukken liggen ter inzage in de leeskamer in het stadhuis. U kunt de stukken tijdens kantooruren inzien na afspraak met de secretaris van de com missie. Voor de commissie Financiën en Economi sche Zaken is dit de heer A. J. Geleijnse. Voor het bezoeken van de vergadering hoeft u zich niet van te voren aan te melden. Voorafgaand aan het behandelen van een agendapunt krijgt u de ge legenheid het woord te voeren. Daarna heeft u in twee termijnen de gelegenheid met de raadsleden mee te spreken. U kunt zich abonneren op de commissiestukken. Dit betreft de agenda's voorafgaande aan de verga dering en de verslagen achteraf. Voor één raads commissie kost dit 13,25 en voor alle raadscom missies 52,- per jaar. Heeft u hiervoor belangstelling dan kunt u u abonneren bij de afde ling Interne Zaken in het stadhuis, tel. 13151. Wijkavond Sociale Vernieuwing- in Poortambacht In maart heeft de gemeente in de wijk Poortam bacht een enquête gehouden onder het thema "So ciale Vernieuwing". Alle gemeenten in Nederland krijgen namelijk een rijksbijdrage uit het Fonds Sociale Vernieuwing. Deze bijdrage kan zelfstandig besteed worden aan zaken die de dagelijkse leefomgeving verbeteren. De enquête, waarvoor 800 inwoners van de wijk Poortambacht zijn aangeschreven, moet de gemeen te een inzicht geven in wat onder de bewoners leeft. De enquête is door 487 personen ingevuld, een erg hoog percentage. De resultaten worden tijdens een wijkbijeenkomst gepresenteerd. Deze vindt plaats op maandag 15 mei a.s. om 19.30 uur in de aula van Scholengemeenschap Schouwen-Duiveland (de voormalige LTS), Hatfieldpark 1 in Zierikzee. In het programma van de wijkavond is tijd inge ruimd om in groepjes met raadsleden te discussië ren. Dit gebeurt aan de hand van enkele stellingen. Uiteraard is er voldoende tijd om uw eigen speci fieke vragen te stellen. Het programma van de wijkavond is als volgt: 19.30 uur Ontvangst met een kopje koffie 19.45 uur Opening door de heer D. van der Wek ken,wethouder welzijn Presentatie van de resultaten van de en quête door Mascha Geleijnse, 'die het on derzoek heeft uitgevoerd 20.15 uur Voorstelling door theatersport genoot schap Kiekieres 20.45 uur Discussie in groepjes onder leiding van een raadslid 21.30 uur Pauze 21.45 uur Conclusie van de discussies, door wethou der D. van der Wekken 22.00 uur Afsluiting Het gemeentebestuur nodigt de inwoners van Poortambacht graag uit om deze wijkbijeenkomst te bezoeken. een markies buitenzonwering, plaatselijk bekend Dam 14. Genoemde aanvraag met bijbehorende bescheiden ligt met ingang van 11 mei a.s. gedurende twee weken ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis op werkdagen van 09.00-12.00 uur. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan men de zienswijze tegen het v?Wenen van een ver gunning op grond van artikel 11 van de Monumen tenwet schriftelijk kenbaar maken aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Bouw garage/berging De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat door de heer J. van Dongen. Evertsenstraat 2, een bouwaanvraag is ingediend voor het bouwen van een garage/berging, plaatselijk bekend Mulock- straat 68c, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie G nr. 586. Genoemde aanvraag is in strijd met het geldende bestemmingsplan "Malta". Burgemeester en wet houders zijn bereid aan de ingediende bouwaan vraag medewerking te verlenen door ingevolge ar tikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het bestemmingsplan. In verband met het voorgaande liggen de op voor noemde bouwaanvraag betrekking hebbende be scheiden met ingang van 11 mei a.s. gedurende veertien dagen ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis op werkdagen van 09.00-12.00 uur. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan men bedenkingen tegen het verlenen van een vrij stelling schriftelijk kenbaar maken aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend dat bij hen meldingen op grond van artikel 8.41 Wet milieubeheer zijn ingekomen van: 1. de directie van Ex Libris, voor het van toepas sing worden van het Besluit detailhandel milieu beheer op een grafisch adviesbureau/uitgeverij op het adres Visstraat 11; 2. de heer L. Legemate, voor het van toepassing worden van het Besluit melkrundveehouderijen milieubeheer op een agrarisch bedrijf op het adres Groene Weegje 12. Informatie over genoemde melding kunt u verkrij gen bij de afdeling Algemene Zaken van in het stadhuis. Bouwplannen A. Ingekomen meldingen (art. 42 Woningwet) plaatsen tuinhuisje aan de Volkerakstraat 57 door J. A. Schiettekatte; plaatsen tuinhuisje aan de Volkerakstraat 59 door A. A. Wandel. B. Verkeersbesluiten Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26, lid 1 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer maken burgemeester en wethou ders bekend dat met ingang van 11 mei a.s. de vol gende verkeersbesluiten ter inzage liggen, afdeling algemene zaken: a. de aanleg van een voetgangersoversteekplaats (met een verkeersdrempel) in de Grevelingen- straat, ter hoogte van de Miereweg; b. het terrein Pieterseliestraat aan te wijzen als parkeergelegenheid (met de tekst "alleen in de vakken") Tegen de verkeersbesluiten (onder B.) kan men op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na deze bekendmaking een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Monumentenwet De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat door de heer M. Spelt, Dam 14, Zierikzee, een aan vraag om vergunning ingevolge artikel 11, lid 2, sub a van de Monumentenwet is ingediend voor het vervangen van een valscherm buitenzonwering in Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse informatierubriek van de ge meente. Redactie: Bureau Voorlichting Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee Tel. 01110-13151 MONUMENTENSTAD - PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE Uit onze schitterende collectie Lamelbreedte 89 mm max 2 25 m. breed x 3 m. hoog Ook andere maten leverbaar tegen scherpe pnjzenl BEL IMU Kunststof lamellen Jaloezieën Rolgordijnen tot 30% korting tot 30% korting tot 10% korting Windéko-prijzen zijn echt all-in! vrijblijvend thuis winkelen gratis meten gratis vakkundige montage 12 maanden volledige garantie* nooit voorrijkosten topkwaliteit i' b g g. bel gratis 06-0226222 Hoofdkantoor Nautilussiraat 167. Tilburg t7 Lagere premies tegen uitstekende voorwaarden. Neem even kontakt met ons op. dan vergelijken wij de premie die u nu betaalt met de laagste premie die wij u kunnen bieden. Het kan u veel geld besparen! Assurantie- en Ei na 11 ciei 7igskci ntoor Geense BV MOLENSTRAAT 61BRUINISSE, TEL. 01113-2310 Ondernemersdiploma: In september begint de nieuwe opleiding voor het ondernemersdiploma (vroeger Middenstandsdi ploma). Duur: één jaar, één avond per week. Belang stelling? Vraag folder bij F'. R. M. van der Sneppen, tel. 01110-12442. EEN MODERNE DRUKKERIJ IN EEN OUDE STAD DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN ZIERIKZEE OPENBARE BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Brouwersha ven brengen ter openbare kennis, dat met in gang van 11 mei 1995 gedurende vier weken ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp van de le herziening van het be stemmingsplan Buitendijksgebied. Het doel van deze herziening is het bestem mingsplan in overeenstemming te brengen met het besluit van Gedeputeerde Staten van Zee land waarbij aan enkele onderdelen van het oor spronkelijke bestemmingsplan goedkeuring is onthouden. Tevens is in de herziening de zogenoemde Afron ding van de Basisinrichting van de Grevelingen verwerkt. Gedurende de bovengenoemde termijn, van 11 mei tot en met 7 juni 1995, kan een ieder schrif telijk zijn zienswijze omtrent de ontwerp-herzie- ning kenbaar maken aan de gemeenteraad van Brouwershaven, Postbus 28, 4318 ZG Brouwers haven. HOORZITTING Het gemeentebestuur van Brouwershaven no digt een ieder uit tot het bijwonen van een open bare hoorzitting over het HERINRICHTINGSPLAN voor de MARKT te BROUWERSHAVEN Deze hoorzitting wordt gehouden op avond 22 mei 1995 om 19.30 uur in het Tonnen- magazijn, Haven Noordzijde 38 in Brouwersha ven. Een tweetal varianten liggen voor een ieder vanaf 15 mei 1995 ter inzage op het stadhuis in Brouwershaven, 's morgens tussen 09.00 uur en 12.00 uur. Tijdens de hoorzitting wordt een toelichting ge geven en bestaat de gelegenheid tot het stellen van vragen en het maken van opmerkingen, Het gemeentebestuur van Brouwershaven, De burgemeester, L. N. LABRUYÈRE De secretaris, A. P. G. v. d. SLUIJS AGENDA VERGADERING COMMISSIE RUIMTELIJK BEHEER 15 MEI OM 19.30 UUR 1. Opening. 2. Vaststelling agenda. 3. Vaststelling verslag vergadering 10 april 1995. 4. Ingekomen stukken en mededelingen a. aankoop gronden Waterschap b. antwoordnota provincie uitbreidingsplan nen bestaande verblijfscomplexen c. takenpakket buitendienst Gemeentewer ken d. takenpakket voorman/uitvoerder Gemeen tewerken e. beëindiging mogelijkheid toekennen van subsidie aan een opvolgend eigenaar-bewo ner bij verkoop van een peremiewoning m.i.v. 1 juli 1995 5. Herindeling. 6. Initiatieven voor een tweetal boerderijcam pings. 7. Voorraadbeheerplan woningbouwvereniging Beter Wonen. 8. Structuurvisie Zuidrand Zonnemaire. 9. Taxaties O.Z.B. 10. Monumentenverlichting, mogelijkheden energiezuinige armaturen. 11. Rondvraag. 12. Sluiting. BEKENDMAKING WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Brouwersha ven zijn voornemens: 1. over te gaan tot ambtshalve wijziging van de op 20 augustus 1975 respectievelijk 9 novem ber 1982 aan de heer M. C. Klaasse krachtens de Wet milieubeheer verleende vergunning met betrekking tot de inrichting aan de Welle- weg 11 te Dreischor, ten behoeve van een landbouwbedrijf. De wijziging zal bestaan uit het toevoegen van voorschriften ten aanzien van geluid en de op slag van brandstoffen en het aanpassen van de overige voorschriften aan de huidige milieu hygiënische eisen. 2. een oprichtingsvergunning ingevolge de Wet milieubeheer te verlenen aan de heer L. J. Hartman, voor het oprichten en in werking hebben van een onderhouds- en hoveniersbe drijf aan Den Osse 5 te Brouwershaven; 3. een oprichtingsvergunning ingevolge de Wet milieubeheer te verlenen aan firma A. van den Hoek Zoon, Zuiddijkstraat 30 te Brou wershaven, voor het oprichten en in werking hebben van een constructie- en installatiebe drijf annex (piotor-)rijwielherstelinrichting aan de Zuiddijkstraat 19-21 te Brouwersha ven. INZAGE De betreffende stukken liggen vanaf 11 mei 1995 ter gemeentesecretarie, Markt 2 te Brouwersha ven, voor een ieder ter inzage tot en met 7 juni 1995 op elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en op maandagavond van 19.00 tot 20.00 uur, tij dens andere uren overdag na telefonische af spraak (tel. 01119-1651). Een ieder kan tot en met 7 juni 1995 gemotiveer de schriftelijke bedenkingen tegen het ontwerp van de wijziging inbrengen bij het college van burgemeester en wethouders. Degene die schrif telijke bedenkingen indient, kan verzoeken zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Het verzoek dient tegelijkertijd met de schriftelijke bedenkingen te worden gericht aan burgemeester en wethouders van Brouwersha ven (Postbus 28, 4318 ZG Brouwershaven). Het college van burgemeester en wethouders van Brouwershaven, namens deze, 3 ING. A. BOOGAARD, directeur Centralè Dienst Gemeentewerken. GEMEENTE Sj^>. Molenstraat 65 (4311 EB) Telefoon 01113-1251 postadres: postbus 50 (4310 AB) Fax 01113-2092 Geopend op werkdagen van 8.30-12.00 uur Een van de aandachtspunten uit het dorpsplan is het verbeteren van de speelvoorzieningen in het dorp. Het is de bedoeling op drie lokaties in het dorp nieuwe speelvoorzieningen te plaatsen, welke vol doen aan de behoefte van de jeugd. Gekozen is voor de lokaties Riekusweel (Haverstraat/Padjes), Westplantsoen en een nader te bepalen lokatie in het centrum. Getracht zal worden om de speel voorzieningen in Riekusweel nog voor de zomerva kantie te plaatsen. Hierbij nodigen wij u als ouders en belangstellenden uit voor een inspraakbijeenkomst op donderdag 18 mei a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis. De bijeenkomst zal in twee delen ingedeeld worden. Het eerste deel van de bijeenkomst is gericht op alle belangstellenden. Het tweede deel van de bijeenkomst die omstreeks 20.30 uur zal beginnen is vooral gericht op de bewoners van Riekusweel. In dit deel zal gesproken worden over de nadere invulling van de speel voorzieningen op de hoek Haverstraat/Padjes. Op maandag 15, woensdag 17 en vrijdag 19 mei a.s. worden de straatkolken in Bruinisse gezogen. U wordt verzocht - indien mogelijk - hiermee rekening te houden. Met dagtekening 25 april 1995 is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zeeland, onder nummer 952141 de 3e wijziging van de verordening op de heffing en invordering van haven-, kade-, zate-, overscheepsgelden en milieurecht in de gemeente Bruinisse. Deze verordening is vastgesteld in de raad van 22 december 1994, raadsbesluitnr. 11Het betreft de wijziging van paragraaf 3.05 van de tarieven- tabel behorende bij bovengenoemde verordening. De verordening ligt kosteloos ter .inzage op het gemeentehuis. 10 mei 1995 Burgemeester en wethouders van Bruinisse Asito schoonmaak en onderhoud bv te Goes vraagt met SPOED voor het schoonmaken van bungalows te Burgh-Haamstede Werktijden op oproepbasis Voor vervoer wordt gezorgd Salaris conform CAO Telefonisch aanmelden: 01100-11210 Openbare raadsvergadering tijdstip: donderdag I8 mei I995, 19.30 uur plaats: gemeentehuis te Scharendijke agenda: I/4 Opening; spreekrecht publiek; notulen vergadering 20.4.1995; in gekomen stukken en mededelingen. 5 Vaststelling planningslijsten nieuwbouw en woningverbetering 1996-1999. 6 Vaststelling meerjarenprogramma restauratie monumenten 1995- 2001. 7 Beschikbaar stellen krediet aanschaf nieuwe maaimachine. 8 Beschikbaar stellen krediet taxatie ingevolge Wet Waardering Onroerende Zaken. 9 Subsidieverzoek Stichting Vluchtelingenwerk A.Z.C. Burgh- Haamstede. 10 Aanwijzing vervangend wethouder. 11 Vaststellen van de uit de agenda voortvloeiende begro tingswijzigingen. 12 Rondvraag; sluiting. Tijdens raadsvergaderingen kan het publiek gebruik maken van het spreekrecht, waarvoor een half uur beschikbaar is. Per spreker is er gelegenheid gedurende maximaal 5 minuten het woord te voeren, ook als er over meer dan één onderwerp wordt gesproken. Indien er meer dan zes sprekers zijn, wordt het maximum van 30 minuten naar evenredigheid over de sprekers verdeeld. Het is alleen mogelijk het woord te voeren over onderwerpen die op de raadsagenda zijn vermeld, met uitzondering van punten betreffende het doen van keuzen, voordrachten of aanbevelingen van perso nen en de rondvraag. De raadstukken liggen met ingang van 11 mei 1995 tussen 08.30 en 12.00 uur voor het publiek in het gemeentehuis ter inzage. Bouwplannen A. Aangevraagde bouwvergunning (art. 41 Woningwet) - M. Kleppe - bouw dakkapel, Heuvelsweg 4 te Kerkwerve. B. Ingekomen meldingen (art. 42 Woningwet) - E. Muller - bouw berging, Baken I42 te Scharendijke - G.A.M. Cobussen - bouw berging, Elkerzeeseweg 2 te Scharendijke. C.Verleende bouwvergunningen - B.C. Beckbye - bouw carport Baken, 10 te Scharendijke - Pvan Langeraad - bouw kweekkas, Weelweg 3 te Kerkwerve. D. Mededelingen (art. 42, lid I onder b Woningwet) Wij hebben de volgende personen een mededeling gedaan, dat zij het door hen gemelde bouwwerk mogen bouwen: - W.A. v.d. Linden - bouw berging, Kuijerdamseweg 56 te Ellemeet (camping Klaverweide) - J.K. Wandel - bouw berging. Klaproosstraat 8 te Scharendijke. Tegen de verleende bouwvergunningen (onder C) en de gedane me dedelingen (onder D) kan eenieder op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na deze bekendmaking een bezwaar schrift indienen bij ons college, Platteweg 33,4322 BD Scharendijke. Tegelijkertijd kan de president van de rechtbank, Hofplein 8,4331 CK Middelburg worden verzocht een voorlopige voorziening te treffen. Voorgenomen vrijstellingen 1 Een aanvraag om vergunning is ingediend door: - Surfcentrum Brouwersdam - bouw verkooppunt (frituur) op de Brouwersdam (haven Middelplaat). Deze vergunning geldt voor 5 jaar. 2 Een melding is gedaan door: - de heer G.Wienert - bouw berging bij de zomerwoning, Acht hoek 78 te Scharendijke. De bouwplannen zijn in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan. Burgemeester en wethouders zijn echter bereid mede werking te verlenen aan de bouwplannen. Dat is mogelijk door vrij stelling van het bestemmingsplan te verlenen (zoals bedoeld in artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (ad I) en artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (ad 2). Voordat zij daartoe overgaan, bieden zij eenieder de gelegenheid bedenkingen in te dienen tegen het voornemen vrijstelling te verle nen. Bedenkingen kunnen vóór 25 mei 1995 schriftelijk bij burge meester en wethouders worden ingediend (Platteweg 33, 4322 BD Scharendijke). De stukken liggen tot 25 mei 1995 ter inzage bij de afdeling Alge mene Zaken in het gemeentehuis te Scharendijke. Wet Milieubeheer Meldingen Bij burgemeester en wethouders zijn binnengekomen meldingen in gevolge de Wet milieubeheer: 1 van het Waterschap Schouwen-Duiveland, Havenpark 40 te Zie rikzee, tot verandering van de rioolwaterzuivering aan de Verseputseweg 38 te Kerkwerve. Ten aanzien van de verandering wordt redelijkerwijs aangenomen dat zij uitsluitend gunstige gevolgen heeft voor de omvang van de nade lige gevolgen voor het milieu. De wijïiging betreft het omschakelen van sliblagunes naar een vloeistofdichte slibbuffertank. De melding en alle relevante stukken liggen vanaf 11 mei 1995 tijdens kantooruren tussen 8.30 en 12.00 uur en buiten deze tijden op af spraak, ter inzage op de gemeentesecretarie. 2 voor het van toepassing worden van het Besluit akkerbouwbedrijven milieubeheer op het reeds opgericht akkerbouwbedrijf van: - de gebroeders A. en M. Kleijwegt, Ringdijk 6 te Scharendijke. 10 mei 1995, Burgemeester en wethouders van Middenschouwen Hameeteman Recreatie STACARAVANS HOBBY TOURCARAVANS a OCCASIONS Hazersweg 27a Ouddorp Tel. 01878-1925 Te huur: Stop: Huur nu zonnehe mels v.a. 9,95 p.w. Fax, koelkasten, tv, video, ste reo's, was/droog app. Bel Tbpaz: 01150-15527. Ze zijn er in vele Kleuren, modellen en wijdtes, havenpark 32 zierikzèe tel 14440

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 22