Lentefeest op Kinderboerderij de Punt Winnares Lenteloterij Holty Fashion Zeeuwse pachters in de Noordoostpolder Heropening van Miniatuur Walcheren 'Ga op zeker'-dagen NU DE ZOMER KOMT Gratis winkelen voor drie dames Cursus over voeding en diabetes in Zierikzee Open dag bij aspergeteler flakkee verhuizingen b.v. Evenemententeam hoopt op uitbreiding activiteiten Oud papieractie Fancy-fair Wandeltocht rondom Sluis i VAN WESTEN Boek over bevrijding WOENSDAG 10 MEI 1995 NIEUWSBODE EXTRA tttr fiM/<r/li ANGE VORSTSTRAAT It 102 TFi om-isti} Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eieren. Middelharnis A Hellevoetsluis Zlerikzee Oud-Beijerland Tel. 01870-82188 Tel. 01883-20016 Tel. 01110-13163 Tel 01860-13624 ZIERIKZEE - In juni verschijnt het boek Zeeuwse pachters in de Noordoostpolder. Auteur is dr. D. J. Wolffram. Zeeuwse pachters in de Noordoostpolder gaat in op de wijze waarop de rijksoverheid in de ja ren '40 en '50 de pachters voor het nieuwe land selec teerde. Verteld wordt hoe het de boeren verging die uit het door inundatie verwoeste Walcheren (1944) en uit de overstroomde Zeeuwse gebieden (1953) kwa men. De studie Zeeuwse pachters in de Noordoostpolder belicht de rol van de Zeeuwse pachters in de landbouworganisaties en het sociale leven van de Noord oostpolder in de jaren vijftig. Wolfiram laat zien hoe typisch Zeeuwse zaken, zoals de Wal- cherse dracht, het eten van krentebrood met krukels, de ringrijderij en het lezen van Zeeuwse dagbladen, voortleef den in het nieuwe land. Zeeuwse pachters in de Noord oostpolder is een rijk geïl lustreerd boek van 216 pagina's en verschijnt als deel 62 in de reeks Publikaties van het So ciaal Historisch Centrum voor Flevoland en is via intekening tot 15 mei te bestellen bij de Stichting Uitgeverij De Twaalfde Provincie, telefoon 03200-56214. MIDDELBURG - Op Hemelvaartsdag 25 mei wordt Miniatuur Walcheren in Middelburg na 41 jaar op nieuw geopend. Het park is in een nieuw jasje gesto ken en de gerenoveerde miniaturen staan weer prachtig in het bloeiende en groene miniatuurpark. Dit jaar zijn er vele nieuwe mi niatuurmodellen te bewonde ren. Het stadhuis van Middel burg in miniatuur is helemaal opnieuw gebouwd. Na twee duizend uur handwerk is het stadhuis weer het mooiste mo del van het park. Eén van de nieuwkomers onder de minia turen is Het Arsenaal-complex met een bewegende lift. Nieuwe attracties Bezoekers kunnen met een minipark-express rond het park rijden. De trein neemt de reizigers mee door een sprook jestunnel, waar zij Sneeuwwit je en de Zeven Dwergen, Kapi tein Haak, Roodkapje en vele andere sprookjesfiguren zullen ontmoeten. De kleintjes kun nen zich uitleven op een scoo- terbaan. De radiografisch bestuurbare bootjes op het Veerse Meer zijn vernieuwd. Blijft voor jong en oud een on derdeel van het park. Het park heeft een waterspel met balle tjes. Verder wordt het hele park in een nieuw jasje gesto ken. Decorbouw geeft het ver nieuwde Miniatuur Walcheren een sprookjesachtig uiterlijk, maar behoudt de typisch Wal- cherse sfeer die Miniatuur Wal cheren uitstraalt. Op 25 mei mogen alle kinderen gratis het park binnen. De offi ciële opening van het park is om 10.30 uur. Bij autobedrijf Braai ZIERIKZEE - Van 10 tot en met 15 mei houdt autobe drijf Braai BV in Zierikzee zes Ga op zeker-dagen. De dealer uit Zierikzee biedt dan een keur van zorg vuldig geselecteerde Renault-occasions aan tegen gunstige condities. Deze Renaults 'met praktijker varing' worden onderworpen aan een strenge keu ring alvorens ze het predikaat Top Occasion ontvan gen. Geïnteresseerden die tijdens de Ga op zeker-dagen autobe drijf Braai BV bezoeken, krij gen een calculator mee naar huis. Iedere koper van een Top Occasion kan tijdens de Ga op zeker-dagen rekenen op zeven zekerheden. Daaronder ver staat autobedrijf Braai BV een garantietermijn van één jaar met een maximum van 30.000 kilometer, alsmede een APK- en WN-keuringsrapport. Het pakket bestaat daarnaast uit een gratis servicebeurt vóór af levering. Renault routeservice in bijna geheel Europa en een gratis vervangende auto bij een reparatie die 24 uur of meer in beslag neemt. Ook is de kilometerstand gega randeerd aangezien Renault is aangesloten bij de Nationale Autopas. Mocht een koper de auto willen omruilen dan kan dat tot twee weken na aan schaf. De Renault-dealer biedt de Top Occasions aan tegen aantrek kelijke condities. De klant be paalt zelf zijn voordeel: een in- ruilwaarde van de oude auto van minimaal drieduizend gul den of een uitgestelde betaling tot 2 januari 1996. Ook bestaat de mogelijkheid om voor twee duizend gulden aan accessoires uit te zoeken danwel te kiezen voor duizend gulden korting. Autobedrijf Braai BV biedt naast de Renault-occasions ook andere merken aan die dezelf de strenge keuring hebben on dergaan. ZIERIKZEE - Kruisvereniging Rondom de Ooster- schelde houdt in mei een cursus voeding en diabetes voor mensen met niet insuline-afhankelijke diabe tes. De cursus start in Zierikzee op dinsdag 16 mei van 10.15 tot 12.15 uur. Bij mensen met niet insuline- afhankelijke diabetes moeten voeding, beweging en medicij- nengebruik onderling in even wicht zijn. Daarom is het goed te weten hoe ze elkaar beïn vloeden. Deze en meer onder werpen komen aan bod in de korte cursus voeding en diabe tes die Kruisvereniging Rond om de Oosterschelde heeft ge organiseerd. De cursus bestaat uit twee bij eenkomsten van elk twee uur. In deze bijeenkomsten komen onderwerpen aan bod als: wat is diabetes, de samenstelling van voeding, suikervrije pro- dukten, hyper en hypo en me dicatie. De cursus wordt gegeven door een diëtist in dienst bij Kruis vereniging Rondom de Ooster schelde. De twee bijeenkomsten vinden plaats op dinsdag 16 en 30 mei van 10.15 tot 12.15 uur. De cur susplaats is het wijkgebouw in Zierikzee, Jannewekken 10. Voor de cursus moet men zich van tevoren opgeven. Voor in formatie: Kruisvereniging Rondom de Oosterschelde. Té- lefoon 01100-49200 (mevrouw Schipper). derij op kundige wijze van hun warme wollen vacht verloste. De wol kon dus gelijk ver werkt worden. Grote aandacht kreeg ook de goochel-theatershow van Mar- tijn Priemis, die met een spe ciale kindershow niet alleen de bewondering en verbazing van de kinderen wist op te wekken, maar ook die van de volwasse nen. Een promotiekraam van de Punt, waar tegen zeer billij ke en bijna symbolische prij zen, consumptiebonnen, but tons, stickers en kaartjes voor de verschillende attracties ver krijgbaar waren stond midden op het terrein opgesteld. Vrijwilligers Het evenemententeam dat op dit moment bestaat uit Marti- ne Keus, Greet Bijl, Greet Schippers, Simon Gons, Trees Krakeel en Ria de Jong is ver antwoordelijk voor de organi satie van een groot deel van de activiteiten van de Punt. Op dit moment zijn ze naarstig op zoek naar een uitbreiding van het aantal vrijwilligers. Vol gens Ria de Jong is dit nodig, omdat er een sterke behoefte bestaat om het aantal activitei ten verder uit te breiden. Acties als het Lentefeest en de jaarlijkse levende kerststal worden volgens haar, behalve dat dit erg leuk is, ook gegeven om de kinderboerderij een gro tere bekendheid te geven. Naast deze acties bestaat op de Punt ook het gehele jaar de mogelijkheid om aldaar op de woensdagmiddagen kinderver jaardagsfeestjes te organise ren. ,,Op dit moment bestaan er bij ons plannen, om ook in de herfst iets speciaals te gaan organiseren. Op dit moment zijn wij echter ook bezig, om een grote nieuwe volière te bouwen zodat de verschillende vogels die wij hebben een beter onderkomen krijgen. Omdat het aantal vrijwilligers op dit moment nog niet echt groot is en de organisatie en uitvoering van de bestaande activiteiten ook hun tijd kos ten, zou het daarom fijn zijn als wij er een aantal nieuwe vrijwilligers bij zouden kun nen krijgen, zodat we al onze plannen kunnen verwezenlij ken," aldus Ria, die tevens haar dankbaarheid uitspreekt voor de voortreffelijke mede werking van Brugzicht en de sponsors, die ten bate van het Lentefeest onder meer het luchtkussen en de berijdbare pony's ter beschikking hadden gesteld. Mede hierdoor slaagde de Punt er in opi het Lentefeest tot een waarlijk feest te ma ken, dat de enkele honderden bezoekers een leuke en gezelli ge, maar zeker ook leerzame dag bracht. En zoals verder eigenlijk van zelfsprekend is op een kinder boerderij konden de bezoekers ook kijken naar de vele geiten, koeien, konijnen, cavia's, paar den, zwijnen, varkens en kip pen die de Punt rijk is. Met na me de onlangs op de boerderij geboren dieren genoten ook op het Lentefeest de nodige spe ciale belangstelling. Brugzicht Uiteraard liet ook dagverblijf Brugzicht, onder wiens beheer kinderboerderij de Punt feite lijk valt, zich op het Lentefeest niet onbetuigd. Er stond een kraam opgesteld waar men tal van Brugzicht afkomstige arti kelen kon kopen zoals diverse kaarsen uit de eigen kaarsen makerij, planten uit de eigen kas en kwekerij, diverse kleine en uit de afdeling houtbewer king afkomstige houten speel goedauto's, verschillende pro- dukten uit eigen bakkerij 't Appelpuntje en diverse chutney- en jamsoorten. Daar naast zorgde een aantal mede werkers ook voor overheerlijke pannekoeken, die vers gebak ken te koop waren. Verder had Brugzicht ook een meer dan uitstekende medewerking ge geven om het Lentefeest tot een geslaagd evenement te kunnen maken. Een schapenscheerder aan het werk op het jaarlijkse Lentefeest van Kinderboerderij De Punt(Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Een stralende zon, lammetjes en la chende kinderen. De ingrediënten voor een echt Len tefeest waren op Kinderboerderij de Punt in Zierik zee volop aanwezig. Enkele honderden bezoekers kwamen een kijkje nemen afgelopen zaterdag op de kinderboerderij en deden mee aan alle activiteiten die georganiseerd waren. De kinderboerderij heeft blijkbaar nog steeds niet aan aantrekkingskracht ingeboet bij de kinderen. Rond tien uur startte vanuit de Scheldestraat een optocht door de stad waarbij behalve vele kinderen, ouders en medewer kers ook tal van dieren als schapen, geiten en een ezel acte de présence gaven. Op de boer derij zelf had het organiseren de evenemententeam gezorgd voor een rijk geschakeerd pro gramma voor jong en oud. Voor alle bezoekers was er de gehele dag veel te zien en te doen. De kinderen konden ponyrijden, zich lekker uitleven op een groot springkussen of zich la ten schminken. Een gezellig ingericht terras werd van een levende muzikale omlijsting voorzien door een dame, die zichzelf op een accor deon begeleidend, oer-Hol- landse liederen ten gehore bracht. Een pupil van dagver blijf Brugzicht bracht met een keyboard vrolijke klanken ten gehore. Zeer toepasselijk gaf bovengenoemde dame, als zij niet zong, demonstraties op een spinnewiel. Dit vanwege het feit dat de organisatie had gezorgd voor de aanwezigheid van een schapenscheerder die de schapen van de kinderboer- KERKWERVE - Leden van de sportvereniging WIK houden zaterdag 13 mei een oud papie ractie in de kernen Kerkwerve, Noordgouwe en Schuddebeurs. De sporters rijden vanaf 9.3Ó uur rond om het papier op te halen. Inwoners van de betref fende kernen wordt verzocht hun oud papier voor die tijd ge bundeld aan de wegrand ge reed te zetten. Advertentie Advertentie BRUINISSE - Zaterdag 13 mei houdt de CJV-Bruinisse een grote fancy-fair. Deze wordt van 10.00 tot 16.00 uur gehou den in het Hervormd Vereni gingsgebouw aan de Deestraat. De fancy-fair biedt onder meer een rommelmarkt, Rad van Avontuur, sjoelen in een em mer, touwtje trekken, grabbel ton, schminken en blikken gooien. Tévens worden door de kinderen zelf gemaakte pro- dukten verkocht. SLUIS - Liefhebbers van wan delen kunnen op zondag 11 ju ni meedoen aan een wandel tocht rondom Sluis, georgani seerd door de Zeeuwse Wan delsportbond. De start is van af 8.00 uur bij sporthal De Vliete, Vleeshouwerijstraat 10 in Sluis. Er kunnen afstanden worden gelopen van vijf, tien, twintig en dertig kilometer. De vijf en tien kilometer starten tussen 8.00 en 14.00 uur, de twintig ki lometer tussen 8.00 en 11.00 uur en de dertig kilometer tussen 8.00 en 10.00 uur. Het Rode Kruis neemt de verzorging voor haar rekening en bij elke zes kilometer is er een rustpost waar men iets kan eten of drin ken. Tévens zijn daar toiletten. Voor informatie familie Smo- lenaers, Schubertstraat 3 in Terneuzen (telefoon 00311- 15012820). KOLBERTS mf= 289,= JACKS 249r= 169,= REGENJASSEN 4Wr= 199,= PANTALONS 449r= 89,= 2 voor 149,= OVERHEMDEN 79^90 59,90 2 voor 99,= BODYWARMERS 249^ 149,= JEANS 449r= 99,= POLO'S 49r= 39,= 2 voor 69,= Drie klanten van Kopak-Schot in Bruinisse wonnen een minuut lang gratis winkelen in het ka der van de landelijke Altijd-prijs-actie van Kopak. Mevrouw I. de Waal-Kik (op de foto), mevrouw Kik-Tanis en mevrouw L. Bosman-Hartoog mochten om beurten een poging wagen hun boodschap- penkarretje zo vol mogelijk te laden binnen één minuut. Terwijl de eigenaresse van de supermarkt, mevrouw T. Schot- van Gilst de stopwatch hanteerde sleepte mevrouw de Waal 's ochtends voor een bedrag van 106,19 gulden in de wacht. De twee andere prijswinnaars stormden 's middags in ijltem po door de drukbeklante winkel. Zij eindigden aan de kassa met respectievelijk 120,45 en 160,90 gulden aan levensmiddelen. Nog tot 26 mei bruist het van de activiteiten bij ïtopak en kan men volop profiteren van de aanbiedingen in deze supermarkt aan de Nieuwstraat. Als klap op de vuur pijl worden twee dagreizen en een weekeindereis onder de klanten verloot. (Foto: Marijke Fol kertsma). Mevrouw H. Zondag uit Aierikzee werd deze week uitgeloot als winnares van de Lenteloterij van Holty Fashion in Zierikzee. Dat leverde haar een kledingwaardebon ter waarde van duizend gulden op. Evenals enkele honderden andere klanten van de modezaak vulde mevrouw Zondag de kaart in, die in de winkel werd uitgereikt bij besteding van honderd gulden. Op de kaart stonden vier bekende kledingmerknamen. Drie van dameskleding en één van herenkleding. Het was de bedoeling dat klanten aangaven dat het merk Boss niet in het rijtje thuis hoorde omdat het herenkleding betreft. Op het overgrote deel van de kaarten die werden ingeleverd stond dit juist vermeld. Uit de stapel goede inzendingen trok notaris mr W. H. Klaassen de kaart van mevrouw Zondag als toinnaar van de eerste prijs. De tweede prijs, een waardebon van 500 gulden ging naar mevrouw H. de Vlieger uit Zierikzee en de derde prijs (eveneens een waardebon van 500 gulden) werd gewonnen door mevrouw J. van der Wekken uit Kerkwerve. Verder werden nog dertig andere dames gelukkig gemaakt met een waardebon van honderd gulden. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Zaterdag 13 mei zetten aspergetelers in Zuid-West Nederland hun deuren open voor de consument. Op Schouwen-Duiveland kunnen be langstellenden terecht bij J. Brooshoofd aan de Gou- weveer 4 in Zierikzee. Het gaat om telers die vooral zijn gespecialiseerd in de teelt van de groene asperge. Op de zwaardere kleigronden in Zuid-West Nederland kan voor al de groene asperge goed ge dijen. De asperge wordt in een bed van aarde geteeld. Half april - afhankelijk van het weer - begint het bed scheur tjes te vertonen, wat betekent dat de asperges geoogst kun nen worden. Dit oogsten ge beurt met de hand. Daar waar scheurtjes ontstaan steekt men met een speciaal schepje de asperges uit het bed. Behalve de witte asperges liggen tegen woordig ook groene asperges in de winkels. In tegenstelling tot de witte worden groene asperges geoogst wanneer ze vijfentwintig centimeter boven de aarde zijn uitgegroeid. Door blootsteling aan het licht ont staat de groene kleur. Het oogsten van groene asper ges wordt pas sinds drie jaar in ons land gedaan. Traditioneel worden vooral in ons land, Duitsland en België de witte asperges gegeten. In de rest van de wereld wordt echter al leen de groene asperge sumeerd. Eén aantjal jaren ge leden heeft een aantal telers dan ook besloten om het pro- dukt groen te oogsten. De te lers houden op 13 mei een rond leiding op hun bedrijf. Vooral het oogsten zal aan de bezoe kers getoond worden. BRUINISSE - Van de hand van een bekende Bruse streek- historicus verscheen een her denkingsboek over vijftig jaar bevrijding van de Duitse be zetting. De auteur die al meerdere boe ken heeft geschreven stoelt zijn geschiedschrijving voorname lijk op persoonlijke waarne mingen en belevenissen tijdens de oorlogsjaren. Daarbij geeft hij een impressie over de ge beurtenissen 'op Schouwen- Duiveland en daarbuiten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 19