VOETBAL Grote belangstelling voor schoolatletiekdag 'Het zat niet lekker tussen m'n oren' Meer versterking voor Renesse Nieuwe coach Wim Goudzwaard over Dutch Open in Hengelo: Mischa van den Hoek stapt over naar Strijen Olympische gedachte staat centraal DINSDAG 9 MEI 1995 NR 25769 9 Wie volgt Edwin Kriéns? RENESSE - Naast Edwin Kriens hoopt de nieuwe trainer van Renesse, Nico Kind, ook Arno de Koning en Rogier Bourgonje te overreden om volgend sei zoen voor Renesse te spelen. Kind volgt bij de in de eerste klasse afdeling spelende ver eniging Ed van Lent op als trai ner. ,,Arno de Koning wil ei genlijk liever gaan tennissen. Dat is zonde. Die jongen kan zo goed voetballen. Ik weet ook dat hij het niet zo naar zijn zin heeft bij DFS. Ik schat de kans dat hij naar Renesse komt op vijftig procent." ,,Voor Rogier is het een ander verhaal. Hij kan misschien naar Zierikzee, maar hij zit ook met zijn werk. Als hij bij Zierikzee een seizoen lang op zijn tenen moet lopen, kan hij die overstap beter nog even uit stellen. Ik zal daar nog met hem over praten." Kind was vorige week aan dachtig toeschouwer bij Renes se - Bruse Boys. Hij kreeg daar geen slechte indruk van zijn toekomstige selectie. ,,De am bitieszijn-groot. Je ziet ook dat de spelers voor elke bal willen knokken. Natuurlijk zie ik nog genoeg dingen fout gaan. Het uitverdedigen bij voorbeeld. Dat gebeurt nog veel te veel door het midden. Het is ook fijn dat Renesse in de eerste klasse is gebleven. Dat scheelt ook een stuk motivatie. Daar voor moet ik Ed van Lent toch een compliment geven. Voor een trainer die weg gaat heeft hij de laatste weken toch goed gepresteerd." UTRECHT (ANP) FC Utrecht heeft Simon Kistemaker aan getrokken als nieuwe trai ner/coach. De oefenmeester tekende voor een verbintenis voor de duur van twee jaar-overeen. Op verschillende plaatsen in Zeeland werden afgelopen week einde viert-tegen-vier-toernooien gehouden voor de pupillen. Ook de Schouwen-Duivelandse verenigingen traden als gastheer op. De foto is genomen hij Zonnemaire, waar diverse F- pupillenteams in het veld kwamen. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - De D-f E- en F-pupillen van alle Zeeuwse verenigingen kwamen zaterdag uit op vier- tegen-viertoernooien. Iedere club trad daarbij als gastheer op voor een groep viertallen uit een van de leeftijdsgroepen. In heel Zeeland kwamen meer dan vierduizend pupillen in actie. Bij ZSC, Renesse en Zonnemai re mochten de allerjongsten op draven. Iedere club had daar voor viertallen van gelijke sterkte geformeerd. De norma le zeventallen met reserves werden omgevormd tot twee viertallen. Waar in de competi tie met elftallen werd ge speeld, konden meestal drie viertallen van geformeerd wor den. Het veld was voor deze ge legenheid natuurlijk ingekort en wel tot een omvang van veertig bij twintig meter. In plaats van doeltjes werden op sommige plaatsen ook pilon- nen of paaltjes gebruikt. Hetzelfde principe werd ge hanteerd bij de D- en E- pupillen. De D-tjes kwamen op Schouwen-Duiveland bijeen op de velden van Zierikzee, SKNWK en MEVO. De E- pupillen streden op de terrei nen van Bruse Boys en DFS om de sportieve eer. De opzet van het toernooi is de laatste jaren overigens veran derd. Tbt enige jaren terug kon den alleen de vijf beste clubspelers uit een leeftijdsca tegorie aan het toernooi deel nemen. Jan van Loon van de af deling Zeeland van de KNVB legt uit waarom die opzet zijn doel voorbij schoot. ,,Dit spel letje is een middel om de kin deren beter te laten voetballen. Dan moet je niet alleen de beste spelers v^n een vereni ging aan de toernooien mee la ten doen. Er zat voorheen ook nog een te groot competitie element in. Dat wilden we er met de nieuwe opzet ook uitha len. Het voetballen stond voor op." In augustus en oktober van dit jaar staan de volgende vier-tegen-vier-dagen op het programma. De A-, B- en C-pupillen kwa men in 'normale' wedstrijden in actie. Hier volgen de uitsla gen: Oostkapelle Al - DFS Al 5-4, SKNWK Al - Nieuwland Al 7- 2, Zierikzee Al - Rillandia Al 3-2, Noormannen Al - Duive- land Al 5-4, SKNWK BI - Yer- seke BI 5-2, Zierikzee B2 - Apollo BI 7-1, Zierikzee BI - Steen BI 4-2, Domburg Cl - Re nesse Cl 4-4, DFS C2 - Drei- schor Cl 1-5 en Wemeldinge Cl - Duiveland Cl 3-2. Balwerpen: 1. Alicia Admiraal, 't Kofschip; 2. Femke v. d. Lin de, De Klimop; 3. Joyce Speel man, De Kirreweie. Jongens groep 7, 60 meter: 1. Hans Stoutjesdijk, J. W. v. d. Doelschool; 2. Mark Meertens, De Meerpaal; 3. Dirk Hun- dersmarck, De Klimop. 1000 meter: 1. Maurits Hoh- mann, St. Willibrordus: 2. Ray mond Sonneveld, de Klimop; 3. Matthijs Heerens, De Schelp- hoek. Hoogspringen: 1. Hans Stout jesdijk, J. W. v. d. Doelschool; 2. Maurits Hohmann, St. Willi brordus; 3. Raymond Sonne veld, de Klimop. Kogelstoten: 1. Hans Stoutjes dijk, J. W. v. d. Doelschool; 2. Maurits Hohnmann, St. Willi brordus; 3. Dirk Hunders- marck, De Klimop. Meisjes groep 7, 60 meter: 1. Jose de Jonge, Binnen de Veste; 2. Tfessa O verweel, De Schoe ner; 3. Rosan d'Anjou, 't Kof schip. 1000 meter: 1. Nadjne Rikhof, St. Willibrordus; 2. Josien Pro voost, 't Staepel'of; 3. Martina Duinhouwer, De Meerpaal. Hoogspringen: 1. Rosan d'An jou, 't Kofschip; 2. Ilona Gil- jam, De Meerpaal; 3. Elise Nieuwkoop, J. W. v. d. Doel school. Kogelstoten: 1. Rosan d'Anjou, 't Kofschip; 2. Tfessa Overweel, De Schoener; 3. Jose de Jonge, Binnen de Veste. Jongens groep 8, 60 meter: 1. Edwin Duinhouwer, Theo Thijssenschool; 2. Gijs de Jon ge, St. Willibrordus; 3. Jan- Leen de Bel, J. W. v. d. Doel school. 1000 meter: 1. Edwin Duinhou wer, Theo Thijssenschool; 2. Ingmar Strijs, De Klimop; 3. Ronald v. Loenhout, St. Willi brordus. Hoogspringen: 1. Ronald v. Loenhout, St. Willibrordus; 2. Edwin Duinhouwer, Theo Thijssenschool; 3. Meivin van Ast, De Schoener. Kogelstoten: 1. Raymond Breure, De Schelphoek; 2. Je roen v. Duivendijk, De Meer paal; 3. Meivin van Ast, De Schoener. Meisjes groep 8, 60 meter: 1. Emmely Schot,* Binnen de Veste; 2. Daisy Koster, De Meerpaal; 3. Maria Hohmann, St. Willibrordus. 1000 meter: 1. Eline Jech, Bin nen de Veste; 2. Maria Hoh mann, St. Willibrordus; 3. Ma- rije de Jonge, Helchersee- school. Hoogspringen: 1. Emmely Schot, Binnen de Veste, 2. An- gelique Otterspeer, De Schoe ner; 2. Jeanette Goudzwaart, Zonnewijzer. Kogelstoten: 1. Marnel van Donk, Binnen de Veste; 2. Em mely Schot, Binnen de Veste; 3. Wyona Praet, St. Willibrordus. RENESSE - Renesse-speler Mischa van den Hoek speelt volgend seizoen voor zaterdag eer ste klasser Strijen. De Zuid-Hollandse vereni ging promoveerde dit seizoen uit de tweede klasse KNVB naar de hoogste amateurafde ling. Van den Hoek: ,,De trainer van Strijen, Joop Viergever, kende ik al via Ed van Lent. Hij wist dat ik op een hoger niveau wilde spelen en heeft steeds contact gehou den." Vgn den Hoek had ook aan biedingen van Zierikzee en Bruse Boys, maar kiest toch voor de hoogst spelende vereniging. ,,Qua begelei ding kan Strijen ook meer bieden." De 21-jarige centrale mid denvelder revalideert mo menteel van een blessure. Zo'n drie maanden geleden scheurde hij zijn voorste kruisband. Sindsdien is hij niet meer in actie geweest. ,,Het gaat gelukkig steeds beter. Ik doe nu looptrai ning en over een maand hoop ik weer met de bal te kunnen trainen, zpdat ik fit ben als de voorbereiding op het nieuwe seizoen begint." Zijn 1.36,33 was overigens niet genoeg om Holthuijzen van pole-position te verdrijven. Goudzwaard begon als tweede maar kon die positie tijdens de wedstrijd niet lang handhaven. Eerst werd hij op een riskante manier gepasseerd en naar de derde plaats verdrongen en vervolgens begon zijn achter band te protesteren. „Ik kreeg te maken met een enorme slij tage. Volgens de experts werd die veroorzaakt door een fabri- cagefout." Ondanks die proble men kon Goudzwaard de wed strijd wel uitrijden en bereikte hij als vijfde de finish. Chaotisch Wim Goudzwaard (nr. 28) wordt tijdens de Internationale Dutch Open binnendoor ingehaald door een andere deelnemer (29). ASSEN/HENGELO - Een fabricagefout in de ach terband kostte Wim Goudzwaard tijdens de Su persport 400 wedstrijden op het circuit van Assen een topklassering. Ondanks het mankement eindig de Goudzwaard overigens toch nog op een ver dienstelijke vijfde plaats. De eerste training op vrijdag gaf Goudzwaard hoop op een goede klassering. Met 1.36,74 minuut kwam hij namelijk tot een nieuw persoonlijk record op het Asser circuit. Daarmee stond hij voorlopig op een tweede startplaats achter de snelste man Ron Holthuijzen. In eerste instantie stond de race niet op het programma. Het WK endurace (lange af stand racen) liet echter vol doende ruimte in het schema. De wedstrijd, waar zich maxi maal vijftig coureurs voor in konden schrijven, telde overi gens niet mee voor de klasse ring van het Nederlands Kam pioenschap. Tijdens de volgende trainingen ging Goudzwaard steeds snel ler maar kwamen er ook enke le problemen naar voren. Goudzwaard. „Alles kwam aan de grond: voetsteunen, voeten, laarzen en knieën. Bo vendien werden de banden te warm. Reden om de banden spanning te wijzigen." Goudzwaard had tevens het ge voel dat het harder moest kun- -V nen. Dat lukte hem, want in de daaropvolgende training ver beterde hij zijn rondetijd tot 1.36,33. „Dat kwam omdat ik op een Grand-Prix achtige ma nier ging rijden. Ik verplaatste mijn gewicht naar de andere kant van de motor en dat bleek heel goed te werken." Na een val in de Nationale Bocht zat de schrik er even goed in bij Goudzwaard, maar op zaterdag kon hij toch aan de start ver schijnen. Tijdens de eerder verreden In ternational Dutch Open in Hengelo was de coureur van het Raceteam Sirjansland min der succesvol. Tijdens de trai ning reikte hij niet verder dan een achttiende positie. Boven dien had hij de pech dat op de dag van de wedstrijd de start bij de achterste vijf rijen zeer chaotisch verliep. „Ik zat daar dus middenin en kwam dus ook niet goed weg. Terwijl de kop van het veld al door de eer ste bocht heen was, was ik nog aan het optrekken." Bij de eerste doorkomst kwam Goudzwaard als 24e door. Een positie die hij de hele wed strijd zou blijven bezetten. Dat niet alleen het materiaal daar debet aan was, mag blijken uit zijn eindconclusie. „Het lag ook aan mezelf. Het zat ge woon niet zo lekker tussen m'n oren." Bart v. Kralingen, Theo Thijs senschool; 2. Erik- de Vrieze, Helcherseeschool; 3. Jeffrey Overweel, De Schoener. 1000 meter: 1. Bart v. Kralin gen, Theo Thijssenschool; 2. Arjo v. d. Velde, Theo Thijssen school; 3. Joost Fioole, J. W. v. d. Doelschool. Verspringen: 1. Arjo v. d. Velde, Theo Thijssenschool; 2. Jeffrey Overweel, De Schoener; 3. Da niel Schreinemacher, St. Willi brordus. Balwerpen: 1. Niecky Reedijk, Binnen de Veste; 2. Jeffrey Overweel, De Schoener; 3. Sje- be Ennenga, J. L. de Jonge- school. Meisjes groep 5, 40 meter: 1. El len Schreurs, De Schelphoek; 2. Annegreet v. d. Zande, St. Willibrordus; 3. Jacqueline ter Steeg, De Schoener. 1000 meter: 1. Jacqueline ter Stege, De Schoener; 2. Nicol de Maaijer, St. Willibrordus; 3. Jo- zefien Krepel, De Meerpaal. Verspringen: 1. Angeliek Doe- leman, De Klimop; 2. Anne greet v. d. Zande, St. Willibror dus; 3. Ellen Schreurs, De Schelphoek. Balwerpen: 1. Ellen Schreurs, De Schelphoek; 2. Jacqueline ter Stege, De Schoener; 3. Ilse Hardon, 't Kofschip. Jongens groep 6, 60 meter: 1. Maarten van Strien, J. W. v. d. Doelschool; 2. Arne Timmer man, J. W. v. d. Doelschool; 3. Michael Quaak, De Kirreweie. 1000 meter: 1. Michael Quaak, De Kirreweie; 2. Arne Timmer man, J. W. v. d. Doelschool; 3. Simon v. Kralingen, Theo Thijssenschool. Verspringen: 1. Maarten van Strien, J. W. v. d. Doelschool; 2. Arne Timmerman J. W. v. d. Doelschool; 3. Rogier Voorzaat, De Klimop. Balwerpen: 1. Michael Quaak, De Kirreweie; 2. Dennis v. Ant werpen, J. W. v. d. Doelschool; 3. Gijs Bitter, De Kirreweie. Meisjes groep, 60 meter: 1. Iris Kloet, Binnen de Veste; 2. Sabi ne de Munnik, Zonnewijzer; 3. Charlotte de Jonge, J. W. v. d. Doelschool. 1000 meter: 1. Iris Kloet, Bin nen de Veste; 2. Sabine de Mun nik, Zonnewijzer; 3. Wendy Plaisier, Helcherseeschool. Verspringen: 1. Iris Kloet, Bin nen de Veste; 2. Femke v. d. Linde, De Klimop; 3. Jacqueli ne v. Wijckt Helcherseeschool. ZIERIKZEE - Ruim tweehonderd kinderen namen zaterdag.op sportpark Ban- nink in Zierikzee deel aan de schoolatletiekdag. De deelnemers hielden per leef tijdscategorie een competitie over vier onderdelen. Hoewel de Olympische ge dachte dat meedoen belangrijker was dan winnen voorop stond, werden de win naars van de diverse onderdelen toch beloond met een medaille. Het was niet geheel onterecht dat de besten op deze manier beloond werden, want zij kon den zich officieel kampioen van Schouwen-Duiveland noe men. De deelnemers die niet in de prijzen vielen ontvingen een diploma. De organisatie was zeer ver heugd over het grote aantal kinderen dat aan de wedstrij den deelnam. De oproep moest namelijk vanwege de tulp vakantie dit jaar vroeg de deur uit. Geholpen door het mooie weer, kwam er toch een record aantal deelnemers opdagen. Ook het aantal van 35 kinderen dat dinsdag de gelegenheid tot een training had aangenomen, verraste de organisatie. Onder hen werden overigens veel kin deren van openbare basis school De Klimop uit Drei- schor waargenomen. Hans Stoutjesdijk van de pro testants/christelijke basis school Jan Wouter van den Doel uit Zierikzee behaalde een opmerkelijke prestatie. Stoutjesdijk, tevens lid van Delta Sport, verbeterde bij het hoogspringen het clubrecord in zijn leeftijdsklasse met vijf centimeter. Het nieuwe record staat nu op 1.40 meter. Uitslagen Jongens groep 4, 40 meter: 1. Jol Niemantsverdriet, Ooster- scheldeschool; 2. Wesley Kra keel, St. Willibrordus; 3. Ricky Janse, J. W. v. d. Doelschool. 1000 meter: 1. Wesley Krakeel, St. Willibrordus; 2. Olaf Wil- lemse, De Meerpaal; 3. Ricky Janse, J. W. v. d. Doelschool. Verspringen: 1. Wesley Kra keel, St. Willibrordus; 2. 2. Er- win Sonneveld, De Klimop; 3. Joost Weeda, Helchersee school. Balwerpen; 1. Reneee den Boer, De Meerpaal; 2. Jol Nie mants verdriet, Oosterschelde- school; 3. Èrwin van Dienst, J. W. v. d. Doelschool. Meisjes groep 4, 40 meter: 1. Glenn de Letterie, St. Willi brordus; 2. Diewke van Strien, J. W. v. d. Doelschool; 3. Yvon ne Jobse, J. W. v. d. Doelschool.. 1000 meter: 1. Alicia van Don gen, Helcherseeschool; 2. Ma- rielle van Oosten, 't Kofschip; 3. Goswin van Assem, 't Stae pel'of. Verspringen: 1. Glenn de Lette rie, St. Willibrordus; 2. Diewke van Strien, J. W. v. d. Doel school; 3. Marielle van Oosten, 't Kofschip. Balwerpen: 1. Caroline Duin houwer, De Meerpaal; 2. Ma- belle de Winter, De Meerpaal; 3. Esther v. d. Linde, De Klim op. Jongens groep 5, 40 meter: 1. Terwijl op de voorgrond een deelnemer aan het onderdeel verspringen bezig is, staan op de baan de deelneemsters klaar voor de 40 meter sprint. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9