SPARTAM ET VADERS jhrn Voor 'n apart interieur GEMEENTE BROUWERSHAVEN KNIKARMSCHERMEN beter bij Bestosei Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland litaiËnei GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN Oranjevereniging Nieuwerkerk BEKENDMAKING JAN DE JONGE TWEEWIELERS FIETSEN BROMFIETSEN gaat u binnenkort naar Kamperland 500 m2 woongenot ADVERTEREN IS VERKOPEN! BESTE C. H. G. Daniels Kinderopvang WOENSDAG 3 MEI 1995 NIEUWSBODE EXTRA c+Xc3 Besluit Algemene Plaatselijke Verordening Burgemeester en wethouders hebben ingevolge artikel 5.4.2 lid I van de Algemene plaatselijke verordening gemeente Middenschouwen, het Noordzeestrand van deze gemeente aangewezen als locatie waar van I januari t/m 31 december van elk jaar het verboden is te rijden met een motorvoertuig of een bromfiets als bedoeld in artikel I van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens. Daarnaast hebben zij het Noordzeestrand van deze gemeente aange wezen als locatie waar het gedurende de periode van I mei tot I september van elk jaar tussen 10.00 en 20.00 uur verboden is te rijden met een paard danwel een paard te geleiden. Schouwse Koerier Onlangs is in de gemeente Middenschouwen huis-aan-huis een uitgave van het gemeentelijk informatieblad 'Schouwse Koerier' bezorgd. Indien u geen exemplaar hebt ontvangen, kunt u dit afhalen op het gemeentehuis. Het gemeentehuis is op werkdagen van maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 12.00 uur geopend. Gemeentewet Vaststelling reglement Burgerlijke Stand (art. 139 Gemeentewet, art. 16, boek I Burgerlijk Wetboek, art. I t/m 4 Besluit burgerlijke stand 1994) Het reglement ten aanzien van de ambtenaren van de burgerlijke stand, de buitengewone ambtenaren en de openstelling van het bureau bur gerlijke stand is vastgesteld. Het bureau burgerlijke stand is, behoudens uitzonderingen, voor het publiek geopend: a. voor huwelijksvoltrekkingen op maandag t/m vrijdag van 08.30 t/m 17.00 uur; en op zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur; b. voor overige werkzaamheden op maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur. Vaststelling Parkeerverordening 1995 (art. 139 Gemeentewet) De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 23 maart 1995 de Parkeerverordening 1995 vastgesteld. Vaststelling Parkeerbelastingen 1995 (art. 139 Gemeentewet) De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 23 maart 1995 de Verordening parkeerbelastingen 1995 vastgesteld. Besluiten (art. 139 Gemeentewet) Burgemeester en wethouders hebben besloten: 1dat het surfgebied Kabbelaarsbank/Middelplaathaven is aangewezen als een plaats waarop voor het parkeren een belasting is verschul digd gedurende 08.00 tot 19.00 uur en waar een wielklem mag worden toegepast volgens artikel 9 respectievelijk 10, lid 2 van de Verordening parkeerbelastingen 1995. Voorts zijn de wegen en terreinen.gelegen in het surfgebied Kabbel- aarsbank/Middelplaathaven aangewezen als plaatsen bestemd voor het parkeren door vergunninghouders. 2. tot het vaststellen van het voorschrift ter voldoening van de belas ting op aangifte door het in werking stellen van parkeerapparatuur. De besluiten liggen voor eenieder kosteloos ter inzage op het gemeentehuis. Een afschrift is tegen kostprijs verkrijgbaar. De besluiten treden in werking op de achtste dag na bekendmaking. Bouwplannen A. Aangevraagde bouwvergunningen (art. 41 Woningwet) J.S.M. Hanse - verbouw woning, wijziging gevel, Taaijersweg I te Kerkwerve; M.S.J. Rentmeester - bouw machineberging, Florisweg 3 te Kerkwerve. B.Verleende bouwvergunningen - J. Francke - bouw uitbreiding woning. Vloedstraat 2 te Kerkwerve; - K. van Toledo - bouw woning, Klaverstraat 43 te Scharendijke; - T.Venneman - bouw uitbreiding woning, Irenestraat I te Scharendijke; - H. Hamacher - bouw dakkapel woning op park Zeeland Village; - J. Ravensbergen - bouw schutting, Schelpweg 21 te Ellemeet; - A.M. Prince - wijziging gevel loods, Gooikensweg 2 te Kerkwerve. C. Mededelingen (art. 42, lid I onder b Woningwet) Wij hebben de volgende personen een mededeling gedaan, dat zij het door hen gemelde bouwwerk mogen bouwen: - R.L. Boerma - bouw hobbykas,Korenbloemstraat 16 te Scharendijke; - L.P.M. Hooghiemstra - bouw berging, Burg. de Bruijnstraat 24 te Ellemeet; - J.J.van Schelven - bouw berging Taaijersweg 6 te Kerkwerve; - P. van Langeraad - bouw toiletunit,Weelweg 3 te Kerkwerve. Tegen de verleende bouwvergunningen (onder B) en de gedane me dedelingen (onder C) kan eenieder op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na deze bekendmaking een bezwaar schrift indienen bij ons college, Platteweg 33,4322 BD Scharendijke. Tegelijkertijd kan de president van de rechtbank, Hofplein 8,4331 CK Middelburg worden verzocht een voorlopige voorziening te treffen. Wet Milieubeheer Meldingen Bij burgemeester en wethouders zij binnengekomen meldingen inge volge de Wet milieubeheer voor het van toepassing worden van: - het Besluit mestbassins milieubeheer voor het oprichten van één of meer bassins voor het bewaren van dunne mest op het perceel Duivendijksweg 4 te Kerkwerve van: - maatschap Hanse; - het Besluit herstelinrichtingen voor motorvoertuigen milieubeheer voor het uitbreiden en wijzigen van een herstelinrichting voor motor voertuigen op het perceel Kerkweg 16 te Kerkwerve van: - garagebedrijf Kerkwerve. Aangevraagde vergunning (art. 3.19, lid 2 Algemene wet bestuursrecht) Bij burgemeester en wethouders is een aanvraag om vergunning in het kader van de Wet milieubeheer ingediend door: - de heer A.Verhage, Oude Hoofdweg 7 te Kerkwerve - (een nieuwe.de gehele inrichting omvattende vergunning) vooreen meel- handelbedrijf op de percelen Oude Hoofdweg 7 enTaaijersweg 9 te Kerkwerve. Ter inzage De aanvraag, het ontwerp-besluit -dat gericht is op vergunningverlening onder voorschriften- en andere relevante stukken liggen van 4 mei 1995 t/m 31 mei 1995, op de gemeentesecretarie, afdeling Alge mene Zaken, ter inzage: - op elke werkdag tussen 8.30 en 12.00 uur - buiten kantooruren (na telefonisch verzoek) tussen 13.00 en 16.30 uur. Bedenkingen In bovenstaande periode kunnen bedenkingen tegen het ontwerp van de besluiten schriftelijk door eenieder bij het college worden inge diend. Daarnaast kan men verzoeken om een zitting, waarbij een ieder de gelegenheid heeft tot een gedachtenwisseling over het ont werp-besluit en tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daarte gen. Hiervoor kan telefonisch contact worden opgenomen met de afdeling Algemene Zaken van het gemeentehuis. Wie een schriftelijk bedenking heeft ingediend, kan verzoeken zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Het verzoek moet schriftelijk, onder vermelding van de persoonlijke gegevens, tegelijkertijd met de schrif telijke bedenking worden ingediend. Beroep Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit kunnen later beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State tegen het uiteindelijke besluit, tenzij wordt aangetoond dat men re delijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen tegen het ontwerp van het besluit, of als de besluitvorming straks afwijkt van het ontwerp van het besluit. Ontwerp-besluit (art. 3.30 Algemene wet bestuursrecht) Burgemeester en wethouders zijn voornemens de verleende hin derwetvergunning te wijzigen: - die op 26 september 1988 verleend is aan: - de heer A. Hilckmann, voor het oprichten en in werking hebben van een jachtwerf op Jachthaven Kloosternol I te Scharendijke, door de voorschriften behorende bij de hinder wetvergunning in te trekken en te vervangen door nieuwe ade quate voorschriften; - die op 2 april 1990 verleend is aan: - de heer L.A. Hendrikse, voor het oprichten en in werking hebben van een transportbedrijf op Zandweg 2a te Kerkwerve, door voor de opslag van afvalstoffen, het wassen van voertui gen en het beperken van geluid van transportbewegingen voor schriften aan de bestaande voorschriften toe te voegen. Jgrinzage Het ontwerp-besluit tot wijziging van deve_rgunningen.de bijbehorende vogeldriften en anderft,relevante stukken liggen vanaf 4 mei 1995 t/m 17 mei 1995 ter inzage: zie onder Meldingen. Bedenkingen Gedurende genoemde periode kunnen gemotiveerde bedenkingen te gen het ontwerp-besluit tot ambtshalve wijziging over te gaan, schrif telijk door eenieder bij hun college worden ingediend. Daarnaast kan men verzoeken om een zitting, waarbij eenieder de gelegenheid heeft tot een gedachtenwisseling over het ontwerp-besluit en tot het mon deling inbrengen van bedenkingen daartegen. Hiervoor kan telefonisch contact worden opgenomen met de afdelingAlgemene Zaken van het gemeentehuis. Wie een schriftelijk bedenking heeft ingediend, kan verzoeken zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Het verzoek moet schriftelijk, onder vermelding van de persoonlijke gegevens, tegelijkertijd met de schriftelijke bedenking worden inge diend. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingebracht tegen het voornemen tot wijziging over te gaan, kun nen later beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State tegen het uiteindelijke besluit, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkin gen tegen het uiteindelijke ontwerp-besluit in te brengen, of de be sluitvorming straks afwijkt van genoemd ontwerp-besluit. Besluit (art. 3.30 lid I Algemene wet bestuursrecht) Burgemeester en wethouders hebben besloten (door de oude voor schriften van de vergunning in te trekken en er nieuwe adequate voorschriften aan te verbinden) de op 25 april 1988 verleende ver gunning te wijzigen van: - de heer P. Vaane, Elkerzeeseweg 45b te Scharendijke - voor het oprichten en in werking hebben van een transportbedrijf. Ter inzage De desbetreffende stukken liggen vanaf 4 mei 1995 ter inzage: zie onder Meldingen. Beroep Tegen de verleende vergunningen kan door de volgende personen/ instanties beroep worden ingediend: hen, die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit de adviseurs die in de gelegenheid zijn gesteld advies uit te bren gen met betrekking tot het geven van het besluit hen, die bedenkingen hebben tegen de in het besluit aangebrachte wijzigingen ten opzichte van het ontwerp van het besluit belanghebbenden, die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest bedenkingen in te dienen tegen het ontwerp-besluit. Een dergelijk beroepschrift dient uiterlijk op 15 juni 1995 te worden ingediend bij de Afdeling bestuursrecht van de Raad van State, post bus 20019, 2500 EA Den Haag. Het besluit wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende deze termijn beroep is ingesteld én aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State is gevraagd de milieuvergunning te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening dient te worden gezonden aan Voorzitter van voornoemde Afdeling. 3 mei 1995, Burgemeester en wethouders van Middenschouwen PRIJSVOORBEELD 450 x 200 CM kleur blauw, rood of oranje ZIERIKZEE - Zeehondenplaat 11 - 01110-17626 ZONWERINGEN B. V.ook na 18.00 uur bij geen gehoor 013-434423 VASTE AKTIE PRIJZEN, BIKKELHARDE GARANTIES bedankt alle adverteerders en sponsors in welke vorm dan ook. Alle vrijwilligers gemeente Duive- land, EHBO en alle inwoners van Nieuwerkerk. Wij zijn nog op zoek naar enthousiaste mensen die willen meewerken binnen ons bestuur. Telefoon 01114-2490 Ring 10, 4321 AJ Kerkwerve Telefoon 01110-16651 - Fax 01110-12911 Op Bevrijdingsdag vrijdag 5 mei 1995 zullen geen afvalstoffen worden ingezameld. In plaats van vrijdag zal worden ingezameld op: WOENSDAG 3 MEI 1995: wijk 51 en 53 Oosterland, Ouwerkerk, Nieuwerkerk (bebouwde kom) en het buitengebied ten zuiden van de Rijksweg. DONDERDAG 4 MEI 1995: wijk 52 en 56 Dreischor en het buitengebied ten noorden van de Rijksweg, zakkenwijk in het centrum van Zierikzee. In verband met afwijkende inzameltijden wordt u verzocht de rolemmer op de inzameldag tijdig aan de straat/weg te plaatsen. De overslag aan de Hoosjesweg is vrijdag 5 mei 1995 gesloten. DE DIREKTEUR Wind tegengeen probleem, de Spartamet brengt u waar u wilt. EÉN trek aan het koordje en de hulp motor trekt u comfortabel naar elke bestemming. Ook leverbaar met elektrische start. ST. JAC0BSTRAAT 17-19 ZIERIKZEE 01110-12115 6KENEN KASTEN TU1NACCESS0IRES KADO ARTIKELEN CURIOSA KINDER KADO ARTIKELEN CAMPINGSPULLEN STRANDARTIKELEN wordt het van 't jaar weer zo'n bosje laatste moment bloemen. of verzinnen jullie dit keer wat leukers? VAK.pOTotrlt.AFir Mwy ttvys portretfotografie op z'n mooist ALTIJD IN VOOR IETS LEUKS fotostudio meelstraat 33 tel. 01110-20533 zierikzee alleen op afspraak bel dus nu vaders huisarts te Zierikzee is afwezig van 8 t/m 16 mei De waarneming is als volgt geregeld: van dege nen van wie de achternaam begint met de letter: A t/m F neemt waar: drs. M. W. AUDIER, Heere- weg 18, Noordgouwe, tel. 01112-1480 G t/m L neemt waar: drs. A. W. van Geer, Haven park 35, tel. 12080 M t/m R neemt waar: drs. J. DE JONGE, Touw- baan 20, tel. 12280. S t/m Z: drs. J. B. VISSER, Poststraat 32, tel. 13965. Stichting Kinderopvang Schouwen-Duiveland Het Gastouderburo Schouwen- Duiveland bemiddelt tussen gast- en vraagouders. Gastouders vangen kinderen van de werken de en/of studerendè ouders bij zichzelf thuis op. Dit kan varieeren van enkele uren tot een volledige werkweek. Zij ontvangen hiervoor een vaste vergoeding. Het Gastouderbureau is op zoek naar gastou ders in Zierikzee en met spoed in Ouwer kerk, Renesse en/of Noordwelte. Voor informatie en/of aanmelding kunt u iede re ochtend van 9.00-10.30 uur kontakt opne men met het Gastouderbureau, telefoon 01110-16729. Skates: Het juiste adres voor In line skates, roller skates v.a. 179,-. Sport Surf Jon ker, tel. 01115-2412/1566 01116-1220. Te huur: Stop: Huur nu zonnehe mels v.a. 9,95 p.w. Fax, koelkasten, tv, video, ste reo's, was/droog app. Bel Topaz: 01150-15527. VERZOEK OM MEDEWERKING Wij vragen de inwoners van Brouwershaven om mee te werken aan het vrijhouden van de vol gende straten: om 14.00 uur start aan het Spuiwekken, Zuid- wal, Oude Schouwsedijk, Meekrapstraat, W.h. Dekkerstraat, W.h. den Boerstraat, Kromwal, Schuitkade, Jacob Catsstraat, Zuiddijkstraat, J. Verhoef fstraat, Bostonplein, Poortdijkstraat, Haven ZZ, Haven NZ, Krabbendijke, Nieuw- stad, Noorddijkstraat, Markt op 16.00 uur. Dit in verband met een optocht die gehouden wordt op 5 mei. Voor aanvang van de optocht zal er politiecon trole worden gehouden. OPENBARE BEKENDMAKING De burgemeester van Brouwershaven brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 4 mei 1995 gedurende 14 dagen ter gemeenteseci'etarie voor een ieder ter inzage ligt een bouwplan, inge diend door de heer J. L. van Gastel voor het bou wen van een loods op het perceel Blindeweg 7 te Dreischor, kadasternummer L nr. 396. Het genoemde perceel is gelegen in het gebied waarvoor ingevolge artikel 26 van de Wet Ruim telijke Ordening de op 27 maart 1995 vastgestel de 5e herziening van het bestemmingsplan Bui tengebied voor een ieder ter inzage is gelegd. Voor bouwaanvragen in dit gebied, welke niet in strijd zijn met het geldende bestemmingsplan Buitengebied en die geen relatie hebben met mammoetbedrijven of een concentratie van af zonderlijke niet-grondgebonden intensieve vee houderijen, is door Gedeputeerde Staten van Zeeland een specifieke verklaring van geen be zwaar ex artikel 50 van de Woningwet verleend. Het bovengenoemde bouwplan voldoet hieraan, zodat wij voornemens zijn de vergunning te ver lenen. Gedurende bovengenoemde termijn, van 4 tot en met 17 mei 1995, bestaat ingevolge artikel 19a van de Wet Ruimtelijke Ordening voor een ieder de mogelijkheid schriftelijk bedenkingen tegen het verlenen van de vergunning in te dienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 28, 4318 ZG Brouwershaven. VERORDENING WINKELSLUITING Burgemeester en wethoudei'S van Brouwersha ven maken bekend, dat bij raadsbesluit van 24 april 1995, agendapunt 6, is vastgesteld een nieu we verordening Winkelsluiting. Gelijktijdig zijn de 3 hiervoor al bestaande verordeningen inge trokken. De bepalingen van de 3 vorige verordeningen zijn thans in één verordening samengebracht. Tevens is rekening gehouden met de sinds 1 sep tember 1994 in werking getreden wijzigingen in de Winkelsluitingswet De verordening zal in werking treden op de dag volgende op deze bekendmaking, derhalve op 4 mei 1995. De verordening ligt voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, Markt 2 te Brouwershaven, tijdens werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur, alsme de op maandagavond van 19.00 tot 20.00 uur. Tegen betaling der kosten kunnen hiervan ko pieën worden verkregen. De burgemeester, L. N. LABRUYÈRE De secretaris, A. P. G. VAN DER SLUIJS Brouwershaven, 3 mei 1995 Vakantiewerk: Bij ons is plaats voor va kantiewerkers. Wandel aannemersbedrijf CV, Nieuwerkerk. Inl.: 01114- 2850. uan JT* ooo b III SUPERIOR SHOES Ij Een traditie in kwaliteit WSCHOENEN Zierikzee. 01110-12488 Middelharnis, 01870-84778 Adverteren doet verkopen!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 5